Autor Téma: epidemie  (Přečteno 70642 krát)

Offline Nalim

• Připraveným štěstí přeje
Re: epidemie
« Odpověď #2550 kdy: Duben 07, 2020, 05:07:30 odpoledne »
Dnešní zkušenost s (ne)zajištěním stomatologické péče v ČR:
Známý byl kvůli silným bolestem asi před měsícem na ošetření. Zubař mu přes jeho protesty vytáhl 2 zuby, které ho nebolely. Ten zub, co bolest působil a působí, to podle zubaře nebyl. Dneska už ten známý nemohl bolest vydržet, a nemaje internet, požádal mě o pomoc, jestli bych našel fungujícího zubaře. NENAŠEL JSEM nikde v okolí 30 km ŽÁDNÉHO fungujícího zubaře, ten "můj" mi za 1/2 dne nezvedl telefon, ač měl fungovat - ani MěÚ neměl informaci, že by fungovat neměl. Ani ve 2 okolních okresních nemocnicích nedokázali pomoci, odkázali nás na krajské nemocnice - ta "spádová" je 120 km, ta "jiná" 60 km. V té bližší je stomat. pohotovost 18-24 hod, na centrále poradili jít si stoupnout do fronty u vrátnice oné Úrazové nemocnice raději už okolo 17. hod, aby ten den člověk přišel na řadu. Ten známý nemá auto, tam ho nějak dopravíme, zpátky bude muset taxíkem - oněch 60 km.
Tak tohle jsem tedy od českého zdravotnictví fakt nečekal. Proberte se, kdo to ještě nevidíte.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #2551 kdy: Duben 07, 2020, 05:19:04 odpoledne »
Nalim: neslysel jsi Smuclera v DVTV? Zubari povetsinou uzavreli ordinace ochrannych pomucek. A je otazka kolik jich po "odstavce" znovu otevre, s ohledem na to ze dost jich je v pokrocilem veku.

Offline Žabka

• Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
« Odpověď #2552 kdy: Duben 07, 2020, 06:25:10 odpoledne »
Ve státě New York bylo za 24 hodin ohlášeno dalších 731 potvrzených úmrtí na Covid-19, uvedl guvernér Cuomo s tím, že dnešní nárůst bilance je rekordní.

V Itálii už nemoci Covid-19 podlehlo 96 lékařů a 26 zdravotních sester. Celkem byla v zemi nákaza koronavirem potvrzena u 12 681 zdravotních pracovníků.

Německo má přes 100 000 potvrzených případů nákazy koronavirem. Hlavní zdravotní ústav varuje, že to nejhorší teprve přijde. Němci ale své vládě, CDU a především kancléřce důvěřují. Spokojenost s prací vlády je dokonce historicky nejvyšší.

ČR: Počet zdravotníků nakažených koronavirem bylo k pondělnímu večeru 352. Od minulého čtvrtka přibylo 101 testovaných s pozitivním výsledkem. Mezi zdravotníky je stále nejvíc nakažených zdravotních sester – 159, což je o polovinu víc než ve čtvrtek.

Deník N

Offline WhiteCrane

• Převezmi odpovědnost za svůj život

Offline Nalim

« Odpověď #2554 kdy: Duben 07, 2020, 06:56:35 odpoledne »
Nalim: neslysel jsi Smuclera v DVTV? Zubari povetsinou uzavreli ordinace ochrannych pomucek. A je otazka kolik jich po "odstavce" znovu otevre, s ohledem na to ze dost jich je v pokrocilem veku.
No jo, no, já - nezlomný optimista - jsem doufal, že když se Někdo "postará" o zavření ordinací, že se ten Někdo postará, aby zdrav. péče byla ovčanům dostupná ALESPOŇ v okresních nemocnicích, a ne až v těch pár krajských.

To už ti zubaři nepotřebují vydělávat ani na nájmy, mzdy sester, odvody apod?

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #2555 kdy: Duben 07, 2020, 08:00:51 odpoledne »
To už ti zubaři nepotřebují vydělávat ani na nájmy, mzdy sester, odvody apod?

Urcite potrebuji, ale taky si uz uvedomuji riziko - preci jen je to hodne kontaktni zalezitost a sance na prenos celkem vysoka. Ochranne prostredky dosly, nove neni kde koupit...

