Autor Téma: epidemie  (Přečteno 255696 krát)

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2900 kdy: Leden 03, 2021, 08:44:46 odpoledne »
Někdo to vidí třeba i takhle:

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: epidemie
« Odpověď #2901 kdy: Leden 03, 2021, 09:02:17 odpoledne »
V klubu bylo téměř pět set lidí. To je tak velký vzorek a spolu s chybovostí antigenních testů tam téměř určitě byl někdo nakažený. A po těch několika dnech při opakovaném testování se už imunitní systém s koronavirem vypořádal jako u většiny lidí.
Nesouhlasím. Léčení z covidu trvá pokud vím minimálně deset dní. Infekčních je především prvních pět dní. Takže pokud to testovali po cca pěti dnech, tak vypořádaní s tím ti lidé nebyli. (Tedy minimálně ti, kteří by byli ve chvíli párty primárně infekční.)

V téhle souvislosti mě napadá, co vlastně chcete? Zavřít celou společnost a do kdy? Aby neumírali lidé na COVID-19? Nebo něco jiného?
Já navzdory svým připomínkám si myslím, že tohle je cesta. Ale chce to ověřit opravdovým testem a to tohle dle mne naprosto nebylo.

Zavřít všechno nechci. To by museli všechny zavřít do vězení. To je blbost.

Podle mne by mohli udělat covidové povolení k otevření zábavného zařízení (hospoda, bar, kino, divadlo). Ovšem s tím, že dotyčný musí dodržovat nějaká pravidla a pokud pravidla dodržována nebudou, tak prostě o tohle povolení přijde a další dostane nejdříve za ... řekněme dva měsíce. Nebo měsíc, abychom nebyli příli zlí. A pokud někdo u něj nebude dodržovat pravidla, tak obsluha prostě bude mít za povinost zavolat pořádkové síly (policii nebo vlastní ochranku) aby zjednali nápravu. Pokud to neudělá, tak přijde o povolení.
Ty pravidla by byla předmětem diskuze a ano mohla by se upravovat dle aktuálního stupně nebezpečí. Takže při nižším by třeba v divadle lidé seděli od třetí řady a při vyšším od páté řady. Při nižším by se sedělo ob sedačku v řadě při vyšším ob dvě sedačky a mezi řadami, kde lidé sedí by musela řada zůstat prázdná. Pokud by se někomu az těchto okolností zařízení provozovat nevyplatilo, tak buď musí zdražit nebo to provozovat nemusí. Nikdo ho nenutí.
Ta přesná pravidla by se mohla vyladit s odborníky. Politici by pak rozhodovali maximálně podle směrování indexu nákazy jestli zavedou vyšší stupeň rizika trochu dříve nebo trochu později. Jinak by to byla automatika.


A nemyslím si, že je to apokalypsa. Ale myslím, že to je celkem ošklivá nemoc, která má nevýhodu, že ji člověk může dostat opakovaně a průběh se spíše zhoršuje, než že by na ni byl člověk podruhé připraven.

A také mi některé věci vadí. Ale prostě se bez návštěvy knihovny, divadla a muzea prostě chvíli obejdu. Home office mne také nenadchnul. Zpočátku to bylo příjemné, že netrávím čas na cestě, ale doma se dokopat k prácia  udržet myšlenku, když během studování výkresu třikrát přijde manželka a na něco se zptá a kdžy už člověk konečně začíná chápat smysl, tak přijde dcera, že jí nejde nějaký úkol, abych jí to vysvětlil... No potěš koště.

Do začátku listopadu prý v ČR umřelo o 9% lidí více. A to z jiných příčin lidé díky opatřením umírají méně. Třeba na silnicích umřelo nejméně lidí za hooodně dlouhou dobu. Opatení proti covidu fungují i proti chřipce, takže myslím, že i ta má méně obětí než obvykle. Takže si nemyslím, že covid je jen chřipečka.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: epidemie
« Odpověď #2902 kdy: Leden 03, 2021, 09:03:29 odpoledne »
Někdo to třeba zase může vidět takhle:
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2904 kdy: Leden 03, 2021, 09:16:16 odpoledne »
Ta úmrtí na silnicích jsem chtěl taky zmínit. Z mých osobních zkušeností: V březnu mi přišlo, že provoz na silnicích je skutečně menší (a řekl bych podstatně) ovšem o druhé vlně si to tedy rozhodně nemyslím. Teď mám pocit, že provoz je naopak mnohem větší jak za normálních okolností (dokonce ani benzín nešel dolů). Buď se lidi bojí a využívají místo mhd vlastní dopravu nebo se s tím už zkrátka sžili a už se příliš neomezují, čili jezdí jako jezdili doposud. Pak je mi ale záhadou ten údajný pokles úmrtí na silnicích. Logicky se mi nabízí možnost, že úmrtí na silnicích se prostě hodila na hromádku obětí CoVidu. Nezapomínejme totiž na tu definici MZCR kdo je mrtvej na CoVid a kdo není.

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: epidemie
« Odpověď #2905 kdy: Leden 03, 2021, 10:46:41 odpoledne »
Teď mám pocit, že provoz je naopak mnohem větší jak za normálních okolností (dokonce ani benzín nešel dolů). Buď se lidi bojí a využívají místo mhd vlastní dopravu nebo se s tím už zkrátka sžili a už se příliš neomezují, čili jezdí jako jezdili doposud. Pak je mi ale záhadou ten údajný pokles úmrtí na silnicích. Logicky se mi nabízí možnost, že úmrtí na silnicích se prostě hodila na hromádku obětí CoVidu. Nezapomínejme totiž na tu definici MZCR kdo je mrtvej na CoVid a kdo není.
A nebo je tu vysvětlení, že frajeři nejezdí na silnicích, protože nevozí na diskotéky buchty, před kterými by machrovali. Nebo nejzdí tolik svátečních řidičů. Nebo lidé při řízení jsou opatrnější, protože nechtějí skončit v nemocnici, kde by mohli něco chytit. A nebo je možnost, že vzhledem k množství testovaných je už hodně lidí s implantovaným čipem do mozku a ten čip má třeba pozitivní dopad, že ti lidé řídí lépe.
Vysvětlení je spousta. Ale Vaše vysvětlení nevysvětluje to pokles nehodovosti. Vaše vysvětlení by vysvětlovalo jen úmrtí na silnicích. Havárii auta asi na covid nehodíte a i kdybyste hodil, tak ve statistikách nehod pořád bude. :D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: epidemie
« Odpověď #2906 kdy: Leden 03, 2021, 10:49:42 odpoledne »
https://www.lidovky.cz/svet/argentina-zjistila-ze-jedno-procento-pacientu-ockovanych-ruskou-vakcinou-sputnik-v-ma-vedlejsi-ucink.A210103_164435_ln_zahranici_lihav?zdroj=vybava_recombee

