Autor Téma: Pravděpodobný scénář II: Hyperinflace  (Přečteno 286 krát)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Pravděpodobný scénář II: Hyperinflace
« kdy: Červen 10, 2017, 10:13:22 dopoledne »
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Pravděpodobný scénář II: Hyperinflace
« Odpověď #1 kdy: Červen 10, 2017, 10:43:49 dopoledne »
Alespoň víme, na co se připravovat.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Pravděpodobný scénář II: Hyperinflace
« Odpověď #2 kdy: Červen 10, 2017, 11:05:36 dopoledne »
Mě v souvislosti s tím napadá spousta věcí:
- jak na tom budu já s hypotékou? Řekněme že pro tyto případy držím na účtu železnou rezervu, která by mi měla porýt roční splátky. Bude to stačit? Jak to vlastně proběhne? Jasně, stát natiskne a dá do oběhu další a další peníze. Stoupne cena všeho. Jak dlouho potrvá, než stoupnou i platy? Pokud přežiju do adekvátního zvýšení platu, je to v cajku. Hypo doplatím z jedné výplaty...naštěstí můj obor není přímo navázán na jediné průmyslové odvětví
- co vymyslí stát, co všechno bude schopen/ochoten zdanit, znárodnit, zabavit? A jak to provede? Zvýší neúměrně daně? Zavede povinné odvody zemědělcům, aby nakrmil občany? A pokud ano, bude jim to kompenzovat aspoň bezplatnými dodávkami paliva a náhradními díly pro stroje?
- jak to vlastně bude probíhat? Bude to ta doba, kdy ještě funguje policie, takže počet lumpáren se zvýší ale ne nad kritickou mez, takže bude relativní klid? Bude to ta doba, kdy bude člověk rád za každé vajíčko, ředkvičku?

Co vím jistě je, že drahé kovy hodnotu neztratí. Ovšem je otázka, zda jejich prodejem se neystavím zbytečnému riziku. Ten kdo správně odhadne co, jak a kdy na tom nechutně vydělá...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Pravděpodobný scénář II: Hyperinflace
« Odpověď #3 kdy: Červen 10, 2017, 11:22:28 dopoledne »
Jsou lidé, kteří už dávno ví co, jak a kdy, a ti na tom opět velmi nechutně vydělají..

Kde je sad, je i zahradník, kde je rybník, tam je porybný. Kde je stádo, tam je ten, komu to stádo patří, je tam i pastevec, který ho pase a stříhá, vlci, co se přiživují a ovčáčtí psi, kteří se starají, aby to vlci neměli tak lehké.

První americké mrakodrapy byly většinou postaveny v době ekonomické recese. Byly postaveny za cenu materiálu a jídla. To je naše budoucnost. Budeme pracovat za jídlo..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Pravděpodobný scénář II: Hyperinflace
« Odpověď #4 kdy: Červen 10, 2017, 11:52:58 dopoledne »
Ovšem otázka je, zda budeme pracovat pro sebe, nebo pro někoho jiného...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Pravděpodobný scénář II: Hyperinflace
« Odpověď #5 kdy: Červen 10, 2017, 12:05:43 odpoledne »
Hyperinflace je zábavná věc, pokud někdo dluží vám,nebo dlužíte vy.Pokud generujete výrobky či suroviny, jste jakž takž v pohodě, pokud generujete jen svoji práci pro někoho jiného, je to horší.Veliká inflace nás potkala za války v říšských markách a v padesátých letech v korunách.Udělala se měnová směna a lidem se rázem znehodnotily uspořené peníze a byl klid během půl roku. Nemyslím si, že něco takového hrozí akutn při provázanosti ekonomik. V inflační spirále se motáme od revoluce, zejména potraviny neustále zdražují, ale platy díky znehodnocení měny stále rostou, takže se v tom dá žít.Já mám většinu prostředků v nemovitostích a technice, takže mne to nikterak nepálí....