Autor Téma: epidemie  (Přečteno 255189 krát)

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #150 kdy: Leden 27, 2020, 05:01:09 odpoledne »
Pořídila jsem 3M a objednán mám Delta Plus.

Offline Wolverine

  • ***
  • Příspěvků: 55
Re: epidemie
« Odpověď #151 kdy: Leden 27, 2020, 05:22:32 odpoledne »
No já už reálně přemýšlím nad klasickou plynovou maskou, ta aspoň ochrání celý obličej, ale chodit v tom ve společnosti zatím neni úplně ideální  ;D Jinak Peking hlásí prvního mrtvého...

Nalim

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #152 kdy: Leden 27, 2020, 06:23:35 odpoledne »
Při tom doobjednávání čehokoli - jsme si vědomi, kde asi se většina zboží vyrábí, že?
Za jak přísných hygienických podmínek? - odkaz tu teď nedávno někde byl.
A jsme si také vědomi, že na sklad nikdo nevyrábí, takže veškeré zboží bude "čerstvé" - tedy vyrobené už v podmínkách současné - no, jak to WHO nazývá?

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #153 kdy: Leden 27, 2020, 06:23:57 odpoledne »
Spekulace o "márnici" je tady. Vychází z udajné komunikace personálu, který řeší co s mtrvými, protože nemocniční márnice je plná.

https://twitter.com/anhkimh/status/1221778561146802177


To je další kachna, v čínštině se tam píše něco úplně jiného. Nejsou to žádní zdravotníci a o nové márnici se tam nepíše. Ale opravdu je to z Wu-chanu a celkem zajímavé, takže Vám to přeložím.

Jméno skupiny : Obchodníci z Hankou 4 ulice     (Hankou ju část Wu-chanu)
X : Každý den umírá více jak 100 lidí bez diagnózy.
X:  Když jsem navštívil pohřební ústav, tak říkali, že zpopelňují 24 hodin denně.
X: (nečitelné) Mrtvoly jdou rovnou do žehu, bez  balzamování a pohřebních rituálů.
Y: Počkej, to říkáš že mrtvoly neuchovávají?     (podle tradic se má mrtvola 49 dní vystavovat v domě a následně nosit
                                                                      celou vesnicí)
X :Neuchovávají
X: Přímo do žehu.
X: Můj strýc onemocněl, zemřel, a do 24 hodin z něj byl popel.
Z: Ach ne, bože pomoz mému Wu-chanu.  Ať se mé město uzdraví (= Odříkává  tradiční čínskou modlitbu)
0: X, Tvůj strýc měl "to"?

Konec

O pitvě  tam nic není, jenom o nedodržování tradičních konfuciánských rituálů.




Offline WhiteCrane

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Převezmi odpovědnost za svůj život
Re: epidemie
« Odpověď #154 kdy: Leden 27, 2020, 06:52:18 odpoledne »
Tak minulý týden ve středu, jsem objednával respirátor za 130,-
Dnes je ten stejný za 768,-

Tak trošku hyenismus  >:(

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #155 kdy: Leden 27, 2020, 07:03:30 odpoledne »
Při tom doobjednávání čehokoli - jsme si vědomi, kde asi se většina zboží vyrábí, že?
Za jak přísných hygienických podmínek? - odkaz tu teď nedávno někde byl.
A jsme si také vědomi, že na sklad nikdo nevyrábí, takže veškeré zboží bude "čerstvé" - tedy vyrobené už v podmínkách současné - no, jak to WHO nazývá?

Ale jo, jsme si vědomi, že se spousta věcí vyrábí v Číně (to má být asi to "kde") a že tam je aktuálně epidemie (to má být asi to "to"). A taky jsme si vědomi, že spousta věcí se v Číně nevyrábí a spousta věcí se vyrábí i na sklad.

A mimochodem - dokonce jsme si vědomi, že z Číny se spousta zboží dopravuje lodí v kontejnerech. Trvá to měsíc. Koronavirus způsobující SARS měl životnost mimo hostitele několik málo dní.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #156 kdy: Leden 27, 2020, 07:04:38 odpoledne »
Tak minulý týden ve středu, jsem objednával respirátor za 130,-
Dnes je ten stejný za 768,-

Tak trošku hyenismus  >:(

A je to určitě ten stejný? Já jsem zatím nikde žádné změny cen nepozorovala...

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #157 kdy: Leden 27, 2020, 07:07:52 odpoledne »

Kupoval jsem v sobotu nějaké věci v jednom velkém hobymarketu a viděl jsem chlapíka s dcerou, co stál před ochrannými pomůckami a přemýšlel nad rouškami.

Chvíli jsem ho pozoroval a poslouchal o čem se dcerou baví a pak jsem mu řekl, že "potřebuje ty s tou červenou gumičkou, jestli to tedy potřebuje na to, co myslím, že to potřebuje".


Rád bych poprosil Lokiho, nebo někoho z týmu, jestli může blíže specifikovat "roušku s červenou gumičkou", případně vložit typ na jinou ochranu, kterou zvolil jako optimální.
Předpokládám že výraz rouška je tady použit jen jako "hovorový", protože roušky toho moc neochrání, určitě volíme respirátory  třídy FFP3.
Osobně jsem pořídil REFIL 1052, ale uvítám (a pravděpodobně nejen já) jakýkoliv další dobrý tip...

Někdo to tu zmínil, že respirátory ffp3 se poznají podle toho, že mají červenou gumičku. Tož tak to asi vzniklo. Já teda červenou gumičku nemůžu potvrdit ani vyvrátit  :D ... ovšem jsem vytrvalý bojovník proti nošení "roušek" jako ochrany před nákazou  :)

Nalim

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #158 kdy: Leden 27, 2020, 07:22:24 odpoledne »
Při tom doobjednávání čehokoli - jsme si vědomi, kde asi se většina zboží vyrábí, že?
Za jak přísných hygienických podmínek? - odkaz tu teď nedávno někde byl.
A jsme si také vědomi, že na sklad nikdo nevyrábí, takže veškeré zboží bude "čerstvé" - tedy vyrobené už v podmínkách současné - no, jak to WHO nazývá?

Ale jo, jsme si vědomi, že se spousta věcí vyrábí v Číně (to má být asi to "kde") a že tam je aktuálně epidemie (to má být asi to "to"). A taky jsme si vědomi, že spousta věcí se v Číně nevyrábí a spousta věcí se vyrábí i na sklad.

A mimochodem - dokonce jsme si vědomi, že z Číny se spousta zboží dopravuje lodí v kontejnerech. Trvá to měsíc. Koronavirus způsobující SARS měl životnost mimo hostitele několik málo dní.
Tak pak je to všechno oukej, a není co řešit.

Offline WhiteCrane

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Převezmi odpovědnost za svůj život
Re: epidemie
« Odpověď #159 kdy: Leden 27, 2020, 07:27:40 odpoledne »
Tak minulý týden ve středu, jsem objednával respirátor za 130,-
Dnes je ten stejný za 768,-

Tak trošku hyenismus  >:(

A je to určitě ten stejný? Já jsem zatím nikde žádné změny cen nepozorovala...

Bohužel ten naprosto identický (pravda, jiný e-shop). Minulý týden to byla cca cena za 5pack (krabici s pěti kusy), teď jsem to viděl jako cenu za 1 kus.

BTW kupujete kompletně uzavřené brýle, nebo jen ty "přisedlé" s vrchním a bočním krytem?

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #160 kdy: Leden 27, 2020, 07:42:41 odpoledne »
Tak minulý týden ve středu, jsem objednával respirátor za 130,-
Dnes je ten stejný za 768,-

Tak trošku hyenismus  >:(

A je to určitě ten stejný? Já jsem zatím nikde žádné změny cen nepozorovala...

Bohužel ten naprosto identický (pravda, jiný e-shop). Minulý týden to byla cca cena za 5pack (krabici s pěti kusy), teď jsem to viděl jako cenu za 1 kus.

BTW kupujete kompletně uzavřené brýle, nebo jen ty "přisedlé" s vrchním a bočním krytem?

Jestli to nemají jen blbě označené... něco jako 1 kus, ale přitom to je 1 balení.

My máme něco jako tohle, ale z místního kamenného obchodu.
https://www.pracovniobchod.cz/bryle/ff-donau-as-01-001-bryle/?variantId=121509&gclid=Cj0KCQiAsbrxBRDpARIsAAnnz_PtkLd6YZOUI2CriLLTJJQMfDYWGA5Oju4zeK3jeNLFCiwZmHhuF4IaAp8hEALw_wcB

Offline WhiteCrane

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Převezmi odpovědnost za svůj život

Nalim

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #162 kdy: Leden 27, 2020, 09:15:39 odpoledne »
Tak minulý týden ve středu, jsem objednával respirátor za 130,-
Dnes je ten stejný za 768,-

Tak trošku hyenismus  >:(
Bohužel nikoli, "jen" neviditelná ruka trhu :bee:

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: epidemie
« Odpověď #163 kdy: Leden 27, 2020, 10:00:29 odpoledne »
@Chinalady - Bezva, díky, čínština se hodí. Je potřeba ověřovat. Také proto jsem napsal údajná komunikace personálu. Vypadá to, že na základě toho, že se mrtví rovnou pálí (tohle je také neověřeno) se šíří fámy o plných márnicích a stavbě nové (jde o obavy z vysoké mortality). To ale nebylo pointou mého příspěvku. Jak jsem říka, co se děje na místě, tak jsem psal, že se šíří spekulace o tom, že nová nemocnice je ve skutečnosti márnice - neboli začíná se zvyšovat nedůvěra obyvatel ve vládu. Dokud lidi "drží pospolu a mají víru", tak je to řekněme ok, ale začínají se objevovat čím dál častěji "pochybnosti" i rvačky o pytel ráže atd. To ve výsledku může nadělat mnohem větší paseku, než samotný virus.

@WhiteCrane - ano, "červené" jsou FFP3. Je to v podstatě rychlé kódování úrovně ochrany, viz třeba tady:

https://www.deltaplus.eu/cs_CZ/ochrana-dychacich-cest

Delta plus je dobrá volba. Osobně, čistě z praktických důvodu všeobecné dostupnosti filtrů a dílů, preferuju 3M a sérii 6000. Mají to všude možně a je to u nás asi nejrozšířenější model.
Rouškou myslím "hadrák" - tedy "normální respirátor" a respirátorem "pevný", tedy polomasku, kam nacvakáváš filtry. Stejné filtry pasují i na 3M 6800, kterou doufám nebudu muset nikdy vytáhnout.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #164 kdy: Leden 27, 2020, 10:00:58 odpoledne »
V ČR už 4 podezření na koronavirus. Dva Češi, oba v minulých týdnech navštívili Číny, Číňanka a čínský turista. První výsledky testů budou známy zítra.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #165 kdy: Leden 27, 2020, 10:07:09 odpoledne »
@WhiteCrane - ano, "červené" jsou FFP3. Je to v podstatě rychlé kódování úrovně ochrany, viz třeba tady:
Delta plus je dobrá volba. Osobně, čistě z praktických důvodu všeobecné dostupnosti filtrů a dílů, preferuju 3M a sérii 6000. Mají to všude možně a je to u nás asi nejrozšířenější model.
Rouškou myslím "hadrák" - tedy "normální respirátor" a respirátorem "pevný", tedy polomasku, kam nacvakáváš filtry. Stejné filtry pasují i na 3M 6800, kterou doufám nebudu muset nikdy vytáhnout.

Myslím, že kolega se podivoval spíš nad tím spojením "rouška s červenými gumičkami". Protože buď je to "rouška" a ta určitě není ffp3 a má zcela jinou funkci než respirátor, nebo je to respirátor, který může mít označení ffp3 a červené gumičky. No a nakonec jsou polomasky a celoobličejové masky. Tyto termíny by se neměly zaměňovat nebo slučovat, každý reprezentuje něco jiného.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #166 kdy: Leden 27, 2020, 11:17:44 odpoledne »
V ČR už 4 podezření na koronavirus. Dva Češi, oba v minulých týdnech navštívili Číny, Číňanka a čínský turista. První výsledky testů budou známy zítra.

Tak u čínského turisty se podezření nepotvrdilo.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #167 kdy: Leden 28, 2020, 08:40:21 dopoledne »
Tak číňanka taky negativní, tak v ČR zbývají dva s podezřením.

V Německu první potvrzený případ.

Offline Petoza

  • ***
  • Příspěvků: 73
Re: epidemie
« Odpověď #168 kdy: Leden 28, 2020, 09:17:06 dopoledne »
Letovy personal na linkach do Honkongu a Pekingu, okrem informacii o zdravotnych rizikach bol vybaveny zasobou respiratorov typu 3M 8810 / FFP2.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #169 kdy: Leden 28, 2020, 09:22:50 dopoledne »
No lepší tohle než roušky...

Nicméně teď už fakt ffp3 skoro nikde nejsou. Obchody přetížené pod objednávkami, některé píšou, že i výrobní kapacity jsou přetížené a že jako první se teď budou řešit zásoby pro zdravotníky.

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: epidemie
« Odpověď #170 kdy: Leden 28, 2020, 09:23:08 dopoledne »
Tak podle všeho už je oficiálně přiznaná možnost pandemického šíření. Uvedl to docent Rastislav Maďar, uznávaný odborník na viry v čele Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity.

Úplně nově ale mám k dispozici epidemiologický model, který říká, že ve zmíněném Wu-chanu se podařilo zachytit a diagnostikovat jenom pět procent případů. A podle jednoho z modelů by počet nakažených v prvním únorovém týdnu mohl být 270 tisíc lidí, a to jenom v tom jediném městě. Tedy to, co je zachyceno, je jedna věc, a co je reál, je věc druhá. Rozhodně bychom nový koronavirus neměli podceňovat. Má potenciál pandemického šíření.

