Autor Téma: epidemie  (Přečteno 136408 krát)

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
Re: epidemie
« Odpověď #5100 kdy: Duben 07, 2021, 12:23:26 odpoledne »
Zemanův projev jsem neslyšel a ani po tom netoužím. Ale jel jsem zrovna autem, když měl Blatný rozlučkový projev a líbil se mi.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5101 kdy: Duben 07, 2021, 12:41:28 odpoledne »
Tak to právě na tiskovce potvrdil sám Blatný. Je mi jasné, že v tomto směru se mnou mnozí nebudete souhlasit, ale podle mě je Blatného škoda, profesně neselhal, jednal korektně a slušně a navíc si dokázal novináře namazat na chleba  :) . Že to před ty novináře nepřišel oznámit Babiš, to ani nebudu komentovat... Předpokládám, že nový pan ministr slízne smetanu za úspěchy, které náleží Blatnému. Že by nějaké nové vyznamenání?

.... s tim slizavanim smetany bych byl opatrny, Covid ukazuje ze se hned tak neunavi a neda se ukecat ani vymenou ministra kazdy den :D :D

Babis nechodi pred novinare uz dlouho. Minimalne od te doby co situace diky jeho rozhodovani jde do  ::!. Za me to jen ukazuje ze je povahou peknej srab. A v zasade duvod proc to tady vypada jak to vypada, najit nekoho odborne opravdu schopneho kdo nejaky post u nej vezme je cim dal vetsi problem a Karel proste treti ministerstvo zatim nechce :D

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5102 kdy: Duben 07, 2021, 12:46:48 odpoledne »
Jen takovy kratky clanek na tema ze je vlastne uplne jedno jakeho mame ministra zdravotnictvi. V zasade by stacil tiskovy mluvci co bude chodit pred novinare oznamovat nova opatreni.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sabina-slonkova-co-maji-zakryt-cistky-ve-vlade-149687#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=yLoRJCjHNCw-202104071028&dop_id=149687&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Pád na hubu je krokem vpřed.
« Odpověď #5103 kdy: Duben 07, 2021, 12:53:11 odpoledne »
Tak za půl hoďky má být tiskovka ke jmenování nového ministra, tak jsem zvědavá, jestli Babiš vyleze  ;)

Online Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #5104 kdy: Duben 07, 2021, 01:00:21 odpoledne »
Spis to bude vysledek vyjednavacich schopnosti v kombinaci s pameti, narozdil od mistnich si tamni vyjednavaci stale pamatuji jarni Andrejovo odmitnuti rozdeleni pomoci podle zavaznosti epidemie v danych zemich...

Odhadl jsi to přesně.

Česko dostalo před dvěma týdny při jednání v EU nabídku získat navíc 750 tisíc vakcín proti nemoci covid-19 od společnosti AstraZeneca. Premiér Andrej Babiš (ANO) ji ale odmítl, protože upřednostňoval získání dávek od firem Pfizer/BioNTech.
https://www.echo24.cz/a/SnBES/babis-pri-jednani-eu-odmitl-nabidku-na-750-tisic-vakcin-od-astrazeneky

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5105 kdy: Duben 07, 2021, 01:10:30 odpoledne »
Babiš Deníku N potvrdil, že se o vakcínách od AstraZeneky jednalo, podle něj to ale nebyla reálná nabídka. „Žádnou konkrétní nabídku na dodání AstraZeneky jsme ve vyjednávání o rozdělení deseti milionů dávek Pfizer/BioNTech nedostali. Německo během vyjednávání prosazovalo oddělení kontraktu na vakcíny Pfizer od ostatních a prosazovalo, aby Česká republika nedostala žádné Pfizery, protože jich nakoupila dost. Kompenzace pro Českou republiku vidělo Německo v rámci AstraZeneky, avšak vámi uvedený objem nebyl ani tak nabídkou, jako spíše množstvím, které Německo indikovalo jako potřebné pro Českou republiku k vyrovnání rozdílů v rychlosti dodávek. Nicméně, kde a kdy by se toto množství vzalo a zda by to vůbec bylo ve druhém čtvrtletí, žádný členský stát nedokázal ani naznačit,“ popsal jednání Babiš. (zdroj výše uvedený odkaz)

... No a není to nakonec dobře? Kdo by dnes chtěl AstraZeneku  ;)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5106 kdy: Duben 07, 2021, 01:10:57 odpoledne »
Tak za půl hoďky má být tiskovka ke jmenování nového ministra, tak jsem zvědavá, jestli Babiš vyleze  ;)

a je tam... prý se rozcházeli v názoru na způsob fungování resortu a není to o Sputniku, ohledně něho prý budou i nadále čekat na rozhodnutí EMA... to bude mít Zeman radost  ;D

Online UncleFido

« Odpověď #5107 kdy: Duben 07, 2021, 01:27:12 odpoledne »
Vypadá to, že Sputnik V dodaný na Slovensko není úplně totožný s tím popisovaným v Lancetu. Slovenský ŠÚKL zatím povolení neudělí.

https://www.forum24.cz/na-slovensko-dodali-jiny-sputnik-v-nez-byl-ten-popsany-ruskymi-vedci/

Online Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #5108 kdy: Duben 07, 2021, 01:33:07 odpoledne »
Babiš Deníku N potvrdil, že se o vakcínách od AstraZeneky jednalo, podle něj to ale nebyla reálná nabídka. „Žádnou konkrétní nabídku na dodání AstraZeneky jsme ve vyjednávání o rozdělení deseti milionů dávek Pfizer/BioNTech nedostali. Německo během vyjednávání prosazovalo oddělení kontraktu na vakcíny Pfizer od ostatních a prosazovalo, aby Česká republika nedostala žádné Pfizery, protože jich nakoupila dost. Kompenzace pro Českou republiku vidělo Německo v rámci AstraZeneky, avšak vámi uvedený objem nebyl ani tak nabídkou, jako spíše množstvím, které Německo indikovalo jako potřebné pro Českou republiku k vyrovnání rozdílů v rychlosti dodávek. Nicméně, kde a kdy by se toto množství vzalo a zda by to vůbec bylo ve druhém čtvrtletí, žádný členský stát nedokázal ani naznačit,“ popsal jednání Babiš. (zdroj výše uvedený odkaz)

... No a není to nakonec dobře? Kdo by dnes chtěl AstraZeneku  ;)

Písemný oficiální návrh versus vyjádření Babiše.

Je tady snad ještě někdo, kdo věří Babišovým slovům.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5109 kdy: Duben 07, 2021, 01:35:48 odpoledne »
A je tady snad někdo, kdo věří všem sdělením EU? (a kde je ten oficiální návrh? to bych si ráda přečetla)

Každopádně - není snad to odmítnutí AZ dobře, za dané situace?  ;)

Online Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #5110 kdy: Duben 07, 2021, 01:41:00 odpoledne »
Rozhovor s primářem infekčního oddělení nemocnice v Ústí nad Labem
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/dlouhy-covid-rozhovor/r~fe1eb91c92ba11eb8335ac1f6b220ee8/

A střípek informace o zdravotním stavu koviďáků, kteří mají těžší průběh nemoci:
"Později se také ukázalo, komu hrozí těžký průběh covidu-19 a kdo bude nejspíše marodit lehce. Senioři jsou hlavní rizikovou skupinou dodnes, mladší ročníky stonají hůře hlavně kvůli civilizačním chorobám, tedy obezitě, cukrovce a vysokému tlaku. Virus získával stále přesnější obrysy."

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5111 kdy: Duben 07, 2021, 01:55:24 odpoledne »
Studie naznačuje, že onemocnění Covid-19 zvyšuje riziko deprese a demence

Výzkumníci zjistili, že u lidí s diagnostikovaným Covid-19 v předchozích šesti měsících byla vyšší pravděpodobnost vzniku deprese, demence, psychózy a cévní mozkové příhody.

U třetiny pacientů s předchozí infekcí Covid se vyvinul nebo došlo k relapsu psychologického nebo neurologického stavu.

Úzkost a poruchy nálady byly nejčastější diagnózou u pacientů s Covidem, u nichž je větší pravděpodobnost, že budou způsobeny stresem z toho, že jsou velmi nemocní nebo převezeni do nemocnice, vysvětlili vědci.

Stavy jako cévní mozková příhoda a demence pravděpodobně způsobily biologické dopady samotného viru nebo obecně reakce těla na infekci.

