Autor Téma: VP  (Přečteno 1006 krát)

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
VP
« kdy: Září 22, 2019, 06:56:47 odpoledne »
.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: VP
« Odpověď #1 kdy: Září 22, 2019, 10:27:44 odpoledne »
Co vlastně je VP? Pokud finanční krize kdy výkonnost ekonomiky spadne o 1/3, pak klidně do roka....Pokud migrační proudy stovek milionů lidí napříč kontinenty tak třeba 10-20 let....

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7540
Re: VP
« Odpověď #2 kdy: Září 24, 2019, 06:12:42 odpoledne »
Myslím, že je zbytočná takáto anketa. VP môže prísť hocikedy. Dôležité pre preppera je, byť čo najlepšie pripravený na možné krízové situácie. A neustále sa zlepšovať.
VP môže byť aj pre jednotlivca. Napríklad, že mu vyhorí barák, či úraz. Pre rodinu, napríklad že príde o hlavný finančný príjem. Pre obec, či mesto záplavy, výpadky prúdu, kalamity...pre štát finančná kríza, rozpad spoločenstva, vojna, epidémia....

Prípravy preto treba zamerať všeobecne a do príprav zahrnúť hodne aj vzdelanie a prax. A ideál nič neodkladať o mesiac, rok.... včera bolo neskoro. :D 
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2310
Re: VP
« Odpověď #3 kdy: Září 25, 2019, 07:30:16 dopoledne »
Treba nasekať čo najviac harantov.
Potom ak nečakane pride VP, je percentualne večšia šanca že genofond prežije...
No a ešte treba ich naučiť trhať surove meso zubami a nebyť hnusliví nad mršinami. Nič viac vedieť nepotrebuju. Viz. Svojho času žraloky, krokodíle atď. Tak nejak by som videl pripravu na velky pruser...

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: VP
« Odpověď #4 kdy: Září 25, 2019, 10:51:31 dopoledne »
Dagu, jasné že može prijísť hocikedy. Ale pre mňa neni su zbytočná. Nechcem potvrdenie s guľatou pečiatkou, že vtedy a vtedy tu bude VP. Iba ma zaujíma súkromý tip ľudí, čo sú v obraze. To ti nič neurobí kliknúť na jednu z možností. Vďaka za pochopa  :)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7540
Re: VP
« Odpověď #5 kdy: Září 25, 2019, 04:41:20 odpoledne »
Zažil som už velmi vela koncov sveta.  ;D
A práve ludia čo sú v obraze sú na predpovede opatrný. Na druhej strane sa tu občas objavia prorokovia, čo to vedia celkom presne.
Inak, velmo fajn je si trochu počítať v histórii. Toto je velmi osviežujúce. Tehdá ludia ešte neboli skúpi na slovo... http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=53&t=1678&hilit=predpovede
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: VP
« Odpověď #6 kdy: Září 25, 2019, 10:40:18 odpoledne »
Díky za odkaz, Dag. Prečítal som to celé. Zaujímavé a veľmi depresívne. Poväčšine sa s mnohými myšlienkami stotožňujem, akurát si to neviem tak dobre sformulovať ani sám pre seba v hlave. Toto sú ale predpovede "amatérov". Spomienam si v tejto súvislosti na predpoved niekedy z prvej polovice 90.rokov minulého storočia. Vystrihnul som to z VTM alebo také niečo a roky som to mal schované, ale pri sťahovaní som to bohužial stratil. Vydal to hlavný japonský prognostický ústav (alebo dáka taká inštitúcia) a týkalo sa to vývoja poznatkov a pokroku ľudstva do r. 2020. Niektoré perly si pamatám dodnes (+- 1 rok):

2013  - vyliečenie AIDS
2014  - vyliečenie všetkých druhov rakoviny
2018  - vyliečenie schizofrénie
2020 -  vynález umelých očí

Tak terazky neviem. Kde urobili súdruhovia z Tokia chybu ?  :D

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7540
Re: VP
« Odpověď #7 kdy: Září 27, 2019, 05:58:19 odpoledne »
Najskôr japončíci neurobili chybu nikde.  ;D
 Akurát nie všetky informácie a zdroje sa dostanú k širokej verejnosti. Predstav si, čo všetko sa dá dnes spáchať pomocou génov a klonovania. Jo, je to zakázané. Tak isto ako obchod z orgánmi. A aj tak sa s nimi obchoduje na plné pecky....  8)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

konec

  • Host
Re: VP
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 03, 2020, 08:24:21 odpoledne »
Treba nasekať čo najviac harantov.
Potom ak nečakane pride VP, je percentualne večšia šanca že genofond prežije...
No a ešte treba ich naučiť trhať surove meso zubami a nebyť hnusliví nad mršinami. Nič viac vedieť nepotrebuju. Viz. Svojho času žraloky, krokodíle atď. Tak nejak by som videl pripravu na velky pruser...

