Autor Téma: Plán jak na Covid-19  (Přečteno 15071 krát)

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #200 kdy: Září 22, 2020, 12:34:16 odpoledne »
Je třeba si uvědomit v jaké fázi se nacházíme a na co je se třeba připravit. K pochopení situace je třeba vzít rozum do hrsti a uvědomit si, co je exponenciála.....kdo tohle nechápe, těžko mu pomoci. Nyní směřujeme k plošnému rozšíření a pak už opravdu samotné roušky nepomohou....kdo za to může a proč jsou lidi nepoučitelní nechť si každý doplní....Projev k národu už nic nezachrání, je to jen PR aby se něco naoko dělalo .....teď když volby klepou na dveře.

Obyčejný člověk by se měl nyní vyhýbat kontaktu s ostatními lidmi, jak jen to jde. Kde to nejde opravdu dbát na osobní hygiénu a ochranu....teď by už měly být k dispozici masově respirátory ffp3....ale zkuste je nyní sehnat. Teď máme 1500-2000 lidí denně monitorovaných....a 5-10 mrtvých. Za týden je třeba násobit cca 1,8-2 a za další týden už násobíme dále....je stále pěkné počasí a dá se dobře větrat....UV záření stále pomáhá, kapacity zdravotnictví ještě nejsou vyčerpané, ale trasování je na hranici či za hranicí kapacit...testování nestíháme.....závěr ať si každý doplní sám. Politika ani PR s tím nic neudělá, jedeme podle přírodních zákonů. Za 1-2 měsíce se objeví chladné vlhké počasí, ubyde UV záření, povrchy budou pro přežívání viru vhodnější.....a roznašečů budou již miliony....obyčejný člověk má možnosti za této situace obzvláště omezené. Jasně že většina lidí to nějak překoná, ale zemřít mohou tisíce a další si ponesou následky....kdo může pracovat mimo město je ve výhodě, kdo může pracovat z domova ....zbytek musí emiminovat rizikové aktivity a mít kapku štěstí.....a je třeba si uvědomit, že v podstatě tento virus je relativně "neškodný" a oproti jiným může společnost připravit na mnohem horší pandemie.....Na druhou stranu když to jde je dobré chodit do přírody a samozřejmě bez roušky, užívat si krásné dny, kutit meditovat samotařit, číst krásnou literaturu....a udržovat si dobré rozpoložení.

Offline Samotář

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 583
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #201 kdy: Září 22, 2020, 01:47:30 odpoledne »
Nakažení se nevyhýbám, i když jsem v rizikovém věku. Když onemocním, alespoň budu mít přes ty nejhorší měsíce do jara pokoj.
Až to chytnu, dám vědět, jak mi je. Když umřu, dá vám vědět Saladin.

Na jaře ani teď jsem kancelář neuzavřel, normálně dál pracuji a funguji v neomezeném rozsahu.
Stýkám se se spoustou lidí v nejnakaženějším regionu. Cestuji hromadnou dopravou bez omezení. Chodím do obchodů a kupuji si nebalené pečivo a chléb. Chodím do hospod a denně obědvám v restauracích. Ještě v žádné hospodě nebo restauraci po mně nepožadovali roušku a obsluha jí má buď na krku, nebo pod nosem. A nikdo v mém okolí se nenakazil nebo není viditelně nemocný.
Roušku nosím jen tam, kde je to povinné. No, například v jednom místě, kde také bydlím (součást Prahy), máme jediný obchod - menší samoobsluha s místem na posezení, kde je na dveřích nálepka, že nošení roušek nepožadují a skutečně v obchodě nikdo roušku nenosí. Je to místo, kde bydlí spousta lékařů a nikdo nic nenamítá.

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #202 kdy: Září 22, 2020, 03:18:26 odpoledne »
Asi takto....zdravý člověk to s vysokou pravděpodobností překoná....A je na každém, jakou dávku solidarity poskytne okolí. Jistěže na to nevymřeme a jistěže mohu nosit roušku symbolicky...A jistěže se v případě rozsáhlého komunitního přenosu její účinnost rapidně snižuje a je třeba volit už individuální ochranu, pokud se pro ni rozhodnu=je to svobodná volba a osobní riziko jednotlivce....nebo se rozhodnu cíleně nakazit...jenže když si toto řekne většina obyvatelstva...náš zdravotní systém s matematickou jistotou zkolabuje. V tom případě bych očekával na počátku prosince okolo 25000 vážně nemocných případů s nutností intenzivní lékařské péče. To je okresní město. A tuto péči jim věnujeme na úkor jiných pacientů...a nebo nevěnujeme, protože ani lidské síly a rezervy nebudou bezbřehé a provozuschopných a ochotných zdravotníků nám bude ubývat....a nevytrhnou to ani armádní lékaři, kteří to mohou dostat rozkazem.....

Já si na této situaci ověřuji chování většinové společnosti....stále nechápu, jak lidi zahodili jakékoliv zábrany i když pro to nebyl sebemenší důvod....nic se nezměnilo vakcina stále není, virus tu je a dnešní stav je toho důkazem, že přírodní zákony platí bez ohledu na víru a zbožná přání. Když poslouchám jak lidi reptají že musí nosit roušku a jak je to omezuje, říkám si, že kdyby četli pár záznamů o morových ranách nebo viděli vymřít africkou vesmici na ebolu, asi by mluvili jinak....jenže když je nic nebolí jsou happy....a kdyby bolelo, ať se zdravotnictví postará....přeci si jej platí.

