Autor Téma: Červená řepa  (Přečteno 8875 krát)

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Červená řepa
« Odpověď #50 kdy: Říjen 14, 2014, 09:05:55 odpoledne »
Vodu nesolím...vařím ji ve slupce a pak loupu...nebo někdy peču v troubě v alobalu a pak loupu...

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Červená řepa
« Odpověď #51 kdy: Říjen 14, 2014, 09:24:49 odpoledne »
Vzpomínám si jak to babička jednou zkoušela nějak péci na plechu pod alobalem společně s bramborami a tvarohem. Ale už si vůbec nepamatuji jak to dopadlo. Dneska si říkám, že to muselo být hodně divoké. :-) Nemusí člověk zase zkoušet všechno.  ;)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Červená řepa
« Odpověď #52 kdy: Říjen 14, 2014, 09:34:06 odpoledne »
Solí, a řepu je dobré vařit se slupkou a z uvařené sjede téměř sama. Já červenou řepu, na jemno nastrouhanou s jablíčkem, hruštičkou, jablečným křenem, a pokapat tykvovým olejem.
To avokádo musím vyzkoušet, kámoš to zkoušel uvařené s jogurtem, banánem a sekaným ořechem a měl  to dobroucký.
Hergot, já se zařekl, že o jídle večír psát nebudu, vypadám pak jak foxteriér, a pošilhávám po ledničce.....
Taky s jogurtem a česnekem, najemnounko nastrouhaná a namazaná na topinku, a taky s trochou nastrouhaného celeru a hodně česnekem, pár kapek olivového oleje.... Kruci, příští tejden musím  do verony, musím si dovézt brčálově zelený olejíček...
Ten u nás je málo brčálový a málo čpí.
A taky nasladko, jako moravské zelí, trochu kmínu a trolínek tmavé jíšky, K tomu tu husu co mi  jich trajdá na zahradě a..... nikdy nemůžu zhubnout. 
S červenou řepou...

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Červená řepa
« Odpověď #53 kdy: Říjen 14, 2014, 09:36:39 odpoledne »
Tak ¨si vyber, solit nebo nesolit......

štika

  • Host
Re:Červená řepa
« Odpověď #54 kdy: Říjen 15, 2014, 07:36:17 dopoledne »
Výborná je také nastrouhaná syrová červená řepa s křenem a majonézou.
Když topím v kachlácích, peču červenou řepu zabalenou v alobalu. Je výborná i samostatně jako příloha nebo pokrájená na kostičky do různých salátů.
Mám úspěch i s bramborovým salátem a řepou. Dělám jako normální bramborový salát, jen brambory s řepou jsou v poměru 1:1.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Červená řepa
« Odpověď #55 kdy: Říjen 15, 2014, 08:12:33 dopoledne »
Ano, je to řepa salátová, takže určitě do všech salátů. Sám dělám zapékané.... zapékanec, kdy dám do pekáče cokoli, co najdu ze zeleniny a třebas i brambory, nasekám nějaké maso, klidně i bez, okořením nějakým kořením, klidně i jen sůl, trochu smetany či sýra nakonec, klidně i bez, nebo hočici rozmíchanou v zakysané smetaně, nebo i nasekanou bazalku a dám to zapéct.
Miliony receptů neřeším, vždy dle fantazie a co je zrovínka po ruce.Naposledy jsem se vrhnul na lichořeřišnici a nasekal lístky, co mají šmak jako kapary a taky si nikdo nestěžoval.
Bramborovej salátek s řepou a domácí majonezou a hromadou jemně nakrájené cibulky a nakostičky jablíčko, božínku.....
A taky do zeleninového eintopfu, aby v tom lžíce stála, to taky hodně řepy....

štika

  • Host
Re:Červená řepa
« Odpověď #56 kdy: Říjen 15, 2014, 08:44:00 dopoledne »
No a nedá mi to nevzpomenout si na výborný boršč s červenou řepou. :)

štika

  • Host
Re:Červená řepa
« Odpověď #57 kdy: Říjen 15, 2014, 07:03:08 odpoledne »
Dostala jsem recept na chipsy z červené řepy. O víkendu na chalupě vyzkouším. :)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Červená řepa
« Odpověď #58 kdy: Říjen 15, 2014, 09:17:18 odpoledne »
Také jsem dnes tři červené řepy koupil, vymyslím co s nimi..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

chpslst

  • Host
Re:Červená řepa
« Odpověď #59 kdy: Říjen 18, 2014, 11:20:07 odpoledne »
v Lidli mali repu po 19 centov  za 3kg balík, tak som kúpil 30kg, pre prasa...
vyvalil som zato 1,90 eura a tá rozmaznaná svina to nechce zrať. tak nás čaká asi zaváranie...

