Autor Téma: epidemie  (Přečteno 255489 krát)

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: epidemie
« Odpověď #2950 kdy: Leden 08, 2021, 11:06:51 odpoledne »
xB.H - Tady je to pěkně řečené a celkem jasně, co se děje na ekonomické scéně v EU
https://www.youtube.com/watch?v=CstQdoPmG6w

Dával jsem tento odkaz dnes do téma ekonomického kolapsu, sem mi to přišlo trochu mimo mísu.

Je tam pěkně řečeno jak se ekonomická krize maskuje a přesouvá jinam, tak aby obyčejný spotřebitel to neviděl.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2951 kdy: Leden 08, 2021, 11:48:11 odpoledne »
No jestli je to pravda tak to nás čekaj pěkný věci....

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2952 kdy: Leden 09, 2021, 07:10:59 odpoledne »
Dneska jsem potkal jednoho známého, kterého jsem neviděl od léta. Docela jsem žasnul jak vláda rozdělila lidi. Bál se přiblížit a ani ruku nechtěl podat. Tak jsem se ho ptal, co si o CoVidiocii myslí a sám říkal že neví, jeho přítelkyně dělá v nemocnici u nás v okrese, prý tam je plno lidí ale krom toho, že jsou pozitivní jim nic není. Ale čumím tedy, jak vládní propagande podlehnou i mladí lidé. Tenhle kluk nemá ani televizi a vždycky mu tak nějak bylo vše fuk.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: epidemie
« Odpověď #2953 kdy: Leden 09, 2021, 07:31:38 odpoledne »
Pri úvahách a pozorovaniach mi táto situácia príde velmo výhodná pre vládnuce mocnosti. Takže neprepokladám skoré uvolnenie. Zaráža ma to, že zatial idú automobilky plným tempom. Teraz keď odstavili od príjmov značnú časť strednej triedy to vyzerá, že si autá kupujú len zdravotníci za nadččasy a farmaceuti.   ::)
V čechách živnostníci, kterých se omezení nejvíce týká rozhodně nejsou střední třídou. To se projeví i tím, kolik jich skočí na paušální dani a to bude asi jen polovina lidí, co mají obrat pod milion a jsou rádi, že se uživí.
Těch pár skutečných podnikatelů, kterých se omezení dotkla se s nimi vyrovná a možná na nich i vydělá. Takže velkej byznys frčí dál, jen zoufalí živnostníci na epidemii doplácejí.
Možná to je pravý důvod přeceňování nebezpečí covidu, celosvětově zničit poslední nezávislou skupinu lidí na státní moci.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2954 kdy: Leden 09, 2021, 09:20:20 odpoledne »
Ještě k tomu zkreslování statistik, jeden pozorný čtenář v CoVid fóru upozornil na nesrovnalosti v úmrtních tabulkách: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/.../covid-19/osoby.csv někteří lidé například umřeli ve 120 letech (pro vyhledání použijte Ctrl+F a do tabulky napište 120). Jaký že věk má nejdéle žijící člověk? Ano, takové rekordmany u nás v ČR máme.

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2955 kdy: Leden 10, 2021, 12:07:56 odpoledne »
V poslední době mě překvapilo, že země, které nejvíc očkují proti čínskému koronaviru - Izrael a Velká Británie. Vůbec protiepidemické zákazy neruší, spíš je naopak ještě zpřísňují.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2956 kdy: Leden 10, 2021, 04:53:14 odpoledne »
Protože vládě se zalíbila moc, teď se svoboda bude poskytovat pouze za úplatu. Lidi si nechají kálet na hlavu a vládě se zalíbilo jak stádo slušně poslouchá. Oni se ani netají s tím, že po očkování by měli v plánu něco rozvolňovat. Lidi si na roušky a zákazy zvykli a mnozí ti ještě řeknou že si ji do krámu klidně vezmou že je to nijak neomezuje....co k tomu dodat....Jak se tohle po správnu nazývá? Stockholmský syndrom? Koroňáci jsou navíc tak tupí, že mnozí ještě věří, že je to pro jejich dobro.

