Autor Téma: epidemie  (Přečteno 136398 krát)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Pád na hubu je krokem vpřed.
Re: epidemie
« Odpověď #5150 kdy: Duben 08, 2021, 01:11:48 odpoledne »
Zajímat tě to nemusí, ale pak by bylo na místě se skutečně vyjadřovat přesně a tu správnou vakcínu hned na začátku zmínit a nezobecňovat tvrzení jen na "vakcínu", aby pak nedocházelo k chybným výkladům  ;) ...protože nikdo z nás neví, kde bydlíš a tudíž opravdu není v našich silách byť jen tušit, že to je přece jasný, žes měl na mysli AZ, protože konkrétně u vás se ničím jiným neočkuje  :)

Offline xB.H

Offline xB.H

« Odpověď #5152 kdy: Duben 08, 2021, 01:47:03 odpoledne »
Prozatím převažují výhody vakcín nad nevýhodami...no počkejme si ještě nějaký ten měsíc, až se všichni koroňáci dočkají své vytoužené dávky ;)

Offline UncleFido

« Odpověď #5153 kdy: Duben 08, 2021, 02:08:33 odpoledne »
Titulek toho článku je záměrně víceznačný. V článku samotném se píše:

„Stejně jako u ostatních hlášení se i v těchto případech jedná pouze o podezření na vztah k očkování, časová souvislost rozhodně nemusí znamenat souvislost příčinnou,“ píše SÚKL.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5154 kdy: Duben 08, 2021, 02:31:15 odpoledne »
Prozatím převažují výhody vakcín nad nevýhodami...no počkejme si ještě nějaký ten měsíc, až se všichni koroňáci dočkají své vytoužené dávky ;)

Už teď jsou známé následky přetrvávající, nebo objevující se do půl roku po prodělání onemocnění covid. Podle nové (výše uvedené) studie jsou už známe následky přetrvávající až 8 měsíců po onemocnění. A to zdaleka nemusí být konec. Co se následků prodělaného covidu týče, jsme ve výzkumech teprve na začátku - poškozuje plíce, poškozuje mozek, atd. atd. Některé viry jsou i původci rakoviny, ukáže se časem, že to dokáže i tento? Spoustu toho o novém koronaviru a onemocnění covid ještě nevíme. Co víme je, že stále rostou počty úmrtí na covid a rostou počty úmrtí na následky covidu, kdežto následky (ano, zatím relativně krátkodobé) vakcinace takové zdaleka nejsou a je vysoká pravděpodobnost, že ani nebudou.  Jenom u nás evidujeme s první dávkou cca milion a čtvrt lidí, z toho - kolik že to bylo? - cca 35 úmrtí, ke kterým došlo v čase po podání vakcíny a z nichž už min. těch prvních 11 bylo vyloučeno, že by je vakcína zavinila (další nevím, aktuální data jsem nezjišťovala). Proti tomu tu máme milion a půl nakažených (skoro stejné číslo, že?) a 27 tisíc zemřelých. Plus lidé, kteří zemřeli na následky covidu, ale v covidových statistikách nejsou. A to jsou jenom úmrtí, zcela zde pomíjím různou dobu trvající následky.

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #5155 kdy: Duben 08, 2021, 02:46:23 odpoledne »
Ve věci léků na nemoc covid-19 a ve věci očkování proti koronaviru se nevyjadřuju, protože v tom nemám sám v sobě jasno.

Ale v dnešním čísle časopisu Reflex vyšel třístránkový článek o zkušenostech imunologů Vojtěcha Thona a Karla Drbala s léky na covid-19 a s vakcínami proti koronaviru nazvaný Strategie profesora Thona.

V první části probírají, jak nemoc covid-19 působí a ohrožuje lidské tělo - záněty a krevní sraženiny. Doporučují protizánětlivé léky a léky proti srážlivosti krve, ale všechno je to na lékařský předpis. Neuškodí vitamíny C a D a zinek. Stejně jako prof. Beran nebo doc. Balík jako první laickou pomoc a na zmírnění postcovidových komplikací doporučují acylpyrin, protože je současně protizánětlivý a ředí krev.

V druhé části probírají očkování proti koronaviru. Vysvětlují, jak mohou vakcíny vyvolávat vedlejší komplikace. Říkají, že nežádoucích účinků je docela dost, hlášených i nehlášených. A to, co popisují, se dost přesně shoduje s tím, co xB.H. psal o jeho tchánovi. V případě očkování doporučují před očkování a po očkování si vzít lék proti alergii, protože neruší účinky vakcíny a současně potlačuje nežádoucí účinky vakcinace.

Offline xB.H

« Odpověď #5156 kdy: Duben 08, 2021, 02:59:27 odpoledne »
Titulek toho článku je záměrně víceznačný. V článku samotném se píše:

„Stejně jako u ostatních hlášení se i v těchto případech jedná pouze o podezření na vztah k očkování, časová souvislost rozhodně nemusí znamenat souvislost příčinnou,“ píše SÚKL.

Tak jasně že jo. Však ani já nepsal že je to vakcínou. Tohle nechávám na posouzení druhých ale principiálně si do sebe nenechám píchnout látku, po jejíž aplikaci se do několika dnů umírá ať mi říká kdo chce co chce. Tohle jsou přesně tchánova slova, proto on jako očkovaný skončil v nemocnici a já jako neočkovaný žiju dál podle svých zvyků. Nikoho nepřemlouvám, protože to nemá smysl. Lidem dokud to nepředhodí novináři a 100x denně jim to neopakují tak nevěří, nepřemýšlí....

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5157 kdy: Duben 08, 2021, 03:06:13 odpoledne »
Jeden zajimavy postreh z hledani zamestnancu ... "headhunterka" uz je z toho covidu nestastna, protoze uz par mesicu ji lidi otevrene rikaji ze nevidi duvod menit zamestnani - jsou na home office, misto prace si okopavaji zahradku, maluji zdi, opravuji strechy... a prachy stale chodi. Tohle bude pro pristi roky dost pruser (pokud dotycni rychle nevystrizlivi a nezacnou zase tvorit hodnoty).

Offline xB.H

« Odpověď #5158 kdy: Duben 08, 2021, 04:10:11 odpoledne »
Proč průser? Vláda zpronevěří za dobu CoVidiocie miliardy a normální člověk má rychle běžet a shánět práci, aby mohl odvádět daně? Čím víc sleduju dění ve vládě, tím víc je mi na zvracení a tím víc fandím těmhle vychcánkům.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5159 kdy: Duben 08, 2021, 05:31:27 odpoledne »
Pruser proto ze pokud zrovna nedelaji pro nejmenovany holding tak bez vytvareni hodnot dojdou zamestnavateli prachy...

Offline xB.H

« Odpověď #5160 kdy: Duben 08, 2021, 06:09:55 odpoledne »
Pruser proto ze pokud zrovna nedelaji pro nejmenovany holding tak bez vytvareni hodnot dojdou zamestnavateli prachy...

Holt s tím měli všichni, co obhajují CoVidiocii počítat.

Offline siedler

« Odpověď #5161 kdy: Duben 08, 2021, 06:48:51 odpoledne »
Já jsem pracoval z domu - home office dávno před covidem, protože se mi nechtělo otravovat
s ostatními v kanclu. Koukat po ránu na ty ksichty. Kolikrát člověk udělá víc práce z domu než tam. Co jsem tak zažil, nejvíc natěšení byli, co jim to doma moc neklapalo.  Nebo ti, co zažívali na pracovišti druhý vztah - s kolegyní, kolegou na kafíčko. Ty byli nejvíc pracovití, neměli zájem o home office.

Offline šotek

• Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
« Odpověď #5162 kdy: Duben 08, 2021, 11:42:54 odpoledne »
Hodně záleží na konkrétní práci co kdo má. Dost lidí co mají tu možnost na homeoffice na tu zahradu jdou a pak si večer vyřídí e-maily co by jinak dělali přes den za světla. Když to nejsou hořáky, které bývají ale stejně obvykle telefonicky....
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #5163 kdy: Duben 09, 2021, 08:25:57 dopoledne »
Tento týden vyšel na Echu rozhovor s imunologem Jiřím Šinkorou
https://www.echo24.cz/a/SswCZ/imunolog-sinkora-kdyzvidim-ty-vladni-napady-rikam-si-jestli-nanecem-nejedou
a zde celý rozhovor
https://ulozto.cz/file/C5zOh3vU5bi4/rozhovor-s-jirim-sinkorou-pdf?_fid=z5sb
Jiří Šinkora již tady ve vláknu byl, ale umí vysvětlit složité věci, že to člověk pochopí. A toto je podle mě unikátní rozhovor.

V rozhovoru nejdříve vysvětluje, jak pracuje imunita a dá se to pochopit. Potom probírají imunitu po prodělání nemoci versus imunita po očkování, jak dlouho imunita vydrží. Zda očkovat děti. Jak imunitu ovlivňují lockdowny a nošení roušek. A protože zná i ostatní vědce, otevřeně se vyjadřuje k jejich názorům a motivacím. Podle mě hodně dobrý rozhovor, vlastně probírá všechny otázky, které řešíme na fóru.

Několik citací:
"Kdo je imunní, tedy kdo má buď CTL buněčnou imunitu, nebo protilátky, nebo obojí, prostě kdo prodělal onemocnění bez příznaků anebo se s ním potkal, může v klidu na vakcínu zapomenout. Případně může počkat. ... A u těch, kdo ztratili čich a chuť, ani nemusíme testovat. To je v podstatě jasný důkaz infekce nosohltanu novým koronavirem."
"Já bych školy otevřel hned. Vypozoroval jsem zajímavý gradient. Staří imunologové chtějí všechno zavřít, ti mladší ne. Tady podle mě nerozhoduje lepší znalost imunologie, ale strach. Doktor Hořejší se zřejmě bojí covidu, jinak by nemohl říkat věci, které říká. Vašek je můj obdivovaný učitel, jenže teď hlásá naprosté imunologické nesmysly, například že po vakcíně vzniká lepší ochrana než po prodělané infekci. Přitom je to zcela jistě naopak. Doktor Hořejší tvrdí, že vakcíny vytvoří lepší imunitu než přirozená infekce, a implicitně myslí protilátky. Což ale není pravá antivirová imunita! Ano, vakcíny vyrobené tak, aby produkovaly tělesné protilátky, které pak budou obíhat krví, samozřejmě vytvoří větší a mohutnější protilátkovou imunitu. Jenže ta není v žádném případě pestřejší, naopak bude náchylná k tomu, aby ji mutované kmeny obešly. Vakcína vytváří několik málo specifických protilátek, které pak musejí obalit vir. Přirozené protilátky jsou heterogennější, pestřejší."
"Tak to ale s epidemiology je. Oni mají na všechno schémata. Tady mají schéma kolektivní imunity, že proočkování 70-80 procent lidí zajistí stádní imunitu. Ale pozor - to je schéma z boje proti infekcím, kterým se nikdo neubrání. Především pravé neštovice, některé jejich kmeny, mají stoprocentní smrtnost. V tom je obrovský problém toho schématu. Epidemiologové ho aplikují na virus, proti kterému se skoro všichni ubráníme."
"Jak dlouho tedy člověku imunita po infekci vydrží?
Nekonečně - pokud se s ní bude pořád potkávat. Tady je Achillova pata všech těch roušek a izolací. Koronaviry jsou mělká infekce, takže vám systém musí pořád hlásit: Je to tady zas, je to tady zas. Jinak na ně imunitní systém může zapomenout."
"A já říkám, že očkováním dětí, tohoto přirozeného rezervoáru koronaviru, můžeme ten koronavirus zahnat do kouta. A kdo nám zaručí, že právě očkováním dětí ho nedonutíme ke smrtící mutaci? Pačes i já se dopouštíme hypotéz. Ale pro tu moji mluví jeden argument - jak to, že v dětech nezmutovaly všechny čtyři předchozí koronaviry, které v nich žijí od nepaměti? Pokud vím, tak jsme proti nim děti neočkovali."

Offline BartH8

« Odpověď #5164 kdy: Duben 09, 2021, 09:32:19 dopoledne »
Ten doktor je špatný. Jeho závěry nepřinesou žádné zisky do těch správných kapes.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline Peta

« Odpověď #5165 kdy: Duben 09, 2021, 11:52:39 dopoledne »
Šinkora umí věci dobře vysvětlit a má podle mně správné odborné připomínky. Líbí se mi ten odstavec o špatně nastavené stádní imunite. Jestli jste věci sledovali, jistě jste si všimli že požadované procento "imunizovaných" se časem postupně zvyšovalo. Z původních nějakých 30% přes 60% až na dnešních 80% či někde dokonce více.
Správný je rovněž postřeh o vysloveném lhaní o lepší imunite po očkování než po proděláni nemoci. Nevím jestli na ty co to tvrdí "něco mají" anebo je v tom něco jiného.

