Autor Téma: MUDr. Jan HNÍZDIL  (Přečteno 4690 krát)


štika

  • Host
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #1 kdy: Říjen 23, 2014, 11:09:42 dopoledne »
Rakovina je zrcadlem naší společnosti
DEFINICE RAKOVINY:
Člověče, změnil jsi vzduch, teď ho dýcháš.
Změnil jsi vodu, teď ji piješ.
Změnil jsi půdu, teď jíš potraviny, které z ní vzešly.
Znečistil jsi mezilidské vztahy a teď v nich žiješ.

A TEĎ UŽ SE PROBOHA ZASTAV, NEBO KONČÍŠ.



Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #2 kdy: Říjen 23, 2014, 03:01:14 odpoledne »
Pan doktor je borec...hltám jeho přednášky, články...Člověk s velkým Č a na pravém místě.

http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=22443

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #3 kdy: Říjen 23, 2014, 03:45:36 odpoledne »
Pan doktor je fajn, ale má, na můj vkus, příliš blízko k bratrstvu Pravdy a Lásky a snad se i nechal svého času koupit od Babiše.. Jaký je jeho současný status nevím..

Tak raději jen čtu jeho články o celostní medicíně a přemýšlím, co si s těmi informacemi počít.

Jeho pojetí medicíny by potřebovalo vlastní zdravotní pojišťovnu, lékaře a pacienty. To by farmaceutické koncerny nevydýchaly.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

štika

  • Host
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #4 kdy: Říjen 23, 2014, 05:45:19 odpoledne »
Nemám moc ráda názory,-možná, snad,asi...

1) Co naznačuje, že má MUDr.Hnízdil vztah k bratrstvu Pravdy a lásky...Ráda bych věděla více o tomto názoru.
2) Nechal se MUDr.Hnízdil koupit od Babiše, aby hlásal, že jeho koncern Agrofert produkuje nezávadné potravin???  Také bych o tom ráda více věděla .

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #5 kdy: Říjen 23, 2014, 07:41:33 odpoledne »
Potřebujeme nové hodnoty...nebo staré? :-\

K zamyšlení...

https://www.youtube.com/watch?v=4G6doeEzT5Y

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #6 kdy: Říjen 23, 2014, 08:44:15 odpoledne »
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Znamy-lekar-lituje-Kez-by-mohli-byt-dva-prezidenti-Vedel-bych-248763

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-je-gangster-Ale-cti-zasady-pise-Hnizdil-214278

Však píšu, že se snažím důsledně oddělovat páně Hnízdilovu celostní medicínu od jeho veřejného působení. Chystám se k němu jako pacient. Uvidíme.

Podporou Fišerové a Randáka u mne moc nezískal.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #7 kdy: Říjen 24, 2014, 09:10:07 dopoledne »
S panem Hnízdilem to je jako s českou kulturní frontou. Jsou to báječní lidé, které máme rádi, ovšem jejich montování do
politiky je až na vyjímky nešťastné.

Pan Hnízdil jde proti proudu a propaguje zdravý životní styl a přírodní medicínu. U mě určitě super člověk.

štika

  • Host
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #8 kdy: Říjen 24, 2014, 09:23:16 dopoledne »
Ano, nemám ráda, když se lékaři pletou do politiky. Ničemu nepomůžou a spíš poškodí sebe a i medicínu.  > :( :(

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #9 kdy: Říjen 24, 2014, 10:41:58 dopoledne »
Ano, ani já nemám rád, když se cpou doktoři do politiky. Vlastně nemám rád nikoho, kdo se cpe do politiky,protože v mých očích klesá kamsi dolů.. Bohužel, politika se stala božstvem, které rozhoduje úplně o všem.I o tom, zdali se lidé budou radovat, nebo skřípat zubama. A protože Hnízdil je praktikující celostník, tak chápe, že ryby smrdí od hlavy a že by možná mohl přiložit ruku k dílu.
Má dar, vidět souvislosti z venčí , umí svůj úhel pohledu vymanit z masového kontextu, což z něj dělá mého téměř příbuzného.
Bohužel, je sám, takže změna od něj nevzejde a setrvačnost současného xindlsystému vydloube oči nejednomu rekovi.
Jinak je fajn, máme společnou filozofii, že utrápení lidé umírají dříve.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #10 kdy: Říjen 24, 2014, 11:11:01 dopoledne »
Tak to u tebe máme s Maravem hodně blbé..