Nálada, úzkost nebo psychotické poruchy postihly 24% všech pacientů, ale u pacientů přijatých do nemocnice to vzrostlo na 25%, u pacientů na jednotce intenzivní péče 28% a u nemocných s deliriem na 36%.

Cévní mozkové příhody postihly 2% všech pacientů s Covidem, vzrostly na 7% pacientů přijatých na JIP a 9% těch, kteří měli delirium.

A demence byla diagnostikována u 0,7% všech pacientů s Covidem, ale u 5% z těch, u kterých se projevilo delirium jako příznak.

Existují důkazy, že virus vstupuje do mozku a způsobuje přímé poškození, vysvětlil profesor neurologie Masud Husain z Oxfordské univerzity.

Profesorka Dame Til Wykesová z Ústavu psychiatrie, psychologie a neurovědy na King's College v Londýně uvedla: „Studie potvrzuje naše podezření, že diagnóza Covid-19 nesouvisí pouze s respiračními příznaky, ale také s psychiatrickými a neurologickými problémy.

https://www.bbc.com/news/health-56650125

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5112 kdy: Duben 07, 2021, 02:03:49 odpoledne »
Bavorsko se předběžně dohodlo s Ruskem na výrobě Sputniku v Illertissenu.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5113 kdy: Duben 07, 2021, 02:43:33 odpoledne »
Prekvapive. Po dlouhe dobe AB odvolal ministra a neblabolil neco ve smyslu "ja toho pana vubec neznam, jmeno prislo v obalce anonymne a vlastne vubec nevim kdo ho doporucil a jmenoval.".

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5114 kdy: Duben 07, 2021, 03:21:31 odpoledne »

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5116 kdy: Duben 07, 2021, 03:28:12 odpoledne »
Toto je pomerne zajimavy scenar uvolneni. Jen se trochu obavam jeho prakticke realizovatelnosti. Neni to tak dlouho co system verejneho testovani zborilo "par" lidi kteri chteli chodit do prace. Ted tam budou muset vsichni co se chteji nechat po pul roce ostrihat ... nebo na pivo.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/novy-pes-uz-se-rysuje-kde-vsude-muze-byt-nutny-negativni-test-149739#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=LXsbeXR17OL-202104071325&dop_id=149739&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Online UncleFido

« Odpověď #5117 kdy: Duben 07, 2021, 04:07:04 odpoledne »
Testování jako vstupenka do hospody nebo ke kadeřníkovi funguje v Rakousku někdy od února a celkem jim to zatím vychází. Ale tam zvolili ten model, že antigenní test mohou dělat všechny lékárny. Pokud to u nás nechají jen na testovacích místech, tak to moc fungovat nebude, protože kapacita nebude stačit.

Offline xB.H

« Odpověď #5118 kdy: Duben 07, 2021, 05:11:52 odpoledne »
https://www.facebook.com/100000547595058/videos/4405944462767097/

Já jim to docela přeju. Všichni, co nešli na demonstrace proti tomuhle režimu ho podporují. Teď ať brečí nad ztrátama.

Offline xB.H

« Odpověď #5119 kdy: Duben 07, 2021, 05:32:30 odpoledne »
Studie naznačuje, že onemocnění Covid-19 zvyšuje riziko deprese a demence

Výzkumníci zjistili, že u lidí s diagnostikovaným Covid-19 v předchozích šesti měsících byla vyšší pravděpodobnost vzniku deprese, demence, psychózy a cévní mozkové příhody.

U třetiny pacientů s předchozí infekcí Covid se vyvinul nebo došlo k relapsu psychologického nebo neurologického stavu.

Úzkost a poruchy nálady byly nejčastější diagnózou u pacientů s Covidem, u nichž je větší pravděpodobnost, že budou způsobeny stresem z toho, že jsou velmi nemocní nebo převezeni do nemocnice, vysvětlili vědci.

Stavy jako cévní mozková příhoda a demence pravděpodobně způsobily biologické dopady samotného viru nebo obecně reakce těla na infekci.

Nálada, úzkost nebo psychotické poruchy postihly 24% všech pacientů, ale u pacientů přijatých do nemocnice to vzrostlo na 25%, u pacientů na jednotce intenzivní péče 28% a u nemocných s deliriem na 36%.

Cévní mozkové příhody postihly 2% všech pacientů s Covidem, vzrostly na 7% pacientů přijatých na JIP a 9% těch, kteří měli delirium.

A demence byla diagnostikována u 0,7% všech pacientů s Covidem, ale u 5% z těch, u kterých se projevilo delirium jako příznak.

Existují důkazy, že virus vstupuje do mozku a způsobuje přímé poškození, vysvětlil profesor neurologie Masud Husain z Oxfordské univerzity.

Profesorka Dame Til Wykesová z Ústavu psychiatrie, psychologie a neurovědy na King's College v Londýně uvedla: „Studie potvrzuje naše podezření, že diagnóza Covid-19 nesouvisí pouze s respiračními příznaky, ale také s psychiatrickými a neurologickými problémy.

https://www.bbc.com/news/health-56650125

Že virus vstupuje do mozku vidím každý den, když se podívám z okna a vidím ty davy debilů s respirátorama ;D

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5120 kdy: Duben 07, 2021, 05:39:44 odpoledne »
Dost ubohé. Ale díky, že jsi aspoň citoval celý ten příspěvek, aspoň hned nezapadne v záplavě tvých duchaplných poznámek.

Offline xB.H

« Odpověď #5121 kdy: Duben 07, 2021, 05:48:33 odpoledne »
Dost ubohé. Ale díky, že jsi aspoň citoval celý ten příspěvek, aspoň hned nezapadne v záplavě tvých duchaplných poznámek.

Prosím ;) tyto v praxi snadno ověřitelné studie rád nasdílím :D

Online Včeliš

« Odpověď #5122 kdy: Duben 07, 2021, 06:04:33 odpoledne »
Ty už jsi covid měl?

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5123 kdy: Duben 07, 2021, 06:06:09 odpoledne »

Prosím ;) tyto v praxi snadno ověřitelné studie rád nasdílím :D

Fajn, tak sdílej. Čím víc lidí bude vědět, že prodělání covidu (byť mírným průběhem) je ohrožuje, i když jsou mladí a silní, tím líp  :)

Offline xB.H

« Odpověď #5124 kdy: Duben 07, 2021, 06:08:30 odpoledne »
Ty už jsi covid měl?

Jj, asi před rokem, hned nějak na začátku.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5125 kdy: Duben 07, 2021, 06:10:44 odpoledne »
Ale to jenom odhaduješ podle příznaků, protože na testech jsi nebyl.

Offline xB.H

« Odpověď #5126 kdy: Duben 07, 2021, 06:13:31 odpoledne »
Ale to jenom odhaduješ podle příznaků, protože na testech jsi nebyl.

Přesně tak. Soudím jen dle ztráty čichu a toho, že žena to měla stejně. Na to, že dělám téměř vše pro to, abych se nakazil (čili žiju) tak žádná tragédie tedy ;)

Online Včeliš

« Odpověď #5127 kdy: Duben 07, 2021, 06:32:45 odpoledne »
Můj zeť taky žije a jeho covid měl 3 dny teploty. Já to od něj doma chytil a zápal plic.

Offline siedler

« Odpověď #5128 kdy: Duben 07, 2021, 06:34:28 odpoledne »
Jestli tady něco podobného covidu  nebylo již před pár lety. Nikdy jsem na chřipky moc netrpěl, občas jen mírně. Někdy 2013-14  mě něco těžce skolilo do postele, příznaky podobné covidu. Tak zle mi ještě nikdy nebylo. Sotva jsem se dobelhal doktorovi, ten mě vůbec neprohlédl, prosil jsem o nějaké léky na utišení. Nic mi nedal, jen mi řekl, že si mám udělat čaj a vzít  teplé ponožky. 14 dní trvalo, než jsem se z toho vylízal. Naštěstí máme teď v rodině doktorku.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5129 kdy: Duben 07, 2021, 06:44:15 odpoledne »
To tu řádil kmen mexické chřipky. Byla to nejhorší chřipková sezóna (2013) za 4 nebo 5 let.

Offline siedler

« Odpověď #5130 kdy: Duben 07, 2021, 06:46:38 odpoledne »
Tak to jsem nevěděl. Dík.