Offline Peta

« Odpověď #5167 kdy: Duben 09, 2021, 02:31:17 odpoledne »

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5168 kdy: Duben 09, 2021, 03:03:38 odpoledne »
První případy brazilské mutace na Děčínsku. Z toho důvodu se tam mají školy otevřít později.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5169 kdy: Duben 09, 2021, 06:59:28 odpoledne »
Správný je rovněž postřeh o vysloveném lhaní o lepší imunite po očkování než po proděláni nemoci. Nevím jestli na ty co to tvrdí "něco mají" anebo je v tom něco jiného.

Já tedy jenom připomenu výše uvedenou studii vědců z britských univerzit:
Nová studie vedená univerzitami v Sheffieldu a Oxfordu s podporou UK Coronavirus Immunology Consortium (UK-CIC) zjistila, že 99 procent lidí vytváří silnou imunitní odpověď proti Covid-19 již po jedné dávce vakcíny Pfizer.

...Navrhuje, aby jedna dávka vakcíny chránila před závažným onemocněním, což podporuje rozhodnutí odložit druhou dávku a poskytnout ochranu co největšímu počtu rizikových skupin poskytnutím více prvních dávek. Studie ukázala, že po dvou dávkách byla úroveň ochrany ještě silnější, což podtrhuje důležitost lidí, kteří přicházejí s druhou dávkou.

...Zjistilo se, že lidé, kteří byli dříve infikováni Covid-19, vykazovali po jedné dávce vakcíny Pfizer vyšší reakce T buněk a protilátek ve srovnání s lidmi, kteří Covid-19 nikdy předtím neměli a měli jednu dávku vakcíny.

Vědci zjistili, že u lidí, kteří v minulosti měli Covid-19, se reakce T buněk po očkování rozšířila, aby rozpoznala více oblastí proteinu Covid-19 spike - který napadá imunitní systém a způsobuje vážné onemocnění. To znamená, že i u těch, kteří již byli infikováni, poskytuje očkování vakcínou Pfizer lepší ochranu a zvýšenou imunitní odpověď na Covid-19 než imunitní odpověď z přirozené infekce, což dále podporuje potřebu očkovacího programu.

Dosud není známo, jak dlouho T infekce a protilátková odpověď vydrží po infekci. První dávka vakcíny Pfizer a AstraZeneca nabízí dobrou úroveň ochrany, ale pro dosažení maximální ochrany je důležité, aby každý dostal druhou dávku, když byl pozván, protože dvě dávky vakcíny poskytnou dlouhodobější ochranu před virem.

„Naše výsledky ukazují, že reakce T buněk a protilátek vyvolané přirozenou infekcí je významně podpořena jednou dávkou vakcíny. Zatímco reakce na jednu dávku byla u osob dosud neinfikovaných infekcí nižší, byla stále stejná nebo lepší než imunita u dříve infikovaných jedinců před tím, než byla posílena očkováním.

"Je zajímavé, že jsme také zjistili, že očkování zlepšuje šíři odpovědí T buněk generovaných u dříve infikovaných jedinců." V imunologii je to dobrá věc, protože to znamená, že je větší pravděpodobnost zachování ochrany před novými mutacemi viru a další práce vyhodnotí, jak dlouho tyto reakce na vakcíny trvají. Je stále důležité, aby každý dodržoval pokyny NHS, aby dostal dvě dávky vakcíny, i když si myslíte, že jste již dříve mohli mít Covid-19.

https://www.sheffield.ac.uk/news/new-study-finds-strong-immune-response-following-covid-19-vaccination

Offline xB.H

« Odpověď #5170 kdy: Duben 09, 2021, 07:28:32 odpoledne »
Jsem zvědavý, jestli má tohle nějakou naději:

"Už žiadne lockdowny! Británia bude s Covid-19 zaobchádzať ako s chrípkou"
https://www.hlavnydennik.sk/2021/04/08/uz-ziadne-lockdowny-britania-bude-s-covid-19-zaobchadzat-ako-s-chripkou/

originál je na:

https://www.telegraph.co.uk/news/2021/04/01/no-lockdowns-britain-will-treat-coronavirus-like-flu-says/?fbclid=IwAR2sJUa2FRcMgxMP2aQXoqK_5QORZw-QFi3o2zTnkirNClRezRyNyOngZwI

ale chce to registraci.
Že by záchvěv zdravého rozumu? Kéž by...po tom roce už by to bylo potřeba.

