Autor Téma: Odkazy na stránky  (Přečteno 15233 krát)

Offline Saladin

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 9481
 • I' ll be back!
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #150 kdy: Prosinec 20, 2016, 09:59:37 dopoledne »
Neblbni, ještě začnou kontrolovat, zda jsi byl povinně střílet a za nesplnění povinné kvóty začnou pozastavovat platnost ZP.. A pak začnou kontrolovat, jak umíš střílet a kdo nedá 80% zásobníku do černého, ten nebude smět nosit skrytě zbraň. Sluníčka jsou velice nápaditá.

Jen bych se inspiroval případem Švýcarska a Izraele a propagoval bych odpovědné střelectví. Třeba dotací střelnic, nebo změkčením norem pro jejich zřízení. Restrikcí je dost, je třeba podpora.

Pokud zvyšovat restrikce, tak přísné tresty zločincům s ilegálními zbraněmi. Tedy - trestný čin s neregistrovanou zbraní - automaticky deset let navrch..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline k.vancura

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 1153
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #151 kdy: Prosinec 20, 2016, 10:10:24 dopoledne »
Naprosto souhlasím ManuaKea, zbraň je nástroj, jako jakýkoli jiný. A dobře sloučit může nástroj pouze tehdy, když ruce co s ním pracují ho umí používat. Je jedno, jestli to je auto, lopata, šicí stroj nebo zbraň.

Střílet chodím na střelnici, ale na LOS jsem se ještě bohužel nedostal, i když v tom vidím značný hendikep a plánuju to napravit. Nebylo by v žádném případě ale od věci, kdyby dejme tomu dvakrát do roka pořádala policie nebo jiná složka systému cvičení, soutěž nebo cokoli, co by reálně simulovalo a trénovalo možné krizové situace. Klidně bych byl i pro to, aby to bylo povinné. Třeba jen jednou do roka. A nebo to postavit tak, že kdo bude tato školení / tréningy / soutěže navštěvovat, bude zahrnut do nějakých „domobranných“ jednotek, které lze v případě potřeby použít a mobilizovat i mimo válečné ohrožení státu. Jasně, my fotříci od rodin nikdy nebudeme s úrovní výcviku na úrovni zásahové jednotky nebo profesionálních policistů, ale jsme vysoce motivovaní, všichni se zbrojákem jsme vysoce prověření a ani armáda, ani policie není v žádném případě schopna tak rychle mobilizovat a vybavit zálohy (které stejně nejsou dostatečné), jako jedním nařízením povolat střeleckou veřejnost, která čítá bratru 300.000 lidí. Dejme tomu, že použitelná je z toho polovina a z té poloviny další polovina k dispozici téměř okamžitě, takže v řádu hodin může být k dispozici cca 70.000 lidí, kteří umí ovládat zbraň a v řádu několika dní to může být až 150.000 lidí. To je mnohem víc, než je schopna dát dohromady armáda i policie dohromady, navíc v tak krátkém čase. Toliko v případě, že je reálné nějaké nebezpečí a vláda již reaguje.

V případě, že se jedná o nenadálý útok, jako třeba byl ten v Paříži, tak nevidím důvod, proč by nemohla zasáhnout veřejnost. Řešení bude rychlé a minimalizuje to ztráty na občanech. Navíc, pokud by se skutečně nastavil systém, jako jsem psal výše, tedy alespoň část střelecké veřejnosti se základním výcvikem, dalo by se uvažovat třeba nějaké obdobě lesní stráže, například. Ale to už asi myslím hodně dopředu a jsem tady už sakra hodně OT.

Nebo, abych navázal na Saladina, udělat to dobrovolně s tím, že pak bude ten, kdo bude mít tenhle druh výcviku, nebo říkejme tomu moderně, kdo bude zapojen do tohoto projektu, bude v nějaké stráži. Někomu to může snad evokovat pomocnou stráž VB, ale to v žádném případě...když se nad tím tak zamýšlím, Saladin má pravdu, báze dobrovolnosti je jistě lepší než povinnost. Takže podpora určitě a když už teda, ať se úplně nevzdávám myšlenky těch řízených střeleb / výcviku, tak podpora třeba formou bezplatné účasti a střeliva zdarma...to by přitáhlo sakra hodně lidí, tedy alespoň si myslím.