aladin38

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2957 kdy: Leden 11, 2021, 05:53:50 dopoledne »
Čauky náhodou jsem našel na internetu ;
https://www.nasrestart.cz/signaly-nadeje/1511-virologum-cele-planety
Jak se zbavit Koronaviru, jedlá soda roztok přivést k varu a dýchat. Ve stručnosti.
Je fakt, že už jako malej, jsem veškerou rýmu díky rodičům řešil tak, že se uvařil velkej hrnec horkýho heřmánku a já pod osuškou dýchal. Rýma byla hned v tahu.
Nechci tvrdit a nikoho přesvědčovat, že to funguje i na covid a nechci vytvářet nějakou konspiračku.
Zatím se mi Covid vyhejbá ač dělá ta moje v supermarketu. Kluk ve škole.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2958 kdy: Leden 11, 2021, 08:45:48 dopoledne »
Propaganda jede na plné obrátky:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid-19-krematorium-koronavirus-obrazem-fotografie.A210110_102630_domaci_knn?

Když zmíní A tak by měli i B a sice že zmíněné krematorium je spádové, na hranici svých kapacit, má často technické problémy a potřebuje modernizaci. Už v roce 2019 si nemohli dovolit více jak dvoudenní odstávku:
https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostravske-krematorium-ceka-zasadni-rekonstrukce-20190922.html

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2959 kdy: Leden 12, 2021, 11:58:34 dopoledne »
Neověřoval jste někdo toto?

https://www.resetheus.org/2021/01/04/svetova-zdravotnicka-organizace-konecne-priznava-ze-test-pcr-na-covid-19-ma-problem/?fbclid=IwAR31Zevvki1gagCht69AlJMmyFWHr37OnP_2DF-6ifkXGYJV0F5P7JyNbGA

Ze soukromých zdrojů vím, že falešná pozitivita je cca 50% (diskuze výše) ale tady uvádí až 97%, to už mi přijde až přehnaný.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2960 kdy: Leden 12, 2021, 01:09:16 odpoledne »
Autoři článku si špatně přečetli vědeckou literaturu. O žádné 97% chybovosti se nikde nepíše.

Fakt, že jeden test nestačí k jasné pozitivní diagnostice je ve vědě a medicíně obecně známý. Proto u velké části onemocnění( Covid, infekční žloutenky, HIV) po prvotním pozitivním testu následuje druhý test. Pokud jsou oba testy pozitivní, teprve tehdy je určena diagnóza.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2961 kdy: Leden 12, 2021, 01:14:49 odpoledne »
Je dost možný, že je to úmysl.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2962 kdy: Leden 12, 2021, 01:19:54 odpoledne »
O tom pochybuju. Jasně, jeden podplacený lékař by mohl falšovat výsledky nebo kšeftovat s nefunkčním vybavením, ale v celoevropském měřítku by to nefungovalo. Laboranti by si toho okamžitě všimli.

Taky je tu možnost, že autoři prostě kecají a překrucují pravdu.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2963 kdy: Leden 12, 2021, 01:29:17 odpoledne »
V laboratořích a při výpočtech jsou podobné nefunkční testy hned poznat.
Nefunkční testy, špatný odběr vzorku nebo porouchaný přístroj vám začnou vyhazovat nesmyslná data, toho si po letech na univerzitě okamžitě všimnete.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2964 kdy: Leden 12, 2021, 01:37:56 odpoledne »
Co jsem se s ni bavil tak to funguje tak, že pacient, který se prokáže jako pozitivní jde teprve do laboratoře, za den či dva se dozví výsledky a pak teprve může jít na vyšetření.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2965 kdy: Leden 12, 2021, 01:49:28 odpoledne »
 To by celkem odpovídalo.
Nejsem mikrobiolog, ale na nekteré testy (především ty krevní - syfilis, HIV), musí pacient přijít znova, ale u jiných testů nemusí chodit, stačí jenom druhá kultivace na petriho misce (různé bakterie, prvoci, viry, testy ze slin)