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #203 kdy: Září 22, 2020, 05:51:03 odpoledne »
"V sezoně na přelomu let 2018 a 2019 vyhledalo v Česku praktického lékaře s akutní respirační infekcí a chřipkou 996 tisíc lidí. Z toho 625 muselo být hospitalizováno na jednotce intenzivní péče a 195 z nich zemřelo. Lékaři odhadují, že každoročně s chřipkou souvisí zhruba 1500 až 2000 úmrtí." S Covidem jsme za 9 měsíců na necelých 51 tisících nakažených, necelých 70 je v těžkém stavu, 522 zemřelo. Jistě, hovoří se - už několik měsíců - o exponenciále, předkládají se různý matematický modely, ale to je jeden den tak, druhej jinak. Takhle to prostě je, takže furt nevidím, z čeho mám bejt tak vyděšenej... Jeden týden počet nakažených vyskočí na 3.000 denně, už se mluví o 7.000, další týden jsme zase na tisicovce. Co je exponenciála chápu, nechápu ale, z čeho usuzujete, že nastane.

Offline Lucina

 • ***
 • Příspěvků: 335
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #204 kdy: Září 22, 2020, 07:31:59 odpoledne »
Ona ta exponenciála nenastane, ona už nastala. Z absolutních čísel to nepoznáš, to chce sledovat trendy a grafy. 17.9. vyskočil počet nakažených nad 3 tisíce proto, že byl taky rekordní počet testů. Ale procento zjištěných nakažených z počtu testovaných roste, počet aktuálně nemocných strmě roste. Nejjednodušší zobrazení toho všeho je na stránkách ministerstva zdravotnictví https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #205 kdy: Září 22, 2020, 07:56:29 odpoledne »
No jo, já to chápal tak, že myslíte exponenciální růst jako v té zprofanovane legendě o šachovnici a zrnkach rýže - jak to zmiňoval např. Flegr. Pokud myslíte exponenciální v souvislosti s grafickým znazornenim, v tomto případě křivku, tak na tom je půvabný to, že zrovna tak jako jde prudce nahoru, tak zítra půjde stejně prudce dolů. Což je prostě přirozená vlastnost křivky. Když mrknete na jakýkoli graf dosavadního vývoje, skáče to nahoru a stejně rychle dolů. Já neznám nikoho, kdo Covid měl, neznám nikoho, kdo někoho zná - nemyslím jedna paní povídala, ale skutečně real. Výrazy jako "vlna", "epidemie" nebo dokonce "pandemie" mi přijdou s realitou naprosto neslučitelný.

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #206 kdy: Září 22, 2020, 08:13:49 odpoledne »
V tomhle zatím souhlasím s paní Soňou Pekovou, asi každý zná. Působí na mě jako stoprocentní profesionál, informující naprosto střízlivě, bez jakékoli hysterie. Zatím jsem nenarazil na protinázor, kterej by působil podobně profesionálně.
https://www.google.com/amp/s/zivotvcesku.cz/virolozky-pekove-se-zastal-jeji-manzel-jsem-presvedcen-ze-problem-koronavirus-zmizi-rika/amp

Offline Lucina

 • ***
 • Příspěvků: 335
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #207 kdy: Září 22, 2020, 09:04:59 odpoledne »
Já neznám nikoho, kdo Covid měl, neznám nikoho, kdo někoho zná - nemyslím jedna paní povídala, ale skutečně real. Výrazy jako "vlna", "epidemie" nebo dokonce "pandemie" mi přijdou s realitou naprosto neslučitelný.

Já byla v karanténě 2x, protože jsem se setkala s covid pozitivní osobou, v příbuzenstvu máme dva nakažené a jejich rodiny v karanténě, v práci u manžela pět nakažených, mezi kamarády 3 nakažení a 15 v karanténě. Že vás to minulo mi přijde skoro jako zázrak, já neznám nikoho takového.

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #208 kdy: Září 22, 2020, 09:18:57 odpoledne »
Nejde jen o mě, ale já dělám s lidmi, momentálně jich mám pod sebou sedm, z Ostravska, kde to údajně řádí, jezdime po fabrikach po celé republice - teď v Litvínově, jednám s kancelářskými, mluvíme o Covidu, takřka nikdo roušku nedodržuje, protože nikoho s Covidem nezná a přijde mu to kravina. Upřímně - kdyby lidi nechodili na testy, nikdo o žádný epidemii ani neví. Zemřelí by se napsali pod "chřipku", ostatní by to vyleželi a nic by neřešili. Epidemii si predstavuju tak, že to kolem mě padá jako mouchy.

Offline Nalim

 • ***
 • Příspěvků: 955
 • Připraveným štěstí přeje
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #209 kdy: Září 22, 2020, 09:24:47 odpoledne »
Ani my neznáme vůbec nikoho pozitivního, nemocného, ani v karanténě apod.
Asi i tohle bude - zcela podle očekávání - záviset především A) na způsobu života a B) na typu zaměstnání:
A) venkov vers. město,
B) zaměstnání = převážně venku a nebo převážně v kanclu

Offline surv42

 • ***
 • Příspěvků: 23
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #210 kdy: Září 22, 2020, 09:38:22 odpoledne »
známe osobně nemocných 32, jsme blízko praze. v karanténě ani nepočítám, někteří známí byli už vícekrát v karanténě.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2515
 • a
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #211 kdy: Září 22, 2020, 09:39:27 odpoledne »
Znam vice nemocnych a podezrelych v karantene, presne to ted pocitat nebudu. V Praze, na Vysocine, na Ustecku...

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #212 kdy: Září 22, 2020, 09:45:41 odpoledne »
Tak asi žijeme v paralelních světech  :D No, tak ať vám to v tom vašem dobře dopadne! Ale jelikož jsem četl Kingovu Temnou věž, tak chápu, že je to možný!

Offline Žabka

 • ***
 • Příspěvků: 533
 • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #213 kdy: Září 23, 2020, 12:09:55 odpoledne »
Z jarní vlny jsem věděla jen o pár lidech v karanténě a o jednom nakaženém u příbuzného v práci.