Offline Saladin

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 9481
 • I' ll be back!
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #152 kdy: Prosinec 20, 2016, 10:39:36 dopoledne »
Máš fakt dobrý nápad.. 4x ročně střelecké závody nebo prostě střelecké víkendy by stát nezatížilo a bonusem by byla instruovaná a akceschopná veřejnost, navíc s osobními a přátelskými vazbami ke konkrétním střeleckým instruktorům z žad armády a policie.

Zapojit profíky - instruktory od Policie a Armády, dotovat na takovýchto akcích střelivo zní opravdu zajímavě a použitelně.. Stát by munici nakupoval za jiné ceny, než soukromníčci a našlo by se hodně soukromých sponzorů, kteří by na tyto akce dodali vše potřebné. Vždyť mezi držiteli zbraní jsou docela bohatí a úspěšní lidé..

Votroubku, nebrblej :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline k.vancura

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 1153
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #153 kdy: Prosinec 20, 2016, 10:57:57 dopoledne »
No a kdyby k tomu stát přidal na tyto akce ještě povinnost zaměstnavateli uvolnit zaměstnance, kdidne a bez problémů ve forme neplaceneho volná ale s povinností cloveka uvolnit, bylo by to super.

Jinak ano, našlo vy se jistě dost i soukromých podporovatelů. Zbraně celkově nejsou lwcnym koníčkem dost lidí co se kolem toho motají je majetných a rádi pustí nějakou tu kacku navíc s možností mít tam pak plakatwk s tím že přispěli.

Offline sedlák

 • Včelaři sobě
 • *
 • Příspěvků: 1388
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #154 kdy: Prosinec 20, 2016, 11:01:08 dopoledne »
Vancuro, dobra myslenka, ale znas dost poslancu na to, aby se to prosadilo?

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2513
 • a
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #155 kdy: Prosinec 20, 2016, 11:29:12 dopoledne »
Na zaklade ceho predpokladate ze predstavitele statu stoji o to aby se lidi umeli branit sami?

k.vancura: ja bych s odhadem pouzitelnosti drzitelu ZP nebyl tak optimisticky. Zejmena ne co se tyka poctu tech co zbran skutecne umeji pouzivat a jsou psychicky schopni ustat stret s jinou osobou.

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5207
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #156 kdy: Prosinec 20, 2016, 11:33:50 dopoledne »
No, stát bude na vážkách.... použít lidi k obraně státu a nebo riskovat, že se z vycvičených lidí transformuje úderná síla ke státnímu převratu.....
Samozřejmě, že za pár let se z vás, jako ze sportovního a aktivního střelce stane lemra, která bude nebezpečná svému okolí i sama sobě. Vím to dobře, kámošovi praskl vytahovák na dezertu eagle, 50ae a já když to vzal do ruky po letech, roztřepaly se mi ruce.Za 5 let se z vás stane sračka, bez ohledu na to, kolik máte nastřílený a z čeho.Jak to začnete trénovat, ono to vyleze , ale bez tréningu to je špatný.A tréning není jen stoupnout si k terči, vysmažit do nich ze tři zásobníky a pak se poplácat spokojeně po ramení a říct si, jakej jsem borec....Chce to něco jako kdysi bylo ypsc,praktická střelba, jestli to vůbec ještě je, zajít do půjčovny a půjčit si pořádnej kanon, aby se člověk nebál rány a zaskotačit si na paintballové střelnici s kámošema a kropit do sebe, jako u stalingradu.Že si ti buzeranti, co nám vládnou vzpoměli na to, že jim chybí svazarm po 30 letech, to je zázrak.Jenže vzpomenout si, a něco udělat je velikej rozdíl.Já bych do toho policajty, ani registrace a čipování účastníků moc nemotal, ale každýmu, odle jeho gusta. Stát by měl dotovat střelecké spolky min na krmení. A za to zkoušky. Když vaši členové nenastřílejí aspon druhou výkonostní třídu ze třiceti procent členů, nedostanete na krmení ani kačku, jak to bylo za svazarmu. Na to si vzpomenu, ale za kterým trámem mám který železo, to už nee.....

Offline sedlák

 • Včelaři sobě
 • *
 • Příspěvků: 1388
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #157 kdy: Prosinec 20, 2016, 12:11:29 odpoledne »
Vvitty: Ja bych nebyl takovy pesimista, kdyz pujde o to ja nebo on, tak si lidi na znalosti rychle  vzpomenou. Samozrejme vycvik je nutny ale odvaha nam nikdy nechybela viz Gabcik, Kubis.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2513
 • a
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #158 kdy: Prosinec 20, 2016, 01:57:11 odpoledne »
Otazkou je na ktere znalosti... ? Resp. kolik majitelu zbrane co z ni umi aspon strilet v klidu strelnice do terce ji aspon vyzkouselo pouzit v psychicky vypjatem okamziku?

Offline sedlák

 • Včelaři sobě
 • *
 • Příspěvků: 1388
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #159 kdy: Prosinec 20, 2016, 02:52:42 odpoledne »
Rekl bych, ze v psychicky vypjatem okamziku nikdo. Ten psychicky vypjaty okamzik se proste neda nacvicit.
Nekde jsem cetl statistiku, ze prumerny americky policista za dobu sve kariery nevytahne zbran v prumeru ani jednou. Zvlastni.
Ale pocitejme : Kdyby polovina lidi mela u sebe zbran (tak jako v Izraeli), kdyby z te poloviny ji v krizove situaci polovina vytahla, kdyby z tech, co ji vytahnou se polovina trefila, tak z padoucha musi byt cedik.

Offline Prof

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 863
 • člověk
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #160 kdy: Prosinec 20, 2016, 03:24:46 odpoledne »
Když se tak dovídám, jak to fungovalo za dob Svazarmu, chce se mi klít. Spoustu vychytaných postupů, návazností, majetku, střelnic, lidí atp odstřelila  doba  do zapomnění. Stejně jako spoustu dalšího.
To, se teď objevují myšlenky na obnovení, je dobře. Ale nepůjde to ze dne na den a ne bez obrovského nadšení a peněz.
Co se týče připravenosti lidí, tak musím souhlasit s Votroubkem a být ještě skeptičtější.
z 300.000 lidí se zbrojním průkazem bude pravidelně na střelnici, cca 1. měsíčně chodit sotva 50.000 (povšechný odhad z tisku,  pozorování známých a sebe sama). To považuji za naprosté minimum, abych věděl, kde je hlaveň a kde mám spoušť.(to bych neměl odvahu zbraň nosit) Z  toho polovina bude chodit pravidelněji a polovina té poloviny bude trénovat vyšší disciplíny. (většinou jsou to již instruktoři a nadšenci). Když to poodčítám, dostávám s přivřením obou očí 10 000 lidí, kteří umí slušně zacházet se svou zbraní (zdůrazňuji se svou) Deset tisíc jednotlivců různého věku, pohlaví, priorit... No a to jsme se ještě nebavili o schopnosti těchto lidí se se zbraní bezpečně pohybovat, rozpoznat vhodnost použití a nakonec zbraň skutečně použít... (soukromý odhad 1/5).  budu-li korektní, tak uplatním-li stejně přísná kritéria i na policii, dostanu se taky na řekněme 1/10 schopných potřebné úrovně z celkového počtu příslušníků. (podle mých informací přímo od zdroje je schopnost policistů velice tristní. (vyjma speciální a pořádkové jednotky a nadšenců)  Systém výcviku policie se nesoustředí na ovládání zbraní, ani neumožňuje rozvíjení těchto dovedností - pouze za svoje peníze. (což jistě víte).
Situaci v armádě nedokážu dost dobře posoudit, snad je tam úroveň výcviku lepší.

Takže, když to tak po sobě čtu, je to pesimistické a mohu být nařčen z podjatosti. Jsem však přesvědčen, že se na věc dívám pouze realisticky. Vím, že pokud chcete být na slušné úrovni ve střelbě, (v čemkoliv) musíte téměř denně trénovat. Ne jen střelbu, ale hlavně manipulaci se zbraní, pohyb se zbraní, pohyb ve skupině, stresové situace, komunikaci, prostě je to komplexní problematika. Absolvování jednoho, dvou kurzů např u Thor Tactikal z vás žádného zkušeného střelce ani odvážného muže/ženu neudělá. Dáte hodně peněz a maximálně vám pootevřou dveře do světa, kde se chyby neodpouští. Tohle by měl být  vyšší level již pro znalé.

A jak situaci řešit ? aspoň se zkusím zamyslet, když jsem  nadšené hlasy (např Saladina) tak podťal.

Řešení je pouze systematická práce se společností, podpora místních klubů (třeba jak psal Votroubek a MaunaKea, kdo nenastřílí, =potlesk). Podpora LEXu, který se dle mého pohledu z vnějšku stal apolitickou, odborně servisní organizací s vynikajícím ratingem. např  LEX již léta organizuje LOS (Lidová Obraná Střelba) formou závodů s fantastickou atmosférou a úžasnou možností co možná reálně nasimulovat praktické použití zbraně. (ano i tam jsou problémy, vztahy, pravidla etc) ale nic lepšího, pro normální neorganizované lidi, v současné době u nás neexistuje. A jen zájem lidí rozhoduje o tom, kolik se bude dělat závodů a kde. Potřebují tam novou krev a nové impulzy. 
Na státní úrovni chybí jasná koncepce. (paralela je s mládežnickým sportem) nemá smysl dělat nějaká povinná cvičení a nařízení. Musí se vytvořit prostor pro osobní angažovanost, pro aktivitu spolků. Pak třeba můžou iniciovat "obecně brannou soutěž týmů". Umožnit vznik střelnic, (klidně dlouhodobý pronájem státní půdy v nevyužitých lomech etc). Klidně by mohlo být pro zájemce nějaké odborné přezkoušení (a třeba pak sleva na daních) Kdo by o to stál...
Je nutné vytvořit krizové plány a seznámit s nimi veřejnost. Kdo má jít kam a co má dělat.
případně tyto pravomoce poskytnout místním samosprávám. Udělat systém velení, nebo alespoň definovat informační toky. V případě krizového scénáře dát pravomoci třeba brannému klubu tím, že k nim pošlu dvojičku normálních policistů s výcvikem a vysílačkou. Ti jsou legitimními zástupci státu a členové klubu jsou motivovanými prověřenými občany s neuvěřitelným zájmem o stabilitu "jejich" prostoru.
Nápadů, jak situaci pomoci je spousta. Ale dokud budeme pracovat jako jednotlivci v nejasných právních hranicích. Pokud zájemci nedostanou odpovídající výcvik (alespoň prostor), pokud nebude ve společnosti hrdost a uznání k této práci......


Poznámka pod čarou. V krajském městě s cca 90.000 obyvateli je jen jedna slušná střelnice pro veřejnost. + několik "klubových" s omezenými možnostmi. Většina lidí, kteří mají střelnou zbraň a trochu ji ovládají se minimálně od vidění znají. Ta komunita je celkem malá. Daleko lepší je situace v okolních vesnicích, kde fungují KVZ na venkovních střelnicích, stejně jako myslivecké spolky. Bohužel střelecká veřejnost nezadržitelně stárne ! Kluby vymírají a některé jsou těsně před zánikem. Ty zkušenosti, kteří ti staří mají není komu předat a ani ti staří již nedosahují svých někdejších standardů. (pochopitelně)
Lidé většinou nestojí o to, aby se vědělo, že mají střelnou zbraň.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2513
 • a
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #161 kdy: Prosinec 20, 2016, 04:25:50 odpoledne »
Rekl bych, ze v psychicky vypjatem okamziku nikdo. Ten psychicky vypjaty okamzik se proste neda nacvicit.
Nekde jsem cetl statistiku, ze prumerny americky policista za dobu sve kariery nevytahne zbran v prumeru ani jednou. Zvlastni.
Ale pocitejme : Kdyby polovina lidi mela u sebe zbran (tak jako v Izraeli), kdyby z te poloviny ji v krizove situaci polovina vytahla, kdyby z tech, co ji vytahnou se polovina trefila, tak z padoucha musi byt cedik.

... a ted te trosku chytim za slovo ale ta druha polovina co se netrefi postrili dav kolem.
Obcas mam moznost videt kolik lidi - majitelu zbrojnich pasu - neni schopno projit trasu kde jsou rozmistene siluety a trefit "ty spatne" tak jsem ponekud pesimisticky. A to vedi ze jim nehrozi zadne riziko krome toho ze budou v zebricku podle dosazeneho casu a skore lepsi/horsi nez ostatni. A taky na takove akce chodi spis lidi co uz umi strilet...

Offline sedlák

 • Včelaři sobě
 • *
 • Příspěvků: 1388
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #162 kdy: Prosinec 20, 2016, 05:11:15 odpoledne »
Dobre, tak s tou polovinou z poloviny jsem to mozna prehnal,  ale proc to v Izraeli funguje? Pomer mrtvych Zidu  a Palestincu je tak  1:30,  neber me za slovo, nikde jsem ten udaj nehledal.
V takove situaci, kdyz nekdo zacne strilet, tam prece ten dav nezustane stat. Polovina lidi se snazi utect a druha polovina sebou mrskne na zem. Takze ty mas tak dve vteriny na to, aby ses schoval za kandelabr a natahl zbran.
Ale priznavam, ze jsem se do takove situace jeste nedostal a doufam, ze ani nedostanu.

Offline Prof

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 863
 • člověk
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #163 kdy: Prosinec 20, 2016, 05:23:50 odpoledne »
Na odpověď by jsi se musel zeptat nějakého odborníka z Izraele.
Mohu-li spekulovat, důvodů je spousta.
Obecná branná povinnost a povinná vojna i pro ženy (s výjimkou mateřství před 18 rokem myslím)
Neustálý život v ohrožení od založení státu. (tzn. generační paměť)
Vysoce podporovaná střelecká a obranná doktrína ze stran státu. (viz zákony nošení zbraní na veřejnosti, a to i dlouhých)
Hrdost na svou společnost, náboženství. Viz co dokázali za pár desetiletí (rozkvetlá zahrada uprostřed pouště)
Komplexní zbrojní program, na své požadované použití patří mezi světovou špičku

Jsou jako kapka penicilínu uprostřed moře bakterií. A také mají také své limity.
nicméně neznám toho dost aby má odpověď nebyla víc než pouhou spekulací.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2513
 • a
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #164 kdy: Prosinec 20, 2016, 05:25:57 odpoledne »
Protoze nefunguje srovnavat zemi kde je permanentni riziko smrti s poklidnou stredoevropskou dirou.
Kdyz tu byli Izraelci na skoleni tak zrovna probihala zkouska siren - reakce byla okamzita, doslo jim ze nevi kde je kryt a tak se bud zacali ptat na smer nebo sebou hodili do nejblizsiho kryteho mista. Zkusenosti jsou neprenositelne...

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5207
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #165 kdy: Prosinec 20, 2016, 08:19:11 odpoledne »
V izraeli to funguje, protože mají jasnou politiku a všichni vědí, kdo útočí a všichni vědí, kdo je nepřítel. Nikdo nemlží, nezve nikoho, nemají neziskovky, nemají sociálně slabé skupinky lobující či parazitující a nemají vykurvené. ulhané politiky. Každej chlap i ženská může mít doma v jarmaře kvér i bouchačku, a mají je sakra dobré. jericho i dezert eagle jsou velmi dobré.Když je někdo grázl, odprásknou ho na ulici a neztrácí čas se soudy a ochranou lidských práv. Izrael však nepatří mezi spravedlivé, zabírá cozí území jak na běžícím páse a nikdo pro ně nevymýšlí sankce.
Na druhou stranu se i naše republika sere díky členství v NATO do muslimských zemí a tímto jsme již několik zemí zničili na popel. Odplata tedy bude vzhledem k vyššímu principu spravedlivá pro muslimy, my jsme do nich kérovali jako první, to my máme máslo na hlavě. To neznamená, že se nebudeme bránit.Na druhou stranu přestávám tušit, kdo je ten hodnej a kdo zlej, ale bouchačce to je jedno.....

Offline Cajgalamo

 • Moderuje
 • *****
 • Příspěvků: 1429
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #166 kdy: Březen 22, 2017, 10:41:14 odpoledne »
Á, Sadiq. Tak to áno. To je odborník!
Jeho by mali normálne popraviť."Svet v temných, ale skutočných farbách má väčšiu cenu, ako svet v ružových farbách, ale falošných." Jean Gwenaél Dutourd

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #167 kdy: Březen 23, 2017, 04:09:54 odpoledne »
Právě jsem to dočetl. Incidenty se množí jak houby po dešti. Blíží se Velikonoce a prvomájové oslavy a osvobození ...Lidi se budou shromažďovat dál. Bohužel mám pocit, že je jen otázkou času, než někoho něco podobného napadne spáchat i u nas. A EU nás chce odzbrojit, když stačí kdekoliv na ulici ukrást nebo si vypůjčit osobák.... >:(.

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2665
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #168 kdy: Březen 23, 2017, 04:51:41 odpoledne »
Jenže...i kdyby případného teroristu zneškodnil ozbrojený občan, nedovíme se o tom...překroutí to nebo zamlčí...je to tak  měsíc co v některém breněnském divadle zabránil ozbrojený technik/osvětlovač nebo kdo přepdení/loupeži/krádeži...a internet mlčí.  P:-/

Edit: Takže i kdož o tom tady píšu, nejsem schopen to odzdrojovat. Takže to vypadá jako zprávy z JPP agentury.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #169 kdy: Březen 23, 2017, 06:18:20 odpoledne »
No to je právě problém našich médií. Místo aby nám dávala za vzor příkladné chování a vyzdvihovala ušlechtilé a odvážné lidi, honí se po senzacích. O bulváru nemluvím, tam je to zbytečný a produkce je cílena na lidi milující drby, skandály politiků s celebrit a černou kroniku.

Korunu tomu přidá chování prezidenta (ačkoliv intelektuál co v životě rukama nemakal, chová se jako by právě vyfáral...). Statečnost a osobní odvaha se prostě u nás nenosí.
Právě jsem dočetl knížku Život na Laně od Chantal poullain...stojí to za přečtení i za zamyšlení.

Offline sedlák

 • Včelaři sobě
 • *
 • Příspěvků: 1388
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #170 kdy: Březen 23, 2017, 06:54:53 odpoledne »
Právě jsem to dočetl. Incidenty se množí jak houby po dešti. Blíží se Velikonoce a prvomájové oslavy a osvobození ...Lidi se budou shromažďovat dál. Bohužel mám pocit, že je jen otázkou času, než někoho něco podobného napadne spáchat i u nas. A EU nás chce odzbrojit, když stačí kdekoliv na ulici ukrást nebo si vypůjčit osobák.... >:(.
Pokud by pachatele zastřelil policista, bylo by to určitě v pořádku. Pokud by najížděl na civilistu, majitele zbraně a ten mu poslal kulku mezi oči, tak také. Ale pokud by byl dotyčný jenom svědkem, třeba stál na protějším chodníku, tak tam si tou KN a NO už nejsem tak jistý.

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2665
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #171 kdy: Březen 23, 2017, 07:29:11 odpoledne »
Nemyslím, pokud útok stále trvá...je jedno kdo a jak se tomu útoku snaží bránit. Dokud útok trvá. Asi by to chtělo varovný výstřel atd...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #172 kdy: Březen 23, 2017, 07:31:36 odpoledne »
Pokud jsi přihlížející trestnímu činu máš dokonce povinnost v rámci svých schopností a možností minimalizovat následky trestního činu. Teoreticky můžeš provést i občanské zadržení pachatele, pokud si na to troufneš. Minimálně volat 158...ale pokud pachatel bude ozbrojen a bude stále ohrožovat kolem přítomné můžeš je bránit. I oni jsou v ohrožení zdraví a života...u majetku bych se na to opravdu vykašlal...zastřelit lumpa co  krumpáčem likviduje sousedův mercedes by opravdu nebylo přiměřené a byl bych jistojistě stíhán...

Offline sedlák

 • Včelaři sobě
 • *
 • Příspěvků: 1388
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #173 kdy: Březen 23, 2017, 08:11:50 odpoledne »
Nemyslím, pokud útok stále trvá...je jedno kdo a jak se tomu útoku snaží bránit. Dokud útok trvá. Asi by to chtělo varovný výstřel atd...
Ano, o to mi jde, ve strážní službě v armádě je varovný výstřel přímo uveden, ale to je asi něco jiného. Navíc by to v tomto případě zřejmě byla ztráta času. A je to tak (zatím) málo frekventované, že ani v rozhodnutí soudů asi nebude žádný precedens.