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #5171 kdy: Duben 09, 2021, 08:31:19 odpoledne »

Pochybuji. :-)

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/arenberger-setkavani-lidi-mozna-jeste-omezime-40356555#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=ky0K8Wwq47v-202104091826&dop_id=40356555&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
"Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v pátek večer uvedl, že možnost setkávání 10 lidí vevnitř a 20 lidí venku se možná ještě zpřísní na dva lidi uvnitř a dva venku. Pokud ano, oznámí to v sobotu odpoledne. Ministerstvo hledá cestu, jak to udělat. Arenberger to řekl v České televizi. Připustil, že záležet bude na tom, jak to posoudí právníci."

Offline BartH8

« Odpověď #5172 kdy: Duben 09, 2021, 08:45:48 odpoledne »
Estli náhodó tu studiu britskéch vědátorů necáloval nějaké ten výrobca. Soni  ;)
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5173 kdy: Duben 09, 2021, 08:57:31 odpoledne »
Necáloval, to už jsem se schválně dívala už než jsem to sem dávala poprvé  :) . Je to naprosto nezávislá studie.

Offline BartH8

« Odpověď #5174 kdy: Duben 09, 2021, 09:00:13 odpoledne »
Nic není nezávislé. A pokud použiji selský rozum, zdá se mi že pravdu má spíš ten náš vědec.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5175 kdy: Duben 09, 2021, 09:08:25 odpoledne »
No oni v těch studiích uvádějí i konflikty zájmů i sponzory atd. Já zase spíš věřím nejnovějším poznatkům skupiny vědců ze 3 univerzit, kteří se takovými výzkumy zabývají... i s tím, že sami říkají, že některé aspekty vyžadují další zkoumání. Taková absolutní jistota, kterou prezentují někteří lidé (byť odborníci), mě u dosud neznámého onemocnění poněkud znepokojuje. Proč by měl mít pravdu on a ne skupina vědců, která se několik měsíců zabývala studiem a výzkumem dané tématiky?

Offline xB.H

« Odpověď #5176 kdy: Duben 09, 2021, 09:13:52 odpoledne »

Pochybuji. :-)

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/arenberger-setkavani-lidi-mozna-jeste-omezime-40356555#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=ky0K8Wwq47v-202104091826&dop_id=40356555&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
"Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v pátek večer uvedl, že možnost setkávání 10 lidí vevnitř a 20 lidí venku se možná ještě zpřísní na dva lidi uvnitř a dva venku. Pokud ano, oznámí to v sobotu odpoledne. Ministerstvo hledá cestu, jak to udělat. Arenberger to řekl v České televizi. Připustil, že záležet bude na tom, jak to posoudí právníci."

Mě rozsekalo tohle: https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/respirator-je-nutny-i-v-kabrioletu-potvrdilo-ministerstvo-motorkari-ho-naopak-mit-nemusi?fbclid=IwAR0Or1UW3MTteju_p05f_76lXLT2EqR2xVNJOtdIab8qOLhvOdeVs0qSfQ4

Jakožto odpůrce nošení těchto nesmyslů jsem měl v plánu z recese vytáhnout za teplého počasí kabrio, nasadit si respirátor a projet se s tím po městě ale koukám, že ministerstvo je rychlejší :D

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5177 kdy: Duben 10, 2021, 03:40:36 odpoledne »
To není dobrá zpráva:

Dva případy brazilské mutace se objevily u pacientů z Varnsdorfu. Oba nebyli v zahraničí a není jasné, kde se nakazili.

Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/brazilska-mutace-varnsdorf.A210410_121718_usti-zpravy_bse

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5178 kdy: Duben 10, 2021, 04:25:34 odpoledne »
Dnešní cesta z Pardubic na jih Moravy - vojenské kontroly na každé hranici okresu a v obou směrech. Stavěly skoro všechna auta.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5179 kdy: Duben 10, 2021, 04:58:45 odpoledne »
Hmmm potreba uzit si buzerace nez v pondeli skonci...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5180 kdy: Duben 10, 2021, 05:27:12 odpoledne »
Asi...

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5181 kdy: Duben 10, 2021, 06:32:03 odpoledne »
On se totiz ten covid do pulnoci hrozne agresivne siri a pak prestanr  "omg"

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5182 kdy: Duben 10, 2021, 06:35:05 odpoledne »
Ministr zdravotnictví v pondělí vládě navrhne, aby pokračovalo omezení na setkávání osob jako dosud - dva venku, dva uvnitř.

