Autor Téma: Panelákové nápady bez hranic  (Přečteno 9380 krát)

Offline Martin1981

  • ***
  • Příspěvků: 19
  • Být připraven je povinnost každého člověka.
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #100 kdy: Červen 13, 2019, 11:18:16 dopoledne »
Co se týká třeba desinfekce po použití inprovizovaného wc, v případě že máte jen omezené zdroje vody, pak se my osvědčilo malé umyvadlo 5 L, do kterého přidáte půl vršku SAVA. Můžete se v něm bezpečně a higienicky opláchnout třeba i 20X.
Ještě se krátce vrátím k uložnym prostorum.
Za záchodem je šachta se stupačkamy, tak tam se vleze cca 60 rolí toaletního papíru.

Nalim

  • Host
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #101 kdy: Červen 13, 2019, 11:29:05 dopoledne »
Pro případ nefunkčního kanalizačního systému mám zásobu sáčků do koše. Objem 25l. Jdou nasadit na obyčejný kýbl.
Na velkou potřebu idealní, jen se do nich nesmí močit, jinak by reakce moči s výkaly začala produkovat plyn.
Zase soudím podle sebe:  nedokážu vykonat tzv. velkou potřebu bez té malé. A asi nebudu sám, když se právě kvůli takové lidské neschopnosti vyvinuly tzv. separační toalety.   
Tobě se tahle separace "jen" vůlí spolehlivě daří?

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #102 kdy: Červen 13, 2019, 01:02:59 odpoledne »
v jedné povídce jsem to kdysi řešil tak, že lidi nadělali do knihy, zavřeli ji a pak s tím mrštili z okna ven.Pod panelákem byla halda smrdících knih.Jako smutné memento odcházející slušnosti  i výkalů. Pak mne napadlo ty knihy vystřelovat pomocí katapultu tak daleko, že b ten zápach nebyl cítit, všem co bude s těma kardiakama a a ostatníma, co to bez lékařské péče neudejchají, to bude otázkou

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #103 kdy: Červen 13, 2019, 10:28:09 odpoledne »
Dobře Martine, takhle půjde v paneláku bez ztráty kytičky přežít týden-dva po dobu řekněme povodně. To je fajn.

Máte i podobné vychytávky na topení v zimě třeba?
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #104 kdy: Červen 14, 2019, 07:42:40 dopoledne »
to je fakt, a co plán B???

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #105 kdy: Červen 14, 2019, 11:38:17 dopoledne »
moč se dá dobře použít pokud bude potřeba jako skvělá dezinfekce.
stačí ji nechat 3-7 dní fermentovat a pak je to defakto čpavkový čistič a dezinfekce.
Může vám to sice připadat nechutné, ale moč je sterilní a dřív se běžně používala.

Martine dovolím si poznámku...Moč je sterilní pouze čerstvá....tedy pokud máš třeba ránu, potřebuješ ji vymýt a nemáš vodu, mužeš ji třeba počůrat....Ale pokud uvažuješ tak, že bys použil starou moč plnou čpavku....to bys tu ránu určitě infikoval. Pokud se kdy používala moč, musela se nejprve důkladně převařit....A to v paneláku určitě dělat nebudeš a pokud ano, pak spíš pro recyklaci vody. Dezinfikovat můžeš i jednodušeji....

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #106 kdy: Červen 14, 2019, 11:46:19 dopoledne »
Nalime pokud ti dělá starost separace moči od tuhých exkrementů je to snadné a dělají to např. vojáci na pozicích....tuhé do těch pytlíků a moč...na to přeci stačí láhev se širším hrdlem než má obyčejná petka ;), např od kefíru, ledových čajů a já nevím čeho ještě...pro chlapa by toto neměl být problém. Pro ženy je to složitější, ale která nám sem bude nyní přispívat...Technicky to ale řešeno již také bylo, jen přeně nevím, kde jsem o tom četl.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #107 kdy: Červen 14, 2019, 12:20:38 odpoledne »
PooMe, psal o cca roce pro 3 lidi...
Mauna : neměla by být moč sterilní pouze pro svého majitele?
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Nalim

  • Host
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #108 kdy: Červen 14, 2019, 12:44:01 odpoledne »
Nalime pokud ti dělá starost separace moči od tuhých exkrementů je to snadné a dělají to např. vojáci na pozicích....tuhé do těch pytlíků a moč...na to přeci stačí láhev se širším hrdlem než má obyčejná petka ;), např od kefíru, ledových čajů a já nevím čeho ještě...pro chlapa by toto neměl být problém. Pro ženy je to složitější, ale která nám sem bude nyní přispívat...Technicky to ale řešeno již také bylo, jen přeně nevím, kde jsem o tom četl.
Také jsem to někde četl, že byly vyvinuty jakési dámské kornouty, aby i dámy, které touží po skutečné rovnoprávnosti, mohly konečně také močit vstoje.
Mohlo by býti zajímavé, nechat o té novoučké nerezové vymoženosti před Hl. n. Praha, zpracovat nezávislou statistiku od nějaké patřičně renomované firmy, jaké procento dam této úžasné rovnoprávnosti konečně využívá v praxi.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #109 kdy: Červen 14, 2019, 12:54:23 odpoledne »
Čerstvá moč prochází ledvinami, močovodem do močového měchýře a močovou trubicí mimo tělo....pokud dotyčný netrpí akutním nebo chronickým zánětem močových cest (příznakem je třeba pálení při močení, krev v moči....časté nucení), zánětem ledvim, pak není důvod aby byla infekční....Pozor na moč cukrovkářů, protože normální moč obsahuje v podstatě solný roztok, močovinu , bilirubin, a další odpadní látky metabolismu.....u cukrovkářú je k tomu přítomen ještě cukr, který z této směsi dělá ideání živné prostředí pro růst mikroorganismů....Pokud je to někdo biochemik, ať mě toplní a upřesní či opraví....škoda že tu není Ormien.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #110 kdy: Červen 15, 2019, 08:28:42 dopoledne »
my biochemici v tém máme jasno, moč patří co nejdál od lidí, takže zmrazit a vystřelit.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #111 kdy: Červen 15, 2019, 12:31:58 odpoledne »
A co kdybys tu podnětnou myšlenku rozvedl? Jak ji v reálu realizovat....Protože mě právě napadá, že orat pole s radličným pluhem zapřaženým za dětskou šlapací tříkolku je bezva nápad. Třeba by se tak daly ty tvé zmrazené a nevílčímvystřenené močové projektily zaorávat....Navrhuji z moči odlévat a mrazit šípy do samostřílů 8).

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #112 kdy: Červen 15, 2019, 07:51:33 odpoledne »
Dá se moč nějak upravit, aby se dala pít?

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #113 kdy: Červen 16, 2019, 06:54:40 dopoledne »
Jsou lidé co vlastní moč pijí..
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #114 kdy: Červen 16, 2019, 08:15:59 dopoledne »
To jo, urinoterapie ano, ale jako lék, nikoli jako zdroj vody. S močí bych nijak neoperoval jako se zdrojem tekutin,netuším, jak by to ledviny zvládly, i kdyby se převařila. Pokud by běžel plyn, vyrobil bych z moči detilovanou vodu a tu potom lemtal, ale nic lepšího mne nenapadá, protože stejně, jako může moč v urinoterapii pomoci, umí naprostostejně ublížit.
Vystřelit moč je reminiscence na můj dávný a geniální nápad střílet projektily z hluboce zmrazené vody, které na patologii nikdy nenajdou, aby mohli zkoumat balistiku.Odpadní metabolity obsahují mnoho škodlivin, než aby se s nimi někdo efektivně zabýval ve světě bez energií.....

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #115 kdy: Červen 16, 2019, 10:02:24 dopoledne »
Ledová kulka...je "výmysl" starý mnoho desetiletí (podle konspiračních teorií tím střílel "někdo druhý" ne Kennedyho). Někde někdy jsem v Bořičích mýtů viděl pokus...a led se při vystřelení rozpadne, je prostě příliš křehký aby snesl takový ráz.
Ovšem těžko říct co by se stalo, kdyby taková střela byla "aditivována" třeba celulózou...tuším z něčeho takového měl být postaven Habakuk, letadlová loď ve II. Světové válce - led obohacený celulózou má úplně jiné (lepší) vlastnosti, než obyčejný led.
Toliko ke zcela jistě původnímu Votroubkovu "dávnému a geniálnímu" nápadu  P:-/
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

CyPro

  • Host
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #116 kdy: Červen 16, 2019, 10:13:39 dopoledne »
...  Aby se studánka nezakalila, tak se z ní pilo brčkem, vyrobeným z trávy, nebo ze slámy.
Podobně jako brčko vyhoví i obyčejná bužírka. Zamlada, když jsem se potuloval po horách jsem jí měl tak 50 cm v kapse, aby bylo možno pít vodu např. z ples nebo z malých čůrků a prohlubenin ve skalních štěrbinách, kam nebylo snadné se dostat rukama nebo jakoukoliv nádobou.

CyPro

  • Host
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #117 kdy: Červen 16, 2019, 10:22:26 dopoledne »
Využívat moč, jako zdroj vody? K čemu, když mnohem vhodnější vody je všude kolem dost?
Moč se může hodit spíš jako materiál pro hnojení rostlin (např. zde).  Viz fosfor a fosforový zlom. Ale uznávám, že nic pro panelákového člověka.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #118 kdy: Červen 16, 2019, 10:30:55 dopoledne »
Poom, na rozdíl od tebe jsem si kdysi tu munici vyrobil, ještě že měli na inseminační stanici tekutý dusík. Střílet s tím pochopitelně lze, ovšem led je velmi lehký a tak velmi rychle ztrácí gyroskopickou stabilitu a střelba je i na krátkou vzdálenost velmi nepřesná.Praktické využití tedy na velmi krátkou vzdálenost, max deset metrů, a velmi obtížná manipulace, protože hluboce zmrazená nábojnice po výstřelu popraská na mnoho fragmentů, protože je v okamžiku výstřelu křehká jako sklo. Právě moč a vůbec netuším proč má ty vlastnosti, že je led z ní nejhouževnatější. Podchlazené střelivo je obtížné nabíjet do zásobníku, revolver jsem tehdy neměl a střepy z nábojnnic blokují přebití další rány, takže to je opravdu k prdu.Navíc , páskovat náboje v tlustých rukavicích je pro mne téměř nemožné, takže i v případě velkého sebezapření to je k ničemu.
Ano, došli jsme k stejnému rezultátu, jenom že já to zkoušel.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #119 kdy: Červen 16, 2019, 10:35:44 dopoledne »
panelák je velmi nepřátelské prostředí na přežití. Pokud nepoteče voda a nebudou fungovat energie, pak bude nutné zaujmout plán B.Nejen metabolitní odpadky, ale odpadky obecně přilákají brzy hlodavce a hnilobu, stejně jako rozkládající mrtví, kteří to ukončí sami, nebo jejich nemoc či duševní vypětí. Je tam tolik nepříznivých, že odchod kamkoli bude lepší. A tak možná přijde na řadu otázky provizorního bydlení, a já navrhuju zemljanku.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #120 kdy: Červen 16, 2019, 10:55:59 dopoledne »
Votroubku votroubku...lži a lži...na LPG přímo z hadice jste taky jezdil...vod fšeckyho máte klíče... P:-/ P:-/ P:-/

Kdo chce ať ztrácí čas vašimi geniálními vynálezy. Pro ostatní doporučuju učebnice fyziky pro druhý stupeň základní školy.  8)
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #121 kdy: Červen 16, 2019, 11:19:13 dopoledne »
Vrátím se k pití moči. Myslím, že právě v paneláku při nemožnosti vylézt z bytu, bude s vodou největší problém a nebude čas ho řešit.
Sám to asi nebudu mít za potřebu, ale myslel jsem, že ze sterilní tekutiny by šli ostatní látky odfiltrovat. Samozřejmě jde jen o krajní řešení, ale okamžité a efektivní. Jen nevím, jaký filtr by to zvládnul. Aktivní uhlí asi ano.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #122 kdy: Červen 16, 2019, 12:00:44 odpoledne »
Možná by šlo nejdřív moč odpařováním zbavit látek rozpustných ve vodě, ale co se odpaří i s vodou netuším.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

CyPro

  • Host
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #123 kdy: Červen 16, 2019, 01:25:18 odpoledne »
Votroubku votroubku...lži a lži...na LPG přímo z hadice jste taky jezdil...vod fšeckyho máte klíče... P:-/ P:-/ P:-/

Kdo chce ať ztrácí čas vašimi geniálními vynálezy. Pro ostatní doporučuju učebnice fyziky pro druhý stupeň základní školy.  8)
Napadlo mě, že entita, která vystupuje pod jménem "votroubek" fyzicky neexistuje. Je možné, opakuji, možné, že je fo fiktivní osoba. Kteroužto vytvořil tým v BIS, CIA, Mossadu, nebo nevím jaké další služby. Účel? Provokovat, ničit diskusi, zahlcovat neustálým přívalem příspěvků, které jsou z prepperského hlediska (až na vyjímky) na nic. Řekněte sami, kdo z Vás ho zná? Kdo z vás má čas furt sedět u komplu a reagovat na vše, co se šustne? V kteroukoliv denní a noční dobu. Spí vůbec? Kdy seče? Kdy obstarává zahradu, pole, firmu? Pár blízkých lidí, co dělají s bagrem nebo mají dobytek nebo jezdí s náklaďákem nebo dělají na stavbě (majíce přitom něco, jako rodina) znám. Spíše trpí nedostatkem času. Po hokně tak nanejvýš pivo, pokecat se starou, s kamošama, co děcka, škola, vnuci a spat.  A zítra nanovo.
Také trpím nedostatkem času a kapacit. Potřeboval bych být aspoň tři.
Ne tak votroubek.
Možná máme to štěstí, že si můžeme pokecat s novodobým da Vincim, ale možná je všechno jinak.


Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #124 kdy: Červen 16, 2019, 06:21:31 odpoledne »
Cypro - znám pár lidí s prakticky identickým projevem. Nemohou za to. Věří tomu, co říkají.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #125 kdy: Červen 16, 2019, 06:42:33 odpoledne »
Poom, ty se nikdy nedozvíš, které věci jsem vyzkoušel a které zkoušejí moji blízcí. něco dělám, hodně toho zkouším a tak ti nezbývá, než jen jedovatě mlátit pantem, protože si nikdy nedovolíš vyvrátit moje tvrzení v praxi. Vždy pouze stupidním fňukáním na moji osobu, ale strčit syčící hadici s propanbutanem do karburátoru prostě nezvládneš.Jsi podělanej ze své malosti a to ti beze životní sílu a dává křídla ke kritice druhých. Lidská malost mi fakt nevadí, pište sami, co jste zkoušeli, co se vám podařilo vymyslet, co vás dráždí na řešení, ale tyhle maločeské kecy jsou zcela běžné na to, aby někoho otrávily. Něco originálního, co zrovna zkoušíte vy, nebo se fakt spokojíte s blbým kydáním špíny na někoho, o kom víte úplný prdlajs???

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #126 kdy: Červen 16, 2019, 08:11:51 odpoledne »
Není důvod to dělat (to s tou hadicí).
Ale vidím, že vy těm bludům vážně věříte? Jsou na to doktoři, vaši kámoši.Dají vám prášky - pomocníčky. Bude to bááájo. Zkuste to. Uleví se vám.

P.S. Když to otevřete naplno, zamrzne to, ten PB. Ale v sání a pod autem ho bude dost na jednu malou kremaci.  :pa:
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #127 kdy: Červen 16, 2019, 08:36:00 odpoledne »
Jedná se o pouhé domněnky, nikoli o hledání technického řešení, protože jinak by mohly přijít technické otázky. Na to však poom nemá. Vlastně ho zajímá pouze jediné, a to je dehonestovat druhého. Jinak by se ptal, jak je to se startováním, nebo jestli hoří prapanbutan současně s benzínem a podobně.A jak to lze tedy řešit..... Ale technické řešení není otázkou, pouze házení špíny na jiné, co mne nikterak neirituje, je to poslední bašta malosti a nevědoucnosti.Nemám důvod tě urážet, to jsi za mne udělal sám....

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #128 kdy: Červen 16, 2019, 08:47:20 odpoledne »
Jj, vy tomu věříte...děsivý...

Vy jste toho za život nalhal tolik, že si už nepamatujete co vlastně byla lež a co pravda...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #129 kdy: Září 03, 2019, 10:58:55 dopoledne »
Popravdě nevím kam s tím a ani nevím, zda by to mohlo fungovat....Ale jedna naše kolegyně dostala při oslavě tuto pomůcku, prý aby jako žena nabyla zcela rovnoprávnosti v rámci emancipace a genderového šílenství....No společnost měla upito, holka to vzala sportovně, ale již jsem neměl odvahu se ptát, zda ten dárek vyzkoušela....možná, až budeme mít zase upito ;):

https://www.megadarky.cz/outdoor-gadgets/42159-curatko-peepezy.html?utm_source=ulozto&utm_campaign=ulozto_campaign_1&utm_medium=ulozto_medium&utm_content=banner_640x125&utm_term=curatko-peepezy

Ale otázka je to k zamyšlení, protože pokud by to fungovalo, může to ženám pomoci v mnoha nepřijemných chvilkách uprostřed civilizace....když tedy nechtějí odbíhat tak často za stromky a keříky jako páni tvorstva, značkující z přirozenosti svá vlastní či dobytá teritoria :D.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Panelákové nápady bez hranic
« Odpověď #130 kdy: Září 03, 2019, 01:51:36 odpoledne »
Levnější verze.
CZK 14.20  40%OFF | 1PCS Women Urinal Outdoor Travel Camping Portable Female Girl Urinal Soft Silicone Urination Device Stand Up Pee Supply15cmx10CM
https://s.click.aliexpress.com/e/F1k84VGG
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu