Autor Téma: Plán jak na Covid-19  (Přečteno 22550 krát)

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #250 kdy: Únor 21, 2021, 04:42:01 odpoledne »
No, asi zůstaneme u respirátorů  :) , ale díky za informace.

Mimochodem, dle jednoho virologa je ta britská (a jí podobné) mutace tak nakažlivá, že stačí, když vejdete bez roušky do výtahu po někom nakaženém, kdo si tam s nezakrytými ústy a nosem odkašlal či kýchnul, a nakazíte se taky. Ten člověk tam s vámi vůbec nemusí být zároveň. Takže já do ochrany před nákazou přidávám alespoň roušku / lépe respirátor ve všech uzavřených prostorách... a roušku pohotovostně i při procházce venku, kdybych míjela např. běžce, cyklistu či větší skupinu lidí bez roušek.

A ještě doplněk - jak tu byli pochybnosti o tom, proč dřív stačila rouška a teď najednou nestačí, tak je to právě proto, že ten virus zmutoval a je virulentnější, tzn. že jeho schopnost vás nakazit a vyvolat onemocnění je mnohem silnější (než u původní varianty) a tudíž stačí i mnohem menší množství, aby někoho nakazil. Pokusy bylo zjištěno, že lepší než dvě chirurgické roušky je jedna chirurgická rouška a přes ní látková rouška, která pomůže tu chirurgickou utěsnit.

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #251 kdy: Únor 21, 2021, 08:03:14 odpoledne »
Tak jsme dnes přípravy na nákazu zase trochu posunuli - nachystali jsme domácí "izolaci". Nebo-li vyčlenili jsme místnost, kam případného nakaženého člena rodiny bude možné co nejrychleji přesunout. Je tam připravené povlečení, které lze vyvářet, roušky, dezinfekce i základní léky apod, nachystali jsme na přemístění odtud věci denní potřeby. V případě nákazy budou konečné úpravy velice rychlé.

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #252 kdy: Únor 21, 2021, 09:04:15 odpoledne »
Je spousta rodin, kde to chytili jenom někteří členové. Takže bych to vyčlenění člena rodiny určitě zkusila. I děti už to zvládnou. Samozřejmě by tam nebyli trvale zavření o samotě, spíš by šlo o oddělení od zdravého sourozence a jiný režim daného prostoru. Šance, že to ten druhý nechytne, tu je. A zkusila bych to i v případě nakažlivější mutace.

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #253 kdy: Únor 21, 2021, 09:05:27 odpoledne »
A ještě doplněk - jak tu byli pochybnosti o tom, proč dřív stačila rouška a teď najednou nestačí, tak je to právě proto, že ten virus zmutoval a je virulentnější, tzn. že jeho schopnost vás nakazit a vyvolat onemocnění je mnohem silnější (než u původní varianty) a tudíž stačí i mnohem menší množství, aby někoho nakazil. Pokusy bylo zjištěno, že lepší než dvě chirurgické roušky je jedna chirurgická rouška a přes ní látková rouška, která pomůže tu chirurgickou utěsnit.
Dá se tedy říct, že už neplatí: Tvoje rouška chrání mě, moje rouška chrání tebe. Teď už jedeme každý na své triko...

Jooo kéž by každý nosil aspoň jednu tu roušku, nákaza by se potom tak rychle nešířila.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #255 kdy: Únor 22, 2021, 09:21:50 odpoledne »
Média sice prezentují, že respirátory jsou vyprodané, ale není tomu tak. Stále ještě se na mnoha místech sehnat dají, zejména přes internet. Např. Rohlík stále nabízí v ČR vyrobené GoodMask, pro mě zatím nejlepší, co jsme zkoušeli - příjemné na obličeji, gumičky dotatečně dlouhé a měkké. Tak kdybyste někdo potřeboval dokoupit...

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #256 kdy: Únor 26, 2021, 08:28:10 dopoledne »
To už je asi (domnívám se) horší když respirátor navlhne - přestane fungovat extrémně zjednodušeně řečeno elektrostatika filtru...

