Autor Téma: epidemie  (Přečteno 255200 krát)

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #4500 kdy: Duben 08, 2021, 10:42:37 dopoledne »
Jo jinak máme ve měste další dvě úmrtí pár dnů po vakcíně. Podrobnosti ale zatím neznám.
S prominutím, člověče, nechceš si potáhnout trochu lexaurinu do nosu?
Lidi zvenku to tady už díky takovým jako Ty považují za dezinformační fórum...

Oni umřou a já mám brát lexaurin??? Proč jako?  Já netvrdím že je to vakcínou ale na tak malé město, kde bydlím (cca 17 tis. obyvatel) je to už třetí případ (jenom co já vím). Závěry ať si každý dělá sám. Navíc nezapomínej, že trombóza po vakcíně byla ještě minulý měsíc konspirace také. Já naopak všem opakuju že kdo chce tak ať se nechá opíchat a třeba od hlavy až k patě. Ale hlavně ať tohle nenutí všem. Těm chytřejším připadají tato úmrtí při nejmenším podezřelá.  Komu ne tak ať se směle očkuje. Tchán se taky dočkal...

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4501 kdy: Duben 08, 2021, 10:53:11 dopoledne »
Jo jinak máme ve měste další dvě úmrtí pár dnů po vakcíně. Podrobnosti ale zatím neznám.
S prominutím, člověče, nechceš si potáhnout trochu lexaurinu do nosu?
Lidi zvenku to tady už díky takovým jako Ty považují za dezinformační fórum...

Oni umřou a já mám brát lexaurin??? Proč jako?  Já netvrdím že je to vakcínou ale na tak malé město, kde bydlím (cca 17 tis. obyvatel) je to už třetí případ (jenom co já vím). Závěry ať si každý dělá sám. Navíc nezapomínej, že trombóza po vakcíně byla ještě minulý měsíc konspirace také. Já naopak všem opakuju že kdo chce tak ať se nechá opíchat a třeba od hlavy až k patě. Ale hlavně ať tohle nenutí všem. Těm chytřejším připadají tato úmrtí při nejmenším podezřelá.  Komu ne tak ať se směle očkuje. Tchán se taky dočkal...

Měl bys opravdu rozlišovat mezi "konspirací" a "možným následkem, jehož příčinnou souvislost s vakcínou je třeba ověřit" a k tomu ještě pro přesnost doplnit, že se nejedná o vakcíny obecně, ale o vakcínu AstraZeneca. Ve vašem městě se může jednat o příčinnou souvislost, ale také jen o časovou následnost. A to, že dva jevy následují třeba i bezprostředně po sobě, ještě nutně neznamená, že spolu souvisí jakkoliv jinak. Zejména v medicíně je rozkličování podobných souvislostí velmi důležité před vyvozováním jakýchkoliv závěrů.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #4502 kdy: Duben 08, 2021, 11:01:18 dopoledne »
Jo jinak máme ve měste další dvě úmrtí pár dnů po vakcíně. Podrobnosti ale zatím neznám.
S prominutím, člověče, nechceš si potáhnout trochu lexaurinu do nosu?
Lidi zvenku to tady už díky takovým jako Ty považují za dezinformační fórum...

Oni umřou a já mám brát lexaurin??? Proč jako?  Já netvrdím že je to vakcínou ale na tak malé město, kde bydlím (cca 17 tis. obyvatel) je to už třetí případ (jenom co já vím). Závěry ať si každý dělá sám. Navíc nezapomínej, že trombóza po vakcíně byla ještě minulý měsíc konspirace také. Já naopak všem opakuju že kdo chce tak ať se nechá opíchat a třeba od hlavy až k patě. Ale hlavně ať tohle nenutí všem. Těm chytřejším připadají tato úmrtí při nejmenším podezřelá.  Komu ne tak ať se směle očkuje. Tchán se taky dočkal...

