Autor Téma: Malinovy: Vzpomínky na minulost  (Přečteno 459 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Malinovy: Vzpomínky na minulost
« kdy: Únor 06, 2017, 03:28:27 odpoledne »
Kniha, které mi měla vysvětlit, proč předkové hladověli a kde dělali chybu. Docela dost lidi mluví o tom, že naší předkové udělali chybu, když místo sadů a třeba ořechů se vrhli na pěstování obilí a řep. Prostuduji ji, abych pochopil ten důvod. 

http://www.databazeknih.cz/knihy/vzpominky-na-minulost-117537

Zatim jsem se dočetl:
Citace
Rodina obdělala 1ha obilím a zasela 1 metrák a sklidila 10-12metráků.

Pokud 2q stačí na jednu osobu. Tak 1ha stačí pro 5 dosplělích lidí. Ručně zajíštění 1m2 mi zabere 30 minut. Při kooperaci s více lidmi a využít(zapřáhnutí lidi) techniky zabere 10 minut. Z toho my vychází cca 500 hodin na zajištění jídla pro jednu osobu. Popravdě jsem doufal, že to bude třeba 3000 hodin. To by vysvětlovalo důvod, proč bylo nedostatek jídla a byl hlad. Ale ukazuje, že důvod hladu byla vláda té země. Vím, že byli neúrody, ale pokud víme, že se dalo zajistit dostatek jídla, tak se dalo na to připravit. Z toho plyne, že lidé byli vykořisťováni.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Malinovy: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #1 kdy: Únor 06, 2017, 03:49:13 odpoledne »
Kto a kedy hladoval?
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Malinovy: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #2 kdy: Únor 06, 2017, 07:51:40 odpoledne »
Jedná se o legendární knihu, známou po celém světě a při vydání vyvolala exploze uznání. Naši se vycajchnovali a vyzkoušeli vše z doby bronzové a železné.....Mám ji od vydání a je to luxus....Ty kamenné sekyry v praxi a fůru dalších. Úrodu rozdělili na nekolik dílů, dar bohům, osivo, spotřeba, platba za výpalné, díl hlodavcům, a díl napřesrok , kdyby se neurodilo.Nebylo tehdy dobré ovoce a navíc se stěhovali. Jináč super kniha.....

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Malinovy: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #3 kdy: Únor 07, 2017, 08:35:29 dopoledne »
Čtení prvních řádků jsem si říkal, že kniha je divná, protože mluvila o UFO.:) Ale pak jsem našel pěkný odstavec. Jako, kdyby věděli, že budu existovat a vymýšlet šilené teorie.:))