Autor Téma: Rasismus?  (Přečteno 341 krát)

Offline k.vancura

• Praktikující prepper
Rasismus?
« kdy: Říjen 19, 2015, 10:27:48 dopoledne »
Pana Klause nemusím. Alespoň seniora. Má na můj vkus moc radikální názory a chová se úplně jinak, příliš klientelisticky. Jeho paní je jak jsem mohl osobně zjistit velice charismatická a příjemná dáma, ale o jejím reálném působení nemám dostatek informací, abych mohl soudit. Jejich synek je jistě velice prohnaný, ale alespoň s některými jeho názory musí msouhlasit. Necme sympatie a politiku stranou, pro tentokrát. Zaujal mě komentář Klause juniora teď na novinkách:

http://www.novinky.cz/komentare/383787-komentar-reditele-skol-se-nove-musi-stat-rasovymi-experty-vaclav-klaus-ml.html

Je mi jendo, jestli je někdo cikán (nemám rád slovo Rom a po pravdě, z těch lidí, co z tohoto etnika znám osobně, se žádný slušný neoznačuje slovem Rom, ale říjakí o sobě, že oni jsou slušní cikáni a žádní "Romákové"). Cikáni jsou češi, pravda, trochu tmavší, ale pořád češi. A jsou slušní a hajzlové. Nebo jen prostě prospěcháři, kteří zneužívají systém. Ale to jsou bílí taky. Rozděloval bych našince na slušný a hazly. Tohle rozdělení se mi líbí daleko víc, než jestli je někdo cikán nebo bílej. A chytrý a hloupí. Ani s jedním nemá nic společnýho to, jestli ječlověk bílej nebo černej. Že má jisté predispozice je pravda, ale není to rozhodující a jde s tím pracovat, když dotyčný chce. A kastlíkovat už žáky ve škole podle toho, jestli jsou neb nejsou cikáni, mi přijde docela hnusný. Jasně, sciálně slabí a bohatí, chytří a blbí, přizpůsobiví a nepřizpůsobiví ... to klidně ano, ale bojovat s rasismem tak, že rozdělím společnost na cikánya necikány jekravina, hnus a blbost, která ničemu nepomůže. Mysím si, že by měl fungovat rovný přístup ... jsi Čech (v Čechách a na Moravě), pak můžeš bejt slušnej nebo neslušnej, a je jedno, jestli jsi bílej, černej, fialovej nebo třeba puntíkatej. Máš tady co dělat, protože jsi čech a hotovo. Tvoje rasová příslušnost mě nezajímá - alespoň ne ve veřejné instituci. U sousedů ... no, tam je to diskutabilní, ale i tam je to ne zase tak podstatné ... babička má za sousedy cikány a tak spořádanou rodinu aby nikoli lupou, ale mikroskopem hledal (bez nadsázky). Kamarád má zase souseda, bílého, a co není přišroubovaný (přibité hřebíkem nestačí, hřeík se dá celkem lehce vyndat) zmizí. Takže škatulkovat děti ve škole podlemě není dobrý. Hlavně už ne proto, že to, co tím EU sleduje, bude zase nějaká kokotina naentou.

Offline Thor

Re: Rasismus?
« Odpověď #1 kdy: Květen 20, 2019, 07:20:17 odpoledne »
Chci se jen zeptat pro tebe Rasa tedy neznamená nic a co si myslíš o míchání ras

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #2 kdy: Květen 20, 2019, 07:39:02 odpoledne »
Takové téma zavání rasismem, takže zde nemá co dělat.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #3 kdy: Květen 20, 2019, 08:02:08 odpoledne »
Je to jen otázka o míchání ras, nikdo žádnou rasu nehaní, ani nenadnáší, takže rasismus začíná až tam, kam se zatím nikdo nedostal a to bych pečlivě hlídal. Míchání ras je irelevantní, pokud se bude odehrávat v jedné kultuře, míchání kultur je nebezpečné, protože každá má svoje zvyky, svoje náboženství a svoji filozofii.Samozřejmě že chápu, že je můj názor proti politicky korektnímu multi kulti kultu, ale tak to je. Pokud chceme klid a mír pro potomky, měli bychom to vzít v potaz.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #4 kdy: Květen 20, 2019, 09:37:47 odpoledne »
No to bylo jen drobné varování pro Thora...

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #5 kdy: Květen 20, 2019, 10:01:41 odpoledne »
To je v pořádku, rasismus není dobré téma,ale diskusi se bránit nedá, pokud to bude o rasách, nikoli o rasismu.U nás se stal paradox, když vidíme vietnamce, tak máme radost, protože nikdo jiný na vesnicích ty obchůdky nedrží , takže jsou přísně chráneni a hájeni.Přesto, že žijou ve své komunitě, mají své zvyky a náboženství, jsou naprosto tolerováni a zdomácněli bez sebemenšího problému. Jak vidno, všechno jde, když se chce.

Offline Thor

« Odpověď #6 kdy: Květen 20, 2019, 11:03:40 odpoledne »
děkují ale varovaní netřeba já už nějak vykličkují

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #7 kdy: Včera v 06:22:55 dopoledne »
Nejde o tebe, ale o fórum.

Offline Loki

• I'm the Key I'm the Gate
« Odpověď #8 kdy: Včera v 03:01:37 odpoledne »
Jedná se o argumentačně naprosto nesmyslný kometář člověka, který si hraje na odborníka v oblasti školství. Celý text je koncipovaný tak, aby uspokojil cílovku pana Klause. Text je z října 2015 a jak vidíte, z dnešní perspektivy je úplně mimo. Co je pak velmi smutné je skutečnost, že aby nakrmil své voliče, tak postupně musel přidávat na extremismu, až skončil u židovských výborů a transportů.