Měl bys opravdu rozlišovat mezi "konspirací" a "možným následkem, jehož příčinnou souvislost s vakcínou je třeba ověřit" a k tomu ještě pro přesnost doplnit, že se nejedná o vakcíny obecně, ale o vakcínu AstraZeneca. Ve vašem městě se může jednat o příčinnou souvislost, ale také jen o časovou následnost. A to, že dva jevy následují třeba i bezprostředně po sobě, ještě nutně neznamená, že spolu souvisí jakkoliv jinak. Zejména v medicíně je rozkličování podobných souvislostí velmi důležité před vyvozováním jakýchkoliv závěrů.
Však jo, jen se očkujte ;) každého volba...ověřit není jak (když to ještě navíc neověřují ani doktoři). ženskou prohnali komínem, popel skončil v urně a to je celé šetření. že jde o vakcínu Astra Zeneca je jasné, ono se jinou ani neočkuje, nebo jenom minimálně. Teď tady snad budete mít Sputnika tak můžete porovnávat, kdo a za jak dlouho umře ;) Jak říkám, směle do toho. Perte to do sebe ;)

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4503 kdy: Duben 08, 2021, 11:09:01 dopoledne »
To není pravda (a měl bys na pravdivost svých informací víc dbát, když sám kdekoho tituluješ lhářem). Jednak se ověřuje a jednak se tu ve velkém očkuje Pfizerem, takže opravdu není jasné, že takto píšeš o AZ. Mimochodem zatím stále poměrově vychází mnohem hůř prodělání covidu, než očkování, co se následků týče.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4504 kdy: Duben 08, 2021, 11:52:27 dopoledne »
Nová studie dlouhodobých následků covid. Jak zmiňuje článek, to, že 80 % lidí hospitalizovaných kvůi covidu trpí dlouhodobými násedky, už víme. Zde se zaměřili na následky po mírnem covidu:

Příznaky a poškození funkce hodnocené 8 měsíců po mírném COVID-19 mezi pracovníky ve zdravotnictví

Výsledky této studie ukázaly, že značná část nízkorizikových jedinců s mírným COVID-19 hlásila rozmanitost dlouhodobých příznaků a tyto příznaky narušily pracovní, společenský a domácí život. Je zapotřebí dalšího výzkumu, abychom porozuměli mechanismům, na nichž jsou založeny dlouhodobé sekvence související s COVID-19.
https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2778528

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #4505 kdy: Duben 08, 2021, 12:25:43 odpoledne »
Pracovní, společenský i domácí život nám už rok narušuje hlavně vláda.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4506 kdy: Duben 08, 2021, 12:28:41 odpoledne »
On je dost rozdíl mezi "nemůžu" (ze zdravotních důvodů) a "nesmím"... a jen tak mimochodem, zas tak strašně omezení nejsme, natož po celý rok. Kdo chce, najde si dost aktivit k "vyžití". Ostatní můžou sedět a remcat, jak se mají špatně.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: epidemie
« Odpověď #4507 kdy: Duben 08, 2021, 12:35:07 odpoledne »
Od 12. dubna se bude moc cestovat? Tedy budu moc do Prahy?

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4508 kdy: Duben 08, 2021, 12:36:38 odpoledne »
Zatím to tak vypadá. Nouzový stav skončí, s ním i omezení pohybu. Má se prý jet podle pandemického zákona.

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/od-pondeli-se-s-koncem-nouzoveho-stavu-uvolni-cast-restrikci--do-skol-a-skolek-se-vrati-prvni-deti-187560/

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #4509 kdy: Duben 08, 2021, 12:39:15 odpoledne »
On je dost rozdíl mezi "nemůžu" (ze zdravotních důvodů) a "nesmím"... a jen tak mimochodem, zas tak strašně omezení nejsme, natož po celý rok. Kdo chce, najde si dost aktivit k "vyžití". Ostatní můžou sedět a remcat, jak se mají špatně.

Tak jasně že jo, ale problém je v tom, že drtivá většina národa se nějak normálně zabavit neumí. Musí si cestovat bezhlavě sem tam, chodit do kin, přehrabovat se v tunách krámů. Jak ne tak z toho mají depresi, nespavost a podlomené zdraví ( po novu postcovidový syndrom). Mě osobně vadí nejvíc akorát že nejsou fesťáky a je zdevastovaná ekonomika (a zadluženost na x generací dopředu).

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #4510 kdy: Duben 08, 2021, 12:43:09 odpoledne »
Od 12. dubna se bude moc cestovat? Tedy budu moc do Prahy?

Když si napíšeš opušťák tak můžeš i nyní. Co nám díky covidu platí presumpce viny tak je to nutnost.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #4511 kdy: Duben 08, 2021, 12:49:09 odpoledne »
že jde o vakcínu Astra Zeneca je jasné, ono se jinou ani neočkuje, nebo jenom minimálně. Teď tady snad budete mít Sputnika tak můžete porovnávat, kdo a za jak dlouho umře ;) Jak říkám, směle do toho. Perte to do sebe ;)

Než něco vypustíš, radši si to ověř. Zatím bylo vyočkováno 1472737 dávek Pfizer, 238642 AstraZeneca a 198096 Moderna. AZ tedy tvoří jen 12.5 % podaných dávek...

