Autor Téma: Plán jak na Covid-19  (Přečteno 15131 krát)

Offline Lucina

Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #100 kdy: Březen 03, 2020, 11:13:22 dopoledne »
Takovou reakci jsem čekala a proto jsem tam podtrhla ta tři slova "něco jako toto"  a pro jistotu i doplnila info že se maká i na jiných lécích a vakcínách, koukám, že jsem to zvýraznila zbytečně :)

A ty se jako řídíš podle toho, co tady kdo plácne? Však se zařid podle svého, ne? :D

Offline BartH8

« Odpověď #101 kdy: Březen 03, 2020, 11:25:02 dopoledne »
@loki v podobném duchu jsem četl někde jeden příspěvek.

Studie jistě probíhají,
ale jejich validita se zvyšuje až s počtem nakažených/vyléčených/vyšetřených.... dlouhodobě.
Nejsme národ kreténů, tento přístup je vidět všude. Ale šířit se to začalo od ledna, máme začátek března - no pokud si myslíte, že ten výzkum má být za dva měsíce hotový a začnou se rozdávat piluky, tak jděte na nějaký hollywoodský film.
Jen tak na okraj, schválně, kolik myslíte, že je teď na světě (a třeba v ČR) vědců, kteří vůbec mají odborný background na to bádání, a kolik peněz jim teď aktuálně na urychlení výzkumu kdo přihazuje ?
A do toho agituje Gréta, že nemá smysl se učit, neboť za 12 let nastane Apokalypsa.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline Lucina

« Odpověď #102 kdy: Březen 03, 2020, 11:59:10 dopoledne »
Asi bych měla psat to co ostatní a přikyvovat, abych zapadla. Ale nemužu si pomoct, u nas se řiká hlavně sa z teho nepo.... . Jsem optimistka  ;)

Offline Žabka

• Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
« Odpověď #103 kdy: Březen 03, 2020, 12:15:15 odpoledne »
Lucina: Podle mě je právě fajn, že se tu objevují oba proudy. Lidi pak mají informace od těch, co to vidí optimisticky - léky, výzkum, uzdravení... I od těch, co jim přijdou důležitější varovné informace. Pak si z toho každý poskládá svůj vlastní plán. Místo je tu pro všechny informace, co mají nějaký reálný podklad, čím víc informací člověk má, tím líp se může rozhodovat. :bee:

Offline Loki

• I'm the Key I'm the Gate
« Odpověď #104 kdy: Březen 03, 2020, 02:29:38 odpoledne »
@Lucina - o čem přesně mluvíš? Přikyvovat čemu, abys zapadla?

Tvoje reakce je na stejné úrovni, jako kdybych kontroval, že "optimismus pramení z nedostatku informací". Vyvolá to jen flame, které rozdrobí probírané téma.

Můj příspěvek je o predikci předního špičkového experta na problematiku, kterou převzala přední světové média. Na základě této informace a celé řady dalších, ověřených informací, včetně historické znalosti průbehu podobných událostí, se ukazuje, že i přes snahy o "vytvoření léku" nás čeká nejméně jeden dosti náročný rok.

Ano, do médiií mluví i lidé, jako je Václava Adámková:

https://video.aktualne.cz/primarka-hysterie-cechu-nema-obdoby-silenstvi-brzy-opadne-a/r~9d3f73aa5c9e11ea80e60cc47ab5f122/

která říká, že:

"Hysterie Čechů nemá obdoby. Šílenství brzy opadne a zbude prošlé jídlo. Předzásobení potravinami podle primářky postrádá smysl. "Bojíme se neznámého. Na základě amerických katastrofických filmů očekáváme něco, co nepřijde. Epidemie koronaviru bude trvat tak dlouho, dokud ji budou živit média, tvrdí primářka mikrobiologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Václava Adámková

Parádní názor, který s dovolením budu naprosto ignorovat, protože nejsem pštros, abych čelil problému tím, že strčím hlavu do písku a budu dělat, že není. Navíc jsem žádnou hysterii nezaznamenal. Pár lidí koupilo pár těstovin a další už nekoupili, protože jim v tom systém okamžitě a efektivně zabránil - a do toho ještě připravil plán postupu, který si nechal schválit od WHO. Dalo by se říci, že zatím co lidem se říká jedno, systém hodně intenzivně maká na něčem jiném. Káže se voda a pije víno. Ještě minulý táden bylo v Itálii všechno "v pohodě", teď tam jsou desítky tisíc lidí v karanténě a náš pan premier prohlašuje, "jak to nezvládli" - a háže ramena, "že mi to zvládneme".

Ten chlap, co prokazatelně mnohokrát lhal, jako když tiskne říká, "že ti Italové jsou úplní ťulpasové". A Korejci, Japonci, Číňané, Němci... ti všichni jsou hlupáčci. Pardon, ale nebude vadit, když ho budu brát trochu s rezervou?

Spolehnu se na ověřený koncept - prepping - kdy jsme tady od ledna řešili koronavirus, zatím co plebs se probíral ze silvestrovské kocoviny a media řešila jestli Greta nemá pochodovat i v pondělí, aby ten výkend byl o něco delší.

Ukázalo se, že jsme byli schopni poměrně přesně predikovat další vývoj a v dostatečném předstihu reagovat.

A ano, drtivá většina "normálních" prepperů doufá, že lék bude už zítra - ale to neznamená, že se na to spolehneme. Nevybízel jsem k žádné panice ani, jak by řekla ta paní primářka, hysterickému jednání. Nic takového. Je to naopak zcela chladný a podložený kalkul, který má zvýšit šance na zvládnutí situace.

K té tvé důvěře v lék řeknu jen, že Indie právě zabanovala export léků, kdy došly suroviny, které bere od Číny. Jinak řečeno, začínají se syslit nejen "roušky", ale i léky. S takovou za chvíli zjistíš, že v lékárně chybí taková samozřejmost jako lék založený na paracetamolu.

K tomu si vezmi tohle:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sest-tydnu-leceni-a-kazdy-paty-na-pristrojich-zkoumani-koronaviru-postupuje-90952

"...velká část světa není připravena mentálně ani materiálně přijmout opatření, která Čína zavedla. Jedná se přitom o jediné „prokazatelně fungující kroky zamezující mezilidské šíření“.

Ano není. Jenže prepper je od slova připravit se.
Jdu se připravit, nebo to alespoň zkusím.
Na víru bude spousta času potom.

Offline Žabka

« Odpověď #105 kdy: Březen 03, 2020, 02:58:51 odpoledne »
Tak jsem našla ten Britský "akční plán," je jako dokument ke stažení na Aktuálně.cz
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/online-koronavirus-ve-svete-lekari-proveruji-prvni-dva-pripa/r~68fa1c18410911eaac760cc47ab5f122/ příspěvek s časem 14:19, ještě jsem ho ale nečetla, jen ten výcuc výše

Offline Chinalady

« Odpověď #106 kdy: Březen 03, 2020, 03:53:01 odpoledne »
Loki, mirni slovnik. Vim, ze jsi rozcileny, ale pravidla fora zakazuji sprosta slova. I ta “vypipana”.

Offline Loki

« Odpověď #107 kdy: Březen 03, 2020, 04:17:02 odpoledne »
Loki, mirni slovnik. Vim, ze jsi rozcileny, ale pravidla fora zakazuji sprosta slova. I ta “vypipana”.

To není rozčílení, vůbec ne - hledal jsem expresivní vyjádření, aby bylo dostatečně zřejmé, jak nesmyslná je ta rétorika pana premiéra, když to takhle komunikuje. Ale máš pravdu, že to zbytečně snižuje úroveň argumentace, takže jsem to opravil.

Offline Chinalady

« Odpověď #108 kdy: Březen 03, 2020, 04:22:11 odpoledne »
Dekuju

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #109 kdy: Březen 05, 2020, 01:32:56 odpoledne »
Přesunuto z vlákna epidemie:
Příklad přístupu jedné soukromé firmy k současné situaci (možná těch firem je víc, ale o téhle vím):
1. Pokud se některý zaměstnanec necítí dobře, nebo má teplotu, tak nejde do práce a zůstane doma.
2. Oznámí to svému nadřízenému a ten za něj sežene náhradu.
3. Firma na svoje náklady zajistí testování na koronavirus u dotyčného doma.
Asi si spočítali, že se jim to vyplatí.
Nechápu, co státu na tomto postupu vadí. Prý prodávat respirátory za pět tisíc je hyenismus. Ale bránit někomu, aby se mohl nechat vyšetřit mimo státní zdravotní systém je státní hyenismus. Že by měl přece jen pravdu Loki s oligokracií?

Offline milo1944

« Odpověď #110 kdy: Březen 05, 2020, 07:08:39 odpoledne »
Hlavně dobře nakoupit . . .
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #111 kdy: Březen 08, 2020, 05:10:59 odpoledne »
Také jedna pozitivní zpráva:
Je nepravděpodobné, že by se virus dostal do surové povrchové vody. Pokud by se ale tak stalo, tak bude spolehlivě odstraněn v úpravnách vody. Podle zkušeností jsou respirační viry velmi citlivé na chlór i UV záření. Pitnou vodu z veřejného zásobování lze tak považovat za naprosto bezpečnou.
Zdroj:
Národní referenční centrum pro pitnou vodu Státního zdravotního ústavu.