Dodatečně děkuji za tuto informaci  "hold", to jsem nevěděla, nicméně navedlo mě to k tomu, abych si k tomu něco zjistila. A bohužel je to tak, že běžný respirátor navlhnutím ztrácí svojí filtrační schopnost a stačí k tomu jak postříkání povrchu alkoholovým sprejem, tak několikahodinové nošení (kolik hodin, to záleží na konkrétních podmínkách, 8 hodin by měl zvládnout).

Takže přehodnocuji péči o respirátory, dezinfekce ani vysoušení u těch obyč. nebude, postupně je vypotřebujeme a nahradíme nanorespirátory. Ty lze používat opakovaně a navlhnutí jim nevadí, tedy ani dezinfekce alkoholovým sprejem.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #257 kdy: Únor 26, 2021, 10:33:29 dopoledne »
To už je asi (domnívám se) horší když respirátor navlhne - přestane fungovat extrémně zjednodušeně řečeno elektrostatika filtru...

Dodatečně děkuji za tuto informaci  "hold", to jsem nevěděla, nicméně navedlo mě to k tomu, abych si k tomu něco zjistila. A bohužel je to tak, že běžný respirátor navlhnutím ztrácí svojí filtrační schopnost a stačí k tomu jak postříkání povrchu alkoholovým sprejem, tak několikahodinové nošení (kolik hodin, to záleží na konkrétních podmínkách, 8 hodin by měl zvládnout).

Takže přehodnocuji péči o respirátory, dezinfekce ani vysoušení u těch obyč. nebude, postupně je vypotřebujeme a nahradíme nanorespirátory. Ty lze používat opakovaně a navlhnutí jim nevadí, tedy ani dezinfekce alkoholovým sprejem.

Soňo já bych si dovolil to upřesnit. Alkoholový aerosol ti mění elektrostatické síly na povrchu, ale v tu chvíli respirátor nepoužíváš a vir bude mít narušený obal a nemůže se replikovat. Po vyschnutí respirátoru se postupně snižuje jeho propustnost, tak jak na něm ulpívají částice prachu, virů, pylů...Ale materiál respirátoru filtruje dále a je desinfikovaný...

Nebezpečnější je situace kontaminovaného respirátoru bez desinfekce...tam je doba setrvávání viru podle materiálu a vlhkosti ateploty i dny...A hrozí,že si jej třeba při nasazování v zakoncentrovaný naneseme na sliznice,oči...

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #258 kdy: Únor 26, 2021, 11:01:45 dopoledne »
No právě že jsem k tomu četla jakési odborné pojednání (nechtějte kde, už nevím), ale porovnávali tam různé typy respirátorů a bylo tam pěkně vysvětleno, že po navlhnutí běžnému respirátoru nepomůže ani vysušení, filtrační schopnost je ztracena.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Samotář

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #260 kdy: Březen 01, 2021, 12:13:57 odpoledne »
Máme tady první roční výročí zákazů kvůli koronaviru.

Covid-19 jsem nechytil, v průběhu roku žádné příznaky, na testování jsem nebyl.

Vládní zákazy jsem dodržoval tak nějak do Velikonoc 2020. Potom už moc ne.
Práci kanceláře jsem nepřerušil ani na jaře 2020. Setkávám se se spoustou lidí, jezdím po celé zemi, chodím do věznic, po úřadech, jednáních ve firmách. Roušku nosím jen tam, kde ji výslovně požadují. A potom ještě do obchodů a hromadné dopravy, abych zbytečně nedělal prodavačkám problémy, ne proto, že bych se bál nakažení.

Do kanceláře mi chodí spousta lidí. Většina přijde bez roušky. Když někdo přijde s rouškou, zeptám se, zda si ji mám také vzít, většinou nechtějí a říkají, že si ji vzali kvůli mně. Jednáme v zasedací místnosti u společného stolu proti sobě. Když klient odejde, pořádně (po doktorském způsobu) si umyju ruce. Nic dalšího nedělám, dezinfekci nepoužívám.