S tvou jistotou, že u vás šlo o úmrtí právě způsobené vakcínou, určitě nezamává ani prokázaný fakt, že i covid způsobuje trombózy - klidně s velkým zpožděním po prodělání. Mamky kamarádka na podzim prodělala lehký covid (potvrzený, jen chvíli teploty a kašel), měla radost, že se z toho dostala tak lehce a zase může courat po výletech. Jenže zhruba 3 týdny po negativním testu dostala mrtvici, ze které se už nedostala a po pár týdnech umřela.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4512 kdy: Duben 08, 2021, 12:54:40 odpoledne »
To je smutný. A bohužel takových případů bude víc... a mimo covidové statistiky.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #4513 kdy: Duben 08, 2021, 12:58:06 odpoledne »
že jde o vakcínu Astra Zeneca je jasné, ono se jinou ani neočkuje, nebo jenom minimálně. Teď tady snad budete mít Sputnika tak můžete porovnávat, kdo a za jak dlouho umře ;) Jak říkám, směle do toho. Perte to do sebe ;)

Než něco vypustíš, radši si to ověř. Zatím bylo vyočkováno 1472737 dávek Pfizer, 238642 AstraZeneca a 198096 Moderna. AZ tedy tvoří jen 12.5 % podaných dávek...

S tvou jistotou, že u vás šlo o úmrtí právě způsobené vakcínou, určitě nezamává ani prokázaný fakt, že i covid způsobuje trombózy - klidně s velkým zpožděním po prodělání. Mamky kamarádka na podzim prodělala lehký covid (potvrzený, jen chvíli teploty a kašel), měla radost, že se z toho dostala tak lehce a zase může courat po výletech. Jenže zhruba 3 týdny po negativním testu dostala mrtvici, ze které se už nedostala a po pár týdnech umřela.
To je možný ale tady se očkuje předně Zenecou. Jak to funguje jinde mne ani nezajímá. To je stejná kravina jako se neustále srovnávat se zahraničím a zkoumat co kde a jak.....Z okolí co znám lidi, tak problémy jsou po vakcíně. Covid na pár výjimek přešli všichni naprosto v pohodě ale naopak si vyžrali vakcínu se vším všudy. Jak říkám, nikoho nepřesvědčuji a dělejte si všichni co chcete, klidně se očkujte od rána do večera ;)

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4514 kdy: Duben 08, 2021, 01:11:48 odpoledne »
Zajímat tě to nemusí, ale pak by bylo na místě se skutečně vyjadřovat přesně a tu správnou vakcínu hned na začátku zmínit a nezobecňovat tvrzení jen na "vakcínu", aby pak nedocházelo k chybným výkladům  ;) ...protože nikdo z nás neví, kde bydlíš a tudíž opravdu není v našich silách byť jen tušit, že to je přece jasný, žes měl na mysli AZ, protože konkrétně u vás se ničím jiným neočkuje  :)

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #4516 kdy: Duben 08, 2021, 01:47:03 odpoledne »
Prozatím převažují výhody vakcín nad nevýhodami...no počkejme si ještě nějaký ten měsíc, až se všichni koroňáci dočkají své vytoužené dávky ;)

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #4517 kdy: Duben 08, 2021, 02:08:33 odpoledne »
Titulek toho článku je záměrně víceznačný. V článku samotném se píše:

„Stejně jako u ostatních hlášení se i v těchto případech jedná pouze o podezření na vztah k očkování, časová souvislost rozhodně nemusí znamenat souvislost příčinnou,“ píše SÚKL.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4518 kdy: Duben 08, 2021, 02:31:15 odpoledne »
Prozatím převažují výhody vakcín nad nevýhodami...no počkejme si ještě nějaký ten měsíc, až se všichni koroňáci dočkají své vytoužené dávky ;)