Prosím o dodržování pravidel fóra. Toto je čistá politika. Díky  :rose:

Omlouvám se, neuvědomila jsem si to. :-[ Budu si dávat větší pozor.
[/size]

Offline Lejzr

  • ***
  • Příspěvků: 2
Re: epidemie
« Odpověď #171 kdy: Leden 28, 2020, 09:28:25 dopoledne »
Ahoj,

jsem zde konkrétně naprostý nováček, nicméně již dlouho jsem nastaven tak, abych byl soběstačný.
ohledně roušek a respirátorů.. já vlastním NANOLOGIX Polomaska Respira Compact + NANOLOGIX Respira Filtr nano Perfection P3 a myslím, že to je značně lepší, než ty resp.
Odkaz nevím zda sem mohu dát, nicméně dá se vygooglit a obě dvě věci se dají pořídit do 1000CZK

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #172 kdy: Leden 28, 2020, 09:52:26 dopoledne »
Ministr zdravotnictví:

„Onemocnění dosud není prozkoumáno, ani Světová zdravotnická organizace (WHO) ho dosud neoznačila za vysoce nebezpečnou nákazu. To se sice může změnit, ale zatím není důvod k panice,“ podotkl a současně dodal, že v lékárnách by se měly brzy znovu objevit respirátory a roušky, které v některých místech došly.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3039844-kvuli-viru-neni-duvod-k-panice-uklidnuje-ministr-vojtech-nejvic-podle-nej-pomuze

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: epidemie
« Odpověď #173 kdy: Leden 28, 2020, 10:20:38 dopoledne »
Starosta Wuhanu v TV interview řekl, že informace o novém viru (první potvrzený výskyt 8.12.2019) nebyly obyvatelstvu dány a čekalo se až do 20.1 na základě nařízení centrální vlády.

Až v lednu, kdy už bylo jasné, že to tutlat nejde a jde o ohrožení prvního stupně, nařídili lokálním autoritám "jednat".

Neboli mechanismus státu byl přiliš pomalý a až do poslední chvíle to natahovali, protože ekonomické ztráty takového kroku jsou samozřejmě astronomické.

Jedna věc je jistá, kdyby nebylo jasné, že jde o ohromný průšvih, tohle by v televizi nikdy neřekl.

https://twitter.com/HimalayaGlobal/status/1221957031403433984


Dr. Eric Feigl-Ding Špičkový epidemiolog z Harvardu naznačil, že původcem nejsou "neopýři z trhu" (jak tvrdí Čínské prohlášení), ale že mohl vzniknout v laboratoři.

Laborka, kde s těmito viri pracují je od roku 2017 přímo Wuhan a jde o první prohlášení tohoto typu od autority (vedle dosavadních "spekulací plebsu"). Je to také jeden z vědců, kteří už pár dnů apelují na WHO, aby vyhlásila celosvětový stav nouze.

Ovšem pozor, je potřeba to dočíst celé. On netvrdí jde o bioinženýring, vývoj biologické zbraně atd. Říká, že vědci rozhodně potřebují více výzkumných dat a najít SKUTEČNÝ zdroj viru je výzkumná priorita. Jinak řečeno říká, že pokud Čína o zdroji lže (vidíme, že tajili nákazu do posledního dne), bude to ještě větší průšvih.

https://twitter.com/DrEricDing/status/1221990534643929089

Připravuje se 100.000 lůžek pro pacienty s koronavirem
Mezitím naskočila čísla na 4.515/106

Doktoři a zdravotní sestry posílání do oblasti jsou přirovnávání k "hasičům v Černobylu".

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace řekl v úterý, že je přesvědčen o schopnosti Číny kontrolovat a omezit šíření nového viru, uvedlo čínské ministerstvo zahraničních věcí.

https://www.nst.com.my/world/world/2020/01/560424/who-chief-says-confident-chinas-ability-contain-virus-urges-calm

Mezitím jiné země posílají charterové lety a evakuují své občany.

Díky dramaticky snížené poptávce v Číně (zákaz cestování), je najednou obrovský přebytek ropy. Očekává se značný pokles ceny paliva v Anglii.

https://www.dailypost.co.uk/news/uk-world-news/wuhan-novel-coronavirus-should-lead-17641896


Podle všeho došlo už k potvrzenému přenosu z člověka na člověka (doplněno: mimo Čínu). Japonský řidič autobusu, který nebyl nikdy v Číně vezl v lednu pasařáry z Wuhanu.
Je to dost velký průšvih, protože ze těch 14 dní inkubační doby vezl další kvanta lidí.

https://twitter.com/IndoPac_Info/status/1222087368078790656

.

Naprosté vyčerpání zdravotníků (tohle je největší nebezpečí, že "dojdou síly na boj" a zlomí se morálka obyvatelstva):
https://twitter.com/badiucao/status/1222074309113331713

Město duchů (dron):
https://twitter.com/euronews/status/1222074679034335232

Neověřeno. Údjné záběry snahy izolovat udájně nakažené:
https://twitter.com/AsylumShelterUS/status/1222077099285991424

Neověřené záběry z bitky o potraviny:
https://twitter.com/Finanzas_Time/status/1221300839819743232

Proti záběrům prázdných regálů vyšlo video z plně zásobeného obchodu (RT):
https://twitter.com/ChinaObserver2/status/1222078222441033733

Podle všeho je drtivá většina respirátorů a roušek mezi lidmi jen "kus hadru" a nedosahuje ani třídy N95 (což je v podstatě obdoba FFP2 - "žlutá"). Platí to i pro zdravotnický personál:

https://twitter.com/7berrrry/status/1222045817017716737/photo/2

Na fotce, kde si sestra nechává zkracovat vlasy je to vidět nejvíc. Jedna má na sobě "papírovou roušku" a druhá 3M 9501V prachový flitr třídy FFP2.

https://twitter.com/234v244/status/1221984277933330432

Je to jako ti hasiči v Černobylu, co šli do té radiace jako by byli nazí.

Lidé pak mají většinou jen hadrové roušky a sem tam někdo respirátor.
https://pbs.twimg.com/media/EPWwqvuUcAEDRup?format=jpg&name=4096x4096

https://folio.ng/folio_upload/2020/01/wuhan-virus-1024x683.jpg


Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2357
Re: epidemie
« Odpověď #174 kdy: Leden 28, 2020, 11:14:43 dopoledne »
A čo ajatin na dezinfekciu?

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #175 kdy: Leden 28, 2020, 11:26:03 dopoledne »

Podle všeho došlo už k potvrzenému přenosu z člověka na člověka. Japonský řidič autobusu, který nebyl nikdy v Číně vezl v lednu pasařáry z Wuhanu.
Je to dost velký průšvih, protože ze těch 14 dní inkubační doby vezl další kvanta lidí.


Přenos z člověka na člověk už je nějakou dobu potvrzený, už jsme tu o tom psali. Ta zpráva z Japonska je vytržena z kontextu - jedná se o první přenos z člověka na člověka mimo Čínu, nebo-li první nakažený, který nebyl v Číně, ale nakazil se od někoho, kdo z té Číny přijel. Dotyčný řidič vozil 9 dnů turistickou skupinu z Číny.

Infekčnost nakažených v inkubační době zatím potvrzena nebyla a řada vědců se zatím přiklání spíš k tomu, že ZATÍM ti lidé do projevení prvních příznaků infekční nebyli a na přenos je potřeba dlouhodobější úzký kontakt s nemocným, např. v rodině.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #176 kdy: Leden 28, 2020, 11:29:27 dopoledne »

Jedna věc je jistá, kdyby nebylo jasné, že jde o ohromný průšvih, tohle by v televizi nikdy neřekl.


Respektuju tvůj názor, ale s tímto nesouhlasím. Epidemie čehokoliv se prostě moc ututlat nedá a tudíž to, že se takto přiznal, ještě nemusí znamenat "ohromný průšvih". Samozřejmě souhlasím s tím, že situace je závažná, ale měli bychom se vyvarovat šíření paniky, nepodložených zpráv a spekulací, které paniku jen podporují. Jak jsem psala v jiném vlákně - snažíme se tu o seriózní informace, ne o honbu za senzací.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #177 kdy: Leden 28, 2020, 11:31:33 dopoledne »
A čo všetky tie stare filtre na baze MOF. Mam nejake ešte z 80 rokov.
A čo ajatin na dezinfekciu?

Jakákoliv dezinfekce schopná likvidovat viry bude určitě dobrá. Ajatin by toho měl být schopen.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #178 kdy: Leden 28, 2020, 11:35:56 dopoledne »
Mimochodem - kolik tak na osobu kupujete těch respirátorů? Budete počítat s nošením dle doporučení, tedy obvykle jen 8-12 hodin, nebo opakovaně? Dá se to nějak "ošetřit", aby se to dalo vzít opakovaně, třeba 2-3 dny za sebou? Co já vím - nechat vyschnout, šoupnout do mikrovlnky / trouby na nějakou teplotu, vystříkat nějakou dezinfekcí...?

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #179 kdy: Leden 28, 2020, 11:57:45 dopoledne »
Záloha pro boj s koronavirem stojí v Orlických horách. Tamní nemocnice má nejlepší ochranu v zemi

osloupnost toho, jak do léčby nového koronaviru zasáhnou tuzemské nemocnice, určil resort zdravotnictví. „Pokud by to byl opravdu nebezpečný patogen, platila by kaskáda (postupování pacienta) Bulovka a následně Těchonín. Pokud případů bude hodně, tak budou zapojeny fakultní nemocnice,“ sdělil náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

https://ct24.ceskatelevize.cz/specialy/koronavirus/3039694-zaloha-pro-boj-s-koronavirem-stoji-v-orlickych-horach-tamni-nemocnice

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #180 kdy: Leden 28, 2020, 12:03:17 odpoledne »
ČR aktuálně prověřuje 3 případy s podezřením na nákazu koronavirem. Poslední případ je v Praze na Bulovce a jedná se o čínského turistu ze skupiny 6 turistů, ostatní byli po prohlídce propuštěni.

V Praze už otestovali celkem 5 lidí, všichni měli negativní výsledek.

Rusko uzavírá hranice s Čínou.

Aktuální čísla 4500 potvrzených nakažených, 106 úmrtí. Oběťmi jsou většinou starší lidé, nebo lidé s jinými zdravotními problémy.

Offline WhiteCrane

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Převezmi odpovědnost za svůj život
Re: epidemie
« Odpověď #181 kdy: Leden 28, 2020, 12:36:29 odpoledne »
Mimochodem - kolik tak na osobu kupujete těch respirátorů? Budete počítat s nošením dle doporučení, tedy obvykle jen 8-12 hodin, nebo opakovaně? Dá se to nějak "ošetřit", aby se to dalo vzít opakovaně, třeba 2-3 dny za sebou? Co já vím - nechat vyschnout, šoupnout do mikrovlnky / trouby na nějakou teplotu, vystříkat nějakou dezinfekcí...?

Respirátor je ze své podstaty jednorázový. Některé typy jsou ale přímo určeny pro opakované nošení. Např. už jsem tady zmiňoval REFIL 1052.
Doporučuje se ho nosit opakovaně, pokud nedojde k mechanickému poškození, nebo přímo k potřísnění tělními tekutinami, pak je lepší to spálit. Prát se to nemůže, čistit bohužel také ne. Jako další stupeň ochrany se dá nosit štít, pod kterým je ten respirátor. Štít můžeš po návratu domů ošetřit tím atnivirotickým přípravkem (prostě to v rukavicích umýt).
Dnes mi přišlo storno na objednané respirátory s termínem dalšíhho naskladnění "někdy v březnu" :(

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: epidemie
« Odpověď #182 kdy: Leden 28, 2020, 12:48:00 odpoledne »

Přenos z člověka na člověk už je nějakou dobu potvrzený, už jsme tu o tom psali. Ta zpráva z Japonska je vytržena z kontextu - jedná se o první přenos z člověka na člověka mimo Čínu, nebo-li první nakažený, který nebyl v Číně, ale nakazil se od někoho, kdo z té Číny přijel. Dotyčný řidič vozil 9 dnů turistickou skupinu z Číny.

Doplněno pro upřesnění "přenos z člověka na člověka mimo Čínu" - byla řeč o Japonsku a tamní události - předpokládám, že o přenosu v Číně všichni vědí, byl potvrzen "už" 21.1.2020

V Japonsku už jsou podle všeho vedle řidiče i další potvrzené případy - dva pracovníci hotelu, kde byli turisté ubytovaní.

O senzace nejde.

Informace starosty je údajně z původně ustřihnuté části rozhovoru, která se dostala ven.

Už i tady:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/online-koronavirus-ve-svete-lekari-proveruji-prvni-dva-pripa/r~68fa1c18410911eaac760cc47ab5f122/

se v 11:20 dá nájít zpráva o tom, že "v pomyslné izolaci jsou i zprávy o situaci ve městě. Peking je blokuje a vyhání z místa zahraniční novináře."

"Stížnosti" na upírání informací se ale množí napříč všemi kanály, stajně jako to, že čínské orgány pracují na jejich umlčení." Už včera prošla zpráva, že bylo "vypnuto" a uvězněno osm lidí, kteří streamovali videa z města.

Tedy, nejde o "senzace" a "šíření paniky", ale o to, že je čím dál větší problém s šíří spektra informací. Vláda dostává pod kontrolu mediální prostor a začínají převládat "uklidňující informace". Za chvíli z toho města - a možná i z celé Číny, nebudeme vědět nic, než co pustí ven čínské politbiro.

Offline Wolverine

  • ***
  • Příspěvků: 55
Re: epidemie
« Odpověď #183 kdy: Leden 28, 2020, 12:56:03 odpoledne »
Němec se nakazil od kolegyně z Číny, která s ním byla na školení. Ale třeba spolu měli nějaký bližší kontakt než jen ten pracovní  :D

Němci nakaženému koronavirem je 33 let, podle ministerstva je v dobrém stavu a izolován. Podle všeho virus chytil od Číňanky, která se v bavorské firmě Webasto, v níž je zaměstnán, účastnila minulý týden školení.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-nemecko-potvrzeny-pripad-nakaza-mnichov.A200128_001849_zahranicni_hm1

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #184 kdy: Leden 28, 2020, 01:03:10 odpoledne »

Tedy, nejde o "senzace" a "šíření paniky", ale o to, že je čím dál větší problém s šíří spektra informací. Vláda dostává pod kontrolu mediální prostor a začínají převládat "uklidňující informace". Za chvíli z toho města - a možná i z celé Číny, nebudeme vědět nic, než co pustí ven čínské politbiro.

Já ti fakt rozumím, ale jde o to, že tohle může být pravda, ale také nemusí. Informace mohou být "uklidňující" třeba i proto, že žádné "poplašné" prostě zatím nejsou. Pokud "vláda dostává pod kontrolu mediální prostor", tak to zatím také nemáme nijak potvrzené. Proto bych byla ráda, kdyby se tu informace omezili na sdělování skutečných faktů a dat a ne těchto spekulací typu "vládá dostává pod kontrolu média". Takové spekulace zbytečně rozviřují emoce a šíří paniku a my nejsme bulvár. A opravdu mě překvapuje, že zrovna od tebe tyto informace padají.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #185 kdy: Leden 28, 2020, 01:07:09 odpoledne »
[
Dnes mi přišlo storno na objednané respirátory s termínem dalšíhho naskladnění "někdy v březnu" :(

Mně dnes přišla zásilka 3M. Příbuznému se dnes ještě povedlo na netu 3M objednat, ale kus už za 180,-. No a chtěla jsem sem dát odkaz na eshop, kde se mi dnes podařilo objednat respirátory ffp3 a potvrdili mi, že to posílaj... ale na tom eshopu už mají taky nulu.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #186 kdy: Leden 28, 2020, 01:15:58 odpoledne »
Námětek primátora hl.m.Prahy P. Hlubuček právě v ČT oznámil, že veškeré aktuální informace o koronaviru, zejména pro Prahu a cestující, budou shromažďovány na portálu:

https://bezpecnost.praha.eu/

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: epidemie
« Odpověď #187 kdy: Leden 28, 2020, 01:25:41 odpoledne »
Pokud "vláda dostává pod kontrolu mediální prostor", tak to zatím také nemáme nijak potvrzené. Proto bych byla ráda, kdyby se tu informace omezili na sdělování skutečných faktů a dat a ne těchto spekulací typu "vládá dostává pod kontrolu média".


Tady je China Daily:
https://twitter.com/golamsarwarbd/status/1222120684811243521

Tady je další příklad:
https://twitter.com/klmlighting/status/1222120702716891141

Tady je první "live stream "stavby nemocnice":
https://m.yangshipin.cn/static/2020/c0126.html?from=groupmessage&isappinstalled=0

Tady je druhý livestream "stavby druhé nemocnice":
https://m.yangshipin.cn/video?type=2&pid=600016637

Zatím některé kanály ještě jedou. Třeba tady ta výše uváděná "víra a pohoda" je poněkud v kontrastu s tím, jak se lidi snaží dostat z Číny před kompletním lockdownem (tady konkrétně mezi zhuhai a Maccaem - Honkong je ta samá písnička):

https://twitter.com/RamyInocencio/status/1222092683184873474

No a pak si vezmy ty zprávy čínského vedení o "seafood a animal market", připočti šest týdný utajování a jako perličku si k tomu přečti (klidně v překladači) tohle a zamysli se, proč Francie v podstatě jako první začala chystat letadlo:
http://french.china.org.cn/china/txt/2018-04/18/content_50906146.htm


SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #188 kdy: Leden 28, 2020, 01:37:47 odpoledne »
Vše, co jsem k tomu chtěla říct, jsem už řekla - pro nás jsou důležité skutečné informace - o šíření viru, o dalších vlastnostech viru, o ochraně proti viru, o připravenosti ČR a EU, o postupech, které se zde používají apod. Jestli něco čínská vláda tají nebo netají, co přesně a proč se tam děje nedokážeme na základě dostupných informací a kvůli jazykové bariéře vyhodnotit.

Offline Hančus

  • ***
  • Příspěvků: 3
Re: epidemie
« Odpověď #189 kdy: Leden 28, 2020, 02:00:09 odpoledne »
Prosím dají se ještě někde sehnat respirátory Refil 1052? Prolezla jsem snad 30 obchodů a nikde nic :-( Díky.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #190 kdy: Leden 28, 2020, 02:04:40 odpoledne »
Už se nedají sehnat skoro nikde jakékoliv respirátory ffp3, ale hodně obchodů slibuje nové naskladnění. Jen bacha, některé slibují naskladnění nějakého typu, ale je to třeba jen ffp2.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #191 kdy: Leden 28, 2020, 02:05:31 odpoledne »
Pacient z Uherského Hradiště je negativní.

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: epidemie
« Odpověď #192 kdy: Leden 28, 2020, 02:39:29 odpoledne »
pro nás jsou důležité skutečné informace - o šíření viru, o dalších vlastnostech viru, o ochraně proti viru, o připravenosti ČR a EU, o postupech, které se zde používají apod.

Pokud chcete vědět, co je naplánované, tak je potřeba si otevřít tento odkaz apečlivě si to celé přečíst, ikdyž je to docela hodně písmenek.

A pokud potřebujete nějakou motivaci k tomu, text přelouskat a dosavadní vývoj není dostatečný, nebo věříte, že obyčejná chřipka je horší, jak tvrdí expert na přežití a prepping, pan umělec Tomáš Klus, tak si v odkazovaném dokumentu nalistujte stranu 3 a přečtěte si předposlední odstaveček. Je to jedna věta a bude myslím stačit, abyste začali všechno na poslední chvíli dohánět:

https://www.vlada.cz/assets/ppov/brs/dokumenty/Pandemicky_plan_CR.pdf

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: epidemie
« Odpověď #193 kdy: Leden 28, 2020, 02:46:27 odpoledne »
Prosím dají se ještě někde sehnat respirátory Refil 1052? Prolezla jsem snad 30 obchodů a nikde nic :-( Díky.

Dav samozřejmě vzal útokem lékárny a internetové obchody.

Když neuvažujete jako stádo, zjistíte, že i když na poslední chvíli, tak pořád je ralativně slušná šance sehnat FFP3 v hoby marketech (Obi, Bauhaus, Hornbach, Baumax, ale i hoby oddělení v některých hypermarketech a specializovaných prodejnách s ochrannými prostředky pro řemeslníky nebo někde i stavebninách), kde se za cenu kolem 150.- Kč/Kus (prodávají se většinou po dvou) dají ještě sehntat poslední kusy).

Pokud takový obchod máte relativně poblíž, tak si tam zavolejte a nechte si to tam odložit s tím, že si to příjdete vyzvednout.


SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #194 kdy: Leden 28, 2020, 02:47:54 odpoledne »
Díky za odkaz na pandemický plán, spousta lidí ho jistě ještě neviděla a bude je to zajímat. Myslím, že většina z nás zde jsou zdatní čtenáři a pokud je to bude zajímat, zvádnou bez problémů přelouskat i větší množství písmenek  ;)

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #195 kdy: Leden 28, 2020, 02:50:04 odpoledne »
Prosím dají se ještě někde sehnat respirátory Refil 1052? Prolezla jsem snad 30 obchodů a nikde nic :-( Díky.

Dav samozřejmě vzal útokem lékárny a internetové obchody.

Když neuvažujete jako stádo, zjistíte, že i když na poslední chvíli, tak pořád je ralativně slušná šance sehnat FFP3 je v hoby marketech (Obi, Bauhaus, Hornbach, Baumax, ale i hoby oddělení v některých hypermarketech), kde se za cenu kolem 150.- Kč/Kus (prodávají se většinou po dvou) dají ještě sehntat poslední kusy).

Pokud takový obchod máte relativně poblíž, tak si tam zavolejte a nechte si to tam odložit s tím, že si to příjdete vyzvednout.

Osobně jsem si dovolila už dřív nechovat jako stádo a ověřila jsem dvě podobné lokality v mém okolí a bohužel obě byly vyprodané. Samozřejmě nevylučuji, že jinde ještě pár kusů je  ::)


Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: epidemie
« Odpověď #197 kdy: Leden 28, 2020, 03:08:50 odpoledne »
180,-Kč/kus
Běžná cena je kolem 120,- Kč na maloodběru, tohle je tak o 50,-Kč nadstřelené. Zatím se probudili jen sváteční preppeři a lidi, co mají čas koukat na internet. Jak to u nás skočí na oranžovou (viz předchozí odkaz, strana 16), začne to sázet televize a noviny, příjde ten opravdový run a tyhle věci se začnou vyvažovat zlatem...

Offline Bárt88

  • ***
  • Příspěvků: 27
  • Život je jako škola, neustále jsme něčím zkoušeni.
Re: epidemie
« Odpověď #198 kdy: Leden 28, 2020, 05:44:35 odpoledne »
Dobrý večer Všem.
Tato informace pomůže asi pouze lidem z okolí Prahy, ale v Hornbachu na Černém Mostě ještě FFP3 respirátory mají.
Bohužel jen k osobnímu odběru:
https://www.hornbach.cz/shop/Respirator-Ardon-AP-623-SHIELDFFP3-velikost-UNI/5758253/artikl.html

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #199 kdy: Leden 28, 2020, 06:04:18 odpoledne »
Na Alze ještě něco je.