Autor Téma: Plán jak na Covid-19  (Přečteno 22548 krát)

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #150 kdy: Březen 20, 2020, 02:36:25 odpoledne »
Nakoupil jsem semínka sladké kukřice. Letos poprvé ji chci vysadit. Zkusím nejméně dvacet rostlin, to by mohlo být minimálně kolem 40ti klasů. Dá se to vařit i opékat, při nejhorším pomlet a udělat placky. Myslím, že to bude také dobře fungovat na případnou "výměnu za něco", kdy platební jednotkou bude jeden klas.

https://www.toprecepty.cz/recept/34454-kukuricny-klas-s-pecenymi-brambory-vegan/

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2350
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #151 kdy: Březen 20, 2020, 04:13:37 odpoledne »
Aby si nebol sklamany. Viac krat sme sa snazili kukuricu pestovat. Mali sme od nebohej ormien všemožne druhy...
Buď nenahodili klasy alebo to zožrali vtaci...
Nasaď tekvice, hokaido a tak. To pojdeš na istotu...

Offline Brouca

  • ***
  • Příspěvků: 235
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #152 kdy: Březen 20, 2020, 07:10:33 odpoledne »
Já jsem sladkou kukuřici zkoušela minulý rok. 3 typy a všechny chcíply.

Offline hetta

  • ***
  • Příspěvků: 35
    • Atelier Johanna vše pro předení, plstění a tkaní.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #153 kdy: Březen 20, 2020, 07:13:58 odpoledne »
Já jsem si objednala před dvěma týdny domácí zahradu Klarstein, dá se tam průběžně pěstovat zelenina a bylnky celý rok.  Původně jsem to myslela na předpěstování sazeniček a pro zimu, ale zdá se, že to bude docela užitečně. Už pracuji na náhradě substrátu ve kterém se semínka pěstují, v jejich případě je to molitan a je jednorázový.
 
Carpe diem.

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #154 kdy: Březen 20, 2020, 07:20:13 odpoledne »
Jo, kukuřice potřebuje hodně dusíku a není úplně jednoduchá na pěstování (ale teda zrovna loni mi chcíplo skoro všechno, a včetně dýní, které jinak rostou bez problémů).
Už z několika zdrojů mám zjištěno, že v našich podmínkách jsou v kombinaci prostor/výživová hodnota jednoznačným vítězem brambory.
Fazole chci zkusit, v permakulturních příručkách se doporučuje právě pěstování s kukuřicí, že fazole využijí kukuřici jako oporu. Ale nepředpokládám, že by to byl nějaký větší hospodářský přínos. To spíš ty cukety, dýně a tak, z těch i nějaká výtěžnost je. Ale musí být čím zalévat, což tenhle roku může být problém (my máme vodu snad zajištěnou, ale obecně).

Offline hetta

  • ***
  • Příspěvků: 35
    • Atelier Johanna vše pro předení, plstění a tkaní.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #155 kdy: Březen 20, 2020, 07:50:18 odpoledne »
Doporučuji koupit zásobník na vodu, máme jeden a plánuji na letošek ještě další dva, loni bylo hrozné sucho. Např. https://www.google.cz/search?client=opera&q=kontejner+na+vodu+1000l&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
Carpe diem.

Offline Brouca

  • ***
  • Příspěvků: 235
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #156 kdy: Březen 20, 2020, 08:08:43 odpoledne »
My máme 4 IBC kontejnery + 6x 400l sudů. Zatím jsme s vodou každý rok vyšli.

Nám naopak minulý rok strašným způsobem plodilo téměř všechno. Jediné, co se nedařilo, byla vigna a kukuřice.

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #157 kdy: Březen 21, 2020, 12:30:10 dopoledne »
Zatím jsem vypěstoval úspěšně vše, co jsem nasadil. Kukuřici jsem úspěšně pěstoval už dřív, ale ne na pozemku, kde to chci zkusit teď. Vzal jsem na zkoušku F1 Tauris. Možná zkusím víc odrůd.

Mám pro ni lehkou půdu a zkusím si vystačit jen s jarním hnojením. Podzimní hnojení snad vykompenzuji kompostem. Myslím, že větší problém budou škůdci. Nepoužívám chemii. Uvidíme, co z toho bude.

Potřebuji produkt, který mohu jednoduše vyměnit a sám o sobě má vysokou přidanou hodnotu:

"Kukuřičná zrna mají vysoký obsah vitamínů skupiny B, a to zejména thiaminu (B1), dále biotinu (B3), kyseliny pantotenové (B5) a kyseliny listové (B9). Všechny tyto vitamíny jsou nezbytné pro správnou funkci našich orgánu a metabolické procesy organismu. Z minerálních látek jsou v kukuřici zastoupeny hlavně železo, hořčík, zinek, mangan a selen, opět nepostradatelné stopové prvky, např. pro krvetvorbu, okysličování buněk, správnou hladinu hormonů, plodnost a potenci, zdravou pleť a hezké vlasy."

Offline Brouca

  • ***
  • Příspěvků: 235
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #158 kdy: Březen 21, 2020, 07:33:41 dopoledne »
Kukuřice není vhodná pro naši možnost zahradničení. Nemáme dost prostoru, nemůžeme zrýt celou zahradu. Část pozemku musíme nechat zatravněnou, protože dítě i psi musí mít možnost běhat. Naučili jsme se proto využít každého místa, kde se nedá nic pěstovat, ale ani běhat. V nádobách se nám bez chemie daří pěstovat skoro všechno, jen je to náročnější na zálivku.

Offline Sedmi

  • ***
  • Příspěvků: 15
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #159 kdy: Březen 26, 2020, 11:24:06 odpoledne »
Podle posledních dostupných informací to vypadá na 18 měsíců plus, ve vlnách... Moc doufám, že se v tom článku pletou, ale dává to smysl... v AJ. Omlouvám se, pokud tady bylo. https://www.technologyreview.com/s/615370/coronavirus-pandemic-social-distancing-18-months/

Offline celektr

  • ***
  • Příspěvků: 2
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #160 kdy: Březen 27, 2020, 10:05:57 odpoledne »
Opatření budou trvat v řádu měsíců. Předpokládám, že pokud poleví, zase se to rozjede a i tak to půjde ve vlnách, jen můj laický pohled.

Teď jen pár věcí, které by se vám mohly hodit.

Desinfekci respirátorů řeším klasickým horským sluncem UV lampou od Chirany-Uvir.
Měl to doma kdysi každý. V podstatě je to něco jako germicidní lampa v ordinacích. Dá se koupit i jako
zdroj (zářivka) nebo se dá udělat z tlakové rtuťové výbojky, je to totéž, ale pozor na oči!!
Než mi to došlo, stříkal jsem je desinfekcí.
Výhoda - dá se s tím desinfikovat většina věcí.
Nevýhoda - povrchy musejí být opravdu čisté a UV záření se musí dostat všude na plochu. Pro organické věci bych to asi nepoužíval,
nevím, co to přesně udělá např. se zeleninou či ovocem. Živý tvor oslepne jako ze svářečky a kytky vám v místnosti, kde to zapnete
pomřou!!

 

Pokud jdu na nákup, tak doma všechny zakoupené věci postříkám 0,4% roztokem Persterilu 15 a nechám ležet několik minut ve vaně.Tato koncentrace je doporučená pro desinfekci kůže. Pro povrchy má být několikanásobně větší díky malé smáčivosti např. plastů. Větší koncentraci nedoporučuji, to se udusíte, je to opravdu rychna!! Vysvětlím dále.
Vše ještě otřu utěrkou s roztokem též 0,4%, většinu toho i při této koncentraci dostanu pryč (viry, bakterie). Taky počítám
s tím, že kontaminace virem na obalech, ovoci či zelenině není nijak zvlášť masivní. Pravděpodobnost toho, že budu mít na většině potravin nakašláno od covid pozitivního prodavače ještě není tak velká a i kdyby byla, záleží na tom, jakou virovou nálož člověk
dostane.V případě, že se jedná o věci, které by roztokem utrpěly újmu, nechám je několik dní ležet mimo domov, na větraném místě či ozářím UV.

Výhoda Persterilu - dle MZČR na covid zabírá, je silně virucidní a baktericidní. Můžete si jej naředit dle potřeby.
Dá se koupit na netu, pořád!!
Ředí se s pitnou vodou na pro náš účel velmi malé koncentrace - např. pro 0,4% roztok máte 4ml na litr vody.
Dle bezpečnostního listu není tento biocid nijak mutagenní, teratogenni ani karcinogenni. Používá se jak ve zdravotnictví,
tak třeba v potravinářství. Googlujte, studujte, třeba jsem něco přehlédl.

Nevýhoda - je to v podstatě vodný roztok kyseliny peroctové, peroxidu vodíku a kyseliny octové, takže velmi leptavá a hořlavá látka.
Při ředění je nutno použít ochranu očí, kůže a dýchacích cest. Já u toho nedýchám, z kanistříku natáhnu 4ml, rychle zavřu a
dám do 1l vody v postřikovači.Po zředění roztok rychle ztrácí na koncentraci, takže použitelné cca 2 dny, pokud skladujete v temnu a chladu možná déle.Nezředěný roztok má expiraci rok.

Respirátor, brýle a rouška jsou při nákupu základ.
Pravidelná desinfekce rukou po naložení nákupu a
desinfekce povrchů v autě po nákupu taky.
Oblečení nechávám ležet venku nebo na větraném místě a potom hned peru.
Boty zatím neřeším, nechávám v předsíni, možná budu v budoucnu stříkat i podrážku a povrch persterilem, uvidím.

Zatím vše, už vidím dvojitě ne z piva, bohužel, ale z monitoru.

Offline Lucina

  • ***
  • Příspěvků: 396
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #161 kdy: Září 21, 2020, 01:00:22 odpoledne »
Jen tak pro zajímavost je tu někdo kdo se na3 měsíce preventivně izoloval doma?

U toho promořování riskujeme nejen těžký průběh, ale i případné následky na plicích a taky na nervovém systému a další. Za mě nejlíp se tomu snažit vyhnout dokud nebude ozkoušená vakcína.

Očkování vakcínou už je naplánovaný, senioři půdou v první vlně.

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #162 kdy: Září 21, 2020, 02:42:07 odpoledne »
Jo, my se izolovali, i když ne 100%, jeden člen domácnosti musel několikrát (jednotky případů) do práce v Praze. Jezdil s trojkovým respirátorem, po Praze se pohyboval pouze pěšky, celou dobu měl na rukou rukavice, samozřejmě k tomu dezinfekci, k dispozici měl i štít, kdyby musel být v místnosti s více lidmi, ale tomu se vyhnul. Doma se komplet převlékl, oblečení šlo do pračky s dezinfekcí, boty do karantény.
Jinak jsme byli doma, žádné obchody, žádné dětské kroužky, žádné návštěvy, nic. Cca ty tři měsíce (březen - květen). V červnu jsme už polevili, ale stále jsme se snažili být obezřetní (třeba jsme celé léto ve vnitřních prostorách, které jsme navštěvovali poskrovnu, nosili respirátor a používali dezinfekci rukou). Teď jsme doma už týden všichni nemocní (ale není jisté, že je to covid), brzo sem chci hodit osobní zkušenost.

Offline surv42

  • ***
  • Příspěvků: 36
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #163 kdy: Září 21, 2020, 07:54:23 odpoledne »
na jaře ano, teď z větší části opět izolováni, předškolačku jsem do školky neposlala, má domácí výuku, školka je teď už pár dní zavřená, učitelky i děti mají covid, takže se nám to vyplatilo, nedat ji tam. manžel dělá z domu, za září u nich na patře ve firmě už podruhé covid (open space), starší dcera chodí s ffp3 do školy, v několika třídách je covid, přesto ani jedna třída není v karanténě.

Nalim

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #164 kdy: Září 21, 2020, 08:28:11 odpoledne »
U nás je to trochu snazší, bydlíme na venkově, do práce nejezdíme, jen občas autem do města na nákup na doplnění zásob.
Pečlivě dodržujeme dezinfekci rukou v prodejně i po návratu domů, samodomo 2-vrstvá rouška do dezinfekce a pak do pračky, oděv i obuv do karantény v předsíni.