Občas se mezi klienty najde někdo, kdo chce, abychom při jednání byli v rouškách. Po pěti minutách mluvení je rouška nebo respirátor mokrý a dost pochybuji, že by nějak filtroval. A je tady zajímavá korelace: ti, co chtějí mít při jednání roušky, jsou vždy klienti-právní prudiči, ale ne každý klient-právní prudič chce mít při jednání roušku.

Uvidím, co bude dál. Když to chytnu a zemřu na to, někdo sem dá vědět.

Samotář

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #261 kdy: Březen 03, 2021, 10:43:07 dopoledne »
A zapomněl jsem na něco, proto doplňuji.

Nezačal jsem brát žádné léky na posílení imunity, ani doporučované vitamíny C a D. Jsem v tomhle nepořádník a stejně bych to zapomněl brát.

Spíš náhodou dělám jednu věc, kterou lékaři-plicaři doporučují jako prevenci proti Covid-19. Již několik let chodím pěšky tak, že ráno při cestě do kanceláře ujdu 5 km a večer při cestě z kanceláře dalších 5 km. Po cestě mám dva kopce. Když se táhnu do kopce, funím jako parní lokomotiva (hluboké prodýchání podle lékařů) a celou dobu mám u nosu nudli (kvalitní slizniční hlen podle lékařů).

Jinak se snažím moc neponocovat, mít spokojený život a dělat si malé radosti i přes všemožné vládní zákazy.

Konec ročních zkušeností.

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #262 kdy: Březen 04, 2021, 08:09:00 dopoledne »
Připravte nespecificky tělo na možné onemocnění koronaviry COVID-19: dobré tělesné kondici pomohou i omega-3 a vitamin D.

Vyšší hodnoty omega-3 mastné kyseliny v krvi asi vede k menšímu počtu úmrtí na COVID-19
Omega-3 mastné kyseliny s velmi dlouhým řetězcem (EPA a DHA) mají protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snížit morbiditu a mortalitu na infekci COVID-19. V USA provedli pilotní studii u 100 pacientů s COVID-19, aby otestovali hypotézu, jestli hladiny EPA + DHA v erytrocytech, měřeno jako omega-3 index (O3I), byly nepřímo spojeny s rizikem úmrtí.

COVID-19 pacienti s omega 3 indexem vyšším než 5,7 % umírali méně
Odbornícj použili analýzu O3I ve vzorcích krve z banky odebraných vzorků krve u pacientů při přijetí do nemocnice. Ve studii si stanovili statistickou sílu (power) > 80% a hladinu významnosti 0,10. Čtrnáct pacientů zemřelo, jeden z 25 v kvartilu 4 (Q4) měli O3I ≥5,7%. V ostatních třech kvartilech (Q1-3) zemřelo 13 ze 75 pacientů. Po standardizaci podle věku a pohlaví byl poměr pravděpodobnosti úmrtí u pacientů s O3I v Q4 verzus Q1-3 0,25, tj. pravděpodobnost p = 0,07.

Riziko úmrtí bylo nižší
Existují tedy jisté důkazy, že riziko úmrtí pacientů na COVID-19 bylo nižší u těch pacientů, kteří měli nejvyšší hladiny O3I. Tato předběžná zjištění je třeba ještě potvrdit ve studiích s vyšším počtem pacientů.

http://www.szu.cz/tema/bezpecnost-potravin/pripravte-sve-telo-na-mozne-onemocneni-koronaviry-covid-19

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #263 kdy: Březen 07, 2021, 10:53:22 dopoledne »
Ano, omega 3 nejspíše snižují riziko cytokinové bouře jestli to chápu správně.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #264 kdy: Březen 07, 2021, 11:00:30 dopoledne »
Co obsahuje omega 3 ve větším množství?