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #174 kdy: Březen 23, 2017, 09:24:44 odpoledne »
Varovný výstřel povinný není...Ostatně čím mín kulek pustíš do prostoru, tím menší šance, že nějaká zbloudilá někoho trefí...uprostřed města je nebezpečné střílet i do vzduchu...copak víš, že 1,5 km za horizontem sídliště netrefíš bábinku na balkoně??? To už bych raději střílel do země....pokud by to nebyl beton či asfalt. Ale silně se doporučuje volat že použiješ zbraň a ať toho útoku okamžitě nechá....aby sis zajistil svědky, kteří ti dosvědčí, že jsi neútočil...Na druhou stranu pokud útočník již drží zbraň v ruce dáš mu ještě čas, aby ji proti tobě použil???To udělá jen blbec a jen jednou...Jakmile by se otočil hlavní ke mě...mohu se cítit v bezprostředním ohrožení života...i kdyby měl plynovku, protože poznáš to na 10m přes cestu? Já ne. A střílejí i policajti ze zásahových jednotek co mají balistickou ochranu....Kolik teroristů už takto spáchalo vynucenou sebevraždu...s prázdnou pistolí se vrhli proti zasahujícím policajtům a ti stříleli - pochopitelně v sebeobraně.

Offline Saladin

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 9481
 • I' ll be back!
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #175 kdy: Březen 24, 2017, 07:22:20 dopoledne »

..u majetku bych se na to opravdu vykašlal...zastřelit lumpa co  krumpáčem likviduje sousedův mercedes by opravdu nebylo přiměřené a byl bych jistojistě stíhán...

Prioritu má život a zdraví. Při požáru se třeba musí celý barák otevřít, aby mohli lidé co nejrychleji a nejbezpečněji utéci. A že se při tom dá krást?! Je to blbé, ale ochrana života a zdraví má přednost před naprosto vším.. Denně to vysvětluji zákazníkům..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline milo1944

 • ***
 • Příspěvků: 1843
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #176 kdy: Březen 24, 2017, 08:25:16 dopoledne »
Právě jsem to dočetl. Incidenty se množí jak houby po dešti. Blíží se Velikonoce a prvomájové oslavy a osvobození ...Lidi se budou shromažďovat dál. Bohužel mám pocit, že je jen otázkou času, než někoho něco podobného napadne spáchat i u nas. A EU nás chce odzbrojit, když stačí kdekoliv na ulici ukrást nebo si vypůjčit osobák.... >:(
V neposlední řadě nezapomeň, že atentát nákladním automobilem je zdejší vynález  :-\
http://zivotopis.osobnosti.cz/olga-hepnarova.php
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2665
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #178 kdy: Květen 07, 2017, 09:18:08 dopoledne »
Něco se probírá už i na novinkách...jasně že je to o ničem. Ale každej trošku počin se počítá: https://www.novinky.cz/muzi/436988-sance-prezit-apokalypsu-maji-jen-ti-pripraveni-a-idealne-na-venkove.html
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5207
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....


CyPro

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #181 kdy: Květen 13, 2017, 12:20:42 odpoledne »
Máme ministerstva pro všechno možné. Kdoví, zda by nebylo dobré mít  nějaké pro podobné situace. Pro vyhledávání možných hrozeb a pro opatření k jejich eliminaci. Jinak řečeno, to co dělají prepeři soukromě a za své by měl dělat odpovědný stát.

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #182 kdy: Květen 13, 2017, 12:24:27 odpoledne »
Není to tak dávno, co někdo z politiků volal po založení útvaru zabývajícího se kybernetickou bezpečností...

fruiko

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #183 kdy: Květen 19, 2017, 04:27:09 odpoledne »
A jaký je tvůj názor na to... Vybombardovat toho ošklivého Kima...?

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2665
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #184 kdy: Květen 19, 2017, 09:09:40 odpoledne »
A jaký je váš názor, Fruiko?
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #185 kdy: Květen 19, 2017, 11:37:21 odpoledne »
Mě hodně zajímá postoj Číny a Japonska, které se dlouho spoléhalo na ochranu USA...Teď jsou v dostřeli Kimových raket....No a samozřejně jsem zvědav na názor Fruika ;).

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2665
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #186 kdy: Květen 28, 2017, 10:39:19 dopoledne »
Tenhle chlapík je mi čím dál sympatičtější: https://www.youtube.com/watch?v=NDhh4sIN9ok doporučuju sledovat do konce kvůli moc hozkému citátu.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Saladin

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 9481
 • I' ll be back!
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #187 kdy: Květen 28, 2017, 03:30:18 odpoledne »
Už jsem ho párkrát slyšel, také se mi zamlouvá.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #188 kdy: Červen 05, 2017, 07:02:09 dopoledne »

Offline Dag Björndal

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4557
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5207
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #190 kdy: Červen 05, 2017, 12:08:21 odpoledne »
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/429924/usa-nebudou-cesko-branit-vzkazal-trump-sami-ubranime-jen-jeden-kraj.html
Budeme muset tedy přitlačit na pilu a zapříhnout myslivce, důchodce a nějaké dobrovolníky.Pak ubráníme i brno.....

Offline Dag Björndal

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4557
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #191 kdy: Červen 05, 2017, 12:43:42 odpoledne »
Kam? Sem? Aby si tu prečítali rok starý článok z Blesku?
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #192 kdy: Červen 14, 2017, 12:29:43 odpoledne »
Tento český objev by mohl znamenat malou revoluci v odhadování světových surovinových zásob a následně i změnit politiku arabských zemí těžících ropu...Nyní si může kdokoliv ověřit, jaké že to jsou zásoby ropy či plynu na daném území a zda to kereluje s prohlášením politické garnitury daného státu...
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/cesi-vymysleli-jak-se-snadneji-dostat-k-rope-za-par-dnu-proz/r~282d4cb650dc11e7898e002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=editor1-recombee&utm_term=position-1

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2665
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline PooM

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2665
 • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #194 kdy: Září 07, 2017, 12:59:45 odpoledne »
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #195 kdy: Říjen 04, 2017, 09:43:43 odpoledne »
Přečetl jsem si smutnou zprávu. Vladimír Renčín, člověk jehož humor jsem si oblíbil zemřel:https://magazin.aktualne.cz/kultura/zemrel-vladimir-rencin-slavny-karikaturista-a-autor-kresleny/r~1c7299f6a93511e78dfa0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=editor1-static&utm_term=position-0

Offline Saladin

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 9481
 • I' ll be back!
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #196 kdy: Říjen 04, 2017, 09:45:09 odpoledne »
Také mi skoro ukápnula slza.. Takový inteligentní a laskavý humor, to samé jako Kantorek a nedávno Švandrlík..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #197 kdy: Prosinec 04, 2017, 07:00:19 dopoledne »
Kdysi jsme tu mluvili o používání rondupu na polích jako součásti zemědělské technologie. Dnes jsem si ráno poslech rozhovor Smetana s Pavlem Drašarem. Jelikož se dobře známe a znám jeho názory, ani mě moc nepřekvapil. A dle mé zkušenosti je to soudný a důvěryhodný člověk a vysokoškolský profesor organiky na FCHT.

 https://video.aktualne.cz/dvtv/glyfosat-na-ceskych-polich-je-jako-bojova-latka-zpusobuje-ho/r~151b883ad81911e78d510cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=editor1-static&utm_term=position-2

Offline votroubek

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5207
 • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #198 kdy: Prosinec 04, 2017, 11:17:38 dopoledne »
je třeba připomenout, že tyto informace byly v rakousku již před desíti lety a mnoho zemědělců se tehdy chemie dobrovolně zřeklo.Je paráda, že se někdo fundovaný vyjádřil...
https://www.stream.cz/adost/10020017-velke-nezavisle-testy-balenych-vod-nektere-obsahuji-pesticidy-bakterie-a-latky-z-plastu

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2938
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #199 kdy: Prosinec 04, 2017, 02:28:21 odpoledne »
Já o tom testu vod vím, bohužel dokud  to někdo nezveřejní přes veřejné médium je jakékoliv jiné šíření vnímáno jako šíření poplašné zprávy...Ale kdysi jsem tu psal, že voda z veřejného vodovodu je často mnohem kvalitnější, než to co si draze koupíme v obchoďáku. Při detekčních limitech dnešních analytických metod bohužel nacházíme čím dál tim více chemikálií i v tom nejzákladnějším zdroji života vodě....A faktem je, že tyto látky se při běžných rozborech vody nestanovují a tak o jejich přítomnosti třeba ve studni lidi ani nemají tušení.