Autor Téma: Imigranti - co nás může potkat  (Přečteno 11629 krát)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
Re: Imigranti - co nás může potkat
« Odpověď #1250 kdy: Březen 13, 2018, 02:46:16 odpoledne »
Přesunul jsem pár komentářů do kecání o politice..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #1251 kdy: Červen 29, 2018, 06:37:11 dopoledne »

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #1252 kdy: Červen 29, 2018, 06:49:19 dopoledne »
No hlavně že netrvají na kvotách...třeba nám odpustí i tu pokutu ;). Asi jim konečně došlo, že trvat na migrantech bez evidence a výběru znamená si dobrovolně podřezat krk...

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #1253 kdy: Červen 29, 2018, 09:49:13 dopoledne »
to bude super selekce....Dementi doleva a ti, co něco umí doprava....Takže budou všeci stát v jednom chumlu a co dál???Zajímalo by mne, podle kterých kriterií se budou rychle selektovat....A co s těmi, co neprošli bude-.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #1254 kdy: Červen 29, 2018, 10:19:04 dopoledne »
Každopádně bylo dohodnuto hned několik "kroků správným směrem" - konec kvót, budování imigračních center přímo v Africe a zavedení pravidel pro pohyb lodí neziskových organizací. Díky za to.

Offline šotek

• Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
« Odpověď #1255 kdy: Červen 29, 2018, 03:21:20 odpoledne »
jo, pro začátek je to dobrý, jen neusnout na vavřínech a dát tomu pořádný pravidla

+ bohužel Bureš tím honěním trika bude získávat body, chjo
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline BartH8

Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline BartH8

Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline BartH8

« Odpověď #1258 kdy: Červenec 11, 2018, 08:37:17 dopoledne »
https://youtu.be/ZPOnp5vKNsg

Imigranti ve Švédsku
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #1259 kdy: Červenec 20, 2018, 04:41:43 odpoledne »
A tak tu máme další útok mladého zdravého Syřana, kterému se zřejmě nelíbilo, že chlap pustil starší ženu sednout....https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/utocnik-v-severonemeckem-lubecku-pobodal-14-lidi-zranil-i-ri/r~7abb0f048c2211e88d580cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-2

Proti tomu je prostě dobré nosit zbraň a umět ji ovládat. Protože tady je prevence k ničemu....kromě toho je nepustit do země, respektive vědět koho si sem pouštíme. Takže pokud mě bude ošetřovat ve špitále syrský doktor s atestací odpovídající naší kvalifikaci nejspíš mi pomůže...Ale když se na Vás bez výstrahy vrhne fanatický maniak s kudlou...pak moc šancí s holýma rukama nemáte.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #1260 kdy: Červenec 20, 2018, 05:56:50 odpoledne »
No, střílet bych mezi lidma nestřílel, devítka para prolítně jedním beduínem a potom dvěma děckama....a zastaví se v břiše těhotné maminky......Ale mám báječný teleskopický obušek s bambulí na konci a tím bych se nerozpakoval ho seřezat jako psa. Bohužel, jako sociopat se straním nejen veřejné dopravy, ale i lidí obecně, takže jsem v tomto případě zcela k ničemu.

Offline BartH8

« Odpověď #1261 kdy: Červenec 20, 2018, 09:30:15 odpoledne »
Nevím no, takové uvažování mi přijde zcestné...
To si raději ani nepořídím auto. Kdyby nedej bože nějaká omladina skočila pod kola pro míč.
A moc o té munici fantazíruješ :)
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #1262 kdy: Červenec 21, 2018, 08:57:29 dopoledne »
nefantazíruju. vím přesně o čem mluvím a  co dokáže devítka s ovcí a čloověk je nemlich totéž.Jestli si myslíš, že běžná devítka  se v beduínovi zastaví, tak se krutě mýlíš......no, možná ten typ s cimbuříčkem, s řízenou deformací, ovšem ty jsou u nás mimo zákon.A pokud bys měl moje oblíbené tokarevy, pak tři německé zajatce jednou ranou....Takže nabušená devítka od lapui nebo hirtenbergru umí totéž. A v tlačenici .......A naše soudy....ale zbraně jistě, srazit ho k zemi, zakleknout ho a ustřelit mu květák, s tím naprosto souhlasím....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #1263 kdy: Červenec 21, 2018, 10:19:19 dopoledne »
No on by za výše uvedené situace stačil obyčejný pepřák.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #1264 kdy: Červenec 21, 2018, 01:24:18 odpoledne »
ano, pepřák,ten by určitě stačil,  potom ho seřezat a nakonec mu ustřelit květák, aby bylo každému dalšímu jasno, co bude následovat...Někde mezi tím by měla být kastrace a zabalení do prasečí kůže, ab si to ti machometáni dobře rozmyslili.....