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #265 kdy: Březen 07, 2021, 11:05:58 dopoledne »
https://www.svetfitness.cz/clanek/nejlepsi-zdroje-omega-3/

edit: ale asi bude lepší nějaký kvalitní doplněk stravy, tam výš přesně, jakou dávku bereš a snadno takto omega3 doplníš každý den

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #266 kdy: Březen 07, 2021, 12:01:03 odpoledne »
Většina lidí má omega3 deficit. Pokud chceš mít jistotu, musíš si nejdřív nechat vyšetřit krev a po konzultaci s lékařem hladinu zvýšit. Potom ti budou stačit doplňky stravy. Bez vyšetření se taky dostaneš na správnou hladinu, ale bude to trvat měsíce...
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #267 kdy: Březen 07, 2021, 12:55:25 odpoledne »
COVID-19:
Psychologická doporučení a rady pro rodiny s dětmi, studenty, seniory a další


Materiály ke stažení v PDF

https://psych.fss.muni.cz/koronavirus

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #268 kdy: Březen 07, 2021, 01:13:45 odpoledne »
Vitamín "D" beru už druhý měsíc, 4-6.000 IU, dle doporučení doktora Bukovského, slovenský lékař, zajímavá videa na YouTube. V dubnu si nechám změřit hladinu. Omega 3 zase z kapslí s rybím olejem. Je to třeba jíst s jídlem, ve kterém je tuk, jinak se to nevstřebá a budete mít jen dražší kakání :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #269 kdy: Březen 11, 2021, 10:26:43 dopoledne »
Kdy volat "rychlou" a proč stále neležet? Primář ARO radí, jak se léčit s covidem

V rámci domácí léčby lehkého až středně těžkého průběhu covidu-19 je při horečkách důležité udržovat dostatečný přísun tekutin. Při kašli je dobré neležet jen na zádech, ale měnit polohy. Ideální je leh na boku nebo na břiše. Nemocný by se měl podle svých sil také snažit občas projít nebo si sednout...

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zivot-v-pandemii-primar-jakub-bala-o-tom-jak-se-doma-lecit-s/r~6a752e1880c111ebb9860cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default1&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #270 kdy: Březen 22, 2021, 09:29:36 dopoledne »
Média sice prezentují, že respirátory jsou vyprodané, ale není tomu tak. Stále ještě se na mnoha místech sehnat dají, zejména přes internet. Např. Rohlík stále nabízí v ČR vyrobené GoodMask, pro mě zatím nejlepší, co jsme zkoušeli - příjemné na obličeji, gumičky dotatečně dlouhé a měkké. Tak kdybyste někdo potřeboval dokoupit...

Tak po vyzkoušení nanorespirátoru od Respilonu odsouvám GoodMask na druhé místo a na první dávám zmíněný respirátor RespiPro. Je lehoučký, opakovaně použitelný, je trochu pevnější než GoodMask, což může být v první chvíli nepříjemné, ale po natvarování dobře sedí a nedeformuje se při nádechu (přesněji - nedeformuje se tak, aby se vám lepil na nos, jako to dělají některé jiné respirátory).

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2359
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #271 kdy: Březen 22, 2021, 01:35:11 odpoledne »
Tento respirator sme donedavna nosili v práci. Po tom co vlada schvalila nosenie ffp2 tak sme boli nuteni prejsť na iny typ s oznacenim. RespiPro nieje testovany ako ffp2, cize nieje ffp2. Jeho odolnosť proti covid vsak neviem ohodnotit. Vyrobca jeho odolnosť udava avsak nie testom ako ffp2...

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #272 kdy: Březen 22, 2021, 02:23:24 odpoledne »
To je částečně pravda. Bílý RespiPro nemá ffp2 certifikát, ale je certifikovaný jako respirátor k ochraně proti COVID-19 dle EU normy RFU 02.075. Černý RespiPro certifikát ffp2 má.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2359
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #273 kdy: Březen 22, 2021, 04:41:49 odpoledne »
Hej zrovna čítam že sa tí naši mamlasi spamatali a povolili aj iné normy...