Teď jsme doma nemocní všichni (2 dospělí, 3 děti, třetí dospělý člen naší domácnosti, který byl zrovna pryč, se teď nemůže vrátit domů, aby se nenakazil. Dál je nakažená jedna naše blízká příbuzná (nemá to žádnou epidemiologickou souvislost, nakazila se v práci), je už starší a zdravotně na tom není nejlíp. A navíc byla před zjištěním nákazy na chatě s dalšími dvěma příbuznými (oba důchodci, komorbidní).

U naší domácnosti nevím jistě, jestli je to Covid, ale předpokládáme to. Kdybychom chtěli na testy, museli bychom jet 30 nebo 40 km vlakem nebo autobusem. A protože nechceme nakazit další lidi, tak jsme ve vlastní karanténě.
Nejstarší dítě (10 let) se nakazilo na víkendové akci, na které bylo (byl to terapeutický pobyt, hodně jsem zvažovali, jestli ho tam poslat, ale mělo tam být do 20ti lidí a všichni z jižních Čech, kde to ještě nebylo tak zlé).
Je to už deset dní, příznaky máme stále všichni, dětem už ustupují.
Z dětí mělo nejhorší průběh to nejstarší. Horečka tři dny (2 dny, ústup, pak zase návrat), zvýšená teplota opakovaně dosud. Suchý kašel (budil ho i v noci), slabá bolest v krku, 2 dny na začátku rýma. Několik dnů silná bolest hlavy. Únava přetrvává stále.
Prostřední dítě (8 let) dostalo nemoc se zpožděním 3 dnů, stejně jako já. Horečka 1 den, zvýšená teplota déle, ale už přešla, slabá rýma, občas zakašle, zpočátku slabá bolest v krku. Na bolest hlavy ani na únavu si nestěžuje.
Nejmladší dítě (5 let) bych možná označila za bezpříznakové, kdybych ho více nehlídala kvůli ostatním. Zvýšená teplota byla 2 dny, jeden den si stěžovalo na škrábání v krku, párkrát smrkalo.
Já mám suchý dráždivý kašel, nejvíc se projevuje ráno, ale na vrcholu nemoci byl častější i přes den. Zpočátku slabá rýma a bolení v krku, teď nemám rýmu, ale neustále cítím oteklé nosní sliznice. Několik dnů nehezká bolest hlavy a velká únava (po nasbírání dvou košů jablek jsem si musela jít lehnout). Den - dva i bolest svalů bez fyzické příčiny. Horečku jsem neměla, ale zvýšenou teplotu mám stále. Stále jsem unavená, i když už ne tak příšerně.
Druhý dospělý člen domácnosti (nemoc dostal později, přijel sem, když už jsme všichni měli příznaky, abych tu nebyla na nemocné děti sama) zatím má jen rýmu a občas zakašle. Ten má pravděpodobně nejlepší imunitu na různé dětské virózy a podobné nemoci, protože když jsou děti nemocné, já to od nich chytnu tak v 50% případů (třeba se slabšími příznaky, ale vím o tom), on nikdy.

Takže u nás (klepu na dřevo) žádný dramatický vývoj, ale u mě a nejstaršího dítěte to není banální onemocnění. A nakažlivost v rodině je 100%.

edit: Jo, už jsem i slyšela pčíkat jednu z domácích koček. Druhá zatím nic a psi se taky tváří normálně. Jestli se můžou nakazit ovce a kozy jsem zatím nikde nezjistila (krávy a prasata ne, fretky ano).

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #214 kdy: Září 25, 2020, 02:17:12 odpoledne »
"Nárůst počtu nových případů, který byl minulý týden exponenciální, podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly nyní zpomalil. Řekl to na dnešní tiskové konferenci. Čtvrtečních 2913 považuje za maximum tohoto týdne." No tak vidíte, minulý týden exponenciala byla, příští už zas nebude... Nemůžu si pomoct, ale ani po téhle" exponenciále" nic dramatickýho nevidím. Furt ještě chybí cca 930.000 případů k tomu, aby se covid alespoň vyrovnal chřipce přelomu let 2018-2019.

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #215 kdy: Září 25, 2020, 02:19:11 odpoledne »
Mladý ďábel: Jak jsi poslal tolik duší do pekla?
Starý ďábel: Skrze strach!
Mladý ďábel: Výborně! A čeho se báli? Války? Hladovění?
Starý ďábel: Ne... Nemoci!
Mladý ďábel: ...Nebyli opravdu nemocní? Nezemřeli? Nebyl na to lék?
Starý ďábel: ...Onemocněli. Zemřeli. Byl na to lék...
Mladý ďábel: Tomu nerozumím...
Starý ďábel: Náhodou věřili, že jediné, co by si měli nechat za každou cenu, je ŽIVOT!!!
Přestali se navzájem objímat... Přestali se navzájem pozdravovat!!! Opustili všechny lidské kontakty...
Nechali všechno, co z nich udělalo lidi! Zůstali bez peněz. Přišli o práci.
Raději si zvolili strach o život, i když neměli chleba k jídlu. Věřili tomu, co slyšeli, četli v novinách a slepě věřili, že čtou pravdu. Vzdali se svobody. Už nikdy neopustili domov. Nikam nešli. Už nikdy nenavštívili přátele a rodinu. Celý svět se změnil v obrovské vězení s dobrovolnými vězni.
Přijali všechno!!! To vše, aby prožili další mizerný den....
Nežili, umírali každý den znovu a znovu!
Bylo příliš snadné vzít si jejich nešťastnou duši!...

C. S. Lewis - '' Rady zkušeného ďábla ''
1941

Offline Lucina

 • ***
 • Příspěvků: 335
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #216 kdy: Září 25, 2020, 03:35:49 odpoledne »
"Nárůst počtu nových případů, který byl minulý týden exponenciální, podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly nyní zpomalil. Řekl to na dnešní tiskové konferenci. Čtvrtečních 2913 považuje za maximum tohoto týdne." No tak vidíte, minulý týden exponenciala byla, příští už zas nebude... Nemůžu si pomoct, ale ani po téhle" exponenciále" nic dramatickýho nevidím. Furt ještě chybí cca 930.000 případů k tomu, aby se covid alespoň vyrovnal chřipce přelomu let 2018-2019.

Někdo to vidí, někdo ne. To si musí každej přebrat sám. Dobrý je si připomenout co všechno o té nemoci víme a že toho není mnoho. V situaci kdy tápou i vědci je frajeřina nemístný hazard a čísla z celého světa to jen dokládaj. Nikdo tě přesvědčovat nebude.

Offline Nalim

 • ***
 • Příspěvků: 955
 • Připraveným štěstí přeje
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #217 kdy: Září 25, 2020, 04:08:30 odpoledne »
Budu s dovolením parafrázovat:
Někdo vidí propastné rozdíly mezi životem v přírodě a životem ve městě - a někdo ne.
A - s dovolením - další parafráze, spíš citace: Nikdo tě přesvědčovat nebude.

Offline sedlák

 • Včelaři sobě
 • *
 • Příspěvků: 1388
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #218 kdy: Září 25, 2020, 04:32:56 odpoledne »
Že je město rizikovější je jasné (Praha), teď se to rozjíždí v Brně, má to i primátorka.
Pro mě jsou velmi cenné informace toho, kdo se s tím přímo setkal (Žabka, Dobromila), díky.

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #219 kdy: Září 25, 2020, 04:37:57 odpoledne »
No, zrovna ty čísla ale dávají za pravdu mě. Podle dat epidemiologů každoročně chřipkou na celém světě onemocní 5 až 10 procent dospělé populace a mezi 20 a 30 procenty dětí. Podle dat Světové zdravotnické organizace je až třetina populace nakažena tuberkulózou, přičemž každoročně přibyde mezi 8 a 10 miliony nakažených. Zhruba dva miliony lidí každoročně na tuberkulózu zemřou. Já chápu, že někdo chce za každou cenu svou apokalypsu, ale covid to nebude... A propos, nejsi, Lucino, ta z těch prepperu, co mi poslal několik mailů ohledně kolapsu civilizace z důvodu covidu? Ta tím taky byla posedlá...
Ale abych se vrátil k tématu vlákna, já jsem presvedcenej, že řešení covidu je prostě zdravej životní styl, ne izolace a roušky. Myslím ne plošně, samozřejmě jsou případy, kdy to smysl má.

Offline Lucina

 • ***
 • Příspěvků: 335
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #220 kdy: Září 25, 2020, 05:36:19 odpoledne »
A propos, nejsi, Lucino, ta z těch prepperu, co mi poslal několik mailů ohledně kolapsu civilizace z důvodu covidu? Ta tím taky byla posedlá...

Trapné. Nejsem a posedlá taky ne, se snad podíváš odkud ti mail přišel, byl můj? Nemusim mít stejný názor abych byla "normální". Nehisterčím, nezveličuju, netěším se na žádnou apokalypsu, ani tě nepřemlouvám ke změně názoru. lidí jako ty je spousta, takže vím, že to nemá smysl. Každý tábor má tu svoji pravdu a až čas ukáže, kdo byl blíž. Já jen uvedla reálné informace, aktuální čísla. Nazdar.

Offline Nalim

 • ***
 • Příspěvků: 955
 • Připraveným štěstí přeje
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #221 kdy: Září 25, 2020, 06:20:13 odpoledne »
Trapné?

Mně to připomíná docela nedávnou diskuzi, kdy zde mnozí tvrdili, že se máme nejlíp, jak jsme se kdy měli.
A za pár měsíců ejhle - pořád to vidíte tak jasně, jako tenkrát?

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2515
 • a
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #222 kdy: Září 25, 2020, 06:45:14 odpoledne »
Nalim: v dobe kdy ta debata probihala to byl zcela validni nazor. Uvidime jak moc se na tom podepise aktualni prusvih - osobne si myslim ze na tom nejvic "vydela" statni aparat posilenim pravomoci a precedenty pro omezovani svobody lidi, zvyseni sledovani (smirovaci appky, vnucovani bezhotovostnich plateb....) a nejvic na tom prodela dalsi generace diky dluhum atd.

Offline hetta

 • ***
 • Příspěvků: 23
  • Atelier Johanna vše pro předení, plstění a tkaní.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #223 kdy: Září 25, 2020, 07:17:58 odpoledne »
Já myslím že velký podíl na hysterii mají media, ta se vždycky snaží psát nebo vysílat tak, aby to zaujalo čtenáře a diváky, takže zveličovat. Na druhé straně vím o dvou případech úmrtí, jednoho jsem znala osobně, bylo mu 94 let, druhý se nechal přesvědčit k operaci a v nemocnici chytil kovida.

Co mně vadí, že se stále dokola řeší bary, hospody a cestování jako ta největší újma. V baru jsem nebyla 20 let a nestojím o to ani do budoucna, hospodu si ráda odřeknu, stejně jsem do ní zašla jen na oběd a pokud jde o cestování, tak si myslím, že se snad jeden rok dalo to Chorvatsko nebo lyže vynechat a svět by se nezbořil. Jenže media stále melou jen o tom.

Offline Nalim

 • ***
 • Příspěvků: 955
 • Připraveným štěstí přeje
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #224 kdy: Září 25, 2020, 07:19:56 odpoledne »
vvitty: dovolím si nesouhlasit, jako už tehdy:
zcela validním se takový názor tehdy sice zdál drtivé většině disktérů, ale já jej už tehdy rozporoval

Offline Lucina

 • ***
 • Příspěvků: 335
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #225 kdy: Září 25, 2020, 08:59:21 odpoledne »
Trapné?

Mně to připomíná docela nedávnou diskuzi, kdy zde mnozí tvrdili, že se máme nejlíp, jak jsme se kdy měli.
A za pár měsíců ejhle - pořád to vidíte tak jasně, jako tenkrát?

Tohle propojení s nějakou diskuzí z minulosti nechápu a nezajímá mě to. Trapné je podle mě to že mě Norman bez důkazů veřejně osočuje z čehosi jen aby mě shodil a tím shodil i moje názory.

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #226 kdy: Září 27, 2020, 11:36:41 dopoledne »
Přemýšlím o podstatě toho problému....V dnešní době je snadné podlehnout nějaké dezinformaci....Ale to hlavní je, si uvědomit, že život sám o sobě je rizikový a my bychom se měli chovat jako svobodní lidé, kteří si váží svého zdraví a své svobody. A teď jde o to, aby nám odpovědní poskytli relevantní informace, abychom si mohli zvolit míru osobního rizika, které jsme ochotni podstoupit....A nyní je tedy podstatné, zda většina společnosti má dojem, že se s ní hraje fér či ne.....protože to největší riziko není ten virus, ale nedefinovaný strach a pocit ohrožení. Já osobně se řídím vlastní hlavou a to i přes léto, kdy jsem nemusel....omezuji riziko, když jsem si ho vědom bez ohledu na nařízení a užívám si osobní svobodu, kdykoliv mohu, abych kompenzoval stres...zatím se mi to osvědčuje.

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #227 kdy: Září 27, 2020, 11:55:31 dopoledne »
Ano, je to tak, Mauno. Mě osobně vlády od převratu přesvědčují, že poslední oč jim jde, je prospěch téhle země. Prospěcháři střídají prospěcháře - na zástavu by mělo přijít místo Pravda zvítězí spíš Rozkrádačka, lež a podvod - od Havla po Zemana. Proto si nemyslím, že zrovna v tuhle chvíli s námi začali hrát rovnou hru. Jde zas jen o prachy - od desinfekcí po testy.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2515
 • a
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #228 kdy: Září 27, 2020, 04:03:01 odpoledne »
Ne ze by predrevolucni vlady byly v necem lepsi... a ze by hraly s obcany rovnou hru.

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #229 kdy: Září 27, 2020, 04:16:16 odpoledne »
Předrevoluční neřeším, za prvý jsem by mladej a zajímal jsem se o holky, chlast a sport, ne o politiku, a za druhý v té době stejně nebyla možnost dostat se ke zdrojům, který by umožnily nějakej objektivnější pohled. Ale když uplyne 30 let a rok po roku člověk získává ucelenější obrázek o psychopat ech, který to tu vedou, těžko jim může věřit. Ne, kecám, rozhodně jim věřit nemůže. Ale to už zabredavam do politiky a to se tady moc nenosí.

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #230 kdy: Září 29, 2020, 12:52:05 dopoledne »
Pokud už do toho před volbami tahat politiku, pak snad jako vizitku důvěry ve vládní opatření....Ale mě nejde o politiku, ale o důvěru v systém, který mě má poskytnou informace pro rozhodování. A zde vidím velké mezery. V podstatě bych očekával, že se sejde rada moudrých, zjistí se stav v zemi, udělá se seznam priorit, sežene se či vyrobí co chybí a rozdělí se kompetence....A pak se informuje obyvatelstvo s tím, co se doporučuje, co se vyžaduje a kdo a kde bude předávat aktuální informace.....

Místo toho jsme zažili počáteční paniku a chaos, nepřipravenost....obrovské vzepětí solidarity a následně vypnutí ekonomiky, naprosté dovolenkové uvolnění a popírání nebezpečí i autoritami....následováné bubnováním na poplach, doplněním výměnou hl. hygienika a ministra zdravotnictví. Premiér pomalu z obrazovky neslezl, ale každou chvíli mluvil a hrál jinou roli a poskytoval naprosto protichůdné informace....Prezident pro jistotu nevylezl před národ téměř vůbec....stát se naprosto nesystémově zadlužuje a přístup k penězům nemají apriori ti nejpostiženější, ale ti co představují potenciální vládní voliče a větší korporát....člověk má pocit, že se tu rozhazuje plnými hrstmi, ale když si uvědomíte na co, až z toho mrazí....Vláda šla do voleb s plánem potlačovat korupci a místo toho zde zavádí sociální politiku na kterou dlouhodobě nemáme a mít nebudeme....místo urychlené dostavby páteřní infrastruktury, plynulé reorganizace průmyslu a výchovy kvalifikované pracovní síly se podbízí důchodcům za cenu zadlužování zbytku národa, přičemž i to je nesystémové. To čeho se nejvíc obávám, je že se mladá generace těch nejschopnějších sebere a půjde žít jinám a nám zde zůstane banda povalujících se lemplů, kteří si zvyknou natahovat ruku pro předvolební amlužnu a svá práva si budou vymáhat na ulicích....Chybí mi podpora malých podnikatelů a živnostníků a vůbec kreativních lidí, co mají touhu hledat nová řešení....vše je přebyrokratizované, šité na větší firmy. A pak když přijde nějaká krize jako ten Covid, se v plné nahotě projevuje nepružnost systému. Je to až trapné, ale čínani uzavřeli do karantény 15mil obyvatel během cca 3 dnů a do 2 týdnů postavili prefabrikovanou nemocnici....My bychom za tu dobu neměli ani projektovou dokumentaci o povoleních ke stavbě nemluvě.....zato nám šlo velice rychle schalování zákonů, řešících problémy premiéra....a ve zrychleném řízení.

Offline Žabka

 • ***
 • Příspěvků: 533
 • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #231 kdy: Září 29, 2020, 10:42:51 dopoledne »
Přidávám zprávu o vývoji zdravotního stavu u nás v rodině, dva týdny od nákazy. Nejlépe je na tom druhý dospělý člen domácnosti, který měl jenom rýmu, už ji nemá. Nejhůř jsem na tom já, stále kašlu (hlavně ráno), bolí mě hlava a jsem unavená. Dnes bych mohla napsat, že je to lepší, ale to už tu asi dvakrát bylo a pak se to zase ze dne na den zhoršilo. Mám oteklé sliznice (nos a krk, ale rýmu nemám a v krku mě nebolí.)
Kromě toho, co jsem psala výš, se u mě projevila ještě dušnost, celková slabost (podlamovala se mi kolena tak, že jsem si nebyla jistá, jestli se udržím na nohou), zimnice, změny čichu a chuti (ale jen párkrát, zato docela výrazně, při smažení jsem cítila, jako bych smažila na jaru a ne na oleji, čistá voda mi přišla hořko-kyselá (dva – tři dny) a několik jídel, která byla v pořádku, mi chutnalo zkaženě) a měla jsem několik dnů hodně živé sny (normálně je mívám párkrát do měsíce, teď jsem je měla 5 nocí za sebou). Měla jsem mírně zvýšenou teplotu, ale teď poslední dva dny mám naopak kolem 36,1 (běžně mám teplotu kolem 36,6).
Nejstarší dítě občas zakašle a stěžuje si na únavu (má silné ADHD, takže je snadno unavitelný i běžně).  Prostřední má stále teplotu kolem 37,0, stěžuje si na občasnou krátkodobou ostrou bolest hlavy (několikrát za den). Nekašle. Nejmladší dítě, o kterém jsem psala, že nemá příznaky, tak teď má, kašle. Krátké suché zakašlání, ale velmi často. Přijde mi, že spíš než průdušky je to jako by něco překáželo v krku, možná je to reakce na oteklé sliznice v krku. Jinak už všichni lítají, řvou a tváří se, že jim nic není.

V našem okolí se situace vyvinula tak, že pozitivně testovaná starší příbuzná už je negativní, neměla žádné příznaky. Dva další příbuzní, co s ní byli v kontaktu, nemají žádné příznaky, a už je to  skoro 10 dnů, takže se nejspíš nenakazili.
V mezičase byla pozitivně testovaná naše blízká kamarádka (s námi to souvislost nemá). Další je cvičitelka baletu mé dcery, žena ve středním věku, zdravá, nemá ani deka tuku navíc. Ta má už druhý týden zánět průdušek (spekulace – je možné, že má horší průběh, protože pokud se nakazila od někoho z dětí při tréninku, tak schytala velkou dávku, bo tam se nenosí roušky. To samé naše rodina, nakazili jsme se mezi sebou a syn to přinesl z víkendu, kde nebyly roušky.)

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #232 kdy: Září 30, 2020, 09:08:17 dopoledne »
Zde jsou statistiky Ministerstva zdravotnictví ČR přehledně. Jednoduchá čísla:
Obrázek je podíl hospitalizovaných v ČR aktuálně.
17.9. testů 23.428 z toho pozitivních 3.126
18.9. testů 21.565 z toho pozitivních 2.109
19.9. testů 15.050 z toho pozitivních 2.044
20.9. testů 10.179 z toho pozitivních 985
21.9. testů 19.398 z toho pozitivních 1.476
22.9. testů 22.374 z toho pozitivních 2.390
23.9. testů 22.311 z toho pozitivních 2.305
24.9. testů 23.089 z toho pozitivních 2.911
25.9. testů 22.764 z toho pozitivních 2.944
26.9. testů 15.342 z toho pozitivních 1.982
27.9. testů 10.377 z toho pozitivních 1.306
Procenta pozitivních (většina z nich je zdravých, ale mají pozitivní nález, to je rozdíl, media píší o exponenciálním růstu "nemocných" a rekordech, už ale neumí definovat koeficient exponenciále, pochopitelně)
17.9. - 13.3%
18.9. - 10%
19.9. - 13.6%
20.9. - 9.7%
21.9. - 7.6%
22.9. - 10.7%
23.9. - 10.3%
24.9. - 12.6%
25.9. - 12.9%
26.9. - 12.9%
27.9. - 12.6%
smrtnost, tedy to zdaleka nejpodstatnější na celé téhle šarádě:
začátek května 3.2% (politické zklidnění)
června 3.4% (pohoda)
července 2.9% (obrovská pohoda)
srpna 2.3% ("odborníci" varují)
září 1.7% (ještě paradoxněji, nastává panika)

9.9. 1.5% (všichni jsou zpět z dovolených a školy běží na 100% )
10.9. 1.4%
11.9. 1.4%
12.9. 1.3%
13.9. 1.3%
14.9. 1.3% (třetí týden škol, vymýšlí se roušky všude)
15.9. 1.2%
16.9. 1.2%
17.9. 1.1%
18.9. 1.1%
19.9. 1.1%
20.9. 1.1%
21.9. 1.1% (z důvodu neschopnosti a paniky je jmenován nový ministr zdravotnictví, smrtnost stále klesá, lidé varují před desetitisíci mrtvých)
22.9. 1.0%
23.9. 1.0%
24.9. 1.0%
25.9. 1.0% (chystá se nový lockdown a nouzový stav)
26.9. 0.9%

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2515
 • a
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #233 kdy: Září 30, 2020, 01:36:45 odpoledne »
Uvidime kam se cisla pohnou, zejmena cisla tech co vyzaduji intenzivni peci - ono je tam dost dlouhe "dopravni zpozdeni" mezi nakazenim a hospitalizaci, pripadne umrtim.
Podle Prymuly jsou aktualne vyhrazena luzka zaplnena a zacina se s prirazovanim luzek vyhrazenych k lecbe jinych nemoci. S ohledem na to ze mezi pozitivnim testem a hospitalizaci jsou tak 2 - 4 tydny lze jeste ocekavat narust ze spicky na zacatku zari (ktera mimochodem v tech cislech chybi).

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #234 kdy: Září 30, 2020, 02:07:13 odpoledne »
"Náš cíl je jednoznačný – udržet náležitě odbornou péči pro všechny, nejenom pro nemocné s covid-19, kterých je i přes tučné titulky v mediích zatím řádově mnohem méně než těch ostatních,“ doplňuje Vladimír Černý. Česká republika má aktuálně více než čtvrtinu volných lůžek intenzivní péče (ARO + JIP), to je 1 086 lůžek. Současně je dostupných 7 870 standardních lůžek s kyslíkem. Přístrojová kapacita má taktéž významné rezervy. Dispečink intenzivní péče eviduje 91 % volných ECMO přístrojů a téměř 58 % dostupných plicních ventilací.
https://koronavirus.mzcr.cz/profesor-cerny-kapacity-intenzivni-pece-v-nemocnicich-jsou-pro-aktualni-vyvoj-nakazy-dostatecne/

Offline Žabka

 • ***
 • Příspěvků: 533
 • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #235 kdy: Září 30, 2020, 02:40:25 odpoledne »
Ministr zdravotnictví Roman Prymula přiznal, že už nemají neobsazená lůžka pro covid pacienty. „Covid nás limituje v tom, že nebudeme moci poskytovat veškerou péči, jak bychom chtěli, a bude docházet k odkládání péče,“ řekl.
Prymula ale dodal, že v tuto chvíli je kapacita dostatečná. „Máme kolem tisíce lůžek intenzivní péče s ventilací, 5500 lůžek pro pacienty s covidem, ale nemáme lůžka, která jsou neobsazená, ta neobsazená se poměrně intenzivně plní, musíme provádět restrukturalizaci a lůžka pro jiné případy,“ uvedl.


https://denikn.cz/minuta/452304/?ref=mwat

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #236 kdy: Září 30, 2020, 03:23:26 odpoledne »
"Ředitel královéhradecké nemocnice Prymula skončil, inkasoval desítky milionů od soukromé firmy"
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/reditel-nemocnice-v-hradci-skoncil-inkasoval-desitky-milionu/r~ac6b5ca83ec111e683920025900fea04/
"Zdravotnický deník oslovil experty z oblasti vakcinologie a farmaceutického byznysu, kteří do jednoho odmítali zveřejnit svou identitu, ale většinově se shodli na tom, že je profesor Prymula mocný muž, jenž má na klinické studie v oblasti vakcín v Česku téměř monopol. Současně byl minimálně v posledních deseti letech u všech zásadních diskusí a rozhodnutí, které se týkají očkování"
https://www.zdravotnickydenik.cz/2016/06/miliony-ve-viru-konfliktu-zajmu-vrchniho-vakcinologa-profesora-prymuly/

Offline pamelnik

 • ***
 • Příspěvků: 31
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #237 kdy: Září 30, 2020, 08:08:29 odpoledne »

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #238 kdy: Říjen 01, 2020, 02:55:45 odpoledne »
Z facebooku Miloslava Ludvíka, ředitele Fakultní nemocnice Motol, před čtyřmi hodinami (nevím, jak se sem vkládá screen) - https://www.facebook.com/315774705253187/posts/1786022791561697/
"Před skoro dvěma týdny jsem tu psal, že české zdravotnictví COVID zvládne. Dost lidí mě obviňovalo, že nevím o čem mluvím a než budou volby, tak se budou mrtvoly hromadit na chodbách. Takže podávám aktuální čísla ze včerejšího večera. Máme 5 pacientů na JIPce a 41 leží na standardních pokojích. V tuto chvíli to znamená, že 87 % našich COVID lůžek je volných. Děkuji všem, kteří nepodléhají mediální hysterii a těším se, že se zítra a v sobotu uvidíme ve volebních místnostech!"

Offline Lucina

 • ***
 • Příspěvků: 335
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #239 kdy: Říjen 01, 2020, 03:58:01 odpoledne »
Jo, jenže české zdravotnictví není jenom Prágl a to si hodně pražských odborníků neuvědomuje. Jsou místa kde se kapacita nemocnic blíži naplnění a jsou místa kde lůžka by sice byly ale chybí personál. Může být třeba tisíc lůžek převis, ale když nebude personál tak je to taky na nic. Pan Ludvík by si to měl dohledat než začne hodnotit celorepublikovou situaci podle situace ve své nemocnici.

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #240 kdy: Říjen 01, 2020, 05:09:17 odpoledne »
"Lůžka s ventilátory jsou v Praze skoro zaplněná, řekl tento týden nový ministr zdravotnictví Roman Prymula. Lidí hospitalizovaných s koronavirem je totiž nejvíce od začátku pandemie. Nemocnice nejen v hlavním městě proto přemýšlí, jak vyčlenit další lůžka pro tyto pacienty."https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid19-koronaviru-luzka-kapacity-nemocnic.A200925_110508_domaci_knn
Dávám to sem spíš pro ty, kdo si jsou schopni připustit možnost, že jim někdo lže a manipuluje s nima. A kdo nad tím bude přemýšlet - proč vrchní vakcionolog s jeho minulostí lpí na tom, že podmínky pro vyhlášení nouzového stavu trvají, navzdory prohlášení jiných odborníků. Jestli tady něco není špatně. Ty, Lucino, ty v tom máš naprosto jasno!

Offline Nalim

 • ***
 • Příspěvků: 955
 • Připraveným štěstí přeje
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #241 kdy: Říjen 01, 2020, 05:33:34 odpoledne »
Ono se někomu pořád ještě nezdá jako evidentní manipulace s ovčany, že když už je - prý - potřeba "teď" vyhlásit nouzový stav, jakou má logiku, vyhlásit ho "teď hned", ale s platností až za týden? A - jaká náhoda - "raději" až po volbách?


Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #242 kdy: Říjen 01, 2020, 05:57:18 odpoledne »
Ono, já si taky ještě furt myslím, že letošní rok bude zlomovej a očistnej. Ale Covid bude podle mě záminka, ne příčina.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2515
 • a
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #243 kdy: Říjen 01, 2020, 06:24:27 odpoledne »
Ono se da dost luzek uvolnit, kdyz se vyresi kam s lidmi co maji pozitivni test takze jsou v karantwne, ale nemJi se kam vratit protoze v duchodaku pro ne nwjsou schopni vyclenit karanteni luzko.

Offline Samotář

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 583
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #244 kdy: Říjen 01, 2020, 10:45:27 odpoledne »
Jo, jenže české zdravotnictví není jenom Prágl a to si hodně pražských odborníků neuvědomuje. Jsou místa kde se kapacita nemocnic blíži naplnění a jsou místa kde lůžka by sice byly ale chybí personál. Může být třeba tisíc lůžek převis, ale když nebude personál tak je to taky na nic. Pan Ludvík by si to měl dohledat než začne hodnotit celorepublikovou situaci podle situace ve své nemocnici.

Lucino, neboj se tolik.
Kdyby ta venkovská nemocnice byla opravdu plná, pacienty by přeložili do jiné nemocnice, třeba do té pražské. Je to běžná a obvyklá praxe. Co jsem viděl, tak v Motole (ředitel Ludvík) je většina pacientů, spíš dvě třetiny pacientů, mimopražských ze všech možných míst po republice.

Offline Lucina

 • ***
 • Příspěvků: 335
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #245 kdy: Říjen 01, 2020, 11:26:09 odpoledne »
Bojim  :) . Ještě si pamatuju co se dělo v Itálii, Španělsku i jinde, kapacity nejsou neomezený, personálu málo. Někde byla tabulka kapacit a naplněnosti za jedotlivý oblasti ČR a nebyla to zrovna hitparáda. Já si tak trochu pamatuju už jen ty celkový počty: kapacita lůžek jip a aro 3,8 tisíc, z toho volných necelých tisíc, z toho určených pro covid pacienty kolem dvou stovek. A tuhle někde psali že za den přibyde kolem deseti těžkých případů (hospitalizovaných s covid je ale za den dvakrát až třikrát tolik). To jsou informace několik dní staré. Za dnešek 10 zemřelých, hospitalizovaných už je dohromady přes tisíc, tak ty výše uvedený počty nebudou úplně aktuální.

Offline Žabka

 • ***
 • Příspěvků: 533
 • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #246 kdy: Říjen 02, 2020, 10:03:03 dopoledne »
Lucina: Na Seznamu je čerstvý článek na tohle téma, s počty lůžek, grafy, je to hezky zpracované.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nakazeny-personal-napor-pacientu-nemocnice-se-pripravuji-na-nejhorsi-122171#dop_ab_variant=0&dop_req_id=4h5dtkogrxH-202010020647&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Převládá názor (nejen v tomhle článku) že větší problém než lůžka je personál. Taky mám obavy, zda to náš zdravotnický systém zvládne, nakažených je hodně (stále stoupá procento pozitivních testů, což je jasný signál, že nakažených je v populaci mnohem víc, než se testuje).
Ale opravdu mě dnes zneklidnilo tohle: Babiš: Vývoj mě znervózňuje, ale volných lůžek máme dost  ;)

Offline Lucina

 • ***
 • Příspěvků: 335
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #247 kdy: Říjen 02, 2020, 03:10:26 odpoledne »
Před pár dny vydali něco podobného ale přehlednější, bylo tam taky dělení na kraje a i součty za celou republiku. Trochu mi mrzí, že tu ty součty nejsou, aktualizace by mě zajímala ale na vysčítávání nemám čas. I tak dík. Sem zvědavá jak s tim zamávaj poslední dny.

Offline Lucina

 • ***
 • Příspěvků: 335
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #248 kdy: Říjen 02, 2020, 09:39:55 odpoledne »
Z facebooku Miloslava Ludvíka, ředitele Fakultní nemocnice Motol, před čtyřmi hodinami (nevím, jak se sem vkládá screen) - https://www.facebook.com/315774705253187/posts/1786022791561697/
"Před skoro dvěma týdny jsem tu psal, že české zdravotnictví COVID zvládne. Dost lidí mě obviňovalo, že nevím o čem mluvím a než budou volby, tak se budou mrtvoly hromadit na chodbách. Takže podávám aktuální čísla ze včerejšího večera. Máme 5 pacientů na JIPce a 41 leží na standardních pokojích. V tuto chvíli to znamená, že 87 % našich COVID lůžek je volných. Děkuji všem, kteří nepodléhají mediální hysterii a těším se, že se zítra a v sobotu uvidíme ve volebních místnostech!"

Situace se zřejmě vyvíjí:
Praha má nyní ze všech krajů nejvyšší počet hospitalizovaných s covidem, a to 206, z toho 38 na jednotce intenzivní péče. Čtyři z tamních nemocnic patří mezi nejzatíženější špitály, a to Fakultní nemocnice Motol, Thomayerova nemocnice, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Nemocnice Na Bulovce.

Jednou z prvních nemocnic, které omezily neakutní operace, je Fakultní nemocnice Motol. Podle jejího ředitele Miloslava Ludvíka především kvůli omezenému počtu sester a anesteziologů. Lékaře a další zdravotnický personál totiž nemocnice přesouvá na covidovou jednotku podle aktuálního vývoje počtu pacientů.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nemocnice-omezeni-operaci-neakutni-pripady-fakultni-nemocnice.A201002_122035_domaci_kzem

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #249 kdy: Říjen 02, 2020, 10:23:11 odpoledne »
Z dopoledniho facebooku Miloslava Ludvíka:
"Dobré dopoledne, sám jsem překvapen, kolik lidí zajímá Covid stav v největším českém zdravotnickém zařízení, ve Fakultní nemocnici v Motole. Takže dnešní stav: celkem 44 pacientů, z toho 4 na ventilátoru, 12 lehký stav, 4 zcela bez příznaků. Co se týče zaměstnanců, tak z celkového počtu 6300 je 45 nakažených a 7 v domácí karanténě.Pokud jde o lůžka, máme teď ráno k dispozici 230 standardních lůžek a 49 JIPových."