Offline xB.H

« Odpověď #5131 kdy: Duben 07, 2021, 06:49:57 odpoledne »
Jestli tady něco podobného covidu  nebylo již před pár lety. Nikdy jsem na chřipky moc netrpěl, občas jen mírně. Někdy 2013-14  mě něco těžce skolilo do postele, příznaky podobné covidu. Tak zle mi ještě nikdy nebylo. Sotva jsem se dobelhal doktorovi, ten mě vůbec neprohlédl, prosil jsem o nějaké léky na utišení. Nic mi nedal, jen mi řekl, že si mám udělat čaj a vzít  teplé ponožky. 14 dní trvalo, než jsem se z toho vylízal. Naštěstí máme teď v rodině doktorku.

Rok před covidiocií tady řádil zřejmě černý kašel (tchýni to přímo potvrdili). Vysoké teploty a úmornej kašel. Chytla to i máma a do úplného uzdravení to trvalo cca půl roku. Tehdá na to ulehlo docela dost lidí, co jsem znal.

Online Včeliš

« Odpověď #5132 kdy: Duben 07, 2021, 07:00:25 odpoledne »
Něco zlého muselo řádit na jaře 2018. Úmrtnost v březnu 2018 je téměř srovnatelná s těmi nejhoršími covidovými měsíci. Také si pamatuju na hodně lidí ve svém okolí se zápalem plic, včetně mojí ženy.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5133 kdy: Duben 07, 2021, 07:24:13 odpoledne »

Rok před covidiocií tady řádil zřejmě černý kašel (tchýni to přímo potvrdili). Vysoké teploty a úmornej kašel. Chytla to i máma a do úplného uzdravení to trvalo cca půl roku. Tehdá na to ulehlo docela dost lidí, co jsem znal.

Může být, počty případů černého kašle poslední cca 4 roky (do 2019) narůstají.

Offline šotek

• Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
« Odpověď #5134 kdy: Duben 07, 2021, 10:14:39 odpoledne »
Jo jinak máme ve měste další dvě úmrtí pár dnů po vakcíně. Podrobnosti ale zatím neznám.
S prominutím, člověče, nechceš si potáhnout trochu lexaurinu do nosu?
Lidi zvenku to tady už díky takovým jako Ty považují za dezinformační fórum...
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Online UncleFido

« Odpověď #5135 kdy: Duben 08, 2021, 07:21:48 dopoledne »
Testy, které se budou používat ve školách dopadly neslavně...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dalsi-studie-antigennich-testu-ty-do-skol-dopadly-nejhure-149611

Offline xB.H

« Odpověď #5136 kdy: Duben 08, 2021, 10:42:37 dopoledne »
Jo jinak máme ve měste další dvě úmrtí pár dnů po vakcíně. Podrobnosti ale zatím neznám.

Oni umřou a já mám brát lexaurin??? Proč jako?  Já netvrdím že je to vakcínou ale na tak malé město, kde bydlím (cca 17 tis. obyvatel) je to už třetí případ (jenom co já vím). Závěry ať si každý dělá sám. Navíc nezapomínej, že trombóza po vakcíně byla ještě minulý měsíc konspirace také. Já naopak všem opakuju že kdo chce tak ať se nechá opíchat a třeba od hlavy až k patě. Ale hlavně ať tohle nenutí všem. Těm chytřejším připadají tato úmrtí při nejmenším podezřelá.  Komu ne tak ať se směle očkuje. Tchán se taky dočkal...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5137 kdy: Duben 08, 2021, 10:53:11 dopoledne »

Oni umřou a já mám brát lexaurin??? Proč jako?  Já netvrdím že je to vakcínou ale na tak malé město, kde bydlím (cca 17 tis. obyvatel) je to už třetí případ (jenom co já vím). Závěry ať si každý dělá sám. Navíc nezapomínej, že trombóza po vakcíně byla ještě minulý měsíc konspirace také. Já naopak všem opakuju že kdo chce tak ať se nechá opíchat a třeba od hlavy až k patě. Ale hlavně ať tohle nenutí všem. Těm chytřejším připadají tato úmrtí při nejmenším podezřelá.  Komu ne tak ať se směle očkuje. Tchán se taky dočkal...

