Autor Téma: Plán jak na Covid-19  (Přečteno 22567 krát)

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #100 kdy: Březen 12, 2020, 09:35:51 dopoledne »

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #101 kdy: Březen 12, 2020, 10:46:21 dopoledne »
To si asi musí každý vychytat jak podle sebe, podle toho jak funguje, tak podle podmínek.
Můžu napsat svůj, asi ne zcela ideální a časem určitě ještě upravovaný, postup:

- příjdu domů a sundám boty, které dávám do botníku, než ho zavřu, pošlu jim tam desinfekci (líh 60% v malém rozprašovači, který mám postavený na botníku. K tomu se ještě vrátím)
- sundám bundu a dám ji na věšák
- postříkám exponovaná místa, konce a polovinu předloktí rukávů desinfekcí
- jdu do koupelny, kde zavřu odtok umyvadla
- do umyvadla vložím obal od mobilu a klíče od domu
- pokud bych měl ochranné brýle, tak je tam vložím také
- pokud mám šátek, hodím ho do pračky
- umyju si "správně" ruce antibakteriálním mýdlem (pokud budu nosit rukavice, tak ty vyhodím hned po sundání bot do k tomu určeného pytle (obyčejný, na odpadky), u botníku, do kterého poté stříknu desinfekci)
- mýdlovou vodu nevypouštím, plave v ní obal od mobilu, jsou tam klíče a brýle
- pro respirátor mám v koupelně připravenou plastovou krabičku, je to nějaká průhledná zavírací dóza s víčkem, myslím se to používá na svačiny
- s čistýma a osušenýma rukama si sundám respirátor: ukazováčky strčím se strany mezi horná a dolní gumičku, trochu odtáhnu od obličeje a tahem nahoru sundám
- respirátor nikam neodkládám, ale rovnou ho jedním pohybem vložím do krabičky (můžete použít svačinový sáček, mně ta svačinová krabička příjde lepší na manipulaci)
- na umyvadle mám druhý malý rozprašovač s desinfekcí
- postříkám pečlivě respirátor pod přivřeným víčkem, aby šlo na něj toho co nejvíc a pak zavřu víčko. Respirátor tam zůstane takto do dalšího použití.
- v mýdlové vodě v umyvadle opláchnu obal mobilu, klíče, případně brýle.
- otevřu odtok umyvadla aby špinavá voda odtekla
- umyju si podruhé ruce, tentokrát už jen obyčejným mýdlem a při oplachování rukou opláchnu i umyvadlo a věci v něm
- mám tam malý tácek, kam odkládám i ten rozprašovač, kam je po opláchnutí dávám a kde je nechám uschnout.
- jednorázovým hadříkem (papírový z role) pak očistím samotný mobil a než ho vyhodím do pytle k rukavicím, očistím i lahvičku s desinfekcí na botníku
- sundám svršky a hodím do pračky na krátký program
- pak to strčím do sušičky a na druhý den mám čisté oblečení


Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #102 kdy: Březen 12, 2020, 11:03:33 dopoledne »
Ten rozprašovač s desinfekcí. To se vám bude líbit:

Mám Sanytol, ale řekl jsem si, že zkusím ještě ten 60% líh z lékárny, co o něm mluvil Mauna:

Lékárna v nákupáku.
Narváno lidma, všude tubera, rýma a alergie. Fakt peklo.
Když jsem přišel na řadu, tak jsem řekl: "Dobrý den, potřebuju litr, nebo raději dva, toho 60% lihu nebo lihobenzínu."

Chudák lékárnice na mne beze slova chvíli zírala a pak odešla někam dozadu.
Za minutku se vrátila a přinesla 5 pidi lahviček, velikosti panáku v letadle, jednu za 75,- Kč, že víc toho opravdu nemá.

Mauno, jediné co tě v tu chvíli zachránilo před strašlivou smrtí Bongo-Bongo je "anonymita" tohoto fóra.

Začal jsem se strašně omlouvat, a vysvětlovat co s tím chci dělat - když jsem si uvědomil, že celou dobu mám na držce polomasku 7052, co jsem si řekl, že ji zkusím.

Teď do toho ti lidi. Vyřízení z té fronty, chrchlání a všeho - a do toho jim Darth Vader vykoupil v kšeftě veškerou hořlaviny první třídy. Normálně jsem měl za zádech terč a kdyby ten dav měl vidle, tak hotovo. Nápad zajet do vedlejšího města, kde je větší lékárna v nákupáku a nikdo mne tam nezná, se ukázal jako docela dobrý.

Naštěstí byla lékárnice opravdu bezvadná.
Usmála se a řekla, že to je super a že by to mělo fungovat. Ale že nemá rozprašovač a neví, jestli to někde seženu.
Vytáhl jsem ho z kapsy bundy, zatím co jsem druhou rukou platil na terminálu kartou.
Na účtence jsem pak doma našel napsané telefonní číslo a u něj srdíčko.

Takže pánové, takhle se, prosím pěkně, balí ty správný holky. Jako z nějakého šíleného filmu, co pouští ve dvě odpoledne na Barandově.

K tomu samotném rozprašovači:
V tom nákupáku, v jakékoli drogerii nebo marketu si kupte tu nejlevnější voňavku nebo vůni na vlasy. Seženete to za pár korun. Tu pak samozřejmě vylijte, protože to, co vás zajímá je ten rozprašovač.
Já si koupil ty "vůně na vlasy" kolem 80,- Kč dvě, kdyby se náhodou mechanika rozprašovače pokazila (nepravděpodobné, doma se to ukázalo dostatečně robustní).

Offline Lucina

  • ***
  • Příspěvků: 396
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #103 kdy: Březen 12, 2020, 11:14:20 dopoledne »
Kdybys zašel do drogerky, jako třeba já včera, tak máš litrovou francovku (60tiprocentní alkohol) za 150,- za litr. A nebyl tam vůbec nikdo a ani prodavačka se nepodivovala na co to mám  :)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #104 kdy: Březen 12, 2020, 11:15:01 dopoledne »
Loki já opravdu netušil, že se z denaturovaného lihu či lihobenzínu stalo úzkoprofilové zboží s nímž se spekuluje....abych tě ještě více nedorazil, nebudu tu uvádět výrobní náklady ani cenu za kterou to seženu v balení řekněme 25-50l.....každopádně tato cena má asi bránit hromadnému nákupu....ale to jsem zjistil i třeba u rybího tuku....lékárny jej mají a prodávají....ale když si koupíte 3 omega....je cena zase jinde.

No ale na druhou stranu jsi svým šarmem a odvahou získal osobní kontakt na lékárnici, což se ti může hodit. ;D "hold" :pa:. Každopádně ta desinfekce ti účinkovat bude.