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #274 kdy: Duben 12, 2021, 01:27:15 odpoledne »
Pro pacienty se zápalem plic je vydaná jednoduchá instrukce, která má napomoci hojení. Je to jednoduché polohování - na zádech ležet co nejméně, střídat polohy břicho - levý bok - sed - pravý bok, polohu měnit po 30-120 minutách.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #275 kdy: Duben 17, 2021, 11:20:08 odpoledne »
Doporučuju i leh na břiše a prodýchávat do zadních částí plic u páteře. Dělal jsem to a k tomu se pokoušel i chodit, když to šlo. Dokola ložnice, no pakárna. Na zbláznění, pár kroků tam, pár zpátky. Ale lepší, než by se to rozlezlo. K tomu hodně pít a to i když nechceš.
Já pil jak velbloud a první týden jsem čůral jen jednou denně ráno a relativně málo. Nejvíc mi subjektivně pomohl lék, jehož název si přesně nepamatuju. Je snad na řídnutí kostí a obsahuje vitamin D, vigantol, nebo vagenol. Nevím přesně.
Ale 20 kapek v první dávce mi ubralo telotu o jeden stupeň (39-38) a po 3 dnech marodění jsem dostal hlad a poprvé se najedl. Trvalo to sice jen den, ale za týden při dalších 20 kapkách se stalo to samé. Pak už se to začalo zlepšovat postupně.
Ještě jsem užíval anopirin a erdomed.

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #276 kdy: Duben 17, 2021, 11:25:24 odpoledne »
Vigantol. To je v podstatě jenom D vitamín. Předepisuje se miminkům jako prevence křivice a je i v doporučené léčbě covidu. Tuším, že je ale jen na předpis.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #277 kdy: Duben 17, 2021, 11:51:02 odpoledne »
Ano já ten předpis dostal. Je to ono, dostávali ho moje děti když se narodily. Miminko jedno kapku denně, já dostal 20 kapek týdně.

SoňaR

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #278 kdy: Červen 28, 2021, 08:49:51 dopoledne »
Drobná připomínka - 30.6. končí prominutí DPH u respirátorů. Takže zvažte, zda nepotřebujete doplnit zásoby, bude se zdražovat.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7591
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #279 kdy: Červen 28, 2021, 12:14:23 odpoledne »
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Samotář

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #280 kdy: Září 13, 2021, 06:41:14 odpoledne »
Zkušenosti po jeden a půl roce kovidové hysterie.

Můj plán byl chytit, prodělat onemocnění a mít pokoj.
Velké zklamání je, že i přes to, že protiepidemická opatření s výjimkou zhruba prvního měsíce nedodržuji, jsem nemoc COVID-19 za celou dobu nedostal. Plán nevyšel.

Alespoň jsem si minulý týden nechal udělat test na protilátky z žilní krve a k mému překvapení, mám pozitivní protilátky IgG a IgM. Asi jsem to někde chytil a ani si toho nevšimnul. Mám pocit (už si nevzpomínám), že jsem za poslední rok a půl měl jednou dvakrát slabou rýmu.

Uvidím, co bude dál.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #281 kdy: Září 13, 2021, 10:16:40 odpoledne »
Plán jak na CoVid? Přestat sledovat televizi.

Samotář

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #282 kdy: Prosinec 21, 2021, 06:37:25 odpoledne »
Už rok a tři čtvrtě čekám, až dostanu nemoc COVID-19.

Proto sbírám názory lékařů, kteří kovid léčili, co v takovém případě dělat.