Se.e nás hlavně problematičnost obvyklého letního posezení a grilování se sousedy, odstupy pořád úzkostlivě dodržují i oni.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #165 kdy: Září 21, 2020, 09:08:02 odpoledne »
Hele, my to s manželkou nijak moc neřešíme. Bereme 2x denně vitamín C, 1x denně multivitamin, teď přidám vitamín D. Ráno dávám ledovou sprchu, večer si zaběhám, 3x týdně kruhovej trénink, 2x týdně box. Snažíme se být co nejvíc venku. Hodně zeleniny, denně česnek, nějakej chřipkovej pokus jsem u sebe zaregistroval, tak jsem přidal slivovicí se zázvorem a medem a zatím dobrý. Podle mě není možný před tím utíkat, dřív nebo později to dostane každej. Myslím si, že se to z nějakýho důvodu nafukuje a démonizuje. Rouškám nevěřím, možná jen při kontaktu se seniory - ale ani o tom nejsem úplně přesvědčenej. Kdybych měl pocit, že vláda ví co dělá, třeba bych to bral vážněji, ale tohle je jedna velká tragikomedie.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #166 kdy: Září 21, 2020, 10:43:52 odpoledne »
Já osobně to řeším velkými dávkami ovoce a zeleniny s přídavkem kefíru a kvašených jídel.
Jinak beru céčko piju hodně kurkumy a zázvoru, ty mám odzkoušené z Asie.
Cvičím třikrát týdně.

Ale ten covid fakt není legrace. V práci jsme měli poradu s covid-pozitivní kolegyní a nakazili se všichni kromě mě.  :(
 Už jsou to  tři týdny a všem je furt špatně, kašlou, mají vysoké horečky a a chudera kolegyně je tak slabá, že skoro nemůže vstát z postele.  Všechno zdraví mladí lidi pod 45. :'(


Offline Lucina

  • ***
  • Příspěvků: 396
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #167 kdy: Září 22, 2020, 09:20:52 dopoledne »
My ani příbuzní jsme taky nešli cestou úplné izolace že bychom se zavřeli v baráku nebo bytě a nevycházeli, to ani nešlo.Omezili jsme kontakty, to děláme vlastně i celé léto. Zvýšená hygiena je už běžný standard, na společné akce jsme nechodili ani když to povolili, ani do hospod. Jako víme o případech, že v hospodách maká nakažený personál, protože jinak by museli zavřít. Jsme hodně venku, na výlety vybíráme neprofláklé lokality, kde nejsou davy lidí.

Rouškám věříme, jejich účinnost bereme za potvrzenou, navíc máme koupenou filtrační látku, tak šiju roušky s kapsou na filtr, koronavirus nepodceňujeme, možné následky jsou děsivé.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #168 kdy: Září 22, 2020, 12:34:16 odpoledne »
Je třeba si uvědomit v jaké fázi se nacházíme a na co je se třeba připravit. K pochopení situace je třeba vzít rozum do hrsti a uvědomit si, co je exponenciála.....kdo tohle nechápe, těžko mu pomoci. Nyní směřujeme k plošnému rozšíření a pak už opravdu samotné roušky nepomohou....kdo za to může a proč jsou lidi nepoučitelní nechť si každý doplní....Projev k národu už nic nezachrání, je to jen PR aby se něco naoko dělalo .....teď když volby klepou na dveře.

Obyčejný člověk by se měl nyní vyhýbat kontaktu s ostatními lidmi, jak jen to jde. Kde to nejde opravdu dbát na osobní hygiénu a ochranu....teď by už měly být k dispozici masově respirátory ffp3....ale zkuste je nyní sehnat. Teď máme 1500-2000 lidí denně monitorovaných....a 5-10 mrtvých. Za týden je třeba násobit cca 1,8-2 a za další týden už násobíme dále....je stále pěkné počasí a dá se dobře větrat....UV záření stále pomáhá, kapacity zdravotnictví ještě nejsou vyčerpané, ale trasování je na hranici či za hranicí kapacit...testování nestíháme.....závěr ať si každý doplní sám. Politika ani PR s tím nic neudělá, jedeme podle přírodních zákonů. Za 1-2 měsíce se objeví chladné vlhké počasí, ubyde UV záření, povrchy budou pro přežívání viru vhodnější.....a roznašečů budou již miliony....obyčejný člověk má možnosti za této situace obzvláště omezené. Jasně že většina lidí to nějak překoná, ale zemřít mohou tisíce a další si ponesou následky....kdo může pracovat mimo město je ve výhodě, kdo může pracovat z domova ....zbytek musí emiminovat rizikové aktivity a mít kapku štěstí.....a je třeba si uvědomit, že v podstatě tento virus je relativně "neškodný" a oproti jiným může společnost připravit na mnohem horší pandemie.....Na druhou stranu když to jde je dobré chodit do přírody a samozřejmě bez roušky, užívat si krásné dny, kutit meditovat samotařit, číst krásnou literaturu....a udržovat si dobré rozpoložení.

Samotář

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #169 kdy: Září 22, 2020, 01:47:30 odpoledne »
Nakažení se nevyhýbám, i když jsem v rizikovém věku. Když onemocním, alespoň budu mít přes ty nejhorší měsíce do jara pokoj.
Až to chytnu, dám vědět, jak mi je. Když umřu, dá vám vědět Saladin.

Na jaře ani teď jsem kancelář neuzavřel, normálně dál pracuji a funguji v neomezeném rozsahu.
Stýkám se se spoustou lidí v nejnakaženějším regionu. Cestuji hromadnou dopravou bez omezení. Chodím do obchodů a kupuji si nebalené pečivo a chléb. Chodím do hospod a denně obědvám v restauracích. Ještě v žádné hospodě nebo restauraci po mně nepožadovali roušku a obsluha jí má buď na krku, nebo pod nosem. A nikdo v mém okolí se nenakazil nebo není viditelně nemocný.
Roušku nosím jen tam, kde je to povinné. No, například v jednom místě, kde také bydlím (součást Prahy), máme jediný obchod - menší samoobsluha s místem na posezení, kde je na dveřích nálepka, že nošení roušek nepožadují a skutečně v obchodě nikdo roušku nenosí. Je to místo, kde bydlí spousta lékařů a nikdo nic nenamítá.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #170 kdy: Září 22, 2020, 03:18:26 odpoledne »
Asi takto....zdravý člověk to s vysokou pravděpodobností překoná....A je na každém, jakou dávku solidarity poskytne okolí. Jistěže na to nevymřeme a jistěže mohu nosit roušku symbolicky...A jistěže se v případě rozsáhlého komunitního přenosu její účinnost rapidně snižuje a je třeba volit už individuální ochranu, pokud se pro ni rozhodnu=je to svobodná volba a osobní riziko jednotlivce....nebo se rozhodnu cíleně nakazit...jenže když si toto řekne většina obyvatelstva...náš zdravotní systém s matematickou jistotou zkolabuje. V tom případě bych očekával na počátku prosince okolo 25000 vážně nemocných případů s nutností intenzivní lékařské péče. To je okresní město. A tuto péči jim věnujeme na úkor jiných pacientů...a nebo nevěnujeme, protože ani lidské síly a rezervy nebudou bezbřehé a provozuschopných a ochotných zdravotníků nám bude ubývat....a nevytrhnou to ani armádní lékaři, kteří to mohou dostat rozkazem.....