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #1265 kdy: Červenec 21, 2018, 03:35:57 odpoledne »
peprak v uzatvorenom dopravnom prostriedku?to radsej nie.obranca riskuje ze aj sam chyti nieco s vystreknuteho obsahu.
a to uz ani nepisem kolko ludi by nanho po takejto obrane podalo zalobu za poskodenie zraku a zdravia a podobne hluposti.
neviem ako to mate v zbrojnom zakone v čechach,ale na SK by bolo odstrelenie kvetaku utocnikovi s nožom neprimerana obrana.to tak strelit ho šikovne do kolena a tym zneskodnit by bolo v medziach zakona a kedze to bolo v dopravnom prostriedku tak by strelba nemala byt dalej ako na meter co by nemal byt problem trafit sa.take koleno by uz nedali do kopy ani vojensky chirurgovia v moskve a poskodeny by uz v zivote nemyslel na podobne somariny.a na takuto prilezitost uplne staci napriklad 7,65 B.je to slabsia ráž,ale postacujuca a strelbou na nohy clovek mieri smerom k zemi cim minimalizuje skody v pripade netrafenia sa
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

nacelnik Seattle 1854

Offline BartH8

« Odpověď #1266 kdy: Červenec 21, 2018, 04:57:18 odpoledne »
To vůbec není o ráži, ale typu munice. Jen luger má několik tisíc typů! Od dřeva po podkaliberní.
Pepřák nemá účinnost pokud je cíl pod vlivem alkoholu nebo drog.
Každý ať si nosí / nenosí jaký nástroj, prostředek chce. Hlavně ať to umí správně a účinně použít.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #1267 kdy: Červenec 21, 2018, 05:35:37 odpoledne »
Tak pánové, jednak - pepřák v uzavřeném prostoru? Ale no jistě že ano! Že to trochu chytí i ostatní, třeba i majitel pepřáku?Důležitější v tu chvíli přece je, že ten zásah chytí agresor a nemůže nadále fungovat. A za druhé - pepřák není slzák. Na slzák se dá zvyknout, slzák nemusí účinkovat na lidi pod vlivem alkoholu či drog. Pepřák je něco jiného. Nedá se na něj zvyknout. Po zasažení nastává reakce organismu, kterou alkohol ani drogy neutlumí (tedy ano - funguje i na lidi pod vlivem drog). Mohl by mít problém člověk, který má astma, pokud by mu nebyla poskytnuta pomoc. A za třetí - na rozdíl od zmíněné střelby, která může zasáhnout a neodvratně poznamenat i lidi nevinné, tak u pepřáku toto nebezpečí nehrozí. Podtrženo, sečteno - každý ať si vybere to svoje, ale já bych v autobuse plném lidí raději stříkala pepřák, než se v dosti stresové situaci snažila z pistole trefit do pohybujícího se agresora s nožem v ruce. A že se tam určitě v tu chvíli nepohyboval sám. V tu chvíli tam určitě byli v pohybu všichni - snažili se utéct, ječeli, bránili se... A žaloby kvůli zasažení pepřákem bych se za takové situace určitě bála ze všeho nejmíň  ;)

Edit: asi by byl lepší pepřák typu "tekutá střela" pro snížení zasažení ostatních účastníků, ale zde platí totéž co u té střelby - dokážeme v tak stresové situaci tak přesně zamířit a zasáhnout pohybujícího se agresora?

