Autor Téma: Nostop koukání na seriály  (Přečteno 1543 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Nostop koukání na seriály
« kdy: Červenec 13, 2020, 12:27:04 odpoledne »
Připravuji se na PA v ukrytu. A asi největší problém kromě ochabnutí svalstva bude nějak zabavit mozek.  A vtipné seriál jako červený trpaslík atd člověku umožní vypnout myšlení. Koukat se bude moc jen pomocí mobilu. Micro sd 128GB stojí jen 400Kč. https://de.aliexpress.com/item/4000386321840.html a vejde se tam 640hodin pokud udělam kompresi videi. To je skoro 60 dní.
Tak mně čeká udělat si seznam seriálu a postupně je stahovat.

Samotář

  • Host
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #1 kdy: Červenec 14, 2020, 12:16:04 odpoledne »
Pro tyto případy si místo seriálů schraňuji elektronické verze knih.

Dávám přednost formátu .epub, protože je ze všech formátů nejmenší, rozsáhlá kniha je pár stovek kilobajtů. A hlavně tento formát otevře téměř každá čtečka nebo program na čtení knih.

A také mám pocit, že v případě katastrofy spíš udržím v chodu (dodávka elektřiny) elektronickou čtečku, tablet nebo jakýkoliv telefon, než počítač s obrazovkou nebo telefon s velkým displejem na sledování seriálů.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #2 kdy: Červenec 15, 2020, 05:13:23 dopoledne »
Pro tyto případy si místo seriálů schraňuji elektronické verze knih.
Knihy, které jsi už četl?

Já jsem ten typ, který nedokáže číst, když má plnou hlavu obav a strachu a depky. Na čtení potřebuji mít čistou mysl, tak u mně knihy nebudou fungovat. Získal jsem slušnou záasobu knih od votroubka, tak jsem připravený. K tomu mám i slušnou sbítku bakalářských prací, které mně víc baví než knížky.


Když jsem snížil velikost videa, tak tohle je printscreen na mobilu. Vtipné seriály, které už viděl neni potřeba už tolik se dívat, ale poslouchat.

Samotář

  • Host
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #3 kdy: Červenec 15, 2020, 09:20:35 dopoledne »
To vypadá na dobrou kvalitu. Pěkné.

Některé knihy se dají číst opakovaně a člověk si je přesto užije.
Ale většinou to je tak, že přečtu jednu knihu a libí se mi. Proto si opatřím i elektronické verze všech dalších knih, které tento autor vydal a ty čekají na přečtení v zásobě.
Určitě, když má člověk starosti, nelze číst tragické knihy. Ale docela dost autorů píše knihy s napínavým dějem a končící happy endem. To jsou podle mého názoru vhodné knihy do těžkých časů.

A hlavně na tu kartičku, na kterou jsi dával odkaz, se vejde tolik knih, že to nepřečteš za celý život.

Offline hetta

  • ***
  • Příspěvků: 35
    • Atelier Johanna vše pro předení, plstění a tkaní.
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #4 kdy: Červenec 15, 2020, 10:21:29 dopoledne »
U mě vedou audioknihy, při poslouchání dělám další věci jako předení apod.
Carpe diem.

Samotář

  • Host
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #5 kdy: Červenec 15, 2020, 03:17:13 odpoledne »
Ano, audioknihy jsou výborné.

Také je poslouchám, když potřebuji odpoutat pozornost od nějaké jednotvárné nenáročné činnosti. A v úkrytu by je šlo také používat, kdyby si je člověk pouštěl jen do sluchátek.

Ale je v nich omezená nabídka. To se s množstvím elektronických knih vůbec nedá srovnat. A při načtení elektronickým hlasem, moc se mi to nelíbí a v případě cizích slov je to i nesrozumitelné. Dost často jsou načtené knihy krácené nebo Český rozhlas z nich čte jen vybrané části, to se mi také vůbec nelíbí.

Offline hetta

  • ***
  • Příspěvků: 35
    • Atelier Johanna vše pro předení, plstění a tkaní.
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #6 kdy: Červenec 16, 2020, 11:16:06 dopoledne »
Tak to já mám "výhodu" protože mám k dispozii knihovnu pro nevidomé a tam je načtených knížek fakt hodně. Kdo má zrakové postižení nebo je nevidomý, má přístup zdarma.
https://biblio.oui.technology/biblio/catalog
Carpe diem.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #7 kdy: Červenec 17, 2020, 08:42:22 dopoledne »
Já jsem stará konzerva. Seriály určitě super, oblebeme filmy taky, jasné, že mám taky velkou elektronickou knihovnu, ale to jsou všechno věci, které jsou sice úplně super a každopádně je dobré je mít, ale klasicka kniha je klasická kniha. Už jen to kit v ruce knihu mě uklidňuje. Neřkuli že její životnost je ve většině případů výrazně větší než elektronického média se záznamem, není omezena EMP, elektrikou, životnosti zařízení (třeba ten pocitac/mobil) a média (karta/harddisk). Takže vydrží i pro další generace. Pravděpodobně. No a v nouzi největší se u ní můžu i ohřát nebo třeba na kuchařce uvařit obed, být je to ba barstvi.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #8 kdy: Červenec 29, 2020, 09:31:48 dopoledne »
Ukazuje se, že sehnat free program na zmenšování(komprese) je docela těžký na PC.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #9 kdy: Červenec 29, 2020, 03:14:12 odpoledne »
Ukazuje se, že sehnat free program na zmenšování(komprese) je docela těžký na PC.


Já používám Movie maker a jde si tam nastavit svůj formát i velikost. Akorát to trvá. Když stříhám video a pak ho chci uložit trvá to cca 1GB asi tak 2 hodiny.

Jinak i stažené video se nechá přeuložit na menší formát, popřípadě pro přehrávání na Ifone a Android atd., uložit třeba jen zvuk apod.

https://www.slunecnice.cz/sw/windows-movie-maker/

"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #10 kdy: Červenec 30, 2020, 08:06:41 dopoledne »
dik. Už jsem dostal doporučení na FormatFactory a vypadá, že je super. označíš i stovku souborů a všechno to začne měnit. Z 350MB to kleslo na 75MB.  v mobilu ok.

Objedla jsem si 2 micro SD paměti 64GB za 115Kč. Každou od jiného výrobce z Číny.  A jako zálohu Flasdisk 128GB. k tomu microSD 32GB na pdfka.  Připravuji se.;)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #11 kdy: Srpen 16, 2020, 03:18:46 odpoledne »
Tak jsou doma. Jestě jedna 128GB. Myslim, že přijde v pondělí, protože to posílaji doporučeně a přislo mi upozornění, že mám doporučené psaní z číny.


Offline dvě

  • ***
  • Příspěvků: 12
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #12 kdy: Březen 23, 2021, 10:20:33 odpoledne »
Tak tady bych se asi díval na jakýsi poměr objem dat versus hodiny zábavy. A z elektronických knih, pokud jsou bez obrázků, vytěžím nejvíce hodin zábavy z každého uloženého megabajtu. Samozřejmě na prd jsou ofocené knihy, kteréžto jsou vlastně souborem fotografií, protože fotografie zabírají hodně místa.
Ze zábavných pořadů jsou dobré takové, které dávají smysl, ikdyž je to pouze zvuk bez obrazu, což je datová úspora. Pak mohou být vtipy v textové podobě. Soubory prostého textu.

Další otázkou je elektřina. Možná mít doba černobílou tiskárnu a ty knihy vytisknout. Pak budou fungovat i bez elektřiny.

Na velké objemy dat je dobrý pevný disk nebo optické disky (hlavně BD), což je dobrý poměr cena/objem dat.
       
Agenti blbě kecají, jak se optické disky kazí, aby zpropagovaly tzv. Cloudy, které by v Apokalypse byly totálně na nic. Moje zkušenost však je, že se optické disky nekazí, když se nepoužívají.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #13 kdy: Duben 26, 2021, 06:18:55 dopoledne »
Tak Dokonalý podraz mám hotový. Přešel jsem zcela na avi do mobilu. A pokud chci obraz, tak minimálně na 20 procent kvality. Je to cca 40-60MB.  Přešel jsem na 10 procent u seriálů, kde to znám na zpaměti. Tak cca 26-35MB.





Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #14 kdy: Duben 26, 2021, 07:18:57 dopoledne »
Doporučuju seriál Haló, haló!

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #15 kdy: Duben 26, 2021, 07:43:23 dopoledne »
Doporučuju seriál Haló, haló!
Je to v plánu.

A co Ulice?
Do toho bych nešel. :)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #16 kdy: Duben 27, 2021, 07:12:14 dopoledne »
Tak ve službách FBI mám. Tedy jen do 4 serie, kde je český dabing. A 3 díly 5 serie.

Jdu na Podfukaře.

Je velká škoda, že nemůžu stáhnout celou zapinovaný serii. Občas mi net odpojí.

SoňaR

  • Host
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #17 kdy: Duben 27, 2021, 07:46:51 dopoledne »
Podfukáře mám všechny, takže kdybys potřeboval.... Ale ty první série jsou stejně nejlepší.

SoňaR

  • Host
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #18 kdy: Duben 27, 2021, 12:51:59 odpoledne »
Sahaw, a co Comeback? Sice český, ale nikdy nevíš, třeba tě to bude bavit  :D

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: Nostop koukání na seriály
« Odpověď #19 kdy: Duben 30, 2021, 06:51:30 dopoledne »
Comeback je nic moc. Spíš trápné.

Podfukáři jsou nejlepší na začátku a konci. Bez Mikey to nebylo ono. Když přišla Ema s bratrem, tak to bylo ještě lepší. Tedy vtipnější.