Autor Téma: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.  (Přečteno 7248 krát)

SoňaR

• Host
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #100 kdy: Červenec 04, 2016, 11:44:13 dopoledne »
Tip pro malé preppery - právě je na stáncích speciál od ABC Zápisník dobrodruha. Obsah: co na výlet, jakvybrat turistické boty či spacák, noc v přírodě, kpz, nože a nástroje, světlo, ohně, vaření na ohni, jídlo z přírody, získávání pitné vody, orientace, využití paracordu, uzly, předpovídání počasí.... atd

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #101 kdy: Červenec 04, 2016, 12:23:34 odpoledne »
Všeho nechám, hned tam spěchám, tedy, do toho stánku s novinami..

EDIT - už to mám doma a moc se mi to líbí. Díky za tip!   :rose:   :rose:   :rose:
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Marav

« Odpověď #102 kdy: Červenec 04, 2016, 06:02:10 odpoledne »
Bojový oddíl KAT si dovoluje oznámit, že navázal úzkou spolupráci s ústeckým Muzeem civilní obrany. Společně začínáme jezdit po školách a školkách s ukázkami zdravovědy a všech činností, které kdysi u dětí řešil předmět Branná výchova. V areálu Muzea CO se nachází dětské atrakce pro nejmenší, vzduchovková a airsoftová střelnice, funkční protiatomový kryt CO, vinotéka s vinným sklepem, několik dalších krytů stavěných pro potřeby soukromých osob, druhorepublikový řopík atd.
Pořádáme akce pro děti, teambuildingové akce ve stylu army, komerční armádně-policejní výcvik jednotlivců i skupin. Provádíme v rámci preventivních opatření kontrolu dětských pískovišť detektorem kovů, kdy vyhledáváme a zajišťujeme injekční jehly a podobné nebezpečné předměty.
Plánujeme pořádání dětských výcvikových táborů- pobytových i příměstských.
Těšíme se na Vaši návštěvu:
https://www.ustecke-podzemi.cz/
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

SoňaR

• Host
« Odpověď #103 kdy: Červenec 04, 2016, 06:13:32 odpoledne »
Saladine, tak to mám radost  :)

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #104 kdy: Červenec 04, 2016, 09:35:09 odpoledne »
Soni, netušíš do kdy je to v prodeji? ve čtvrtek by ještě mohlo být, ne?
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

SoňaR

• Host
« Odpověď #105 kdy: Červenec 04, 2016, 09:49:05 odpoledne »
Myslím, že jo, je to letní speciál.

Offline PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #106 kdy: Červenec 04, 2016, 10:02:20 odpoledne »
Tak jsem trochu zapátral a tohle https://uloz.to/!hVciYesV/muj-zalesacky-zapisnik-pdf bylo svého času fajn, i když tohle je verze přizpůsobené pro skauty.
Tahle kniha taky nebyla vůbec špatná - https://www.google.cz/search?q=z%C3%A1les%C3%A1ck%C3%BD+rok&biw=1600&bih=805&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwjq6Z6QzNrNAhUEkRQKHT39BcAQsAQIKA#tbm=isch&q=p%C5%99%C3%ADtel+lesa&imgrc=ECS-ZIMdAEgsFM%3A - víceméně úspěšně jsem podle ní v 11. letech vyčinil svou první králičí kůži. měla by být zde: https://uloz.to/!RzfdPTmTd/pritel-lesa-rene-kaiser-rar ale netuším, jestli tam opravdu je, nebo jestli ten odkaz funguje. Mám ji tištěnou, digitální nepotřebuju a dochází místo na disku.

SoňaR

• Host
« Odpověď #107 kdy: Prosinec 11, 2016, 02:51:45 odpoledne »
Tak dneska tajná dobrodružná výprava s dětmi do přírody  ;) - za deště a větru, cestou necestou, momentálně téměř nikým nenavštěvanou přírodou do míst bývalého letního tábora, kde stále ještě stojí jedna malá dřevěná chajda (žádnej srub, jen čtyři sloupy a na ně přitlučená prkna, střecha jen plachta na dřevěné konstrukci). Lezli jsme po stromech, okoukli jsme, co jedlého by se ještě dalo najít (kopřivy, pampelišky, šípky), i ten čaj jsme uvařili... a i když pršelo, klukům se odtud vůbec nechtělo.  :)

Offline PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #108 kdy: Prosinec 17, 2016, 04:04:12 odpoledne »
Nejlepší "kuličková dráha" je postavená z HT odpadních trubek. Co na tom, že je neprůhledná a nemá všelijaký ty hebla...Ti dva mrňousové s tím blbnou už od jedné hodiny a nezdá se že by je to přestávalo bavit...

A to jsem začal tak, že jsem přinesli úplně jinou trubku že budu dělat luk...

Offline PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #109 kdy: Prosinec 19, 2016, 04:06:20 odpoledne »
Level II - neděle - kuše.

Prkýnko, kolíček, ramínko, guma, sestavený to bylo během pěti minut. Střelba špejlí do balónků. Po hodině už tím uměli docela obstojně mířit (byť se to zdá neuvěřitelné, ale na 2 metry balónek co rána, to zásah).   

Offline PooM

• Praktikující prepper

SoňaR

• Host
« Odpověď #111 kdy: Duben 29, 2017, 10:13:27 dopoledne »
Su pyšná matka malého preppera  :)
Synek si už sám začal hledat a sepisovat a učit se informace - co má mít v evakuačním zavazadle, co v přírodě se dá jíst, jak získat vodu, atd. atd. KPZ už si sestavil tak před dvěma roky, teď k tomu přibyla i lékárnička.

A už přispěl i novou informací, kterou jsem neznala, že k jídlu se dají použít kořínky borovice, obsahují prý dost tuků a protejnů (podobně jako semínka borovice a jiných jehličnanů) a že se dá jíst i vnitřní "kůra" mnoha stromů :-)

A jediný, co jsme pro to udělali jsou výlety do přírody, blbnutí s křesadlem, v létě spaní pod stanem nebo pod širákem nebo pod přístřeškem (ten už si umí postavit sám), práce na zahradě... a občas nějaké tlachání a občas sledování zpráv.  :)

SoňaR

• Host
« Odpověď #112 kdy: Květen 01, 2017, 08:27:14 odpoledne »
Tak jsem doma vytáhla plynovou masku od C., abych s tím děti seznámila. Obzvlášť na toho menšího musím opatrně, říkala jsem si, aby se toho nelekl... No a následovalo toto:
starší: "Hustýýýý! Puč mi to!"
mladší: "Máš plo mě? je moje? Je moje?" ...
já: "no třeba"
mladší: "jůůůů! hujáááá! můžu zkusit? pjosííííím!"
no a pak v tom běhal po bytě a odmítal to sundat  ;D

SoňaR

• Host
« Odpověď #113 kdy: Červenec 23, 2017, 07:20:53 odpoledne »
Tak zase pár dní pod stanem za náma. Kluci si s tátou vyrobili dřevěné kubotany ze švestkového dřeva, jen s pomocí nože a smirkového papíru. Teď už probíhají jen dokončovací práce - vypalování funkčních ornamentů a napouštění kubotanů olejem. Dalším krokem bude kurz boje s kubotanem, kam nejspíš půjdeme všichni  :)

SoňaR

• Host
« Odpověď #114 kdy: Červenec 23, 2017, 08:18:34 odpoledne »
První kubotan hotový  :)

Offline PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #115 kdy: Červenec 25, 2017, 01:36:43 odpoledne »
Jinde je zamčeno, takže sem:

Vybavil se m jeden zážitek z dost komerčního letního tábora (byl jsem tam chvíli na návštěve). Jednalo se o omladinu 13-18 let. byla tam mezi nimi asi šestnáctiletá slečna a na první pohled byla jinde než zbytek osazenstva...co mě překvapilo bylo jak moc ji zbytek tábora (zvlášť mužská část) respektoval a obletoval (jinak to byl samej mlamoj a diskotéková princezna). Tak jsem zjišťoval jak je to možný - ta slečna byla prostě typickej outsider...
Jednou je prý nechali vyhladovět a pak jim dovezli kuřata - živý. Takže chytit, zabít, oškubat...jedinej kdo to uměl a byl schopný a ochotný kuře zabít a zpracovat byla ona... "hold"

Poučení ať si z toho vezme každý jaké mu je libo  :rose:

SoňaR

• Host
« Odpověď #116 kdy: Červenec 31, 2017, 05:42:04 odpoledne »

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #117 kdy: Červenec 31, 2017, 11:24:12 odpoledne »
No, vcelku super. Vždy som vravel, že Základná vojenská služba by sa mala robiť vo veku 12-16 rokov. Kedy to decká ešte baví. A nie 18-20, kedy už majú chlapi makať, a zakladať rodiny.  8)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #118 kdy: Srpen 01, 2017, 10:44:15 dopoledne »
Tohle mne fakt dostalo:

"Není tábor jako tábor. Ještě týden po příjezdu mi syn odpovídal "ano, madam", pochvalovala si matka"
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #119 kdy: Srpen 01, 2017, 11:22:58 dopoledne »
Mne sa hlavou už týždeň motá príbeh jednej rodinky. Žili na samote pod horou. V krásnom prostredí. Nanovo zrekonštruovaný dom, stodola, stajne. Kravičky, kozy, čistokrvné kone QH, psy, rybník, sady....6 zdravých detí s prísnou výchovou /žiadna telka a net/. Ako vo filme "Toto je náš svet" https://www.csfd.cz/film/396808-tohle-je-nas-svet/prehled/
Otec majster bojových umení, matka právnička.... no taká idylka, že si človek povie "raj na zemi". To bolo pred cca 5 rokmi, čo som tam bol.

Teraz som sa vcelku zhrozil, čo sa tam udialo. Vzbúrili sa decká, lebo chceli počítače a ajfóny, ako ostatné deti? Alebo boli naozaj týrané? Aká je hranica medzi učením a mučením?

Citace
....Podľa polície ich totiž vlastná mama kruto týrala. Súrodenci tvrdia, že im nedávala jesť, nútila ich od skorých ranných hodín neľudsky drieť v lese, ba navyše ich mala biť bičom, hrýzť a dopovať utlmujúcimi liekmi! Situáciu, ktorá sa podľa výpovede detí v rodine mala diať roky, opísal na Linke detskej istoty Ivanin syn Richard (16)....

.... Aké sú však šance oboch biologických otcov na získanie vlastných detí, musí posúdiť sociálka a súdy. Obom totiž priťažujú fakty, že práve ich Ivana v minulosti obvinila z týrania detí. Kým Marián z obvinení vyviazol len s obmedzeným stykom s deťmi, Josef si mal za jej obvinenia odsedieť rok v base.....

https://www.cas.sk/clanok/573782/z-pazurov-krkavcej-matky-putovalo-5-surodencov-do-detskeho-domova-srdcervuca-spoved-ich-otcov/

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #120 kdy: Srpen 01, 2017, 09:11:44 odpoledne »
Mě na tom článku zarazilo:
1. Ex manžel: Obviněn matkou z týrání. Připraven manipulativních chováním o styk s dětmi a podvodným jednáním o dům.
2. Druhý manžel nedovedl zabránit protiprávnímu jednání???

Pokud matka netrpí duševní poruchou, což na té samotě mohlo okolí uniknout, je to průser a ty děti to odnesou. Tohle nejde prožít bez následků, trauma je dlouhodobé a vzory a útěcha nikde. Ale je to článek z novin, takže je třeba to brát s rezervou. Kdoví jaká je skutečnost a co z toho udělala honba po senzaci.

SoňaR

• Host
« Odpověď #121 kdy: Srpen 14, 2017, 11:01:29 odpoledne »
Trénink orientačního smyslu - kukuřičné bludiště. Dnes jsme absolvovali naše první a kluci byli nadšení  :)

Po naší republice je jich 25 ...
http://www.kukuricaci.cz/

Offline PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #122 kdy: Srpen 15, 2017, 03:17:27 odpoledne »
Tohle taky není špatný, hned nad tím je hrad a ve městě: http://www.cukrarna-brandys.cz/ - doporučuju  ;)

SoňaR

• Host
« Odpověď #123 kdy: Červen 10, 2018, 07:32:47 odpoledne »
Tak jsme absolvovali naši první "laser game"... a musím uznat, že je to fakt super! Plížíte se tmou, schováváte se za překážky, slídíte po nepříteli, snažíte se v pohybu trefit pohybující se cíle... můžu jen doporučit!  :)

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #124 kdy: Červen 11, 2018, 10:37:12 dopoledne »
... doporucuji si to zkusit v lese (nedoporucuji ted pres leto listnaty).

SoňaR

• Host
« Odpověď #125 kdy: Červen 11, 2018, 10:45:32 dopoledne »
Taky se na to chystáme, ale bude to chtít kuličkovky (asi půjčit). Laser game je sice dražší záležitost, ale máš tam všechno v ceně, včetně závěrečného vyhodnocení, jak si kdo vedl. Jde nastavit 2 strategie hry - jednotlivci (všichni proti všem), nebo týmy. Je to trochu ztížené tím, že má každý na sobě světýlka, takže krýt se musíš opravdu dobře  :) .... a nejhorší jsou malé děti, které neuvidíš žádným průzorem a najednou jsou za tebou / před tebou  ;D ... já teda na sebe prásknu, že co do celkového počtu bodů jsem skončila 3. ze 4, ale měla jsem nejvyšší procento úspěšnosti zásahů  :)

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #126 kdy: Červen 11, 2018, 01:25:16 odpoledne »
Laser střílítka v lese doporučuji zkusit zcela záměrně, jako ukázku toho jak snadno můžeš skončit aniž uvidíš jediný pohyb. Ani k tomu není potřeba tma.
Ideální je jehličnatý les, smíšený/listnatý jedině v zimě protože touto dobou je to spíše džungle se kterou si paprsek neporadí.

Kuličkovky jsou dobrý zase na natrénování toho že konflikt bolí  ;D

... kde jste byli?

SoňaR

• Host
« Odpověď #127 kdy: Červen 11, 2018, 01:48:21 odpoledne »
A dá se to někde půjčit?
Mimochodem - podobně jsem párkrát skončila i tady, totiž - aniž bych viděla jediný pohyb  ;D ... ale podobným stylem jsem sama pár hráčů i zasáhla  8)

V Pardubicích   http://www.lasergamepardubice.cz/?action=intro&lang=cs

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #128 kdy: Červen 11, 2018, 02:23:07 odpoledne »
K Nikolajovi to máš z Perníkova kousek. Pokud Ti nevadi ze nedostanes vesmirnou taktickou vestu ale jen celenku na hlavu  ;)
http://www.lasertagczech.cz/o-nas

Netusim jestli ma nejake minimalni pocty kolik vas musi byt nebo organizuje otevrene zalezitosti, zeptej se... my jako celkem organizovana skupina tohle neresime, s nami se jezdi odreagovat od beznych verejnych akci do byvalych vojenskych arealu ale s timhle se da jit kamkoliv, ma tusim i nejake hriste u letiste v HK.

SoňaR

• Host
« Odpověď #129 kdy: Červen 11, 2018, 03:17:14 odpoledne »
Super, díky za tip! To určitě vyzkoušíme.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #130 kdy: Červen 11, 2018, 05:03:06 odpoledne »
Samozřejmě lepší je podniknout to ve větší skupince schopné alespoň základní koordinace ... a zjistit si jak dlouho zvládne odolat pár obránců před skupinou která se chce dostat k tomu co brání. Nebo naopak...

SoňaR

• Host
« Odpověď #131 kdy: Červen 11, 2018, 05:24:13 odpoledne »
10 bude stačit?

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #132 kdy: Červen 11, 2018, 06:07:43 odpoledne »
To uz celkem jo, to uz se da alespon trosku trenovat i koordinace a tak.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #133 kdy: Červen 11, 2018, 06:09:00 odpoledne »
... tedy pokud je cilem naucit deti (a nekdy i dospele) ze je potreba mit stejny cil.

SoňaR

• Host
« Odpověď #134 kdy: Červen 12, 2018, 06:45:49 dopoledne »
Mě na tom nejvíc překvapilo, jak snadno jsme všichni zapomínali krýt si záda. Teoreticky tohle všichni víme, ale praxe je jiná. To se prostě musí natrénovat, taková ta trvalá ostražitost.. Absolutně všichni v tomto ohledu selhávali, když šli tak říkajíc "po stopě", tedy měli jednoho z protivníků na dosah před sebou a chystali ho "zastřelit". Často to v ten okamžik schytali zezadu.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #135 kdy: Červen 12, 2018, 10:55:35 dopoledne »
Nejen záda. Tímhle trpí dost lidí, i těch kteří jezdí trénovat celkem často - zaměří se na jednoho "nepřítele" a přestanou vnímat okolí, přestanou vnímat že o deset metrů vedle leží ještě další...

SoňaR

• Host
« Odpověď #136 kdy: Červen 12, 2018, 11:23:08 dopoledne »
Přesně...

SoňaR

• Host
« Odpověď #137 kdy: Srpen 20, 2018, 10:03:06 dopoledne »
Tak se mi podařilo pro mladšího syna získat knížku Zálesácký rok... naprostá klasika, je z ní nadšen. Obsahově je to téměř totožné s knihou Rok správného zálesáka, sehnat se ještě dají obě.

SoňaR

• Host
« Odpověď #138 kdy: Srpen 29, 2018, 08:23:37 odpoledne »
Děti na táboře při proviněních proti obecným pravidlům dostávaly tresty formou kolektivní odpovědnosti. Nejdřív jsem si říkala, jak je to nespravedlivé. Ale pak mě napadlo, že je to vlastně perfektní příprava na PA dobu, kdy "nekázeň" jednotlivce může přinést problém (trest) pro celé společenství. Musím uznat, že to neuvěřitelně funguje a vedoucí měli polovinu práce s udržením pořádku. Možná i míň.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #139 kdy: Srpen 29, 2018, 11:38:04 odpoledne »
Jo, to je staré známe. Akurát tam často vzniká dosť tvrdá šikana...

SoňaR

• Host
« Odpověď #140 kdy: Srpen 30, 2018, 07:17:32 dopoledne »
No to musí být doplněno i "výchovou" ze strany těch vedoucích. Tady dostali starší děti (které už to znají) pokyn, jak mají usměrňovat ty mladší zlobivé... No je potřeba se tomu věnovat, pak to funguje. Tato skupina už je vytrénovaná. Až na samozřejmé výjimky se k sobě chovají velmi dobře (i k okolí). Neexistuje, aby kolem tebe někdo z nich prošel a nepozdravil. Jsou naučený si navzájem pomáhat a starší dohlíží na mladší. Prostě když na to jdou ti vedoucí dobře, tak to jde i bez šikany.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #141 kdy: Srpen 31, 2018, 11:12:33 dopoledne »
Týchto 97 pravidiel sa mi zdá vcelku poučných aj pre dospelých... http://fersluliving.blogspot.com/2014/10/otcuv-seznam-pravidel-pro-zivot.html