Autor Téma: KEDY a AKO opustit Mesto?  (Přečteno 11350 krát)

Offline Dudlina

  • ***
  • Příspěvků: 20
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #50 kdy: Červenec 16, 2015, 11:27:57 odpoledne »
Ahoj,
jsem tu nová a teprve se rozkoukávám. Nakoukla jsem do několika diskuzí a spousta výrazů je pro mě jak se říká španělská vesnice, ale snad se rychle zorientuji.

Hodně mě zaujalo toto téma. Kvůli tomu, co se teď děje v Evropě a bude se asi zanedlouho dít i u nás, jsem začala přemýšlet co a jak, kdyby se něco dělo.
My bydlíme ve městě, v centru, na rohu náměstí a napadlo mě, že to by v případě ohrožení nebylo bezpečné místo, a i jsem to pak četla tady. No takže bychom se měli zdekovat někam na venkov, jen nemáme kam, a vykládat tetě, kterou vidím jednou do roka, co může  nastat...no nevím, nejspíš by na mě koukala jako na blázna. Ale zkusíme se někde poohlédnout, snad najdeme. Manžel zrovna teď bude měnit zaměstnání, ta firma je na vsi, takže budeme hledat tam a v okolí, akorát, že na koupi domu nejsou finance a hypotéka není možná.
Jestli se můžu zeptat, co by pro vás bylo signálem k opuštění města, mimo zmíněného výpadku elektřiny?

chpslst

  • Host
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #51 kdy: Červenec 16, 2015, 11:47:10 odpoledne »
pre mňa je presvedčivým signálom na opustenie mesta to, keď v okolí nezávislo na počasí a ročnom období, začnú rásť hríby...

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #52 kdy: Červenec 17, 2015, 06:32:36 dopoledne »
 Dudlina → Nehledej signály, kdy odejet z města.
Na vesnici nebo na samotě se musíš zabydlet. Nejdřív si najdi místo, potom hledej zaměstnání v nejbližším okolí.
Já jsem v malý vesnici, bydlí tu jen asi 400 lidiček. Dobrý autobusový spojení. V červnu jsem tady byl 9 let.
Až nepůjde elektrika a nepoteče voda, pozdě něco hledat  ;)
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #53 kdy: Červenec 17, 2015, 07:32:31 dopoledne »
Dudlina
ak stale byvas v meste a signali pre opustenie mesta stale nevidis tak sa musis velmi rychlo prebrat.
ja som svoj signal pre opustenie mesta dostal pred 9timi rokmi.bola to spusta faktorov ktore sa postupne zbierali az som nakoniec zhodnotil ze je cas.
tych faktorov bolo viac ako som uz napisal.tiez som byval na preplnenom sidlisku v spinavom a hlučnom meste plnom uponahlanej robotnickej vrstvy.vykradačky na dennom poriadku,celu noc sami opilec a feťak.nic vhodne pre vychovu deti.neustale sa zvysujuca vyska najomneho ktoru ti nadiktuje niekto iny.to iste energie a spotreba napriklad za spolocne priestori.nic s toho nevies ovplivnit.ziadne sukromie a absolutna potravinova nesebestacnost.navyse som bol vychovany v rodinnom dome a k sidliskam mam negativny vztah.ale kazdy musime nejak zacat.a tak som sa zacal rozhliadat po okolitych dedinach po dome.ked sa mi naskytla prilezitost,predal som byt a kupil RD na 23 arovom pozemku.....a dodnes pracujem na svojom sne byt sebestacny
myslim ze tych signalov som opisal viac nez dost a kazdy ma tie svoje.treba si ujasnit iba jednu vec:prebrat klady a zapori zivota v meste a na dedine a ujasnit si co od zivota ocakavam.pretoze poznam aj takych ludi ktory sa odstahovali s mesta na dedinu a teraz zistili ze takyto zivot nieje to co si predstavovali.na druhej strane poznam aj vela "hlupych" dedinčanov ktory si myslia ze mesto je plne prilezitosti a ze prave oni v nom urobia dieru do sveta a hrnu sa tam ako divy az kym nezaziju sklamanie
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #54 kdy: Červenec 17, 2015, 08:38:07 dopoledne »
Já jsem nastoupila Cestu z města v roce 2012. To jsem tak na podzim četla Britské listy, kde psali, že krize přijde a města se stanou pastí. V listopadu téhož roku jsem se přihlásila na Preppers a to už jsem byla přesvědčená, že budu muset z města vypadnout.
Nevypadla jsem tak docela. V lednu koupila chalupu, od května se začalo s rekonstrukcí.
Dnes tam po 2 roky jezdím každý víkend. Jsem tam doma. Přestěhovaná.
Do města jezdím jen pracovat a přespávat. A dělat marmelády, neboť se hodně urodilo, zvláště, když se tu o zahradu moc nestarám jako dříve.

Text som mierne upravil a dal do súladu s Codex Survivalis

1. Chráň identitu svoju
2. Identita ostatných je nedotknuteľná - zdrž sa od jej prezradenia


    -plenty-

chpslst

  • Host
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #55 kdy: Červenec 17, 2015, 08:40:12 dopoledne »
tak teraz som ju odhalil...
to lecos vysvetluje...

Text som mierne upravil a dal do súladu s Codex Survivalis

1. Chráň identitu svoju
2. Identita ostatných je nedotknuteľná - zdrž sa od jej prezradenia


    -plenty-

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #56 kdy: Červenec 17, 2015, 08:44:30 dopoledne »
Ale to už jsem dávno psala, že jsem zatím ve ------. :D :D :D

Jen nevím, co to vysvětluje.
Tak končím, práci jsem zapíchla a valím na chalupu.

Text som mierne upravil a dal do súladu s Codex Survivalis

1. Chráň identitu svoju
2. Identita ostatných je nedotknuteľná - zdrž sa od jej prezradenia


    -plenty-

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #57 kdy: Červenec 17, 2015, 09:00:39 dopoledne »
Každému to nemusí vyhovovat.... žádná kultura, plesová sezonä v řiti, celebritu tady nepotkáš, stanice metra daleko,nákupní centra daleko, bez auta je mrtvola, o práci nezavadíš, veřejné domy taky nic,a na úřady stejně do města, takže to je fakt těžké.
Když si člověk zvykne, je to v pohodě, můžeš zasázet sad a dojit stát, jako všichni zemědělci, Nebo pěstovat bylinky, nebo můžeš dělat dělat cokoli, přičemž cokoli je fakt široký pojem od ničeho po hodně velké věci.
Já začal v roce 2000, koupil jsem si statek, co kdysi patřil dědovi a k tomu půdu,tolik půdy, abych dosmrti nemusel potkat živáčka,pokud nebudu chtít. Aby se mi to podařilo, 8 let před tím jsem hákoval v cizině, páč tady bych to dokupy nedal. Sny, pokud si je chceš vyplnit, dají práci, nic není zadarmo. Pokud se ti nechce, nebo nemůžeš, nic si z toho nedělej, můžeš být součástí hnutí minimalistů.
Pokud máš velké plány, přijmu tě k maximalistům.
Eventuelně tě budou hýčkat ti střední, normální, tedy více či méně,dle každého jedince.
Důležité je si napsat priority, páč znám kopec lidí, co svoji úlohu na venkově nezvládli a utekli zpět do náruče města.Ale pokud budeš mít mysl naladěnou tím správným směrem, na nic nečekej a konej.
Vodítkem budiž množství pozemků k nemovitosti. Všechno ostatní vyladíš, tohle se nedá okecat.

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #58 kdy: Červenec 17, 2015, 01:07:40 odpoledne »
Ano ,identitu chráním, své bydliště ve Valašském království. Tam patřím.
A Valašské království je velké. :)
Zlín je jenom konečná ( ta městská). Tam není ani nic k snědku. :D :D

Ale jinak díky za úpravu. :)

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #59 kdy: Červenec 17, 2015, 10:04:19 odpoledne »
Tak pre pocit čistoty a bezpečia sa musí aj editovať či ako sa tomu úkonu vraví  :bee:
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Dudlina

  • ***
  • Příspěvků: 20
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #60 kdy: Červenec 19, 2015, 04:35:55 odpoledne »
Díky za reakce, ani jsem nečekala, že tolik z vás odpoví.