1) Při prvních příznacích, o kterých si myslíte, že je to kovid, klidně ještě před testem, hned zahájit samoléčbu.
2) Nejsem nadšenec do bylinek a nevyhýbám se chemii-lékům.
3) Hned začít brát úplně obyčejný acylpyrin ve schématu 2-2-2. Volně dostupný lék a působí proti krevním sraženinám, které jsou obvyklou komplikací.
4) Hned začít brát isoprinosine až ve schématu 2-2-2. Je to lék na předpis, ale v Polsku je volně prodejný, při určité snaze se dá sehnat do zásoby. Podporuje přirozenou imunitu, která potlačuje rozvíjející se infekci.
5) Jasně, nejlepší je mít známého lékaře, kterému na vás alespoň trochu záleží a v tom případě se řídit jeho radami, nechat se poslechnou, případně rentgen plic nebo jiné vyšetření.
6) Všichni se shodnou na tom, že když začali mít pacienti obtíže, velmi rychle jim pomohlo podání léku ze skupiny kortizolů. A zde se liší, někteří doporučují dávat slabší lék hned (inhalátor na astma). Jiní čekají až na zhoršení a potom dávají silnější ve formě infůze. V případě starých pacientů, kteří odmítají jet do nemocnice, byli schopni podávat kapačku i v domácím léčení. Tato léčba téměř vždy pomohla. Bohužel se k tomu bez lékaře asi nedostanete.
7) Část lékařů také předepisuje antibiotika. Sice by na virus neměla účinkovat, ale mají s tím dobré zkušenosti, zlepšují stav pacienta. V tomto bodě opravdu nevím, poslechl bych lékaře. Opět to není volně dostupný lék, případné zásoby dlouho nevydrží.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #283 kdy: Prosinec 21, 2021, 08:18:33 odpoledne »
Ty antibiotika se dávají kvůli možnému následnému zápalu plic.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #284 kdy: Prosinec 21, 2021, 08:39:25 odpoledne »
Nejde iba o pľúca, ide o veškeré pridružené bakteriálne infekcie, ktoré budú spôsobovať vedľajšie komplikácie a zbytočne preťažovať imunitný systém, ktorý tak môže nezvládať samotnú primárnu vírusovú infekciu. A ak sa to nasádza už v zmysle profylaxie, o to lepšie.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #285 kdy: Prosinec 22, 2021, 10:29:41 dopoledne »
Mudr. Karen Pumrová - o neléčení pacientů.
https://nastub.cz/w/4JKhB1Z4Ypv8D2g9gRK7i4

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #286 kdy: Prosinec 23, 2021, 06:55:00 odpoledne »
Už rok a tři čtvrtě čekám, až dostanu nemoc COVID-19.

Proto sbírám názory lékařů, kteří kovid léčili, co v takovém případě dělat.

1) Při prvních příznacích, o kterých si myslíte, že je to kovid, klidně ještě před testem, hned zahájit samoléčbu.
2) Nejsem nadšenec do bylinek a nevyhýbám se chemii-lékům.
3) Hned začít brát úplně obyčejný acylpyrin ve schématu 2-2-2. Volně dostupný lék a působí proti krevním sraženinám, které jsou obvyklou komplikací.
4) Hned začít brát isoprinosine až ve schématu 2-2-2. Je to lék na předpis, ale v Polsku je volně prodejný, při určité snaze se dá sehnat do zásoby. Podporuje přirozenou imunitu, která potlačuje rozvíjející se infekci.
5) Jasně, nejlepší je mít známého lékaře, kterému na vás alespoň trochu záleží a v tom případě se řídit jeho radami, nechat se poslechnou, případně rentgen plic nebo jiné vyšetření.
6) Všichni se shodnou na tom, že když začali mít pacienti obtíže, velmi rychle jim pomohlo podání léku ze skupiny kortizolů. A zde se liší, někteří doporučují dávat slabší lék hned (inhalátor na astma). Jiní čekají až na zhoršení a potom dávají silnější ve formě infůze. V případě starých pacientů, kteří odmítají jet do nemocnice, byli schopni podávat kapačku i v domácím léčení. Tato léčba téměř vždy pomohla. Bohužel se k tomu bez lékaře asi nedostanete.
7) Část lékařů také předepisuje antibiotika. Sice by na virus neměla účinkovat, ale mají s tím dobré zkušenosti, zlepšují stav pacienta. V tomto bodě opravdu nevím, poslechl bych lékaře. Opět to není volně dostupný lék, případné zásoby dlouho nevydrží.
Přesně tak by se mělo postupovat, kdyby praktici léčily a jen nedoporučovali čekat s paralenem na zhoršení stavu a hospitalizaci, tak by to v nemocnicích vypadalo jinak.
Možná by místo okamžitému nasazení antibiotik bylo přínosnější předepsat erdomed a antibiotika až při prokázané bakteriálnímu zápalu plic.