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Červená řepa
« Odpověď #60 kdy: Říjen 18, 2014, 11:23:25 odpoledne »
Táta měl kocoura - degustátora. Co nežral kocour, to vícekráte nekupoval. Třeba to tvé prase má více rozumu než ty :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

chpslst

  • Host
Re:Červená řepa
« Odpověď #61 kdy: Říjen 18, 2014, 11:30:42 odpoledne »
to vraví aj moja žena. ale to vieš, baby vždy držia spolu...

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Červená řepa
« Odpověď #62 kdy: Říjen 19, 2014, 06:53:18 dopoledne »
Dostala jsem recept na chipsy z červené řepy. O víkendu na chalupě vyzkouším. :)
napis mi prosim ta ten recept a ak si ho uz vyskusala tak aj hodnotenie konzumovatelnosti :D dakujem
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

štika

  • Host
Re:Červená řepa
« Odpověď #63 kdy: Říjen 19, 2014, 05:52:11 odpoledne »
Recept na chipsy z červené řepy pošlu. Recept mám bohužel na chalupě, ze které jsem se právě vrátila. Tak příští víkend.
Tento víkend jsem je nezkoušela, neboť v Lidlu měli akci na kachnu, tak jsem pekla ji a přitom na rošt naházela řepu v alobalu. Chipsy by se musely hlídat. A po upečení už bylo v chalupě vedro, tak jsem dál netopila. :)

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Červená řepa
« Odpověď #64 kdy: Říjen 19, 2014, 08:56:32 odpoledne »
ok budem cakat na recept,nezabudni
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Červená řepa
« Odpověď #65 kdy: Říjen 19, 2014, 09:08:52 odpoledne »
Já dělám chipsy z červené řepy tak, že oloupu řepu, naktájím na čtvrtiny a pak na plátkovacím struhadle naplátkuju. Plátky v míse osolím a okořením, třebas česnekovou solí, nebo chili práškem, nebo garam masalou, nebo čímkoli , co mne napadne. Pak to nasypu do sušičky a ráno to je křupavoučké. Nškdy se to musí protřepat a obrátit, podle toho, kolik toho nasypu, na jakou teplotu to suším a jak tlusté plátky dělám. Někdy použiju domácí sicilský olivový olej, který rozpráším opravdu jemně a vzdáleně. Musí se to dobře uchovávat, páč to rádo natáhne vodu a přestane to křupat, jedlé to je pořád.Myslím, že zdravější mlsání těžko vymyslet.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Červená řepa
« Odpověď #66 kdy: Říjen 19, 2014, 10:29:45 odpoledne »
v Lidli mali repu po 19 centov  za 3kg balík, tak som kúpil 30kg, pre prasa...
vyvalil som zato 1,90 eura a tá rozmaznaná svina to nechce zrať. tak nás čaká asi zaváranie...

A já vždycky myslel, že prase dožírá věci po člověku a ne majitel po praseti co si pašík nedá.  ;D ;D ;D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Červená řepa
« Odpověď #67 kdy: Říjen 19, 2014, 11:32:44 odpoledne »
Časy se mění a my s nimi. Zvířata mají své instinkty a dost často díky tomu nesežerou to, co by člověk snědl..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

chpslst

  • Host
Re:Červená řepa
« Odpověď #68 kdy: Říjen 20, 2014, 05:47:11 dopoledne »
otázka je kto je večšie prasa... niekde som čítal odvážnu štúdiu že človek vznikol spárením opice s prasaťom. to by všetko vysvetlovalo.  :D
nakoniec sa repa zavárať nebude, mala by vraj v pivnici vydržať, tak uvidíme...
rozhodne to bola dobrá kúpa 30kg- dve plné bedničky za 1,90E. ;)

štika

  • Host
Re:Červená řepa
« Odpověď #69 kdy: Říjen 29, 2014, 12:57:07 odpoledne »
Tak jsem dělala chipsy z červené řepy. Naposledy.
Nakrájené na plátky jsem dala marinovat:oliv.olej, česnek,pepř, sůl,voda. Pak jsem slila, osušila a dala sušit.
Druhý den nebyly křupavoučké. Ano, byly suché, ale musely se pak vyloženě "žužlat".
Takže příště ne, škoda času a práce.
Stejně mám nejraději pečenou, dá se jíst samostatně nebo z ní dělat další mňamky.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re:Červená řepa
« Odpověď #70 kdy: Říjen 29, 2014, 01:21:22 odpoledne »
v Lidli mali repu po 19 centov  za 3kg balík, tak som kúpil 30kg, pre prasa...
vyvalil som zato 1,90 eura a tá rozmaznaná svina to nechce zrať. tak nás čaká asi zaváranie...

