Autor Téma: Kupředu do minulosti - ketonová dieta  (Přečteno 858 krát)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Kupředu do minulosti - ketonová dieta
« kdy: Březen 24, 2015, 08:24:59 odpoledne »
Právě jsem si poslechnul dnešní vysílání Kupředu do minulosti, rozhovor s Milanem Calábkem o zdravých potraviných, civilizačních chorobách a tak dále.. Sice to s prepperstvím až tak nesouvisí, ale vlastně souvisí.. Je důležitý být zdravý, nejen po PA ale i před ním..

Vřele doporučuji poslechnout si to, nejlépe oba díly:

1) http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti/_zprava/strucny-slovnik-pojmu-k-rozhovoru-s-panem-milanem-calabkem--1467730

2) http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti/_zprava/parkinson-alzheimer-rakovina-cukrovka-milan-calabek-radi-jak-tyto-nemoci-lecit-prirodnimi-latkami--1467735

a hlavně, před poslechem každého dílu si přečíst povídání na webu toho pořadu a také doporučuji si poslechnout loňskou sérii Víme, co jíme I až III a Opravdu víme, co jíme?

http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti/_zprava/vime-co-jime-i-dil-jake-latky-jsou-v-potravinach-nejskodlivejsi--1419414

Fakt mne ten pořad uchvátil..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Re:Kupředu do minulosti - ketonová dieta
« Odpověď #1 kdy: Březen 24, 2015, 09:26:18 odpoledne »
Taky se mi líbí...poslechla jsem některé díly...včetně toho s Milanem Calábkem...a věřím mu každé slovo...

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Re:Kupředu do minulosti - ketonová dieta
« Odpověď #2 kdy: Březen 24, 2015, 09:57:58 odpoledne »
asi zkusím tu jeho ketonovou dietu, co na to říká Ormien?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Re:Kupředu do minulosti - ketonová dieta
« Odpověď #3 kdy: Březen 24, 2015, 11:50:49 odpoledne »
Mám obavy, že na posouzení tohoto už mé silně zvětralé znalosti nestačí a momentálně bohužel není čas se do toho zanořit hlouběji. Zkusme se na to podívat z jiného než biochemického pohledu:
- v máslu jsou antibiotika, řada pesticidů, kterými se ošetřují krmiva (tam se na nějaký ten litřík RoundUpu nehledí) a hormony, které se podávají dojnicím;
- v sádlu budou antibiotika a pesticidy taky (dobré prase všechno spase);
- rybí tuk je bezpochyby vylepšený spoustou toho svinstva, co se lije do moří a vyluhuje z plastových odpadů, a možná i nějakými těmi těžkými kovy;
- avokádo je cizokrajné, čili jeho transport k nám není zrovna ekologický a jeho pěstování určitě přispívá ke kácení pralesů stejně jako pěstování makadamových ořechů;
- k palmovému tuku si pamatuju, jak proti němu kdosi brojil, i když už se mi nevybavuje, co s ním měl za problém (už mi všechny problémy začínají jaksi splývat) - tuším že jej obviňoval z celulitidy;
- kokosový olej se v poslední době propaguje tak zuřivě, že mě jímá podezření, jestli za tím není nějaká komerce
- a o mandlích jsem se nedávno dočetla, že je v USA ošetřují jakýmsi svinstvem (nějakej glykol), aby nebyly zdrojem salmonelózy (poněkud postavené na hlavu, ale v USA už mě asi nepřekvapí vůbec nic...).
Zbývají mi vejce od mých slepic a se dvěma vejci na den jsem si jistá, že bez problémů zhubnu:)

Na základě této jednoduché matematické úvahy bych tu dietu klidně vyzkoušela, kdybych nebyla mlsná jak koza...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Re:Kupředu do minulosti - ketonová dieta
« Odpověď #4 kdy: Březen 27, 2015, 03:16:59 odpoledne »
Ta ketonová dieta mi vrtá hlavou, časem se k tomu určitě vrátím. Do té doby jen jedna připomínka: nezapomínejme, že neneseme odpovědnost jen za sebe, nýbrž i za svou střevní mikroflóru. A ta si s tuky a oleji v tomto rozsahu poradí jen těžko (tuky a oleje se nikdy nevstřebají úplně, část projde), resp. pro ni je tato dieta dlouhodobě likvidační. Protože ale tihle kamarádíčci mj. chrání své bydliště (tedy nás) před invazí cizích bacouchů, vytvářejí pro nás stavební kameny používané naším imunitním systémem k obraně před nevítanými hosty a vůbec jsou děsně užiteční, snažila bych se je nějak chránit nebo aspoň něčím krmit - třeba přidáním čisté celulózy k této dietě (např. jablečná vláknina, otruby apod.). Omezí se tím i projímavé účinky tuků na míru, která nebude organismu nebezpečná.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Kupředu do minulosti - ketonová dieta
« Odpověď #5 kdy: Březen 27, 2015, 03:34:07 odpoledne »
Hup - přemístěno do Stravy a tekutin  @--> <3 <3 <3 @--> Budu vděčný za jakákoliv moudra..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)