Já si na této situaci ověřuji chování většinové společnosti....stále nechápu, jak lidi zahodili jakékoliv zábrany i když pro to nebyl sebemenší důvod....nic se nezměnilo vakcina stále není, virus tu je a dnešní stav je toho důkazem, že přírodní zákony platí bez ohledu na víru a zbožná přání. Když poslouchám jak lidi reptají že musí nosit roušku a jak je to omezuje, říkám si, že kdyby četli pár záznamů o morových ranách nebo viděli vymřít africkou vesmici na ebolu, asi by mluvili jinak....jenže když je nic nebolí jsou happy....a kdyby bolelo, ať se zdravotnictví postará....přeci si jej platí.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #171 kdy: Září 22, 2020, 05:51:03 odpoledne »
"V sezoně na přelomu let 2018 a 2019 vyhledalo v Česku praktického lékaře s akutní respirační infekcí a chřipkou 996 tisíc lidí. Z toho 625 muselo být hospitalizováno na jednotce intenzivní péče a 195 z nich zemřelo. Lékaři odhadují, že každoročně s chřipkou souvisí zhruba 1500 až 2000 úmrtí." S Covidem jsme za 9 měsíců na necelých 51 tisících nakažených, necelých 70 je v těžkém stavu, 522 zemřelo. Jistě, hovoří se - už několik měsíců - o exponenciále, předkládají se různý matematický modely, ale to je jeden den tak, druhej jinak. Takhle to prostě je, takže furt nevidím, z čeho mám bejt tak vyděšenej... Jeden týden počet nakažených vyskočí na 3.000 denně, už se mluví o 7.000, další týden jsme zase na tisicovce. Co je exponenciála chápu, nechápu ale, z čeho usuzujete, že nastane.

Offline Lucina

  • ***
  • Příspěvků: 396
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #172 kdy: Září 22, 2020, 07:31:59 odpoledne »
Ona ta exponenciála nenastane, ona už nastala. Z absolutních čísel to nepoznáš, to chce sledovat trendy a grafy. 17.9. vyskočil počet nakažených nad 3 tisíce proto, že byl taky rekordní počet testů. Ale procento zjištěných nakažených z počtu testovaných roste, počet aktuálně nemocných strmě roste. Nejjednodušší zobrazení toho všeho je na stránkách ministerstva zdravotnictví https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #173 kdy: Září 22, 2020, 07:56:29 odpoledne »
No jo, já to chápal tak, že myslíte exponenciální růst jako v té zprofanovane legendě o šachovnici a zrnkach rýže - jak to zmiňoval např. Flegr. Pokud myslíte exponenciální v souvislosti s grafickým znazornenim, v tomto případě křivku, tak na tom je půvabný to, že zrovna tak jako jde prudce nahoru, tak zítra půjde stejně prudce dolů. Což je prostě přirozená vlastnost křivky. Když mrknete na jakýkoli graf dosavadního vývoje, skáče to nahoru a stejně rychle dolů. Já neznám nikoho, kdo Covid měl, neznám nikoho, kdo někoho zná - nemyslím jedna paní povídala, ale skutečně real. Výrazy jako "vlna", "epidemie" nebo dokonce "pandemie" mi přijdou s realitou naprosto neslučitelný.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #174 kdy: Září 22, 2020, 08:13:49 odpoledne »
V tomhle zatím souhlasím s paní Soňou Pekovou, asi každý zná. Působí na mě jako stoprocentní profesionál, informující naprosto střízlivě, bez jakékoli hysterie. Zatím jsem nenarazil na protinázor, kterej by působil podobně profesionálně.
https://www.google.com/amp/s/zivotvcesku.cz/virolozky-pekove-se-zastal-jeji-manzel-jsem-presvedcen-ze-problem-koronavirus-zmizi-rika/amp

Offline Lucina

  • ***
  • Příspěvků: 396
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #175 kdy: Září 22, 2020, 09:04:59 odpoledne »
Já neznám nikoho, kdo Covid měl, neznám nikoho, kdo někoho zná - nemyslím jedna paní povídala, ale skutečně real. Výrazy jako "vlna", "epidemie" nebo dokonce "pandemie" mi přijdou s realitou naprosto neslučitelný.

Já byla v karanténě 2x, protože jsem se setkala s covid pozitivní osobou, v příbuzenstvu máme dva nakažené a jejich rodiny v karanténě, v práci u manžela pět nakažených, mezi kamarády 3 nakažení a 15 v karanténě. Že vás to minulo mi přijde skoro jako zázrak, já neznám nikoho takového.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #176 kdy: Září 22, 2020, 09:18:57 odpoledne »
Nejde jen o mě, ale já dělám s lidmi, momentálně jich mám pod sebou sedm, z Ostravska, kde to údajně řádí, jezdime po fabrikach po celé republice - teď v Litvínově, jednám s kancelářskými, mluvíme o Covidu, takřka nikdo roušku nedodržuje, protože nikoho s Covidem nezná a přijde mu to kravina. Upřímně - kdyby lidi nechodili na testy, nikdo o žádný epidemii ani neví. Zemřelí by se napsali pod "chřipku", ostatní by to vyleželi a nic by neřešili. Epidemii si predstavuju tak, že to kolem mě padá jako mouchy.

Nalim

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #177 kdy: Září 22, 2020, 09:24:47 odpoledne »
Ani my neznáme vůbec nikoho pozitivního, nemocného, ani v karanténě apod.
Asi i tohle bude - zcela podle očekávání - záviset především A) na způsobu života a B) na typu zaměstnání:
A) venkov vers. město,
B) zaměstnání = převážně venku a nebo převážně v kanclu

Offline surv42

  • ***
  • Příspěvků: 36
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #178 kdy: Září 22, 2020, 09:38:22 odpoledne »
známe osobně nemocných 32, jsme blízko praze. v karanténě ani nepočítám, někteří známí byli už vícekrát v karanténě.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #179 kdy: Září 22, 2020, 09:45:41 odpoledne »
Tak asi žijeme v paralelních světech  :D No, tak ať vám to v tom vašem dobře dopadne! Ale jelikož jsem četl Kingovu Temnou věž, tak chápu, že je to možný!

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #180 kdy: Září 23, 2020, 12:09:55 odpoledne »
Z jarní vlny jsem věděla jen o pár lidech v karanténě a o jednom nakaženém u příbuzného v práci.

Teď jsme doma nemocní všichni (2 dospělí, 3 děti, třetí dospělý člen naší domácnosti, který byl zrovna pryč, se teď nemůže vrátit domů, aby se nenakazil. Dál je nakažená jedna naše blízká příbuzná (nemá to žádnou epidemiologickou souvislost, nakazila se v práci), je už starší a zdravotně na tom není nejlíp. A navíc byla před zjištěním nákazy na chatě s dalšími dvěma příbuznými (oba důchodci, komorbidní).

U naší domácnosti nevím jistě, jestli je to Covid, ale předpokládáme to. Kdybychom chtěli na testy, museli bychom jet 30 nebo 40 km vlakem nebo autobusem. A protože nechceme nakazit další lidi, tak jsme ve vlastní karanténě.
Nejstarší dítě (10 let) se nakazilo na víkendové akci, na které bylo (byl to terapeutický pobyt, hodně jsem zvažovali, jestli ho tam poslat, ale mělo tam být do 20ti lidí a všichni z jižních Čech, kde to ještě nebylo tak zlé).
Je to už deset dní, příznaky máme stále všichni, dětem už ustupují.
Z dětí mělo nejhorší průběh to nejstarší. Horečka tři dny (2 dny, ústup, pak zase návrat), zvýšená teplota opakovaně dosud. Suchý kašel (budil ho i v noci), slabá bolest v krku, 2 dny na začátku rýma. Několik dnů silná bolest hlavy. Únava přetrvává stále.
Prostřední dítě (8 let) dostalo nemoc se zpožděním 3 dnů, stejně jako já. Horečka 1 den, zvýšená teplota déle, ale už přešla, slabá rýma, občas zakašle, zpočátku slabá bolest v krku. Na bolest hlavy ani na únavu si nestěžuje.
Nejmladší dítě (5 let) bych možná označila za bezpříznakové, kdybych ho více nehlídala kvůli ostatním. Zvýšená teplota byla 2 dny, jeden den si stěžovalo na škrábání v krku, párkrát smrkalo.
Já mám suchý dráždivý kašel, nejvíc se projevuje ráno, ale na vrcholu nemoci byl častější i přes den. Zpočátku slabá rýma a bolení v krku, teď nemám rýmu, ale neustále cítím oteklé nosní sliznice. Několik dnů nehezká bolest hlavy a velká únava (po nasbírání dvou košů jablek jsem si musela jít lehnout). Den - dva i bolest svalů bez fyzické příčiny. Horečku jsem neměla, ale zvýšenou teplotu mám stále. Stále jsem unavená, i když už ne tak příšerně.
Druhý dospělý člen domácnosti (nemoc dostal později, přijel sem, když už jsme všichni měli příznaky, abych tu nebyla na nemocné děti sama) zatím má jen rýmu a občas zakašle. Ten má pravděpodobně nejlepší imunitu na různé dětské virózy a podobné nemoci, protože když jsou děti nemocné, já to od nich chytnu tak v 50% případů (třeba se slabšími příznaky, ale vím o tom), on nikdy.

Takže u nás (klepu na dřevo) žádný dramatický vývoj, ale u mě a nejstaršího dítěte to není banální onemocnění. A nakažlivost v rodině je 100%.

edit: Jo, už jsem i slyšela pčíkat jednu z domácích koček. Druhá zatím nic a psi se taky tváří normálně. Jestli se můžou nakazit ovce a kozy jsem zatím nikde nezjistila (krávy a prasata ne, fretky ano).

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #181 kdy: Září 25, 2020, 02:17:12 odpoledne »
"Nárůst počtu nových případů, který byl minulý týden exponenciální, podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly nyní zpomalil. Řekl to na dnešní tiskové konferenci. Čtvrtečních 2913 považuje za maximum tohoto týdne." No tak vidíte, minulý týden exponenciala byla, příští už zas nebude... Nemůžu si pomoct, ale ani po téhle" exponenciále" nic dramatickýho nevidím. Furt ještě chybí cca 930.000 případů k tomu, aby se covid alespoň vyrovnal chřipce přelomu let 2018-2019.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #182 kdy: Září 25, 2020, 02:19:11 odpoledne »
Mladý ďábel: Jak jsi poslal tolik duší do pekla?
Starý ďábel: Skrze strach!
Mladý ďábel: Výborně! A čeho se báli? Války? Hladovění?
Starý ďábel: Ne... Nemoci!
Mladý ďábel: ...Nebyli opravdu nemocní? Nezemřeli? Nebyl na to lék?
Starý ďábel: ...Onemocněli. Zemřeli. Byl na to lék...
Mladý ďábel: Tomu nerozumím...
Starý ďábel: Náhodou věřili, že jediné, co by si měli nechat za každou cenu, je ŽIVOT!!!
Přestali se navzájem objímat... Přestali se navzájem pozdravovat!!! Opustili všechny lidské kontakty...
Nechali všechno, co z nich udělalo lidi! Zůstali bez peněz. Přišli o práci.
Raději si zvolili strach o život, i když neměli chleba k jídlu. Věřili tomu, co slyšeli, četli v novinách a slepě věřili, že čtou pravdu. Vzdali se svobody. Už nikdy neopustili domov. Nikam nešli. Už nikdy nenavštívili přátele a rodinu. Celý svět se změnil v obrovské vězení s dobrovolnými vězni.
Přijali všechno!!! To vše, aby prožili další mizerný den....
Nežili, umírali každý den znovu a znovu!
Bylo příliš snadné vzít si jejich nešťastnou duši!...