Samotář

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #287 kdy: Prosinec 27, 2021, 11:31:27 dopoledne »
A na jeden bod jsem zapomněl.

8 ) Všichni se shodují, že vůbec neuškodí si během nemoci brát vitamín C a D a stopové prvky. Vše je volně dostupné v lékárnách a lze mít v zásobách dlouhodobě. Ale nepřehánět to, hlavně se nepředávkovat.

Správně by to patřilo někam k bodům 1) a 2) výše.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #288 kdy: Prosinec 27, 2021, 02:49:53 odpoledne »
Vitamíny C a D, selen a zinek, jsou v průběhu nemoci zásadní. Třeba i díky nim jsem byl nemocný jedno odpoledne. Neztratil jsem chuť, pouze lehce čich.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #289 kdy: Únor 06, 2022, 05:12:24 odpoledne »
No jo, když to napíšou Izraelci, tak to proběhne i novinami. Spousta našich odborníků na výživu a imunitu to tvrdí 2 roky a jsou považováni za dezinformátory.

Přes zimu bereme vitamin D už třetí rok, jinak se vystavujeme pravidelně denně slunci od jara do podzimu. I teď, v hezkých, slůnečných dnech jsme venku a dáváme si třeba kafe nebo čaj.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #290 kdy: Únor 06, 2022, 07:14:19 odpoledne »
Vitamín D je rozpustný v tucích. Jak a kdy je potřebné tuk požít, aby se vitamín dokázal vstřebat?
U toho v potravě to je asi jedno, protože ho obsahují jen potraviny obsahující tuk (myslím přirozené zdroje, ne džusy apod.) Ale u některých doplňků stravy tuk chybí. Jak dlouho před, nebo po užití déčka je potřeba užít i tuk a kolik? A je potřeba tuk i pro ten vitamín D ze sluníčka?
Ví někdo?

Samotář

  • Host
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #291 kdy: Únor 06, 2022, 07:36:48 odpoledne »
V tomhle jsem naprostý laik.

Paní v lékárně říkala, že aby se "kulička" s vitamínem D vstřebala, je potřeba ji spolknout až po jídle a jídlo by mělo být tučné, jinak se vitamín D nevstřebá (vitamín se rozpustí v tuku a z tuku se dostane do krve). Když jsem se jí ptal, že bych si "kuličku" bral jednou denně po snídani, když dennodenně snídám chleba se sádlem (vepřové, doma vyškvařené), říkala, že takto by to bylo v pořádku.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #292 kdy: Únor 08, 2022, 12:00:06 odpoledne »
O vitamínu D se ví skoro od začátku a nikdo ho jako dezinformaci nebere. A ano, ke vstřebání, pokud ho berete ve formě potravinových dopňků, potřebuje tuk. Tedy ideálně po nějakém jídle, které alespoň nějaký tuk obsahuje. Pokud si dáte ke svačině jablko a po něm vitamín D, tak ho moc nezískáte. Pokud to bude po obědě, tak by to mělo být OK. Podobně by měl stačit i chleba s máslem na snídani.