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #1268 kdy: Červenec 21, 2018, 06:04:24 odpoledne »
Pokud se někomu dostane do očí pepřák, tak platí - vyplachovat vodou, vyplachovat, vyplachovat a jet k lékaři.

Pokud někdo nosí pepřák jako "zbraň", bylo by fajn, kdyby zároveň nosil i dekontaminační sprej pro vyčištění a zklidnění očí po zásahu pepřovým sprejem.

... ale to už jsem OT  :)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #1269 kdy: Červenec 22, 2018, 10:53:28 dopoledne »
každou obranu lze zpochybnit, i můj ustřelenej květák, ovšem oučinek tekuté střel lze zpochybnit jen těžko, i borec v drogovém opojení zpomalí a zpozorní, začne mít slzy v očích a rozostřené vidění, a zmatený pojem o vzdálenosti. I to stačí.a že to je nepříjemné pro ostatní, nebo i pro nás, nu, s tím se nedá nic dělat...avíc, v rámci tréningu střílíme ze zbraní, tak musíme prubnout i pepřák proti větru a v místnosti....Abychom věděli, co přijde a nezmatkovali.  Věřte, že při každém dalším tréningu budete klidnější a sebejistější....je jedno, jak macho,metána zvládneme, důležitý je klid a rozvaha....

Offline BartH8

« Odpověď #1270 kdy: Červenec 22, 2018, 11:10:13 dopoledne »
Byl jsem svědkem zásahu opilého člověka tekutou střelou, v hospodě. Otřel se a šel dál.
Účinek Capsaicinu je pouze tehdy, když jsou důkladně zasažené sliznice. S tím souvisí i odrana. Nenechat si zasáhnout sliznice.
Za další není rozpustný ve vodě. Jakékoli vyplachování má jen psychologický efekt.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #1271 kdy: Červenec 22, 2018, 11:52:06 dopoledne »
Ale je rozpustný ve vodě, to je omyl...sám používám kapsicin ve formě vodního výluhu jako postřik proti žravému hmyzu a bez jeho rozpustnosti ve vodě bych činil nic.A ani by to nefungovalo. Samozřejmě že je třeba zasáhnout oči a hubu, ale to je otázkou tréningu, a zejména pak kvality přípravku, já nedám dopustit na formu tekuté střely, tedy soustředěnému paprsku a syntetickému kapsicinu, jako milovník jídel s jolokií mám práh vnímání posunut kousek  bokem.
A žádné krátké dávky, ale pořádně mu tu hlavu v tom opláchnout. Špatný sprej s pepřem , tedy piperinem taky utřu do rukávu a jdu dál.Ale to je jiná story.....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #1272 kdy: Červenec 22, 2018, 02:20:38 odpoledne »
Barthe, to se mi nezdá, to musel být slzák. Pepřák prostě další akci fyzicky znemožní, okamžitě. Po zásahu slzákem skutečně s trochou dobré vůle fungovat můžeš.

Výplach očí velkým množstvím vody částečně pomáhá a ulevuje, co se týče kůže - některé zdroje uvádějí nejprve omýt olejem. Do očí se prý olejový výplach použít nedá, protože to prý slzy nějak neutralizují či co. Někde uvádějí, že by mohl pomoct výplach mlékem, ale nemám to potvrzené.

Offline BartH8

« Odpověď #1273 kdy: Červenec 22, 2018, 02:27:57 odpoledne »
Možná už jste ale slyšeli, že na někoho sprej nefungoval, protože byl opilý, zfetovaný, nebo prostě nefungoval, a nikdo neví proč. Nejčastěji je příčinou nedostatečné zasažení sliznic. Pokud člověk ví jak na to, dokáže účinky pepřového spreje do jisté míry oslabit. Stačí zavřít oči a nenadechnout se pepřové látky. Pokud se do očí netrefíme vůbec, a útočník se nenadechne pepře, může být efekt minimální. Pak je výhodou, pokud máte větší sprej, který můžete použít opakovaně. Malý sprej do kabelky naopak už může být prázdný.

Celej článek zde:
https://www.armed.cz/clanky/16-sebeobranne-prostredky-dil-i-obranne-spreje/

Podle lékařských studií je pepřový sprej pro oko neškodný, ovšem opakované zasažení může vést k dlouhodobé změně oční citlivosti. Kapsaicin, z čehož se pepřové spreje vyrábí, jako účinná látka není rozpustný ve vodě, tudíž vám ho nepomůže neutralizovat ani sebevětší množství vody.

Další článek (spíš reklama) :
https://www.armyweb.cz/clanek/ucinky-a-pouziti-peproveho-spreje
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #1274 kdy: Červenec 22, 2018, 02:37:16 odpoledne »
Nesmíš věřit všemu, co píšou...vem kus pálivé papriky a dej do polívky, a zjistíš, že bude pálit jako čert...Pálivé papriky začínají někde u habanera.....Ty ostatní jsou lahůdkové.Nebo vem chili a zastudena ve sklenici rozmíchej ve vodě a potom odfiltruj na kávovém filtru a zjistíš, že to pálí...takže o rozpustnosti netřeba diskutovat...

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #1275 kdy: Červenec 23, 2018, 01:23:13 dopoledne »
Tak a teď opravdu sám nevím :D. Votroubku jak už jsem někde říkal tak Tokarena nepovažujii za náboj vhodný pro sebeoranu a ani  tan našlapaný luger není ideál....Na druhou stranu zkusil jste si někdo obranu proti noži? Stačí vzít gumovou maketu nože a najednou zjistíte, že na kontaktní vzdálenost vám útočník zasadí více ran nežli střelnou zbraní. Souhlasím se Soňou, že pokud postříkám omylem spolucestující kapseinem, asi nedostanu od prokurátora trest natvrdo....Ale že bych věřil, že se tím ubráním....Něco jiného je otevřené prostransví, tam se mohu snažit utéct a spej mi pomůže ochromit, zpomalit a dezorientovat útočníka....Ale výtah nebo kabina dopravního prostředku toto neumožňuje.....I když se bude oslepený agrasor ohánět kudlou nazdařbůh, stejně se smrtelně nebezpečný a vy jste v jeho bezprostřední blízkosti. Na druhou stranu díky naší justici vám opravdu hrozí kriminál za nepřiměřenost obrany,  pokud zasáhnete třetí osobu....Ale když si vzpomenu na chlapíka, co si proklestil cestičku vlakem nacpaným cestujícími sekerou....asi bych to risknul. Protože prostě neutečete....a když nemohu utéci, musím útočníka zlikvidovat a to rychle....mám ho na těle.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #1276 kdy: Červenec 23, 2018, 08:20:20 dopoledne »
No on právě útočník po zásahu pepřákem není "jen" oslepený, mnohem důležitější je, že ho to vyřadí z akce kvůli reakci organismu, která se nedá ovládnout - a to je nekontrolovatelný kašel, který člověka doslova zlomí do předklonu. Pokud byste chtěli střelnou zbraní nebo nožem zastavit takto rychle (a mít jistotu, že ho zastavíte), tak se musíte trefit do správného místa. Je známa spousta případů, kdy útočník s bodnou či střelnou ranou pobíhal dál po okolí, než ho to zastavilo.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #1277 kdy: Červenec 23, 2018, 08:23:38 dopoledne »
Ale to je nedorozumění...Já  jsem zásadně příznivce palných zbraní, ovšem je třeba v tlačenici brát ohledy na ostatní a vlastní integritu.Na nějakého magora dle treningu omotat levou ruku textilem, který je k dispozici, ránu vykrýt a pořádně jej praštit do hlavy, nebo hrudníku.Pokud máte teleskopický obušek, rána mezi krk a rameno zabezpečí potřebný čas k zklidnění útočníka, Já na obranu devítku, nějakou menší, nebo nějaký klon watra ppk, třebas čz 50  a pod.sice se do toho blbě shání krmivo, které by odpovídalo mým požadavkům, které v devítce seženu lehce. Páskoval jsem první plnový náboj, potom plastový projektil a pak už běžný ogivál, co dům dal.Dáky dvouřadému velkokapacitnímu zásobníku jsem mohl vřadit klidně dva neb tři plasty. Zastavovací schopnost plastové střely je dostatečná, býk po nárazu do hlavy lehne, ale zase vstane.
A tak jsem zásadně pro, každého magora sejmout, jakkoli, kdž se chce někomu tahat s kvérem, nic proti, v ženské kabelce se najde místo na tekutou střelu., nebo teleskop, ovšem je třeba všdšt, co dělám, natrénovat a nebo se rizikům vyhýbat.Neexistuje jediné univerzální řešení.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #1278 kdy: Červenec 23, 2018, 09:05:28 dopoledne »
Soňo já opravdu nevím, nebudu se přít. Dávám ti zapravdu že rána střelnou zbraní nemusí být pro zastavení útočníka dostatečná. Na druhou stranu přiložit na tělo a zmáčknout spoušť riziko ohrožení cíle snižuje....a třeba 9Br krátký má výkon cca 250J, takže tolik nehrozí průstřel než u 9mm Lugera s s 500J nebo Tokareva s cca 850J. Teleskop je vyborný a dá se použít v kabině i při nehodě jako páka při vyprošťování nebo vytlučení skla....Ale jeho hmotnost je stejná, jako hmotnost malé obranné pistolky....A největší problém vidím že pro úder potřebujete prostor....Ale asi bych po něm sáhl raději nežli po spreji....Já jim prostě v uzavřeném prostoru moc nevěřím....

