Autor Téma: Ekzém  (Přečteno 2189 krát)

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Ekzém
« kdy: Březen 29, 2015, 07:50:39 odpoledne »
Máte nějaké tipy co pomáhá na ekzém?
Známá vyrábí mastičky a udělala mi mast s vrbovou kůrou, tedy s kyselinou salycilovou. Moc nepomáhá a spíše vysušuje. Momentálně kombinuji rakytníkovou a propolisovou mast a je to lepší. Trápí mě to na rukách. Mast se salycilovou kyselinou a s kortikoidy samozřejmě zabrala, ale...

Pít čistící čaje mě nebaví. Jednou, když jsem byl kluk školou povinný, jsem pil pravidelně kopřivu asi 2 měsíce o prázdninách a ekzém zmizel. Ovšem pak se zase brzy objevil. V uspěchané době mi pití močopudného čaje nevyhovuje. K moři se taky nechystám stěhovat  ;D

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Ekzém
« Odpověď #1 kdy: Březen 29, 2015, 07:52:10 odpoledne »
Konopná mast... @-->

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Ekzém
« Odpověď #2 kdy: Březen 29, 2015, 07:54:14 odpoledne »
Tu jsem zapoměl vyjmenovat. Pomáhá, ale jen mírně.

Tahle chuděrka použila ovesné vločky. Takto těžký ekzém jsem v životě neviděl  :(
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/365266-mlada-zena-trpi-tezkou-formou-ekzemu-zazracne-ji-pomaha-ovesna-kase.html

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Ekzém
« Odpověď #3 kdy: Březen 29, 2015, 07:57:31 odpoledne »
Vím, že u kožních problémů pomáhá omezit cukr a vyloučit mléko a mléčné výrobky...ale ty jíš zdravě, tak nevím...
Kouknu do mé nové knihy... ;)

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Ekzém
« Odpověď #4 kdy: Březen 29, 2015, 08:00:02 odpoledne »
Jenže jím sladké a mléčné výrobky přidávám i při vaření.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Ekzém
« Odpověď #5 kdy: Březen 29, 2015, 08:08:33 odpoledne »
Myslím, že malé množství mléka do vaření je zanedbatelné...
V herbáři píší omezit maso a uzeniny.
Při suchém ekzému potírat ložiska ze sliznatých bylin, hlavně ze slézu. Pak také roztokem mořské soli a destilované vody...upozorňují na vyzkoušení, protože roztok může být agresívní.
Při zastaralých exemech se doporučuje 1x denně podávat na postižená místa zábal z kořene lopuchu.
Na mokvavé záněty jsou vhodnépráškové pudry z aloe nebo myrhy.

A pak ty čistící čaje...pýr, pampeliška, violka...lze doplnit měsíčkem, černým bezem, popencem, jablečníku a kopřivy.

Pak tady píšou o tzv. "červeném ozařování"...Spočívá v účinku červené barvy...místo se pokryje např. červeným šátkem, jasně červeným a nechá ozařovat sluníčkem...umělé světlo ne.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Ekzém
« Odpověď #6 kdy: Březen 29, 2015, 08:15:22 odpoledne »
U moře mi ekzém zmizel, takže slaný roztok je asi fajn, ale i teplo.
Nejhorší to je v zimě.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Ekzém
« Odpověď #7 kdy: Březen 29, 2015, 08:17:41 odpoledne »
Taky jsem kdysi měla...zjistili mi alergii na čistící prostředky...pořídili jsme myčku a snažím se používat co nejšetrnější ekočističe a je to téměř ok...občas se objeví malé místečko pupínků na ruce, pomažu konopnou mastičkou a druhý den je klid.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re:Ekzém
« Odpověď #8 kdy: Březen 29, 2015, 09:34:29 odpoledne »
Já měl topicky exém. Taku jsem byl docela obsypanej. nejdříve na nohou, pak ruky a pak i břicho.....
a ted nemám nic......trápilo mne to asi 5 let a intezita se zvyšovala.
1 zásadité koupele. do vody vi přídáš sodu bikarbonu 3---4polévkové lžice
2 dost mi pomáhal tento krém, po něm to nesvedilo. všechny ti mastičky měsíček, konopné atd byli u mne k ničemu, tadle pomáha Cetraben   sou v tom nejake vosky a ty docela pomahaji. Vozi mi ji kamarad z anglie, jednou za rok....
3 kůže sou vztahy. a to jsem také změnil , jsem více s lidma a nesnažím se všechno zvalovat na lidi, prostě začal vycházet s lidma lépe. Je dobré mít partnera/ku  a být v klid
4 meditace a joga, hodit se do pohody
V poslední fázy sem exém bral jako kamaráda , který mne poškrabká, když jsem řekl něco špatně, nebo frjeřím.... a pak definitivně zmizel.....

kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Ekzém
« Odpověď #9 kdy: Listopad 18, 2017, 04:02:34 odpoledne »
po 3 letech klidu se exem objevil znova.
tak sem kalkuloal co sem od te doby nove dal do jidelnicku
chili, tak sem ho zase zrusil
a nic....
kua cim to je..... a vse tka hezky fungovalo leta....
piju cistici caje, no secko, ale este neco asi...
kdo chce kam, pomožme mu tam

SoňaR

  • Host
Re: Ekzém
« Odpověď #10 kdy: Listopad 18, 2017, 04:31:00 odpoledne »
no je podzim, to se ekzémy objevují... víc oblečení, plísně ve vzduchu.... nemáš třeba jiný prací prášek, aviváž, mýdlo,... nové oblečení?

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Ekzém
« Odpověď #11 kdy: Listopad 18, 2017, 04:33:40 odpoledne »
nebo duševní pohnutí? Nějaké trable, průser, nebo potíže tam uvnitř? Jeden ze synů je atopik, takže cosi vím....

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Ekzém
« Odpověď #12 kdy: Listopad 18, 2017, 05:39:28 odpoledne »
většina atopiků je v mládí i astmatiky  tak pobyt v suchých místech je pro ně utrpením. Zdravý člověk ani neumí pochopit, jak velikým utrpaním procházejí.Synek se přistěhoval ke mně do starého domu a během jednoho roku přestal používat to čuchátko ve spreji. A to končil mnohokrát ročně na pohotovosti se záchvaty. Vyzkoušeli jsme naprosto vše a vynikající výsledky dělá pobyt v jeskyních,  u moře a vyčištění nánosů duševních zátěží po předcích.Mazání je bohužel vyhánění čerta dáblem, le jinak to zatím naše zdravotní péče neumí......

SoňaR

  • Host
Re: Ekzém
« Odpověď #13 kdy: Listopad 18, 2017, 05:56:23 odpoledne »
Mazání je vyhánění čerta ďáblem? To jako proč?  :D Kůže atopiků je obecně příliš suchá a tím i náchylnější na poškození. Promašťování jí prokazatelně pomáhá. To je jako kdybys napsal, že pobyt u moře je pro astmatiky vyhánění čerta ďáblem  ::)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Ekzém
« Odpověď #14 kdy: Listopad 18, 2017, 06:36:26 odpoledne »
Pro Anakina:
1. Pokud se ti to objevilo poprvé chce to zajít za dermatologem, aby se pokusil zjistit co je to zač.
2. Omezit stres, hodně ekzémů jsou způsobeny autoimunní reakcí, třeba nesnášíš určitou potravinu. Kamarádce se takto projevuje alergie na kasein a lepek ji to ještě zhoršuje...
3. Pokud víš, že ti pomáhá mořská voda, dopřej si solnou koupel podobnou mořské vodě. Složení si můžeš najít na stránkách mořské akvaristiky. Směs solí si pak můžeš namíchat, vše je dostupné. Nebo koupit za cca 230-280 peněz za 25 kg, což ti chvíli na čvachtání vydrží....Dávkování 1 polévková lžíce na litr vody nebo 1 kg na cca 40-50 l.
4. Co sauna? Nezkoušel jsi?
5. Co krátký pobyt na horském sluníčku? Minimálně ti vydesinfikuje povrch kůže.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Ekzém
« Odpověď #15 kdy: Listopad 18, 2017, 08:02:32 odpoledne »
no, ale  já po patnácti létech usilovného léčení zjistil, že současná lékařská věda je zcela bezzubá. Mazání mastičkama., mnohdy s kortikoidy jen potlačí reakci organismu na stres. ale to už je otázka mimo současnou lékařskou vědu, páč ta o psychosomatice nediskutuje.Takže se naakumulují problémy a ty pk vykouknou ven.Pobyt u moře je stejně efektivní, jako pobyt v solné jeskyni. Sám jsem pod domem v jeskyni vybudoval solnou jeskyni z polské a himalájské soli. Klouček se po dospělosti odstěhoval a potíže má pouze tehdy, když se u něj nahromadí potíže v hlavě.Prošel gemmoterapií, s velikým pokrokem, když mu bylo třináct prošel etikoterapií i s matkou a i když byl z nejtěžších atopiků, dnes žije nprosto obyčejný život.Mastičky jen potlačí potíže a ty s kortikoidy ubližují více, než pomohou, jen to není poznat.Sůl a vlhký vzduch jsou dvě věci, které velmi pomáhají...

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Ekzém
« Odpověď #16 kdy: Listopad 18, 2017, 09:00:36 odpoledne »
Hej, to je pravda. Je ťažké zo života vynechať stres a civilizáciu. Ale kto chce dnes žiť skromne, spokojne a zdravo?
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Ekzém
« Odpověď #17 kdy: Listopad 18, 2017, 09:32:35 odpoledne »
dekuji za rady. ono se prave moc toho nezmenilo, myslim psychycky nebo tak.
delal sem si chili kuru, asi 4mesice, a citim sem jak to se mnou lomcuje, jak se obcas cukaji zili a tepa krev, uvolnujou se sracky asi. Tak mne napadlo jestli ten souvis neni s uvolnovanim cev nebo tak. chili sem utnultak dva tydny  a nic exem roste dal.
skromne, ono skromne to jde, ale obcas mas pocit ze ses tezky verici nebot vis a ses si jisti ze se dokcas dalsi vyplaty.....
ale sou ted dve fakt male deti, tak neni ani peniz ani cas volny si nejak odpocinout.
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Ekzém
« Odpověď #18 kdy: Listopad 18, 2017, 09:44:45 odpoledne »
Hej, skromnosť nie je tiež všetko. Ty to nehrotíš až do extrému? Ja keď zjem len zeleninu, tak na druhý deň pláva v záchode nestrávená, ako polystyrén. To mi vraví, že telo si z toho moc nevzalo. Ale možno nemám k tomu len vybudovanú žalúdočnú mikrofloru. Ale možno nie sme od prírodu len vegoši, ako to občas niektorý tvrdia.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Ekzém
« Odpověď #19 kdy: Listopad 18, 2017, 09:45:33 odpoledne »
A o tom to je.Každej potřebujem světlo na konci tunelu....Škoda, že jsem tu sůl dávno prodal, ale je to velmi dlouhodobý proces, kloučkovi pomáhalo mazání z konopí, ale né to povolené., ale to nepovolené, kdy uvaříš ve směsi sádla, bambuckého másla, včelího vosku prvotřídní bambule indického konopí ve výborné kvalitě. ale to nefunguje samozřejmě jen jako dermatikum, ale synergicky vstřebáváním kůží a tonizací duše......Škoda že nemůžeš k moči, ale pokud umíš s topným kabelem, můžeš si postavit flotační nádrž  provozovat flotační terapii za pár kaček s úžasným efektem v himalájské soli.Všechno jde, když se chce......

