Autor Téma: Plán jak na Covid-19  (Přečteno 15050 krát)

Offline Lucina

  • ***
  • Příspěvků: 335
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #250 kdy: Říjen 02, 2020, 10:41:45 odpoledne »
Díkas za ten typ na Ludvíkův fb, ta diskuze pod tím jeho sdělením je výživná a zajímavá. A to jsem ani netušila že pan Ludvík kandiduje do SEnátu za ČSSD a ANO.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #251 kdy: Říjen 02, 2020, 11:04:11 odpoledne »
V pořádku, každej by měl mít přístup přímo ke zdroji. Ludvík je pro mě zmrd, stejně jako drtivá většina dnešních politiků - nezavisle na tom, za koho kandidují, nicméně z jeho reakcí na komentáře pod statusem soudím, že ví o čem mluví. Že na něj dávám odkazy neznamená, že jsem na stejný vlně, ale že na mě působí profesionálně. Na rozdíl od článků na Seznamu a podobných.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #252 kdy: Říjen 03, 2020, 11:01:21 dopoledne »
PETICE LÉKAŘŮ- Otevřený dopis lékařů vládě, parlamentu a médiím ohledně tzv. koronavirové krize

Jako lékaři cítíme občanskou povinnost vyjádřit se ke koronavirové  krizi, která těžce dopadla na naši zemi. Jsme si plně vědomi vážnosti  situace i zdravotních rizik, která s sebou přináší.
Mnohem větší nebezpečí ohrožení celkového zdraví lidu však vidíme v  drastických vládních opatřeních, než v nemoci Covid jako takové.
Z medicínského hlediska nevidíme důvod k prohlubování restriktivních opatření, a proto žádáme vládu, aby neprodleně:
•uklidnila obyvatelstvo a přestala jej děsit počtem nakažených jednou konkrétní nemocí.
•upustila od dalších restriktivních opatření.
•povinné nošení roušek zavedla pouze tam, kde to jednoznačně vyžaduje epidemiologická situace.
•upustila od povinného testování osob bez příznaků a nezbytnost testu ponechala na uvážení ošetřujícího lékaře.
•nedopustila uvedení narychlo připravených vakcín na trh a nezaváděla vakcinaci jako povinnou.
•věnovala se práci na obnově zdevastovaného hospodářství.
Po více než šesti měsících od začátku vyhlášení pandemie v naší zemi je jasné, že:
•tento typ koronaviru nepředstavuje pro zdravé občany v produktivním  věku vážnou hrozbu, jestliže nejsou dlouhodobě vystaveni vysoké dávce  viru. Pokud se tato skupina populace s virem setká, většinou nevykáže  žádné nebo jen mírné příznaky, odpovídající běžnému chřipkovému  onemocnění.
jistou hrozbu může virus představovat pro starší a chronicky nemocné  občany, a to zhruba ve stejné míře jako jiné koronavirové, chřipkové a  další virové infekce. Věříme, že naše zdravotnictví je na vysoké úrovni a  je schopno se o ohroženou skupinu obyvatel postarat.
•mnohem větší nebezpečí pro celkové zdraví lidu představuje mediálně  vytvořený obraz nemoci Covid. Nikdy v minulosti nebylo obyvatelstvo  informováno o jedné konkrétní nemoci tak dlouho, tak detailně a všemi  médii naráz. Veřejnost je následkem toho nebývalým způsobem vystrašena.
•existuje mnohem více a závažnějších onemocnění, než je Covid 19, a  lidé jimi nejsou neustále všemi médii stresováni. Zaměřit pozornost  veřejnosti na jeden konkrétní typ koronaviru je nebezpečný precedens,  vzbuzující strach a devastující psychiku lidí a jejich sociální vztahy,  který může mít nedozírný ničivý dopad na ekonomiku a celkový život  společnosti.
Vládní karanténní opatření nemají opodstatnění, jen posilují strach a nejistotu a zhoršují beztak špatnou hospodářskou situaci.
Plošné nošení roušek není vhodné. Dlouhodobé nošení roušky nepřispívá  ke zdraví toho, kdo ji nosí. Zavádění roušek ve školách je zcela  v rozporu se zdravým rozumem. Děti nepatří do ohrožené skupiny obyvatel,  jen jsou zbytečně stresovány. Stejně nesmyslné je zavírání škol kvůli  nemoci, jejíž prodělání dětem neublíží, jen posílí jejich imunitní  systém. Nemluvě o potížích, které zavření škol působí jejich rodičům a  potažmo dopadá na hospodářskou situaci země.
Restriktivní opatření, zakazující a omezující podnikání, těžce  poškodila ekonomiku země a zásadně ovlivnila psychiku obyvatel.  Spoluobčané mnohých profesí žijí již několik měsíců v nejistotě a ve  strachu z ekonomického krachu.
Jsme znepokojeni zprávami o narychlo vyrobené očkovací vakcíně proti  COVIDu-19. Účinnost takové vakcíny je více než sporná a může přinést  spoustu nežádoucích účinků.
Testování zdravých lidí, pokud se k němu nerozhodnou dobrovolně jako  samoplátci, zbytečně vyčerpává zdravotní systém a zatěžuje pojišťovny.
Žádáme vyvážené zpravodajství zohledňující celkový kontext, protože  každý jednotlivý statistický údaj se dá interpretovat různými způsoby.
Novináři by měli více informovat o různých možnostech prevence a léčby.
Měli by umožnit názorovou polemiku a nediskriminační přístup  veřejnosti k jiným náhledům na celkovou situaci a k dalším léčebným  možnostem.
Vláda by měla zastavit ekonomický pád země, upokojit obyvatelstvo,  zaručit svobodu každého jednotlivce ve všech oblastech a dát jasně  najevo, že kulturní, společenský a ekonomický život země nehodlá  obětovat boji s jedním druhem viru.
Vraťme život do normálních kolejí s tím, že zkušenosti z posledních  měsíců pomohly lidem více přemýšlet o zdravém způsobu života a vlastních  schopnostech převzít za sebe odpovědnost.
Podepsáni:
MUDr. Ladislav Fiala
MUDr. Radkin Honzák
MUDr. Jan Hnízdil
MUDr. Kateřina Lucká
Bc. David Petrásek (bioanalytik)
Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.
Doc. MUDr. Roman Šmucler
MUDr. Jiří Urbánek
MUDr. Ivan Vondřich

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #253 kdy: Říjen 06, 2020, 04:49:30 odpoledne »
Soňa v tom má stále stejný jasno! Tu ženskou mám fakt rád!  ;D
https://cnn.iprima.cz/domaci-myslim-si-ze-do-vanoc-z-toho-budeme-venku-veri-nadale-pekova-10676

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 152
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #254 kdy: Říjen 06, 2020, 07:18:36 odpoledne »
Kdyby měl někdo čas a chuť, tady celej rozhovor. Na mě působí velice profesionálně, sám jsem zvedavej, jak ten střet pohledů - Peková vs vláda - čas rozštípne. https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/103250/sona-pekova-covid-do-vanoc-opravdu-zmizi-vyrazne-zeslabl-je-tu-silenstvi-potvrzuje-se-ze-neni-z-prirody.html?fbclid=IwAR1LGu-lflSaGTVUEWIP6HgtOdO4OIqSJU0kAm-1AdZuD-HYkSs1Et940vw