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #1279 kdy: Červenec 25, 2018, 06:01:39 odpoledne »
Včera jsem poslouchal Svobodné Universum naší oblíbenkyně Martiny Kociánové.. Byl tam druhý díl rozhovoru s Martinem Kollerem, a bylo to hodně výživné.

https://www.kupredudominulosti.cz/koller-martin-2d-znacna-cast-ruska-byla-v-90-letech-rozkradena-ruznymi-oligarchy-a-teprve-putin-zacal-davat-stat-dohromady/

Zároveň čtu po večerech v hospodě knihu Petra Hampla "Prolomení hradeb".. Vždy si po práci ve Staňkovické hospůdce koupím dvě desítky, pytlík se slanými brambůrky a zalezu do zahrady pod slunečník, kde usrkávám vychlazené žatecké pivo a čtu zajímavou knihu..

Možná že by si ta kniha "Prolomení hradeb" zasloužila svoje vlákno..

Petr Hampl tam polemizuje s konspiracními teoriemi i názorem, že za vše může úpadek morálky. Respektive, konspirační teorie částečně odmítá a částečně bagatelizuje a stejně tak i údajný úpadek morálky. Současný marasmus vysvětluje zákonitostmi fungování byrokracie a dává to celkem smysl. Domnívám se i, že by se tam dala nalézt technologie obrany proti zničujícím dopadům na společnost. Pravda bude nakonec kdesi uprostřed, ale dalo by se o tom diskutovat.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #1280 kdy: Leden 18, 2019, 11:57:04 dopoledne »
No jo, je to v poho, není čeho se bát, protože migranti tu žádný nejsou  ::)

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/migranti-migrace-bezenci-uprchlici-cesko-nemecko.A190118_094358_zahranicni_remy