Co se týče získávání ze sluníčka, tak cca od konce října do konce dubna v našich zeměpisných šířkách prostě nezískáte nic. Tedy pokud nebydlíte vysoko na horách, tam je ta sezóna trochu delší. Důvodem je to, že nyní je slunce pod příliš nízkým úhlem vůči zemi a UVB paprsky, které naši kůži stimulují k tvorbě vitamínu D, neproniknou k zemskému povrchu skrz atmosféru. Tedy ani k nám. V zimě se k nám dostává pouze UVA záření a to nestačí. V období od května do října bychom s produkcí naší pokožky měli vystačit, pokud se alespoň několikrát za týden pohybujeme venku (v krajních měsících intervalu, pak spíše okolo poledne, kdy je slunce nejvýše nad horizontem).

Viz třeba tady:
https://koronavirus.mzcr.cz/nezapominejte-na-vitamin-d-ktery-podporuje-imunitu/

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #293 kdy: Únor 08, 2022, 12:39:17 odpoledne »
Podle zdejších dotazů a údivu to nevypadá, že se o "D" ví od začátku. Vitamín D není dezinformace, pouze ti, kteří se o něm zmiňovali, že většina populace má vitamínu D málo, že je velice důležitý  pro imunitu i jako  antivirotikum a, že lidé, kteří ho mají v potřebném množství nemívají těžký průběh, prostor v mainstreamových médiích nedostávali, na youtube jsou mazáni, protože vakcína.

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #294 kdy: Únor 08, 2022, 01:27:36 odpoledne »
Nic není všespásné a pro komorbidity to je jako vše ostatní jen vylepšení. Kdo se zajímá, tak se o své zdraví a a tedy i vhodné množství vit. D stará...
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #295 kdy: Únor 08, 2022, 01:37:33 odpoledne »
Zrovna to Déčko nikdo fakt netají, i ten link, který jsem uvedl, odkazuje na stránky ministerstva zdravotnictví a je datován už před 2 lety. Mimochodem jsem na něj také upozorňoval někdy v srpnu 2020 i s uvedením toho vztahu ke slunci (a určitě jsem to nepsal sám). Jak píše Šotek, nic není všespásné :-)

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #296 kdy: Únor 08, 2022, 02:09:58 odpoledne »
Kdo se zajímá, tak se o své zdraví a a tedy i vhodné množství vit. D stará...
A neměli by lékaři a vyvolení odborníci, kteří tu smrtelnou pandemii "řídí", upozorňovat každý den v televizi, místo počtu nakažených, ty neinformované občany na důležitost vitamínu D? Neměli by lékaři, když už "léčí" po telefónu, informovat ty neinformované o důležitosti vitamínu D a jiných vitamínů? Vitamín D není všespásný, ale je velice důležitý a když chybí, tak to podle jiných odborníků má dopad na průběh nemoci, nejen u covidu.
Buď to je smrtelná pandemie a potom ať informují lidi o všech možnostech, které můžou nemoc ovlivnit, nebo to není smrtelná pandemie a potom ať se každý stará
sám, bez dobrovolných povinností, opatření a omezení.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #297 kdy: Únor 08, 2022, 07:09:21 odpoledne »
Ten odkaz, který jsem sem dal je odkazovaný z portálu věnovanému covidu ve správě ministerstva zdravotnictví - přesněji ze sekce "Pro veřejnost", kde se člověk dočte vše potřebné:
https://koronavirus.mzcr.cz/category/pro-verejnost/

Je tam od 15. května 2020 - tedy skoro 2 roky...

Pro jistotu ho ještě jednou zopakuju, aby to bylo zřejmé, o čem mluvím :-)
https://koronavirus.mzcr.cz/nezapominejte-na-vitamin-d-ktery-podporuje-imunitu/

Věřím, že teď už je zřejmé, že to opravdu je doporučená prevence.

Krom toho je Déčko uvedené i zde:
https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/strava

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #298 kdy: Únor 08, 2022, 08:23:43 odpoledne »
Zřejmé je akorát to, že článek z 15.5.2020 schovaný na stránkách Ministerstva zdravotnictví, nebo Covid portálu, není možno považovat za dostačující osvětu o důležitosti vitamínu D.