Autor Téma: Plán jak na Covid-19  (Přečteno 17080 krát)

Offline Lucina

 • ***
 • Příspěvků: 336
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #250 kdy: Říjen 02, 2020, 10:41:45 odpoledne »
Díkas za ten typ na Ludvíkův fb, ta diskuze pod tím jeho sdělením je výživná a zajímavá. A to jsem ani netušila že pan Ludvík kandiduje do SEnátu za ČSSD a ANO.

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 202
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #251 kdy: Říjen 02, 2020, 11:04:11 odpoledne »
V pořádku, každej by měl mít přístup přímo ke zdroji. Ludvík je pro mě zmrd, stejně jako drtivá většina dnešních politiků - nezavisle na tom, za koho kandidují, nicméně z jeho reakcí na komentáře pod statusem soudím, že ví o čem mluví. Že na něj dávám odkazy neznamená, že jsem na stejný vlně, ale že na mě působí profesionálně. Na rozdíl od článků na Seznamu a podobných.

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 202
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #252 kdy: Říjen 03, 2020, 11:01:21 dopoledne »
PETICE LÉKAŘŮ- Otevřený dopis lékařů vládě, parlamentu a médiím ohledně tzv. koronavirové krize

Jako lékaři cítíme občanskou povinnost vyjádřit se ke koronavirové  krizi, která těžce dopadla na naši zemi. Jsme si plně vědomi vážnosti  situace i zdravotních rizik, která s sebou přináší.
Mnohem větší nebezpečí ohrožení celkového zdraví lidu však vidíme v  drastických vládních opatřeních, než v nemoci Covid jako takové.
Z medicínského hlediska nevidíme důvod k prohlubování restriktivních opatření, a proto žádáme vládu, aby neprodleně:
•uklidnila obyvatelstvo a přestala jej děsit počtem nakažených jednou konkrétní nemocí.
•upustila od dalších restriktivních opatření.
•povinné nošení roušek zavedla pouze tam, kde to jednoznačně vyžaduje epidemiologická situace.
•upustila od povinného testování osob bez příznaků a nezbytnost testu ponechala na uvážení ošetřujícího lékaře.
•nedopustila uvedení narychlo připravených vakcín na trh a nezaváděla vakcinaci jako povinnou.
•věnovala se práci na obnově zdevastovaného hospodářství.
Po více než šesti měsících od začátku vyhlášení pandemie v naší zemi je jasné, že:
•tento typ koronaviru nepředstavuje pro zdravé občany v produktivním  věku vážnou hrozbu, jestliže nejsou dlouhodobě vystaveni vysoké dávce  viru. Pokud se tato skupina populace s virem setká, většinou nevykáže  žádné nebo jen mírné příznaky, odpovídající běžnému chřipkovému  onemocnění.
jistou hrozbu může virus představovat pro starší a chronicky nemocné  občany, a to zhruba ve stejné míře jako jiné koronavirové, chřipkové a  další virové infekce. Věříme, že naše zdravotnictví je na vysoké úrovni a  je schopno se o ohroženou skupinu obyvatel postarat.
•mnohem větší nebezpečí pro celkové zdraví lidu představuje mediálně  vytvořený obraz nemoci Covid. Nikdy v minulosti nebylo obyvatelstvo  informováno o jedné konkrétní nemoci tak dlouho, tak detailně a všemi  médii naráz. Veřejnost je následkem toho nebývalým způsobem vystrašena.
•existuje mnohem více a závažnějších onemocnění, než je Covid 19, a  lidé jimi nejsou neustále všemi médii stresováni. Zaměřit pozornost  veřejnosti na jeden konkrétní typ koronaviru je nebezpečný precedens,  vzbuzující strach a devastující psychiku lidí a jejich sociální vztahy,  který může mít nedozírný ničivý dopad na ekonomiku a celkový život  společnosti.
Vládní karanténní opatření nemají opodstatnění, jen posilují strach a nejistotu a zhoršují beztak špatnou hospodářskou situaci.
Plošné nošení roušek není vhodné. Dlouhodobé nošení roušky nepřispívá  ke zdraví toho, kdo ji nosí. Zavádění roušek ve školách je zcela  v rozporu se zdravým rozumem. Děti nepatří do ohrožené skupiny obyvatel,  jen jsou zbytečně stresovány. Stejně nesmyslné je zavírání škol kvůli  nemoci, jejíž prodělání dětem neublíží, jen posílí jejich imunitní  systém. Nemluvě o potížích, které zavření škol působí jejich rodičům a  potažmo dopadá na hospodářskou situaci země.
Restriktivní opatření, zakazující a omezující podnikání, těžce  poškodila ekonomiku země a zásadně ovlivnila psychiku obyvatel.  Spoluobčané mnohých profesí žijí již několik měsíců v nejistotě a ve  strachu z ekonomického krachu.
Jsme znepokojeni zprávami o narychlo vyrobené očkovací vakcíně proti  COVIDu-19. Účinnost takové vakcíny je více než sporná a může přinést  spoustu nežádoucích účinků.
Testování zdravých lidí, pokud se k němu nerozhodnou dobrovolně jako  samoplátci, zbytečně vyčerpává zdravotní systém a zatěžuje pojišťovny.
Žádáme vyvážené zpravodajství zohledňující celkový kontext, protože  každý jednotlivý statistický údaj se dá interpretovat různými způsoby.
Novináři by měli více informovat o různých možnostech prevence a léčby.
Měli by umožnit názorovou polemiku a nediskriminační přístup  veřejnosti k jiným náhledům na celkovou situaci a k dalším léčebným  možnostem.
Vláda by měla zastavit ekonomický pád země, upokojit obyvatelstvo,  zaručit svobodu každého jednotlivce ve všech oblastech a dát jasně  najevo, že kulturní, společenský a ekonomický život země nehodlá  obětovat boji s jedním druhem viru.
Vraťme život do normálních kolejí s tím, že zkušenosti z posledních  měsíců pomohly lidem více přemýšlet o zdravém způsobu života a vlastních  schopnostech převzít za sebe odpovědnost.
Podepsáni:
MUDr. Ladislav Fiala
MUDr. Radkin Honzák
MUDr. Jan Hnízdil
MUDr. Kateřina Lucká
Bc. David Petrásek (bioanalytik)
Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.
Doc. MUDr. Roman Šmucler
MUDr. Jiří Urbánek
MUDr. Ivan Vondřich

