Autor Téma: Vlastní koření  (Přečteno 793 krát)

SoňaR

  • Host
Vlastní koření
« kdy: Květen 02, 2016, 10:41:02 dopoledne »
Tak konečně jsem si dnes domů přinesla květináč s vavřínem a pevně věřím, že sušený bobkový list už kupovat nebudu.  :)

Zkoušeli jste někdo pepřovník? Zdá se, že je to poměrně nenáročná rostlinka.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Vlastní koření
« Odpověď #1 kdy: Květen 02, 2016, 11:16:37 dopoledne »
Z obkovýho listu jsem měl v itálii před barákem živej plot. Každej podzim to mělo černý kuličky...
pepřovník je poměrně veliká věc, vavřín taky budeš muset klonovat, aby ti vydržel na věky.Když je v květináči, potřebuje pořád o kousek větší květináč. Ale, jak pojedu dolů, naškubu tam pár hrstí semínek, jsou na keřích celej rok až do nových, někdy i déle.
pepřovník jsem nezkoušel, já jsem libečkovej, majoránkovej, česnekovej, tymiánovej, bazalkovej, oregánovej, mátovej a meduňkovej, no, vyjímečně šalvějovej a nezapomenout na domácí kmín, kerblík, saturejku.
Jednou jsem doslal smrtelnou nemoc, rýmička to byla a poručil jsem tehdá namnožit šalvěj, tak ho máme všade.díky bohu.....

SoňaR

  • Host
Re: Vlastní koření
« Odpověď #2 kdy: Květen 02, 2016, 11:58:31 dopoledne »
Dík za rady k vavřínu. Tož hlavně když to poroste, klonování mi neva, naopak je to výhoda.

Jak je velký ten pepřovník? Já to u někoho zahlídla jako liánu na zdi, ale už je to dlouho. Prý to dokonce potřebuje stín, takže by se využily i stinné kouty...

Tak domácí kmín a saturejku ještě nemám, ale to ostatní má u nás také trvalé místo na zahradě... a k tomu ještě estragon, kopr, řepík (ale to vlastně není koření, nicméně nedám na něj dopustit).
Šalvěj je super. Na léčení i na vaření.
Jak ten kmín? Prý se tu dřív běžně pěstoval i na zahrádkách. Je s tím nějaký problém? Kolik to tak potřebuje místa, aby to stálo zato? (tzn. aspoň pokrylo spotřebu jedné rodiny)

Taky bych chtěla zkusit papriky na koření... ale to je zatím jen takový nápad. Dřív asi bude chilli.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Vlastní koření
« Odpověď #3 kdy: Květen 02, 2016, 09:27:19 odpoledne »
vavrinovnik pestujem asi 4 roky.v zime je v kvetinači na chodbe a na jar ho klasicky zasadim do zeme na dvore pretoze v zemi sa mu dari ovela lepsie ako v kvetinači.od zaciatku mam ten isty,nieco na nom vzdy uschne,nieco zasa dorastie.odkedy ho mam tak bobkovy list som este nekupoval
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

SoňaR

  • Host
Re: Vlastní koření
« Odpověď #4 kdy: Květen 02, 2016, 09:41:33 odpoledne »
Tak to jsou dobré zprávy, díky  @-->

SoňaR

  • Host
Re: Vlastní koření
« Odpověď #5 kdy: Srpen 28, 2021, 11:18:43 odpoledne »
Sušíte někdo česnek? Mám docela slušnou úrodu, tak bych to chtěla vyzkoušet. Ráda mám po ruce česnekový prášek na dochucení jídel.