Souihlasím. Člověk by se měl také o děti postarat a něco je naučit, ale ne vždy je to možné. Ovšem matematicky vzato když bude hodně potomků, tak bude také o hodně vyšší pravděpodobnost, že alespon někdo přežije.
Ale důležité je žádné své dítě nedát očkovat. Mě díky očkování celý život valí sopel z nosa 365 dní v roce, způsobilo mě to očkování a jsem díky tomu hodně slabí a potenciálně první člověk, co umře. A to díky tomu, že mě zkurvilo zdraví očkování.
Je to prokletí, kterého se už nikdy nezbavím.

konec

  • Host
Re: VP
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 03, 2020, 08:33:52 odpoledne »
Díky za odkaz, Dag. Prečítal som to celé. Zaujímavé a veľmi depresívne. Poväčšine sa s mnohými myšlienkami stotožňujem, akurát si to neviem tak dobre sformulovať ani sám pre seba v hlave. Toto sú ale predpovede "amatérov". Spomienam si v tejto súvislosti na predpoved niekedy z prvej polovice 90.rokov minulého storočia. Vystrihnul som to z VTM alebo také niečo a roky som to mal schované, ale pri sťahovaní som to bohužial stratil. Vydal to hlavný japonský prognostický ústav (alebo dáka taká inštitúcia) a týkalo sa to vývoja poznatkov a pokroku ľudstva do r. 2020. Niektoré perly si pamatám dodnes (+- 1 rok):

2013  - vyliečenie AIDS
2014  - vyliečenie všetkých druhov rakoviny
2018  - vyliečenie schizofrénie
2020 -  vynález umelých očí

Tak terazky neviem. Kde urobili súdruhovia z Tokia chybu ?  :D

Já myslím, že vyléčení AIDS a všetkých druhov rakoviny může být již realitou, jenže realitou pro světovou elitu. Běžní lidé nesmí nikdy vědět, že je to možné.
Světové elity neřeší problém, jak prostým lidem rakovinu vyléčit, ale naopak, jak prostým lidem rakovinu způsobit.

Nalim

  • Host
Re: VP
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 03, 2020, 08:56:14 odpoledne »
Mě díky očkování celý život valí sopel z nosa 365 dní v roce, způsobilo mě to očkování a jsem díky tomu hodně slabí a potenciálně první člověk, co umře. A to díky tomu, že mě zkurvilo zdraví očkování.
Je to prokletí, kterého se už nikdy nezbavím.
Podobné problémy působí i mnohé "odborně" vnucované drogy - konkrétně např. na krevní tlak.
Naštěstí jsem ve svých cca 35 neposlechl doktorku, že to musím žrát od tehdy až do konce života. Teď, když jsem se oproti odborným radám zajisté vzdělané lékařky i bez jejích "naprosto nezbytných" bobulí dožil dvojnásobku, jsem jaksi vyměkl, a ty prášky začal žrát.

Jo, tlak mám teď podle doporučení WHO. Akorát tu rýmu stopnout ti odborníci neumějí.
 
Ale do jisté míry jsem na to našel recept: když ráno "trůním", posmrkám za tu dobu pokaždé asi 1/4 roličky toaleťáku.
Pomáhá to.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: VP
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 03, 2020, 08:56:28 odpoledne »
Konče, pro Kristovy rány začni už mluvit slušně, nebo tě admin zabanuje.
Nejsme xchat ani 4chan, jsme veřejně přístupné fórum kam chodí i ženy a nejspíš i děti.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7540
Re: VP
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 04, 2020, 02:52:24 dopoledne »
Haranti dnes v 3 rokoch vedia hrešiť ako pohani. A ženy sa už dávno vydali na cestu rodovej rovnosti...  :rose:
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: VP
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 04, 2020, 10:29:54 dopoledne »
Haranti dnes v 3 rokoch vedia hrešiť ako pohani. A ženy sa už dávno vydali na cestu rodovej rovnosti...  :rose:
Já vím, ale nějakou štábní kulturu bychom snad udržovat měli ::)

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: VP
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 04, 2020, 12:09:03 odpoledne »
No u tebe bych čekal že budeš umět psát na forum...
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7540
Re: VP
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 04, 2020, 12:43:04 odpoledne »
Nejak som nepostrehol o čom teraz debatíme. Neviem, či "Konec" príspevok upravil, alebo Číne lejdy ohrozuje morálku slovíčko "skurvilo zdraví".  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: VP
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 04, 2020, 12:59:08 odpoledne »
Nejak som nepostrehol o čom teraz debatíme. Neviem, či "Konec" príspevok upravil, alebo Číne lejdy ohrozuje morálku slovíčko "skurvilo zdraví".  ;D

Ano, inkriminované slovo na K se dotklo mé viktoriánské morálky. f-)
Dost mě štve jak konec neustále porušuje pravidla fóra. 

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: VP
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 04, 2020, 02:38:15 odpoledne »
Pokud porušuje, tak mu dejte ban, třeba potom pochopí, že ta pravidla opravdu platí...
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

konec

  • Host
Re: VP
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 04, 2020, 06:48:42 odpoledne »
Nejak som nepostrehol o čom teraz debatíme. Neviem, či "Konec" príspevok upravil, alebo Číne lejdy ohrozuje morálku slovíčko "skurvilo zdraví".  ;D

Ano, inkriminované slovo na K se dotklo mé viktoriánské morálky. f-)
Dost mě štve jak konec neustále porušuje pravidla fóra.

Co to je viktoriánská morálka? Viktoriánské impérium, které kolonizuje respektive chladnokrevně zotročí celý svět?

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: VP
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 04, 2020, 08:32:03 odpoledne »

Citace
Ano, inkriminované slovo na K se dotklo mé viktoriánské morálky. f-)
Dost mě štve jak konec neustále porušuje pravidla fóra.
Tak to mám dost. Zkurvit je přece běžný  hovorový výraz. Kdo tohle neunese není prepper.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7540
Re: VP
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 05, 2020, 02:50:16 dopoledne »
Ja osobne hreším ako pohan.  ;D A tak ak niekto povie niečo ako "skurvené počasie" ma nemôže vyviesť z mieri. :D
Iné je ale osobné osočovanie, napríklad za iný názor.  ;)

Preper by sa mal trošku trénovať aj v psychickej odolnosti. Veď stačí, keď ludia nedostanú tri jedlá a svet sa zmení v sebeobžerstvo.....  8)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.