C. S. Lewis - '' Rady zkušeného ďábla ''
1941

Offline Lucina

  • ***
  • Příspěvků: 396
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #183 kdy: Září 25, 2020, 03:35:49 odpoledne »
"Nárůst počtu nových případů, který byl minulý týden exponenciální, podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly nyní zpomalil. Řekl to na dnešní tiskové konferenci. Čtvrtečních 2913 považuje za maximum tohoto týdne." No tak vidíte, minulý týden exponenciala byla, příští už zas nebude... Nemůžu si pomoct, ale ani po téhle" exponenciále" nic dramatickýho nevidím. Furt ještě chybí cca 930.000 případů k tomu, aby se covid alespoň vyrovnal chřipce přelomu let 2018-2019.

Někdo to vidí, někdo ne. To si musí každej přebrat sám. Dobrý je si připomenout co všechno o té nemoci víme a že toho není mnoho. V situaci kdy tápou i vědci je frajeřina nemístný hazard a čísla z celého světa to jen dokládaj. Nikdo tě přesvědčovat nebude.

Nalim

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #184 kdy: Září 25, 2020, 04:08:30 odpoledne »
Budu s dovolením parafrázovat:
Někdo vidí propastné rozdíly mezi životem v přírodě a životem ve městě - a někdo ne.
A - s dovolením - další parafráze, spíš citace: Nikdo tě přesvědčovat nebude.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #185 kdy: Září 25, 2020, 04:37:57 odpoledne »
No, zrovna ty čísla ale dávají za pravdu mě. Podle dat epidemiologů každoročně chřipkou na celém světě onemocní 5 až 10 procent dospělé populace a mezi 20 a 30 procenty dětí. Podle dat Světové zdravotnické organizace je až třetina populace nakažena tuberkulózou, přičemž každoročně přibyde mezi 8 a 10 miliony nakažených. Zhruba dva miliony lidí každoročně na tuberkulózu zemřou. Já chápu, že někdo chce za každou cenu svou apokalypsu, ale covid to nebude... A propos, nejsi, Lucino, ta z těch prepperu, co mi poslal několik mailů ohledně kolapsu civilizace z důvodu covidu? Ta tím taky byla posedlá...
Ale abych se vrátil k tématu vlákna, já jsem presvedcenej, že řešení covidu je prostě zdravej životní styl, ne izolace a roušky. Myslím ne plošně, samozřejmě jsou případy, kdy to smysl má.

Offline Lucina

  • ***
  • Příspěvků: 396
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #186 kdy: Září 25, 2020, 05:36:19 odpoledne »
A propos, nejsi, Lucino, ta z těch prepperu, co mi poslal několik mailů ohledně kolapsu civilizace z důvodu covidu? Ta tím taky byla posedlá...

Trapné. Nejsem a posedlá taky ne, se snad podíváš odkud ti mail přišel, byl můj? Nemusim mít stejný názor abych byla "normální". Nehisterčím, nezveličuju, netěším se na žádnou apokalypsu, ani tě nepřemlouvám ke změně názoru. lidí jako ty je spousta, takže vím, že to nemá smysl. Každý tábor má tu svoji pravdu a až čas ukáže, kdo byl blíž. Já jen uvedla reálné informace, aktuální čísla. Nazdar.

Nalim

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #187 kdy: Září 25, 2020, 06:20:13 odpoledne »
Trapné?

Mně to připomíná docela nedávnou diskuzi, kdy zde mnozí tvrdili, že se máme nejlíp, jak jsme se kdy měli.
A za pár měsíců ejhle - pořád to vidíte tak jasně, jako tenkrát?

Offline hetta

  • ***
  • Příspěvků: 35
    • Atelier Johanna vše pro předení, plstění a tkaní.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #188 kdy: Září 25, 2020, 07:17:58 odpoledne »
Já myslím že velký podíl na hysterii mají media, ta se vždycky snaží psát nebo vysílat tak, aby to zaujalo čtenáře a diváky, takže zveličovat. Na druhé straně vím o dvou případech úmrtí, jednoho jsem znala osobně, bylo mu 94 let, druhý se nechal přesvědčit k operaci a v nemocnici chytil kovida.

Co mně vadí, že se stále dokola řeší bary, hospody a cestování jako ta největší újma. V baru jsem nebyla 20 let a nestojím o to ani do budoucna, hospodu si ráda odřeknu, stejně jsem do ní zašla jen na oběd a pokud jde o cestování, tak si myslím, že se snad jeden rok dalo to Chorvatsko nebo lyže vynechat a svět by se nezbořil. Jenže media stále melou jen o tom.
Carpe diem.

Nalim

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #189 kdy: Září 25, 2020, 07:19:56 odpoledne »
vvitty: dovolím si nesouhlasit, jako už tehdy:
zcela validním se takový názor tehdy sice zdál drtivé většině disktérů, ale já jej už tehdy rozporoval

Offline Lucina

  • ***
  • Příspěvků: 396
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #190 kdy: Září 25, 2020, 08:59:21 odpoledne »
Trapné?

Mně to připomíná docela nedávnou diskuzi, kdy zde mnozí tvrdili, že se máme nejlíp, jak jsme se kdy měli.
A za pár měsíců ejhle - pořád to vidíte tak jasně, jako tenkrát?

Tohle propojení s nějakou diskuzí z minulosti nechápu a nezajímá mě to. Trapné je podle mě to že mě Norman bez důkazů veřejně osočuje z čehosi jen aby mě shodil a tím shodil i moje názory.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #191 kdy: Září 27, 2020, 11:36:41 dopoledne »
Přemýšlím o podstatě toho problému....V dnešní době je snadné podlehnout nějaké dezinformaci....Ale to hlavní je, si uvědomit, že život sám o sobě je rizikový a my bychom se měli chovat jako svobodní lidé, kteří si váží svého zdraví a své svobody. A teď jde o to, aby nám odpovědní poskytli relevantní informace, abychom si mohli zvolit míru osobního rizika, které jsme ochotni podstoupit....A nyní je tedy podstatné, zda většina společnosti má dojem, že se s ní hraje fér či ne.....protože to největší riziko není ten virus, ale nedefinovaný strach a pocit ohrožení. Já osobně se řídím vlastní hlavou a to i přes léto, kdy jsem nemusel....omezuji riziko, když jsem si ho vědom bez ohledu na nařízení a užívám si osobní svobodu, kdykoliv mohu, abych kompenzoval stres...zatím se mi to osvědčuje.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #192 kdy: Září 27, 2020, 11:55:31 dopoledne »
Ano, je to tak, Mauno. Mě osobně vlády od převratu přesvědčují, že poslední oč jim jde, je prospěch téhle země. Prospěcháři střídají prospěcháře - na zástavu by mělo přijít místo Pravda zvítězí spíš Rozkrádačka, lež a podvod - od Havla po Zemana. Proto si nemyslím, že zrovna v tuhle chvíli s námi začali hrát rovnou hru. Jde zas jen o prachy - od desinfekcí po testy.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #193 kdy: Září 27, 2020, 04:16:16 odpoledne »
Předrevoluční neřeším, za prvý jsem by mladej a zajímal jsem se o holky, chlast a sport, ne o politiku, a za druhý v té době stejně nebyla možnost dostat se ke zdrojům, který by umožnily nějakej objektivnější pohled. Ale když uplyne 30 let a rok po roku člověk získává ucelenější obrázek o psychopat ech, který to tu vedou, těžko jim může věřit. Ne, kecám, rozhodně jim věřit nemůže. Ale to už zabredavam do politiky a to se tady moc nenosí.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #194 kdy: Září 29, 2020, 12:52:05 dopoledne »
Pokud už do toho před volbami tahat politiku, pak snad jako vizitku důvěry ve vládní opatření....Ale mě nejde o politiku, ale o důvěru v systém, který mě má poskytnou informace pro rozhodování. A zde vidím velké mezery. V podstatě bych očekával, že se sejde rada moudrých, zjistí se stav v zemi, udělá se seznam priorit, sežene se či vyrobí co chybí a rozdělí se kompetence....A pak se informuje obyvatelstvo s tím, co se doporučuje, co se vyžaduje a kdo a kde bude předávat aktuální informace.....

Místo toho jsme zažili počáteční paniku a chaos, nepřipravenost....obrovské vzepětí solidarity a následně vypnutí ekonomiky, naprosté dovolenkové uvolnění a popírání nebezpečí i autoritami....následováné bubnováním na poplach, doplněním výměnou hl. hygienika a ministra zdravotnictví. Premiér pomalu z obrazovky neslezl, ale každou chvíli mluvil a hrál jinou roli a poskytoval naprosto protichůdné informace....Prezident pro jistotu nevylezl před národ téměř vůbec....stát se naprosto nesystémově zadlužuje a přístup k penězům nemají apriori ti nejpostiženější, ale ti co představují potenciální vládní voliče a větší korporát....člověk má pocit, že se tu rozhazuje plnými hrstmi, ale když si uvědomíte na co, až z toho mrazí....Vláda šla do voleb s plánem potlačovat korupci a místo toho zde zavádí sociální politiku na kterou dlouhodobě nemáme a mít nebudeme....místo urychlené dostavby páteřní infrastruktury, plynulé reorganizace průmyslu a výchovy kvalifikované pracovní síly se podbízí důchodcům za cenu zadlužování zbytku národa, přičemž i to je nesystémové. To čeho se nejvíc obávám, je že se mladá generace těch nejschopnějších sebere a půjde žít jinám a nám zde zůstane banda povalujících se lemplů, kteří si zvyknou natahovat ruku pro předvolební amlužnu a svá práva si budou vymáhat na ulicích....Chybí mi podpora malých podnikatelů a živnostníků a vůbec kreativních lidí, co mají touhu hledat nová řešení....vše je přebyrokratizované, šité na větší firmy. A pak když přijde nějaká krize jako ten Covid, se v plné nahotě projevuje nepružnost systému. Je to až trapné, ale čínani uzavřeli do karantény 15mil obyvatel během cca 3 dnů a do 2 týdnů postavili prefabrikovanou nemocnici....My bychom za tu dobu neměli ani projektovou dokumentaci o povoleních ke stavbě nemluvě.....zato nám šlo velice rychle schalování zákonů, řešících problémy premiéra....a ve zrychleném řízení.

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #195 kdy: Září 29, 2020, 10:42:51 dopoledne »
Přidávám zprávu o vývoji zdravotního stavu u nás v rodině, dva týdny od nákazy. Nejlépe je na tom druhý dospělý člen domácnosti, který měl jenom rýmu, už ji nemá. Nejhůř jsem na tom já, stále kašlu (hlavně ráno), bolí mě hlava a jsem unavená. Dnes bych mohla napsat, že je to lepší, ale to už tu asi dvakrát bylo a pak se to zase ze dne na den zhoršilo. Mám oteklé sliznice (nos a krk, ale rýmu nemám a v krku mě nebolí.)
Kromě toho, co jsem psala výš, se u mě projevila ještě dušnost, celková slabost (podlamovala se mi kolena tak, že jsem si nebyla jistá, jestli se udržím na nohou), zimnice, změny čichu a chuti (ale jen párkrát, zato docela výrazně, při smažení jsem cítila, jako bych smažila na jaru a ne na oleji, čistá voda mi přišla hořko-kyselá (dva – tři dny) a několik jídel, která byla v pořádku, mi chutnalo zkaženě) a měla jsem několik dnů hodně živé sny (normálně je mívám párkrát do měsíce, teď jsem je měla 5 nocí za sebou). Měla jsem mírně zvýšenou teplotu, ale teď poslední dva dny mám naopak kolem 36,1 (běžně mám teplotu kolem 36,6).
Nejstarší dítě občas zakašle a stěžuje si na únavu (má silné ADHD, takže je snadno unavitelný i běžně).  Prostřední má stále teplotu kolem 37,0, stěžuje si na občasnou krátkodobou ostrou bolest hlavy (několikrát za den). Nekašle. Nejmladší dítě, o kterém jsem psala, že nemá příznaky, tak teď má, kašle. Krátké suché zakašlání, ale velmi často. Přijde mi, že spíš než průdušky je to jako by něco překáželo v krku, možná je to reakce na oteklé sliznice v krku. Jinak už všichni lítají, řvou a tváří se, že jim nic není.