Procento pacientů má vedlejší účinky stejné jako jakékoliv jiné očkování a přestože očkovali 37 000 lidí tak ještě z těch 317 není nikdo hospitalizovaný. Tak to je opravdu katastrofa. :D Všechna očkování všemi vakcínami na všechny nemoci by se asi měla zrušit. :)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2907 kdy: Leden 04, 2021, 08:18:01 dopoledne »
Teď mám pocit, že provoz je naopak mnohem větší jak za normálních okolností (dokonce ani benzín nešel dolů). Buď se lidi bojí a využívají místo mhd vlastní dopravu nebo se s tím už zkrátka sžili a už se příliš neomezují, čili jezdí jako jezdili doposud. Pak je mi ale záhadou ten údajný pokles úmrtí na silnicích. Logicky se mi nabízí možnost, že úmrtí na silnicích se prostě hodila na hromádku obětí CoVidu. Nezapomínejme totiž na tu definici MZCR kdo je mrtvej na CoVid a kdo není.
A nebo je tu vysvětlení, že frajeři nejezdí na silnicích, protože nevozí na diskotéky buchty, před kterými by machrovali. Nebo nejzdí tolik svátečních řidičů. Nebo lidé při řízení jsou opatrnější, protože nechtějí skončit v nemocnici, kde by mohli něco chytit. A nebo je možnost, že vzhledem k množství testovaných je už hodně lidí s implantovaným čipem do mozku a ten čip má třeba pozitivní dopad, že ti lidé řídí lépe.
Vysvětlení je spousta. Ale Vaše vysvětlení nevysvětluje to pokles nehodovosti. Vaše vysvětlení by vysvětlovalo jen úmrtí na silnicích. Havárii auta asi na covid nehodíte a i kdybyste hodil, tak ve statistikách nehod pořád bude. :D
Mě šlo spíše o úmrtí a tam právě že hodil. Pokud by dotyčný byl pozitivní (pakliže by umřel v nemocnici) tak je jasná oběť CoVidu, navíc není tajemstvím že čachry s úmrtím se dělají.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2908 kdy: Leden 04, 2021, 09:06:25 dopoledne »
Mě šlo spíše o úmrtí a tam právě že hodil. Pokud by dotyčný byl pozitivní (pakliže by umřel v nemocnici) tak je jasná oběť CoVidu, navíc není tajemstvím že čachry s úmrtím se dělají.

Takových lidí budou jednotky měsíčně. Tvůj názor "že se nic neděje a je to nemoc jako jiná" je již každému znám. Jen to trochu ignoruje fakt, že už v neuzavřeném listopadu jsme měli více úmrtí, než běžně míváme za celý rok a hodnoty podzimu roku 2020 jsou úplně mimo rozptyl minulých let:
https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr


Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2909 kdy: Leden 04, 2021, 09:23:18 dopoledne »
Jj, nějakej rozptyl o pár tisíc tam je (jestli to bude o 10-15 000 za rok není žádná tragédie). Pak jde o to, kolik lidí umřelo skutečně na CoVid. Když to vezmu zase podle sebe tak žena potřebovala letos 2x jít k doktorovi a 2x se na ni vybodli, ordinovali po telefonu. Jestli to takhle udělali s každým nebo s většinou tak to se na úmrtnosti musí zákonitě taky projevit. Pochybuju že doktor po telefonu pozná proč někoho něco bolí. Jako u manželky m pošle e-recept na bolest a neřeší.
Pak tu jsou ty známé odklady zákroků, léčení nádorů, souběh CoVidu s jinými závažnými nemocemi apod. Sám bych rád věděl kolik lidí ve skutečnosti padlo za obět CoVidu a kolik na nesmyslná opatření.

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: epidemie
« Odpověď #2910 kdy: Leden 04, 2021, 12:35:35 odpoledne »
CtrlC: 25. 11. 2020  Bidenova křivka
Citace:
Další postřeh-sleduji pravidelně ČSÚ statistiku zemřelých za rok 2020 v porovnání s ostatními roky. Už jen to, že mají dvouměsíční skluz, je podezřelé(do včerejška končila statistika 40. týdnem). Ale budiž. Včera tam však kupodivu naskočily údaje za dva týdny najednou, což je v kontextu zveřejňování údajů trochu neobvyklé. Co je však skutečností, změnily se údaje za 39. a 40 týden zpětně! Oba tyto údaje byly pod hranicí 2300 zemřelých a ve 40. týdnu dokonce křivka klesla na cca 2280 zem. Když se podíváte na graf nyní, vypadají tyto dva údaje (39. a 40. týden) úplně jinak. Kdo to sledoval, dá mi za pravdu! Něco tady smrdí ! https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2911 kdy: Leden 04, 2021, 12:52:58 odpoledne »
Mě na tomhle zarazila spíš editace souborů z předešlých let. Proč měl někdo potřebu hrabat do tabulek třeba z roku 2015.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2912 kdy: Leden 04, 2021, 01:02:55 odpoledne »
Mě na tomhle zarazila spíš editace souborů z předešlých let. Proč měl někdo potřebu hrabat do tabulek třeba z roku 2015.

Třeba proto, že se doteď nezvěstný prohlásil za mrtvého (ať už z důvodů právních (5 let od zmizení a posledního zprávy od/o zmizelém) nebo faktických např. nalezené a identifikované tělo).

https://cs.wikipedia.org/wiki/Prohl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD_za_mrtv%C3%A9ho

Jinak u toho grafu CZSO je červeně napsáno: "Prezentovaná data za rok 2020 jsou předběžná". Mohou se tedy ještě měnit, zvlášť za poslední týdny. Spíš bych považoval za divné, kdyby se ještě neupřesňovala.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2913 kdy: Leden 04, 2021, 01:14:18 odpoledne »
Anebo nová metodika výpočtů.
Když se změní metodika, tak se často podle nové metodiky přepočítají i stará data. Jinak by porovnáváni jednotlivých období nebylo možné nebo extrémně komplikované.

Dělá to i EU, WHO, CIA nebo vědci v Cernu.

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: epidemie
« Odpověď #2914 kdy: Leden 04, 2021, 01:29:25 odpoledne »
"Nová metodika výpočtů" - (přepsání a úprava) dat a grafů o úmrtnosti na ČSÚ nastala ve stejný den, kdy premiér oznámil celoplošné testování na koronavirus.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2915 kdy: Leden 04, 2021, 01:46:27 odpoledne »
"Nová metodika výpočtů" - (přepsání a úprava) dat a grafů o úmrtnosti na ČSÚ nastala ve stejný den, kdy premiér oznámil celoplošné testování na koronavirus.
Správný postřeh, tím taky CoVidiocie odstartovala. Možná si ještě pročtěte toto:

http://dfens-cz.com/racionalni-nekonspiracni-duvody-proc-odmitnout-vakcinu-na-ncov-19/?fbclid=IwAR0mvzdDP4N3mh2WDhQHED3Yx_QaWbNWqSG_iNv8jmhwSWIpXrl-vELCV1A

O Prymulexovi a jeho střetu zájmů se tam píše také. To ví zase ti, co se zúčastnili demonstrací proti špinavostem ve vládě (po novinářsku antirouškaři).

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2916 kdy: Leden 04, 2021, 01:55:50 odpoledne »
"Nová metodika výpočtů" - (přepsání a úprava) dat a grafů o úmrtnosti na ČSÚ nastala ve stejný den, kdy premiér oznámil celoplošné testování na koronavirus.
To už je opravdu dar, vidět ve stejném datu vydání nějaký podezřelý komplot. ČSÚ prostě zveřejňuje týdenní aktualizace v úterý, pokud do toho tedy nevleze nějaký svátek. Zde jsou ty datumy dokonce uvedeny (včetně pár týdnů dopředu):
https://www.czso.cz/csu/czso/zemreli-podle-tydnu-a-vekovych-skupin-v-ceske-republice

Předpokládám, že myslíš prohlášení z 24. listopadu - bylo úterý.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2917 kdy: Leden 04, 2021, 03:53:41 odpoledne »
No vidíte, nakonec koroňáky nespasí ani ta vakcína ale je prostě potřeba: https://cnn.iprima.cz/vakcina-neznamena-vyhru-lide-musi-dodrzovat-hygienicka-opatreni-varuji-doktori-16085

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2918 kdy: Leden 04, 2021, 10:25:58 odpoledne »
 “Do patnácti dnů tady musí dojít ke kolapsu společnosti. Kdo tohle dopustil, měl by být trestně stíhaný”

https://www.mix24.cz/profesor-flegr-ma-jasno-zbyva-poslednich-pet-dni-pak-prijde-uplny-kolaps/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Tak uvidíme, třeba zúročíme svoji připravenost ;)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: epidemie
« Odpověď #2919 kdy: Leden 04, 2021, 10:35:25 odpoledne »
Môj odhad, že dalšia planá prognóza, keďže je to dva mesiace staré. :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2920 kdy: Leden 04, 2021, 10:38:43 odpoledne »
Vyrojila se teď hromada článků, oprášili vrchního hysterika Flégra, mrazící boxy, krematoria atp. Hádám, že se chystá vakcinační propaganda ;)

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: epidemie
« Odpověď #2921 kdy: Leden 04, 2021, 11:19:56 odpoledne »
Mě šlo spíše o úmrtí a tam právě že hodil. Pokud by dotyčný byl pozitivní (pakliže by umřel v nemocnici) tak je jasná oběť CoVidu, navíc není tajemstvím že čachry s úmrtím se dělají.
Jenže já bych řekl, že mezi počtem nehod a počtem rmtvých na silnici bude určitá souvislost. A počet nehod vypadá opravdu odlišně než loni.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #2922 kdy: Leden 05, 2021, 06:29:46 dopoledne »
Z JAR se šíří nová mutace.


https://youtu.be/EfhnvXuVmzY
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2923 kdy: Leden 05, 2021, 09:11:11 dopoledne »

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2924 kdy: Leden 05, 2021, 12:22:17 odpoledne »

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: epidemie
« Odpověď #2925 kdy: Leden 06, 2021, 09:16:24 dopoledne »
Počet úmrtí s covidem na seznamu - 179, na centrum.cz - 366 a na ministerstvu zdravotnictví k 5.1.2021 -90.

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: epidemie
« Odpověď #2926 kdy: Leden 06, 2021, 09:38:49 dopoledne »
Centrum.cz upravil úmrtí s covidem z 366 na 179

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2927 kdy: Leden 06, 2021, 09:55:32 dopoledne »
Centrum.cz upravil úmrtí s covidem z 366 na 179
Tohle je normálka, to už ani nesleduju. Nad tím se vždycky pozastavuje žena jak se poupravují čísla. Já mám jen vypozorováno, že se průběžně ladí podle opatření, která na to mají navazovat. Po tom, co se změnil PES a prim má hrát kapacita nemocnic najednou vzrostly počty hospitalizovaných. Co nám začali říkat, že jedine vakcína nás spasí se začaly masově šířit hysterie o počtech mrtvých a jediné záchraně v podobě očkování. Když šly počty nahoru, tak všichni bezpečně věděli, že za to můžou demonstranti a lidi, co si vyrazili na dovču, když klesly tak za to naopak mohla suprová opatření vldy a tak dále....to jsou takové úsměvné paradoxy :D

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: epidemie
« Odpověď #2928 kdy: Leden 06, 2021, 10:11:36 dopoledne »
No, ale někteří neví :-). A nějak nám chybí data z Běloruska, kde opatření nejsou a navíc se každý týden demonstruje.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2929 kdy: Leden 06, 2021, 10:22:59 dopoledne »
jo to samé Něměcko, taky když tam byly denně demonstrace tak byl u nás klídek. Ono se o pravdě přesvědčíte snadno - dejte jednoduše příspěvek do diskuze na novinky a trošku si rejpněte do situace kolem CoVidiocie (ale slušně, dvojsmyslně) a uvidíte. Já už dostal 6x po sobě ban a moje příspěvky zmizely. Kdyby to byl robot nebo někomu nezáleželo na poukazování na pravdu tak je to nechá v klidu.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2930 kdy: Leden 06, 2021, 11:02:09 dopoledne »
Propaganda nejlíp frčela na začátku, když byly první demonstrace. To naše "objektivní" média s oblibou hlásala, že pár desítek odpůrců roušek se sešlo a hned rozešlo. Praxe byla taková, že těch lidí bylo asi 1500 a probíraly se špinavosti ve vládě, střet zájmů Babiše a Prymulexe a jiné levárny. Roušky byly propíraný akorát v souvislosti se symbolickým omezením svobody projevu.

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2931 kdy: Leden 06, 2021, 11:22:58 dopoledne »
A heleďme se, možná že už nejen ve španělském nočním klubu, ale i u nás by se mohlo chodit do tělocvičny, divadla nebo na koncert, když si předtím necháš udělat antigenní test.

Mluvil o tom ministr průmyslu na vládní tiskové konferenci v pondělí 4.1.2021 a potvrdil to i ministr zdravotnictví
https://www.echo24.cz/a/Sz2fJ/vlada-zvazuje-nektere-aktivity-podminit-ockovanim-ci-testem

Jak znám naší státní správu a tuhle vládu, určitě to zase udělají úplně blbě a pozdě, ale snad by to mohlo alespoň trochu ulevit od všech těch příšerných a nesmyslných zákazů.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2932 kdy: Leden 06, 2021, 11:31:59 dopoledne »
Tak záleží, jestli to bude patřičně sypat podle představ zainteresovaných osob.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: epidemie
« Odpověď #2933 kdy: Leden 06, 2021, 03:59:04 odpoledne »
Končí mi další karanténa, od jara 3x blízký prokázaný kontakt s pozitivním člověkem (neprokázaných mnoho díky mému povolání), ten první byl můj manžel, o kterém jsem psala.
Naštěstí i dnešní test opět negativní, díky Bohu.
Absolutně nezlehčuji tuto nemoc, ale od začátku tvrdím, že základem je budování dobré imunity (já nedám dopustit na své byliny, kysanou zeleninu v jakékoliv podobě a množství a produkty od mých včelek ), pozitivní postoj k životu a pobyt v přírodě (nejlépe každodenní) a víra.
Nadále budu respektovat některá nesmyslná nařízení vlády ( neříkám,že všechna jsou nesmyslná), očkovat se nehodlám (nikdy neříkám nikdy, ale třeba až bude vakcína odzkoušena 10 let, a já postoupím do generace seniorů), rozhodně nehodlám nikam cestovat a nadále si budu žít svůj spokojený život (i s jeho strastmi, bolestmi a starostmi) na místě, které miluji a s lidmi, které miluji - covid, necovid.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2934 kdy: Leden 06, 2021, 04:39:44 odpoledne »
Tak u nás CoVidiocie taky propukla.....je pozitivní syn učitelky ve školce, kterému nic není, od něj se zřejmě nakazila učitelka, které nic není a teď začne šrumec...stresování dětí a zavírání dalších zdravých lidí doma.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2935 kdy: Leden 06, 2021, 05:20:18 odpoledne »
Ne nutně. V naší školce byly pozitivní 2 uklizečky a 1 učitelka. Otestovali pouze personál, děti testovány nebyly. Školka pouze poprosila, kdo může, ať neposílá do Vánoc děti do školy. Po novém roce opět normální provoz.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2936 kdy: Leden 06, 2021, 05:21:46 odpoledne »
Už volali...v podstatě stejný scénář ;)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: epidemie
« Odpověď #2937 kdy: Leden 06, 2021, 07:00:12 odpoledne »
Vcelku dobré povídání a zamyslenie o korone ludoch a všetkom okolo toho.

"Prof. Ing. Petr Staněk, CSc. o imunitě a corona viru. Skvěle řečeno, opravdu. Posuďte sami."


https://www.youtube.com/watch?v=4ZU0JEYDZDM&ab_channel=JanSteffal
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #2938 kdy: Leden 06, 2021, 08:10:17 odpoledne »
Jsou někde aktuální data o hospitalizovaných podle věku? Našel jsem jen z jara. Aktuálního nic...
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2939 kdy: Leden 06, 2021, 08:32:49 odpoledne »
Jsou někde aktuální data o hospitalizovaných podle věku? Našel jsem jen z jara. Aktuálního nic...
co jsem se ptal bratrance (dělá v nemocnici) tak problém je spíš obezita než že věk, alespoň u nich v Náchodě ;)

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2940 kdy: Leden 06, 2021, 09:11:18 odpoledne »
Vcelku dobré povídání a zamyslenie o korone ludoch a všetkom okolo toho.

"Prof. Ing. Petr Staněk, CSc. o imunitě a corona viru. Skvěle řečeno, opravdu. Posuďte sami."


https://www.youtube.com/watch?v=4ZU0JEYDZDM&ab_channel=JanSteffal

To je přesně ono, CoVidiocie je předně politický téma. Proto nechápu masy že to tak žerou a dodržujou ty kraviny, co si vymýšlí vláda. Kdo se bojí ať je zalezlej doma s hdrem přes tlamu a zbytku ať dají pokoj, vše se otevře a život se vrátí zpátky do starých kolejí.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2941 kdy: Leden 06, 2021, 09:26:40 odpoledne »
právě...taky to tak vnímám. Tak na CoVida asi věří všichni jen cca 50% lidí zastává názor, že pravidla jsou naprosto neadekvátní.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: epidemie
« Odpověď #2942 kdy: Leden 06, 2021, 10:37:49 odpoledne »
Jen tak pro zajímavost jsem projel Běloruské noviny, jak jsou na tom s Kovidem, jelikož jsou stejně velcí (počet obyvatel 9,5 mil.) jako mi a mají svého svérázného vůdce, který nepodporuje šílenství kolem Kovida a léčí to jízdou na traktoru :-) 

Nejdříve co píší aktuálně noviny o situaci Kovid v Bělorusku (data z jejich ministerstva):

Za poslední den bylo v Bělorusku zaregistrováno 1855 případů COVID-19 Devět lidí s koronavirovou infekcí zemřelo, 1820 pacientů bylo propuštěno z nemocnic, uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

Během dne se zvýšil počet nových případů COVID-19 - 5. ledna bylo registrováno 1273 případů koronaviru (10 úmrtí).
Celkový počet potvrzených případů COVID-19 v zemi dosáhl 204 958 a zemřelo 1 480 pacientů s koronavirem. 186 394 lidí se uzdravilo.
Za poslední den bylo provedeno 17 925 testů na koronavirus (celkem - 4 068 847 testů).
5. ledna předal Rospotrebnadzor Bělorusku 30 tisíc testů na stanovení koronaviru.


Dále jsem narazil na výpovědi několika lidí jak to tam chodí, především v nemocnicích a u lékaře. Tak aby jste si mohli sami porovnat jak to je u nás a u nich. Je to prohnané google překladačem tak čeština není dokonalá :-)

Článek se jmenoval :Zachran se? Co říkají pacienti covid o péči v poliklinikách

Je z 15.12.2020 - autorka Elena SPASYUK - na https://naviny.media

„Někdy se zdá, že lékaři mají na covid velmi nepochopitelný a nedbalý pohled.“
Úředníci nás přesvědčují, že situace s COVID-19 je pod kontrolou, a úřady dělají vše pro to, aby zajistily kvalitní organizaci lékařské péče. Příběhy vyprávěné nemocnými však svědčí o opaku - zdraví jsou špatně chráněni před infikovanými.
Někteří pacienti s koronaviry jsou nuceni prolomit izolační režim a jít na kliniku, protože byli ... vyzváni ke jmenování. Jiní se o své nemoci dozvědí pouze samotným absolvováním testů a rentgenových paprsků.

Dostal jsem se do nemocnice, když jsem se sám nemohl dostat na toaletu
• Anna, 38 let, městská poliklinika č. 2 v Minsku
Když se u Anny objevila slabost a horečka, zavolala lékaře:
"Bylo to koncem října." Než dorazil lékař, měl jsem příznaky ARVI. Kolega, se kterým jsem úzce komunikoval, onemocněl koronavirem. Dostal jsem nemocenskou dovolenou. Léčba - tři antibiotika podle následujícího schématu: pokud jeden nepomůže, vypijte další. Zeptal jsem se na test COVID-19. Terapeut odpověděl, že to nemá smysl: neexistuje pro něj žádný lék, stačí vypít více tekutiny.
Hlava bolela až do zvracení, objevily se potíže s dýcháním. Sytost (hladina kyslíku v krvi - pozn.) , Soudě podle domácího zařízení, poklesla na 92–93% (u zdravého člověka by měla být minimálně 95%. - pozn.) . Čich přetrvával. Je to dokonce směšné - lékaři se zeptali, jestli cítím pachy, a uklidnili se, když se dozvěděli, že ano, a to i přes další specifické příznaky COVID. “
Sedmého dne své nemoci se Anna v noci probudila, protože pro ni bylo velmi obtížné dýchat. Zavolal jsem sanitku. Vyšetřili ji. Sytost byla podle lékařů normální:
"Proč tak dýcháš, máš normální saturaci," řekli. Řekli také, že protože jsem byl tak zlý, mohli být převezeni do nemocnice, ale okamžitě varovali, že pokud nemám covid, pak bych to určitě dostal v nemocnici. Zůstal jsem doma".
Stav se zhoršil: „Stal jsem se velmi slabým - můj manžel mě vzal za paži na záchod. Usnula a zdálo se, že ve snu klesla ještě hlouběji. Nejnižší saturace doma byla 86%. Šli jsme na pohotovost 2. nemocnice. Udělali CT a COVID test . Pneumonie - 40% poškození obou plic. “
Anna trpěla virovou pneumonií, ale v nemocnici jí injekčně podali antibiotikum do žíly. Jak vysvětlili lékaři, aby se nepřidala bakteriální infekce: „Zavřel jsem to, i když je obecně známo, že virová infekce není léčena antibiotiky.“
Anna zůstala v nemocnici deset dní, ale pátý den se ji pokusili propustit: „Moje matka s Covidou a pneumonií (5% léze) byla propuštěna, jakmile byla teplota snížena - po třech až čtyřech dnech. Asi pátý den ke mně přišel lékař a začal mluvit o propuštění. Zlobil jsem se a řekl, že se mi točí hlava a nedaří se mi dýchat. Řekla, že pracuji mnoho let a platím daně, zatímco jsem léčen v placených lékařských centrech. A protože se stalo, že lékaři začali s mou nemocí, chci opustit nemocnici vyléčenou. Slyšel mě a odešel.
Uplynulo několik dní a v sobotu sestra předala slova vedoucího, že musím ještě odejít. Odpověděl jsem, že neodejdu bez svého ošetřujícího lékaře, i kdyby přinesli výpis. Takže jsem zůstal v nemocnici až do pondělí 16. listopadu. “
Anna jako celek má dojem, že v problémech s organizací lékařské péče existuje velké procento objektivních faktorů - nebývalý rozsah epidemie, nedostatečné financování zdravotní péče a nedostatek personálu:
"Na oddělení covidů mají lékaři na kabátech napsaná příjmení." Ukázalo se, že nosí šaty déle než jeden den, jinak proč podepisovat. Nestěžují si, nemají. Netuším, jak se jim daří. “
Systém prevence šíření nemoci však vyvolává otázky. Po propuštění z nemocnice byla Anna nabídnuta, aby přišla na kliniku prodloužit si pracovní neschopnost. Odmítla a řekla, že přijde po skončení izolačního období. Souhlasili s ní.
"Někdy má člověk dojem, že lékaři mají na covid velmi nepochopitelný a nedbalý pohled." Ukázalo se tedy, že každý nemocný člověk zvládá, jak nejlépe umí. Systém vytváří obtíže: lékaři ze strachu z administrativních důsledků pro sebe nedoporučují nejlepší léky, neříkají placený test ani CT.
Organizace izolace je také sporná: moje rodina se rozhodla o izolaci, můj manžel nedostal nemocenskou dovolenou jako kontakt prvního stupně. Pracoval na dálku a děti nechodily do školky a školy. Příznaky naznačují, že utrpěli mírné covidie. Doufám, že nikdo nebyl nakažen díky samoorganizované izolaci, “ uzavřela Anna.
 
„Zdraví a životy lidí jsou stále důležitější než pokus dokázat světu, že to je všechno psychóza, která je léčena traktorem a lázeňským domem.“
• Tatiana, 39 let, městská poliklinika č. 30 v Minsku
23. listopadu teplota Tatyany na jeden den stoupla na 37,2 stupňů: „Přisuzoval jsem to skutečnosti, že jsem víkend strávil v chatě, kde jsem několikrát vyběhl na ulici bez bundy a pravděpodobně jsem byl příliš chladný. Následujícího dne bylo vše v pořádku, teplota byla normální a já jsem se vrátil do práce. Naštěstí jsme na jaře přešli na dálkové ovládání a zůstali jsme na něm. “
V pátek 27. listopadu, pozdě odpoledne, čich náhle zmizel a objevil se pocit ucpaného nosu. Nebyla horečka ani kašel. Protože před námi byl víkend, Tatyana se rozhodla sedět doma:
"Varoval jsem všechny, s nimiž jsem v posledních dnech kontaktoval, že jsem ztratil čich, ale pokud v tuto chvíli vím, neměli žádné projevy nemocí." Buď měli štěstí a neinfikovali se, nebo byli bez příznaků. Moje matka žije se mnou a já jsem se ji snažil co nejvíce izolovat - minimálně jsem opustil svůj pokoj; pokud ano, nasadila si masku. Máma si také nasadila masku, pokud šla ven, ale nepomohlo to - v pondělí večer zmizel také její čich. U obou se objevil kašel. “
A ráno 1. prosince nemohla Tatyana vstát z postele - měla závrať, byla tak slabá, že jí nohy ustoupily. Zavolal jsem doktora. Doktorka přišla po obědě, poslouchala její plíce phonendoskopem a řekla: „Na jednom místě jsou nějakým způsobem málo štěnice, ale možná kouříte?“ - "Kouřím, to se stává" - "No, pak je to z kouření."
Poté doktor vrazil Tatianině vatu pod nos: „ Necítil jsem z ní vůni, ale v nose byl silný pocit pálení. A lékař řekl: „Neztratil jsi čich. Když lidé ztratí čich z koronaviru, necítí ani pocit pálení. A právě máte otok nosní sliznice, kapejte kapky . “ Když byla požádána o doporučení pro analýzu koronaviru, řekla, že neexistuje žádný důvod, protože jsem neměl žádnou teplotu a můj čich, jak ukázala vata, nezmizel. “
Po poslechu plic Tatyaniny matky doktor řekl, že vůbec neexistují žádné otázky, plíce byly čisté, vše bylo v pořádku:
"Maminka z vaty dokonce zachytila lehký zápach amoniaku, který také zaslechla: " Máš jen otok sliznice . " Rovněž nebyla povolena analýza koronaviru a pracovní neschopnosti z důvodu nedostatečné teploty. Poradila mi, abych si vzal kapky do nosu, řekla mi, abych vypil vitamín C a D plus zinek.
"Takže můžeš jít do práce?" “- řekla maminka. "Ano, můžete, máte běžné nachlazení, " odpověděl lékař. A moje matka šla do práce až do 8. prosince.
Pokračoval jsem v práci z domova. Už jsem neměl tak strašnou slabost, ale v následujících dnech se objevila rychlá únava. Byl jsem unavený doslova ze všeho: ráno jsem šel do sprchy - a byl jsem strašně unavený, zametl podlahu v kuchyni - hodinu jsem ležel vyčerpaný a šel do nejbližší lékárny - měl jsem pocit, že jsem vylezl na Everest. “
Tatyana se za poplatek pokusila přihlásit k testu na koronaviry, ale na třech místech, která zavolala, řekli, že na zítra nebudou žádné testy a není známo, zda v pondělí budou.
"A tady musím poděkovat svému příteli Sveta, který spustil poplach a důrazně doporučil, abych si co nejdříve pořídil snímek plic, " říká Tatiana. - V neděli se mi podařilo zaregistrovat obrázek. Šel jsem a myslel si, že mi řeknou, že jsem jen poplašný a příliš podezřelý, ale za mnou přišel poplašený lékař s výsledky obrazu a řekl, že jsem měl levostranný zápal plic a že musím co nejdříve navštívit terapeuta. Výsledky rentgenového záření jsem byl tak rozrušený, že až když jsem jel do domu, uvědomil jsem si, že jsem se mohl pokusit navštívit lékaře přímo ve zdravotnickém středisku.
Moje matka, která se cítila dobře (i její čich se vrátil), ale ještě den poté, co jsem také podstoupila rentgen, byla diagnostikována bilaterální pneumonie.
Pak se samozřejmě poliklinika nadchla, poslali mě, abych si vzal nátěry na koronavirus a krevní test, abych zjistil povahu pneumonie (odmítli jsme začít užívat antibiotika, aniž bychom zjistili, zda jsou v zásadě potřeba). Mamince byla dokonce nabídnuta hospitalizace, ale vzhledem k tomu, že se stále cítila normálně, nebyla teplota, saturace krve byla 97-98%, rozhodli se, že je stále pohodlnější být nemocný doma v posteli než na oddělení s cizími lidmi ...
Výsledkem bylo, že krevní test ukázal, že obě pneumonie jsou virové povahy. Léčebným režimem je odpočinek v posteli, zkuste většinu času ležet na břiše, přidejte ACC a kardiomagnyl (pro maminku) k dříve doporučeným vitamínům a pijte hodně tekutin. No, a počkejte, až to projde samo. “
Následujícího dne, 9. prosince, zavolali z kliniky a řekli, že moje matka měla pozitivní test na koronaviry. Později přišel tým dvou lékařů domů: prodloužili pracovní neschopnost (původně byli do 11. prosince) - pro mě do 17. a pro moji matku až do 21. přepsali údaje z pasu a podepsali dodržování pravidel sebeizolace. „Pokud budete mít pozitivní test na přítomnost koronaviru, prodlouží se vaše nemocenská dovolená také do 21. prosince. “
Poté, co odešli, zavolali znovu z kliniky a řekli, že výsledek testu Tatiany byl negativní: „Předpokládám, že důvodem může být to, že test byl proveden dva týdny po prvních příznacích. No, nebo takový test. “
Pro každý případ složila test na protilátky v Synevu. Interpretace výsledků říká: „S největší pravděpodobností máte infekci koronaviry. Můžete být zdrojem infekce pro ostatní lidi. “ Ze „Sinevo“ byla tato data přenesena do polikliniky. Odtamtud přišel lékař, který prodloužil pracovní neschopnost.
"Lékaři dovolili mé matce jít na krátké procházky." A tady je samostatná výzva - vše, co je rychlejší než krok šneka, způsobuje těžkou dušnost. Lezení po schodech je téměř výkon. Přátelé, kteří měli koronaviry a zápal plic, říkají, že zotavení trvá jen nějaký čas, ale je trochu šokující, když se ze schodů, na které jste vždy bez problémů a bez dechu vždy vyjeli, stane překážka.
Obecně o naší situaci mohu říci, že je to jen ztělesnění známé fráze o záchraně topících se lidí. A trochu chápu, že lékaři mají nyní velmi velké pracovní vytížení, příkazy a protokoly ministerstva zdravotnictví atd. Atd., Ale nemohu si to ospravedlnit tím, že jim chyběla dvě pneumonie a koronavirus. Všechno mohlo skončit mnohem smutněji, kdybychom neudělali rentgen včas. No a samozřejmě diagnostika vaty ... Tady prostě nejsou slova. Vzhledem k tomu, že nedali včas doporučení k analýze, matka s koronavirem jela veřejnou dopravou do práce na další týden. Zavolá s kolegy, zatímco se zdá, že se jim daří. Doufám, že nikdo z nich nebude nemocný.
Zdá se mi, že za současné situace, kdy počet případů koronaviru roste a roste a u lidí se projevuje zcela odlišným způsobem, by měli být odesláni k testu i při minimálním podezření na koronavirus, pokud je cílem maximalizovat detekci případů onemocnění a snížit jeho šíření.
Pokud stát nemá dostatek finančních prostředků, nechte tyto testy nakonec povolit všem soukromým zdravotnickým střediskům. Zdraví a životy lidí jsou stále důležitější než pokus dokázat světu, že to je všechno psychóza, která je léčena traktorem a lázeňským domem, “uvedla Tatiana.
 