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #105 kdy: Březen 12, 2020, 11:19:57 dopoledne »
Loki já opravdu netušil, že se z denaturovaného lihu či lihobenzínu stalo úzkoprofilové zboží s nímž se spekuluke....abych tě ještě více nedorazil, nebudu tu uvádět výrobní náklady ani cenu za kterou to seženu ve balení řekněme 25-50l.....každopádně tato cena má asi bránit hromadnému nákupu....ale to jsem zjistil i třeba u rybího tuku....lékárny jej mají a prodávají....ale když si koupíte 3 omega....je cena zase jinde.

No ale na druhou stranu jsi svým šarmem a odvahou získal osobní kontakt na lékárnici, což se ti může hodit. ;D "hold" :pa:. Každopádně ta desinfekce ti účinkovat bude.

Já tam samozřejmě šel s tím, že si koupím "kanistr za pár korun". Píšu to sice jako "humornou historku" (navíc se zajímavou pointou), ale především jde o varování, že se, přesně jak říkáš, situace dost zásadně změnila.

Offline Brouca

  • ***
  • Příspěvků: 235
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #106 kdy: Březen 12, 2020, 12:08:43 odpoledne »
My jsme v drogerii koupili technický líh, 9% peroxid vodíku, glycerin i destilku bez problémů. Překvapilo mě, že u pokladny měli ještě malé gely od Sanytolu.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2374
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #107 kdy: Březen 12, 2020, 06:09:37 odpoledne »
Loki, ty si fakt trupka naivná... sa divim že si nemal podozrenie, šak si škaredy ako noc!
A čo si čakal? Zavislačke vykúpiš železnú rezervu, tak si ta chcela pozichrovať...
A mala by to zadara...

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #108 kdy: Březen 12, 2020, 06:15:19 odpoledne »
Francovka je fajn. Hezky voní a když si ji při únavě potřete kolem očí, probere to na chvíli. A 60% alk. není k zahození.
Dezinfekční gel budu taky vyrábět. Jsme zvyklí kupovat ty gely běžně, i sanytol mýdla, jiné už asi rok nekupuji, ale spotřeba gelu mě donutila k domácí výrobě.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2374
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #109 kdy: Březen 12, 2020, 10:08:52 odpoledne »
Tak by ste sem mohli hodiť foto ako ten samodomo gel geluje, bo mne negeluje...

Nalim

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #110 kdy: Březen 12, 2020, 10:22:23 odpoledne »

Offline Brouca

  • ***
  • Příspěvků: 235
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #111 kdy: Březen 12, 2020, 10:45:01 odpoledne »
Ani nám nezgeloval. Máme ho v rozprašovači. Aloe zkusím přidat, minimálně to nebude smrdět a pokud to zgeluje, tím lépe.

Offline preperx

  • ***
  • Příspěvků: 8
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #112 kdy: Březen 13, 2020, 12:17:09 dopoledne »
Jak jsem psal, že by na desinfekci mohlo stačit dát respirátor/filtr do trouby (teplota vir zabíjí) tak to nedělejte. Většina 3P filtrů obsahuje polypropylen a další materiály. Dnes jsme si takto zničil jeden téměř netknutý filtr od 3M. Ne že by se roztavil ale asi různou roztažností se zkroutil a potrhal je k nepotřebě.

Offline preperx

  • ***
  • Příspěvků: 8
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #113 kdy: Březen 13, 2020, 01:45:34 odpoledne »
dnes jsem byl poprve s polomaskou nakupovat (je to psychycky narocne proti respiratoru clovek vypada fakt jak Darth Vader) a musim rict ze zkusenosti velmi podobne Lokimu. Prodavacka se na me usmivala a zertovala - vtipna historka: protoze jsme mel v kosiku nejaky alkohol pozadala me s omluvou o obcanku protoze mi nevidi do tvare jestli mi je 18. (je mi 2x18+neco) na chvili jsme masku sejmul a s usmevem mi bylo podekovano ze podle postavy vypadam na 18. Srdicko s telefonem jsem ale nedostal :-).

Videl jsem jen asi 3 lidi s rouskou ale pomerne hodne 10+ s rukavicemi. Reakce na Darth Vadera - vykuleni oci ale pak to nikdo moc neresil, par lidi se me asi balo - v ulicce se otocili a sli na druhou stranu.
Pisu to proto abyste se nebali, ze budete za paranoidni magory, nebo za ufony, neni to tak hrozne.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Plán jak na Covid-19 - Fáze 4
« Odpověď #114 kdy: Březen 15, 2020, 08:15:01 odpoledne »
No, vzhledem k faktu jak se blíží karanténa, si bychom měli začít psychickou přípravu na minimálně měsíc v karanténě.
Mám známé v první linii a vím, že na psychiku je to dost velký zápřah.

Tohle je celkem ozkoušené a mohlo by pomoct.
1) Udržujte kontakt s přáteli a příbuznými - Skype, Whatsapp, Facetime... Nainstalujte si je a vyměňte si adresy s přáteli, ať se necítíte izolovaní.
2) Vytvořte si denní režim- Poslední co potřebujete je trávit celé dny v posteli.  Nastavte si budík a naplánujte denní program.
3) sežeňte si zábavu - deskové nebo karetní hry, knížky, ruční práce, Netflix,HBO GO, apple tv, naučte se něco nového, nebo pomozte vědcům na Zooniverse.org, kde můžete špehovat zvířata, mapovat Mars a prohlížet galaxie.

Mám sem dát odkazy kde stáhnete knížky zadarmo a kde najdete všemožné kurzy na internetu?

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2374
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #115 kdy: Březen 15, 2020, 08:29:07 odpoledne »
Dnes som obehol  s respiratorom Tesco a Lidl. Dokupiť nejake mlieko pre deťúchy. V Tescu mali par balikov muky, v Lidli akurat museli vylozit kamion, dva kubiky muky... ludi len par. Co vsak oproti minulu, ludia su disciplinovanejsi. Rúška ,šále...
Niekdo to tu spominal, tiež som zachytil smutny pohlad človeka čo sa spamatal neskoro a nezohnal ani rusko. Mal som z toho zmiesane pocity...
inak za seba: clovek sa citi spokojne že sa pripravil...

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #116 kdy: Březen 15, 2020, 08:52:47 odpoledne »
No je vidět, že se situace mění, žena byla doplnit nádrž na benzince a s rukavicemi a respirátorem....No a když na ni nějaký chlap začal pokřikovat ať to sundá, zeptala se ho, zda by mu tedy nevadilo kdyby se na nej srdečně vykašlala bez respirátoru....A chlap zmizel jak pára nad hrncem....Takže jak už jsem meldoval....kdo máte cokoliv, co vás ochrání, použijte to. Klidně to berte jako nácvik maškarního plesu po cestě do práce, ostych vám zdraví neochrání a nemocní nikomu nepomůžete, jen budete samy na obtíž. Je to cynické, ale pravda. Stanete se číslem statistiky. Od chvíle, kdy jsme tu s Lokim poprvé testovali respirátory uplynulo pár dní....a již jsou vidět a kdyby byly k mání, určitě by se vyrojila spousta lidí i v těch krámech. Berte to i tak, že pokud jste nakažený bez příznaků, chráníte nevědomky okolí....a nebo třeba i sobecky samy sebe.

Nalim

  • Host

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #118 kdy: Březen 15, 2020, 09:18:38 odpoledne »
@Nalim když máme takové sousedy a nejbližší spojence...

Europoslanec za SPD potvrzuje německé krádeže zdravotnického materiálu a dodává, že ČR nechce německou krádež riskovat a posílá letadlo
Německo nezákonně zadržuje ostatním členským státům dodávky zdravotnického materiálu v době pandemie a Evropská komise kritizuje zavírání hranic. Bylo prokázáno, že Německo zadržuje ostatním státům EU dodávky roušek a zdravotnického materiálu.

Německá spolková vláda minulou středu vydala zákaz vývozu zdravotnických ochranných prostředků, jako jsou ochranné brýle, dýchací masky, ochranné pláště, ochranné obleky a rukavice. Den předtím francouzská vláda nařídila zabavení všech ochranných masek.

Těmito opatřeními je Švýcarsko silně zasaženo, protože samotná země téměř nevyrábí žádné lékařské spotřební materiály. Zboží se vyrábí na Dálném východě, zejména v Číně. Německé společnosti tam objednávají velká množství; Švýcarské společnosti nakupují část a přepravují materiál z Německa do Švýcarska. Tento prodejní kanál je přerušený. Německý zákaz ovlivňuje vývoz do zemí EU i mimo EU.

Čína se mezitím zotavila z nejhoršího a doslova chrlí miliony tun potřebného materiálu, především roušek a respirátorů. Zatím jsem zachytil informaci, že pro materiál poletí přímo vládní speciál, aby se zabránilo dalšímu zadržování ze strany „nejmenované země EU“.

Takhle funguje slavná EU v časech krize. Všichni jsme si rovni, ale někdo je si rovnější – je vidět víc, než kdy jindy. Ursula von der Leyen, předsedkyně Evropské komise, kritizuje země EU, že si dovolily zavřít hranice, ačkoli to Schengenská smlouva, kterou pravděpodobně ani nečetla, členským státům v případě nouze dovoluje. Zadržování pomůcek zachraňujících život, což je jasné porušení Smlouvy o fungování EU, jí za protest nestojí.

https://www.eurabia.cz/Articles/43896-europoslanec-za-spd-potvrzuje-nemecke-kradeze-zdravotnickeho-materialu-a-dodava-ze-cr-nechce-nemeckou-kradez-riskovat-a-posila-letadlo.aspx
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #119 kdy: Březen 15, 2020, 09:45:38 odpoledne »
A další případ zadržení zboží z Německa...

 https://nasregion.cz/stredocesky-kraj/kamion-mirici-s-ochrannymi-pomuckami-z-nemecka-byl-na-hranicich-zabaven

Kamion mířící s ochrannými pomůckami z Německa byl na hranicích zabaven
Nemocnice v Středočeském regionu omezí neakutní operace a vyšetření, řekla na dnešní tiskové konferenci novinářům středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Hejtmanka také uvedla, že ačkoliv se kraj nespoléhá pouze na státní pomoc, nedaří se respirátory a roušky sehnat. Kamion mířící s ochrannými pomůckami z Německa do Středočeského kraje byl na hranicích zastaven a zabaven na základě nově platného zákazu vyvážení těchto věcí ze země. Středočeský kraj, tak jako i jiné kraje se potýkají z nedostatkem ochranných pomůcek pro lékaře v první linii, tahle zásilka z Německa měla pomoci. Německo, tak jako ČR zakázala veškerý vývoz respirátorů a roušek mimo svá území.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Nalim

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #120 kdy: Březen 15, 2020, 10:03:01 odpoledne »
No, "vono" i od nás je zákaz vývozu tohohle zboží.
Takže je to "jen" další křiklavý příklad neschopnosti úředníků "našeho" státu domluvit se s úředníky sousedního státu o konkrétní dodávce konkrétní komodity. Myslím, že čeští celníci by se museli chovat stejně, protože jinak by riskovali osobní flastr.

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #121 kdy: Březen 15, 2020, 10:05:39 odpoledne »
BartH8 - Prosímtě, Bárte, Ivan David je naprostý psyhopat. Normální člověk by sám sebe opravdu necitoval.

Jeho tvrzení je brutálně překroucená původní informace z Bloombergu, kterou mimo jiné přežvýkaly Parlamantní listy a pak ještě on.

Němci zjistili, že tam jednou zaplacené kamiony někdo prodal víckrát, včetně toho, že je začal prodávat formou dražeb. Je to podobný případ jako to, na co si stěžoval Babiš, že po zaplacení přijeli do skladu, který byl papírově plný, ale reálně tam nic nebylo a jednalo se o podvod.

Navíc v době zakázání vývozu (který je i u nás a v dalších okolních zemích), výrobci v Německu se snažili prodat nejvyšší nabídce své zboží tak, že ho prodali papírově ven a pak se snažili tvářit, že "jde o dovoz s tranzitem přes Německo". To je třeba ten "případ Jermanové".

Němci začali dělat jen to, že začali prověřovat všechny tyto dodávky a zastavovat ty podvodné. Prostě si tam nenechají dělat bordel.


Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #122 kdy: Březen 15, 2020, 10:20:25 odpoledne »
Na to bych si dovolil něco citovat :

Jaký je prej rozdíl mezi mainstreamem a dezinformačními weby?
Rádio Jerevan hlásí, že byl půl roku a více, ale doba se aktuálně zkrátila na dny až týdny …
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #123 kdy: Březen 15, 2020, 10:35:48 odpoledne »
Nevím, co hlásí rádio Jerevan. Ta věc se má dost hodně jinak:

Švýcaři už před 12.3 opakovaně rozhlašovali, že mají ochranné pomůcky pro všechny své obyvatele a začalo je rozvážet.

Vedle masek z Německa jim například Itálie zastavila rukavice. V době, kdy jim ti Němci zastavili ten kamion s 240 tisíci respirátory, tak podle Švícarské vlády, měli k distribuci připraveno 13 000 000 respirátorů, z nichž polovinu už měla rozvezenou do kantonů. Vedle toho měli další tuny materiálu ve skladech, "kdyby bylo potřeba posílat další".

Švýcarsko má přitom 8,5 milionů lidí.

Viz třebas tady, ale řeší to jak The local ("mask histeria etc), tak řada dalších zdrojů, třebas tady:

https://www.watson.ch/schweiz/wirtschaft/824371556-coronavirus-so-steht-es-um-blockiertes-schutzmaterial-an-grenze

Tady náš předseda lékařské komory brečí, že lidi vykoupili respirátory - možná by se ale mohl lépe podívat, kdo ty nákupy reálně napříč celou Evropou realizoval a kdo ty respirátory má nasyslené.

Nalim

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #124 kdy: Březen 15, 2020, 11:02:10 odpoledne »
No, v tom aby se prase vyznalo. V tom odkazu od Lokiho:
https://www.watson.ch/schweiz/wirtschaft/824371556-coronavirus-so-steht-es-um-blockiertes-schutzmaterial-an-grenze
se mj. říká:
Auch Bundeskanzlerin Angela Merkel äusserte sich an einer Medienkonferenz zu den blockierten Lieferungen und dem Vorwurf eines Exportverbots. «Es gibt kein Exportverbot. Wir wollen einfach sichergehen, dass die medizinischen Materiale in die richtigen Hände kommen.»
Povšimněte si citace A.Merkel: Es gibt kein Exportverbot (atd.). Tak kdo - kde - kdy - tedy lže?

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #125 kdy: Březen 16, 2020, 10:03:42 odpoledne »
To je právě ono - je to kus celého vyjádření Merkelové, že nic nazadrželi a žádný ban tam nebyl - potřebovali zjistit, kam co jde. Zrovna u té Švýcarské zakázky mělo jít o to, že někdo před nimi zaplatil objednávku (to zboží koupil), ale Švýcarsko to vzápětí přeplatilo. Dodavatel pak přesměroval kamion k nim s tím, že původnímu příjemci sdělil, že zboží nemůže dodat a jeho objednávka je zrušena. Tím původním příjemcem byl odběratel v Německu. Teď to nemůžu hledat, ale projdi si německé zdroje. Dokonce se někde spekulovalo, že to ta skupina chtěla vzápětí jen přeprodat zpátky, samozřejmě o třetinu dráž a dokonce poslala i nabídku původnímu odběrateli. Není to o tom, že Německo něco banuje, ale o tom, že nehodlají sebou nechat orat. To ti ale konspirační a prokremelské weby samozřejmě neřeknou.

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #126 kdy: Březen 16, 2020, 10:27:12 odpoledne »
Potřebujeme se prosím vrátit k tématu.

Varoval jsem, že pandemie je teď ve stavu, kdy jde o první vlnku. Skutečný náraz příjde na přelomu října a listopadu. To, co jsem odhadl intuitivně, mezitím v Británii spočítali.

Teď je situace, jaká je. Před námi je rok. Bude brutální. Nejen, že musíme zvládnout tuhle vlnu, ale k tomu musíme využít čas, který máme k tomu, abychom se připravili na ten skutečný náraz. Zbývá 6 měsíců. To je strašně krátká doba, nevíc v prostředí, kdy jsou a ještě více budou omezené možnosti.

Máme 180 dnů. Nějaké nápady?


Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #127 kdy: Březen 16, 2020, 10:34:56 odpoledne »
Nevím co počítali v Británii, ale spíš tipuji pořádný náraz už v létě.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Nalim

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #128 kdy: Březen 16, 2020, 10:51:44 odpoledne »
Protože se "to" podobá chřipce, čekal bych další atak spíš na podzim.
Máme tedy snad o trochu víc času "se nadechnout".

Nápady?
Proboha - už nikdy nespoléhejte na stát - ale jen a jen na sebe a svůj "SELSKÝ" rozum.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #129 kdy: Březen 16, 2020, 10:55:13 odpoledne »
Chřipce se podobá jen v tom, že taky spouští vedlejší problémy. Ale jinak se šíří i v tropech. Na rozdíl od chřipky...
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #130 kdy: Březen 16, 2020, 10:56:55 odpoledne »
nevim kde jsem to zaslechl, nebo cetl ale vubec nikdo nepremysli nad tim, ze ten covid se muze stat normalni soucasti naseho zivota. ze se to bude ruzne vracet, a budeme se muset naucit s tim zit. casem si telo mozna vybuduje imunitu atd. ale nebude to tak ze to porazime a uz se to nikdy nevrati, ale bude se to proste tocit ve svetove populaci, mozna vzdy z jara, cert vi.Ale za zamyslenim to stoji
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #131 kdy: Březen 16, 2020, 11:10:58 odpoledne »
Chřipka v zimě, korona v létě. Značka ideál.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #132 kdy: Březen 17, 2020, 11:10:30 dopoledne »
A další případ zadržení zboží z Německa...

 https://nasregion.cz/stredocesky-kraj/kamion-mirici-s-ochrannymi-pomuckami-z-nemecka-byl-na-hranicich-zabaven

Kamion mířící s ochrannými pomůckami z Německa byl na hranicích zabaven
Nemocnice v Středočeském regionu omezí neakutní operace a vyšetření, řekla na dnešní tiskové konferenci novinářům středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Hejtmanka také uvedla, že ačkoliv se kraj nespoléhá pouze na státní pomoc, nedaří se respirátory a roušky sehnat. Kamion mířící s ochrannými pomůckami z Německa do Středočeského kraje byl na hranicích zastaven a zabaven na základě nově platného zákazu vyvážení těchto věcí ze země. Středočeský kraj, tak jako i jiné kraje se potýkají z nedostatkem ochranných pomůcek pro lékaře v první linii, tahle zásilka z Německa měla pomoci. Německo, tak jako ČR zakázala veškerý vývoz respirátorů a roušek mimo svá území.

Mě by zajímalo jestli i na našich hranicích zastavují zdravotnický materiál od šmelinářů z ČR, nebo tranzity přes naše území?  Jestli ten vládní zákaz vývozu někdo kontroluje? Nebo je to tady jako v jednom díle ze Simpsonových kde Policejní náčelník Clancy Wiggum či Šerif Wiggum prohlásí: "Že policistů je málo a tak stíhají kontrolovat pouze poslední vydané nařízení." :-) 
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline Xarylka

  • ***
  • Příspěvků: 61
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #133 kdy: Březen 17, 2020, 03:49:02 odpoledne »
Loki, prosím tě, kombinace 7502 maska s 6035 P3 filtry. Jak se o to starat a jak dlouho mi jedna sada filtrů vydrží? Díky za radu to pořídit, teď už vůbec nikde nejsou ani ty polomasky. "hold"

Offline Meggie

  • ***
  • Příspěvků: 3
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #134 kdy: Březen 17, 2020, 06:16:58 odpoledne »
Zachytila jsem tady dobrý tip na dezinfekci rohožky při vstupu - pro větší tuning jsem si vzpomněla na rohožky, co jsem viděla na dětské onkologii - byla to vpodstatě rohožka, ze které se sloupávaly lepicí vrstvy, nevím, jak moc je to sehnatelný pro obyčejný smrtelníky a jestli to je třeba ještě napuštěný dezinfekcí, třeba tady někdo ze zdravotnictví bude vědět víc :)

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #135 kdy: Březen 17, 2020, 07:34:22 odpoledne »
Ta polomaska je v podstatě nesmrtelná, pokud ji nějak nezničíš mechanicky/chemicky a i pak se na ni dají sehnat náhradní díly. Ten 6035 je dimenzovaný s polomaskou na 10x násobek Workplace Exposure Standard (WES)

https://www.3m.com.au/3M/en_AU/company-au/all-3m-products/~/3M-Particulate-Filter-6035-P2-P3/?N=5002385+8711017+3294471754&rt=rud

V tom filtru je naskládaná "do harmoniky" docela velká plocha. Jak budeš polomasku desinfikovat, můžeš stříknout 60% alkohol do stran té krabičky (jak je nasadíš, tak už je nesundávej) a pak to celé strčit do sáčku, co ti k tomu dali. V praxi to znamená, že ti to vydrží "při běžném používání", nákup, MHD, někam něco vyřídit, prakticky na celou pandemii, respektive by jsi ho měla za půl roku vyměnit za nový.

Samozřejmě, že pohyb v silně prašném prostředí (cementárna?) a podobně životnost zkracuje. V takovém případě, že je konec, poznáš tak, že se přes to obtížně dýchá - z prostého důvodu, že "se ucpal nečistotami".

Tady máš návod, jak s tím zacházet:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-5zbj3_ezqE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-5zbj3_ezqE</a>


Offline Xarylka

  • ***
  • Příspěvků: 61
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #136 kdy: Březen 17, 2020, 08:52:41 odpoledne »
Díky, to je skvělá zpráva. Zlý jazyky u nás doma tvrdily, že dvoje balení filtrů (4 kusy) vydrží jako dva respirátory. To se pak skutečně finančně vyplatí. Proč tohle nefasují v nemocnicích?

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Plán jak na Covid-19 - Fáze 4 (a možná přijde i soft prepping)
« Odpověď #137 kdy: Březen 17, 2020, 08:56:16 odpoledne »
Vzhledem k faktu že drtivá většina z nás bude trávit několik týdnů až měsíců doma, tak jsem vám našla pár stránek kde se můžete něco přiučit.

Online kurzy pro veřejnost zdarma
k jejich absolvování potřebujete jenom internetové připojení a počítač nebo tablet. Většinou probíhají prostřednictvím videí, studia materiálů a metod dálkového vzdělání.  Všechny kurzy jsou zdarma.

Obecné kurzy
http://www.onlinekurzyzdarma.cz/ - rozcestník online kurzů z několika platforem
https://www.kurzyproradost.cz/ - ruční práce, domácí výroba, vaření-pečení a umění, příklad výroba bot
http://www.nostis.org/ - Kurzy práva, po absolvování získáte certifikát od Univerzity Palackého. Sousedské a vlastnické právo
https://www.seduo.cz/ - více jak 30 kurzů zdarma, především z pracovního prostředí, finací a obchodu. Finanční gramotnost
https://cs.khanacademy.org/ - Online video-přednášky odborníků. Od základních znalostí až po univerzitní témata.

Jazyky
https://cs.duolingo.com/ Kurz angličtiny. Webová stránka i aplikace, takže se můžete učit na čemkoliv co má přístup k internet. Pokud přepnete stránky do AJ, můžete se se učit 40 jazyků - od obligátní němčiny a ruštiny až po norštinu, arabštinu, Korejštinu, brazilskou portugalštinu, maďarštinu nebo ukrajinštinu a další.
https://www.loecsen.com/cs - učení jazyků prostřednictví frází.

Počítače
https://www.czechitas.cz/cs/co-delame/chci-se-ucit-online - učení informatiky a programování od nuly.
https://www.learn2code.cz/ - Kurz vytváření počítačových kódů
https://learndigital.withgoogle.com/digitalnigaraz/courses - naučte se pracovat s počítači, mediální gramotnost, kódování, marketing a online reklamu.


Kurzy v Angličtině(a částečně NJ/RJ/FJ)
Obecné
-jsou podepřené světovými univerzitami, zcela zdarma ale můžete si připlatit a získáte certifikát.
edx.org - tisíce kurzů od zahraničních univerzit ve všech oblastech- robotika, botanika, dějiny, umění, fyzika, statistika. Anatomie pohybového systému
Coursera.org - Ještě více kurzůÚvod do solárních panelů
Futurelearn.com - Britská platforma online kurzů. Kurz o koronaviru

Jazyky
Kurzy Defense Language Institute- Série mobilních aplikací -Kurzy jazyků pro vojáky, naučí vás jak se rusky řekne odstřelovač, kulomet a nášlapná mina a jak vézt v ruštině výslech nebo opravovat auto. Kromě normálních jazyků (RJ,FR,ŠJ) učí i různé konfliktní jazyky - Severní Korejštinu, somálštinu, jazyky Íránu a Afghánistánu, dialekty arabštiny...
Lingodeer - Mobilní aplikace- propracovaná výuka jazyků, zatím jedno z nejlepších na trhu. Čínština, Japonština, Korejština, Italština, Vietnamština a několik dalších.
Memrise - Aplikace i webová stránka, formou her učí jazyky i zeměpis, dějiny a jiné.

Offline surv42

  • ***
  • Příspěvků: 36
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #138 kdy: Březen 18, 2020, 06:33:33 dopoledne »
řekla bych, že ty polomasky v nemocnicích nefasujou, protože se v tom fakt nedá vydržet hodiny. měla jsem nejdéle cca hodinu a delší dobu bych to nedala.

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #139 kdy: Březen 18, 2020, 09:56:29 dopoledne »
Je to mnohem náročnější jednak na nošení, ale hlavně FFP3 proste jen sundáš a hodíš do koše. S polomaskami v širokém nasazení bys musela řešit jejich uskladnění, desinfekci, která je čí atd. Je tam příliš moc logistiky, kdy výhody "jednorázového použití" zcela převažují.

Pro jednotlivce, někde v Africe, kde řeší infekční chorobu ve vzdálené vesnici, ta hrstka doktorů tam každý má "svoji masku",  je pak samozřejmě tohle řešení výhodnější.

Ten filtr "se viry" neucpe. Ucpe se prachem, pylem a podobně. Samozřejmě že časem jeho účinnost klesá, ale ty při jeho nošení nejsi tak exponovaná, "abys to musela řešit".

To ostatně, platí i o FFPx.  Normální člověk ho nemusí "po použití hned vyhodit". Kdyz ho ošetříš, tak ho opětovně můžeš použít, v podstatě, dokud se mechanicky nezničí. Výhoda polomasky je, že ti nepraskne gumička, nezapneš si to do zipu bundy, ale hlavně třeba nezmokne v dešti - a v te heavy duty krabičce je obecně mnohem více chráněný.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #140 kdy: Březen 18, 2020, 10:57:21 dopoledne »
Pro normální lidi jsou roušky a respirátory opravdu vhodnější a věřím, že zakrátko budou i dostupné a nestanou se předmětem spekulantů....Mám zkušenosti i s vícehodinovým používaním plynových masek (polomasku jsem nikdy neměl, při mé profesi to situaci neřešilo) a je tam trošku problém zvyknout si na hmotnost a ztrátu výhledu a tedy i orientace v prostoru. Já doteď když beru masku jakoby zpomalím....už dopředu počítám se ztrátou periferního vidění a na hmotnost masky a věřím že i polomasky se zvyknout dá.
Nyní mám 1 respirátor, který pravidelně desinfikuji každý den již týden a dosud je plně funkčí....schválně se ozvu jak rychle se při běžném používání opotřebuje. Nosím ho na nákupy, pochůzky a měl jsem jej i v práci...řeněme tak 4-6h denně, protože část práce dělám z domova. Chce to dát pozor hlavně při nasazování a sundávání a nic nedělat zbrkle a silou...pěkně pomalé plynulé pohyby. V autě jej nesundávám...nasazování a sundávání jej opotřebovává nejvíce. Při prvním nasazení si nosní proužek vytvarujte pečlivě, ať pak již při dalším používání nemusíte pásek výztuhy přetvarovávat - respirátor bude lépe těsnit a méně se opotřebuje. Hlídejte si pořádné přetažení "podbradku" a pozici gumiček...jeden pár nad ušima, druhý pod....pak je pomůcka bezpečně fixována.

Offline castby

  • ***
  • Příspěvků: 20
  • zlepšit se až do jednoty se vším - tělo světla
moje vize a Plán jak na Covid-19
« Odpověď #141 kdy: Březen 18, 2020, 11:45:52 dopoledne »
Těm co mají čas, a mají nedůvěru, že lidé kteří nám vládnou ke svému prospěchu nás vyvedou z kaluže. Těm co mě znají a těm co neznají pak přeji stovku kilometrů na běhaných s pokorou, že každý dopad je vyjádření vděčnosti k planetě, že pot a únava má konečně smysl, abych vyjádřili to co cití k okolí.

Příroda: Povodně, požáry, hurikány, mrtvé včely, umírající smrky, schnoucí borovice, suchá, vedra, bez sněhu, bez vody a pandemie. Žijeme na konci věku? Ne, ale máme šanci.

My lidé:  bez duše, už skoro pět set let si dokazujeme, že je jen mysl a tělo. Však proč ne! Když skoro tisíc let nám instituce kázala, že musíme poslouchat abychom po smrti mohli s duší do ráje. Jenže my chceme opak: Teď si užít !!!  Vždyť duše není!!! Však po nás to někdo vyřeší.
Vymýšlíme ulehčení - věci abychom mohli více civět na cizí životy v televizi a vedli cizí životy ve virtuálním světě, dál srali do pitné vody! jenže každý lidský výtvor má své mínusy. A vše se vyrovnává v pravý čas.

 Už léta cítím, že jsem součástí kolektivu zvané lidstvo "pan tvorstva". Ale vidím, spíše virus, který ovládl zemi, drancuje jí jako kobylky, požírá požitky tempem z nedostatku času jednoho života a chce vládnout všemu. Obdivujeme svaly a ladné těla a sami v sobě krademe a ukládáme tuky zla. Dokonce navzájem se zabijíme, a naše morálka padá s blahobytem rychleji na dno než samotná tma.
Neboť když energie planety protestuje strčíme hlavy do písku. Neslyšíme a nechceme vidět, vědět zákon akce a reakce.
Takže proto potřebujeme strach. Abychom se zastavili. Abychom se zamysleli v karanténě. Strach z bolesti, smrti a smutku.
 Budou chtít abychom akčně vyhledávali a poslušně poslouchali. Ale proč by jste v těchto dnech zastavení nemohli vyhledat ve svém vlastním vnitru svoje srdce. Po napojení na duši nebudeme potřebovat vůbec vůdce, mimo nás.
Ano v těchto dnech máme šanci. Jelikož jsme zastavili spěch ničit planetu požitky a můžeme se rozhodnout tou těžší cestou jít do svého nitra a tam se obvinit za spoluúčasti na blbostech lidských. A najít tam uvnitř šanci a odvahu měnit vše k lepšímu. Jít vzorem!! a když uvnitř nic nemáte pak vyhledat vzor a následovat ho. A vybrat podle starých filozofů, že  ta těžší cesta je ta správná a dobrá, ta lehčí je pro ovčana, který bohužel čeká na Hitlera. Aby obvinil někoho, něco jiného z našeho utrpení. A dál mohl ovládat a možná i válčit.

Ti co nepatří na tuto planetu dávno přestali číst. Vám ostatním křičím ja chci revoluci, návrat harmonie, návrat krále na trůn našich bytostí. Návrat duše.

Láska matky Země nás srazila na kolena abychom zas chvili ryli držkou v zemi, aby jsem v utrpení zvedli hlavu vzhůru a věděli , že po noci přijde hezké ráno.

Naše srdce bije samo, bez jídla vydržíme dlouho, bez vody pár dní a bez vzduchu pár minut. A není zrovna  příkladná situace, že vir zasáhne primárně plíce jelikož lidské společenství má velký rozdíl mezi tím co přijímá - život dávající vzduch a zdroje planety a tím co člověk produkuje a vypouští - jed ze svých plic a zkázu přírody.

Vystrašení.
Čína číslama lže i když na zvládnutí má nejlepší totalitni předpoklady. V Itálii můžeme nálezt pravdu. Ti co jsou dnes nakažení před čtrnácti dny byli roznašeči. V číslech u nás máme dnes  minimálně 12500 tis roznašečů, z nich asi 2500 budou za 14 dní potřebovat ventilátor v nemocnicích, nejsou to jenom senioři jelikož 450 z nich bude do 40 let. No a kdo přijde do nemocnice po nich má smůlu jelikož v česku není víc ventilátorů, doktorům nezbude nic než zkusit vylekat vir kombinací chemikálií. U našich sousedů se předpokládá rozšíření 60% populace. U nás je to tedy  1 mil. lidi co budou potřebovat plicní ventilátor aby přežili. Není opravdu čas převzít odpovědnost za sebe a nespoléhat se na naše zdravotnictví.  V Británii uvažují, že lidé nad 65 let budou mít vstup do nemocnice zakázán. Zemřou doma, v čekání a strachem a nebo se rozhodnou pro sebe léčení.

Mnozí z nás potřebují totálně vystrašit a líp to nedovedu, snad nepřestanou číst snad nestrčí hlavu do písku, nebo ještě hůře začnou jednat NEzodpovědně, jelikož nejhorší scénář  vyčlenili ze svých životů, ale ono to k nám patří a po zásluze.

Odepřít si kvalitní jídlo a zkusit nalézt skromnost v jídlu je totální víra v tom, že na druhé straně planety si může někdo z našeho lidského pokolení dovolit jíst něco na víc. vždyť chleba ze sádlem a cibuli stačí, i za nej bychom měli děkovat. nechodit do obchodů než se zavedou lepší pravidla a zkusit si bídu.
Protože strach je největší zabiják, ale zároveň největší hnací motor pro boj. Rád bych teď zamyslel na přípravu ani ne tolik pro ochranu je-likož o sociálním distanci ,dezinfekci a rouškách víme všichni, ale zamyslet se co budeme dělat v dalším kroku. Léčit se.

A ještě hůř nám bude až přeběhne pandemie neboť přijde krize a mnozí z nás budu mít hlad a pokud tomu tak nebude tak vězte že ty kluci na hoře vytiskli tolik bankovek aby to jenom trochu oddálili, neboť očistným procesem sáhnout si opravdu na dno je náš vyrovnání s matkou přírodou.

 A věřte že se třesu nad obavami a slzami, ale i se těším, že ta změna nastane, drancování pomine a že se převibrujeme na tu správnou frekvenci, kterou si zasloužíme abychom kralovali zde, na zemi pokorně a rozumně.

a čím se teda léčit. Tedy od toho nejdůležitějšího.

s pokorou se odevzdat tomu co k nám přišlo, poděkovat za možnost neřešit problém ale postavit se k výzvě( nahradit problém výzvou) čelem, abychom ukázali, že zde chci ještě žít. a rozhodnout se proto udělat já sám cokoliv. ( neřvat na doktory)
přijmout kolektivní vinu a s každým  nádechem prosit, modlit a meditovat za odpuštění a druhou šanci k životu, vydechovat  a mentálně opravovat všeho zlo co jsme jako lidé způsobili. vydechovat lásku.
hrát si jako děti na pravdu, že máme daleko větší možnosti, než na jakou nás tato společnost připravila. Hrát si na to, že můžeme rozzářit každou buňku v těle světlem lásky. a tou svítit do okoli. Jak řiká E.Tomáš hrát si na osvícení neboť se tím skutečně stanem. a jak Ježíš předním. Musíme být jako děti abychom vešli do království nebeského.
provádět dechové cvičení například pomocí aplikace prana breath
jsem to co jíme, jsme to co jsme včera provedli, co jsme v minulosti snědli. proto si změřit ph moči a pochopit kolik tělu dá práce aby naše žraní mrtvol bez poděkování vyrovnalo na ph krve 7,43. zavést RAW stravu, pít čistou vodu, dávkovat si jedlou sodu. nebo se vyčistit půstem, jako u každé nemoci vznikne nechutenství. do čisté vody promlouvejte neboť ona je nosičem informací, nakreslete pod dozu s vodu život radost zdraví a krásu, vhoďte stříbro nebo šungit.
pročistete se epsonovou soli a grepem nebo jiným způsobem abychom nebojovali na více frontách.
vše co lze klíčit než to sníme nebo uvaříme. probudit v tom život s láskou a vděčností.
cvičit Tai-či nebo Či-kung pro rozproudění energie.
Až budete mít teplotu bude to mnohem těžší než nyní.
pánové nahoře nám poslali vzkaz, že česnek nás neochrání před nákazou, ale já tvrdím že česnek pomuže onemocnění zvládnout. proto česnekovou vodku si sami vyrobte.
vyrobte si sami živou a mrtvou vodu a užívejte si jí pro klíčení, dezinfekci a vlastní léčení např.zde
užívejte vitamíny. třeba vitamín C - 3x denně lžičku nebo do pos*ání a o trochu méně je správné dávkování. Další info. zde
seznamte se s nejmladší léčitelskou metodou Su-Jok, to systém podobnosti na rukou. vyhledejte na největším polštářku palce špejlí bolestivý bod. tak bolestivé, že musí být svalová tenze a efekt "auau". toto místo je největším problémem ve vašich plicích pak na ten bod tlačte tak silně minimálně dvakrát po sobě alespoň 30 sekund až vám vrhknout slzy. spustíte očístný proces v tomto místě. pak tam na 12hodin nalepte seminko nebo semínka pohanky. s poděkovaním a přáním aby ze semínka jste prijali vše dobře hlavně potenciální život. a semínko nasálo to špatné z vás. občas během dne si místo promačkejte. podobně můžete pokračovat i na ostatních místech.
namočte ruce nebo celé tělo do co nejvíce horké vody. až ruce  zčervenají dodáte v systému podobnosti životodárné teplo, teplota má očistný proces, energie smrti je chlad. ruce namáčej je už teď, jednak dezinfekce jedan více harmonie do celého těla. až bude teplota podpořte jí horkou koupeli. pitím teplé vody. snad i saunou ( to můžete sledovat na boj s virem ve Finsku kde určitě sauny nevyhasnou).
to co do nás nepatří nevydrží stejnou teplotu, jelikož my páni tvorstva sneseme něco jiného.
Místo co jste určili na palci si přeneste na plíce a položte tam voskovou očistnou svíci podložte útržekem z papíru, kterou vyrobíte tak, že dva proužky toaletního papíru namočíte do rozehřátého parafínu, včelího vosku a ve správnou chvíli stočíte přes nějaký váleček. po té jí zapálte a představujte jak vzniklým komínem letí to co do těla nepatří.
začněte užívat koloidní stříbro, včera jsem dostal informaci že ve Švýcarsku už ho podávají v nemocnicích, jak řekl někdo - je to kladivo na vše nižší než plaz. dalši info zde
Ověřte zda je nesmysl biorezonance, f scan, zapper a terapie na bázi frekvence. pokud teda máte prostředky pořiďte si plazmu a f scan. jelikož můžete pomáhat ostatním, bohužel český výrobce ji doda nejdříve za 55dní. při správné expozici vir umírá i v těle do 10 minut.

Zapojte do výroby a studia děti, však se jim to bude hodit na celý život. pozvete do všeho alespoň počítání do čtyř.
Střídejte aktivity, pracujte, vzdělávejte se, vážně uvažujte, vyrábějte, sdílejte, pomáhejte, brečte, objímejte se, jeden den zkuste žít bez elektřiny. prostě tak jak jsme prožívali těžké chvíle u nás v rodině před třemi týdny.

zkuste počítat se mnou, naučte to své děti neb do školy nechodí, naučte je správně žít.
jedna, existuje jedna velká jednota, vše je propojeno, nic se neděje odděleně,  zkuste se tam dostávat, hrát si na jednotu jako děti, neb až toho dosáhnete pak pochopíte “je-li jedno, pak vše je jedno” poslechnete si drtikolovo samadhi
1.001 pocit oddělení, jsem ten zbytek, celkem mi dává volby se vrátit. “vše čím se necítím být já, je bůh”
2 zákon stálosti a změny, homo a hetera, jin a jang, noci a dne, ženy a muže. existuji dvě energie zrod zmeny a stálost do splynutí
3 existuje
minulost
minulost ta naše těla které jsme v minulosti živili, s nimi bychom mohli tvořit co nejbližší platonskou ideu krásy. nad minulost která vykouzlila přírodu bychom měli žasnou neboť proto jsme na zemi,
tvořit krásou pro žasnutí
     -  budoucnost
-    tam je naše mysl, neustále plánuje, i hrabání myšlenkami v minulosti děláme pro lepší budoucnost. ale  myšlenka by měla vždy obsahovat pojem pomáhat, a to je platónské dobro, kéž naše myšlenky nej pomáhají abychom mohli cítit vděčnost že můžeme.
-    pomáhat dobru pro vděčnost
- přítomnost
-    zlepšuj me se k duši, abychom se mohli dotknout té jediné pravdy toho číslo jedna abychom mohli splynout v jednotě. zpomalte vše ten přítomný prožitek pohledu po okolí, jídla, doteku, milování. Tam už nemůže být než odevzdání říct životu a všemu ano, neboť není rozdílné a není žádný zbytek.
-   zlepšovat se do jednoty pro odevzdání
      - průniky našich části jsou snad emoci ( tělo a mysl) ty maji daleko od duše,
-průniky duše a těla je stav tranzu, zastaveni těla, asány, bubnování.
- průniky mysli a duše je intuice.
     - 4. činnost
   - když chceme něco stvořit co nejlépe musíme mít části stálosti a změny musíme použít číslo dvě, stálost jsou naše zkušenosti náš um a přidáme li impuls a přidáme li s pokorou jedničku pak vytvoříme čtyřku která bude nezapomenutelná.
- když symbol stálosti žena se sjednotí (jednickou) se symbolem zmeny mužem vznikne za přispění jednoty dítě, ten lidský život opravdovi bez vedlejších účinků.
Takže pokud budete cokoliv dělat napočítejte alespoň do 4.
5. je vztah pěti elementů dle TČM, 6. je šest energií cyklu. 7. je sedm známých energetických center. 8. je osm energii, 9 je devět velky čaker.

máme tu stav změny, je patrné, že  v tom máme šanci, je to změna postní doby. a prověrka našich hlubin emocí a znalostí naší duše.
 
Vyzívám Vás všechny k revoluci aby jste našli v sobě výjimečnost a vynesli jí na povrch světu a vedli jste, pomáhali svému okolí k přerodu a transformaci do lepší společnosti. 
a ostatní aby se zdúverou vyhledali svého vůdce, neboť jim bude zdrojem toho dobrého.

děkuji všem koho mnohdy nečeské slova obyčejného zedníka inspirovala.

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #142 kdy: Březen 20, 2020, 12:06:13 odpoledne »
Prosím, kdo se už nějak reálně připravujete na to, že to na podzim bude horší a bude potřeba zvládnout ještě cca rok? Nedovedu si to moc představit, teď už je na dokupování zásob pozdě, ale dají se ještě sehnat nějaké věci, usnadňující domácí výrobu, konzervaci a podobně. Máte nějaké typy?
Já třeba chtěla nakoupit rovnou zásoby cukru na léto na zavařování a byla jsem přehlasována, že zásoby jídla na tři měsíce (něčeho máme i víc) už tak jsou moc a cukr ve velkém se kupovat nebude :-(
Uvažuju, zda už je čas koupit mlýnek na obilí a udělat zásoby zrnin (pro zvířata se ještě objednat dá), nebo zda je to ještě předčasné.

Offline Brouca

  • ***
  • Příspěvků: 235
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #143 kdy: Březen 20, 2020, 12:21:09 odpoledne »
I my o tom vedeme diskuze.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #144 kdy: Březen 20, 2020, 12:25:48 odpoledne »
Já osobně se připravuju tak, že zakládám semennou banku a už pár věcí sázím. Normální rajčata, papriky, mrkev, tykve, léčivé bylinky a koření. K tomu rychle rostoucí semínka k pozdnímu sázení. Po mrazech přidám pár ovocných stromků a keřů.
A jinak se zkouším domácí výrobu- droždí, sýry, máslo, tofu a sójové mléko, kimči...

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #145 kdy: Březen 20, 2020, 12:40:59 odpoledne »
Tak kimči mám naložené vedle nádoby s kváskem, peču domácí pečivo, včera jsem připravila jeden nový záhon, stromky a keře nám tu rostou už dlouho, semínka mám svá i nakoupená. Zásoby jídla máme na 3 - 6 měsíců, mléko a vajíčka mám od zvířat, takže i sýr bude, až budou odstavená jehňata a kůzlata. Ale na další zimu dost jídla nemáme, sice chci zasadit brambory, ale jen brambory a zelenina nám stačit nebude, navíc tolik brambor na zasazení nemám a ani pozemek - musím nechat dost místa na trávu pro zvířata, abych měla mléko (a maso). Z vybavení máme lis na mošt, zavařovací hrnec, na půdě hromadu sklenic, sušičku na ovoce.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #146 kdy: Březen 20, 2020, 12:49:29 odpoledne »
Co třeba zkusit luštěniny? Kromě klasiky například sóju nebo quinou? Ta by měla v česku  jít. Sama chci teď trochu experimentovat se sójou.vybaveni závidím. :)k tomu se musim teprve propracovat :)
A co třeba vertikální záhony, když řešíš ten nedostatek místa? Anebo doplňováni lovem a sběrem? ( já osobně se sběrem aspoň částečně počítám)

Offline Meggie

  • ***
  • Příspěvků: 3
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #147 kdy: Březen 20, 2020, 01:03:50 odpoledne »
Prosím, kdo se už nějak reálně připravujete na to, že to na podzim bude horší a bude potřeba zvládnout ještě cca rok? Nedovedu si to moc představit, teď už je na dokupování zásob pozdě, ale dají se ještě sehnat nějaké věci, usnadňující domácí výrobu, konzervaci a podobně. Máte nějaké typy?
Já třeba chtěla nakoupit rovnou zásoby cukru na léto na zavařování a byla jsem přehlasována, že zásoby jídla na tři měsíce (něčeho máme i víc) už tak jsou moc a cukr ve velkém se kupovat nebude :-(
Uvažuju, zda už je čas koupit mlýnek na obilí a udělat zásoby zrnin (pro zvířata se ještě objednat dá), nebo zda je to ještě předčasné.

Jak si představujete, že to bude vypadat v reálu? Úbytek potravin, nebo zvyšování cen, případně přídělové balíčky? Jak se zařídit bez možnosti zahrady? Nějakou zásobu máme, zatím se snažíme na ni moc nesehat, občasné nákupy ještě děláme. Ale neumím si představit např. roční zásobu v bytě...  "omg"

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #148 kdy: Březen 20, 2020, 01:33:49 odpoledne »
no jedna vec je ze mas zahradu, ale druha vec jestli te na tu zahradu pusti...
a kdyz ted nezasazis(do konce kvetna) tak to stoji naprd.
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #149 kdy: Březen 20, 2020, 01:58:22 odpoledne »
no jedna vec je ze mas zahradu, ale druha vec jestli te na tu zahradu pusti...
a kdyz ted nezasazis(do konce kvetna) tak to stoji naprd.

No doufám že očekávaný zákaz vycházení se zahrady nedotkne. Nevím jak by to principielně prospělo.
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.