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 202
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #253 kdy: Říjen 06, 2020, 04:49:30 odpoledne »
Soňa v tom má stále stejný jasno! Tu ženskou mám fakt rád!  ;D
https://cnn.iprima.cz/domaci-myslim-si-ze-do-vanoc-z-toho-budeme-venku-veri-nadale-pekova-10676

Offline Norman

 • ***
 • Příspěvků: 202
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #254 kdy: Říjen 06, 2020, 07:18:36 odpoledne »
Kdyby měl někdo čas a chuť, tady celej rozhovor. Na mě působí velice profesionálně, sám jsem zvedavej, jak ten střet pohledů - Peková vs vláda - čas rozštípne. https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/103250/sona-pekova-covid-do-vanoc-opravdu-zmizi-vyrazne-zeslabl-je-tu-silenstvi-potvrzuje-se-ze-neni-z-prirody.html?fbclid=IwAR1LGu-lflSaGTVUEWIP6HgtOdO4OIqSJU0kAm-1AdZuD-HYkSs1Et940vw

Offline jarman

 • ***
 • Příspěvků: 3
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #255 kdy: Říjen 29, 2020, 09:19:45 odpoledne »
Řešení covidové situace, hledání vakcíny (pokud ani po prodělání C 19, nemáme dostatečně dlouhou imunitu, tak se obávám, že ji nebudeme mít ani po vakcinaci, potom vakcinace nemá cenu). Je nutné najít lék, aby se Covid stal snadno, spolehlivě a levně léčenou běžnou chorobou.

Offline sedlák

 • Včelaři sobě
 • *
 • Příspěvků: 1480
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #256 kdy: Říjen 30, 2020, 09:49:58 dopoledne »
Nejsem odborník na epidemie, ale myslím, že když si lidstvo poradilo se španělskou chřipkou (za cenu 100 milionů mrtvých), tak si poradí i s touhle pandemií. Jen těch mrtvých bude míñ, přece jen lékařská věda pokročila, tenkrát nebyly antibiotika, ventilátory ani kyslík.
K té vakcíně bych byl skeptický. Normálně se vyvíjí léta, testuje se na zvířatech, potom na dobrovolnících, zjišťují se vedlejší účinky. U léku je to něco jiného. Když se ví, že bez něj by pacient  stejně umřel, tak lze zkoušet cokoli. Ale vakcína se píchá plošně a zdravým lidem.