Já jsem už přešel do stavu, kdy odmítám usednout za stůl, kde se hraje cinknutými kartami, míchá a rozdává podvodník a při každém rozdávání stopí všechny trumfy do rukávu. Uvědomuji si limity tzv. demokracie a tak jsem se rozhodnul angažovat jen v komunální politice.

Marav je na tom podobně.

Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #11 kdy: Říjen 24, 2014, 11:50:29 dopoledne »
tak dobrá, komunální politika budiž. ale i tam se přerozdělují peníze a boj se zlem je tak zdlouhavý a nerovný.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #12 kdy: Říjen 24, 2014, 12:08:33 odpoledne »
Navíc, jak chceš dělat obecní politiku řádně, když chodíš do práce, budeš dělat komunál a třebas něco budovat... A rodina a koníčky? A co přátelé, budeš na ně mít dost času? 

Offline PetrPlytky

  • ***
  • Příspěvků: 6
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #13 kdy: Listopad 02, 2014, 11:29:47 odpoledne »
Nebudeš.
Otevírám brány skeldalu.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #14 kdy: Listopad 03, 2014, 06:01:10 dopoledne »
Ale budu, na všechno mám své lidi :D

Čas si buď najdu, nebo si ho udělám..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #15 kdy: Listopad 03, 2014, 06:04:46 dopoledne »
Saladin umí vyrábět čas. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #16 kdy: Listopad 03, 2014, 07:46:30 dopoledne »
Umím.. Závidíš?!
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #17 kdy: Listopad 03, 2014, 08:05:52 dopoledne »
Umím.. Závidíš?!
Si piš. Potřeboval bych. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #18 kdy: Listopad 03, 2014, 10:06:08 dopoledne »
Neztrácej čas hloupostmi :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline spartan

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 255
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #19 kdy: Březen 23, 2015, 11:01:37 odpoledne »
https://www.youtube.com/watch?v=4G6doeEzT5Y

Jan Hnízdil - Nemocný systém.
Tento system je nereformovatelny... a vecsina ludi tiez  ::)
Ale je dobre vidiet,ze si to coraz viac ludi uvedomuje.
Pripravuj sa na najhoršie,očakávaj najlepšie.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #21 kdy: Duben 17, 2015, 08:51:39 odpoledne »
Pan hnízdil upozornil na jednu věc, která není obecně uznávána jako princip, ale já se bojím, že platí: Pokud se obě strany se stupňující intenzitou začnou připravovat armádu, tak časem dojdou do chvíle, kdy už se nebude rozhodovat jestli válka vypukne, ale bude se jen rozhodovat kdy, kde a proč.
Podobná situace byla před první světovou válkou. Sto, sto pět let poté si to možná zopáknem. Politici jsou občas na blití. (Omlouvám se za pejorativní slovo, ale zvracení by do té věty nepasovalo)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #22 kdy: Duben 17, 2015, 08:54:56 odpoledne »
Nezbývá, než doufat, že doba uřvaných obamů, vytlemených sobotků a kretilních zaorálků skončí a začne doba moudrých panů Hnízdilů, Cindlerů a Seneců.
Je třeba být v pozoru a kdyby nám někdo chtěl děti vyrvat z náručí, okamžitě emigrovat.
Okamžitě zavřít politiky znesvářených zemí do klecí, aby si to tam mezi sebou vyříkali a netahali nás do svých válečných choutek.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #23 kdy: Duben 17, 2015, 09:21:21 odpoledne »
To by mne zajímalo, jak by dopadnul souboj Porošenko vs. Putin. Asi by proti němu raději nasadili Klička :D

Vzhledem k tomu, že Putin přepere i Chucka Norrise, mohl by to být zajímavý zápas..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #24 kdy: Duben 17, 2015, 09:25:13 odpoledne »
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #25 kdy: Duben 17, 2015, 09:53:37 odpoledne »
Jo, ten souboj v blátě mne také napadnul, když jsem to psal.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #26 kdy: Duben 21, 2015, 04:17:40 odpoledne »
Desatero Jana Hnízdila

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #27 kdy: Listopad 25, 2016, 12:51:21 odpoledne »
V dnešních Lidovkách vyšel rozhovor s Dr. Hnízdilem. Tedy - začátek rozhovoru, pro dočtení jsem  koupila el. verzi.
 http://www.lidovky.cz/aby-clovek-porozumel-politikum-mel-by-mit-zaklady-psychiatrie-rika-hnizdil-1bq-/lide.aspx?c=A161125_074346_lide_bri

Kdo má zájem tak SZ @-->

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #28 kdy: Listopad 25, 2016, 01:20:32 odpoledne »
To hnízdilovo desatero do kamene vytesat, tak, jako to boží....je to svělej člověk

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #29 kdy: Listopad 25, 2016, 01:24:20 odpoledne »
U pana Hnízdila je poslední dobou problém že někteří lékaři asi špatně chápou jeho tvrzení o psychikou vyvolaných nemocech tak doslovně, že spousta pacientů jsou pro ně simulanti u kterých je problém jen a jen v hlavě. Moje žena si to prožila hned několikrát. Naštěstí s postoj zlepšuje a rehabilitační doktoři si při kontaktu s ní jen vlezou na google, aby zjistili co daná nemoc znamená.

Jinak to desatero je fajn

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #30 kdy: Únor 25, 2017, 12:06:01 odpoledne »
Léčí se někdo osobně u MUDr. Hnízdila? Zná ho někdo do té míry, aby mohl říci že to, jak vystupuje na veřejnosti, není jen chytrá póza? Já četl 2 jeho knížky, viděl reportáže a poslouchal rozhovory....a myslel jsem si, jaký že to není úžasný člověk. A pak jsem mluvil s člověkem, kterého znám dobře 17 let, jezdil k němu z Perníkova až do Třeboně...hodina sezení jako u renomovaného právníka a choval sde k němu arogantně a jako hulvát....Nemám nejmenší důvod tomu člověku nevěřit, se svými zdravotními komplikacemi kolen a kyčlí trpí již řadu let a užil si své. A tak vznáším tento dotaz, zda tomuto lékaři, nyní populární a známé osobě, nestoupla sláva do hlavy a pacienti mu již nejsou na obtíž. Pokud jej někdo zná osobně, ideálně s ním pracoval, budu rád za jeho názor.

Offline kmet

  • ***
  • Příspěvků: 124
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #31 kdy: Únor 25, 2017, 01:43:32 odpoledne »
Já ho neznám ani osobně, a nic jsem od něj nečetl, jen tak občas něco zaslechl a přečetl si tu normálně dostupnou část toho článku v LN.

Hodně toho co říká asi souhlasí, každopádně se mi to tak jeví. S jeho kritikou politiků ale souhlasit nemůžu. Proč: špičková politika je tak zvláštní povolání, že "normální člověk" by v té branži neměl nejmenší šanci. Buď politik má ten požadovaný psychický profil od narození, to je asi ta horší varianta, a nebo si to musí natrénovat.

On "musí" být také "bezohledný","psychopatický", protože zpravidla neexistuje řešení, které by způsobilo jen dobro. Někdy jsou i jen dvě špatná řešení. On ale musí rozhodnout, on nemůže (tak jako já občas) nepříjemná rozhodnutí odkládat tak dlouho, až se věc "vyřeší" sama. A musí mít své emoce pod kontrolou, jinak to prostě nejde. Hysterickej záchvat není řešením ale koncem kariéry a celoživotního snažení. Za to je placen a pro to je volen.

Takže s jeho dálkovou analýzou politiků takto nesouhlasím. Bral bych to snad, kdyby nabízel nějaké praktikovatelné řešení. (Snad ho někde nabízí a já ho jen neznám.) Bez toho mi to přeci jen připadá trošku "populistické", možná i komerční, protože to dnes zaručuje velikou publicitu a dobře vytíženou praxi. 

PS: Typickým příkladem té "dobré", "nepsychopatické" politiky byly podle mne některé rozhodnutí V.H. - například to, přestat vyrábět zbraně, protože to je "nemorální". Zbraní je ve světě pořád dost, jen je prostě vyrábějí jiní.

PS: nemám moc rád názory, "tak to je, tečka, 100%". Protože tak to nikdy není, na 100% ;-)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #32 kdy: Únor 25, 2017, 02:23:27 odpoledne »
Ano, pokud něco neznáme, nemusíme tomu věřit. To je normální.Stav duševního rozpoložení má zcela zásadní vliv na velikou spoustu chorob, to chápe každý, takže hnízdilův směr je funkční, na tom nelze nic okecat.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #33 kdy: Únor 25, 2017, 03:36:00 odpoledne »
PS: nemám moc rád názory, "tak to je, tečka, 100%". Protože tak to nikdy není, na 100% ;-)

Někde jsem četl citát kohosi slavného, ve kterém se říká, že je třeba vždy následovat lidi, kteří hledají pravdu, ale co nejrychleji utíkat od těch, kteří už ji už našli..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline kmet

  • ***
  • Příspěvků: 124
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #34 kdy: Únor 25, 2017, 04:11:44 odpoledne »
Nevím přesně, jestli mám Votroubkův komentář vztahovat na můj, protože jsem o souvislostech mezi psychikou a nemocema vůbec nic nepsal. Ty samozřejmě existují, a jsou zcela zásadní. O tom vím své, netřeba diskutovat.

Na druhé straně se mi ale opravdu velmi nelíbí, jakými metodami se Dr.Hnízdil třeba snažil dotlačit Klause k podpisu Lisabonské smlouvy. Omluvil se už?

Je docela snadné mít někde pravdu, a jinde se strašně mýlit. Co do charakteru mne Dr.Hnízdil nepřesvědčil a proto ho také podezírám, že jde u jeho podlého politikaření s dálkovými diagnózami o marketing. Ostatně, i mezi velikými lékaři se mohou vyskytovat psychopati. Doporučuji Dürrenmatta - Fyzikové.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #35 kdy: Únor 25, 2017, 04:35:05 odpoledne »
To ne, o hnízdilovi vím, že bojuje s nemocemi, ostatní mne vůbec, ale vůbec nezajímá a ani to netuším. Jestli se někde angažuje mimo zdraví, to fakt netuším, to už je úděl známých tváří, že se vyjadřují ke všemu možnému. To my taky, ale nikdo nás necituje......

Samotář

  • Host
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #36 kdy: Únor 25, 2017, 04:38:22 odpoledne »
Kmete, mohu Ti poskytnout knížku Zaříkávač nemocí od dr. Hnízdila. Je to přehled jeho názorů na léčení, medicínu, přes politiku po duchovno.

Dostal jsem ji, a protože to byl dárek, ze slušnosti přečetl. A dalo mi dost přemáhání, knížku dočíst. Léčit bych se u něj nechtěl.

Celostní medicína je určitě dobrý přístup. A psychiku pacienta zohledňuje každý lékař. Samozřejmě pokud na to má čas a také právě aktuálně náladu.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #37 kdy: Únor 25, 2017, 07:27:50 odpoledne »
Já jsem udělal dobrou zkušenost s jednou lékařkou z nestátního zdravotnického zařízení v Praze. Je to MUDr., tedy, skutečná lékařka, což znamená paní s právem vypisovat "recepisy". Má svou praxi a jednou týdně přijede do Prahy ordinovat..

Setkáváme se na cca 1,5 hodiny, zhruba jednou za 6-8 týdnů. Probereme co se dělo od minulého sezení, pořešíme pár aktuálních věcí a najdeme, co by se mělo řešit příště - dostanu domácí úkol na příště a podle složitosti toho domácího úkolu naplánujeme další sezení.

Tedy, jak píše Samotář, psychiku pacienta zohledňuje každý lékař, pokud má čas a náladu. Když si čas a náladu zaplatíš, tak to funguje, protože i paní doktorka chce žít, koupit si parfém, nějaký hadřík nebo kabelku, stejně jako já chci, například aktuálně nabušený "paragánský ruksak".

Rozkryli jsme na pouhých dvou sezeních 30 let starý problém chronické únavy, a vyřešili. Nedostávám žádné prášky, nepotřebuji je.. Velmi efektivní medicína. Jen na ní nevydělávají farmaceutické koncerny. Jde o to slušně zaplatit lékaře. Buď mu zaplatíš rovnou a zainteresuješ ho na tvém léčení, nebo spíše, na tvém zdraví, nebo ho "zaplatí" farmaceutický průmysl a zainteresuje ho na tvé nemoci.. Jak říká strýček Valerij Viktorovič, je to velmi prosté.. Těším se, až si zase budu moci s paní doktorkou popovídat.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline kmet

  • ***
  • Příspěvků: 124
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #38 kdy: Únor 25, 2017, 08:09:11 odpoledne »
Jestli se někde angažuje mimo zdraví, to fakt netuším, to už je úděl známých tváří, že se vyjadřují ke všemu možnému. To my taky, ale nikdo nás necituje......

Jasně Votroubku, ale naštěstí stačí počkat, až budeme opravdu slavní. Pak nám budou redaktoři volat ve dne v noci a my nestačíme vymejšlet moudrosti ;)

Offline kmet

  • ***
  • Příspěvků: 124
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #39 kdy: Únor 25, 2017, 08:47:40 odpoledne »
Kmete, mohu Ti poskytnout knížku Zaříkávač nemocí od dr. Hnízdila. Je to přehled jeho názorů na léčení, medicínu, přes politiku po duchovno.
....

Díky Samotáři, moc se ale do té knížky nehrnu. Jsem skeptickej, že tam najdu něco opravdu překvapujícího nového, a když píšeš že ses musel přemáhat, tak tomu tak určitě bude.

V Německu tohle už je téma několik desetiletí, cpou to do člověka mediálně horem dolem, ale u normálních doktorů to je to samé jako tady. Jediný rozdíl vidím v tom, že tam se "zákazníky" zacházejí s větším respektem, protože je doktorů hodně a pacientů na ten počet relativně málo. (Tedy ve městech, ty mladé to táhne do měst a na vesnicích ti staří vymírají.)  Tady je to rustikálnější, ale zase tak nějak otevřenější, méně pokrytecké. Tam i tady ovšem mají v kebulích nacpané hlavně všelijaké prováděcí předpisy pojišťoven a jejich ceníky. A tak také pozorně sledují vteřinovou ručičku hodin a přemýšlejí, kolik jim zbyde po zaplacení nájmu / hypotéky a všech poplatků.

Budu se muset Saladina zeptat na tu jeho doktorku - něco takového jsem už dlouho po internetu hledal, ale zatím bezvýsledně.
 
 

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #40 kdy: Únor 25, 2017, 11:55:51 odpoledne »
Léčí se někdo osobně u MUDr. Hnízdila? Zná ho někdo do té míry, aby mohl říci že to, jak vystupuje na veřejnosti, není jen chytrá póza? Já četl 2 jeho knížky, viděl reportáže a poslouchal rozhovory....a myslel jsem si, jaký že to není úžasný člověk. A pak jsem mluvil s člověkem, kterého znám dobře 17 let, jezdil k němu z Perníkova až do Třeboně...hodina sezení jako u renomovaného právníka a choval sde k němu arogantně a jako hulvát....Nemám nejmenší důvod tomu člověku nevěřit, se svými zdravotními komplikacemi kolen a kyčlí trpí již řadu let a užil si své. A tak vznáším tento dotaz, zda tomuto lékaři, nyní populární a známé osobě, nestoupla sláva do hlavy a pacienti mu již nejsou na obtíž. Pokud jej někdo zná osobně, ideálně s ním pracoval, budu rád za jeho názor.

Ohromeni jeho knihami jsme u něj s manželem před pár lety byli řešit nějaké zdravotní problémy. Pokud jsi v životě o psychosomatice neslyšel a nikdy ses nezkoušel zamyslet nad příčinami toho co tě trápí a vše řešil vždy jen sezobnutím prášku, pak ano, bude pro tebe jeho přístup jiný, možná i přínosný. Pokud jsi ale cokoli z toho už předtím dělal, bude to pro Tebe přinejlepším zbytečné. Mnohem lepší péči ti dá jakýkoli dobrý terapeut, který je ochoten si s tebou o tvých problémech povídat a umí se dobře ptát. Myslím, že už tenkrát mu lezli lidi krkem. Za mě palec dolu (jaktože tady není?).
Vždyť jsem to říkala..

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #41 kdy: Únor 26, 2017, 05:11:58 dopoledne »
Je mi nesympatický, nešel bych k němu..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #42 kdy: Únor 26, 2017, 07:26:09 dopoledne »
Děkuji Báro. Já mezitím přes kamaráda mluvil s ortopedem, který s ním dříve pracoval a zaučoval jej na atestaci. Nebudu šířit nic, co nemohu případně dokázat (ostatně to není ani dnes důležité), ale souhrnem ti dávám za pravdu. I dříve ho lidé obtěžovali, což je u doktora z mého pohledu podstatný problém.

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #43 kdy: Březen 28, 2018, 01:09:23 odpoledne »
Zde je má troška do mlýna, týkající se MUDr. Hnízdila. Jednou jsem u něj byl na hodinové sezení, stálo to 1000 kč ta hodina, ale vykopnul mě po 40 minutách s tím, že se už nemáme o čem bavit. Řekl mi, že mám denně jezdit hodinu na kolečkových bruslích do práce a zpět. Za mě teda opravdu nee.

Offline Gabina Horakova

  • ***
  • Příspěvků: 8
  • Život je Smrt. Smrt je život.
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #44 kdy: Říjen 14, 2018, 10:15:03 odpoledne »
I ja mam zkusenost s Dr. Hnizdilem. Posilala jsem mu opakovane email, ve kterém jsem ho zadala o jeho osobní názor na problematiku hladovění (pústy) a diabetu 1.typu na inzulínu a zároveň jsem ho zadala o datum jeho volného termínu k vyšetření.
Ani na jediný email se mi nesnažil odpovědět a po 3 týdnech čekání mi do telefonu sdělil, že volám opravdu pozdě a že je to marně, v případě diabetu 1.typu, že jsem se měla snažit dříve, když nemoc  byla v zárodku.
Za mě palec dolů.

SoňaR

  • Host
Re: MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #45 kdy: Říjen 14, 2018, 10:41:34 odpoledne »
Tak asi pan Hnízdil něco o cukrovce 1. typu ví a tedy i ví, že by s tím nic nenadělal a to by mohlo narušit jeho pověst. No a není potom jednodušší hodit veškerou zodpovědnost na pacienta?

Offline androidprepper

  • ***
  • Příspěvků: 167
Re:MUDr. Jan HNÍZDIL
« Odpověď #46 kdy: Prosinec 18, 2020, 12:37:28 odpoledne »
Rakovina je zrcadlem naší společnosti
DEFINICE RAKOVINY:
Člověče, změnil jsi vzduch, teď ho dýcháš.
Změnil jsi vodu, teď ji piješ.
Změnil jsi půdu, teď jíš potraviny, které z ní vzešly.
Znečistil jsi mezilidské vztahy a teď v nich žiješ.

A TEĎ UŽ SE PROBOHA ZASTAV, NEBO KONČÍŠ.

Moc pěkně napsáno. To je důvod, proč je apokalypsa nevyhnutelná. Zůstává jen otázka, jestli bude apokalypsa rychlá nebo pomalá, ale bude na 100%.
A ani ekologiští aktivisté na věci nic nezměnili, protože oni se nezajímají o půdu, o vzduch, o vodu, oni se zajímají jenom o globální oteplování.