S covid - na kliniku
• Anna, 48 let, městská poliklinika č. 23 v Minsku
Annina teplota 25. listopadu vzrostla na 38,2 stupňů a následujícího rána žena zavolala lékaře:
"Doktor mě poslouchal fonendoskopem na chodbě zezadu a řekl, že je všechno v pořádku." Napsal jsem nemocenskou dovolenou, řekl jsem, že piji hodně tekutin a drogu "Vitavirin ", a v sobotu si nechám udělat obecný krevní test. Šel jsem na kliniku a složil ji. Nebylo mnoho lidí, ale ve výtahu bylo více než jednoho. Následujícího dne jsem přestal cítit chuť jídla a ztratil čich.
V pondělí ráno 30. listopadu přišla Anna na schůzku k lékaři a řekla, že necítí chuť a vůni: „K obecnému krevnímu testu se nevyjádřili, řekli, že je dobrý. Řekl jsem, že jsem připraven provést placenou analýzu COVID-19, chci vědět, co se mi stalo. Lékař odpověděl, že má smysl provést analýzu nejdříve ve čtvrtek 3. prosince. A znovu jsem přišel na kliniku. Zaplatil jsem 20 rublů 7 kopejek a daroval krev na protilátky. Ve stejný den byl připraven výsledek ukazující na přítomnost COVID-19.
Stalo se, že můj otec, s nímž bydlím, vzal jeho výsledky testů a zároveň moje. Řekli mu, aby mi řekl, abych přišel na kliniku. Přišel jsem, poslali mě samostatným vchodem k specialistovi na infekční onemocnění (při všech předchozích návštěvách jsem vstoupil obecným vchodem). Tam jsem viděl asi padesát lidí v řadě. Odešel jsem. Zavolal jsem na telefon uvedený ve formuláři s výsledky testu, vysvětlil mi, že mám covid, že už jsem na pracovní neschopnosti a zeptal se, co mám dělat. Bylo mi řečeno, abych přijel na schůzku s odborníkem na infekční choroby následující den. “
Anna to udělala - do polikliniky přišla druhý den v 7:40, ve frontě ve dvou místnostech bylo nejméně osmdesát lidí, aby se setkali s odborníkem na infekční choroby.
"Odešel jsem z kliniky v 11:30." Doktor mi řekl, abych k ní příště přišel 10. prosince, a to navzdory skutečnosti, že moje izolační doba je do 16. prosince. 9. prosince mi zavolali a zeptali se, jak se cítím. Odpověděl jsem, že je to normální. 10. prosince jsem však začal pochybovat: jaký to má smysl jít na kliniku? Volal jsem do kanceláře lékaře s infekční chorobou. Bylo mi řečeno, že pokud se cítím dobře, jděte k lékaři, pokud se necítím dobře, zavolejte lékaře doma. Šel jsem sám. Dokázal jsem to za hodinu a půl.
Bylo mi řečeno, že v místnosti s infekčními chorobami trvá recepce v některých dnech až 22 hodin. Je mi líto lidí, kteří pracují s infekčními pacienty mnoho hodin, takže jsem nevolal lékaře. V infekční místnosti se mě zeptali, s kým bydlím. Odpověděl jsem to svému otci. Nikdo ho nekontaktoval. Možná proto, že už měl covid v první vlně nemoci. Nic mi nevysvětlili. “
Anna sympatizuje s lékaři a chápe, že jejich zátěž je nyní velmi vysoká, ale má otázku, proč ji sami zvyšují, aniž by co nejrychleji identifikovali covid:
"Proč si okamžitě nevzali nátěr nebo neřekli, kam ho vzít za poplatek?" Nerozumím tomu, jak určují, od koho je třeba odebrat nátěr a kdo ne. Moji kolegové, kteří onemocněli ve stejnou dobu jako já, se již vrátili do práce, protože jim byl včas diagnostikován koronavirus. “
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #2943 kdy: Leden 07, 2021, 10:11:49 dopoledne »
http://dfens-cz.com/dopisy-stranam-proti-lockdownu/