V našem okolí se situace vyvinula tak, že pozitivně testovaná starší příbuzná už je negativní, neměla žádné příznaky. Dva další příbuzní, co s ní byli v kontaktu, nemají žádné příznaky, a už je to  skoro 10 dnů, takže se nejspíš nenakazili.
V mezičase byla pozitivně testovaná naše blízká kamarádka (s námi to souvislost nemá). Další je cvičitelka baletu mé dcery, žena ve středním věku, zdravá, nemá ani deka tuku navíc. Ta má už druhý týden zánět průdušek (spekulace – je možné, že má horší průběh, protože pokud se nakazila od někoho z dětí při tréninku, tak schytala velkou dávku, bo tam se nenosí roušky. To samé naše rodina, nakazili jsme se mezi sebou a syn to přinesl z víkendu, kde nebyly roušky.)

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #196 kdy: Září 30, 2020, 09:08:17 dopoledne »
Zde jsou statistiky Ministerstva zdravotnictví ČR přehledně. Jednoduchá čísla:
Obrázek je podíl hospitalizovaných v ČR aktuálně.
17.9. testů 23.428 z toho pozitivních 3.126
18.9. testů 21.565 z toho pozitivních 2.109
19.9. testů 15.050 z toho pozitivních 2.044
20.9. testů 10.179 z toho pozitivních 985
21.9. testů 19.398 z toho pozitivních 1.476
22.9. testů 22.374 z toho pozitivních 2.390
23.9. testů 22.311 z toho pozitivních 2.305
24.9. testů 23.089 z toho pozitivních 2.911
25.9. testů 22.764 z toho pozitivních 2.944
26.9. testů 15.342 z toho pozitivních 1.982
27.9. testů 10.377 z toho pozitivních 1.306
Procenta pozitivních (většina z nich je zdravých, ale mají pozitivní nález, to je rozdíl, media píší o exponenciálním růstu "nemocných" a rekordech, už ale neumí definovat koeficient exponenciále, pochopitelně)
17.9. - 13.3%
18.9. - 10%
19.9. - 13.6%
20.9. - 9.7%
21.9. - 7.6%
22.9. - 10.7%
23.9. - 10.3%
24.9. - 12.6%
25.9. - 12.9%
26.9. - 12.9%
27.9. - 12.6%
smrtnost, tedy to zdaleka nejpodstatnější na celé téhle šarádě:
začátek května 3.2% (politické zklidnění)
června 3.4% (pohoda)
července 2.9% (obrovská pohoda)
srpna 2.3% ("odborníci" varují)
září 1.7% (ještě paradoxněji, nastává panika)

9.9. 1.5% (všichni jsou zpět z dovolených a školy běží na 100% )
10.9. 1.4%
11.9. 1.4%
12.9. 1.3%
13.9. 1.3%
14.9. 1.3% (třetí týden škol, vymýšlí se roušky všude)
15.9. 1.2%
16.9. 1.2%
17.9. 1.1%
18.9. 1.1%
19.9. 1.1%
20.9. 1.1%
21.9. 1.1% (z důvodu neschopnosti a paniky je jmenován nový ministr zdravotnictví, smrtnost stále klesá, lidé varují před desetitisíci mrtvých)
22.9. 1.0%
23.9. 1.0%
24.9. 1.0%
25.9. 1.0% (chystá se nový lockdown a nouzový stav)
26.9. 0.9%

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #197 kdy: Září 30, 2020, 02:07:13 odpoledne »
"Náš cíl je jednoznačný – udržet náležitě odbornou péči pro všechny, nejenom pro nemocné s covid-19, kterých je i přes tučné titulky v mediích zatím řádově mnohem méně než těch ostatních,“ doplňuje Vladimír Černý. Česká republika má aktuálně více než čtvrtinu volných lůžek intenzivní péče (ARO + JIP), to je 1 086 lůžek. Současně je dostupných 7 870 standardních lůžek s kyslíkem. Přístrojová kapacita má taktéž významné rezervy. Dispečink intenzivní péče eviduje 91 % volných ECMO přístrojů a téměř 58 % dostupných plicních ventilací.
https://koronavirus.mzcr.cz/profesor-cerny-kapacity-intenzivni-pece-v-nemocnicich-jsou-pro-aktualni-vyvoj-nakazy-dostatecne/

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #198 kdy: Září 30, 2020, 02:40:25 odpoledne »
Ministr zdravotnictví Roman Prymula přiznal, že už nemají neobsazená lůžka pro covid pacienty. „Covid nás limituje v tom, že nebudeme moci poskytovat veškerou péči, jak bychom chtěli, a bude docházet k odkládání péče,“ řekl.
Prymula ale dodal, že v tuto chvíli je kapacita dostatečná. „Máme kolem tisíce lůžek intenzivní péče s ventilací, 5500 lůžek pro pacienty s covidem, ale nemáme lůžka, která jsou neobsazená, ta neobsazená se poměrně intenzivně plní, musíme provádět restrukturalizaci a lůžka pro jiné případy,“ uvedl.


https://denikn.cz/minuta/452304/?ref=mwat

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #199 kdy: Září 30, 2020, 03:23:26 odpoledne »
"Ředitel královéhradecké nemocnice Prymula skončil, inkasoval desítky milionů od soukromé firmy"
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/reditel-nemocnice-v-hradci-skoncil-inkasoval-desitky-milionu/r~ac6b5ca83ec111e683920025900fea04/
"Zdravotnický deník oslovil experty z oblasti vakcinologie a farmaceutického byznysu, kteří do jednoho odmítali zveřejnit svou identitu, ale většinově se shodli na tom, že je profesor Prymula mocný muž, jenž má na klinické studie v oblasti vakcín v Česku téměř monopol. Současně byl minimálně v posledních deseti letech u všech zásadních diskusí a rozhodnutí, které se týkají očkování"
https://www.zdravotnickydenik.cz/2016/06/miliony-ve-viru-konfliktu-zajmu-vrchniho-vakcinologa-profesora-prymuly/