Autor Téma: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce  (Přečteno 3607 krát)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #100 kdy: Květen 10, 2018, 07:08:59 odpoledne »
No, já to říkám furt, že jsou včeličky durchumdurch zázračné.....a myslím to vážně....

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #101 kdy: Květen 10, 2018, 08:41:17 odpoledne »
http://www.mdpi.com/2079-6382/6/4/31
tady je to popsane vedecky, jak ucinkujou ruzne antibiotika a vceli jed. jed to totalne zabiji, celi problem je v tom jak dostat do celeho tela ten jed. proto se to jede 10 zihadel 3 roky.... s danej studie je i jasne ze ATB lecba je neucinna.
votroubku ano mas pravdu, je to jako zazrak, obvodacka uz mluvila o duchodu muj stav se jen horsil a oni mi ani zadnou lecbu nedavali. na vcelky sem narazil nahodou a taky jako zazrakem sem se dostal k vizimovanemu vcelstvu i s ulem z vedlejsi vesnice za houbicku.
urcite chce li nekdo poradit s tou BVT rad poradim a podelim se o poznatky atd.
ted sem ve stadiu chystani se na zimu, takze budu mit dalsi 3 oddelky, takze budu zimovat z 4-5 vcelstvama.
jinak to pichani je dosti bolestive, obcas i brecim, rvu... je to takova ocista....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #102 kdy: Květen 10, 2018, 10:29:12 odpoledne »
Bolestivé? Sadisto! Ty včelky zahynou!
Ale jestli to není placebo a opravdu ti to pomáhá, tak je to na nobelovku.

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #103 kdy: Květen 12, 2018, 06:08:04 dopoledne »
no ono si to zase trochu sedlo spátky, na 2-3 hodiny denne spanku, ale i tak na zacatek to je hodne prijemne, ze to s tim spankem hezky zatocilo a po pul roce sem tyden spal.ted nastava pomale zvysovani poctu zihadel

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #104 kdy: Květen 29, 2018, 10:13:49 dopoledne »
Tak ajsem na 4 zihadleh. a mam za sebou 3 tydny teto kury.
Musim uznat ze stav se lepsi kazdym dnem, i kdyz jsu dny kdy je to propdak.
spim v noci 3 odpoledne 2 hodiny. ale zbytek dne musim byt v klidu, ale navysuji pracovni tempo, jako pomoct manzelce hlavne.
myslim ze u vcel zustanu,kdyz oni u mne zustanou...
a zacinam se rozhlizet po nejake prace s domova. myslim ze ten spanek a unava bude odchazet hodne pozvolne, mozna par let, tak neidelanejsi prace s domu. leta sem byl spravce web stranek, leta a az do ted opravuji linuxy kamaradum, spolehlivost, akorat obchodny duch chybi, ale to se snad da do hromady. idelane bych della helpdesk, pomocni spravce etc.
na lepsi casi se blyska.... :bee:

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #105 kdy: Květen 29, 2018, 03:40:39 odpoledne »
požehnané včeličky, sám jsem nelenil a doplnil zásoby medu pro případ třicetileté války a kamarád u mne bude chovat alternativně včeličky, takže se těším, až budu pobíhat nahatej před úlama a vzdychat blahem....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #106 kdy: Červen 06, 2018, 12:50:25 odpoledne »
Tak jsem právě shlédla pořad s Mgr. Podhornou a zaujalo mě, že se hodně věnovala i borelióze, protože znala muže, který byl 3/4 roku na neschopence kvůli borelióze, zkoušel různé drahé preparáty a léky a nic nepomáhalo. Tak vyhledávala vhodné byliny a našla (prý velmi dobře fungující) tinkturu z pupenů topolu, která by měla pomoct doléčit boreliózu a následně vyvinula kůru na doléčení následků boreliózy. Dá se to zakoupit např. zde:

https://www.prirodnilekarna.cz/eshop-gemmoterapie-kura-k24a-borelioza-pokracovani.html

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #107 kdy: Červen 06, 2018, 01:38:36 odpoledne »
tu tinkturu sem zkousel uz pred dvoma roky... a nic...
ono nekomu mozna pomuze, nekomu ne.
jsem sice jeste v neschopence ale stav se mi lepsi, pocitam mesic dva a jdu makat, akorat trochu problem s praci bude. ale hlavne ze jsem vylecenej a ze mi neco zabralo/vcelky/

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #108 kdy: Červen 06, 2018, 02:29:00 odpoledne »
A zkoušel jsi celou tu sadu, nebo jenom tu topolovou?

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #109 kdy: Červen 06, 2018, 03:52:20 odpoledne »
zkousel sem celou sadu.
prave to vidim jako trochu no. kdyz mi diagnostikovali po prvne borelku, tak sem si dal ti jejich ATB a k tomu sem asi pul roku sel ty tinktury od podhorske. a o rok mi ji diagnostikovali znovu....
tak sem pritrdil a sel sem joailis a k tomu stetka a k tomu koupele a k tomu chilli, a o rok mi ji diagnostikovali uz na mozku.... a vcelach sem pred tym nevedel, je to ta nejinvaznejsi lecba.... ale funguje...
tady odkaz na studium...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5745474/

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #110 kdy: Červen 06, 2018, 03:58:30 odpoledne »
Tak to je škoda. Zdá se, že ty její tinktury jsou docela účinné. Ale jak píšeš - každému může nakonec zabrat něco jiného. Držím palce!

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #111 kdy: Červen 11, 2018, 05:26:11 odpoledne »
iu musim nahlasit spanek 8 plus hodina k tomu. ale vsechny ty dalsi problemy o kterych se myslelo ze sou z toho nespani tak pretrvavaji. popravde sem schopny fungovat tak 3 hodiny denne, zbytek dne sem bud uplne mimo a lezim vposteli, alebo sem castecne mimo a lezim v posteli a neco si ctu...  ale aspon vcelky prinesli nejakou zmenu a nekam se to hejbe... silna phonofobie, spojena s podlamovanim nohou, spomalovanim reci atd. inu asi si hezky necham nejdrive vybavt nejaky castecny duchod a pak uvidim co k tomu budu schopen zvladat. popravde nezvladam vubec nic. moje zena vari pere, ja obcas vylezu a udelam to nejnutnejsi... a sjizdim startrek TNG uz jedu sO6e03 . no jo tento rok leto....   

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #112 kdy: Červen 13, 2018, 06:38:36 odpoledne »
zacal sem delat tento web
https://vcelijed.blogspot.com/
tak se snad ty informace s toho nekomu hodi...

jinak mne je lepe a lepe ale jak se to veme, nejak jaksi nemuzu chodit..... ale hlava je dobra....
nejak s toho jak mi odesli nohy v nemocnici a dva dny sem je necitil tak asi z toho.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #113 kdy: Červen 14, 2018, 11:37:16 dopoledne »
Já studuji pořady Mgr. Podhorné a tu její tinkturovou kombinaci K24 a následující doléčovací kůrou a silně uvažuji o tom, že to zkusím. Boreliózu jsem prodělal, 2x přeléčil a stále mám občas putující bolesti kloubů.....Jinak klíšťat jsem letos ze sebe i rodiny už vytahal pěknou řádku, spreje podle mě už na ně nezabírají a  už jsem sundával i klíště v barvě pleti...až na černá kusadla. Pokud má po 1 mm, je to prakticky neviditelná potenciálně infekční bestie. Pavouky ani mravence nehubím, včely mám rád, ale klíšťata od svého onemocnění přímo nesnáším....Má vůbec v přírodě přirozeného nepřítele kromě mravenců? Já si na zahradě udělal proti klíšťatům dokonce z kupky mulče mraveniště....Jinak obecně výskyt klíšťat je oproti roku 2000 vyšší cca o 50%, prý k tomu přispívá teplejší klima a stěhují se i do vyšších nadmožských výšek nad 500m....

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #114 kdy: Červen 14, 2018, 02:39:23 odpoledne »
jako zkusit muzes. sou ruzne nazory nekomu to pomohlo nekomu ne. Ono jde o jinou vec mi prijde, cim dal vice lidi ma tu chronickou borelku, proste ti prikld ty tinktury zaberou a priznaky zmizi ale priklad po 5ti letech se znovu objevi nebo po 10.
Ja taky zadne infikoven kliste nemnel a ani ten kruh cerveny sem nemnel. mohl sem mit borelku v sobe uz leta a proste se jednoho dne spustila a jedem. takze ti nezodpovim.
Muzes se odstehovat do ruska nekam k severnimu polu tam klistata nejsou a nebudou....
v amercie je borelioza nejvetsi infekcni onemocneni, tam to jede uplne jinak a taky to neumeji lecit.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #115 kdy: Červen 14, 2018, 02:56:42 odpoledne »
No právě....Já to chci zkusit a pokud se mi to osvědčí, klidně jsem ochoten to zase opakovat. Navíc ty tinktury si člověk v nouzi může připravovat i sám podobně jako ty máš nyní své včely. Být závislý na antibioticích je už dnes problém, natož pokud by se něco mlelo. Rozhodně se nezříkám výdobytků moderní medicíny, ale už jsem na vlastní kůži poznal a přesvědčil se, že se člověk často může léčit z toho co roste a žije na lukách a v lesích nebo mu vyroste na zahradě a je to tedy dostupné i účinné. Takový výtažek z obyčejné cibule mi už mnohokrát hodně pomohl...Farmaceutická lobby se postarala, aby se bylinkáři dostali na okraj společnosti. Vývoj léků je stále dražšší a komplikovanější a celé je to hnané ziskem. A staří a častěji nemocní lidé nebývají nejbohatší....Takže je to z mé strany i určitá prevence. Odvar z majoránky, kterou jsem schopen vypěstovat na zahrádce mi může pomoci ušetřit důchod (který zřejmě stejně nedostanu) a ještě při tom budu aktivní....Jinak mohu tupě zírat na TV  vpaneláku a vesele blbnout.

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #116 kdy: Červen 14, 2018, 03:32:10 odpoledne »
nechco ti moc brat iluze, byl bych rad kdyby to bylo tak jak to bylo. mezi roky 2015 a 17 sem vyzkousel a v nadeji za zabrali vicero veci. tinturu z stetky presne podle knizky tinkturu plus teple koupele ve vede na 42 stupnu. do toho hodne chili. pak sem vyzkousel joailis informatika, ty mne stali dost penez ale zdravi je jen jedno a mel sem taky pocit ze to funguje. pak sem vyzkousel bylinne kapsle od julku proti borelioze taky sem mel pocit ze to zabralo a borelka je ta tam. s tintkru se este vyzkousel, v serii-protokolu sisak, topol cerny, a jeste nejake podpurne k tomu.
jake bylo me prekvapeni kdyz sem jedno rano nevstal a odvezli mne do nemocncice, v moku my nasli borelku v krvy samozrejme. vlastne ja sem dal ty nemoci jen cas se rozvinout a prolezt celim telem, i kdyz teda mam postizeny hlavne nervovy system.
Tak bych byl na tvem miste opatrny....
ale je to na tobe samozrejme.
cestou dlouhodobe ATB lecby sem nesel a mnoho mich kamaradu to zkousel nektery i par let  askoncili uz vcel, jako u nejinvaznejsi formy prirodne lecby. Uvidis sam v jakem bude stavu, ja taky se lecim jen 6 tyden. a je to na 3 roky.
samozrejme ze sou s tim potize, histaminovy efekt musis vyresit a kopu selijakych drobnosti, ale na vsechny me otazky sem zatim nasel odpovede. s tim teda ze jasne citim efekt a nervovy system se nekam pohnul. uz sice spim, ale momentalne mi moc nefuguji nohu, nemuzu chodit... nebo muzu ale jdu pomalu a podlamuji se mi nohy.
reknu ti jako zivitel rodiny 7mmesic na nemocenske. penize ne ze dochazji oni uz davno dosli , tak je faram kde se da.
a vim ze i kdyz ta lecba pokracuje , tak moze se stat ze neco zustane do konce zivota ale i tak lecba trva tak 3 roky ale pak je borelka kompletne ven z tela a nehrozi jeji navrat leda tak nova infekce.
preji ti aby ti ti tinktury zabrali...

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #117 kdy: Červen 14, 2018, 04:33:05 odpoledne »
Bartoloměji a jak jsi vlastně dlouho žil s tou LB, nežli ses propracoval k tak rapidnímu zhoršení zdravotního stavu, že ses uchýlil ke včelímu jedu? Mě se mé problémy zatím nijak nehorší. Jen občas pocítím hlavně na podzim tu stěhovavou bolest k kloubech nebo treba v achylovce....Ale je to cca 5 let pořád stejné. A 5 let jsem nebral žádná antibiotika.

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #118 kdy: Červen 14, 2018, 04:58:42 odpoledne »
kdy to presne zacalo....  nebudu mluvit o tom ze sem si rad vzzdy odpoledne schrupnul a byl sem mozna z tech unavenejsich, ale zacalo to 2015 kdy na podzim mne zacaly bolet kycle a byl sem strasne unaveny, 30dni atb, pak presne o rok to stejny 2016. o rok v roce 2017 sem jednoho dne vstal a zjistil sem ze jsem celkove spomaleny, mam fotophoibiu, phonofobiu, nejistou a spomalenou chuzy a spomalenou rec...

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #119 kdy: Září 27, 2018, 08:36:07 dopoledne »
Tak jsem asi vposlednem stadiu lecby. po tom co jsem navysil pocet zihadel na 10, 3 krat tydnne, tak sem zacal ctil lepe, ale nejak tlaky abych sel uz do prace etc, mne privedli k zensenu a regevitu(rdesno velkokvete), a zacal sem vesmes normalne fungovat, po mesici se ale zacali projevovat ruzne bolesti u srdce, a jo spaval sem asi 4-5 hodin.In zmenil sem takktiku regevit i zensen jedu v udrzovaci davce a jedu CBD OIL a spim, spim i 10Hodin denne a citim se skvele. a to uz nezeru zadne adaptogeny, jen neco fakt malicko... ale stale na nemocenske, nebot fyzicka unava mne strasne unavuje ale zlepsuje se to. to spise vznika problem ze spim 10hodin, pak 9hodinv praci a na deti a nic jineho nezbyva cas. takze manzelka je se mne opet na palici....

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #120 kdy: Září 27, 2018, 10:02:23 dopoledne »
ženské nevědí roupama, co chcou.... A nedají pokoj, dokud to nedostanou....Ale rád čtu, že včeličky pomáhají.Gratuluju k úspěchu.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #121 kdy: Září 27, 2018, 11:05:08 dopoledne »
No já ji chápu... Sama jsem prošla něčím podobným. Když je chlap nemocnej a nefunguje, tak je to náročné pro oba - pro toho chlapa i pro tu ženu, která musí zastat oba rodiče. A je jasný, že někdy už je toho na ni taky moc, i když může sebevíc chápat, že ten chlap za tu svoji nemoc nemůže a že s ní nic moc nezmůže. A v takové situaci je požehnáním, když může aspoň jednou za čas svěřit děti a domácnost třeba jen na jeden den nějaké babičce, tetičce apod a prostě vypadnout a "zrestartovat".

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #122 kdy: Září 27, 2018, 12:02:29 odpoledne »
Je to tak, ta moja odlétá pravidelně na koštěti s kolovrátkem pod paží.....

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #123 kdy: Září 27, 2018, 02:38:51 odpoledne »
tak to my bohuzel nemame. jinak manzelce pomaham uz asi 3 mesice .... kompletne, od miti nadobi jakobych ani nemocni nebyl. nemame ale babicku, teticku etc.... sme na to uplne ale uplne sami..... takze zenska ma zahul.... a ja se snazim co muzu je toho na nic tak ci tak moc...

Offline Včeliš

« Odpověď #124 kdy: Září 28, 2018, 09:34:14 odpoledne »
Hlavně, že se to zlepšuje. Pak to ženě všechno vrátíš :bee:. Příbuzný na hlídání jsem neměl nikdy a  vydrželi jsme to taky, tak hlavně se z toho nepo... :)