Upřímně, nejsem si jistá kam patří covid.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2966 kdy: Leden 12, 2021, 03:41:56 odpoledne »
Jinak pokročil jsem zase dále, rozmáhají se nám články o tom, jak zdravotníci nestíhají a sanity neustále vyjíždí. Oprášil jsem tedy radiostanici, nastavil výstupy středočeských převaděčů ZZS na kmitočtech 166.975 (letecká), 167.1625, 167.175, 167.200, 167.2250 a 167.275 MHz (majitelé VKV scannerů nebo čínských radiostanic mohou monitorovat také) a poslouchal provoz. Za starých časů bylo možno chytit relace každých pět minut, nyní je to cca 20-30minut. Problémy, se kterými vozí pacienty jsou plus mínus stejné jako dříve akorát kdo je CoVid pozitivní tak po tom dezinfikují sanitu. Ze zachyceného provozu tedy nemám pocit, že by se jezdilo nějak více, ba naopak bych řekl, že provoz je průměrně 3-4x menší. Buď média zase lžou, nebo už záchranka přesedlala na digitál, ovšem středočeský kraj by měl nějakou dobu na analogu ještě zůstat. Nedělám z tohohle zjištění závěry ale článkům bych jako tradičně nevěřil.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2967 kdy: Leden 12, 2021, 05:46:51 odpoledne »
potvrzuji, desinfekce cca 30min. Jinak dnes jsem zachytil druhého CoViďáka.

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: epidemie
« Odpověď #2968 kdy: Leden 12, 2021, 08:26:05 odpoledne »
Jen tak pro zajímavost jsem projel Běloruské noviny, jak jsou na tom s Kovidem, jelikož jsou stejně velcí (počet obyvatel 9,5 mil.) jako mi a mají svého svérázného vůdce, který nepodporuje šílenství kolem Kovida a léčí to jízdou na traktoru :-) 

Nejdříve co píší aktuálně noviny o situaci Kovid v Bělorusku (data z jejich ministerstva):

Za poslední den bylo v Bělorusku zaregistrováno 1855 případů COVID-19 Devět lidí s koronavirovou infekcí zemřelo, 1820 pacientů bylo propuštěno z nemocnic, uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

Během dne se zvýšil počet nových případů COVID-19 - 5. ledna bylo registrováno 1273 případů koronaviru (10 úmrtí).
Celkový počet potvrzených případů COVID-19 v zemi dosáhl 204 958 a zemřelo 1 480 pacientů s koronavirem. 186 394 lidí se uzdravilo.
Za poslední den bylo provedeno 17 925 testů na koronavirus (celkem - 4 068 847 testů).
5. ledna předal Rospotrebnadzor Bělorusku 30 tisíc testů na stanovení koronaviru.




Goofe, když jsi pročítal ty Běloruské noviny, bylo tam napsáno i něco o kolabujícím zdravotnictví, přeplněných nemocnicích, chladících boxech, hromadách mrtvých?

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: epidemie
« Odpověď #2969 kdy: Leden 12, 2021, 09:06:22 odpoledne »
Co jsem projel, tak články o Kovidu cca měsíc zpátky. No a jelikož jim tam dosud umřelo asi 1500 lidí na Kovid, tak o mrazákách, tam nikdo nepíše. Zdravotnictví jim tam, asi taky moc nekolabuje, jelikož ho tam měli i předtím zahlcený a péči nic moc :-)

Pěknej byl článek, kdy šel prezident do nemocnice a neměl sebou roušku, chvíli se tam pohyboval a doktoři mu doporučily roušku a na výzvu doktorů si ji tedy potom vzal. Ani prezident se tam nebojí.

V běloruských novinách jsou články o kovidu jen jako zapadlé zprávy, něco jako jsou u nás zprávy o zvířátkách v Zoo. Někde tam jsou, ale není to důvod je cpát na první stranu.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: epidemie
« Odpověď #2970 kdy: Leden 12, 2021, 09:13:52 odpoledne »
Takže tam není žádná epidemická katastrofa.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2971 kdy: Leden 12, 2021, 09:28:21 odpoledne »
Co jsem projel, tak články o Kovidu cca měsíc zpátky. No a jelikož jim tam dosud umřelo asi 1500 lidí na Kovid, tak o mrazákách, tam nikdo nepíše. Zdravotnictví jim tam, asi taky moc nekolabuje, jelikož ho tam měli i předtím zahlcený a péči nic moc :-)

Pěknej byl článek, kdy šel prezident do nemocnice a neměl sebou roušku, chvíli se tam pohyboval a doktoři mu doporučily roušku a na výzvu doktorů si ji tedy potom vzal. Ani prezident se tam nebojí.