Neviem, čo máš za prasa, ale ak prasaťu začneš vyvárať, tak máš problém, lebo surové potom nebude. Potom ti neostáva, len repu strúhať a miešať zo šrotom...
Ja sa snažím prasátka učiť od mala len na zelenom, a surovom. Dosť, že sa nezdravo stravujem ja.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

chpslst

  • Host
Re:Červená řepa
« Odpověď #71 kdy: Říjen 29, 2014, 01:24:22 odpoledne »
ja som zaťažený na Aziu, takže volba jasná-vietnamec.
sviňa žrala len trávu, jablká, hrušky...
repu ani za svet...

chpslst

  • Host
Re:Červená řepa
« Odpověď #72 kdy: Říjen 29, 2014, 01:34:08 odpoledne »
neboj už dlho nie...

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Červená řepa
« Odpověď #73 kdy: Říjen 29, 2014, 07:26:27 odpoledne »
ja mam dvoch vietnamcov a uz im striham meter.v zahrade uz nieje nic takze to maju za par
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Červená řepa
« Odpověď #74 kdy: Listopad 02, 2014, 03:54:44 odpoledne »
Jak dlouho se vaří ta zatracená česvená řepa (má průměr asi tak 8-10 cm)
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Červená řepa
« Odpověď #75 kdy: Listopad 02, 2014, 04:26:19 odpoledne »
Aspoň hodinu...raději hodinu a půl...musíš vyzkoušet...

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Červená řepa
« Odpověď #76 kdy: Listopad 02, 2014, 04:52:59 odpoledne »
take se nám zdá furt tvrdá.. dáme jí ještě půl hodiny.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

štika

  • Host
Re:Červená řepa
« Odpověď #77 kdy: Listopad 08, 2014, 04:40:48 odpoledne »
Retti, už jsi vařila polévku z červené řepy ???  Já ji jen dávala do boršče.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Červená řepa
« Odpověď #78 kdy: Listopad 08, 2014, 05:28:34 odpoledne »
Ano, vařívám krémovou...buď jen ze řepy nebo přidám mrkev či brambor...rozmixuji, zjemním smetanou...
Boršč u nás moc nejede, takže často nevařím...dělám ho z vepřového, řepy, zelí, kořenové zeleniny + koření, přidám trochu protlaku. Na boršč řepu vařím nebo peču zvlášť...a pak až přidávám do polévky.

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Červená řepa
« Odpověď #79 kdy: Listopad 30, 2014, 02:36:02 odpoledne »
To vypadá zajímavě. Můžu takový dotaz truhlíka co o tom nic neví.... Solí se voda ve které se vaří ta řepa neb o ne?
Solí, a je dobré i mírně okyselit, jinak - pokud máš třeba tvrdou vodu tak ti ta řepa ztratí červenou barvu.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Červená řepa
« Odpověď #80 kdy: Srpen 24, 2015, 08:28:53 dopoledne »
Nevíte, kde koupím osivo červené řepy? Chci pak z jeho semena zas použít na další pěstování.Chci byt ohledně semen soběstačný. Nebo se dají použít i na semena běžně kupováný osivo?

Gloch mi vysvětloval něco o F1, že další generace ztratí atd.

Je bio osivo nepřešlechtěné?
www.osiva-semena.cz/bio-redkev-/894-repa-cervena-detroit-2-bio-osiva-repy-rostlina-beta-vulgaris-var-vulgaris-50-ks.html

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Červená řepa
« Odpověď #81 kdy: Srpen 24, 2015, 08:56:20 dopoledne »
Netuším jak je to s bio osivem, ale označení BIO neříká nic o tom, jestli je to hybrid nebo není. Pokud se nepletu (pokud ano, prosím opravte mě) tak u nás může být BIO i GMO. BIO v ČR znamená, že zemědělec / firma pěstuje / chová podle zásad určených ministerstevm podle schválených / předepsaných postupů. Neříká to nic o kvalitě toho, co vyprodukují. Takže  pokud udu pěstovat podle zásad BIO na polích, kde léta letoucí někdo brutálně hnojil a stříkal průmyslovými shity, tak to pořád může být bio. Zkoumá se postup výroby, nikoli produkt samotný!!! Pozor na to!!! Navíc, u nás je BIO hlavně o papírech. I když budu na zahrádce pěstovat jen na kompostu úplně bez chemie, pokud pojedu na farmářské trhy, NESMÍM si napsat, že mám bio výpěstky,  i když budou třeba daleko lepší (a to skoro určitě) než skutečné bio. Většina normálních pěstitelů nemá potřebný aparát a zkušenosti s papíry, aby to dala. V podstatě u nás BIO znaměná, že se pěstuje / chová šetrně k přírodě. Proto má BIO cenu kupovat od Franty z mé nebo sousední vesnice, protože to, že má BIO znamená, že se slušně chová k přírodě (stručně řečeno) a zlepšuje lokálně přírodu (nebo ji zase tak moc neplundruje, záleží na pohledu). Kupovat BIO ráži z Číny nebo bio banány bůh ví odkud je blbost na druhou.

Ohledně toho F1, jak jsmeto včera nakousli, ale nedotáhli ... v podstatě je to speciálně vyšlechtěný potomek rodičů s určitou kombinací vlastností obou rodičů. Problém se semeny z této generace (semena od F1 rodičů) je ten, že tito potomci se pak vlastnostmi vrací k jednomu nebo druhému prarodiči, tedy nemají kombinovanou vlastnost svých předků. Hypotetický příklad...mám rajčata hybrid F1, který má hodně velkých plodů. Pokud vezmu semínka z těchto plodů, rostlinka bude mít buď hodně malých plodů anebo málo velkých ... prosím, to je jen příklad. Proto nejde s úspěchem pěstovat potomky F1.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Červená řepa
« Odpověď #82 kdy: Srpen 24, 2015, 11:24:14 dopoledne »
Možná by stálo zato, Sahawe, si Glochův výklad ještě jednou přečíst, když už si dal tu práci a popisoval Ti to. Někde to tady určitě bude.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Červená řepa
« Odpověď #83 kdy: Srpen 24, 2015, 11:28:57 dopoledne »
Možná že by stálo za to Glochův výklad nakopírovat sem, abychom si to osvěžili všichni..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Červená řepa
« Odpověď #84 kdy: Srpen 24, 2015, 03:40:05 odpoledne »
Chci od pristiho roku co nejvic sobestacny ohldne semen. A zjistit jak to je s tim F1 hybridni. Jestli se z dalsi generace neco vyroste.
Z F1 ti vyroste F2 pak F3 atd. Problém je, že nevíš co ti vyroste. F2 generace bývá různorodá jak vlastnostmi tak vzhledem a u okurek i chutí. Pokud si z té F2 schováš semena z rostlin, které ti vyhovují a další rok taky tak, nakonec se dopracuješ k rostlinám požadovaných vlastností, vlastně si vyšlechtíš vlastní odrůdu, která ti vyhovuje a je přizpůsobená podmínkám, ve kterých ji pěstuješ. U okurek je trochu problém, protože část okurek z F2 bývá hořká a nechutná. Skoro je lepší sehnat osivo nehybridní, např. z Gengelu. Já mám 2 druhy salátovek nehybridních a jsem s nimi spokojen. Ale např. u cuket je to skoro jedno.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Červená řepa
« Odpověď #85 kdy: Srpen 24, 2015, 04:08:13 odpoledne »
U Gengel jse. se už dival.
gengel.cz/3346-zahradni-plodiny

Řepa až druhým rokem květe, tak bych musel počkat asi 4 roky než bych měl tu řepu.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Červená řepa
« Odpověď #86 kdy: Srpen 24, 2015, 08:05:40 odpoledne »
Jak 4 roky? První rok vyroste, druhým vykvete a dá semínka a třetím máš vlastní úrodu.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Červená řepa
« Odpověď #87 kdy: Srpen 24, 2015, 08:18:49 odpoledne »
Máš pravdu. Pokud vykvete do července, tak seminla zasadím a třetí rok budu mit už podle Glocha stabilní osivo.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Červená řepa
« Odpověď #88 kdy: Srpen 24, 2015, 09:14:04 odpoledne »
Pokud vím, Gengel vůbec řepy nemá. Já mám jen chioggiu (to je ta bílá s červenými kruhy) a z letoška žluté salátové řepy, budeš-li cokoliv z toho chtít. Když ta řepa vykvete, je z toho litrová krabice plná semínek...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline kaludan

  • ***
  • Příspěvků: 68
Re: Červená řepa
« Odpověď #89 kdy: Srpen 25, 2015, 03:15:02 dopoledne »
tak když sme u salatu, tak ja to delam vsechno syrove, zadne vareni - velka repa +2 mrve + 4 jabka a 1 citron = muzu to jist, než prasknu, pak prestavka a dodelam misu. I když na wiki je doporuceni to snist za 10 dni a ne na jednou :)
Doufej v nejlepší a očekávej nejhorší
Stephen King
sorry za moje cestinu ale sem rumun a lepsi zatim to nebude

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Červená řepa
« Odpověď #90 kdy: Srpen 27, 2015, 03:48:35 odpoledne »
Určitě mám zajem.díky

Pokud vím, Gengel vůbec řepy nemá. Já mám jen chioggiu (to je ta bílá s červenými kruhy) a z letoška žluté salátové řepy, budeš-li cokoliv z toho chtít. Když ta řepa vykvete, je z toho litrová krabice plná semínek...

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Červená řepa
« Odpověď #91 kdy: Srpen 28, 2015, 08:39:52 odpoledne »
Viděli jste červivou řepu?

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Červená řepa
« Odpověď #92 kdy: Srpen 28, 2015, 10:27:14 odpoledne »
Ano - háďátko řepné, cizopasná hlístice...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Červená řepa
« Odpověď #93 kdy: Srpen 29, 2015, 07:53:23 dopoledne »
Ještě jsem neviděll proděravěnou červenou repu, tak jsem doufal, že je imunní. škoda

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Červená řepa
« Odpověď #94 kdy: Srpen 25, 2017, 03:49:26 odpoledne »
Jak udělat, aby řepa dala semínka?

Uskladnil jsem ji do sklepa a znova zasázel na záhonek ty bulvy. Nepřežili.
Nechal jsem na záhonech a nepřežili.

Ted jedna omylem šla do květu prvním rokem, tak to budou moje první semínka. Ale jinak nevím co udělat, aby mi dali semínka.:(

SoňaR

  • Host
Re: Červená řepa
« Odpověď #95 kdy: Srpen 25, 2017, 04:15:48 odpoledne »
Já se obávám, že se ti to u nás nepovede. Řepa pochází z teplejších krajů a většina osiva taky. Ale pokud bys chtěl dělat pokusy, tak bych zkusila simulovat mírnou zimu, tzn. vyrýt bulvu i s velkým balem hlíny (nebo rovnou zkusit pěstovat v nějaké nádobě) a na zimu přemístit někam, kde ti nezmrzne.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Červená řepa
« Odpověď #96 kdy: Srpen 25, 2017, 04:20:11 odpoledne »
Zkusil jsem to trochu obelstit a vysádil jsem v září červenou řepu a přes zimu se držela, ale na jaře bulvička uhnila, tak nemohla jít do kvetu.  A tento rok s jsem vysadil brzo červenou řepu a dokonce a kromě jedné, která šlo do květu zatim nic.  Oproti černé ředkve, ale i vodnici a tuřínu je červená řepa nocni murou.:))

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Červená řepa
« Odpověď #97 kdy: Srpen 25, 2017, 05:01:47 odpoledne »
jako zelí, porek či ......či či...
řepa se vyryje, dá do sklepa či krechtu a na jaře se znovu zasadí ....vyrostou lístky a takovej prýgl s latami semínek....pokud nepřechováme v pohodě přes zimu, žádný semínka nebudou.....mrkev taky, petržlen taky, .......

SoňaR

  • Host
Re: Červená řepa
« Odpověď #98 kdy: Srpen 25, 2017, 06:54:04 odpoledne »
no právě... zřejmě se Sahawovi nedaří běžným způsobem zachovat řepu přes zimu...

Sahawe, jak je přesně sklízíš a uskladňuješ?

Votroubku, máš postup vyzkoušený na řepu?

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Červená řepa
« Odpověď #99 kdy: Srpen 25, 2017, 08:17:58 odpoledne »
děláme z řep jen červenou a občas tuřín, dalibor,ale nikdy ne spolu.jeden rok řepu, druhej tuřín,  k tomu mrkev. Kdo nemáte uskladnění, kupte si to na jaře v zelenině....