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #1281 kdy: Leden 18, 2019, 01:58:50 odpoledne »
to je tragikomický omyl, myslet si, že nepřítomnost uprchlíků nás zabezpečí...jsme s německem stejný prostor, spojené nádoby politické i ekonomické, takže jejich islám bude naším islámem, jejich sharia bude naše a dokud bude šengen, pak je úplně jedno, jestli jsou uprchlíci u nich, nebo u nás.Pouze vystoupení z evropské unie nás může zachránit, protože se jinak nemáme šanci bránit. A tak díky ekonomickým benefitům přenecháme zemi muslimům....Naše děcka nám poděkujou.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #1282 kdy: Leden 18, 2019, 02:35:50 odpoledne »
Z EU nelze rozumne vystoupit. Jeden takovy pripad je k videni zrovna ted a to ma pro vystup mnohem lepsi podminky nez by mela CR.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #1283 kdy: Leden 18, 2019, 03:48:57 odpoledne »
Má známá z Londýna mi říkala, že zatímco politici a obchodníci by nejraději z výsledů referenda vycouvali, normální běžní lidé si za výsledkem spíše stojí. Jen se to strašně vleče a panuje strach, že se to nestihne, nebo že dojde k dočasnému uzavírání hranic. Lidé se bojí přijímat zahraniční pracovní nabídky a třeba britští studenti se bojí vyjet na stáž do Rvropy, aby neměli problém pokud země vystoupí z EU. Ale jinak už to spíš hážou za hlavu, že se uvidí....nějak bylo a nějak prý i bude.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #1284 kdy: Leden 18, 2019, 03:56:36 odpoledne »
Základní problém vzniknul v okamžiku kdy propagátoři brexitu vyhráli a chvíli poté místo přijetí zodpovědnosti zdrhnuli z veřejného života.
Představa že naši politici budou schopnější a vyjednají v případě odchodu něco víc než angličané je tak silně naivní - a to pomíjím odlišné váhové kategorie jakou Anglie je oproti ČR.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #1285 kdy: Leden 18, 2019, 06:48:29 odpoledne »
Naši politici jsou tak schopní, že se od nich učí mafie celého světa...Jsme v podobných nůžkách podruhé, poprvé to bylo v RVHP, a Varšavské smlouvě, takže těžko vystoupíme, na to nemáme. Až se situace vyhrotí, tak lidé budou chtít couvnout, ale setrvačnost událostí už nedovolí kýžený výsledek.Na zásadní změny tedy musíme zapomenout......

Offline Thor

« Odpověď #1286 kdy: Květen 20, 2019, 08:43:48 odpoledne »
nezbývá mi než souhlasit z tohohle vlaku jen tak nevystoupíme ani migraci se dlouho nevyhneme

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #1287 kdy: Říjen 10, 2019, 01:36:25 odpoledne »
Turecký prezident Erdogan hrozí EU, že pošle syrské uprchlíky do Evropy (Bloomberg)

Offline BartH8

« Odpověď #1288 kdy: Říjen 10, 2019, 09:39:06 odpoledne »
Nehrozí. Vydírá. A říká : pokud Evropa odsoudí turecký postup v Sýrii, otevřeme hranice pro 3,5kk uprchlíků
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #1289 kdy: Říjen 10, 2019, 09:46:27 odpoledne »
Jooo tak to nevím, já citovala Bloomberg  :)

Offline BartH8

« Odpověď #1290 kdy: Říjen 10, 2019, 10:02:01 odpoledne »
Tady to máš
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline Chinalady

« Odpověď #1291 kdy: Říjen 10, 2019, 10:02:21 odpoledne »
Zatím je to pouze vyhrožování.
Paradoxně většině uprchlíků žijících v Turecku se do Evropy ani moc nechce.
Žijí v (z jejich pohledu) bohaté zemi a v islámské kultuře doplněné o západní vychytávky jako jsou práva žen, svoboda projevu  a poměrně velké osobní svobody, často mají i zaměstnání a mohou posílat děti do školy.
Zároveň spousta z nich, jako třeba Iráčtí Turkmeni a čínští Ujgurové (Etnická menšina západní Číny, hodně jich prchá do Turecka) mluví příbuznými jazyky (rozdíly mezi Turkmenštinou, uzbečtinou Ujgurštinou a turečtinou jsou asi jako mezi češtinou, slovenštinou a polštinou) takže se bez problémů domluví.
A ani ty zprávy o tom, co je čeká v řeckých a maďarských uprchlických táborech nejsou moc motivující...