Offline sedlák

 • Včelaři sobě
 • *
 • Příspěvků: 1480
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #257 kdy: Listopad 10, 2020, 12:59:54 odpoledne »
KONEČNĚ!
Po deseti měsících od začátku pandemie spustilo Ministerstvo vnitra informační Covid portál, kde lze na jednom místě nalézt informace k aktuálním opatřením a omezením, kontakty, kam se obrátit o pomoc apod.
https://covid.gov.cz/

Offline Goof

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 420
  • Goofy's vintage workshop
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #258 kdy: Listopad 10, 2020, 01:36:18 odpoledne »
Díky za odkaz, je to konečně něco co jsem očekával také dlouho.
Jinak je usměvné a trochu to u mě nabourává věrohodnost, že v sekci příznaků jsou odkazy na bulvární zprávy typu seznam, idnes atd.
Jinak celkem slušný výkon ministerstva vnitra za 5 měsíců :-)     
 
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Nalim

 • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #259 kdy: Prosinec 02, 2020, 11:49:11 odpoledne »
Řešení covidové situace, hledání vakcíny (pokud ani po prodělání C 19, nemáme dostatečně dlouhou imunitu, tak se obávám, že ji nebudeme mít ani po vakcinaci, potom vakcinace nemá cenu). Je nutné najít lék, aby se Covid stal snadno, spolehlivě a levně léčenou běžnou chorobou.
Ten lék existuje, a prý je po světě dostupných i víc variant, akorát to nezajímá vyVolené - nedá se na tom osobně zbohatnout. I český premiér projevil zájem, skutek ale zase utek.

Přitom prý desítky výrobců prý už po několik desetiletí vyrábějí přípravky, obvykle prý s názvem Isoprinosine apod. Účinnost přípravku ověřil prof. Beran na sobě i na stovkách seniorů v českých domovech důchodců, především v Litovli. Tam to poprvé ověřil ve větším rozsahu, asi na 2 stovkách seniorů ve 2 domovech důchodců, tehdy samozřejmě v karanténě. Prý v tu dobu nezemřel ANI JEDEN.
Pamatujete ty policejní manévry, vč. špiclování cyklistů v polích policejními drony, když na jaře byla Litovel uzavřeným městem?

V Polsku a Maďarsku je ten přípravek schválený k léčbě respiračních virových onemocnění. V českém Kocourkově naproti tomu úřady akorát zatrhly jeho volný prodej, už je jen na předpis. Výrobci prý nestíhají(??v tržním kapitálizmu??), je mnohde vyprodaný, očekávaná dodávka příští měsíc (ne prý, ale zážitek na vlastní kůži).

Prý je nejúčinnější v prvních 4 dnech, kdy člověk na sobě začíná pociťovat příznaky. Takže spořádaně čekat, až bude přípravek za měsíc v lékárně k mání, může pro člověka znamenat pěkný mazec.

Jo a cena? 63 českých. Od slovenského dodavatele, za balení 100 prášků.

Jeden z článků na tohle téma:
https://www.mix24.cz/levny-lek-na-koronavirus-opravdu-funguje-lekari-ho-ale-podavaji-na-vlastni-riziko-oficialne-s-nim-kvuli-zakulisnim-hram-lecit-nemohou/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=yAdPz60mwxh-202012022121&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Offline konec

 • ***
 • Příspěvků: 581
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #260 kdy: Prosinec 03, 2020, 03:19:48 odpoledne »
Prodej jakéhokoliv léku musí samozřejmě zatrhnout, protože jak by potom lidem vnutili ty vakcíny?

Offline konec

 • ***
 • Příspěvků: 581
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #261 kdy: Prosinec 05, 2020, 12:53:31 dopoledne »
TO JAKO VÁŽNĚ POSLANCI CHTĚJÍ???

V novele se navrhuje, aby klíčový § 69 zněl:

Mimořádná opatření při epidemii a nebezpečí jejího vzniku

(1) Mimořádnými opatřeními při epidemii nebo nebezpečí jejího vzniku jsou

a) zákaz nebo omezení výroby, úpravy, úschovy, dopravy, dovozu, vývozu, prodeje, distribuce a jiného nakládání s potravinami a dalšími výrobky, kterými může být šířeno infekční onemocnění, popřípadě příkaz k jejich zničení,

b) zákaz nebo omezení styku skupin fyzických osob podezřelých z nákazy s ostatními fyzickými osobami, zejména omezení cestování z některých oblastí a omezení dopravy mezi některými oblastmi,

c) omezení veřejné dopravy nebo stanovení podmínek jejího provozování nebo používání,

d) zákaz nebo omezení výroby, úpravy, dopravy a jiného nakládání s pitnou vodou a vodami užívanými k účelům podle § 6a a 6d, zákaz používání vod ze studní, pramenů, vodních nádrží, rybníků, potoků a řek,

e) příkaz k provedení ohniskové dezinfekce, dezinsekce a deratizace na celém zasaženém území; ohniskovou dezinfekci, dezinsekci a deratizaci provede zdravotní ústav (§ 86 odst. 1), stanoví-li tak rozhodnutím příslušný orgán ochrany veřejného zdraví; v takovém případě jsou fyzické osoby, podnikající fyzické osoby a právnické osoby povinny vytvořit podmínky pro provedení ohniskové dezinfekce, dezinsekce nebo deratizace stanovené rozhodnutím příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví a strpět provedení ohniskové dezinfekce, dezinsekce nebo deratizace v termínu stanoveném tímto rozhodnutím; náklady na tuto ohniskovou dezinfekci, dezinsekci a deratizaci provedenou zdravotním ústavem jsou hrazeny ze státního rozpočtu,

f) mimořádné očkování a preventivní podání jiných léčiv (profylaxe),

 g) příkaz poskytovatelům zdravotních služeb vyčlenit lůžka, věcné, technické nebo personální kapacity ve zdravotnických zařízeních,

h) příkaz k vyčlenění objektu v majetku státu, kraje nebo obce k izolaci fyzických osob nebo jejich karanténě,

i) uzavření nebo omezení provozu zdravotnických zařízení, zařízení sociálních služeb, zařízení pro výchovu a vzdělávání a dalších provozovatelů zařízení uvedených v § 7 odst. 1, zotavovacích akcí, ubytovacích zařízení nebo provozoven stravovacích služeb nebo stanovení podmínek pro jejich provoz,

j) omezení výuky nebo jiného provozu vysoké školy nebo stanovení podmínek pro výuku nebo jiný provoz vysoké školy,

k) omezení činnosti provozovny nebo provozu obchodního centra nebo stanovení podmínek pro jejich provoz,

l) omezení provozování holičství, kadeřnictví, pedikúry, manikúry nebo solária, poskytování kosmetických, masérských, regeneračních nebo rekondičních služeb nebo provozování živnosti, při níž je porušována integrita kůže, nebo stanovení podmínek pro jejich provoz nebo poskytování,

m) omezení provozování přírodního nebo umělého koupaliště nebo sauny nebo stanovení podmínek pro jejich provoz,

n) zákaz nebo omezení konání veřejných nebo soukromých akcí, při nichž dochází ke kumulaci osob na jednom místě, nebo stanovení podmínek jejich konání snižujících riziko přenosu onemocnění, včetně stanovení maximálního počtu fyzických osob, které se jich mohou účastnit; zákaz nelze vztáhnout na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných nebo soukromých osob, které se konají na základě zákona, a shromáždění podle zákona o právu shromažďovacím,

o) zákaz nebo omezení návštěv ve zdravotnických zařízeních, zařízeních sociálních služeb nebo ve věznicích,

p) příkaz používat ochranné, mycí, čistící nebo dezinfekční prostředky nebo provést jiná protiepidemická opatření,

q) příkaz osobám poskytujícím péči nebo odlehčovací sociální služby v pobytové formě poskytnout Ministerstvu zdravotnictví informace z jejich činnosti za účelem nastavení protiepidemických opatření,

r) zákaz nebo nařízení další určité činnosti za účelem snížení rizika šíření onemocnění, likvidace epidemie nebo nebezpečí jejího vzniku.

 (2) Mimořádná opatření podle odstavce 1 nařizuje a rozhoduje o jejich ukončení příslušný orgán ochrany veřejného zdraví. Mimořádné opatření se nařídí pouze v nezbytně nutném rozsahu a na nezbytně nutnou dobu. Je-li mimořádné opatření nařizováno jako opatření obecné povahy, v jeho odůvodnění se zohlední aktuální epidemiologická situace na základě hodnocení rizik. Odvolání proti rozhodnutí příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví nemá odkladný účinek.

(3) Osoby jsou povinny se mimořádnému opatření podřídit

Za § 69 se vkládají nové § 69a a 69b, které včetně nadpisů znějí:

§ 69a

Zveřejňování informací při epidemii

Ministerstvo zdravotnictví zveřejňuje při výskytu epidemie způsobem umožňujícím dálkový přístup

a.                       aktuální analýzu epidemiologické situace onemocnění a odhad jejího vývoje,

b.                       data o šíření epidemie v otevřeném a strojově čitelném formátu a

c.                       informace o platných a účinných mimořádných opatřeních nařízených podle § 69, která byla vydána jako opatření obecné povahy, a jejich plná znění.

§ 69b

Realizace mimořádných opatření při epidemii a nebezpečí jejího vzniku

·                          Pokud je to nezbytné k realizaci mimořádného opatření podle § 69, požádá orgán ochrany veřejného zdraví o součinnost některou ze základních složek integrovaného záchranného systému nebo Armádu České republiky.

·                          Základní složka integrovaného záchranného systému nebo Armáda České republiky součinnost neposkytne, pokud není k poskytnutí způsobilá nebo by poskytnutím ohrozila svou činnost.

·                          Pokud je to nezbytné k realizaci mimořádného opatření nařízeného poskytovateli zdravotních služeb podle § 69, vyžádá si tento poskytovatel součinnost Policie České republiky.

 

Offline xB.H

 • ***
 • Příspěvků: 275
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #262 kdy: Prosinec 05, 2020, 05:15:48 odpoledne »

jj a zdebilněnej národ ještě říká jak je to dobře a potřeba protože CoVid...

Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 1222
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #263 kdy: Prosinec 05, 2020, 11:44:52 odpoledne »
Tvl. Proč cituješ předchozí příspěvek. A ještě celej. Seš normální?
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline xB.H

 • ***
 • Příspěvků: 275
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #264 kdy: Prosinec 06, 2020, 12:35:00 odpoledne »
Opakování je matka moudrosti ;)

Poprosíme nezasírat fórum zbytečným citovaním predošlého príspevku. Opakování má za následek banánek.

Offline Včeliš

 • ***
 • Příspěvků: 714
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #265 kdy: Prosinec 06, 2020, 04:54:38 odpoledne »
Jako prevence covidu se doporučuje vitamín D a zinek. Tak jsem hledal, jaké potraviny je obsahují a byl jsem překvapen.
Vitaminu D najdeme nejvíc ve vepřovém sádle a zinku ve vepřovém mase. Vynechal jsem mořský potvory a sluníčko.


Nalim

 • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #266 kdy: Prosinec 06, 2020, 05:31:44 odpoledne »
Naši evropští předci dobře věděli (my sice "vědecky" tápeme, jak a proč věděli, ale oni prostě věděli), jak je vepř. sádlo a maso atd. prospěšné a důležité.
 

Offline konec

 • ***
 • Příspěvků: 581
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #267 kdy: Prosinec 13, 2020, 11:00:31 dopoledne »
Tvl. Proč cituješ předchozí příspěvek. A ještě celej. Seš normální?

By ses měl na to zeptat sám sebe. Tebe bych v post apo komunitě rozhodně nechtěl. Ale ty máš už své teplé místo v bunkrech světových elit....

Nalim

 • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #268 kdy: Prosinec 13, 2020, 11:16:15 dopoledne »
Konče, jak to děláš, že jsi tak často vedle jak ta jedle?

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2706
 • a
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #269 kdy: Prosinec 20, 2020, 04:53:42 odpoledne »
Tak se to v UK zajimave rozjizdi...

Offline Včeliš

 • ***
 • Příspěvků: 714
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #270 kdy: Prosinec 24, 2020, 02:50:51 odpoledne »
Tak jsem si dneska trochu započítal.
Antigení testy ukazují, že momentálně má covid 5% populace (500 000 lidí), kteří o něm neví. Také cca 100 000 lidí je momentálně v léčení a 600 000 lidí už covid oficiálně prodělalo.
Takže minimálně 10% Čechů už s covidem má zkušenost. Pokud bych počítal na 600 000 vyléčených 5x tolik bezpříznakových (což je současný poměr k nemocným), vyjdou mi další 3 000 000 lidí co covid prodělalo.
To už by byla slušná promořenost, celkem 40%. To by znamenalo brzký konec epidemie i bez očkování. Tak snad to tak dopadne a zase bude líp.

Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 1222
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #271 kdy: Prosinec 25, 2020, 12:27:27 dopoledne »
Nestraš. To by znamenalo ukončení nouzového stavu. Konec kšeftů a zbytečnost vakcíny. A to se nikdy nestane.
Bude se tvrdit že jedině vakcína je cesta. A ta nás dokáže ochránit (nedokáže)
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 1222
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #272 kdy: Prosinec 25, 2020, 06:02:55 odpoledne »
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Desiva-britska-mutace-covidu-Zbytecna-panika-je-to-jinak-rika-virolog-648434


Děsivá britská mutace covidu? Zbytečná panika, je to jinak, říká virolog
25.12.2020 14:19
„Domnívám se, že ta panika kolem zavírání hranic a izolace Velké Británie je trošku zbytečná, protože tato mutace je tu od poloviny září a kromě Velké Británie byla popsána v Nizozemsku apod.,“ vyjádřil se pro server Blesk Zprávy virolog Jiří Černý z Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze. Dle něho nová mutace, i přes rychlejší šíření, přináší též pozitivní zprávy. Nezpůsobila totiž neúčinnost vakcíny a navíc se u nakažených projevují jen lehčí formy covidu-19.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline Včeliš

 • ***
 • Příspěvků: 714
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #273 kdy: Prosinec 25, 2020, 07:06:11 odpoledne »
Pokusím se shrnout, jak já osobně vnímám možnost obrany proti covidu. Je to sumář informací, kterým věřím, ale nikdy nebyli, ani nemohli být ověřeny v praxi.

1) prevence
  a) Sociální, tu všichni známe. Roušky, rozestupy, hygiena, sociální distanc, atd.

  b) Zdravotní. Posilování imunity a zdravotního stavu. Sem patří vyvážená strava se zvýšeným podílem vitaminů C,D a zinku. Pokud se někdo otužuje nepřestávat, pokud se někdo neotužuje, tak nezačínat. Bránit se prochladnutí. Kloktat. Je zajimavé, že na rozdíl od a), tohle žádná oficiální místa nepropagují.

2) léčba
   a) Lehký průběh (bez hospitalizace). Hlavní je zabránit komplikacím a těžkému průběhu. Odpočinek, tekutiny, symptomatická léčba předepsaná lékařem. Proti rozvinutí nemoci doplnit opět kloktáním dezinfekčních kloktadel a bylinými čaji. Byliné směsi by měli vždy obsahovat vrbovou kůru (díky Konče za tip), květ černého bezu, lipový květ a pak podle uvážení. Počet bylin by měl být lichý.

  b) Těžký průběh (s hospitalizací), vždy podle lékaře.
   

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2706
 • a
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #274 kdy: Prosinec 25, 2020, 08:07:28 odpoledne »
BartH8: Francie proste dostala krasnou prilezitost jak zavarit odvekemu rivalovi za kanalem, a navic jeste si splhnout u vlastnich lidi... a EU se k tomu rychle pridala jako oslazeni predvecera odchodu UK z EU. Vic bych v tom zavirani nehledal....

Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 1222
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #275 kdy: Prosinec 25, 2020, 08:36:28 odpoledne »
Kdyby to byla pouze Francie, tak bych souhlasil. Ale odstřihla je celá Evropa v četně ČR.
Je zajímavé že když se uzavřela dohoda velká Británie vs EU, blokáda skončila.
Ale každý si z toho můžeme vzít co uznáme za vhodné.

Včeliš: ještě pár mutací a bude z toho běžná záležitost, stejně jako chřipka...
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš