Autor Téma: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.  (Přečteno 10664 krát)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #50 kdy: Leden 08, 2016, 09:48:32 odpoledne »
Děti jsou dvě, a obě mají 4 roky a 8 měsíců :D

Pravda, dcera je o 7 minut starší než syn..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #51 kdy: Leden 08, 2016, 10:19:17 odpoledne »
Saladine, klidně by se dalo začít i s prakem :D. A vůbec, velká hala k dispozici - to by stálo za to "rozpracovat", protože to skýtá obrovské možnosti  :rose:. Vlastně je to na Prahu fakt velký luxus.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #52 kdy: Leden 08, 2016, 10:33:08 odpoledne »
Rozpracujeme :D To bude Reprodrozdů :D S tím prakem, to není špatný nápad, ale jsou tam okna.. :(
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

SoňaR

  • Host
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #53 kdy: Leden 08, 2016, 10:40:46 odpoledne »
No naši kluci mají i ten prak (dědeček vyrobil) a jak to maj v ruce, tak se jich bojím i v zahradě schovaná za rohem baráku  :D ... do haly bych s tím nešla :)

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #54 kdy: Leden 08, 2016, 10:52:53 odpoledne »
Keď som ešte nechodil do škôlky a starší bratia ma chceli nejak optimálne zabaviť, spravili mi taký mini prak z ohnutého izolovaného elektrikárskeho drôtu a zväzku tenkých gumičiek. Strieľali sa tým také háčikové strely tvaru U z nastrihaných kúskov drôtu aké sú bežne naťahané ku zásuvkám, veľkosti asi 2-2,5 cm. Nedalo sa s tým nič tvrdšie od papiera poškodiť tak som mohol strieľal v izbe do prázdnych plechoviek od džúsu, gumových kovbojov a zvieratiek alebo som triafal do otvorov na kartónových krabiciach, kde mi nakreslili diviaka, jeleňa... a na mieste kde má zver komoru bola diera 5 cm alebo neskoršie 2,5 cm čo som dokázal na 5 m trafiť :) 
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #55 kdy: Leden 08, 2016, 11:13:46 odpoledne »
Keď som ešte nechodil do škôlky a starší bratia ma chceli nejak optimálne zabaviť, spravili mi taký mini prak z ohnutého izolovaného elektrikárskeho drôtu a zväzku tenkých gumičiek. Strieľali sa tým také háčikové strely tvaru U z nastrihaných kúskov drôtu aké sú bežne naťahané ku zásuvkám, veľkosti asi 2-2,5 cm. Nedalo sa s tým nič tvrdšie od papiera poškodiť tak som mohol strieľal v izbe do prázdnych plechoviek od džúsu, gumových kovbojov a zvieratiek alebo som triafal do otvorov na kartónových krabiciach, kde mi nakreslili diviaka, jeleňa... a na mieste kde má zver komoru bola diera 5 cm alebo neskoršie 2,5 cm čo som dokázal na 5 m trafiť :)

Plenty, z tvých starších bratrů jsou dnes vyhlášení dětští psychologové ? To jejich řešení nemá chybu  :bee:!!!

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #56 kdy: Únor 22, 2016, 06:33:34 odpoledne »
Já byl odkojenej těmahle sešitkama: http://www.antikvariat-bohumin.cz/cz/knihy/novinky-tydne-sobota/7711-rok-spravneho-zalesaka.html
                                                      http://www.databazeknih.cz/knihy/zalesacky-rok-217488
Pro začátek pro děti myslím ideální, i když se to dnes může zdát jako dost oldschool. Najdete tam totéž co na bushcraftu...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Mirakon