Spíše jsem to myslela tak, co by bylo signálem k opuštění města, kdyby jako už bylo jasné, že se něco bude dít, ale je fakt, že čím dříve, tím lépe, to je mi už jasné.

Už jsme na vsi bydleli, ale zase ne tak dlouho, abychom začali něco pěstovat nebo chovat zvířata. Bylo tam krásně, necelých 300 obyvatel a ta příroda kolem, já snad hezčí místo ještě neviděla. Bohužel jsme zase ve městě.

Všichni píšete, že máte buď  chatku nebo statek...a v tom já vidím ten zásadní problém, jak už jsem psala, tak my takovou možnost nemáme. To je taková velká překážka do začátku, pak už si myslím, pokud už člověk má místo, že to ostatní se dá postupně zvládnout. Co jsem tak koukala, tak sice jsou domky na prodej třeba za 500 tis nebo dejme tomu do 750 i s velkým pozemkem, ale kde na to vzít. My bychom sice mohli měsíčně dát celkem dost peněz do zásob, zabezpečení...a po vystěhování se z podnájmu bychom měli ještě o 15 tisíc více, ale na koupi baráku prostě nemáme, kdybychom šetřili, tak to bude trvat x let. Viděla jsem k pronájmu chatičku, ale tam by se naše 6členná rodina nevešla, máme 4 děti. Představovala bych si domek nebo zemědělskou usedlost s pozemkem, tam pěstovat a chovat třeba i zvířata, abychom člověk byli soběstační. Umím si představit i soužití více rodin nebo jednotlivců...

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #61 kdy: Červenec 19, 2015, 06:00:41 odpoledne »
Dudlina → Skus navštívit nějakou (nebo i několik) realitních kanceláří.
I na vesnici se najde domeček se zahradou na pronájem.
A to za celkem slušný peníze.
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #62 kdy: Červenec 20, 2015, 09:55:13 dopoledne »
Sehnat barák když není cash je problém. V dražbách je to jasný, složíš dražební jistinu a když vyhraješ, tak do 14 dnů obvykle doplatíš zbytek. Kolikrát se i dražba vyšplhá vysoko, když je víc vážných zájemců. Když si chceš naspořit za 5 let na barák, tak to je akorát těch 15 tisíc měsíčně pravidelně po dobu 5 let. A nebo ještě 2 až 3 tisíce přidat a vzít si hypotéku a tu splatit za 5 let za úrok 2%. Pokud bych někde platil 15 klacků nájem, tak bych teda neváhal. Pronájem je nesmysl. Taky je však třeba počítat že barák za mega bude barabizna s nutností oprav. 

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #63 kdy: Červenec 20, 2015, 01:40:22 odpoledne »
Čím dřív z nájmu, tím dřív za svým cílem, tím lépe. 5 let byl jenom nástin. Nájem je vrtošivá věc.
Když nemáš na nájem, je to jako bys neměl na splátku hypotéky. Všechno je pak na ochotě pronajímatele nebo instituce.... Když budu žít v pronájmu s prakticky nulovou zahrádkou a pořídím si domek s větší zahradou a do osobního vlastnictví, tak možná projezdím, ale zase si vypěstuji více obživy, kterou nemusím kupovat.
Uvidíme zda Dudlina lépe popíše situaci.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #64 kdy: Červenec 20, 2015, 09:55:19 odpoledne »
Tak sú aj iné možnosti, ako kupovať hneď statok. Napríklad nájsť si spriaznenú dušu, ktorá už taký statok má. Chodiť tam pomáhať, učiť sa a pracovať. Možno sa časom naskytne dáka príležitosť kúpiť lacnú chalúpku, či pozemok, a hospodáriť na vlastnom. Len to chce najprv vedieť, čo chceme, a či nás to bude baviť.
Pracovať aj na sebe. Tak, že nebudeme príťažou pre ostatných, ale budeme sa vedieť chytiť každej práce, vedieť rôzne remeslá, byť sebestačný. Ale napríklad večer po práci zahrať na nejaký hudobný nástroj a rozveseliť trúdnu dušu tiež poteší.