V běloruských novinách jsou články o kovidu jen jako zapadlé zprávy, něco jako jsou u nás zprávy o zvířátkách v Zoo. Někde tam jsou, ale není to důvod je cpát na první stranu.
Ono ani u nás to mezi náma není s dodržováním tak žhavý, jak to naoko možná vypadá. Vím, jak to vypadá za zavřenými dveřmi některých ministerstev a úřadů. I ta jedna známá mi potvrdila že skafandry se štítem a rouškou jsou jenom na vybraných místech, kam chodí novináři....ale to samozřejmě si nikdo netroufne veřejně.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2972 kdy: Leden 12, 2021, 09:31:05 odpoledne »
Jinak žádný další CoViďák v éteru a to už poslouchám pár hodin na SDR a mám všechny výstupy....na to, že by měly podle novinářů jezdit sanity stále tak tedy nic moc.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: epidemie
« Odpověď #2973 kdy: Leden 12, 2021, 09:43:52 odpoledne »
Řekl bych že se to tam dost omezuje ve zprávách, nedělají moc testů, jelikož je nemají a už očkují Ruskou vakcínou Sputnikem V. Jako podle zpráv to vypadá že tam Kovid je, ale nikdo si z toho nic moc nedělá asi 40% lidí se bojí že se to zhorší, ale více se bojí ekonomické krize, jelikož práce je dost, ale platy klesají a měnu znevažují taky. A vakcínu tam už mají někdy od Vánoc a očkují.

Rozhodně to tam není jako u nás, že denně slyšíte jen Kovid a jak je to hrozný.

Nosí roušky, ale to je asi tak všechno, možná i dodržují 3R, v jejich případě asi spíš 4R ruce, roušky, rozestupy, rozum.

Možná to bude tím, že proti chřipce mají očkovaných 40% lidí.

Aktuálně asi tak:

Za poslední den bylo v Bělorusku zaregistrováno 1731 případů COVID-19, devět lidí zemřelo na infekci koronaviry, 1567 pacientů bylo propuštěno z nemocnic.
Jak bylo uvedeno BelaPAN s odkazem na ministerstvo zdravotnictví již druhý den po sobě klesá počet nových případů COVID-19: 11. ledna jich bylo 1792, o den dříve - 1833. Záznam o incidenci byl zaznamenán 12. prosince 2020 - 1 975 případů.

Celkový počet potvrzených případů COVID-19 v zemi dosáhl 215 724 a 1535 pacientů s koronavirem zemřelo. 197 851 lidí se uzdravilo.

Za poslední den bylo provedeno 4909 testů na koronaviry (celkem 4 144 027).

11. ledna ministr zdravotnictví Dmitrij Pinevič uvedl, že výskyt COVID-19 v zemi klesá. "Ještě před Novým rokem si odborníci všimli stabilního klesajícího trendu v incidenci, který se týká všech regionů." Na základě získaných údajů bylo rozhodnuto stáhnout některé instituce z provozního režimu infekčních nemocnic, “citovala úředníka tisková služba ministerstva zdravotnictví.

Pinevich také uvedl, že po posledním víkendu se na několik dní předpovídá nárůst volání lékařům, což souvisí s takzvanou opožděnou léčbou.

Šéf ministerstva zdravotnictví se domnívá, že nelze očekávat prudký pokles výskytu. "Myslím si, že do poloviny února bude docházet k útlumu, pak snad k mírnému nárůstu v důsledku příchodu běžných epidemických chorob, zejména chřipky," uvedl. - Věříme však, že včasné očkování (letos bylo proti chřipce očkováno více než 40% populace) umožňuje předpovědět nízký nárůst výskytu. Na začátku jara uvidíme účinek očkování. “
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: epidemie
« Odpověď #2974 kdy: Leden 12, 2021, 09:56:00 odpoledne »
Dobře, ale i přesto, kdyby zprávy o covidu byly omezené, netestovali by, atd.  podařilo by se utajit  běloruskému režimu epidemickou katastrofu před světem?

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2975 kdy: Leden 12, 2021, 10:07:49 odpoledne »
Úplně jednoduše, stačilo by netestovat.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: epidemie
« Odpověď #2976 kdy: Leden 12, 2021, 10:21:01 odpoledne »
Když to vezmu tak mají také 4 mil. testů jako mi, ale za poslední dobu dělají jen kolem 4 tisíc denně, dostali nedávno humanitární dar z ruska 30 tisíc testů.

Jinak, ale kdyby tam měli pandémii, tak jako u nás (alespoň jak se to tady prezentuje), tak by měli přeplněné nemocnice a to tam asi zřejmě nemají, v nemocnicích najíždějí na normální provoz, dle zpráv.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: epidemie
« Odpověď #2977 kdy: Leden 12, 2021, 10:23:17 odpoledne »
I kdyby netestovali.
Možná se ptám blbě, ale nedokážu si vysvětlit, proč nejsou v Bělorusku, nebo z Běloruska datovány žádné katastrofické výjevy, když tam nejsou zavedené omezení a covid je tak smrtný. Navíc běloruská opozice by toho určitě využila.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2978 kdy: Leden 12, 2021, 10:30:30 odpoledne »
K těm nemocnicím....není tajemstvím, že plno lidí si volá sanitu ze strachu, protože jsou zblblí koronapropagandou, za další hodně lidí tam leží kvůli izolaci (např. případy z domovů seniorů-to u nich třeba vůbec neřeší), pak tu máme jisté procento lidí, co tam jsou aby se mohly čerpat výkony z pojišťoven (a to si nedělejte iluze, že se tomu tak neděje, třeba na Štědrý Den podle čísel propustili na 900 lidí, to se v jiné dny neděje). To jsou všechno lidi, co by tam ležet nemuseli. No a pak tu je malé procento lidí, co jsou na tom vážně a vyžadují akutní péči a pouze tihle by tam po správnu měli být. Za další pandemie je díky zoufalému testování zdravých a bezpříznakových jedinců, tohle se u jiné nemoci neděje a testy se dělají až po vypuknutí vážných příznaků, do té doby by ani nikoho nenapadlo jít k doktorovi. Pokud všechny tyhle zjevný a logický nesmysly odbourají a soustředí se jenom skutečně na ty, co péči bezodkladně potřebují tak je dost dobře možné, že u nich ani ta epidemie být nemusí, natož pandemie.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: epidemie
« Odpověď #2979 kdy: Leden 12, 2021, 10:36:25 odpoledne »
Asi si zapomněl na to, že jsou pořád víceméně součástí bývalého CCCP a tam je možné všechno :-)

Asi to tam nebude tak vážný, jako to prezentují média tady jako apokalypsu a jak to hrotí EU.
Pak to může být i dáno tím jak počítají Koviďáky (mrtví i nakažení). Kdybych měl tady napsat co vím o testování a prohlašování o umrtí na Kovid v ČR, tak todle forum smažou :-) 
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2980 kdy: Leden 12, 2021, 10:38:24 odpoledne »
stačí kouknout na stránky MZČR a víš hned. Ve zkratce-když tě sesmahne vlak ale budeš pozitivní, umřel jsi na CoVid....to je taková bruselská logika.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2981 kdy: Leden 13, 2021, 08:40:10 dopoledne »
"Za poslední den bylo v Bělorusku zaregistrováno 1731 případů COVID-19, devět lidí zemřelo na infekci koronaviry, 1567 pacientů bylo propuštěno z nemocnic. Jak bylo uvedeno BelaPAN s odkazem na ministerstvo zdravotnictví již druhý den po sobě klesá počet nových případů COVID-19: 11. ledna jich bylo 1792, o den dříve - 1833. Záznam o incidenci byl zaznamenán 12. prosince 2020 - 1 975 případů."

Tohle mi přijde jako hodně zvláštní nepoměr. Z toho skoro plyne, že testují prakticky jen lidi přijaté do nemocnic. Pokud tam to zdravotnictví funguje podobně jako na Ukrajině, kde si lidé musí nejprve našetřit, aby do nemocnice mohli (minimálně na spotřebovaný materiál, další jak kde), tak je možné úplně cokoli a statistiku nezná ani stát. Jediné co je pak možné sledovat je srovnání meziroční úmrtnosti a to v případě Běloruska nejspíš až hodně zpětně (jestli to vůbec zveřejňují).

Také střední délka života je v Bělorusku u mužů o 10 let kratší (66 let) než u nás a u žen o 4 roky (78 let)...

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2982 kdy: Leden 13, 2021, 09:44:38 dopoledne »
Asi si zapomněl na to, že jsou pořád víceméně součástí bývalého CCCP a tam je možné všechno :-)

Asi to tam nebude tak vážný, jako to prezentují média tady jako apokalypsu a jak to hrotí EU.
Pak to může být i dáno tím jak počítají Koviďáky (mrtví i nakažení). Kdybych měl tady napsat co vím o testování a prohlašování o umrtí na Kovid v ČR, tak todle forum smažou :-)
Ono to ani v Italii nebylo tak, jak nam psali v mediich ale to se vzdycky clovek musi informovat u zdroje a to ne vzdycky jde. Jinak hysteticke vylevy jak u nas mame mrazaky na ulicich probehly v USA taky.  Jinak za vcerejsek 3x potvrzeny covid ale vyjezd byl vzdy kvuli jinemu priznaku a 1x horecka 38,8 ( ze si kvuli tomu nekdo vola zachranku nechapu). Za dnesek 1x pad pozitivniho cloveka.

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2983 kdy: Leden 13, 2021, 05:59:08 odpoledne »
Co všechno vládní protiepidemické opatření způsobují.

Je právě zkouškové období. Vysokoškoláci se učí a skládají zkoušky za zimní semestr.

Děti sedí doma na zadku a učí se. Včas si v knihovně zamluvili knihy, které si musí nastudovat ke zkoušce. Knihovna komunikuje, knihy jsou zarezervované a připravené k zapůjčení. Jen přes vládní zákazy knihovna nemá způsob, jak knihy vydat čtenáři.

Jsou to nějaké matematické studie, které se už nedají koupit. V antikvariátech je nemají. A nikdo je nenaskenoval, aby se daly stáhnout. Nikdo ze známých je nemá v domácí knihovně.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2984 kdy: Leden 13, 2021, 06:11:24 odpoledne »
Ty knížky jsou v AJ nebo ČJ?
Pokud jsou v angličtině, tak možná vím kde je sehnat.
Zkoušel jsi uložto a google books
Anglické jsou ke stažení  na library genesis a zlibrary

Hoď mi do soukromých zpráv název a autora, možná je odněkud vyhrabu.

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2985 kdy: Leden 13, 2021, 06:16:44 odpoledne »
Negativní antigenní test bude stačit, aby se mohlo chodit na fotbal, do divadla nebo kina.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/havlicek-negativni-test-jako-vstupenka-na-fotbal-do-hospody-ne-137493#dop_ab_variant=0&dop_req_id=qKbMMUJBCnL-202101131700&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Samozřejmě, opět další vládní úplný nesmysl, ale alespoň něco.
Na fotbale si můžeme zahulákat, ale popovídat u večeře v restauraci se nebude smět.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2986 kdy: Leden 13, 2021, 06:19:32 odpoledne »
Mě se docela osvědčil Market place na FB a pak tady mám v okolí dost velkých měst tak jsem se vetřel do jejich inzercí a pak jde sehnat skoro vše. K těm benefitům: Zaplatit si test abych si moh dát pivo to teda moc terno není. Myslím, že zůstanu u návštěv hospod při svíčkách jako nyní.

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2987 kdy: Leden 13, 2021, 06:30:39 odpoledne »
Děkuji, předal jsem.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: epidemie
« Odpověď #2988 kdy: Leden 13, 2021, 06:34:53 odpoledne »
U nás v knihovně (Liberec) jde objednat knihy přes email a pak vyzvednout přes okýnko, když jsou připravené. Když chtějí, cesta se vždy najde.

Jinak dříve (před Kovidem) šlo objednávat knihy i z jiných knihoven, oni je pak převezou do dané knihovny (musí být asi v nějakém spolku, to nevím). Tak třeba najít knihovnu, která má "okýnko" a pře ní si knihy tam objednat. 
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2989 kdy: Leden 13, 2021, 06:42:42 odpoledne »
U nás na univerzitě to funguje stejně. Objednáš si a vyzvedneš u okýnka.

Jinak tomu co navrhuje goof se říká meziknihovní výpůjční služba, jenom to chvilku trvá. Možná bude rychlejší vyhledat jinou knihovnu v okolí která tu knížku má a vyzvednout si ji u nich.

Napsali jste do knihovny, jestli je nemají v elektronické podobě?

Možná bude na bazoš cz nebo v sekci bazar na databázi knih. Ale střílím od boku, protože neznám název :D

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2990 kdy: Leden 13, 2021, 09:22:22 odpoledne »
Jak je to s těmi krematorii a vůbec se štvavými články na novinkách:
https://docs.google.com/document/d/1eBkBxtjDAEl8YGQGQIlEI3t57kNBzwUqmfhgxZRVphY/edit?fbclid=IwAR1ETei7rtctBf3nZCCdG-aWV99vVLZKQdmLIAAXLgJMiN9kLX2WCxZtaWY

jsem zvědav jak se to bude vyvíjet.

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2991 kdy: Leden 14, 2021, 11:57:36 dopoledne »
V tomto článku se lékař z infekční kliniky nemocnice Na Bulovce domnívá, že jeho manželka prodělal nemoc Covid-19 už v prosinci 2019 v České republice
https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/i-v-cesku-se-lide-mohli-nakazit-covidem-uz-predloni-rika-profesor-machala

Z hlediska prepperství to asi nemá žádný význam, je to spíš taková zajímavost. A zaujalo mě to osobně.

V pondělí 6. ledna 2020 ráno jsem měl nařízené jednání u soudu. A ten den odpoledne se mi zdálo, že je mi nějak divně, ale ještě jsem ten den ušel asi deset kilometrů. Ale druhý den ráno, mi už bylo tak špatně, že jsem nešel do kanceláře a zůstal v posteli. Na přesný průběh nemoci si už moc nevzpomínám, nebylo mi dobře, občas jsem pospával i přes den, měl jsem rýmu a kašel, bylo mi tak, jak občas člověku bývá při chřipce nebo jiné viroze, nic mimořádného. Ale jeden z těch dnů jsem měl zimnici, to si pamatuji, protože to bylo poprvé v životě. Teplotu jsem si neměřil, takže nevím, zda jsem měl horečku. Na zimnici jsem si vzal jeden ibalgin a hodil na sebe ještě jednu deku a za chvíli usnul. Když jsem se probudil, už jsem zimnici neměl. Takhle nemocný jsem byl tři dny - úterý, středa, čtvrtek. V pátek jsem nešel do kanceláře, nechtělo se mi, ale fungoval jsem normálně. Protože se snažím každý týden ujít alespoň 50 km, musel jsem v sobotu a v neděli dohnnat ztrátu, protože jsem měl z pondělí jen deset kilometrů. A vzpomínám si, že ujít v sobotu a v neděli každý den 20 km bylo opravdu martýrium, cítil jsem únavu a nepohodu, ale ušel jsem to a týdenní limit zvládl. Další týden už to bylo dobré.

Až na základě výše uvedeného článku mě napadlo, jestli to tehdy nemohl být covid. Protože po celou dobu epidemie, to už je téměř rok, se moc nechráním a setkávám se se spoustou lidí, ale nic jiného než nemoc ze začátku ledna 2020 jsem zatím nechytil.
Kde bych se mohl nakazit? V té době jsem v Číně nebyl. Ale pohyboval jsem se v centru Prahy, které tehdy na Vánoce bylo přecpané Číňany, všude jich byly zástupy a člověk se jimi musel proplétat. Jedině, že by to tehdy někdo z nich na mě prsknul.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2992 kdy: Leden 14, 2021, 10:13:20 odpoledne »
Tak dnes by to nepochybně CoVid byl:-) jinak před cca rokem a půl se tady u nás v polabí prohnala nějaká viróza. Kosilo to převážně děti ale dost lidí taky uhlehlo. Ve školce zůstaly snad jen tři děti. Chronická únava, vysoké horečky až ke 40C, spavost. Trvalo to cca tři dny a pak to odeznělo. Kdyby to někdo zkoumal tak to byla epidemie jak vyšitá, ulehlo s tím mraky lidí ale většina si jen poležela a žádná komedie kolem se nekonala.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2993 kdy: Leden 15, 2021, 08:24:04 dopoledne »
Však se také tehdy nic moc nedělo, nějaká opatření by byla zbytečná. Byla to nějaká viróza prakticky bez vlivu na úmrtnost nebo nutnost hospitalizací - loňská zima nijak nevybočovala (spíše lehký podprůměr). My jsme měli něco podobného v rodině také už okolo Vánoc (JMK), dospělí spíš rýmička, děti na pár dní postupně odpadly.

Ještě doplním, že CZSU doplnil údaje za další týdny - nyní do 49. týdne (do 6.12.) - stále 50% nad normálem.
https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1533
Re: epidemie
« Odpověď #2994 kdy: Leden 15, 2021, 09:35:51 dopoledne »
Taky se nám v tabulkách objevili záhadně zemřelí ve 120 letech a neochota lékařů ordinovat (pouze po telefonu) se začíná objevovat podle diskuzí relativně často. Čekal bych že se to musí taky promítnout. Ale tak je epidemie,  nárůst mrtvých musí být znát. Jinak k poslechu zzs: včera mezi 7-14:00 jeden covid, dnes zatím nic.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: epidemie
« Odpověď #2995 kdy: Leden 15, 2021, 10:56:18 odpoledne »
V Norsku na následky očkování zemřelo 23 lidí. Tak raději počkám.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: epidemie
« Odpověď #2996 kdy: Leden 15, 2021, 11:22:49 odpoledne »
Tak jsem zapřemýšlel o očkování, vzhledem ke spuštěnému systému jsem zvědavý jak dlouho jim to bude trvat. Dnes z nich (z vlády) vylezlo, že systém pro ostatní nebude spuštěn v únoru, jelikož neplánují že budou mít všechny 80+ naočkované a ty mají přednost.

Když to vezmu a hodím do čísel tak očkování 450 000 lidí 80+ (nepočítají důchoďáky), tak pokud bude chodit těch 70 000 vakcín týdně (dnes ještě Blatný říkal že bude chodit o 40% méně, jelikož pfizer nestíhá a pak bude navyšovat kapacitu).

Tak 70 000 vakcín - 40% =   42 000 vakcín týdně.
Pokud budou do lidí očkovat všechno co dostanou je to 42000/7 = 6000 dávek denně (na co jistě už máme vybudované ty vysokoprůtokové vakcinační centra :-) )

Když chtějí naočkovat 450 000 lidí a pojedou těch 6000 denně tak to máme na 75 dní co dělat, je to přes dva měsíce (a to se nebavím o druhé dávce), pak to může být klidně i 4 měsíce. To v tom nemám zahrnuté druhé dávky pro doktory, policisty a dalších 80 000 lidí co už mají naočkovaných.

Tak pokud nám "trochu" nezvýší dodávky, tak budeme očkovat několik let --> 10 000 000 lidí / 6000 ovočkovaných denně = 4,5 roku, při dvou dávkách 9 let tímto tempem :-)

Vážně pochybuji že vláda zvládne rozjet více jak 6000 očkovaných denně, možná překvapí :-)

V Izraeli zvládne vysokokapacitní centrum 3000 očkování denně. U nás by museli mít takových center 10, aby očkovali rok, na proočkování za půl roku, tak 20 center.
Pokud budou dávat dvě dávky, tak i klidně 40 center a na to jistě mají dostatek personálu a dodávek vakcín ( 40 center x 3000 lidí = 120 000 dávek za den, týdně skoro milión a né 70 000).

Je to jednoduchá matematika a dle mého odhadu se máme na co těšit, tak bych "menší" pokulhání s rezervačním systémem neviděl jako vážný problém :-)





"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: epidemie
« Odpověď #2997 kdy: Leden 15, 2021, 11:34:08 odpoledne »
Ještě přidám srovnání rezervačních systémů od sousedů Poláků.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/slo-to-rychle-a-dobre-polaci-zapnuli-ockovaci-registr-pro-vsechny-137852

"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: epidemie
« Odpověď #2998 kdy: Leden 16, 2021, 12:14:32 dopoledne »
Hodně výživný rozhovory :-)

Máte slovo s M. Jílkovou
Covid - strategie očkování

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/

 
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #2999 kdy: Leden 16, 2021, 07:26:25 dopoledne »
V Norsku na následky očkování zemřelo 23 lidí. Tak raději počkám.

V Německu 10...
O sputniku se nikde nic takového nepíše. A že by to svobodná média řádně rozmázli, kdyby se na něco takového přišlo  ;D
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu