Autor Téma: Panelákové nouzové vybavení  (Přečteno 6114 krát)

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Panelákové nouzové vybavení
« Odpověď #50 kdy: Srpen 31, 2018, 12:15:58 dopoledne »
Mám kurz práce ve výškách. Párkrát jsem dělal něco na laně. Není to žádná sranda (pro toho kdo to nedělal). Když bych plánoval slaňování z baráku, pravidelně bych si to zkoušel (stačí jen techniku na menší skále) Na lano pozor. Stářím degraduje! Základní potřeby : sedák, brzda, lano, karabiny a smyčka na uvázání. Armáda používá nějaké vesty které umožňují slanění, ale s tím nemám zkušenost.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Panelákové nouzové vybavení
« Odpověď #51 kdy: Srpen 31, 2018, 07:25:48 dopoledne »
Hodně nouzově a krátkodobě se dá "topit" i svíčkami...deset čajových svíček dokáže výrazně zvýšit teplotu v místnosti - teplota hoření svíčky se pohybuje mezi 1000°C - 1400°C... 
Dotaz :  Jak dlouho hoří čajová svíčka ?
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Panelákové nouzové vybavení
« Odpověď #52 kdy: Srpen 31, 2018, 08:39:17 dopoledne »
Dával jsem je do aromalampy, odpařovaly mi eukalyptový olej.. Určitě déle než 2 hodiny.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Panelákové nouzové vybavení
« Odpověď #53 kdy: Srpen 31, 2018, 08:40:40 dopoledne »
Na půdě je celková tloušťka "přepážky" 30 cm, 15 a 15, u některých domů dokonce s mezerou uprostřed.

A říká se tomu "fajrštít" - je to tam kvůli zpomalení šíření požáru.

Pokud si prectes muj prispevek poradne tak jsem tam psal o blokantu, resp. presneji brzde ktera te na tom lane udrzi. O tom ze by to mel nekdo davat 12 pater po lane holyma rukama jsem nepsal ani slovo.


Dulferúv sed jsme zkoušeli...a není to ani pohodlné ani jsem si v tom nepřipadal nijak jistě. I šest pater by takhle na mě bylo moc. Ten žebřík je super nápad. Sice čím budu níž, tím víc lidí budu po žebříku evakuovat, ale o to vlastně jde...

Dotaz :  Jak dlouho hoří čajová svíčka ?

2-3 hodiny, liší se to podle kusu (a možná i výrobce).
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Panelákové nouzové vybavení
« Odpověď #54 kdy: Září 03, 2018, 12:13:18 dopoledne »
K nouzovému slanění z výškové budovy....Dulferův sed je docela dobrý způsob pro strmou stráň, pokud ale jde o kolmy vis z budovy je tlak a tření na vnitřní stranu stehna, intimní partie, bok a rameno značný a chce to cvik a určitě doporučuji se vypolstrovat....více vrstev oblečení činí tento způsob transportu dolů o něco snesitelnější. Blokant je fajn, ale více lidí umí používat asi stále 8....a tu pořídíte za 250 peněz....ano kroutí lano a potřebujete jednu ruku jistící lano a chce to nezepomenout na pojistný uzel, aby nemohla sjet z konce lana....

Pokud by byla nouze o osmu či blokant, nebyl by sedák...úvazek lze vytvořit z 2,5 - 2,8m statického lana, nebo 2 smyček o 120-150 cm nebo i z popruhu kurty....místo 8 lze použít i karabinu HMS nebo mailonek a půllodní uzel - jen pohlídat, aby lano do jistící ruky nešlo na stranu k zámku karabiny a zkontrolovat že je zámek zašroubovaný....Určitě bych zvolil improvizované slanění z 12p budovy pomocí improvizovaného úvazku, HMS karabiny a půlloďáku pokud bych měl pevný kotevní bod a 50m lano....než pokoušet Dulfera na kolmé stěně - toho doporučuji vyzkoušet na delší strmé stráni a ať se pak každý rozhodne....Jenže pokud někdo má problém uvázat v klidu osmičkový uzel, nelze předpokládat, že v krizi zachová chladnou hlavu a uváže si správně úvazek a půlloďák.....

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: Panelákové nouzové vybavení
« Odpověď #55 kdy: Září 04, 2018, 11:41:49 odpoledne »
Ak niekto chce zlaňovať 12 poschodí, nech si to určite najprv vyskúša. Mám v tomto smere nejaké skúsenosti a zlaňovanie z takej výšky v strese a časovej tiesni by som volil určite až v úplne krajnej situácii.
Ak to niekto naozaj myslí vážne, nech si kúpi lano, sedačku, karabíny, osmu, kýblik, prípadne brzdu a zachytávač pádu. Dobrou pomôckou môžu byť napríklad polyamidové slučky, rôzne dĺžky a pevnosti sa používajú napríklad namiesto reťazí pri viazaní bremien, stoja pár korún a unesú 2T. Všeobecne možno zohnať množstvo dobrého a bezpečného vybavenia v špecializovanom obchode pre pilčíkov, výškarov, stavbárov... Výbava je na tieto účely použiteľná rovnako ako superprofi horolezecká, avšak za výrazne nižšie ceny. Naučte sa tie veci používať. A viazať uzly (minimálne dvojosmička, polovičný lodný uzol, dračia smyčka).


Dúfam, naozaj pevne dúfam, že nikoho nenapadne skúšať zlaňovať výškovú budovu pomocou prsného úväzu a lana pod zadkom.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

SoňaR

  • Host
Re: Panelákové nouzové vybavení
« Odpověď #56 kdy: Září 08, 2018, 10:42:57 dopoledne »
Tak jsem si včera stopla ty čajové svíčky - první zhasla po 3,5 hodinách, další dvě až po 4 hodinách, poslední ještě o 10 minut později  :)
Jednalo se o běžné svíčky ze supermarketu, všechny z jednoho balení.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Panelákové nouzové vybavení
« Odpověď #57 kdy: Září 19, 2018, 08:48:14 odpoledne »
Vlasec. Aspoň jednu cívku. Na výstražná zařízení.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Panelákové nouzové vybavení
« Odpověď #59 kdy: Září 20, 2018, 03:56:55 odpoledne »
To levnější je cvičné :D
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu