Autor Téma: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce  (Přečteno 10273 krát)

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #100 kdy: Květen 12, 2018, 06:08:04 dopoledne »
no ono si to zase trochu sedlo spátky, na 2-3 hodiny denne spanku, ale i tak na zacatek to je hodne prijemne, ze to s tim spankem hezky zatocilo a po pul roce sem tyden spal.ted nastava pomale zvysovani poctu zihadel
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #101 kdy: Květen 29, 2018, 10:13:49 dopoledne »
Tak ajsem na 4 zihadleh. a mam za sebou 3 tydny teto kury.
Musim uznat ze stav se lepsi kazdym dnem, i kdyz jsu dny kdy je to propdak.
spim v noci 3 odpoledne 2 hodiny. ale zbytek dne musim byt v klidu, ale navysuji pracovni tempo, jako pomoct manzelce hlavne.
myslim ze u vcel zustanu,kdyz oni u mne zustanou...
a zacinam se rozhlizet po nejake prace s domova. myslim ze ten spanek a unava bude odchazet hodne pozvolne, mozna par let, tak neidelanejsi prace s domu. leta sem byl spravce web stranek, leta a az do ted opravuji linuxy kamaradum, spolehlivost, akorat obchodny duch chybi, ale to se snad da do hromady. idelane bych della helpdesk, pomocni spravce etc.
na lepsi casi se blyska.... :bee:
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #102 kdy: Květen 29, 2018, 03:40:39 odpoledne »
požehnané včeličky, sám jsem nelenil a doplnil zásoby medu pro případ třicetileté války a kamarád u mne bude chovat alternativně včeličky, takže se těším, až budu pobíhat nahatej před úlama a vzdychat blahem....

SoňaR

  • Host
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #103 kdy: Červen 06, 2018, 12:50:25 odpoledne »
Tak jsem právě shlédla pořad s Mgr. Podhornou a zaujalo mě, že se hodně věnovala i borelióze, protože znala muže, který byl 3/4 roku na neschopence kvůli borelióze, zkoušel různé drahé preparáty a léky a nic nepomáhalo. Tak vyhledávala vhodné byliny a našla (prý velmi dobře fungující) tinkturu z pupenů topolu, která by měla pomoct doléčit boreliózu a následně vyvinula kůru na doléčení následků boreliózy. Dá se to zakoupit např. zde:

https://www.prirodnilekarna.cz/eshop-gemmoterapie-kura-k24a-borelioza-pokracovani.html

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #104 kdy: Červen 06, 2018, 01:38:36 odpoledne »
tu tinkturu sem zkousel uz pred dvoma roky... a nic...
ono nekomu mozna pomuze, nekomu ne.
jsem sice jeste v neschopence ale stav se mi lepsi, pocitam mesic dva a jdu makat, akorat trochu problem s praci bude. ale hlavne ze jsem vylecenej a ze mi neco zabralo/vcelky/
kdo chce kam, pomožme mu tam

SoňaR

  • Host
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #105 kdy: Červen 06, 2018, 02:29:00 odpoledne »
A zkoušel jsi celou tu sadu, nebo jenom tu topolovou?

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #106 kdy: Červen 06, 2018, 03:52:20 odpoledne »
zkousel sem celou sadu.
prave to vidim jako trochu no. kdyz mi diagnostikovali po prvne borelku, tak sem si dal ti jejich ATB a k tomu sem asi pul roku sel ty tinktury od podhorske. a o rok mi ji diagnostikovali znovu....
tak sem pritrdil a sel sem joailis a k tomu stetka a k tomu koupele a k tomu chilli, a o rok mi ji diagnostikovali uz na mozku.... a vcelach sem pred tym nevedel, je to ta nejinvaznejsi lecba.... ale funguje...
tady odkaz na studium...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5745474/
kdo chce kam, pomožme mu tam

SoňaR

  • Host
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #107 kdy: Červen 06, 2018, 03:58:30 odpoledne »
Tak to je škoda. Zdá se, že ty její tinktury jsou docela účinné. Ale jak píšeš - každému může nakonec zabrat něco jiného. Držím palce!

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #108 kdy: Červen 11, 2018, 05:26:11 odpoledne »
iu musim nahlasit spanek 8 plus hodina k tomu. ale vsechny ty dalsi problemy o kterych se myslelo ze sou z toho nespani tak pretrvavaji. popravde sem schopny fungovat tak 3 hodiny denne, zbytek dne sem bud uplne mimo a lezim vposteli, alebo sem castecne mimo a lezim v posteli a neco si ctu...  ale aspon vcelky prinesli nejakou zmenu a nekam se to hejbe... silna phonofobie, spojena s podlamovanim nohou, spomalovanim reci atd. inu asi si hezky necham nejdrive vybavt nejaky castecny duchod a pak uvidim co k tomu budu schopen zvladat. popravde nezvladam vubec nic. moje zena vari pere, ja obcas vylezu a udelam to nejnutnejsi... a sjizdim startrek TNG uz jedu sO6e03 . no jo tento rok leto....   
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #109 kdy: Červen 13, 2018, 06:38:36 odpoledne »
zacal sem delat tento web
https://vcelijed.blogspot.com/
tak se snad ty informace s toho nekomu hodi...

jinak mne je lepe a lepe ale jak se to veme, nejak jaksi nemuzu chodit..... ale hlava je dobra....
nejak s toho jak mi odesli nohy v nemocnici a dva dny sem je necitil tak asi z toho.
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #110 kdy: Červen 14, 2018, 11:37:16 dopoledne »
Já studuji pořady Mgr. Podhorné a tu její tinkturovou kombinaci K24 a následující doléčovací kůrou a silně uvažuji o tom, že to zkusím. Boreliózu jsem prodělal, 2x přeléčil a stále mám občas putující bolesti kloubů.....Jinak klíšťat jsem letos ze sebe i rodiny už vytahal pěknou řádku, spreje podle mě už na ně nezabírají a  už jsem sundával i klíště v barvě pleti...až na černá kusadla. Pokud má po 1 mm, je to prakticky neviditelná potenciálně infekční bestie. Pavouky ani mravence nehubím, včely mám rád, ale klíšťata od svého onemocnění přímo nesnáším....Má vůbec v přírodě přirozeného nepřítele kromě mravenců? Já si na zahradě udělal proti klíšťatům dokonce z kupky mulče mraveniště....Jinak obecně výskyt klíšťat je oproti roku 2000 vyšší cca o 50%, prý k tomu přispívá teplejší klima a stěhují se i do vyšších nadmožských výšek nad 500m....

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #111 kdy: Červen 14, 2018, 02:39:23 odpoledne »
jako zkusit muzes. sou ruzne nazory nekomu to pomohlo nekomu ne. Ono jde o jinou vec mi prijde, cim dal vice lidi ma tu chronickou borelku, proste ti prikld ty tinktury zaberou a priznaky zmizi ale priklad po 5ti letech se znovu objevi nebo po 10.
Ja taky zadne infikoven kliste nemnel a ani ten kruh cerveny sem nemnel. mohl sem mit borelku v sobe uz leta a proste se jednoho dne spustila a jedem. takze ti nezodpovim.
Muzes se odstehovat do ruska nekam k severnimu polu tam klistata nejsou a nebudou....
v amercie je borelioza nejvetsi infekcni onemocneni, tam to jede uplne jinak a taky to neumeji lecit.
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #112 kdy: Červen 14, 2018, 02:56:42 odpoledne »
No právě....Já to chci zkusit a pokud se mi to osvědčí, klidně jsem ochoten to zase opakovat. Navíc ty tinktury si člověk v nouzi může připravovat i sám podobně jako ty máš nyní své včely. Být závislý na antibioticích je už dnes problém, natož pokud by se něco mlelo. Rozhodně se nezříkám výdobytků moderní medicíny, ale už jsem na vlastní kůži poznal a přesvědčil se, že se člověk často může léčit z toho co roste a žije na lukách a v lesích nebo mu vyroste na zahradě a je to tedy dostupné i účinné. Takový výtažek z obyčejné cibule mi už mnohokrát hodně pomohl...Farmaceutická lobby se postarala, aby se bylinkáři dostali na okraj společnosti. Vývoj léků je stále dražšší a komplikovanější a celé je to hnané ziskem. A staří a častěji nemocní lidé nebývají nejbohatší....Takže je to z mé strany i určitá prevence. Odvar z majoránky, kterou jsem schopen vypěstovat na zahrádce mi může pomoci ušetřit důchod (který zřejmě stejně nedostanu) a ještě při tom budu aktivní....Jinak mohu tupě zírat na TV  vpaneláku a vesele blbnout.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #113 kdy: Červen 14, 2018, 03:32:10 odpoledne »
nechco ti moc brat iluze, byl bych rad kdyby to bylo tak jak to bylo. mezi roky 2015 a 17 sem vyzkousel a v nadeji za zabrali vicero veci. tinturu z stetky presne podle knizky tinkturu plus teple koupele ve vede na 42 stupnu. do toho hodne chili. pak sem vyzkousel joailis informatika, ty mne stali dost penez ale zdravi je jen jedno a mel sem taky pocit ze to funguje. pak sem vyzkousel bylinne kapsle od julku proti borelioze taky sem mel pocit ze to zabralo a borelka je ta tam. s tintkru se este vyzkousel, v serii-protokolu sisak, topol cerny, a jeste nejake podpurne k tomu.
jake bylo me prekvapeni kdyz sem jedno rano nevstal a odvezli mne do nemocncice, v moku my nasli borelku v krvy samozrejme. vlastne ja sem dal ty nemoci jen cas se rozvinout a prolezt celim telem, i kdyz teda mam postizeny hlavne nervovy system.
Tak bych byl na tvem miste opatrny....
ale je to na tobe samozrejme.
cestou dlouhodobe ATB lecby sem nesel a mnoho mich kamaradu to zkousel nektery i par let  askoncili uz vcel, jako u nejinvaznejsi formy prirodne lecby. Uvidis sam v jakem bude stavu, ja taky se lecim jen 6 tyden. a je to na 3 roky.
samozrejme ze sou s tim potize, histaminovy efekt musis vyresit a kopu selijakych drobnosti, ale na vsechny me otazky sem zatim nasel odpovede. s tim teda ze jasne citim efekt a nervovy system se nekam pohnul. uz sice spim, ale momentalne mi moc nefuguji nohu, nemuzu chodit... nebo muzu ale jdu pomalu a podlamuji se mi nohy.
reknu ti jako zivitel rodiny 7mmesic na nemocenske. penize ne ze dochazji oni uz davno dosli , tak je faram kde se da.
a vim ze i kdyz ta lecba pokracuje , tak moze se stat ze neco zustane do konce zivota ale i tak lecba trva tak 3 roky ale pak je borelka kompletne ven z tela a nehrozi jeji navrat leda tak nova infekce.
preji ti aby ti ti tinktury zabrali...
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #114 kdy: Červen 14, 2018, 04:33:05 odpoledne »
Bartoloměji a jak jsi vlastně dlouho žil s tou LB, nežli ses propracoval k tak rapidnímu zhoršení zdravotního stavu, že ses uchýlil ke včelímu jedu? Mě se mé problémy zatím nijak nehorší. Jen občas pocítím hlavně na podzim tu stěhovavou bolest k kloubech nebo treba v achylovce....Ale je to cca 5 let pořád stejné. A 5 let jsem nebral žádná antibiotika.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #115 kdy: Červen 14, 2018, 04:58:42 odpoledne »
kdy to presne zacalo....  nebudu mluvit o tom ze sem si rad vzzdy odpoledne schrupnul a byl sem mozna z tech unavenejsich, ale zacalo to 2015 kdy na podzim mne zacaly bolet kycle a byl sem strasne unaveny, 30dni atb, pak presne o rok to stejny 2016. o rok v roce 2017 sem jednoho dne vstal a zjistil sem ze jsem celkove spomaleny, mam fotophoibiu, phonofobiu, nejistou a spomalenou chuzy a spomalenou rec...
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #116 kdy: Září 27, 2018, 08:36:07 dopoledne »
Tak jsem asi vposlednem stadiu lecby. po tom co jsem navysil pocet zihadel na 10, 3 krat tydnne, tak sem zacal ctil lepe, ale nejak tlaky abych sel uz do prace etc, mne privedli k zensenu a regevitu(rdesno velkokvete), a zacal sem vesmes normalne fungovat, po mesici se ale zacali projevovat ruzne bolesti u srdce, a jo spaval sem asi 4-5 hodin.In zmenil sem takktiku regevit i zensen jedu v udrzovaci davce a jedu CBD OIL a spim, spim i 10Hodin denne a citim se skvele. a to uz nezeru zadne adaptogeny, jen neco fakt malicko... ale stale na nemocenske, nebot fyzicka unava mne strasne unavuje ale zlepsuje se to. to spise vznika problem ze spim 10hodin, pak 9hodinv praci a na deti a nic jineho nezbyva cas. takze manzelka je se mne opet na palici....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #117 kdy: Září 27, 2018, 10:02:23 dopoledne »
ženské nevědí roupama, co chcou.... A nedají pokoj, dokud to nedostanou....Ale rád čtu, že včeličky pomáhají.Gratuluju k úspěchu.

SoňaR

  • Host
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #118 kdy: Září 27, 2018, 11:05:08 dopoledne »
No já ji chápu... Sama jsem prošla něčím podobným. Když je chlap nemocnej a nefunguje, tak je to náročné pro oba - pro toho chlapa i pro tu ženu, která musí zastat oba rodiče. A je jasný, že někdy už je toho na ni taky moc, i když může sebevíc chápat, že ten chlap za tu svoji nemoc nemůže a že s ní nic moc nezmůže. A v takové situaci je požehnáním, když může aspoň jednou za čas svěřit děti a domácnost třeba jen na jeden den nějaké babičce, tetičce apod a prostě vypadnout a "zrestartovat".

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #119 kdy: Září 27, 2018, 12:02:29 odpoledne »
Je to tak, ta moja odlétá pravidelně na koštěti s kolovrátkem pod paží.....

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #120 kdy: Září 27, 2018, 02:38:51 odpoledne »
tak to my bohuzel nemame. jinak manzelce pomaham uz asi 3 mesice .... kompletne, od miti nadobi jakobych ani nemocni nebyl. nemame ale babicku, teticku etc.... sme na to uplne ale uplne sami..... takze zenska ma zahul.... a ja se snazim co muzu je toho na nic tak ci tak moc...
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #121 kdy: Září 28, 2018, 09:34:14 odpoledne »
Hlavně, že se to zlepšuje. Pak to ženě všechno vrátíš :bee:. Příbuzný na hlídání jsem neměl nikdy a  vydrželi jsme to taky, tak hlavně se z toho nepo... :)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #122 kdy: Březen 11, 2019, 11:17:30 dopoledne »
alkohol rozpouští účiné látky a tím je zpřístupní lidskému tělu. Obavy z alkoholu nejsou na místě, používají se možství v kapkách, max desitky kapek..Navíc tak funguje bez problémů celá gemmoterapie, kde akohol funguje jako extraktor, nosič i konzervant.

SoňaR

  • Host
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #123 kdy: Březen 11, 2019, 12:42:17 odpoledne »
Jasně, a proto je třeba u bromhexinu následující varování:
"Přípravek není určen dětem mladším 12 let.
Tento léčivý přípravek obsahuje 41 % (obj.) alkoholu, tj. do 0,72 g alkoholu v 1 dávce (2 ml), což odpovídá do 16 ml piva nebo 7 ml vína. Je škodlivý pro alkoholiky. Je nutno vzít v úvahu u těhotných a kojících žen, dětí a vysoce rizikových skupin, jako jsou pacienti s jaterním onemocněním nebo epilepsií..."

... a jestli jsem dobře četla, tak u stéviové tinktury je dávkování po panácích?  :)

edit: Lze se setkat s radami, že stačí nakapat požadovanou dávku tinktury do horké vody nebo čaje, zamíchat a alkohol se tím vypaří. Nevypaří. I při varu  (třeba v omáčce, svařáku atd.) to trvá dost dlouho, než všechen alkohol vyprchá.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #124 kdy: Březen 11, 2019, 02:13:20 odpoledne »
a protože má každý na výběr, tak si na kupeckou váhu vloží rizika z boreliozy a negativa příjmu léku.Jsme dospělí lidé a tak tu úvahu určitě zvládnem.
Navíc máme tu možnost použít vlastní rozum a přes noc necháme alkohol odpařit a úbytek nahradíme vodou.

SoňaR

  • Host
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #125 kdy: Březen 11, 2019, 05:00:59 odpoledne »
Super. Tak jsem trochu pátrala po této metodě léčby, tedy užití tinktury ze stévie na léčbu boreliozy. Výzkum probíhá tak tři roky, nicméně nějaké pozitivní výsledky už jsou. Nutno ale doplnit, že tyto výsledky se konají zejména na Petriho miskách a zatím není jasné, jak bude "léčba" spolehlivá u člověka. Ale vypadá to dobře. Někde dokonce snad testují kombinaci atb a stévie, jelikož atb je stále považováno za základ léčby této nemoci. Našla jsem i obsáhlé články sovisející s tím výzkumem, kde bylo podrobně vysvětleno, proč atb vždy nefungují. A také článek, kde se nějaký vědecký pracovník rozčiloval nad novináři, kteří poněkud ukvapeně (na základě informace o probíhajícím výzkumu) rozšířili do světa zprávu, že borelióza lze léčit tinkturou z celého listu stévie nikoliv z prášku (v některých článcích prezentováno jako sušená drcená stévie  :) ).  To je trochu zmatení pojmů - výzkum potvrdil, že účinější je alkoholový extrakt ze stévie, nikoliv suchý práškový extrakt.... každopádně ta možnost léčby boreliózy za pomocí stévie vypadá do budoucna velice slibně (až vychytají koncentraci, dávkování atd.). Až budu mít víc času, tak zkusím ještě někde něco vyhrabat, třeba se to už posunulo dál. 

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #126 kdy: Červen 17, 2020, 08:53:50 odpoledne »
Dnes jsem si se zájmem přečetl článek, že Češi se podílejí na testování vylepšené vakcíny fy. Sanos....a je prý účinná.
Článek je k dispozici zde:
https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/americka-vakcina-proti-lymske-borelioze-ma-stoprocentni-ucinnost-potvrdili-budejovicti-vedci-40325563

konec

  • Host
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #127 kdy: Prosinec 07, 2020, 07:26:48 odpoledne »
Boreliózu poznat umím, už sem ji totiž opakovaně viděl. U nás je to velmi častá nemoc. Měl to už každý druhý. V post apo době však nikde neseženu antibiotika a nemohu si koupit antibiotika do zásoby, protože jsou na předpis.  >:(

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7545
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #128 kdy: Prosinec 07, 2020, 08:54:05 odpoledne »
Na to, že máš vcelku silné reči, tak v skutočnosti toho moc nezvládneš. :D Zohnať v PA dobe antibiotiká bude asi problém. Ja som ich ešte nikdy nepotreboval, ale viem, že zohnať ich v dnešnej dobe je brnkačka pre malé holky. :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline androidprepper

  • ***
  • Příspěvků: 167
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #129 kdy: Prosinec 18, 2020, 09:28:56 dopoledne »
Silné kecy máš ty Dagu, ani dnes nemusí být taková brnkačka sehnat antibiotika. A rozhodně ne, když je chceš mít do zásoby. Ty máš lékaře, co ti dává recepty do zásoby?
Kdyby nebyly antibiotika na předpis, tak si uděláš velké zásoby, takže v post apo době nic zhánět nebudeš, protože budeš čerpat ze zásob. Samozřejmě k tomu se hodí nějaká lékařská literatura, aby jsi věděl, které antibiotika máš použít.
Problém je, že když jsou antibiotika na předpis, tak si nemůžeš udělat zásoby.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #130 kdy: Prosinec 18, 2020, 09:43:14 dopoledne »
Podle mě bude shánění antibiotik v PA době daleko jednodušší než teď. Svět jich bude plnej, nikam se "nevyzářej".

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #131 kdy: Prosinec 18, 2020, 09:45:17 dopoledne »
Přesně, sedláku, problém bude v expiraci. Antibiotika budou, ale dejme tomu na 5-6 let.

Offline androidprepper

  • ***
  • Příspěvků: 167
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #132 kdy: Prosinec 18, 2020, 09:47:54 dopoledne »
A co expirace?

Expirace se na foru řešila už v případě konzerv, ale už nevím, jestli na preppers nebo jinde.
Byl tam dobrý příspěvek "Myslíte si, že je konzerva domluvená s prodavačem, že se v den expirece zkazí, aby jste si musel v obchodě koupit novou?"
Asi tak.
Datum expirace je na kozervě jeden rok, ale psali lidé osobní zkušenosti, že 20 let stará konzerva byla OK. Myslím si, že u léků to může být podobné.
A co by se mělo stát, když budou léky po expiraci?
Mohou se stát pouze dvě věci
ä) léčivá látka se rozpadne - potom nebude účinkovat (to je blbé), ale rozhodně si nemohu ublížit

navíc se nerozpadne okamžitě datem expirace všechna, ale bude se rozpadat postupně.

b) lék nějakým způsobem zhnije, zplesnivý, stane se jedovatým.
zrovna antibiotika by mohla mít proti tomuto imunní, protože antibiotikum je z pravidla plísen samotná, takže bych se nebál toho, že plísen zplesnivý.

navíc antibiotika jsou vždy jedovatá sami o sobě.

Offline androidprepper

  • ***
  • Příspěvků: 167
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #133 kdy: Prosinec 18, 2020, 09:50:53 dopoledne »
Přesně, sedláku, problém bude v expiraci. Antibiotika budou, ale dejme tomu na 5-6 let.

budou na 5 - 6 let, protože pak budou zásoby léků vyčerpány  a další se nebudou vyrábět.
Ale z hlediska expirace bych to tak černě neviděl, tedy rozhodně ne pro antibiotika.
Záleží na druh účinné látky, některé účinné látky se budou v čase rozpadat, takže v léku už žádná účinná látka nebude.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7545
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #134 kdy: Prosinec 18, 2020, 06:49:34 odpoledne »
Spomínal to niekde na fóre dáky farmaceutik, že lieky po expiráci maximálne strácajú na pôvodnej účinnosti. Ale že ak sú dobre uskladnené, tak aj za 20 a viac rokov budú lepšie, ako nič. Max sa zdvihne dávka. Tu samozrejme vravíme o postapo dobe.  :o

Poznám ludí, čo ATB žvatlajú niekolko krát do roka. U takých tá účinnosť klesá vraj tiež. Preto potrebujú postupne silnejšie.

Ak prdne tento svet, tak by som sa nespoliehal, že všetko ostane na svojom mieste. Vo všetkých katastrofických scenároch vždy nastane chaos, rabovanie a čo ludia neodnesú, to podpália... 

O mnohých veciach sa vo volnom priestore na nete písať nedá. Ale vždy sú možnosti. Na predpis to vyjde len zlomok ceny, takže je to výhodnejšie, ako zháňať za plnú cenu. Lekár ma provízie z predpisovania liekov, takže zväčša neprotestuje. Treba poznamenať, že zásoby sa najlepšie škrečkujú postupne.
Inak skúste pozrieť do šuflíka s liekmi dákemu seniorovi. Často denne berú aj 20 druhov liekov. A to všetko môže byť aj vaše :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #135 kdy: Prosinec 18, 2020, 09:00:16 odpoledne »
Silné kecy máš ty Dagu, ani dnes nemusí být taková brnkačka sehnat antibiotika. A rozhodně ne, když je chceš mít do zásoby. Ty máš lékaře, co ti dává recepty do zásoby?
Kdyby nebyly antibiotika na předpis, tak si uděláš velké zásoby, takže v post apo době nic zhánět nebudeš, protože budeš čerpat ze zásob. Samozřejmě k tomu se hodí nějaká lékařská literatura, aby jsi věděl, které antibiotika máš použít.
Problém je, že když jsou antibiotika na předpis, tak si nemůžeš udělat zásoby.
Sežeň si kamaráda z Ruska a nech si od něj dovézt ATB. Tam jsou v některých lékárnách volně k prodeji. Teda jen některé druhy, ale jsou.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2313
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #136 kdy: Prosinec 19, 2020, 01:44:46 odpoledne »
Riešili sme to tu kedysi so stikou,
Niektore duhy ATB sa po espiracii rozpadaju na jedovate svinstvo, len si nepamatam ktory druh. Nepamatate sa čo to bolo zač? Nech ich vyhádžem zo zásob...

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Lymská nemoc - Borelioza a její koinfekce
« Odpověď #137 kdy: Prosinec 19, 2020, 02:01:28 odpoledne »
Pokud vim, tak je to Tetracyclin a doxicyclin, a doporučuje se opatrnost v všeho co končí na cyclin.
Jinak spousta antibiotických mastí a kapek vyrobených v lékárně se taky rychle kazí a ztrácejí účinnost.

Obecně řečeno, spousta lidí co znám chodí nakupovat léky do Thajska, Mexika, dominikánské republiky, tam se dají sehnat hodně snadno. Extrémně účiné léky se nakupují i v Indii, jenom je nutné mít prověřeného dodavatele.