Offline Nalim

« Odpověď #2556 kdy: Duben 07, 2020, 08:30:28 odpoledne »
Jo, vím, že privátní lékaři "si neumějí" koupit OOPP.
Ale jsem chtěl aspoň trochu věřit vládním kecům, že nemocnice jsou už teď "dostatečně vyzásobené", a předpokládal jsem, že aspoň v okresních nemocnicích by měla fungovat urgentní péče.
Jo, mýlil jsem se  "omg"

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #2557 kdy: Duben 07, 2020, 09:09:16 odpoledne »
Nalime nyní ti zprostředkuji pohled ze strany maloměstského zubaře s 37 letou praxí.....je mu 63 let a v ordinaci pracuje se svou manželkou, která mu dělá sestru....Po vyhlášení karanténních opatření nemohli sehnat dost respirátorů, ale díky jeho prozíravosti něco měl....Jenže manželka šla pomáhat snaše (ta je zdravotní sestra v místní nemocnici a dělá na směny) s hlídáním vnoučat...mají jich celkem 3 a tak zubař omezil ordinační hodiny cca na 1/2. Pak lidé přestali chodit, tak ordinaci zavřel a přesídlil na chatu. Jeho argument zní takto....bez sestry dělat nemohu, žena raději pomůže hlídat děti, přece nebudu čekat celé dopoledne na 1-2 pacienty....Provoz ordinace také něco stojí a já si takto nevydělám ani na ten provoz....A proč mám ve svém věku riskovat, když se můžu věnovat na chatě koníčkům, pomáhat s hlídáním vnoučat a být v bezpečí....mimochodem stát mu nic kompenzovat nebude....takže se chová racionálně a tržně. Omezuje náklady, omezuje riziko nákazy, pomáhá vlastní rodině....A o práci se nebojí, zubařu bude i po koranaviru málo.....

Offline Nalim

« Odpověď #2558 kdy: Duben 07, 2020, 10:06:21 odpoledne »
Mauno, ten Tebou zmíněný úhel pohledu je zcela pochopitelný a zcela OK, ale mě překvapila nefunkčnost systému:
1) čekal bych, že na webu maloměsta bude (jak je zde běžně zvykem) informace, že dr. ten a ten nyní neordinuje. Jenže tentokrát nevěděl nikdo nic, na sekret. MěÚ jsem i volal, a byli překvapeni, že by "jejich" zubař XY zrovna dnes neordinoval.
2) čekal bych, že okresní nemocnice zorganizují právě s pomocí těch momentálně nevytížených lékařů aspoň nějakou základní funkčnost okresních ambulancí. Ne, nefungují. Neodkladnou péči poskytují jen krajské špitály - a jak jsem zjistil, už teď přetížené.

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #2559 kdy: Duben 08, 2020, 06:45:47 dopoledne »
A další zajímavý článek od Karla Drbala
https://echo24.cz/a/S2DNz/je-treba-testovat-testovat-a-testovat-a-izolovat

Tentokrát o průběhu onemocnění COVID-19 a o testování v širších souvislostech.

Offline k.vancura

• Praktikující prepper
« Odpověď #2560 kdy: Duben 08, 2020, 08:36:59 dopoledne »
Na to "promoreni" stejne bude muset dojit, otazkou pouze je kdy a jak rychle. Stavajici stav lze udrzet v radu jednotek tydnu, s kazdym tydnem navic  narusta ztrat a riziko ze to polozi statni ekonomiku. Dusledkem bude mimo jine rozklad zdravotnictvi, i kdyz to tak muze vypadat tak rozhodne neni zadarmo a ti co provoz statu realne plati aktualne nevytvareji hodnoty.
Oproti Cine je tu jeden podstatny rozdil - i kdyz uzavreli milionovou provincii, v rozmerech Ciny je to jako uzavrit u nas vetsi okresni mesto. Jejich ekonomika by to ustala i po leta. U nas se uzavrela cela zeme...

Ne zcela souhlasím. Velká část těch, co platí provoz státu normálně vyrábí. Neznám jedinou firmu ze všech okolních průmyslových zón, která by zavřela. Takže není namístě tvrdit, že se zavřela celá země (což pro ten region v Číně platilo). Drobní OSVČ (kterým tuhle situaci rozhodně nezávidím a už vůbec nepřeji) se svou optimalizací daní nejsou majoritním přispěvatelem do státního rozpočtu.

Chápu tvůj pohled, a dost možná máš pravdu. Každý jeden přispívá málo, ale je jich hodně, a ta masa přispívá celkem dost. Navíc, i když jak píšeš optimalizují daně, tak stále optimalizují v rámci ČR, nevím jak moc do toho vidíš nebo ne, ale optimalizace v rámci nadnárodních skupin je obrovská a mnohé to umí zcela legálně zařídit tak, že skoro nic neplatí. Ale zpátky k OSVČ. Ten rozpočet má dvě strany. Má dáti a dal. A i když OSVČ přispívá málo, tak nechce z rozpočtu většinou vůbec nic. Najednou ale už nebude OSVČ a bude natahovat ruku. Nejen že vypadne jeho příspěvek (daně, zdravotní a sociální) ale bude natahovat ruku na podporu, platbu zdravotního a sociálního...a tě hle rozdíl už zanedbatelný není a krát masa živnostníků už je u celkem děsivý.

Prostě se stalo zapomíná na to, že živnostníci většinou nic po nikom (míněno stát) nechtějí.