Offline Ursa Minor

• Gardening
« Odpověď #5183 kdy: Duben 10, 2021, 06:39:32 odpoledne »
Zdravím po delší době všechny. Zde se vyjadřuje jeden lékař k covidu z jiného úhlu pohledu. Prohledal jsem fórum, jeho jméno zde již šlo, ale před několika lety, kdy žádná pandemie nebyla. Zkuste se na to podívat, ocenil bych názory zdejších nestorů na toto video. Kvalita je špatná, ale srozumitelné to je. Díky.

https://odysee.com/@Matro%C5%A1:6/Prijde-jeste-nicivejsi-virus:5

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5184 kdy: Duben 10, 2021, 07:00:56 odpoledne »
Já k tomu napíšu jen toto: To, že Rothschild podal patent na metodu testování na Covid 19 v letech 2015 a 2017 je bohužel už celosvětově rozšířené nepravdivé tvrzení. Je sice opakovaně vyvracené, ale tato tvrzení si žijí svým vlastním životem a jsou s oblibou šířena dál, zvlášť proto, že mají střípek pravdivého podkladu. Pan R. pouze v r. 2015 podal žádost o patent v rámci stejné "rodiny" patentů, do které až v květnu 2020 přibyl patent na testování Covid19. Patent pana R. je něco jako předchůdce patentu na testování Covid19, vykazuje tedy nějaké podobné znaky (tuším, že zde to bylo použití biometrických údajů), nicméně o Covidu19 se ani v nejmenším nezmiňuje.

Oproti tomu už desítky laboratoří na celém světě potvrdily přírodní původ viru a stále více se daří vystopovat "cestu" viru z té přírody k člověku.

Offline Ursa Minor

• Gardening
« Odpověď #5185 kdy: Duben 10, 2021, 07:07:16 odpoledne »
Tak já se modlím, abys měla pravdu. Protože jinak pánbů s náma a šmitec.

Offline Ursa Minor

• Gardening
« Odpověď #5186 kdy: Duben 10, 2021, 07:10:22 odpoledne »
Mimochodem, ten pan R., to musí být teda učiněný anděl a filantrop s velkým F  ;D

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5187 kdy: Duben 10, 2021, 07:53:27 odpoledne »
Tak já se modlím, abys měla pravdu. Protože jinak pánbů s náma a šmitec.

Lidi zapomínají, že my opravdu nepotřebujeme (tedy přesně řečeno - příroda nepotřebuje), aby někdo vypouštěl umělé viry... a příroda na to ani nečeká. Prostě nás čas od času oblaží nějakým takovým "dárečkem" sama od sebe. A není to až tak výjimečná událost. Akorát ten koronavirus se rozjel poněkud víc. Řadu epidemií se podařilo udržet v lokálním měřítku. Pokud by zmutovala třeba ptačí chřipka, což je poslední roky jeden z největších strašáků, tak to bude pořádný hukot. A třeba taková ebola, to byl (a je) pořádnej strašák.

Offline Včeliš

« Odpověď #5188 kdy: Duben 10, 2021, 08:55:01 odpoledne »
Mě zneklidňuje to, že tenhle vir kosí téměř zcela pouze skupinu lidí, která ze systému bere a nic tam nedává. Jsou výjimky, které se hodně prezentují, ale tvoří pouze řádově procenta zemřelých.
To vypadá, jako záměrná likvidace cílové skupiny. Ostatní i smrtelnější nemoci si tolik nevybírají, viz SARS, EBOLA, HIV, MOR, atd. No, je nad čím přemýšlet.

Offline šotek

• Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
« Odpověď #5189 kdy: Duben 10, 2021, 09:15:22 odpoledne »
To není dobrá zpráva:

Dva případy brazilské mutace se objevily u pacientů z Varnsdorfu. Oba nebyli v zahraničí a není jasné, kde se nakazili.

Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/brazilska-mutace-varnsdorf.A210410_121718_usti-zpravy_bse
A dle obvyklých zkušeností nahlásí průměrných 0,8 kontaktu.... Snad se to zbytečně rychle nerozšíří
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5190 kdy: Duben 10, 2021, 09:25:16 odpoledne »
Mě zneklidňuje to, že tenhle vir kosí téměř zcela pouze skupinu lidí, která ze systému bere a nic tam nedává. Jsou výjimky, které se hodně prezentují, ale tvoří pouze řádově procenta zemřelých.
To vypadá, jako záměrná likvidace cílové skupiny. Ostatní i smrtelnější nemoci si tolik nevybírají, viz SARS, EBOLA, HIV, MOR, atd. No, je nad čím přemýšlet.