Offline Nalim

• Připraveným štěstí přeje
« Odpověď #112 kdy: Březen 08, 2020, 05:36:30 odpoledne »
Sedláku, promiň, zase budu za toho, co rozkopává druhým bábovičky.

Hromadně a dlouhodobě chlorovat vodu ve vodovodech (prý z pudu sebezáchovy) začali (prý) Amíci při vietnamské válce, ale chor je pořád pro člověka jedovatý prvek, a v interakci s ostatní chemií v potravinách i v ovzduší se má za to, že by se voda trvale chlorovat neměla.

Jinak ale souhlas, teď nastává jiná doba.

https://www.denik.cz/ekonomika/povinne-chlorovani-vody-ze-zakona-povera-20161221.html

Offline Včeliš

« Odpověď #113 kdy: Březen 08, 2020, 06:02:19 odpoledne »
Někde jsem četl, že chlor koronavirus nezabíjí. Jak to vlastně je?

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #114 kdy: Březen 08, 2020, 06:06:32 odpoledne »
Sedláku, promiň, zase budu za toho, co rozkopává druhým bábovičky.

Chlorovat vodu ve vodovodech (prý z pudu sebezáchovy) začali (prý) Amíci při vietnamské válce, ale chor je pořád pro člověka jedovatý prvek, a v interakci s ostatní chemií v potravinách i v ovzduší se má za to, že by se voda trvale chlorovat neměla.

Jinak ale souhlas, teď nastává jiná doba.

https://www.denik.cz/ekonomika/povinne-chlorovani-vody-ze-zakona-povera-20161221.html

Tak první vodárna s chlorací pitné vody byla u nás v Praze ve Vršovicích a to 1924....jinak Show chloroval v Londýně vodu při epidemii cholery už 1854 a kupodivu 1773 něco na způsb dnešního Sava použili Frantíci na desinfekci katedrály v Dijonu....takže ten Vietnam zase tak aktuální není.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #115 kdy: Březen 08, 2020, 06:22:03 odpoledne »
Někde jsem četl, že chlor koronavirus nezabíjí. Jak to vlastně je?
Pokud vím, tak chlorace je proti virům účinná. Při běžném pH vzniká chlornan a kyselina chlorná a to jsou již dostatečně silní oxidovadla na likvidaci virů. Na rozudíl od UV má i delší dobu účinnosti a tak vlastně desinfikuje vodu i pár dní co si leží ve vodojemu či potrubí. Má to samozřejmě i svou odvrácenou stránku jako je třeba chlorace rozpuštěných huminových kyselin, ale to je už jiná stránka věci.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #116 kdy: Březen 08, 2020, 08:40:46 odpoledne »
Nalime, jenom jsem citoval uvedený zdroj. Oni tam toho píšou víc, tedy že není nutné dávku chloru zvyšovat, že vodu z chráněných podzemních zdrojů není nutné začít chlorovat, prostě že se to pitnou vodou nešíří. Ač jsem ke zprávám státních institucí skeptický, v tomto případě tomu věřím.
Jinak chlor se z vody jednoduše odstraní tak, že ji necháš 2 dny odstát, nebo ji 15 minut vaříš. Pak je tu odstranění chemické, to používám já. Do litru vody šťávu z půlky citronu. Nějak to spolu zreaguje (Mauna by určitě dokázal doplnit i rovnici), skvěle to chutná a je to zdravé.

Offline Včeliš

« Odpověď #117 kdy: Březen 08, 2020, 09:46:28 odpoledne »
Zatím je téměř veškerá diskuze o tom, jak to nechytit. Ale důležitý je i to, jak zmírnit následky nakažení. Léčit se dají jen symptomy, takže nejdůležitější je mít co nejvyšší imunitu, aby tělo nemoc přemohlo samo.
Mám několik osobních názorů, které by mohli fungovat.
1) nekouřit
2) co nejméně se stresovat
3) vyvážená strava
4) fyzická aktivita + otužování
5) preventivní imunitní doplňky stravy

Je to jen můj osobní názor, odborníci to jistě posoudí, zhodnotí a doplní. Ale zajímalo by mě opravdu, jaké procento těžkých případů (těch na JIP)  tvoří kuřáci. Existuje taková statistika?

Offline BartH8

« Odpověď #118 kdy: Březen 08, 2020, 10:55:25 odpoledne »
Co jsem četl ohledně kuřáků, tak mají mnohem menší šanci vir chytit. Ale když už ho chytí, mají těžší průběh.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline Žabka

« Odpověď #119 kdy: Březen 08, 2020, 11:36:11 odpoledne »
To, že kuřáci mají menší šanci onemocnět tedy nevím, máš zdroj? Už někdy dřív jsem sem dávala zdroj, kde bylo, že kouření je problém a je to (tehdy) jediný známý rozdíl mezi různými skupinami lidí (ženy x muži, asijci x neasijci a tak, mezitím už se ukázalo, že ženy mají menší riziko komplikovaného průběhu, ale i to někdo přisuzoval kouření, bo v Číně ženy takřka nekouří, kdežto muži ano (i když míň, než třeba u nás).
Nemůžu teď ten zdroj najít, zkusím to zítra.

Offline BartH8

« Odpověď #120 kdy: Březen 09, 2020, 06:00:45 dopoledne »
Tady máš co k tomu bylo psáno + jsou tam zdroje.

https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=38&t=696&start=960#p134652
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline Lucina

« Odpověď #121 kdy: Březen 09, 2020, 09:54:54 odpoledne »
Nakopíruju sem pár doporučení jak se chovat třeba v karanténě. Vše z čt24.

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula upozornil, že lidé v domácí karanténě, kteří se vrátili ze zahraničí, by si měli pravidelně měřit teplotu. Jít ven ale na chvíli mohou. "U klasické izolace, když se lidé vrací, mohou jít vyvenčit psa do parku, ale neměli by se stýkat s lidmi. Je snaha, aby se vyhnuli osobním kontaktům, povídání si se sousedy. Ale krátce vyjít ven? Šíření nákazy je efektivní pod metr a půl vzdálenosti."

Ředitelka Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Jarmila Rážová v pořadu 90' ČT24: "Být v malém bytě se starými rodiči v domácí karanténě? Raději bych se odstěhovala. Na větším prostoru je to možné při hygieně mytí rukou, hygieně kýchání. A co nejvíce omezit kontakt se starším člověkem." S tím souhlasí i praktický lékař Martin Dudek: "Koronavirus se přenáší rychle. Řešil bych to jakkoliv: půjčit si byt, odstěhovat se na chatu. Nebyl bych v domácnosti se staršími lidmi."

Ředitelka Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Jarmila Rážová v pořadu 90' ČT24: "Obecně bych v domácí karanténě doporučila často větrat, měnit vzduch. Je to kapénková infekce. Kýchat do kapesníků, nejlépe papírových, a rychle je likvidovat. Udržovat co nejvíce naprosto základní hygienická pravidla. Být od toho druhého co nejdál, míjet se."

Praktický lékař Martin Dudek v pořadu 90' ČT24 zdůraznil, že je naprosto zásadní, aby lidé nakažení nebo s rizikem nakažení nechodili do ordinací lékařů: "Když dojdou, celou ordinaci pošlou do karantény. A když takových případů bude víc, tak nám zkolabuje celé zdravotnictví."

Offline preperx

« Odpověď #122 kdy: Březen 12, 2020, 12:20:30 dopoledne »
Dotaz z jineho soudku: Uz pouzivate respiratory ? Napr kdyz cestujete vlakem/autobusem/metrem ? Jako prepperi predpokladam ze je mate, stejne jako ja, ale priznavam se, ze jsme ho zatim kvuli spolecenskym konvencim nepouzil. Mam filtracni polomasku coz je asi to nejlepsi co muze byt (paklize tedy nebudu pocitat celooblicjovou masku a atombordel) a zatim bych si asi pripadal nepatricne. Ja vim ze ted asi dost z vas napise kasli na blby pohledy lidi, ale jedna vec je to tady napsat a pak s tim jak mimozemstan jit do metra (treba)

Offline Loki

« Odpověď #123 kdy: Březen 12, 2020, 07:30:15 dopoledne »
Nosím už od úterý, dnes jedu zase do Prahy a samozřejmě si respirator beru. Po prvních několika minutách se zobákem mne nikdo nesežral a pak to ze mne spadlo a naopak jsem byl rád, že se chovám odpovědně vůči sobě a ostatním.

Offline Cyberbee

« Odpověď #124 kdy: Březen 12, 2020, 08:17:46 dopoledne »
Prosím, mohl by jste někdo, třeba ty, Loki, když jsi tu včera zmiňoval, že to neni úplně jednoduchá akce, popsat polopaticky tu dekontaminaci před vstupem do bytu, jak postupovat?

Offline Žabka

« Odpověď #125 kdy: Březen 12, 2020, 09:35:51 dopoledne »

Offline Loki

« Odpověď #126 kdy: Březen 12, 2020, 10:46:21 dopoledne »
To si asi musí každý vychytat jak podle sebe, podle toho jak funguje, tak podle podmínek.
Můžu napsat svůj, asi ne zcela ideální a časem určitě ještě upravovaný, postup:

- příjdu domů a sundám boty, které dávám do botníku, než ho zavřu, pošlu jim tam desinfekci (líh 60% v malém rozprašovači, který mám postavený na botníku. K tomu se ještě vrátím)
- sundám bundu a dám ji na věšák
- postříkám exponovaná místa, konce a polovinu předloktí rukávů desinfekcí
- jdu do koupelny, kde zavřu odtok umyvadla
- do umyvadla vložím obal od mobilu a klíče od domu
- pokud bych měl ochranné brýle, tak je tam vložím také
- pokud mám šátek, hodím ho do pračky
- umyju si "správně" ruce antibakteriálním mýdlem (pokud budu nosit rukavice, tak ty vyhodím hned po sundání bot do k tomu určeného pytle (obyčejný, na odpadky), u botníku, do kterého poté stříknu desinfekci)
- mýdlovou vodu nevypouštím, plave v ní obal od mobilu, jsou tam klíče a brýle
- pro respirátor mám v koupelně připravenou plastovou krabičku, je to nějaká průhledná zavírací dóza s víčkem, myslím se to používá na svačiny
- s čistýma a osušenýma rukama si sundám respirátor: ukazováčky strčím se strany mezi horná a dolní gumičku, trochu odtáhnu od obličeje a tahem nahoru sundám
- respirátor nikam neodkládám, ale rovnou ho jedním pohybem vložím do krabičky (můžete použít svačinový sáček, mně ta svačinová krabička příjde lepší na manipulaci)
- na umyvadle mám druhý malý rozprašovač s desinfekcí
- postříkám pečlivě respirátor pod přivřeným víčkem, aby šlo na něj toho co nejvíc a pak zavřu víčko. Respirátor tam zůstane takto do dalšího použití.
- v mýdlové vodě v umyvadle opláchnu obal mobilu, klíče, případně brýle.
- otevřu odtok umyvadla aby špinavá voda odtekla
- umyju si podruhé ruce, tentokrát už jen obyčejným mýdlem a při oplachování rukou opláchnu i umyvadlo a věci v něm
- mám tam malý tácek, kam odkládám i ten rozprašovač, kam je po opláchnutí dávám a kde je nechám uschnout.
- jednorázovým hadříkem (papírový z role) pak očistím samotný mobil a než ho vyhodím do pytle k rukavicím, očistím i lahvičku s desinfekcí na botníku
- sundám svršky a hodím do pračky na krátký program
- pak to strčím do sušičky a na druhý den mám čisté oblečení

Offline Loki

« Odpověď #127 kdy: Březen 12, 2020, 11:03:33 dopoledne »
Ten rozprašovač s desinfekcí. To se vám bude líbit:

Mám Sanytol, ale řekl jsem si, že zkusím ještě ten 60% líh z lékárny, co o něm mluvil Mauna:

Lékárna v nákupáku.
Narváno lidma, všude tubera, rýma a alergie. Fakt peklo.
Když jsem přišel na řadu, tak jsem řekl: "Dobrý den, potřebuju litr, nebo raději dva, toho 60% lihu nebo lihobenzínu."

Chudák lékárnice na mne beze slova chvíli zírala a pak odešla někam dozadu.
Za minutku se vrátila a přinesla 5 pidi lahviček, velikosti panáku v letadle, jednu za 75,- Kč, že víc toho opravdu nemá.

Mauno, jediné co tě v tu chvíli zachránilo před strašlivou smrtí Bongo-Bongo je "anonymita" tohoto fóra.

Začal jsem se strašně omlouvat, a vysvětlovat co s tím chci dělat - když jsem si uvědomil, že celou dobu mám na držce polomasku 7052, co jsem si řekl, že ji zkusím.

Teď do toho ti lidi. Vyřízení z té fronty, chrchlání a všeho - a do toho jim Darth Vader vykoupil v kšeftě veškerou hořlaviny první třídy. Normálně jsem měl za zádech terč a kdyby ten dav měl vidle, tak hotovo. Nápad zajet do vedlejšího města, kde je větší lékárna v nákupáku a nikdo mne tam nezná, se ukázal jako docela dobrý.

Naštěstí byla lékárnice opravdu bezvadná.
Usmála se a řekla, že to je super a že by to mělo fungovat. Ale že nemá rozprašovač a neví, jestli to někde seženu.
Vytáhl jsem ho z kapsy bundy, zatím co jsem druhou rukou platil na terminálu kartou.
Na účtence jsem pak doma našel napsané telefonní číslo a u něj srdíčko.

Takže pánové, takhle se, prosím pěkně, balí ty správný holky. Jako z nějakého šíleného filmu, co pouští ve dvě odpoledne na Barandově.

K tomu samotném rozprašovači:
V tom nákupáku, v jakékoli drogerii nebo marketu si kupte tu nejlevnější voňavku nebo vůni na vlasy. Seženete to za pár korun. Tu pak samozřejmě vylijte, protože to, co vás zajímá je ten rozprašovač.
Já si koupil ty "vůně na vlasy" kolem 80,- Kč dvě, kdyby se náhodou mechanika rozprašovače pokazila (nepravděpodobné, doma se to ukázalo dostatečně robustní).

Offline Lucina

« Odpověď #128 kdy: Březen 12, 2020, 11:14:20 dopoledne »
Kdybys zašel do drogerky, jako třeba já včera, tak máš litrovou francovku (60tiprocentní alkohol) za 150,- za litr. A nebyl tam vůbec nikdo a ani prodavačka se nepodivovala na co to mám  :)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #129 kdy: Březen 12, 2020, 11:15:01 dopoledne »
Loki já opravdu netušil, že se z denaturovaného lihu či lihobenzínu stalo úzkoprofilové zboží s nímž se spekuluje....abych tě ještě více nedorazil, nebudu tu uvádět výrobní náklady ani cenu za kterou to seženu v balení řekněme 25-50l.....každopádně tato cena má asi bránit hromadnému nákupu....ale to jsem zjistil i třeba u rybího tuku....lékárny jej mají a prodávají....ale když si koupíte 3 omega....je cena zase jinde.

No ale na druhou stranu jsi svým šarmem a odvahou získal osobní kontakt na lékárnici, což se ti může hodit. ;D "hold" :pa:. Každopádně ta desinfekce ti účinkovat bude.

Offline Loki

« Odpověď #130 kdy: Březen 12, 2020, 11:19:57 dopoledne »
Loki já opravdu netušil, že se z denaturovaného lihu či lihobenzínu stalo úzkoprofilové zboží s nímž se spekuluke....abych tě ještě více nedorazil, nebudu tu uvádět výrobní náklady ani cenu za kterou to seženu ve balení řekněme 25-50l.....každopádně tato cena má asi bránit hromadnému nákupu....ale to jsem zjistil i třeba u rybího tuku....lékárny jej mají a prodávají....ale když si koupíte 3 omega....je cena zase jinde.

No ale na druhou stranu jsi svým šarmem a odvahou získal osobní kontakt na lékárnici, což se ti může hodit. ;D "hold" :pa:. Každopádně ta desinfekce ti účinkovat bude.

Já tam samozřejmě šel s tím, že si koupím "kanistr za pár korun". Píšu to sice jako "humornou historku" (navíc se zajímavou pointou), ale především jde o varování, že se, přesně jak říkáš, situace dost zásadně změnila.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #131 kdy: Březen 12, 2020, 11:25:09 dopoledne »
My opilci  8) se chodime zasobovat 80% konzumním lihem. Jak tak pozoruju situaci tak je to levnější a snáz dostupné než líh z lékárny. Ale zase tam člověku sličná slečna nepřipíše telefonní číslo aby jí nebylo smutno :-)

PS: Cena za litr v kanystru bude samozrejme uplne jinde nez cena za lekarenske panakove baleni...

Offline Brouca

« Odpověď #132 kdy: Březen 12, 2020, 12:08:43 odpoledne »
My jsme v drogerii koupili technický líh, 9% peroxid vodíku, glycerin i destilku bez problémů. Překvapilo mě, že u pokladny měli ještě malé gely od Sanytolu.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #133 kdy: Březen 12, 2020, 12:53:44 odpoledne »
Mám známého v Alpě Velké Meziříčí, myslím je dokonce spolumajitelem, takže kdyby jste to někdo nemohl sehnat, tak se ozvěte.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #134 kdy: Březen 12, 2020, 03:49:45 odpoledne »
Pred chvili jsem v Alberu potkal prvniho cloveka co mel taky respirator. A nikomu to neprislo divne.

Offline Akutol

« Odpověď #135 kdy: Březen 12, 2020, 06:09:37 odpoledne »
Loki, ty si fakt trupka naivná... sa divim že si nemal podozrenie, šak si škaredy ako noc!
A čo si čakal? Zavislačke vykúpiš železnú rezervu, tak si ta chcela pozichrovať...
A mala by to zadara...

Offline Anakin

• Moderátor
    • Blog Prepper.cz
« Odpověď #136 kdy: Březen 12, 2020, 06:15:19 odpoledne »
Francovka je fajn. Hezky voní a když si ji při únavě potřete kolem očí, probere to na chvíli. A 60% alk. není k zahození.
Dezinfekční gel budu taky vyrábět. Jsme zvyklí kupovat ty gely běžně, i sanytol mýdla, jiné už asi rok nekupuji, ale spotřeba gelu mě donutila k domácí výrobě.

Offline Akutol

« Odpověď #137 kdy: Březen 12, 2020, 10:08:52 odpoledne »
Tak by ste sem mohli hodiť foto ako ten samodomo gel geluje, bo mne negeluje...

Offline Nalim

« Odpověď #138 kdy: Březen 12, 2020, 10:22:23 odpoledne »

Offline Brouca

« Odpověď #139 kdy: Březen 12, 2020, 10:45:01 odpoledne »
Ani nám nezgeloval. Máme ho v rozprašovači. Aloe zkusím přidat, minimálně to nebude smrdět a pokud to zgeluje, tím lépe.

Offline preperx

« Odpověď #140 kdy: Březen 13, 2020, 12:17:09 dopoledne »
Jak jsem psal, že by na desinfekci mohlo stačit dát respirátor/filtr do trouby (teplota vir zabíjí) tak to nedělejte. Většina 3P filtrů obsahuje polypropylen a další materiály. Dnes jsme si takto zničil jeden téměř netknutý filtr od 3M. Ne že by se roztavil ale asi různou roztažností se zkroutil a potrhal je k nepotřebě.

Offline preperx

« Odpověď #141 kdy: Březen 13, 2020, 01:45:34 odpoledne »
dnes jsem byl poprve s polomaskou nakupovat (je to psychycky narocne proti respiratoru clovek vypada fakt jak Darth Vader) a musim rict ze zkusenosti velmi podobne Lokimu. Prodavacka se na me usmivala a zertovala - vtipna historka: protoze jsme mel v kosiku nejaky alkohol pozadala me s omluvou o obcanku protoze mi nevidi do tvare jestli mi je 18. (je mi 2x18+neco) na chvili jsme masku sejmul a s usmevem mi bylo podekovano ze podle postavy vypadam na 18. Srdicko s telefonem jsem ale nedostal :-).

Videl jsem jen asi 3 lidi s rouskou ale pomerne hodne 10+ s rukavicemi. Reakce na Darth Vadera - vykuleni oci ale pak to nikdo moc neresil, par lidi se me asi balo - v ulicce se otocili a sli na druhou stranu.
Pisu to proto abyste se nebali, ze budete za paranoidni magory, nebo za ufony, neni to tak hrozne.

Offline Chinalady

Re: Plán jak na Covid-19 - Fáze 4
« Odpověď #142 kdy: Březen 15, 2020, 08:15:01 odpoledne »
No, vzhledem k faktu jak se blíží karanténa, si bychom měli začít psychickou přípravu na minimálně měsíc v karanténě.
Mám známé v první linii a vím, že na psychiku je to dost velký zápřah.

Tohle je celkem ozkoušené a mohlo by pomoct.
1) Udržujte kontakt s přáteli a příbuznými - Skype, Whatsapp, Facetime... Nainstalujte si je a vyměňte si adresy s přáteli, ať se necítíte izolovaní.
2) Vytvořte si denní režim- Poslední co potřebujete je trávit celé dny v posteli.  Nastavte si budík a naplánujte denní program.
3) sežeňte si zábavu - deskové nebo karetní hry, knížky, ruční práce, Netflix,HBO GO, apple tv, naučte se něco nového, nebo pomozte vědcům na Zooniverse.org, kde můžete špehovat zvířata, mapovat Mars a prohlížet galaxie.

Mám sem dát odkazy kde stáhnete knížky zadarmo a kde najdete všemožné kurzy na internetu?

Offline Akutol

« Odpověď #143 kdy: Březen 15, 2020, 08:29:07 odpoledne »
Dnes som obehol  s respiratorom Tesco a Lidl. Dokupiť nejake mlieko pre deťúchy. V Tescu mali par balikov muky, v Lidli akurat museli vylozit kamion, dva kubiky muky... ludi len par. Co vsak oproti minulu, ludia su disciplinovanejsi. Rúška ,šále...
Niekdo to tu spominal, tiež som zachytil smutny pohlad človeka čo sa spamatal neskoro a nezohnal ani rusko. Mal som z toho zmiesane pocity...
inak za seba: clovek sa citi spokojne že sa pripravil...

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #144 kdy: Březen 15, 2020, 08:52:47 odpoledne »
No je vidět, že se situace mění, žena byla doplnit nádrž na benzince a s rukavicemi a respirátorem....No a když na ni nějaký chlap začal pokřikovat ať to sundá, zeptala se ho, zda by mu tedy nevadilo kdyby se na nej srdečně vykašlala bez respirátoru....A chlap zmizel jak pára nad hrncem....Takže jak už jsem meldoval....kdo máte cokoliv, co vás ochrání, použijte to. Klidně to berte jako nácvik maškarního plesu po cestě do práce, ostych vám zdraví neochrání a nemocní nikomu nepomůžete, jen budete samy na obtíž. Je to cynické, ale pravda. Stanete se číslem statistiky. Od chvíle, kdy jsme tu s Lokim poprvé testovali respirátory uplynulo pár dní....a již jsou vidět a kdyby byly k mání, určitě by se vyrojila spousta lidí i v těch krámech. Berte to i tak, že pokud jste nakažený bez příznaků, chráníte nevědomky okolí....a nebo třeba i sobecky samy sebe.

Offline Nalim

Offline BartH8

« Odpověď #146 kdy: Březen 15, 2020, 09:18:38 odpoledne »
@Nalim když máme takové sousedy a nejbližší spojence...

Europoslanec za SPD potvrzuje německé krádeže zdravotnického materiálu a dodává, že ČR nechce německou krádež riskovat a posílá letadlo
Německo nezákonně zadržuje ostatním členským státům dodávky zdravotnického materiálu v době pandemie a Evropská komise kritizuje zavírání hranic. Bylo prokázáno, že Německo zadržuje ostatním státům EU dodávky roušek a zdravotnického materiálu.

Německá spolková vláda minulou středu vydala zákaz vývozu zdravotnických ochranných prostředků, jako jsou ochranné brýle, dýchací masky, ochranné pláště, ochranné obleky a rukavice. Den předtím francouzská vláda nařídila zabavení všech ochranných masek.

Těmito opatřeními je Švýcarsko silně zasaženo, protože samotná země téměř nevyrábí žádné lékařské spotřební materiály. Zboží se vyrábí na Dálném východě, zejména v Číně. Německé společnosti tam objednávají velká množství; Švýcarské společnosti nakupují část a přepravují materiál z Německa do Švýcarska. Tento prodejní kanál je přerušený. Německý zákaz ovlivňuje vývoz do zemí EU i mimo EU.

Čína se mezitím zotavila z nejhoršího a doslova chrlí miliony tun potřebného materiálu, především roušek a respirátorů. Zatím jsem zachytil informaci, že pro materiál poletí přímo vládní speciál, aby se zabránilo dalšímu zadržování ze strany „nejmenované země EU“.

Takhle funguje slavná EU v časech krize. Všichni jsme si rovni, ale někdo je si rovnější – je vidět víc, než kdy jindy. Ursula von der Leyen, předsedkyně Evropské komise, kritizuje země EU, že si dovolily zavřít hranice, ačkoli to Schengenská smlouva, kterou pravděpodobně ani nečetla, členským státům v případě nouze dovoluje. Zadržování pomůcek zachraňujících život, což je jasné porušení Smlouvy o fungování EU, jí za protest nestojí.

https://www.eurabia.cz/Articles/43896-europoslanec-za-spd-potvrzuje-nemecke-kradeze-zdravotnickeho-materialu-a-dodava-ze-cr-nechce-nemeckou-kradez-riskovat-a-posila-letadlo.aspx
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
Re: Plán jak na Covid-19 - Fáze 4
« Odpověď #147 kdy: Březen 15, 2020, 09:21:25 odpoledne »
Mám sem dát odkazy kde stáhnete knížky zadarmo a kde najdete všemožné kurzy na internetu?
Určitě, někdo bude rád a koho to nezajímá, tak to bude ignorovat.

My opilci  8) se chodime zasobovat 80% konzumním lihem.
Asi před rokem jsem v lékárně koupil litrovku 96% lihu s tím, že to použiju na výrobu propolisu. Ještě jsem ji neotevřel a teď se to hodí.

Offline BartH8

« Odpověď #148 kdy: Březen 15, 2020, 09:45:38 odpoledne »
A další případ zadržení zboží z Německa...

https://nasregion.cz/stredocesky-kraj/kamion-mirici-s-ochrannymi-pomuckami-z-nemecka-byl-na-hranicich-zabaven

Kamion mířící s ochrannými pomůckami z Německa byl na hranicích zabaven
Nemocnice v Středočeském regionu omezí neakutní operace a vyšetření, řekla na dnešní tiskové konferenci novinářům středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Hejtmanka také uvedla, že ačkoliv se kraj nespoléhá pouze na státní pomoc, nedaří se respirátory a roušky sehnat. Kamion mířící s ochrannými pomůckami z Německa do Středočeského kraje byl na hranicích zastaven a zabaven na základě nově platného zákazu vyvážení těchto věcí ze země. Středočeský kraj, tak jako i jiné kraje se potýkají z nedostatkem ochranných pomůcek pro lékaře v první linii, tahle zásilka z Německa měla pomoci. Německo, tak jako ČR zakázala veškerý vývoz respirátorů a roušek mimo svá území.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline Nalim

« Odpověď #149 kdy: Březen 15, 2020, 10:03:01 odpoledne »
No, "vono" i od nás je zákaz vývozu tohohle zboží.
Takže je to "jen" další křiklavý příklad neschopnosti úředníků "našeho" státu domluvit se s úředníky sousedního státu o konkrétní dodávce konkrétní komodity. Myslím, že čeští celníci by se museli chovat stejně, protože jinak by riskovali osobní flastr.