Offline UncleFido

« Odpověď #2561 kdy: Duben 08, 2020, 10:13:31 dopoledne »
Dobrá zpráva. Podle seznamzpravy.cz se Reprodukční číslo snížilo na 1. Celkový počet nakažených by tedy již neměl stoupat (pokud lidi nezačnou blbnout).

https://www.seznamzpravy.cz/sekce/koronavirus-stopcovid

Je dokonce možné, že jsme již pod 1. Na seznamu byli dříve spíš opatrnější a zveřejňované R číslo odpovídalo očekávanému hornímu rozptylu.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #2562 kdy: Duben 08, 2020, 11:08:54 dopoledne »
Jeste je tu jeden podstatny rozdil mezi OSVC, nebo malou firmou oproti nadnarodni korporaci. U te prvni skupiny v zasade nehrozi ze se zbali a presune svoji vyrobu jinam - at uz do levnejsi montovny na vychod, nebo naopak pod vlivem aktualni situace zpet do vlastni zeme aby podporila "svoje" lidi, ne nutne dobrovolne ale pod vhodnym tlakem vlady te zeme to je celkem pravdepodobny scenar.

Offline surv42

« Odpověď #2563 kdy: Duben 08, 2020, 11:57:48 dopoledne »
http://www.osel.cz/11114-co-nam-mohou-prozradit-koronavirove-statistiky.html
dlouhý, zajímavý článek, porovnávající vývoj ve vybraných zemích, s několika málo doporučeními na konci

Offline UncleFido

« Odpověď #2564 kdy: Duben 08, 2020, 12:08:31 odpoledne »
Na Domažlicku to tak růževé bohužel není. Sousedí s jedním z nejpostiženějších německých okresů - Cham. A problém se zdá být hlavně v pendlerech, kteří pracují ve zdravotnictví a sociálních službách.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/domazlice-pendleri-koronavirus-nakaza-sireni-cesty-omezeni-kraj-ustredni-krizovy_2004081059_tzr

Offline WhiteCrane

« Odpověď #2565 kdy: Duben 08, 2020, 03:18:11 odpoledne »
V Itálii se výrazně snížila míra šíření koronaviru. Jeden nakažený v průměru infikuje méně než jednoho dalšího člověka. Podle ministra zdravotnictví Roberta Speranzy je to mimořádný výsledek.

Tak určitě...

Já bych jim to samozřejmě hrozně přál, ale tohle mi teď v Itálii přijde pravděpodobné pouze v případě, že už by byli nakažení skoro všichni.

Offline WhiteCrane

« Odpověď #2566 kdy: Duben 08, 2020, 05:45:21 odpoledne »
Ahoj všichni,

Řešil tady už prosím někdo, jaká by měla být gramáž netkané textilie aby se dala použít jako funkční filtr do roušky?

Všichni sice máme FFP3 respirátory, ale žena v tom pracuje celé dny ve fabrice a už se jí občas dost bolí hlava z náročnějšího dýchání (i když respirátory pravidelně střídá). 

Offline surv42

« Odpověď #2567 kdy: Duben 08, 2020, 08:12:21 odpoledne »

Offline WhiteCrane

« Odpověď #2568 kdy: Duben 08, 2020, 08:38:47 odpoledne »
Souhlas, to už je oficiální prodej Adleru, což jsou tady naši lokální kolegové, ale je tam účinnost jako u FFP1.

Já sháním účinnost přes 90%, něco jako tady, ale čert ví, jak moc se tomu dá věřit:

https://automedik.cz/nanofiltr-s-ucinosti-97-8-10ks-17kc-ks?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=6-DIS-Zdravotnicke-doplnky&utm_content=Nanofiltry:+%c3%9a%c4%8dinnost+97+%25

Offline surv42

« Odpověď #2569 kdy: Duben 08, 2020, 08:49:26 odpoledne »
jo něco podobného jsem už na pár eshopech viděla, ale nemám v to důvěru. je to lepší než nic, ale asi těžko na úrovni ffp2, natož ffp3

Offline Akutol

« Odpověď #2570 kdy: Duben 08, 2020, 09:17:53 odpoledne »
Niekde to bolo tu spominane. Hlavny problem ruška je obtekanie. Možeme do neho nacpať akykolvek filter dychať budeme hlavne vzduch ktory prudi okolo rypáka, čiže nefiltrovaný... ak to ma primarne služiť na zabranenie prenosu od chrchliaka, tak v tom pripade ten nepotrebuje mať v tom nič všité a zrejme mu postačí aj látkove alebo papierové rúško... my nosime ffp3 a cez to papierove lekarske ruško. Nič lepšie sme nevymysleli. Resp. Vymysleli, ale to až pri zombie scenári...

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #2571 kdy: Duben 08, 2020, 10:15:07 odpoledne »
 Začínám pozorovat, že se zvedá i u solidních firem druhotná platební neschopnost. Firmy pozdržují platby a snaží se udržet si cash flow a hotovost. Přemýšlím také, kde a jak se bude chtít stát zahojit.....obávám se zvyšování DPH, které by urychlilo růst cen potravin a zvýšené majetkových daní....práci nemá smysl danit, nezaměstnanost bude vysoká i bez toho.

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #2572 kdy: Duben 08, 2020, 10:38:05 odpoledne »
taky pozoruji to. ze firmy sice funguji a i nabiraji nebo zadavaji praci  ale pozdrzuji penize co to jde.
Ono ten financni dopad celej epidemie jeste bude trvat kim se to zacne hloubeji projevovat.
Zatim vse vypada ze funguje jako predtim ale ocekaval bych ze to bude horsi.
I kdyby sme se s toho vylizali, tak mame druhotnej problem, silene sucho kvuli tohtorocnej teplej zime.
Tak ci tak, dalo by se rici ze hezke leta skoncili a pujde to z kopce.
zdrazi potraviny
stat bude chtit vybrat na danich to co ted napumpoval
zvedne se nezamestnanost
nechci ani spekulovat o tom co prinese kdyz se USA finance polozi a prijde tam k financi krizi
do toho to sucho

To ja uz ted pozoruji trend ze se lidi stehuji na vesnice....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Žabka

« Odpověď #2573 kdy: Duben 08, 2020, 11:40:49 odpoledne »
Třetina vyléčených lidí neměla v těle skoro žádné protilátky. Takže kolektivní imunita vůbec nemusí fungovat (a ani očkování).
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ne-vsichni-kdo-prodelaji-covid-19-maji-protilatky-tvrdi-vedc/r~85f51dd6799411ea95caac1f6b220ee8/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Offline Žabka

« Odpověď #2574 kdy: Duben 09, 2020, 08:29:05 dopoledne »
Po 76 dnech skončila karanténa Wu-chanu, prvotního ohniska koronavirové pandemie. Přísné zákazy ale neskončily. Školy zůstávají zavřené, vycházet a cestovat se má jen v nutných případech.

Na světě je nyní víc než 1,5 milionu lidí, u nichž se potvrdila nákaza koronavirem. Zatímco prvního milionu trvalo dosáhnout tři měsíce, půl milionu už jen týden.

V Německu už taky mrtví nepřibývají úplně pomalu  :(
V Německu vzrostl za posledních 24 hodin počet potvrzených nakažených koronavirem o 4974 lidí, celkem je tak v zemi 108 202 nakažených lidí. Nemoci covid-19 podlehlo za poslední den 246 lidí, celkem má koronavirus v zemi 2107 obětí.

Na koronavirus v USA umírá víc lidí z rasových minorit než bělošské populace. V Chicagu například žije třetina Afroameričanů, mezi mrtvými jich je ale 72 procent. V Oregonu jsou zase výrazněji postižení Latinoameričané.

Ve Španělsku netestují mrtvé, kteří zemřeli, než stihli být testováni. Takže čísla zemřelých je nutné násobit 2x až 6x. Výcuc z článku Deníku N.
Oficiální údaje centrálního ministerstva zdravotnictví dnes po poledni hlásily z madridského společenství 5586 mrtvých. Zástupci regionálních vlád se ale „v některých případech“ domnívají, že skutečné počty mohou být až šestinásobné, řekl listu madridský ministr spravedlnosti Enrique López.
Nezanedbatelný podíl na zkreslených statistikách může mít situace v madridských domovech pro seniory a pro zdravotně postižené. Dosud v sedmi stech deseti takových zařízeních zemřelo 4750 lidí, ale jako oběti covid-19 byla vykázána pouhá šestina z nich: 781 lidí.
Podle údajů z lamančských matrik vzrostl letos v březnu počet úmrtí oproti loňskému březnu o více než 96 procent na 3319 zesnulých. Covid-19 je jako jistá nebo pravděpodobná příčina smrti uváděn takřka u šedesáti procent z nich, tedy nikoli u 708, jak tvrdí centrální ministerstvo zdravotnictví, nýbrž právě onen necelý trojnásobek: 1921 mrtvých. Nejvyšší soud zdůraznil, že „jasná disproporce“ ve vykazování počtu zemřelých vyplývá už z pouhého srovnání počtu zemřelých loni a letos v březnu.

A nakonec lepší zpráva, článek o tom, jak se daří epidemii zvládat na Taj-wanu:
https://zpravy.denikplus.cz/1573-jak-rychle-a-elegantne-zatocit-s-koronavirem-postup-ktery-udivuje-cely-svet.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Offline Brouca

« Odpověď #2575 kdy: Duben 09, 2020, 10:32:41 dopoledne »
Zajímalo by mě, jak se na worldometers přepočítávají potvrzení nakažení. Už se mi několikrát stalo, že ráno vidím nižší číslo, než večer.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a

Offline tichycitatel

« Odpověď #2577 kdy: Duben 09, 2020, 11:17:59 dopoledne »
Zajímalo by mě, jak se na worldometers přepočítávají potvrzení nakažení. Už se mi několikrát stalo, že ráno vidím nižší číslo, než večer.
Taky jsem se včera divila, je to proto, že se jim zduplikovaly počty v Americe, oni to pak během chvilky opravili, ale jednu chvíli Amerika měla přes 40 tisíc nakažených. Otázkou je, jestli to nebylo realnější číslo než poté to nižší.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #2578 kdy: Duben 09, 2020, 11:22:03 dopoledne »
Ale ta statistika, stejne jako statistiky ceske hygienicke site prece NEUKAZUJI pocet nakazenych. Ukazuji pouze pocet POZITIVNE OTESTOVANYCH.

Offline Brouca

« Odpověď #2579 kdy: Duben 09, 2020, 11:40:02 dopoledne »
Toho jsme si vědomé, ale něčeho se držet musíme.
Reálnější to asi ani tak nebude, spíš silně podhodnocené.

Offline UncleFido

« Odpověď #2580 kdy: Duben 09, 2020, 12:22:21 odpoledne »

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #2581 kdy: Duben 09, 2020, 01:07:22 odpoledne »
https://echo24.cz/a/SyDEB/proc-70--zivnostniku-chybuje-v-zadosti-musi-dokladat-i-smlouvy-o-zrizeni-uctu

Takze jedne slozce statni spravy (MPSV) mam dokladat vlastnictvi uctu na ktery ma vyplatit prispevek na mzdu zamestnancum. Obvykle je to ucet ktery ma zaregistrovany (a zverejneny na webu) jina slozka statni spravy (MF) protoze z nej odchazeji platby DPH - a MF na nej posila pripadne vratky DPH. A co hur, z tehoz uctu obvykle odchazeji i odvody zdravotniho a socialniho pojisteni za zamestnance pro ktere je ted potreba prispevek. Ale slozka statni spravy si je neumi (spise nechce) dohledat a informace konkurencni slozky statni spravy povazuje za neverohodne. Jak moc verohodny je sken dvacet let stareho papiru poslany mailem? Pokud by nekdo chtel zrovna ted podvadet tak takovej canc stvori v Malovani za 20 minut.

Offline WhiteCrane

« Odpověď #2582 kdy: Duben 09, 2020, 05:01:59 odpoledne »
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/brifink-vseobecne-fakultni-nemocnice-k-lekum-na-covid-19-40320045#utm_content=ribbonnavignews&utm_term=favipiravir&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Kolem oběda jsem poslouchal rozhovor redaktora Daniela Stacha (z mého pohledu jeden z nejkvalitněji připravených lidí v mediálním prostoru, uvádí třeba Hyde park civilizace) s nějakým lékařem-vědcem, jehož jméno jsem si nezapamatoval. Ten vyprávěl o porovnání 2 skupin COVID pacientů z různých nemocnic, kdy jedna kontrolní skupina měla "hraniční" výsledky, nebo zcela nulové a u té druhé skupiny to naměřili úplně všem. Mysleli si že by mohl být rozdíl třeba i ve způsobu odběrů, ale pak zjistili, že obě skupiny byly léčeny jiným způsobem, resp. rozdíl byl v podávaných medikamentech.

Stach se ptal, jestli může zveřejnit jméno toho léku, ale odpověď byla že zatím bohužel ne, ale dnes tuto informaci poskytne Prymula všem(?) lékařům. Tak třeba je to už tady a funguje to. Bylo by to fajn :) 

Offline Chinalady

« Odpověď #2583 kdy: Duben 09, 2020, 07:17:16 odpoledne »
Korejci na to jdou drsně
 Virus může být v těle vyléčeného člověka znovu aktivován a vyléčení pacienti můžou být opět pozitivně testováni.
https://www.lidovky.cz/svet/koronavirus-muze-byt-znovu-aktivovan-v-tele-jiz-vyleceneho-pacienta-tvrdi-korejska-cdc.A200409_100124_ln_zahranici_ele

Korejci jsou drsný národ:
Nakažené turistky přijely z oblasti zasažené koronavirem a i s příznaky zcestovaly všechny zajímavosti ostrova Čedžu. Teď je místní samospráva zažalovala o 2,6 milionů korun.
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/matka-s-dcerou-se-vydaly-na-dovolenou-ted-maji-koronavirus-a-na-krku-zalobu-40320020?seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Po New Yorku má USA další centrum nemoci- New Orleans. Situace v Luisianě je hodně špatná
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/koronavirus-muze-byt-pro-new-orleans-nicivejsi-nez-byl-hurik/r~6f8d25647a3111eab0f60cc47ab5f122/

Zajímavé zprávy z Číny a možné nahlédnutí do situace v Rusku:
Čínské město Suej-fen-che na Rusko-čínské hranici je novým centrem nákazy.  Desítky Číňanů si přivezly koronavirus z Ruska, pravděpodobně z Moskvy nebo Vladivostoku.
https://www.lidovky.cz/svet/cinske-mesto-na-ruskych-hranicich-je-novym-ohniskem-koronaviru-nove-zde-plati-omezeni-pohybu.A200409_120633_ln_zahranici_ele

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #2584 kdy: Duben 10, 2020, 09:40:20 dopoledne »
Moc pěkné rozhovory:

Rozhovor s Martinem Balíkem, vedoucím lékařem JIP VFN, ze dne 9.4.2020
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/100673/lekar-balik-koronavir-nezastavime-pro-vetsinu-je-to-ryma-cisla-mrtvych-jsou-zkreslena-politici-ho-zneuzivaji.html
který léčí na intenzivní péči pacienty s nemocí COVID-19.
Hovoří o tom, že se nejedná o příliš nebezpečné onemocnění a hlavně o důsledcích všemožných zákazů na celou společnost. Promoření říká "postupná vakcinace" a vůbec ji neodmítá, je pro rychlejší rušení zákazů.

Rozhovor s Karlem Drbalem, virologem, ze dne 10.4.2020
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/100691/imunolog-koronavirus-uz-ma-ctvrtina-cechu-nakazit-se-je-pro-vetsinu-jen-dobre-promoreni-musi-probehnout.html
Hovoří o nespolehlivosti testování, vlastních testech a hlavně o údajích, na základě kterých se má rozhodovat. V druhé části probírají k čemu dochází při promořování a co je jeho smyslem.

A starší rozhovor s Cyrilem Höschlem, psychiatrem, ze dne 7.4.2020
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/100635/hoschl-koronavir-porazi-imunita-a-prirozene-ockovani-lidi-tleskaji-zakazum-je-to-komunismus-jako-vysity.html
kde mě nejvíc zaujala část rozhovoru věnovaná tomu, co špatného dělají se společností všemožné zákazy okolo epidemie čínského viru.

Offline Lucina

« Odpověď #2585 kdy: Duben 10, 2020, 10:09:32 dopoledne »
Nekázeň bez roušek a hromady pytlů s mrtvými. To je Francie, líčí režisérka
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-rozstrel-andrea-sedlackova-francie-pariz.A200409_130715_zahranicni_vov

„Více než měsíc se tu vědělo, že koronavirus přichází,“ míní režisérka. „Ale nikdo s tím nic nedělal, žádná opatření dlouho nepřicházela. V Praze už byla vyhlášena karanténa a tady se všichni tvářili, že se to Francii vyhne. Navíc jsou Francouzi neukáznění. Sice platí zákaz vycházení, ale ještě o minulém víkendu byly ulice plné.“

„Denně slyšíte v médiích příběhy, kdy někomu zemře blízká osoba, zejména staří lidé, maminky, babičky, dědečkové,“ líčí režisérka. „Není možné se s nimi ani rozloučit. Nebožtíci nemají vzhledem k přehlcenému systému dokonce ani právo na to být po smrti umytí.“

„Vrší se pytle s oběťmi, do kterých jsou mrtví zabaleni, pak jsou rychle spáleni. Pohřby už se ani nedají organizovat. Je to jeden tragický příběh za druhým. Každý má ve svém okolí někoho, kdo tím byl postižen. Naposledy ve středu zemřel tatínek bývalého prezidenta (Françoise) Hollanda a jeho blízcí se s ním ani nesmějí rozloučit. Je to strašné.“

Offline Peta

« Odpověď #2586 kdy: Duben 10, 2020, 11:25:56 dopoledne »
Vite uz nekdo detaily? Vzhledem k tomu ze jmeno leku nebylo receno, asi se nejednalo o remdesivir. Byl to favipiravir o kterem se vice zacalo psat? Anebo antimalarikum plaquenil v kombinaci s necim jinym? Ci uplne jiny zpusob lecby? Jakmile se s necim delaji tajnosti, nejak zpozornim, protoze v pozadi bude hodne penez a bude se mlzit. Buhuzel ted se mi nedari dohledat vic informaci, snad je nekdo uspesnejsi.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/brifink-vseobecne-fakultni-nemocnice-k-lekum-na-covid-19-40320045#utm_content=ribbonnavignews&utm_term=favipiravir&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Kolem oběda jsem poslouchal rozhovor redaktora Daniela Stacha (z mého pohledu jeden z nejkvalitněji připravených lidí v mediálním prostoru, uvádí třeba Hyde park civilizace) s nějakým lékařem-vědcem, jehož jméno jsem si nezapamatoval. Ten vyprávěl o porovnání 2 skupin COVID pacientů z různých nemocnic, kdy jedna kontrolní skupina měla "hraniční" výsledky, nebo zcela nulové a u té druhé skupiny to naměřili úplně všem. Mysleli si že by mohl být rozdíl třeba i ve způsobu odběrů, ale pak zjistili, že obě skupiny byly léčeny jiným způsobem, resp. rozdíl byl v podávaných medikamentech.

Stach se ptal, jestli může zveřejnit jméno toho léku, ale odpověď byla že zatím bohužel ne, ale dnes tuto informaci poskytne Prymula všem(?) lékařům. Tak třeba je to už tady a funguje to. Bylo by to fajn :)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #2587 kdy: Duben 10, 2020, 02:25:41 odpoledne »
Právě jsem se díval na záběry z USA, na ostrově Hart se pohřbívá do hromadných hrobů. Zatím jde o zemřelé bez příbuzných nebo osoby k nimž se nikdo nehlásí....
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/na-temnem-newyorskem-ostrove-pohrbivaji-obeti-do-hromadnych-hrobu-40320130?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Kdysi jsem se zamýšlel proč USA skladují plastové rakve pro 5 těl, které jsou normalizovány k manipulaci a skladování vysokozdvihem.....člověka z toho až mrazí....na jedné straně pultíky s řečnícími politiky, na druhé straně pohřby do dromadných hrobů, bez obřadu....Ale alespoň se ví, kdo v těch hrobech je.....kdo zná osudy tisíců interbrigadistů zemřelých ve Španělsku za občanské války ví, že to tuhle zemi rozděluje dodnes....

Offline Lucina

« Odpověď #2588 kdy: Duben 10, 2020, 02:53:34 odpoledne »
Neběhejte těsně za sebou, radí studie. Ukazuje kapénkovou stopu za běžci

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3074426-nebehejte-tesne-za-sebou-radi-studie-ukazuje-kapenkovou-stopu-za-bezci

Na základě těchto výsledků vědci doporučují, aby vzdálenost pro lidi jdoucí ve stejném směru byla alespoň čtyři až pět metrů, pro běh a pomalou jízdu by měla být deset metrů a pro jízdu na kole alespoň 20 metrů.

Offline Lucina

Offline Žabka

« Odpověď #2590 kdy: Duben 10, 2020, 11:20:31 odpoledne »
V Británii dnes mají přírůstek skoro 9 000 nakažených za den, což je cca dvojnásobek přírůstků v posledních dnech (bez dvou nejvyšších). A také mají skoro 1000 mrtvých za den, což je taky zatím nejvyšší číslo.

Už delší dobu si porovnávám čísla v ČR a Izraeli, docela dlouho jsme se drželi stejně, pak nám Izrael začal "utíkat" v počtu pozitivně testovaných, kterých už má dvojnásobek, než ČR. Ale přesto má méně mrtvých.

Očkování na TBC má vliv na koronavirus:
https://www.aazdravi.cz/potvrzeno-umrtnost-koronavirus-sestkrat-nizsi-zemich-ktere-ockuji-tuberkuloze-ceska-republika-ne-patri/
I v hodně zasažené oblasti má jen 14% lidí protilátky (zdroj nic moc překlad, ale vychází ze zahraničních zpráv, takže samotná čísla budou v pořádku):
https://refresher.cz/83244-V-nemeckem-meste-je-14-lidi-imunnich-vuci-koronaviru-Vyzkumnici-jsou-timto-cislem-zaskoceni?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #2591 kdy: Duben 11, 2020, 07:35:19 dopoledne »
Právě jsem se díval na záběry z USA, na ostrově Hart se pohřbívá do hromadných hrobů. Zatím jde o zemřelé bez příbuzných nebo osoby k nimž se nikdo nehlásí....
Zezačátku jsem si myslel, že to vedení u nás těžce podcenilo. Co dělali všichni ti virologové, epidemiologové, hygienici a politici v době, když já jsem kupoval respirátory FFP3?
Ale on to podcenil celý svět. Ochranná opatření se téměř všude zavádí  pozdě a úplně všude chybí ochranné prostředky. Těžko říct, jestli to bylo kvůli zkresleným údajům z Číny. Ale tajné služby alespoň těch velkých a významných států by se měly dostat k nezkresleným údajům.
Hodně mě překvapila nákaza na americké letadlové lodi, kde je 5600 lidí. Ideální místo k uchránění posádky před epidemií. A oni začátkem března(!) navštívili vietnamský přístav. Nepochopitelné.

Offline CzechJoker

• Lehce rozhněvaný muž středního věku
    • Blog o věcech, co mě baví
« Odpověď #2592 kdy: Duben 11, 2020, 09:40:17 dopoledne »
Není to nepochopitelné, právě naopak. Měli to naplánované, tak to udělali. Jsou to přece vojáci nejmocnější armády v galaxii....

Pokud jde o to, zda-li to celý svět podcenil... Tož nevím, spíš přemýšlím o tom, zda-li to všichni nepřeceňujeme. Smrtnost nižší než u jiných nemocí, většina nakažených má příznaky jako u běžné rýmičky...

Offline Žabka

« Odpověď #2593 kdy: Duben 11, 2020, 10:05:24 dopoledne »

Offline Chinalady

« Odpověď #2594 kdy: Duben 11, 2020, 01:31:34 odpoledne »
Není to nepochopitelné, právě naopak. Měli to naplánované, tak to udělali. Jsou to přece vojáci nejmocnější armády v galaxii....

Pokud jde o to, zda-li to celý svět podcenil... Tož nevím, spíš přemýšlím o tom, zda-li to všichni nepřeceňujeme. Smrtnost nižší než u jiných nemocí, většina nakažených má příznaky jako u běžné rýmičky...
No jo, ale nějak si nepamatuju, že by u jiných nemocí kopali v New Yorku masové hroby a v evropě kolabovalo zdravotnictví a pohřebnictví.
Ten mírný průběh co popisuješ se v epidemiologii nazývá “Tichý přenašeč” a zvyšuje šance na přenos nemoci a celkově epidemický potencionál. Málo co je tak nebezpečného jako člověk bez příznaků roznášející smrtící nemoc. Viz slavná Tyfová Mary.

Offline WhiteCrane

« Odpověď #2595 kdy: Duben 11, 2020, 02:50:40 odpoledne »
Ta smrtnost je už tři měsíce kolem 20%, pokud budeme počítat jen uzavřené případy. Počet nemocných lidí bez příznaků je možná několikanásobný než těch s příznaky, na druhé straně i počet zemřelých je dle všech indicií několikanásobný v porovnání s počtem toho co oficiální statistiky uvádějí.

Skutečná odhadovaná úmrtnost se může bude pohybovat mezí 1-3%, což představuje 10x - 30x vyšší počet než u chřipky. To vše za předpokladu že:
1. Tělo si po nákaze vytvoří dostatečné množství protilátek, která ho uchrání před opětovným onemocněním.
2. Nedochází k trvalému poškození - oslabení organismu (plic, jater, ledvin, srdce...)
3. Při další mutaci viru nedojde k navýšení úmrtnosti.

Pokud se něco z toho nebude platit, tak to může vyhladit slušnou část populace dokud nebude účinná vakcína, proti všem kmenům, což může trvat roky...

Offline Nalim

« Odpověď #2596 kdy: Duben 12, 2020, 09:08:26 dopoledne »
Zajímavůstka - vzpomínáte, jak český stát zabavil v Lovosicích "čínské" roušky?
https://www.aazdravi.cz/neprijemna-pravda-cinskych-rouskach/

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #2597 kdy: Duben 12, 2020, 02:34:13 odpoledne »
Tak R je pod 1....a lidem pomalu otrnulo. Přitom právě při tom uvolňování pravidel je třeba udržet vnitřní disciplínu a rozumem řídit, kdy má smysl být chráněn a kdy je to zbytečné....já respirátor odkládám pokaždé, když jsem sám v terénu, v autě s rodinou, doma....děti to vzali paradoxně jako novou hru a jsou naprosto v pohodě. Ba klidně mohu říct, že jsou nám vzorem. Uvědomuji si, že nejsou zatíženy spoustou informací a jejich pravidla se smrskla na to, když venku uvidí někoho mimo rodinu nasadí si roušku....Vnitřně z toho mám radost, je to úžasné vidět své děti, jak tu nepohodu dobře snáší. Také vidím, jak se mění lidé okolo mě....někdo je stále v pohodě, jiný se před očima doslova sype a jiný vyhlíží s okna kdo jde po ulici bez roušky.....stejně jako před 30 lety vyhlížel, kdo krade ze stavby cement a vždy rád plnil informační povinnost. Najednou je vidět, kdo má jaké hodnoty.....já si užívám více času, který trávím s rodinou. Když to jde, učíme se i venku, vařili jsme už párkrát na ohni a je v tom úžasná pohoda sdílení....odpadl stres s dojížděním do školy...místo toho se škola prolíná s běžným životem....co je ještě hra a co už učení....je to zajímavá zkušenost.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #2598 kdy: Duben 12, 2020, 05:24:51 odpoledne »
Tak nevím, kam to dát. Politika? Epidemie? Vtipy? Průsery?
Do domova pro seniory v Lounech přivezli dvě velké bedny. Všichni se tam už těšili, že jsou to ty slíbené rychlotesty na koronavirus. Ale ukázalo se, že je to dar vlády-velikonoční perníčky z Penamu.
Takže:
V současné situaci je toto velikonoční zboží neprodejné. Takže majitel (jakýsi Babiš) se rozhodne ho prodat vládě, kterou vede jakýsi Babiš. Ten ho za státní peníze koupí a zdarma věnuje seniorům. No řekněte, jedno oko nemůže zůstat suché.
Jen doufám, že ty perníčky stačí senioři sníst než umřou, když tam pořád ještě nemají ty rychlotesty...

Offline WhiteCrane

« Odpověď #2599 kdy: Duben 12, 2020, 06:06:30 odpoledne »
1. "Akce perníčky" nemá s vládou nic společného.
2. Rozváželi to členové místních samospráv. Např. ve Slaném místostarosta, v Lounech nevím.
3. Perníčky jsou zdarma, jako reklamní a propagační předměty. Že to původně poslal Penam jako reklamu, je jasné.
4. Poslanci TOP začali hned posílat tweety, že je to skandál a rozváží to armáda, pak se nestačili omlouvat.
5. Ale tak je jedno že sám nic pro lidi nedělám, proč si nekopnout...