Už teď jsou známé následky přetrvávající, nebo objevující se do půl roku po prodělání onemocnění covid. Podle nové (výše uvedené) studie jsou už známe následky přetrvávající až 8 měsíců po onemocnění. A to zdaleka nemusí být konec. Co se následků prodělaného covidu týče, jsme ve výzkumech teprve na začátku - poškozuje plíce, poškozuje mozek, atd. atd. Některé viry jsou i původci rakoviny, ukáže se časem, že to dokáže i tento? Spoustu toho o novém koronaviru a onemocnění covid ještě nevíme. Co víme je, že stále rostou počty úmrtí na covid a rostou počty úmrtí na následky covidu, kdežto následky (ano, zatím relativně krátkodobé) vakcinace takové zdaleka nejsou a je vysoká pravděpodobnost, že ani nebudou.  Jenom u nás evidujeme s první dávkou cca milion a čtvrt lidí, z toho - kolik že to bylo? - cca 35 úmrtí, ke kterým došlo v čase po podání vakcíny a z nichž už min. těch prvních 11 bylo vyloučeno, že by je vakcína zavinila (další nevím, aktuální data jsem nezjišťovala). Proti tomu tu máme milion a půl nakažených (skoro stejné číslo, že?) a 27 tisíc zemřelých. Plus lidé, kteří zemřeli na následky covidu, ale v covidových statistikách nejsou. A to jsou jenom úmrtí, zcela zde pomíjím různou dobu trvající následky.

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4519 kdy: Duben 08, 2021, 02:46:23 odpoledne »
Ve věci léků na nemoc covid-19 a ve věci očkování proti koronaviru se nevyjadřuju, protože v tom nemám sám v sobě jasno.

Ale v dnešním čísle časopisu Reflex vyšel třístránkový článek o zkušenostech imunologů Vojtěcha Thona a Karla Drbala s léky na covid-19 a s vakcínami proti koronaviru nazvaný Strategie profesora Thona.

V první části probírají, jak nemoc covid-19 působí a ohrožuje lidské tělo - záněty a krevní sraženiny. Doporučují protizánětlivé léky a léky proti srážlivosti krve, ale všechno je to na lékařský předpis. Neuškodí vitamíny C a D a zinek. Stejně jako prof. Beran nebo doc. Balík jako první laickou pomoc a na zmírnění postcovidových komplikací doporučují acylpyrin, protože je současně protizánětlivý a ředí krev.

V druhé části probírají očkování proti koronaviru. Vysvětlují, jak mohou vakcíny vyvolávat vedlejší komplikace. Říkají, že nežádoucích účinků je docela dost, hlášených i nehlášených. A to, co popisují, se dost přesně shoduje s tím, co xB.H. psal o jeho tchánovi. V případě očkování doporučují před očkování a po očkování si vzít lék proti alergii, protože neruší účinky vakcíny a současně potlačuje nežádoucí účinky vakcinace.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #4520 kdy: Duben 08, 2021, 02:59:27 odpoledne »
Titulek toho článku je záměrně víceznačný. V článku samotném se píše:

„Stejně jako u ostatních hlášení se i v těchto případech jedná pouze o podezření na vztah k očkování, časová souvislost rozhodně nemusí znamenat souvislost příčinnou,“ píše SÚKL.

Tak jasně že jo. Však ani já nepsal že je to vakcínou. Tohle nechávám na posouzení druhých ale principiálně si do sebe nenechám píchnout látku, po jejíž aplikaci se do několika dnů umírá ať mi říká kdo chce co chce. Tohle jsou přesně tchánova slova, proto on jako očkovaný skončil v nemocnici a já jako neočkovaný žiju dál podle svých zvyků. Nikoho nepřemlouvám, protože to nemá smysl. Lidem dokud to nepředhodí novináři a 100x denně jim to neopakují tak nevěří, nepřemýšlí....

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #4521 kdy: Duben 08, 2021, 04:10:11 odpoledne »
Proč průser? Vláda zpronevěří za dobu CoVidiocie miliardy a normální člověk má rychle běžet a shánět práci, aby mohl odvádět daně? Čím víc sleduju dění ve vládě, tím víc je mi na zvracení a tím víc fandím těmhle vychcánkům.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #4522 kdy: Duben 08, 2021, 06:09:55 odpoledne »
Pruser proto ze pokud zrovna nedelaji pro nejmenovany holding tak bez vytvareni hodnot dojdou zamestnavateli prachy...

Holt s tím měli všichni, co obhajují CoVidiocii počítat.

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Re: epidemie
« Odpověď #4523 kdy: Duben 08, 2021, 06:48:51 odpoledne »
Já jsem pracoval z domu - home office dávno před covidem, protože se mi nechtělo otravovat
s ostatními v kanclu. Koukat po ránu na ty ksichty. Kolikrát člověk udělá víc práce z domu než tam. Co jsem tak zažil, nejvíc natěšení byli, co jim to doma moc neklapalo.  Nebo ti, co zažívali na pracovišti druhý vztah - s kolegyní, kolegou na kafíčko. Ty byli nejvíc pracovití, neměli zájem o home office.


Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: epidemie
« Odpověď #4524 kdy: Duben 08, 2021, 11:42:54 odpoledne »
Hodně záleží na konkrétní práci co kdo má. Dost lidí co mají tu možnost na homeoffice na tu zahradu jdou a pak si večer vyřídí e-maily co by jinak dělali přes den za světla. Když to nejsou hořáky, které bývají ale stejně obvykle telefonicky....
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4525 kdy: Duben 09, 2021, 08:25:57 dopoledne »
Tento týden vyšel na Echu rozhovor s imunologem Jiřím Šinkorou
https://www.echo24.cz/a/SswCZ/imunolog-sinkora-kdyzvidim-ty-vladni-napady-rikam-si-jestli-nanecem-nejedou
a zde celý rozhovor
https://ulozto.cz/file/C5zOh3vU5bi4/rozhovor-s-jirim-sinkorou-pdf?_fid=z5sb
Jiří Šinkora již tady ve vláknu byl, ale umí vysvětlit složité věci, že to člověk pochopí. A toto je podle mě unikátní rozhovor.

V rozhovoru nejdříve vysvětluje, jak pracuje imunita a dá se to pochopit. Potom probírají imunitu po prodělání nemoci versus imunita po očkování, jak dlouho imunita vydrží. Zda očkovat děti. Jak imunitu ovlivňují lockdowny a nošení roušek. A protože zná i ostatní vědce, otevřeně se vyjadřuje k jejich názorům a motivacím. Podle mě hodně dobrý rozhovor, vlastně probírá všechny otázky, které řešíme na fóru.

Několik citací:
"Kdo je imunní, tedy kdo má buď CTL buněčnou imunitu, nebo protilátky, nebo obojí, prostě kdo prodělal onemocnění bez příznaků anebo se s ním potkal, může v klidu na vakcínu zapomenout. Případně může počkat. ... A u těch, kdo ztratili čich a chuť, ani nemusíme testovat. To je v podstatě jasný důkaz infekce nosohltanu novým koronavirem."
"Já bych školy otevřel hned. Vypozoroval jsem zajímavý gradient. Staří imunologové chtějí všechno zavřít, ti mladší ne. Tady podle mě nerozhoduje lepší znalost imunologie, ale strach. Doktor Hořejší se zřejmě bojí covidu, jinak by nemohl říkat věci, které říká. Vašek je můj obdivovaný učitel, jenže teď hlásá naprosté imunologické nesmysly, například že po vakcíně vzniká lepší ochrana než po prodělané infekci. Přitom je to zcela jistě naopak. Doktor Hořejší tvrdí, že vakcíny vytvoří lepší imunitu než přirozená infekce, a implicitně myslí protilátky. Což ale není pravá antivirová imunita! Ano, vakcíny vyrobené tak, aby produkovaly tělesné protilátky, které pak budou obíhat krví, samozřejmě vytvoří větší a mohutnější protilátkovou imunitu. Jenže ta není v žádném případě pestřejší, naopak bude náchylná k tomu, aby ji mutované kmeny obešly. Vakcína vytváří několik málo specifických protilátek, které pak musejí obalit vir. Přirozené protilátky jsou heterogennější, pestřejší."
"Tak to ale s epidemiology je. Oni mají na všechno schémata. Tady mají schéma kolektivní imunity, že proočkování 70-80 procent lidí zajistí stádní imunitu. Ale pozor - to je schéma z boje proti infekcím, kterým se nikdo neubrání. Především pravé neštovice, některé jejich kmeny, mají stoprocentní smrtnost. V tom je obrovský problém toho schématu. Epidemiologové ho aplikují na virus, proti kterému se skoro všichni ubráníme."
"Jak dlouho tedy člověku imunita po infekci vydrží?
Nekonečně - pokud se s ní bude pořád potkávat. Tady je Achillova pata všech těch roušek a izolací. Koronaviry jsou mělká infekce, takže vám systém musí pořád hlásit: Je to tady zas, je to tady zas. Jinak na ně imunitní systém může zapomenout."
"A já říkám, že očkováním dětí, tohoto přirozeného rezervoáru koronaviru, můžeme ten koronavirus zahnat do kouta. A kdo nám zaručí, že právě očkováním dětí ho nedonutíme ke smrtící mutaci? Pačes i já se dopouštíme hypotéz. Ale pro tu moji mluví jeden argument - jak to, že v dětech nezmutovaly všechny čtyři předchozí koronaviry, které v nich žijí od nepaměti? Pokud vím, tak jsme proti nim děti neočkovali."

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #4526 kdy: Duben 09, 2021, 09:32:19 dopoledne »
Ten doktor je špatný. Jeho závěry nepřinesou žádné zisky do těch správných kapes.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Peta

  • ***
  • Příspěvků: 55
Re: epidemie
« Odpověď #4527 kdy: Duben 09, 2021, 11:52:39 dopoledne »
Šinkora umí věci dobře vysvětlit a má podle mně správné odborné připomínky. Líbí se mi ten odstavec o špatně nastavené stádní imunite. Jestli jste věci sledovali, jistě jste si všimli že požadované procento "imunizovaných" se časem postupně zvyšovalo. Z původních nějakých 30% přes 60% až na dnešních 80% či někde dokonce více.
Správný je rovněž postřeh o vysloveném lhaní o lepší imunite po očkování než po proděláni nemoci. Nevím jestli na ty co to tvrdí "něco mají" anebo je v tom něco jiného.


Offline Peta

  • ***
  • Příspěvků: 55
Re: epidemie
« Odpověď #4529 kdy: Duben 09, 2021, 02:31:17 odpoledne »

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4530 kdy: Duben 09, 2021, 03:03:38 odpoledne »
První případy brazilské mutace na Děčínsku. Z toho důvodu se tam mají školy otevřít později.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4531 kdy: Duben 09, 2021, 06:59:28 odpoledne »
Správný je rovněž postřeh o vysloveném lhaní o lepší imunite po očkování než po proděláni nemoci. Nevím jestli na ty co to tvrdí "něco mají" anebo je v tom něco jiného.

Já tedy jenom připomenu výše uvedenou studii vědců z britských univerzit:
Nová studie vedená univerzitami v Sheffieldu a Oxfordu s podporou UK Coronavirus Immunology Consortium (UK-CIC) zjistila, že 99 procent lidí vytváří silnou imunitní odpověď proti Covid-19 již po jedné dávce vakcíny Pfizer.

...Navrhuje, aby jedna dávka vakcíny chránila před závažným onemocněním, což podporuje rozhodnutí odložit druhou dávku a poskytnout ochranu co největšímu počtu rizikových skupin poskytnutím více prvních dávek. Studie ukázala, že po dvou dávkách byla úroveň ochrany ještě silnější, což podtrhuje důležitost lidí, kteří přicházejí s druhou dávkou.

...Zjistilo se, že lidé, kteří byli dříve infikováni Covid-19, vykazovali po jedné dávce vakcíny Pfizer vyšší reakce T buněk a protilátek ve srovnání s lidmi, kteří Covid-19 nikdy předtím neměli a měli jednu dávku vakcíny.

Vědci zjistili, že u lidí, kteří v minulosti měli Covid-19, se reakce T buněk po očkování rozšířila, aby rozpoznala více oblastí proteinu Covid-19 spike - který napadá imunitní systém a způsobuje vážné onemocnění. To znamená, že i u těch, kteří již byli infikováni, poskytuje očkování vakcínou Pfizer lepší ochranu a zvýšenou imunitní odpověď na Covid-19 než imunitní odpověď z přirozené infekce, což dále podporuje potřebu očkovacího programu.

Dosud není známo, jak dlouho T infekce a protilátková odpověď vydrží po infekci. První dávka vakcíny Pfizer a AstraZeneca nabízí dobrou úroveň ochrany, ale pro dosažení maximální ochrany je důležité, aby každý dostal druhou dávku, když byl pozván, protože dvě dávky vakcíny poskytnou dlouhodobější ochranu před virem.

„Naše výsledky ukazují, že reakce T buněk a protilátek vyvolané přirozenou infekcí je významně podpořena jednou dávkou vakcíny. Zatímco reakce na jednu dávku byla u osob dosud neinfikovaných infekcí nižší, byla stále stejná nebo lepší než imunita u dříve infikovaných jedinců před tím, než byla posílena očkováním.

"Je zajímavé, že jsme také zjistili, že očkování zlepšuje šíři odpovědí T buněk generovaných u dříve infikovaných jedinců." V imunologii je to dobrá věc, protože to znamená, že je větší pravděpodobnost zachování ochrany před novými mutacemi viru a další práce vyhodnotí, jak dlouho tyto reakce na vakcíny trvají. Je stále důležité, aby každý dodržoval pokyny NHS, aby dostal dvě dávky vakcíny, i když si myslíte, že jste již dříve mohli mít Covid-19.

https://www.sheffield.ac.uk/news/new-study-finds-strong-immune-response-following-covid-19-vaccination



Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #4532 kdy: Duben 09, 2021, 07:28:32 odpoledne »
Jsem zvědavý, jestli má tohle nějakou naději:

"Už žiadne lockdowny! Británia bude s Covid-19 zaobchádzať ako s chrípkou"
https://www.hlavnydennik.sk/2021/04/08/uz-ziadne-lockdowny-britania-bude-s-covid-19-zaobchadzat-ako-s-chripkou/

originál je na:

https://www.telegraph.co.uk/news/2021/04/01/no-lockdowns-britain-will-treat-coronavirus-like-flu-says/?fbclid=IwAR2sJUa2FRcMgxMP2aQXoqK_5QORZw-QFi3o2zTnkirNClRezRyNyOngZwI

ale chce to registraci.
Že by záchvěv zdravého rozumu? Kéž by...po tom roce už by to bylo potřeba.

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4533 kdy: Duben 09, 2021, 08:31:19 odpoledne »
Že by záchvěv zdravého rozumu? Kéž by...po tom roce už by to bylo potřeba.

Pochybuji. :-)

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/arenberger-setkavani-lidi-mozna-jeste-omezime-40356555#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=ky0K8Wwq47v-202104091826&dop_id=40356555&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
"Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v pátek večer uvedl, že možnost setkávání 10 lidí vevnitř a 20 lidí venku se možná ještě zpřísní na dva lidi uvnitř a dva venku. Pokud ano, oznámí to v sobotu odpoledne. Ministerstvo hledá cestu, jak to udělat. Arenberger to řekl v České televizi. Připustil, že záležet bude na tom, jak to posoudí právníci."

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #4534 kdy: Duben 09, 2021, 08:45:48 odpoledne »
Estli náhodó tu studiu britskéch vědátorů necáloval nějaké ten výrobca. Soni  ;)
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4535 kdy: Duben 09, 2021, 08:57:31 odpoledne »
Necáloval, to už jsem se schválně dívala už než jsem to sem dávala poprvé  :) . Je to naprosto nezávislá studie.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #4536 kdy: Duben 09, 2021, 09:00:13 odpoledne »
Nic není nezávislé. A pokud použiji selský rozum, zdá se mi že pravdu má spíš ten náš vědec.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4537 kdy: Duben 09, 2021, 09:08:25 odpoledne »
No oni v těch studiích uvádějí i konflikty zájmů i sponzory atd. Já zase spíš věřím nejnovějším poznatkům skupiny vědců ze 3 univerzit, kteří se takovými výzkumy zabývají... i s tím, že sami říkají, že některé aspekty vyžadují další zkoumání. Taková absolutní jistota, kterou prezentují někteří lidé (byť odborníci), mě u dosud neznámého onemocnění poněkud znepokojuje. Proč by měl mít pravdu on a ne skupina vědců, která se několik měsíců zabývala studiem a výzkumem dané tématiky?

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #4538 kdy: Duben 09, 2021, 09:13:52 odpoledne »
Že by záchvěv zdravého rozumu? Kéž by...po tom roce už by to bylo potřeba.

Pochybuji. :-)

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/arenberger-setkavani-lidi-mozna-jeste-omezime-40356555#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=ky0K8Wwq47v-202104091826&dop_id=40356555&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
"Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v pátek večer uvedl, že možnost setkávání 10 lidí vevnitř a 20 lidí venku se možná ještě zpřísní na dva lidi uvnitř a dva venku. Pokud ano, oznámí to v sobotu odpoledne. Ministerstvo hledá cestu, jak to udělat. Arenberger to řekl v České televizi. Připustil, že záležet bude na tom, jak to posoudí právníci."

Mě rozsekalo tohle: https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/respirator-je-nutny-i-v-kabrioletu-potvrdilo-ministerstvo-motorkari-ho-naopak-mit-nemusi?fbclid=IwAR0Or1UW3MTteju_p05f_76lXLT2EqR2xVNJOtdIab8qOLhvOdeVs0qSfQ4

Jakožto odpůrce nošení těchto nesmyslů jsem měl v plánu z recese vytáhnout za teplého počasí kabrio, nasadit si respirátor a projet se s tím po městě ale koukám, že ministerstvo je rychlejší :D

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4539 kdy: Duben 10, 2021, 03:40:36 odpoledne »
To není dobrá zpráva:

Dva případy brazilské mutace se objevily u pacientů z Varnsdorfu. Oba nebyli v zahraničí a není jasné, kde se nakazili.

Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/brazilska-mutace-varnsdorf.A210410_121718_usti-zpravy_bse

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4540 kdy: Duben 10, 2021, 04:25:34 odpoledne »
Dnešní cesta z Pardubic na jih Moravy - vojenské kontroly na každé hranici okresu a v obou směrech. Stavěly skoro všechna auta.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4541 kdy: Duben 10, 2021, 05:27:12 odpoledne »
Asi...

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4542 kdy: Duben 10, 2021, 06:35:05 odpoledne »
Ministr zdravotnictví v pondělí vládě navrhne, aby pokračovalo omezení na setkávání osob jako dosud - dva venku, dva uvnitř.

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: epidemie
« Odpověď #4543 kdy: Duben 10, 2021, 06:39:32 odpoledne »
Zdravím po delší době všechny. Zde se vyjadřuje jeden lékař k covidu z jiného úhlu pohledu. Prohledal jsem fórum, jeho jméno zde již šlo, ale před několika lety, kdy žádná pandemie nebyla. Zkuste se na to podívat, ocenil bych názory zdejších nestorů na toto video. Kvalita je špatná, ale srozumitelné to je. Díky.

https://odysee.com/@Matro%C5%A1:6/Prijde-jeste-nicivejsi-virus:5

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4544 kdy: Duben 10, 2021, 07:00:56 odpoledne »
Já k tomu napíšu jen toto: To, že Rothschild podal patent na metodu testování na Covid 19 v letech 2015 a 2017 je bohužel už celosvětově rozšířené nepravdivé tvrzení. Je sice opakovaně vyvracené, ale tato tvrzení si žijí svým vlastním životem a jsou s oblibou šířena dál, zvlášť proto, že mají střípek pravdivého podkladu. Pan R. pouze v r. 2015 podal žádost o patent v rámci stejné "rodiny" patentů, do které až v květnu 2020 přibyl patent na testování Covid19. Patent pana R. je něco jako předchůdce patentu na testování Covid19, vykazuje tedy nějaké podobné znaky (tuším, že zde to bylo použití biometrických údajů), nicméně o Covidu19 se ani v nejmenším nezmiňuje.

Oproti tomu už desítky laboratoří na celém světě potvrdily přírodní původ viru a stále více se daří vystopovat "cestu" viru z té přírody k člověku.

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: epidemie
« Odpověď #4545 kdy: Duben 10, 2021, 07:07:16 odpoledne »
Tak já se modlím, abys měla pravdu. Protože jinak pánbů s náma a šmitec.

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: epidemie
« Odpověď #4546 kdy: Duben 10, 2021, 07:10:22 odpoledne »
Mimochodem, ten pan R., to musí být teda učiněný anděl a filantrop s velkým F  ;D

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #4547 kdy: Duben 10, 2021, 07:53:27 odpoledne »
Tak já se modlím, abys měla pravdu. Protože jinak pánbů s náma a šmitec.

Lidi zapomínají, že my opravdu nepotřebujeme (tedy přesně řečeno - příroda nepotřebuje), aby někdo vypouštěl umělé viry... a příroda na to ani nečeká. Prostě nás čas od času oblaží nějakým takovým "dárečkem" sama od sebe. A není to až tak výjimečná událost. Akorát ten koronavirus se rozjel poněkud víc. Řadu epidemií se podařilo udržet v lokálním měřítku. Pokud by zmutovala třeba ptačí chřipka, což je poslední roky jeden z největších strašáků, tak to bude pořádný hukot. A třeba taková ebola, to byl (a je) pořádnej strašák.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: epidemie
« Odpověď #4548 kdy: Duben 10, 2021, 08:55:01 odpoledne »
Mě zneklidňuje to, že tenhle vir kosí téměř zcela pouze skupinu lidí, která ze systému bere a nic tam nedává. Jsou výjimky, které se hodně prezentují, ale tvoří pouze řádově procenta zemřelých.
To vypadá, jako záměrná likvidace cílové skupiny. Ostatní i smrtelnější nemoci si tolik nevybírají, viz SARS, EBOLA, HIV, MOR, atd. No, je nad čím přemýšlet.

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: epidemie
« Odpověď #4549 kdy: Duben 10, 2021, 09:15:22 odpoledne »
To není dobrá zpráva:

Dva případy brazilské mutace se objevily u pacientů z Varnsdorfu. Oba nebyli v zahraničí a není jasné, kde se nakazili.

Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/brazilska-mutace-varnsdorf.A210410_121718_usti-zpravy_bse
A dle obvyklých zkušeností nahlásí průměrných 0,8 kontaktu.... Snad se to zbytečně rychle nerozšíří
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.