Preperstvo práve nie je len o škrečovaní zásob a utekaní mimo civilizácie s množstvom arzenálu. /ano, aj taký sme  ;D/
Získavanie zručností a vedomostí a udržiavanie si dobrých vzťahov v okolí je tiež dôležitá preperská záležitosť... ;)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #65 kdy: Červenec 20, 2015, 10:02:34 odpoledne »
Ano, najít si svého sedláka.. Udělat si u něj chatku a zahrádku. Vozit odtamtud jídlo a tam peníze z města. Něco se naučit.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline joel2910

  • ***
  • Příspěvků: 15
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #66 kdy: Listopad 11, 2015, 01:40:20 odpoledne »
To je diskutabilne lebo keby si sa snažil uniknut hned po vypuknuti nejakej skazy, to iste by mohlo napadnut stovky dalsich tebe podobných a tym padom si v riti...vsade chaos, panika, davy a masy ludi, zapchy na cestách, konflikty s ludmi,stres...v tom pripade by bolo mozno rozumne par dni ostat doma a unik si naplanovat na dobu kedy panika trosku opadne a ulice a cesty budu priechodnejsie...ja by som asi volil tuto variantu...aj ked mozno by sa ludia bali ostavat doma pretoze keby im v susedstve ludia rozbijali auta a vsade by boli vrtulniky, zachranne zlozky a pod. citili by sa ohrozeni..no ja by som tak lahko domov asi neopustil...dalsia vec je , ze by napr. po par tyzdnoch mesto obliehali vojaci a vytvorili by nejaku karantenu...ludi by nepustali dnu ani von a keby ste chceli odist na nejaku unikovu lokalitu, bolo by to komplikovanejsie ...vsetko zalezi na okolnostiach a tu spravnu chvilu si nevyberies , lebo spravna chvila neexistuje...proste ked to tak citis tak ides...zhrabnes zakladne veci zoberies zenu deti a ides

chpslst

  • Host
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #67 kdy: Listopad 11, 2015, 01:57:42 odpoledne »
ak zmeškáš pravý čas, "von" sa nedostaneš. cesty a "priesmyky" budú strážené.
treba zmiznúť hneď ako sa dá, aj keď to bude vysoko riskantné...

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #68 kdy: Listopad 11, 2015, 02:11:32 odpoledne »
Joel, presne tak budu uvazovat vsetcia. Nastastie. ...''terazky pockame, kym to oni opravia, prinajhorsom potom natankujeme a skocime babke na dedinu...''.

Ono ked sa to zoserie, tak kam by aj vsetcia chodili? Ved dnes uz na dedine pestuju vsetci leda tak tujky, miesto rodinnych navstev sa lajkuje na fasbuku pripadne smskuje, miesto sadenia ovocneho sadu, chovu a pestovania dnes ludia radsej zoberu uver, a idu na dovolenku.

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Peter májsky

  • ***
  • Příspěvků: 1
Re:KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #69 kdy: Prosinec 27, 2016, 01:37:17 odpoledne »
no ja by som najskôr zvážil aká situácia je v meste ak by to bolo naozaj zlé tak by som určite odišiel do svojej bug out lokality.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re:KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #70 kdy: Prosinec 27, 2016, 01:42:13 odpoledne »
No právě, jak poznám, že "už je to naozaj zlé"?
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re:KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #71 kdy: Prosinec 27, 2016, 02:07:12 odpoledne »
No právě, jak poznám, že "už je to naozaj zlé"?
to poznas
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #72 kdy: Prosinec 27, 2016, 02:12:32 odpoledne »
Nepoznám, ve městech se zdržuju jen s krajním odporem... ;D

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #73 kdy: Prosinec 27, 2016, 03:23:18 odpoledne »
Nemáš tedy kam utíkat :D, šťastný to člověče..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #74 kdy: Prosinec 27, 2016, 06:41:34 odpoledne »
No, to je přece jasný, tři dny když nepůjde elektřina a nepůjde natankovat u pumpy, je čas jednat.....

SoňaR

  • Host
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #75 kdy: Prosinec 27, 2016, 06:54:22 odpoledne »
Možná by nebylo špatný prozkoumat, jak to proběhlo v historii. Blackouty (i dlouhodobé a poměrně rozsáhlé) už v různých částech světa proběhly. Kolik toho o nich víme? Jaký byl průběh? Jak se zachovali lidé, vlády, atd.?

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #76 kdy: Prosinec 27, 2016, 07:52:50 odpoledne »
Ono je to opouštění ošemetné. Né vždy může být výhoda ject někam na vesnici do domečku. Drtivá většina vesničanů na tom bude podobně jak lidi v městech. I ve městech malí lidi domy a i na vesnici činžáky a paneláky. Topení může bejt i na vesnici na plyn či tepelná čerpadla atd....... Třeba kanalizace pojede v Praze díky tomu že je na kopci a hov.. tečou k Vltavě pojede skoro furt. Zato na vesnici někde v dolině se může stát že vám tam hov... potečou do baráku atd......

Si vemte okolí Prahy(ještě Prahu), to jsou normální vesnice. Voda ve studních nepitelná jak ve většině vesnic, lidi topí plynem, ale mají i krby či staré kamna na tuhá paliva. Parametrů je hodně tak pozor na ně.

Praha je narozdíl od měst kde Prepperství vzniklo(USA) spíš takové menší vesnice.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

SoňaR

  • Host
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #77 kdy: Prosinec 27, 2016, 07:56:05 odpoledne »
Přesně tak. Jedna z mých možných únikových lokalit je v malém městě. Kanalizace samospádem, nově zrekonstruovaná, s veeeelkou kapacitou... tam s odpady problémy fakt nebudou, to mám zjištěný  :)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #78 kdy: Prosinec 27, 2016, 07:59:33 odpoledne »
Soňo, ak je to len lokálne a štát funguje, nedeje sa nič hrozné. Vojnový konflikt je už desivejšia aj dlhšia záležitosť.
Najlepšie popísaný priebeh SHTF bolo z Argentíny. http://postapo.cz/soucasne-deni/postapo-zpravy-ze-sveta/jak-prezit-ekonomicky-kolaps-1-dil/

A tento blackout stojí za všetky drobné:

Citace
........Blackout v roku 1977 trval 25 hodín a spôsobil škody na majetku, ale hlavne na povesti mesta. 1600 obchodov bolo vylúpených a do väzenia sa dostalo vyše 4500 ľudí. Lúpenie obchodov s elektronikou počas blackoutu umožnilo množstvu ľudí zabezpečiť si DJ-ské vybavenie a gramofóny. Za následok to malo vznik kultúry hip-hopu, žánru ktorý bol do roku 1977 len minimálne známy mimo Bronxu. Vďaka tomu sa z New Yorku stala kolíska hip-hopu.....
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #79 kdy: Prosinec 27, 2016, 08:05:12 odpoledne »
Právě, někde proběhl i dlouhý blackout relativně bez větších problémů, jinde je již po pár hodinách chaos a nemusí se čekat ani ty zaklínané tři dny. Takže bych to viděla tak, že žádný univerzální návod neexistuje. Jen pečlivě sledovat co se děje v blízkém i vzdálenějším okolí (pokud to jde) a podle toho se snažit rozhodnout co nejlépe a včas.

SoňaR

  • Host
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #80 kdy: Prosinec 27, 2016, 10:41:07 odpoledne »
Ano  :)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #81 kdy: Prosinec 27, 2016, 11:25:44 odpoledne »
Přesně tak. Jedna z mých možných únikových lokalit je v malém městě. Kanalizace samospádem, nově zrekonstruovaná, s veeeelkou kapacitou... tam s odpady problémy fakt nebudou, to mám zjištěný  :)

Zrušit v případě kanalizace žumpu je dost krátkozraké. Bude stačit přehodit trubku a pojedu zase "postaru"...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

SoňaR

  • Host
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #82 kdy: Prosinec 27, 2016, 11:33:04 odpoledne »
To není tento případ. Když o tom tak přemýšlím, v té oblasti nejspíš žumpy nikdy ani nebyly... ale to už jsme mimo téma.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #83 kdy: Červen 14, 2017, 10:40:01 dopoledne »
Nevim, logicky mi to přijde sem, kdyžtak to prosim prehodte do vlákna lépe padnouciho...

Dnes v noci se nám dostal úplně dokonalý důkaz toho, ze zůstat při PA ve městě, respektuje bytě, je smrtelnou pasti.

Není PA, záchranné sbory funguji, jde elektrická, je nafta, je voda a přesto dokáži hasiči v Londýně hasit pouze do 10 patra. Těch 14 nad tím mají smůlu. Nevim, co se tam stalo, proč hoří, ale v PA bude daleko pravděpodobnější, za hořet bude (topení v bytech, například, ať nevymyslim situace jako útoky a podobně).

Integrovaný záchranný systém funguje, všechno funguje, a přesto je to pruser a umírají lidi. Nikdo sice neví kolik, ale pokud tam žije 200 liší a zemře i jen jeden, je to nezanedbatelný 0,5 %...

Podle me pádný důvod nebýt při PA v bytě...

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #84 kdy: Červen 14, 2017, 11:30:38 dopoledne »
Nevim, logicky mi to přijde sem, kdyžtak to prosim prehodte do vlákna lépe padnouciho...

Dnes v noci se nám dostal úplně dokonalý důkaz toho, ze zůstat při PA ve městě, respektuje bytě, je smrtelnou pasti.

Není PA, záchranné sbory funguji, jde elektrická, je nafta, je voda a přesto dokáži hasiči v Londýně hasit pouze do 10 patra. Těch 14 nad tím mají smůlu. Nevim, co se tam stalo, proč hoří, ale v PA bude daleko pravděpodobnější, za hořet bude (topení v bytech, například, ať nevymyslim situace jako útoky a podobně).

Integrovaný záchranný systém funguje, všechno funguje, a přesto je to pruser a umírají lidi. Nikdo sice neví kolik, ale pokud tam žije 200 liší a zemře i jen jeden, je to nezanedbatelný 0,5 %...

Podle me pádný důvod nebýt při PA v bytě...

Hrozný  :( Hlavně stavět na bydlení 27 patrové domy, ze kterých není jak se dostat v případě požáru... 
Vždyť jsem to říkala..

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #85 kdy: Červen 14, 2017, 12:16:15 odpoledne »
Není místo...takže se to musí vyhnat nahoru. Osobně předpokládám, že kdyby všechny protipožární systémy v domě byly funkční, nestalo by se to.
Otázkou je, co tam bylo namontováno původně (předpokládám mechanika, relátka, el. mag. ventily velikosti plechovek od fazolí atd...) a dnes (před pár lety to prý rekonstruovali, takže předpokládám mikroprocesory, el mag. ventily velikosti tužky atd...).
To co z toho padávalo prý byly části termofasády - pokud to byl polystyren (neměl by být, ale...) pak ani venkovní únikové schodiště není k ničemu.
Lepší ve městě nebýt vůbec...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #86 kdy: Červen 14, 2017, 01:13:23 odpoledne »
Toto se řeší i u nás a hasiči mají své požadavky při zateplování panelových domů. Něco mi říká že od 16 m výš se nesmí polystyrén používat. Je to dáno výškovým dosahem běžné požární techniky. Na té katastrofě je nejhorší, že lidé byli nejprve informováni, aby zůstali doma a nevycházeli z bytů...a pak už to nešlo. Bohužel pravda vyjde najevo zpravidla zkreslená. Nedávno jsem měl možnost poslouchat dokument potápěče, co se potopil k Estonii a konstatoval, že trup nesl stopy explozí...to by se v případě odpadnutých nákladových vrat asi dít nemělo....Osoba je to velice důvěryhodná a nikdo to nedementoval...

I u té estonie mohlo uniknout z trupu více lidí, ale opět selhala komunikace a převládla snaha nešířit paniku a nakonec bylo pozdě....Toto se sice nikde neučí, ale mělo by to být v osnovách základních škol..jak zvládat základní krizové situace....lidé by se pak nechovali jako stádo bez rozumu a panika by se dala lépe zvládat...

SoňaR

  • Host
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #87 kdy: Červen 14, 2017, 01:25:51 odpoledne »
K tomu zateplení jsou u nás poměrně  složité předpisy a platí jiné pro novostavby a jiné pro zateplení starších domů. Jenom dodatečně prováděné zateplení u stávajícího (staršího) domu do požární výšky 12 m může být provedeno celé z hořlavých materiálů. Pak už se to různě kombinuje, vymezují se nehořlavé pásy, stupeň reakce na oheň, záleží i na tom, z jakého materiálu je barák postavenej atd.

SoňaR

  • Host

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #89 kdy: Červen 14, 2017, 08:48:16 odpoledne »
Nouzové schodiště se jmenuje nouzové, protože tak funguje. U nás musí mít větší budovy dokonce tyto schodiště 2. Jsou z ne hořlavého materiálu.  Psali to  dnes ohledně toho požáru. V té Anglii snad ten  barák má jen jedno. Proto tam bylo tak málo mrtvých.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #90 kdy: Červen 14, 2017, 08:49:42 odpoledne »
K zateplování. Jestli někdo z vás viděl jak se zatepluje panelák, skutečně se tam dávají pásy nehořlavé izolace.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #91 kdy: Červen 14, 2017, 10:33:46 odpoledne »
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #92 kdy: Listopad 24, 2017, 06:24:54 odpoledne »
Kedy opustit Prahu?  ;D

https://technet.idnes.cz/prulomova-vlna-snb-zatopeni-prahy-d5a-/vojenstvi.aspx?c=A171121_230137_vojenstvi_kuz

Píše se rok 1982 a Prahu zasahuje mohutná přívalová vlna z protržené Slapské a Orlické přehrady. Je to dílo nepřítele ze Západu. Mizí Staré město i Václavské náměstí. Voda je radioaktivní, umírá přes 40 tisíc lidí. S takovým plánem, který byl nyní poprvé odtajněn, počítaly bezpečnostní složky ČSSR.
Zdroj: https://technet.idnes.cz/prulomova-vlna-snb-zatopeni-prahy-d5a-/vojenstvi.aspx?c=A171121_230137_vojenstvi_kuz


Takú mapku mala aj moja mamka v kancelárii, ako člen CO. AK by prdla priehrada niekde na hornom váhu, tak by to urobilo peknú spúšť.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #93 kdy: Listopad 24, 2017, 11:42:49 odpoledne »
Jé, byly doby, kdy jsem bydlel v Kobylisých ☺
Pamatuji, kdy se to probíralo, ještě o pár let dřív. V sedmdesátých letech.
Tenkrát se mluvilo o zaplavení po Haydrichovu zatáčku.
Bydleli jsme malej kousek vejš.   :P
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #94 kdy: Listopad 24, 2017, 11:44:31 odpoledne »
Jó, bydlet u vody, to je romantika  ::)
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

konec

  • Host
Re: KEDY a AKO opustit Mesto?
« Odpověď #95 kdy: Prosinec 09, 2020, 06:51:18 dopoledne »
Akcie si musí člověk koupit v době, kdy ještě nikdo nevěří, že bude firma úspěšná. Potom už jsou drahé.
Tady je to podobné. Z města se musíš zdekovat v době, kdy ještě nikdo nevěří na hladomor.

Město je z principu ta nejhorší lokace. Čím více lidí, tím horší. Nejlepší místo je místo, kde žádní lidé nežijí.
Je dobré mít zásoby, ale...
pokud mám zásoby v bytě, tak může být problém je z tama dostat na jiné místo. Pokud mám auto, tak do něj narvu polovinu zásob, budu muset jet nadvakrát. A teď záleží na druhu apokalypsy, která přijde. Může se stát, že člověk prostě odjede a už se nevrátí, takže nebude mít možnost odvést druhou polovinu zásob co má v bytě.
Nejhorší by bylo, kdybych ty zásoby musel nosit v batohu na zádech, to bych musel jít na mockrát, protože na zádech toho člověk moc neunese.
Ideální do batohu sušené jídlo, aby člověk zbytečně netahal vodu.
Ale za sebe říkám, že bych toho moc neunesl a kdybych se už nesměl vracet, tak by mě to dlouho nevydrželo.

Dobré je mít někde bunkr a mít větší část zásob  v tom bunkru.
Pokud člověk nemá bunkr, mohl by, teoreticky, to dělat stejně, jako se zakopávají poklady. Nakonec v době hladomoru bude i obyčejné jídlo poklad.
Takže vyhlédnout si nějaké místo, kde za celý den neprojde nikdy ani noha, a tam zakopat do vodotěsné nádoby  jídlo. Je možné mít takových míst více.