Měl bys opravdu rozlišovat mezi "konspirací" a "možným následkem, jehož příčinnou souvislost s vakcínou je třeba ověřit" a k tomu ještě pro přesnost doplnit, že se nejedná o vakcíny obecně, ale o vakcínu AstraZeneca. Ve vašem městě se může jednat o příčinnou souvislost, ale také jen o časovou následnost. A to, že dva jevy následují třeba i bezprostředně po sobě, ještě nutně neznamená, že spolu souvisí jakkoliv jinak. Zejména v medicíně je rozkličování podobných souvislostí velmi důležité před vyvozováním jakýchkoliv závěrů.

Offline xB.H

« Odpověď #5138 kdy: Duben 08, 2021, 11:01:18 dopoledne »

Měl bys opravdu rozlišovat mezi "konspirací" a "možným následkem, jehož příčinnou souvislost s vakcínou je třeba ověřit" a k tomu ještě pro přesnost doplnit, že se nejedná o vakcíny obecně, ale o vakcínu AstraZeneca. Ve vašem městě se může jednat o příčinnou souvislost, ale také jen o časovou následnost. A to, že dva jevy následují třeba i bezprostředně po sobě, ještě nutně neznamená, že spolu souvisí jakkoliv jinak. Zejména v medicíně je rozkličování podobných souvislostí velmi důležité před vyvozováním jakýchkoliv závěrů.
Však jo, jen se očkujte ;) každého volba...ověřit není jak (když to ještě navíc neověřují ani doktoři). ženskou prohnali komínem, popel skončil v urně a to je celé šetření. že jde o vakcínu Astra Zeneca je jasné, ono se jinou ani neočkuje, nebo jenom minimálně. Teď tady snad budete mít Sputnika tak můžete porovnávat, kdo a za jak dlouho umře ;) Jak říkám, směle do toho. Perte to do sebe ;)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5139 kdy: Duben 08, 2021, 11:09:01 dopoledne »
To není pravda (a měl bys na pravdivost svých informací víc dbát, když sám kdekoho tituluješ lhářem). Jednak se ověřuje a jednak se tu ve velkém očkuje Pfizerem, takže opravdu není jasné, že takto píšeš o AZ. Mimochodem zatím stále poměrově vychází mnohem hůř prodělání covidu, než očkování, co se následků týče.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5140 kdy: Duben 08, 2021, 11:52:27 dopoledne »
Nová studie dlouhodobých následků covid. Jak zmiňuje článek, to, že 80 % lidí hospitalizovaných kvůi covidu trpí dlouhodobými násedky, už víme. Zde se zaměřili na následky po mírnem covidu:

Příznaky a poškození funkce hodnocené 8 měsíců po mírném COVID-19 mezi pracovníky ve zdravotnictví

Výsledky této studie ukázaly, že značná část nízkorizikových jedinců s mírným COVID-19 hlásila rozmanitost dlouhodobých příznaků a tyto příznaky narušily pracovní, společenský a domácí život. Je zapotřebí dalšího výzkumu, abychom porozuměli mechanismům, na nichž jsou založeny dlouhodobé sekvence související s COVID-19.
https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2778528

Offline xB.H

« Odpověď #5141 kdy: Duben 08, 2021, 12:25:43 odpoledne »
Pracovní, společenský i domácí život nám už rok narušuje hlavně vláda.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5142 kdy: Duben 08, 2021, 12:28:41 odpoledne »
On je dost rozdíl mezi "nemůžu" (ze zdravotních důvodů) a "nesmím"... a jen tak mimochodem, zas tak strašně omezení nejsme, natož po celý rok. Kdo chce, najde si dost aktivit k "vyžití". Ostatní můžou sedět a remcat, jak se mají špatně.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #5143 kdy: Duben 08, 2021, 12:35:07 odpoledne »
Od 12. dubna se bude moc cestovat? Tedy budu moc do Prahy?

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5144 kdy: Duben 08, 2021, 12:36:38 odpoledne »
Zatím to tak vypadá. Nouzový stav skončí, s ním i omezení pohybu. Má se prý jet podle pandemického zákona.

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/od-pondeli-se-s-koncem-nouzoveho-stavu-uvolni-cast-restrikci--do-skol-a-skolek-se-vrati-prvni-deti-187560/

Offline xB.H

« Odpověď #5145 kdy: Duben 08, 2021, 12:39:15 odpoledne »
On je dost rozdíl mezi "nemůžu" (ze zdravotních důvodů) a "nesmím"... a jen tak mimochodem, zas tak strašně omezení nejsme, natož po celý rok. Kdo chce, najde si dost aktivit k "vyžití". Ostatní můžou sedět a remcat, jak se mají špatně.

Tak jasně že jo, ale problém je v tom, že drtivá většina národa se nějak normálně zabavit neumí. Musí si cestovat bezhlavě sem tam, chodit do kin, přehrabovat se v tunách krámů. Jak ne tak z toho mají depresi, nespavost a podlomené zdraví ( po novu postcovidový syndrom). Mě osobně vadí nejvíc akorát že nejsou fesťáky a je zdevastovaná ekonomika (a zadluženost na x generací dopředu).

Offline xB.H

« Odpověď #5146 kdy: Duben 08, 2021, 12:43:09 odpoledne »
Od 12. dubna se bude moc cestovat? Tedy budu moc do Prahy?

Když si napíšeš opušťák tak můžeš i nyní. Co nám díky covidu platí presumpce viny tak je to nutnost.

Online UncleFido

« Odpověď #5147 kdy: Duben 08, 2021, 12:49:09 odpoledne »
že jde o vakcínu Astra Zeneca je jasné, ono se jinou ani neočkuje, nebo jenom minimálně. Teď tady snad budete mít Sputnika tak můžete porovnávat, kdo a za jak dlouho umře ;) Jak říkám, směle do toho. Perte to do sebe ;)

Než něco vypustíš, radši si to ověř. Zatím bylo vyočkováno 1472737 dávek Pfizer, 238642 AstraZeneca a 198096 Moderna. AZ tedy tvoří jen 12.5 % podaných dávek...

S tvou jistotou, že u vás šlo o úmrtí právě způsobené vakcínou, určitě nezamává ani prokázaný fakt, že i covid způsobuje trombózy - klidně s velkým zpožděním po prodělání. Mamky kamarádka na podzim prodělala lehký covid (potvrzený, jen chvíli teploty a kašel), měla radost, že se z toho dostala tak lehce a zase může courat po výletech. Jenže zhruba 3 týdny po negativním testu dostala mrtvici, ze které se už nedostala a po pár týdnech umřela.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5148 kdy: Duben 08, 2021, 12:54:40 odpoledne »
To je smutný. A bohužel takových případů bude víc... a mimo covidové statistiky.

Offline xB.H

« Odpověď #5149 kdy: Duben 08, 2021, 12:58:06 odpoledne »
že jde o vakcínu Astra Zeneca je jasné, ono se jinou ani neočkuje, nebo jenom minimálně. Teď tady snad budete mít Sputnika tak můžete porovnávat, kdo a za jak dlouho umře ;) Jak říkám, směle do toho. Perte to do sebe ;)

Než něco vypustíš, radši si to ověř. Zatím bylo vyočkováno 1472737 dávek Pfizer, 238642 AstraZeneca a 198096 Moderna. AZ tedy tvoří jen 12.5 % podaných dávek...

S tvou jistotou, že u vás šlo o úmrtí právě způsobené vakcínou, určitě nezamává ani prokázaný fakt, že i covid způsobuje trombózy - klidně s velkým zpožděním po prodělání. Mamky kamarádka na podzim prodělala lehký covid (potvrzený, jen chvíli teploty a kašel), měla radost, že se z toho dostala tak lehce a zase může courat po výletech. Jenže zhruba 3 týdny po negativním testu dostala mrtvici, ze které se už nedostala a po pár týdnech umřela.
To je možný ale tady se očkuje předně Zenecou. Jak to funguje jinde mne ani nezajímá. To je stejná kravina jako se neustále srovnávat se zahraničím a zkoumat co kde a jak.....Z okolí co znám lidi, tak problémy jsou po vakcíně. Covid na pár výjimek přešli všichni naprosto v pohodě ale naopak si vyžrali vakcínu se vším všudy. Jak říkám, nikoho nepřesvědčuji a dělejte si všichni co chcete, klidně se očkujte od rána do večera ;)