Chcete, aby skončil Lockdown? Cítíte se bezmocní? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2944 kdy: Leden 07, 2021, 12:08:12 odpoledne »
To je pravda. Landovi se podařilo dát dohromady 17 000 podpisů. V sobotu jdeme se známýma taky na jedno petiční místo na oběd tak podškrábneme všichni ;)

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2945 kdy: Leden 07, 2021, 01:13:51 odpoledne »
Protože v tomhle státě se kompletně vytratil zdravej rozum. Když vezmu CoVidiocii tak kvůli několika kryplům, co se vyžívaj ve stravování ve fastfoodech nebo několika málo jedincům, co jsou na tom zdravotně špatně se zavřou všichni vč. těch zdravých. Ale to není jenom CoVidiocie, to máte buzeraci na STK kvůli blbostem, omezování zbraní kvůli několika blbům, kvůli idiotům s čoklama to jsou ohňostroje atd. to jsem jenom narychlo přelít témata poslední doby. Problém celé společnosti je, že se většina přizpůsobuje menšině. Třeba buzeranti, lesby, bezpohlavní a podobný přírodní anomálie, inkluze ve školství a tak. To se pak promítne všude a CoVidiocie není výjimka. Naopak na těch sjezdovkách je vidět hrstka lidí se zdravým rozumem (ještě kdyby si sundali ten nesmyslnej hadr z tlamy). Lidstvo musí být nutně na svém vrcholu, když se ve velkém měřítku řeší do očí bijící nesmysly a je čas se tím vůbec zaobírat.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: epidemie
« Odpověď #2946 kdy: Leden 08, 2021, 06:19:18 odpoledne »
Zajímavé povídání o vývoji a predikci, jak to bude dále.

Rozhovor se Zdeňkem Helem

https://www.youtube.com/watch?v=UzeZ83IOhp0

"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

konec

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2947 kdy: Leden 08, 2021, 06:43:31 odpoledne »
Pokud by došlo k epidemii, můžeme se spíše modlit aby byla rychlá. Protože pokud by trvalo třeba pět let než by nemoc ustoupila, tak karanténí opatření, zakázaný pohyb zboží, pašování, obavy z nemoci a zneužívání nemocnosti k zločinosti by bylo strašné.

Nejen zakázaný pohyb zboží, ale také osob. A ne na 5 let, ale již trvale.
Zneužívání nemocnosti k zločinosti se již děje ve velkém. Vždy se najdou argumenty, jak utáhnout šrouby totality.

obavy z nemoci - ty jsou pečlivě budované

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: epidemie
« Odpověď #2948 kdy: Leden 08, 2021, 07:19:23 odpoledne »
Pri úvahách a pozorovaniach mi táto situácia príde velmo výhodná pre vládnuce mocnosti. Takže neprepokladám skoré uvolnenie. Zaráža ma to, že zatial idú automobilky plným tempom. Teraz keď odstavili od príjmov značnú časť strednej triedy to vyzerá, že si autá kupujú len zdravotníci za nadččasy a farmaceuti.   ::)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1539
Re: epidemie
« Odpověď #2949 kdy: Leden 08, 2021, 10:55:09 odpoledne »
Tak většina jde určitě na export, navíc zatím nemám pocit že by byla ekonomická situace nějak vážná. Sice se o tom mluví ale když vidím ceny nemovitostí jak vyletěly vysoko a stále se prodávají, nikde u nás v okrese není možné koupit garáž (na to čekám) tak mám pocit že krize je jen naoko a křičí se, aby se podojil stát. Nebo další možností je, že si lidi nabrali úvěry, to nevím. V bance známé nemám.