Autor Téma: Plán jak na Covid-19  (Přečteno 17927 krát)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Pád na hubu je krokem vpřed.
Re: Plán jak na Covid-19
« Odpověď #300 kdy: Únor 21, 2021, 09:04:15 odpoledne »
Je spousta rodin, kde to chytili jenom někteří členové. Takže bych to vyčlenění člena rodiny určitě zkusila. I děti už to zvládnou. Samozřejmě by tam nebyli trvale zavření o samotě, spíš by šlo o oddělení od zdravého sourozence a jiný režim daného prostoru. Šance, že to ten druhý nechytne, tu je. A zkusila bych to i v případě nakažlivější mutace.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #301 kdy: Únor 21, 2021, 09:05:27 odpoledne »
A ještě doplněk - jak tu byli pochybnosti o tom, proč dřív stačila rouška a teď najednou nestačí, tak je to právě proto, že ten virus zmutoval a je virulentnější, tzn. že jeho schopnost vás nakazit a vyvolat onemocnění je mnohem silnější (než u původní varianty) a tudíž stačí i mnohem menší množství, aby někoho nakazil. Pokusy bylo zjištěno, že lepší než dvě chirurgické roušky je jedna chirurgická rouška a přes ní látková rouška, která pomůže tu chirurgickou utěsnit.
Dá se tedy říct, že už neplatí: Tvoje rouška chrání mě, moje rouška chrání tebe. Teď už jedeme každý na své triko...

Jooo kéž by každý nosil aspoň jednu tu roušku, nákaza by se potom tak rychle nešířila.

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #303 kdy: Únor 22, 2021, 09:21:50 odpoledne »
Média sice prezentují, že respirátory jsou vyprodané, ale není tomu tak. Stále ještě se na mnoha místech sehnat dají, zejména přes internet. Např. Rohlík stále nabízí v ČR vyrobené GoodMask, pro mě zatím nejlepší, co jsme zkoušeli - příjemné na obličeji, gumičky dotatečně dlouhé a měkké. Tak kdybyste někdo potřeboval dokoupit...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #304 kdy: Únor 26, 2021, 08:28:10 dopoledne »
To už je asi (domnívám se) horší když respirátor navlhne - přestane fungovat extrémně zjednodušeně řečeno elektrostatika filtru...

Dodatečně děkuji za tuto informaci  "hold", to jsem nevěděla, nicméně navedlo mě to k tomu, abych si k tomu něco zjistila. A bohužel je to tak, že běžný respirátor navlhnutím ztrácí svojí filtrační schopnost a stačí k tomu jak postříkání povrchu alkoholovým sprejem, tak několikahodinové nošení (kolik hodin, to záleží na konkrétních podmínkách, 8 hodin by měl zvládnout).

Takže přehodnocuji péči o respirátory, dezinfekce ani vysoušení u těch obyč. nebude, postupně je vypotřebujeme a nahradíme nanorespirátory. Ty lze používat opakovaně a navlhnutí jim nevadí, tedy ani dezinfekce alkoholovým sprejem.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #305 kdy: Únor 26, 2021, 10:33:29 dopoledne »
To už je asi (domnívám se) horší když respirátor navlhne - přestane fungovat extrémně zjednodušeně řečeno elektrostatika filtru...

Dodatečně děkuji za tuto informaci  "hold", to jsem nevěděla, nicméně navedlo mě to k tomu, abych si k tomu něco zjistila. A bohužel je to tak, že běžný respirátor navlhnutím ztrácí svojí filtrační schopnost a stačí k tomu jak postříkání povrchu alkoholovým sprejem, tak několikahodinové nošení (kolik hodin, to záleží na konkrétních podmínkách, 8 hodin by měl zvládnout).

Takže přehodnocuji péči o respirátory, dezinfekce ani vysoušení u těch obyč. nebude, postupně je vypotřebujeme a nahradíme nanorespirátory. Ty lze používat opakovaně a navlhnutí jim nevadí, tedy ani dezinfekce alkoholovým sprejem.

Soňo já bych si dovolil to upřesnit. Alkoholový aerosol ti mění elektrostatické síly na povrchu, ale v tu chvíli respirátor nepoužíváš a vir bude mít narušený obal a nemůže se replikovat. Po vyschnutí respirátoru se postupně snižuje jeho propustnost, tak jak na něm ulpívají částice prachu, virů, pylů...Ale materiál respirátoru filtruje dále a je desinfikovaný...

Nebezpečnější je situace kontaminovaného respirátoru bez desinfekce...tam je doba setrvávání viru podle materiálu a vlhkosti ateploty i dny...A hrozí,že si jej třeba při nasazování v zakoncentrovaný naneseme na sliznice,oči...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #306 kdy: Únor 26, 2021, 11:01:45 dopoledne »
No právě že jsem k tomu četla jakési odborné pojednání (nechtějte kde, už nevím), ale porovnávali tam různé typy respirátorů a bylo tam pěkně vysvětleno, že po navlhnutí běžnému respirátoru nepomůže ani vysušení, filtrační schopnost je ztracena.

Offline Goof

• Praktikující prepper
    • Goofy's vintage workshop
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #308 kdy: Březen 01, 2021, 12:13:57 odpoledne »
Máme tady první roční výročí zákazů kvůli koronaviru.

Covid-19 jsem nechytil, v průběhu roku žádné příznaky, na testování jsem nebyl.

Vládní zákazy jsem dodržoval tak nějak do Velikonoc 2020. Potom už moc ne.
Práci kanceláře jsem nepřerušil ani na jaře 2020. Setkávám se se spoustou lidí, jezdím po celé zemi, chodím do věznic, po úřadech, jednáních ve firmách. Roušku nosím jen tam, kde ji výslovně požadují. A potom ještě do obchodů a hromadné dopravy, abych zbytečně nedělal prodavačkám problémy, ne proto, že bych se bál nakažení.

Do kanceláře mi chodí spousta lidí. Většina přijde bez roušky. Když někdo přijde s rouškou, zeptám se, zda si ji mám také vzít, většinou nechtějí a říkají, že si ji vzali kvůli mně. Jednáme v zasedací místnosti u společného stolu proti sobě. Když klient odejde, pořádně (po doktorském způsobu) si umyju ruce. Nic dalšího nedělám, dezinfekci nepoužívám.

Občas se mezi klienty najde někdo, kdo chce, abychom při jednání byli v rouškách. Po pěti minutách mluvení je rouška nebo respirátor mokrý a dost pochybuji, že by nějak filtroval. A je tady zajímavá korelace: ti, co chtějí mít při jednání roušky, jsou vždy klienti-právní prudiči, ale ne každý klient-právní prudič chce mít při jednání roušku.

Uvidím, co bude dál. Když to chytnu a zemřu na to, někdo sem dá vědět.

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #309 kdy: Březen 03, 2021, 10:43:07 dopoledne »
A zapomněl jsem na něco, proto doplňuji.

Nezačal jsem brát žádné léky na posílení imunity, ani doporučované vitamíny C a D. Jsem v tomhle nepořádník a stejně bych to zapomněl brát.

Spíš náhodou dělám jednu věc, kterou lékaři-plicaři doporučují jako prevenci proti Covid-19. Již několik let chodím pěšky tak, že ráno při cestě do kanceláře ujdu 5 km a večer při cestě z kanceláře dalších 5 km. Po cestě mám dva kopce. Když se táhnu do kopce, funím jako parní lokomotiva (hluboké prodýchání podle lékařů) a celou dobu mám u nosu nudli (kvalitní slizniční hlen podle lékařů).

Jinak se snažím moc neponocovat, mít spokojený život a dělat si malé radosti i přes všemožné vládní zákazy.

Konec ročních zkušeností.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #310 kdy: Včera v 08:09:00 dopoledne »
Připravte nespecificky tělo na možné onemocnění koronaviry COVID-19: dobré tělesné kondici pomohou i omega-3 a vitamin D.

Vyšší hodnoty omega-3 mastné kyseliny v krvi asi vede k menšímu počtu úmrtí na COVID-19
Omega-3 mastné kyseliny s velmi dlouhým řetězcem (EPA a DHA) mají protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snížit morbiditu a mortalitu na infekci COVID-19. V USA provedli pilotní studii u 100 pacientů s COVID-19, aby otestovali hypotézu, jestli hladiny EPA + DHA v erytrocytech, měřeno jako omega-3 index (O3I), byly nepřímo spojeny s rizikem úmrtí.

COVID-19 pacienti s omega 3 indexem vyšším než 5,7 % umírali méně
Odbornícj použili analýzu O3I ve vzorcích krve z banky odebraných vzorků krve u pacientů při přijetí do nemocnice. Ve studii si stanovili statistickou sílu (power) > 80% a hladinu významnosti 0,10. Čtrnáct pacientů zemřelo, jeden z 25 v kvartilu 4 (Q4) měli O3I ≥5,7%. V ostatních třech kvartilech (Q1-3) zemřelo 13 ze 75 pacientů. Po standardizaci podle věku a pohlaví byl poměr pravděpodobnosti úmrtí u pacientů s O3I v Q4 verzus Q1-3 0,25, tj. pravděpodobnost p = 0,07.

Riziko úmrtí bylo nižší
Existují tedy jisté důkazy, že riziko úmrtí pacientů na COVID-19 bylo nižší u těch pacientů, kteří měli nejvyšší hladiny O3I. Tato předběžná zjištění je třeba ještě potvrdit ve studiích s vyšším počtem pacientů.

http://www.szu.cz/tema/bezpecnost-potravin/pripravte-sve-telo-na-mozne-onemocneni-koronaviry-covid-19