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Ekzém
« Odpověď #20 kdy: Listopad 18, 2017, 09:55:31 odpoledne »
Najprv by to ale chcelo zistiť príčinu. Pokus-omyl môže byť cesta nekonečná.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Ekzém
« Odpověď #21 kdy: Listopad 18, 2017, 10:00:10 odpoledne »
ale kluci. jednou sem ten exem mel a zbavil sem se ho. ted po asi 4 letech se ukazal znovu, tak hledam pricinu.  skromnosti to nebude, kdyz mi exem prestal tak sem podstatne skromnejsi nez ted. a nevim to ze clovek chodi do prace, kde ma normalni mzdu, a zena je materskej a ked to sectes a vydaje se rovnaji prijmum, tak na tom neni nic spatneho, takhle zije hodne lidi a je to zpusobeno dvoma malima detmi nicim jinim...
solnou jaskynu, inu  mariankach sem nasel, asi se tam zastavim, este sem tam nebyl. ale za sus to stoji... dik za tip
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Ekzém
« Odpověď #22 kdy: Listopad 19, 2017, 08:19:13 dopoledne »
bolerka. nekde sem to psal.... ty testy na pritomnost protilatek nepotrvzuji bolerku, takze muj doktor mi rekl ze mam bolerku a ja sem dva roky po sobe na antibiotika doma lezet. tento rok mne chytlo zase a nejak se mi to nezdalo a nesel sem k nemu a zacal sem premyslet o tom jestli to neni jen nejaky reuma na zadech nebo tak neco. namazal konskou mast a je to pryc. prichazi to vzdy na podzim. kdybych mel bolerku tak ty problemy se zhorsuji, jedini priznam bolerky byla jen ta bolest zad, kycli na podzim, vzdy  zari. doktoorovy to stacilo na jasnou diagnozu. Takze s tim bych to nespojoval..... nejdrive sem to spojoval s tim chili ale zatim se to nelepsi...
asi vyradim oblibeneho jednoho panaka bylinkoveho likeru na zaludek denne. ale este pockam...
ono je este co pritvrzovat....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Ekzém
« Odpověď #23 kdy: Listopad 19, 2017, 10:07:18 dopoledne »
Ty antibiotika dokážou i pořádného chlap zkrentit, je to pěkný svinstvo.A měl bys pít podle barvy moči, by byla světlejší.
 

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Ekzém
« Odpověď #24 kdy: Listopad 27, 2017, 09:58:35 odpoledne »
takze jeste jinak. exem jede na plne pecky zatim nezabralo nic. do toho sem nejak skolaboval a obtize pretrvavaji, u doktora se ceka na podrobne vysledky na chlamidie (plicni)a boleriozu.... tak je to tu zpaptky.... to budou vanoce
kdo chce kam, pomožme mu tam

SoňaR

  • Host
Re: Ekzém
« Odpověď #25 kdy: Listopad 27, 2017, 10:06:25 odpoledne »
Držím palce, ať je brzy líp.

Megimaj

  • Host
Re: Ekzém
« Odpověď #26 kdy: Únor 15, 2023, 10:36:30 odpoledne »
 Kůže je jako pomocný orgán k detoxikaci těla když to nestíhají játra. Řekla bych že tělo s ekzémem je hodně zanesené toxíny a vnitřní dlouhodobá detoxikace je základ, masti nejsou řešením. Pomohla by i mechanická očista střev na kterých ulpívají nečistoty- klystýr /vlastní urina ,byliny, bio káva/ .Dnes jsou toxíny všude ,ve vzduchu ,jídle, kosmetice ,lécích,alkohol,cigarety, elektrosmog,"toxický" lidé v okolí. Přes kůži "pláče"nejen tělo ale i duše.