  • ***
  • Příspěvků: 1
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #57 kdy: Únor 23, 2016, 10:18:42 dopoledne »
Pokud mohu tady dát moji trošku do mlýna, tak to rád udělám. Mam dvě děti 8 a 6 let. Taky mě někdy štve, že k tomu nepřistupují jako já, ale musím se přizpůsobit:-)
- Asi první věc, kterou v nich buduji, je vztah k pohybu, protože ať se stane cokoli, fyzická kondice se vždy hodí. Eliška proto chodí na Basketbal a Vojta na karate. Plus chodí na brusle, kolo a tak :-) Rádi jezdíme do parku Mirakulum, tam si za celý den dají do těla a procvičí dobře celé tělo :-)
- Další věcí je, aby si dokázali kdeco zařídit. Sami si nakoupit, domluvit si co potřebují, omluvit se když přijdou někam pozdě. Prostě komunikace je základ všeho a bude se jim hodit.
- Když přejíždíme k babičkám na velké vzdálenosti, v autě rozebíráme jak se co vyrábí, jak to vniká, proč to tak funguje, dáváme si hádanky. Taky se mi osvědčila IQlandia, tam děti pochytí dost.
- Samozřejmě je důležité s nimi vyrážet do přírody, nejlépe v létě kdy jsem v kempu ,pomáhají připravit táborák, putujeme v lese za pomoci kompasu, a hodně je baví hledat kešky :-)
-Dobře vědí že ve sklepě je zásoba vody a jídla pokud by se něco stalo
- Jezdíme ke kamarádce jezdit na koních. Máme doma psa a celkově jejich vztach ke zvířatům je velice dobrý. Taktéž mu dávají najíst, ví že se o něho taky musí postarat.

Tak to by bylo těch pár postřehů, jak děti připravuji já. :-)

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #58 kdy: Duben 26, 2016, 05:37:46 odpoledne »
Tak startujeme výcvik našich nástupců :
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

SoňaR

  • Host
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #59 kdy: Duben 26, 2016, 06:22:40 odpoledne »
Na můj vkus to příliš připomíná vojenský výcvik, ale hlavně - nulové informace. Fakt bych si netroufla předat kdesi na náměstí děti lidem, o kterých nevím absolutně nic. Nebyly by pro zájemce nějaké podrobnosti, reference, informace o pořadatelích atd.?

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #60 kdy: Duben 26, 2016, 07:59:22 odpoledne »
jenže o nás právě lidé vědí .... podporuje to i místní škola a děti jsou nadšené. A příprava na vojenský výcvik to samozřejmě je - to všichni vědí. Cvičíme tam kolem nich už rok.

[příloha smazaná administrátorem]
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #61 kdy: Duben 26, 2016, 07:59:51 odpoledne »
Počítám, že to bude tahle "partička".  https://vk.com/club111687444 a podle mě lepší dělat cokoli, než nedělat nic. A tohle mi přijde jako vcelku chvályhodný počin. 

Předpokládám, že organizátoři jsou ve svém působišti o dost známější než v kyberprostoru.

Veškeré mé případné výhrady by byla způsobeny tím, že naprosto nic netuším o organizátorech, nedokážu odhadnout, jestli to bude jen branný den, nebo to bude šmrncnutý trochu postapo, chemická ochrana, zbraně hromadného ničení, airsoft nebo někam do roviny, která by mi vadila (a to bych nerad).
Pokud by to pořádala skupina mě nějak známá/dobře zapsaná v okolí neváhám ani na okamžik. 

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #62 kdy: Duben 26, 2016, 08:08:10 odpoledne »
klasické branné disciplíny. Plazení, hod granátem na cíl, střelba ze vzduchovky, zdravověda, topografie, přesun po dvou lanech, rozborka sborka nejobvyklejších zbraní pistole, brokovnice, Sa58, a pro zajímavost odstřelovačka mosin, pravděpodobná i účast hasičů a stříkání na cíl... a další
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #63 kdy: Duben 26, 2016, 08:13:33 odpoledne »
nezbývá než litovat, že Zuzka má do 8 let ještě roky rezervu:-(
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #64 kdy: Duben 26, 2016, 08:20:08 odpoledne »
třeba budou akce i pro mladší ..... časem ... v nejbližší době by měl začít i základní výcvik pro dospělé formou teambuildingu .... tam už to bude jako na opravdové vojně  ;) i s závěrečnou paintbalovou bitvou
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #65 kdy: Duben 26, 2016, 08:24:58 odpoledne »
Opravdovou vojnu jsem zažil a děkuju pěkně, jít do toho dobrovolně ani náhodou  :P

Nic ve zlym, věřím, že se spousta věcí od doby mé "služby" změnila...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #66 kdy: Duben 26, 2016, 08:32:40 odpoledne »
já tím myslel vyžadování disciplíny, subordinace, oslovování hodnostmi, vyžadování poslušnosti od rekrutů .... a pořádná fyzická zátěž při výcviku taktiky, SQB, slaňování, bojové zdravovědy atd. .... rozhodně bez šikany  ;D
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #67 kdy: Duben 26, 2016, 09:00:49 odpoledne »


Citace
já tím myslel vyžadování disciplíny, subordinace, oslovování hodnostmi, vyžadování poslušnosti od rekrutů
To je to co mi vadí.

Zdravá forma "šikany" může být i prospěšná. V uvozovkách je to proto, že spousta věcí, které jsou dnes považovány za šikanu ve skutečnosti šikanou nejsou...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #68 kdy: Duben 26, 2016, 09:03:39 odpoledne »
njn ... ale bez toho žádný výcvik nefunguje
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #69 kdy: Duben 26, 2016, 09:10:23 odpoledne »
To je věc názoru a životní filozofie.
I když připouštím, že u nehomogenní skupiny (rekrutů, kteří zpočátku nemají nic společného) máte pravdu.

Co jednoho odrazuje jiného naopak láká...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

SoňaR

  • Host
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #70 kdy: Duben 26, 2016, 09:40:31 odpoledne »
U nás je bezvadný zálesácký kroužek a letní zálesácký tábor. To našemu založení vyhovuje lépe  @-->

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #71 kdy: Duben 26, 2016, 09:50:57 odpoledne »
však jo.... vy si choďte zálesačit- my budeme trénovat lidi pro boj s islamisty. Každý podle svých priorit.
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #72 kdy: Duben 26, 2016, 10:00:33 odpoledne »
Tak teď - opět zcela bez urážky - měním rozhodnutí, malou bych vám "nedal". Ten boj s islamisty mě dostal...

Edit: A to rozhodně neznamená, že to co děláte mi nějak vadí nebo mě pohoršuje. Jen to prostě není má cesta.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #73 kdy: Duben 26, 2016, 10:02:31 odpoledne »
 :D ;D :D ;D ... jenže on bude ...
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

SoňaR

  • Host
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #74 kdy: Duben 26, 2016, 10:22:18 odpoledne »
A vaše tábory chystají malé děti na boj s islamisty? No potěš...
Tak to skutečně raději nechám své děti "zálesačit", tam je totiž naučí poradit si samostatně v nejrůznějších situacích a to bez povelů a hodností (dokonce i na tu střelbu dojde), ale zato v příjemném prostředí, kde jsou respektovány rozdílnosti individualit. Navzájem si říkají křestními jmény a i přes to svého instruktora naprosto respektují a dokonce ho mají i rádi.
Tím neříkám, že je váš projekt špatný. Jen se mi potvrdilo, že je naprosto nevhodný pro mé děti.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #75 kdy: Duben 26, 2016, 10:37:54 odpoledne »
Já už se musím fakt smát, protože mi je opět podsouváno něco co jsem nikde nenapsal. Ale nehodlám to zaslepeným lidem vysvětlovat. Už minule po vašich nesmyslných reakcích jsem pochopil, že to nemá smysl.
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

SoňaR

  • Host
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #76 kdy: Duben 26, 2016, 11:00:40 odpoledne »
A copak je na tom špatně, Marave? Nenapsal jste snad na můj komentář o zálesáckém kroužku, že vy budete "trénovat lidi pro boj s islamisty"? O hodnostech jste také psal vy, nebo ne? To ostatní byl jen popis místního zálesáckého kroužku, je snad na tom něco špatného? Naopak - vysvětlujte, argumentujte... a neohánějte se jakousi diskuzí z minulosti, kde jsem zřejmě měla také prostě jen jiný názor než vy.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #77 kdy: Duben 26, 2016, 11:08:17 odpoledne »
njn ... někdo holt nechápe rozdíl, mezi jiným názorem, a podsouváním nesmyslů a nenapsaných názorů. Vy to znovu, stejně jako v předchozí diskusi, děláte, a já nevidím jediný důvod na vás ještě někdy reagovat a zabývat se pitomostmi, které napíšete. sbohem
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #78 kdy: Duben 26, 2016, 11:40:05 odpoledne »
Pokud chceš, aby tě lidé chápali, ozbroj se trpělivostí a hledej společné zájmy....Zdravověda, orientace v terénu, překonávání přírodních překážek (třeba i to slaňování v nouzovém úvazku přes HMS a půlloďák) základy stavby přístřeší, příprava potravy v přírodě....to vše přeci můžeš dělat jak u vás, tak u skautů, Junáků a pořád se to bude hodit....pomalu přidáš přirozené zvyšování kondice, běh, sebeobranu, střelbu ze vzduchovek...spojíš to do hry obrana něčeho nebo přesun někam a obejde se to bez salutování a rozlišování hodností....z mého pohledu si musíte vytvořit přirozrnou autoritu tím co děláte, ne tím co chcete dělat...8 letému dítěti dopřej svět hry a fantazie, má na ni právo. Potřebuje povzbudit, poradit a hoodně ukazovat a stmelovat, jinak se ti to rozpadne pod rukama. Pokud by mi někno argumentoval tím, že mi chce 8-12 leté dítě cvičit proti Islamistům, rozhodně by nevzbuzoval mou důvěru rodičem který si chrání dítě. Přitom si myslím, že jasně chápu tvou argumentaci a do značné míry souhlasím, že se ty dovednosti mohou hodit...Ale je to jako když holce na prvním rande řekneš, že bys s ní rád chodil, ale nejdřív se s ní chceš vyspat....Asi pro to také nebude mít pochopení, i když z pozice 20 kluka tomu lze rozumět....Vysvětluj a buď trpělivý....Většina lidí zde jsou pacifisté, kteří jsou ochotni se bránit....Tak to respektuj a jdi jim vstříc. Ale třeba se mýlím...reaguji jen díky tomu, že se domnívám, že toto je defenzivně orientované forum a ty jako profik vystupuješ agresivněji, než je zde zvykem....Najdeš tu i stoupence, ale smyslem není dělit, ale stmelovat. Společné máme, že se chceme bránit. Jde o míru a formu prezentace...Přeci nechceš, aby to lidé pochopili jako počátky roku 1922,kdy si jistý pán uvědomil, že bude potřebovat armádu a založil....jugend. Doufám, že jsem se tě nedotkl. Nebylo to mým záměrem a nechci ti nic podsouvat. Je to jen a jen můj pohled a nic zlého v tom nehledej. Dávám ti zapravdu v tom, že armáda v budoucnu by měla nabýt na významu, bude dobře, když si zaslouží všeobecný respekt a výchova a práce s mládeží tomu může hodně napomoci. A bávalí i současní profesionálové mohou být užiteční. Jenže si uvědom, že záložáci mají v paměti vojnu zcela odlišnou od té dnešní a podvědomí lidí pracuje proti vašemu úsilí.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #79 kdy: Duben 27, 2016, 07:19:14 dopoledne »
"...a nejhorší ze všeho jsou Islamisti."  ;D

A teď vážně, vadilo by někomu likvidovat Zombie? Většina dětí to stejně dělá v počítačových hrách...
http://www.radiodixie.cz/clanek/zombie-hunting-aneb-proc-se-ucit-lovit-ozivle-mrtvoly
Pokusím se vypíchnout to nejdůležitější:
"Všechny problémy, kterým budete čelit po jaderné válce, masivním zemětřesení nebo po jiném průšvihu, byste řešili i při útoku oživlých mrtvol. A tak, když si poradíte se zombíky, jste skvěle připraveni na situace, které mohou přijít mnohem pravděpodobněji. Příručka CDC tak ve skutečnosti vypadala spíše jako to, čím ve skutečnosti být měla – návod na přežití při hurikánu či zemětřesení."
"Existují ale i další, temnější důvody. Mnohé situace, kterých se řada z nás ve skrytu duše či zcela otevřeně bojí, zahrnuje nutnost bránit se proti masám lidí, kteří se sice nezměnili v nemyslící monstra bažící po lidském mase, ale z toho či onoho důvodu mohou jednat tupě, agresivně a může být v zájmu sólisty či malé skupinky bažící po přežití, aby je dokázal či dokázali odrazit a zlikvidovat. Většina takových situací je pro dnešní politicky korektní společnost poněkud nestravitelná. Trpíte utkvělou představou, že nás převálcují uprchlíci ze zemí na východ či na jih od nás? Obáváte se, že válka či ekonomický kolaps způsobí, že se běžní lidé stanou nemyslícími automatony a jen dobře informovaný a všeho schopný člověk bude schopen si vybudovat novou existenci? V obou případech budete vypadat přinejmenším podezřele, pokud se na takovou eventualitu budete aktivně připravovat. Můžete být buďto za rasistu, nebo za nebezpečný protistátní živel, připravující přinejmenším převrat. Střílet do lidí, pokud vám k tomu nedá státní moc schválení a příkaz, je prostě podezřelé...A proto tu jsou zombíci. Zombíky nikdo nemá rád a nikomu nevadí, že je budete chtít zabít. Zvlášť když vezmeme v potaz, že už jsou mrtví. Takže představují ideální způsob, jak se připravit na nebezpečný svět bez civilizace. Nikdo nepozvedne obočí nad tím, že chcete umět střílet či zacházet s nožem kvůli tomu, že jste tak trošku praštěný hračička."
"


Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #80 kdy: Duben 27, 2016, 07:36:51 dopoledne »
Začínám mít ty zombíky rád, přinejmenším chápu smysl jejich existence, který mi doposud unikal..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #81 kdy: Duben 27, 2016, 08:04:39 dopoledne »
twe .... už si fakt připadám, že mluvím španělsky . Kde tu kura někdo vidíte jediné slovo o tom, že budeme děti cvičit v boji proti islamistům? Náplň dětského branného dne jsem jasně napsal, a pak jsem jen odpovídal na otázky a poznámky ohledně cvičení dospělých.
Proč neustále někdo předhazuje co nebylo napsáno a vymýšlí nesmysly ?
Fakt jsem tu očekával rozumné lidi, kteří chápou rozdíl mezi slovem "děti" a "lidi", kteří budou vnímat kontext reakcí, a přemýšlet nad nimi, nikoli předhazovat bludy, které sami vymyslí.
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #82 kdy: Duben 27, 2016, 11:00:05 dopoledne »
to Acaila:
kontext je právě jiný ..... debata o dětském branném dni je oddělená .... proto jsem napsal: VY si choďte zálesačit --- MY budeme trénovat LIDI ..... ( nikoli děti - to bych to tam napsal, jenže branný den není výcvik ... je to zábava pro děti )
Problém není to, že to někteří špatně pochopili- to mi nevadí .... potíž je, že pak položili řečnickou otázku ( vy chcete trénovat děti proti islamistům ),a hned si na ni odpověděli za mne kladně. To je to, co kritizuji, že mi někdo něco vkládá do klábosnice a staví to jako hotovou věc.
..... Martině Kociánové jsem odpovídal stejně jako vy.... co když žádná válka nebo krize nebude ? ...... Pak budu nejšťastnější člověk na světě, protože pak naše cvičení a přípravy zůstanou jen cvičením a přípravami a nebudou žádní mrtví.
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

SoňaR

  • Host
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #83 kdy: Duben 27, 2016, 11:22:41 dopoledne »
A co kdybychom tuto debatu už uzavřeli? Vždyť je to fakt o ničem. Já a Marav jsme se prostě nepochopili - já jsem zřejmě podle Marava špatně pochopila některé jeho komentáře, on zase nepochopil, jak v daném kontextu jeho komentáře vypadají a proč tedy následovaly takové komentáře jako následovaly. Nemá cenu to dál rozebírat, jen tím zbytečně zahlcujeme fórum.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #84 kdy: Duben 27, 2016, 01:45:25 odpoledne »
To Marav: Přeji Vám , aby se Vaše úsilí ohledně dne dětí i výcviku lidí setkalo s úspěchem. Oboje je záslužná činnost (je škoda, že něco podobného nemůže přímo organizovat i AČR - pomohlo by to k většímu respektu a úctě k lidem, kteří si vybrali, že za většinu ostatních bodou dobrovolně za úplatu riskovat svůj život...podobně jako hasiči, záchranáři, horská služba a mnoho dalších. Navrhuji, aby jste z obou typů akcí pořídili filmovou dokumentaci a tu s vhodným nepolitickým komentářem zpřístupnili třeba na Youtube...(identitu si pod kuklami jistě ochráníte, jak jsem viděl z www, používáte je, a pokud ne střih také něco spraví). Jistě je to práce navíc, ale vydá to za hodiny řečnění, jak jste to mysleli a pro koho to je....Pokud lidé uvidí, že těm děckám svítí oči vzrušením a užívají si to, bude to nejlepší možný komentář, doporučení a pochvala. Držím Vám palce. :pa:

Bratr V.

  • Host
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #85 kdy: Duben 27, 2016, 06:01:42 odpoledne »
To MaunaKea: I AČR takovéto akce pořádá, přidávám odkaz na podzimní dvoudenní výcvik pod vedením borců ze 43.vpr.

http://www.soutezeproskoly.cz/cs/mise

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #86 kdy: Duben 27, 2016, 07:52:09 odpoledne »
MaunaKea ...... děkuji, dokumentace samozřejmě bude.
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #87 kdy: Duben 27, 2016, 08:21:19 odpoledne »
někdo volal po příkladech, referencích apod ... tak zde jedna z dalších činností s dětmi:
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #88 kdy: Květen 07, 2016, 12:12:47 odpoledne »
Trochu jsem to tu promazal a oddělil kecy na koledu do dalšího vlákna. Milo, Votroubku, sorry..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #89 kdy: Květen 15, 2016, 08:08:13 odpoledne »
takže výstupy z branného dne (odebral jsem příjmení rodičů):
vyjádření velitele:
Tak dnesni branny den dopadl na jednicku. Trosku fotek z mobilu, nez zpracujeme ty z fotaku. Deti vydrzely i pri snezeni, dest, vitr a 4.5 st.C. Mladym brancum patri pochvala. Dekujeme vsem co prispeli dary a pomahali nam, zejmena firme BURG Tisa, tiskarna SLON Usti n.L atd ..... (jména soukromých osob jsem taktéž odebral)

rodiče:
Míra ..... Moc dekuji ze jsme se mohli zucastnit..synek byl hrozne spokojeny ..
Ivana ... Velká pochvala,škoda že to nejde vrátit,je to inspirující a výchovné,pro děti poucne ...
Viliam .... Kamarádi jsem moc rád, že vás znám....
.... ozval se i Bushman: Čest vaší práci kamarádi

.... bohužel mi nějak nejdou vložit ty fotky :( ... tak to zkusím později
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #90 kdy: Květen 15, 2016, 10:37:10 odpoledne »
No jo Bushman.. Taky jsem ho už dlouho neviděl..

Zkouším vložit fotku a myslím, že nemám problém. Proč ho máš ty?

Že by ty fotky byly veliké? Zkus je zmenšit prosím, na 640x480.. Koukatelné to bude a zabere to 50 kilo místo 5-ti mega
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #91 kdy: Květen 16, 2016, 12:33:36 odpoledne »
nee .. vůbec mi to nezačlo hledat soubor k vložení ... dnes už to jde
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #92 kdy: Květen 16, 2016, 12:37:33 odpoledne »
foto ... celkem se zúčastnilo 18 branců
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #93 kdy: Květen 16, 2016, 12:44:36 odpoledne »
foto2
na závěr jsme předvedli malou ukázku zadržení pachatele ve vozidle, a jelikož těsně po jejím ukončení dorazila předpovídaná sprcha deště, ukončili jsme akci společným čajovým dýchánkem v hospodě, kde děti dostaly dárky, odznak brance a pamětní list.
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #94 kdy: Květen 16, 2016, 03:49:03 odpoledne »
Marave....musela to být skvělá akce.... "hold"

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #95 kdy: Květen 16, 2016, 06:12:30 odpoledne »
podle reakcí dětí- které pro nás jsou hlavním ukazatelem, tak byla. Vydržely i to nepříliš vstřícné počasí a nikdo neodešel s tím, že chce do tepla k mamince. Bereme to jako vyznamenání.
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #96 kdy: Červen 03, 2016, 09:19:43 dopoledne »
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/405396-japonsti-zachranari-nasli-chlapce-ktereho-rodice-nechali-pred-sesti-dny-v-lese.html

Trest a kurz přežití v jednom...zajímalo by mě co by na to řekla ta paní z norské sociálky ;D

A teď vážně: hlavně že kluk je v pořádku.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #97 kdy: Červen 09, 2016, 08:59:08 odpoledne »
Náš mladej právě v aikidu složil zkoušky z Jo  8) ... čím dál víc jsem přesvědčená, že je to aikido pro děti super.

pro zlepšení koordinace pohybů, pro získání rovnováhy, pro detailní seznámení se jak fungují klouby a jaké mají limity.... je
pro potřeby reálné sebeobrany je tam většina technik nepoužitelných. Důležité je v podstatě spíš se seznámit s principy narušení rovnováhy soupeře a využití jeho energie k nasazení páky. Vyšší level je pak "tvrdé" aikido s údery , které praktikuje třeba S.Seagal ... to už ale s aikida má právě jen to, co jsem napsal, reálně je to spíš aikijutsu nebo aikimusado.
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

SoňaR

  • Host
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #98 kdy: Červen 09, 2016, 09:24:13 odpoledne »
Přesně tak, zlepšení koordinace, rovnováhy, držení těla, posílení všech svalových skupin, včetně svalového korzetu... to je základ, který potřebuje většina dnešních dětí, aby potom mohly bezpečně zvládat i ostatní pohybové aktivity.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Příprava dětí na soběstačnost formou her a učení.
« Odpověď #99 kdy: Červen 09, 2016, 10:38:30 odpoledne »
a na jedno velmi důležité jsem zapomněl .... v aikido se děcka naučí velmi dobře padat, a předcházet tak zranění
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.