Onemocnění jsou různého typu (s různým působením na organismus) a covid by se dal spíš připodobnit ke chřipkám. U běžné sezónní chřipky mají senioři také horší průběh. Je to souběh okolností, které přispívají k horšímu průběhu nemoci, a tento souběh je častější u seniorů, než u těch mladších ročníků.

Offline Včeliš

« Odpověď #5191 kdy: Duben 10, 2021, 09:40:58 odpoledne »
S tím souhlasím, ale právě to může být důvod vytvořit něco podobného s větší silou.

Offline xB.H

« Odpověď #5192 kdy: Duben 10, 2021, 09:57:09 odpoledne »
Ta úmrtí jsou hlavně imunitou. Mě spíš zaráží ta propaganda kolem vakcín, zvýhodňování očkovaných a snaha o očkování za každou cenu. Vždyť na začátku hlásali, že vakcína šíření stejně nezabrání ale ochrání (částečně) jenom očkovaného. Tak proč najednou chtějí separovat neočkované.....Přitom je už nyní zřejmé, že ta vakcína je pěkná sračka.

Offline Včeliš

« Odpověď #5193 kdy: Duben 10, 2021, 10:18:57 odpoledne »
Ty si založ vlákno lidská práva a přestaň plevelit epidemii.

Offline xB.H

« Odpověď #5194 kdy: Duben 10, 2021, 11:06:28 odpoledne »
To s tím úzce souvisí ;)

Offline Peta

« Odpověď #5195 kdy: Duben 11, 2021, 12:29:12 dopoledne »
Ve vší úctě, tenhle článek neříká nic nového a je vidět že byl napsán pouze pro podporu očkování a "čárečku" v publikační historii, či pro zvýšení pravděpodobnosti přijetí k publikaci.

Obecně platí, že setkání s Covidem vyvolá vytvoření potřebných imunitních T-buňek. Tyto rozpoznávají mnoho sekvencí nepřátelské virové částice. Rozpoznávají jej doslova hmatem.

Teď budu psát velmi, ale velmi zjednodušeně:

Dá se říct, že T-buňky vzniklé po kontaktu s virem jej poznají ať už na něj šáhnou zepředu, zboku, zezadu, shora či zespod. Byl totiž důkladně prozkoumán.
Tyto paměťové T-buňky jsou pak připraveny a cirkulují tělem a osahávají vše na co narazí. Když nahmatají něco co mají v paměti, tedy kousek patřící viru, začnou se množit a způsobí imunitní odezvu, vznik protilátek atd.
RNA-vakcíny nesou malinkatý kousek patrící viru. Ale jenom a pouze kousek čouhající např. zboku. Imunitní T-buňky které vzniknou na základě očkování tedy rozpoznají skutečný virus jenom když je natočený bokem. Když na tento kousek narazí T-buňka, spustí to stejnou reakci jakou spustí dotek celého viru zboku. Když jej ale potkají zepředu, či zezadu anebo z jiné strany, tak smůla, nic se neděje a jde se o dům dál. Virus má šanci se vesele množit.
Stejně tak platí, že když viru zmutuje právě ten kousíček který byl součástí vakcíny, T-buňka vzniklá po očkování jej nemusí rozpoznat! Ta která vznikla přirozeným kontaktem ale nese informace o ostatních "podobách a pozicích".
Už  tohoto principu je jasné, že T-buňěčná imunitní odezva po kontaktu s virem je univerzálnější.

Ta novinka o které píšeš uvádí jenom to, že přirozená "T" imunita funguje.
T-buňky totiž dělají přesně to, k čemu byly určeny. Úplně stejná pozitivní odezva bude totiž i po setkání s virem. Ten je všude kolem nás, nevyhneme se mu, je prostě tady a hotovo. Když máme T-buňky, máme obranu. Používá se k tomu to hrozné slovo - jsme promořeni.
Ta zpráva vlastně jenom potvrzuje to co říkají imunologove - imunizuje nás (neustálý) kontakt s virem.

Další umělá vakcinace jehlou tedy potřeba není. Vakcinováni jsme znovu a znovu normálním kontaktem s okolím.

Dále musíme mít na paměti to co politici, matematici a jiní "influenceři" a pod. kteří o imunitě nic nevědí zatvrzele odmítají - hladina protilátek se časem rychle snižuje, T-buňky ale zůstávají.

Jak dlouho? O tom se taky intenzivně mlží a tlačí se na neustálé proočkovávání.
Podle mne je to naprostá hloupost.
Máme totiž informace o podobné mršce - SARS. To je, jak víte, další koronavirus, podstatně nepříjemnější. Jeho smrtnost je ale uváděna myslím kolem 7-11%, narozdíl od Covid-19 kde podle bulletinu WHO je to 0.23% (chřipka má, podle typu, smrtnost kolem 0.19).

Je potvrzeno, že T-buněčná imunita u lidí vzniklá proděláním SARS přetrvala dodnes, tedy 17let!
Detaily tady:

https://www.nature.com/articles/s41586-020-2550-z?fbclid=IwAR0qI3Hp8QT81ntKO1kxwiRmsQqe7TexIcplxYVTzyXqqyNFysvEKhF2vYQ

Není důvod aby tomu u Covidu bylo jinak.
Další dobrá zpráva je, že T-buňěčná imunita po SARS-u chrání i před Covidem-19. Toto vlastně potvrzuje to co hodně imunologů říká o zkřížené imunitní odezvě (naší odolnosti) proti různým koronavirům. Jsou si totiž hodně podobné (koronaviry rozšířené mezi lidmi), a díky tomu, že jsou zodpovědné za cca 40% respiračních onemocnění, předpokládá se že předchozí, nejlépe opakované,  prodělání nějaké té "rýmy" a pod. nám hodně pomáhá.

.....
...Zjistilo se, že lidé, kteří byli dříve infikováni Covid-19, vykazovali po jedné dávce vakcíny Pfizer vyšší reakce T buněk a protilátek ve srovnání s lidmi, kteří Covid-19 nikdy předtím neměli a měli jednu dávku vakcíny.

Vědci zjistili, že u lidí, kteří v minulosti měli Covid-19, se reakce T buněk po očkování rozšířila, aby rozpoznala více oblastí proteinu Covid-19 spike - který napadá imunitní systém a způsobuje vážné onemocnění. To znamená, že i u těch, kteří již byli infikováni, poskytuje očkování vakcínou Pfizer lepší ochranu a zvýšenou imunitní odpověď na Covid-19 než imunitní odpověď z přirozené infekce, což dále podporuje potřebu očkovacího programu.
...

Offline BartH8

« Odpověď #5196 kdy: Duben 11, 2021, 12:41:01 dopoledne »
Oceňuji že sis dal práci a pěkně to napsal. Ale myslím že pro některé zbytečně... Neříkal to totiž nikdo v televizi.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5197 kdy: Duben 11, 2021, 01:19:43 dopoledne »
Novy ministr nepotreboval na kolecko prikazuji, povoluji, odvolavam, odvolavam co jsem odvolal... ani tyden. Gratulujeme.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5198 kdy: Duben 11, 2021, 09:11:32 dopoledne »
Ve vší úctě, tenhle článek neříká nic nového a je vidět že byl napsán pouze pro podporu očkování a "čárečku" v publikační historii, či pro zvýšení pravděpodobnosti přijetí k publikaci.

.....

...

Také oceňuji tak rozsáhlou odpověď a pevně věřím, že si zde nikdo nemyslí, že své info čerpám z televize :) . Nicméně jen připomenu, že se nejedná jen tak o nějaký článek, ale o výsledky poměrně rozsáhlé studie, kterou prováděli vědci ze 3 univerzit a i ti připouští nutnost dalších výzkumů. Pokud bude imunita po setkání se s virem douhodobá, tím líp, bohužel měření tomu zatím moc nenasvědčovala. Nemoci jsou různé, i koronaviry jsou různé a nemusí se chovat stejně. A jen doplním - přirozená infekce by byla fajn, pokud by sebou nenesla to riziko poměrně závažného onemocnění a následků. A o to tady jde především - vyhnout se závažnému průběhu onemocnění a následkům onemocnění, které nastupují ve velkém procentu i po prodělání mírného covidu. K termínu promoření se už vyjadřovat nebudu, to už to proběhlo mockrát.

Offline BartH8

« Odpověď #5199 kdy: Duben 11, 2021, 10:06:37 dopoledne »
To sou stejní vědci co věří v globální oteplování díky člověku? Ti kteří poroučí fyzice? Zakazují potlesk na školách?
Na tom není nic vědeckého, to je náboženství  ;D
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš