Autor Téma: Prodej ze dvora a EET  (Přečteno 3396 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Prodej ze dvora a EET
« kdy: Prosinec 02, 2016, 07:47:54 dopoledne »
Procházím si fcb a narazil jsem na příspěvky. Vidim to na rozkvět komunitních zahrad.

Citace
S dostatečným předstihem avizujeme, že každý, kdo by chtěl po otelení dále kupovat mléko (biomléko, sklo, plný tuk, dovoz na kole, 15 Kč), vzhledem k tomu, že máme podnikání na zemědělství, nemůžeme praktikovat podle § 10, ale podle § 7 - tedy podnikání, museli bychom mít EET od 1.3.

Znamenalo by to pro nás pořizovací náklady cca 13500,- a měsíčně cca 1250,- Kč. Vzhledem k tomu, že průměrný počet litrů mléka prodaných za měsíc je rozhodně pod 100, máme na výběr buď u KVS možnost prodeje zrušit nebo prodávat pouze platbou na účet.

Platba musí být ovšem předem, neboť kdyby byla po, mohli bychom být udáni, že jsme fyzicky prodali mléko a nedodali účtenku.

A také připomínám, že kdo k nám přijde a navrhne nám, že bychom to mohli spláchnout jen tak, bez účtu, že by za to mohl dostat flastr půl mega, tak bacha

Prodej ze dvora
Citace
pokud je to podle §10 tedy ostatní příjmy, ale my jsme zemědělci a prodej ze dvora máme v podnikání a musíme na to mít EET, pokud jste podnikatel, tak ano, vztahuje se na vás.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 02, 2016, 07:58:16 dopoledne »
A bude hůř. Voliči rozhodli a rozhodnou zase. Ještě mají snad vyloučit z EET do obratu 250 000 za rok. Rád bych ale upozornil, že vše se dá pořídit do 5 tisíc Kč, a pak jen náklady na internet. S EET nesouhlasím a tohle není reklama
https://lilka.cz/cs/cenik/

SoňaR

  • Host
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 02, 2016, 08:22:57 dopoledne »
Někde jsem četla, že když člověk hledá, tak to pořídí velmi levně. Nějaká podnikatelka si na EET údajně stáhla sw zdarma do tabletu a účtenky prý  bude posílat mailem, nebo lidi odkáže na své stránky. Nevím, jestli je to možné, ale možnost by to byla určitě zajímavá.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 02, 2016, 08:54:30 dopoledne »
Ale no tak, je třeba se na fakt podívat z druhé strany barikády, a to z pohledu člověka, co něco vyrábí, něco tvoří, do něčeho vloží um, fortel a lásku. A pak přijde belzebub a bude vás nutit do nějakých dalších prostocviků, kterých už děláte tak dost. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Drtivá většina všech, které znám a něco vyrábějí, tak se přesouvá do šedé a černé zony ekonomiky. A my jsme zrušili veškeré prodeje ze dvora, ze sadů,  a dosbírávání zdarma, protože o nic z repertoáru udavačů nestojíme. Raději to necháme shnít na zemi, než bychom přistoupili na tu zrůdnou a nesmyslnou hru. A tak si lidi musí odpustit  veškeré dobroty, které skýtal náš svět a musí si je koupit jinde, třebas v lídlu, nebo bille.Mě osobně se to líbí, zabíjačky opět ve sklepech, tajné porody zvířat,Tajné chlévy ve stozích,  bačkory z ovčí vlny dílované, jako kokain.....Jako za fašounů, nebo za komančů.Kruh se uzavřel. Ale věřím, že bude babišoovi tleskat obrovská masa lidí, to je jasné.Jen jim dejte, zlodějům.....

SoňaR

  • Host
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 02, 2016, 09:02:49 dopoledne »
Ale jo, to já osobně považuju EET taky za blbost, která odradí spoustu podnikatelů od podnikání. Jen si myslím, že je škoda, že když už to tu je, tak ti lidé nemají informace, že je možné to provozovat levněji, či dokonce skoro zadarmo. Třeba by pak tolik hospod atd. nekončilo.

Ostatně takto se nedívám jen na EET. To jsou třeba i ta pravidla, co musíš mít, když chceš prodávat třeba pár skleniček vlastního džemu, nebo perníky. V jiných zemích přijdou omrknout, jestli máš doma čistou kuchyň. U nás si musíš pořídit provozovnu s oddělenými zónami, kterou ti musí schválit x úředníků a každej do toho kecá.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 02, 2016, 09:09:28 dopoledne »
Jde účtenku vydat i elektronicky, ale zákazník s tim má souhlasit. Ta levná řešení jsou hlavně pro tyhle drobné prodeje. Já jsem jen zvědavý jak budou stánkaři s rukama od těsta, klapat na tabletu při prodeji langošů a budou mít zástupy lidí před stánkem.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 02, 2016, 09:16:03 dopoledne »

V jiných zemích přijdou omrknout, jestli máš doma čistou kuchyň. U nás si musíš pořídit provozovnu s oddělenými zónami, kterou ti musí schválit x úředníků a každej do toho kecá.

A pak se nadává na EU, přitom naše normy jsou dvakrát tak přísnější.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 02, 2016, 09:53:43 dopoledne »
Mě v souvislosti s EET chybí jakákoliv pozitivní motivace....Přijde cizí firma, vláda se pomodlí za investici a pracovní mýsta, ukloní se a nabídne připravenou průmyslovou zónu a daňové prázniny...A švadlena co se snaží přešít někomu rukávy u kabátu bude vystavovat EET účtenky? Farmář, který vám nechá za 20kč načesát vlastními silami se sadu košek třešní za váma poběší s tabletem a tiskárnou? Kominík si u vás v koupelně umyje ruce a pujde administrovat, aby nenastalo prodlení? Největší daňové úniky jsou zcela jinde a všichni soudní to vědí. To jak a na co se využívají dotační peníze z EU je zaké obecně známo...Když vezmu průměrnou mzdu v ČR nechal bych všechny živnostníky co mají podobný roční příjem na pokoji. EET bych třeba zavedl u větších subjektů, a i ti živnostníci musí někde nakupovat, točit matetiál, platit energie....i oni posílají na finančák povinná hlášení, které EET v mnohém dubluje. Takže pokud vidím, že něco nehraje, vždy má finančák nástroje, jak vše prověřit a může jít i pár let nazpět. Je v tom vidět ten rukopis řízení Agrofertu...nakupuji va velkém a jednotně, ale takto živnostníci nikdy nefungovali a nefungují....Jsem naprosto přesvědčen, že pokud by tito lidé nic nezaváděli, stát ani nepozná změnu...Jediná větší nadnárodní firma, která "optimalizuje" svůj zisk přes zahraniční pobočku efekt živnostníků zcela zvrátí. Výsledek bude, že drobní živnostníci se na podnikání vykašlou nebo přejdou do šedočerné zony...A velké firmy budou podnikat ze zahraničí a optimalizovat zisk...I když daňových rájů ubývá, přesto si filutové dokáží najít cestičky. Vždať k nim patří i mnoho politiků, co ty zákony schvalují....

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 02, 2016, 10:05:18 dopoledne »
http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=569788

Asi tak nějak. Až na ten dovětek P.S.,  má pravdu.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 02, 2016, 10:52:16 dopoledne »
Jenže tohle voliči ANOnistů nikdy nepochopí.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 02, 2016, 11:35:01 dopoledne »
Chtělo by to na chvíli Pinocheta.  ;D

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 02, 2016, 12:32:14 odpoledne »
To že jsi ho volil v minulosti a sedl jsi bolševikovi na lep, to tě omlouvá. Každý občas někdy jedná hloupě. V programu neměli, že budou obtěžovat občany. To co se děje, padá na celou vládu a jejich partaje.
Já volil za prezidenta Miloše v druhém kole - nechtěl jsem Schwarzenebrka a taky ho víckrát volit nebudu.

Já bych navrhoval dát šanci novým tvářím - lidem jako jsme my. Tedy nikoliv oligarchům, kteří skupují média a žijí ze státních zakázek a dotací. To bylo od začátku jasné že Babiš nebude ta lepší cesta. Bohužel voliči to neprohlédli. Proto navrhuji volit takové lidi, kteří z ničeho něco dokázali, nežijí ze státních zakázek a jsou to lidé jako my. Živnostníci, zaměstnanci všech odvětví, lékaři a právníci... Volit takové, které nemají velkého sponzora a guru. Klidně bych dal šanci malým stranám, které vznikly už před nějakým tím pátkem a snaží se mravenčí prací upozorňovat na nekalosti.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 02, 2016, 12:49:00 odpoledne »
Volbama nic nelze změnit, kdyby ano, dávno by je zrušili.Já taky volil ods a taky už je volit nebudu. aBudu volit pouze anarchisty, až nějací budou, nebo nějaké fuck offisty, protože tenhle brajgl již nelze modifikovat, ani opravit. Už to je tak prolezlé špínou, že politik už nemůže mluvit pravdu, ten už musí pouze lhát, jinak by jej nikdy nikdo nevolil.A tak kalousek za krize zvýšil dph na přechodnou dobu, a socani s babišem sice na kalousky flusali, dépéháčko však nesnížili a ani nesníží, pokrytecká hovada.
Dost, jináč budu mít poplivanej monitor.
Ženou lidi do podzemí, tak, jako fašisti i komunisti.Z pohledu řemeslného živnostníka to je stejná pakáž.Která zase po čase odejde.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 02, 2016, 01:21:31 odpoledne »
Jenže tohle voliči ANOnistů nikdy nepochopí.

Něco ti prozradím: jsem volič ANO. Bohužel teprve až po příštích volbách bývalý, protože Babiš hrubě nenaplnil očekávání. A lidí, jako já je poměrně dost, dost nás mrzí, že jsme dali hlas takovému pazgřivci, co něco jiného slíbil a něco jiného dělá. Babiše podpořila a věřila mu i spousta důvěryhodných lidí (např. Dědek, Bernard, ...), kteří taky mluví o zklamání. Rozdíl oproti jiným partajím je ten samý jako Trump vs Hillary: U Babiše byla naděje, i když plná pochyb, že se věci budou měnit k lepšímu, u všech ostatních jistota, že se nic k lepšímu nezmění. Po dvou letech bylo jasné, že se věci mají jinak. Blbá stránka věci je, že přestože se v něm spousta lidí zklamala, v průběhu času nasbíral úplně jiný typ voličů, které nás snadno nahradí :(.

Tím ti chci říct, že nadávat na voliče ANO je laciné a hloupé. Byla to nová cesta, sázka na naději v lepší budoucnost a zjištění, že tudy cesta nevede. Co bys navrhoval ty, jak to zlepšit aniž by tu byla 50 let Pinochetova diktatura, po které je lepší úplně všechno, jen země má o dost méně obyvatel. A jestli nic nemáš, tak jsou to jen chytrolínské kecy.

Volím SSO už od jejího vzniku (a zdaleka ne všechno se mi líbí a se vším souhlasím, některé jejich myšlenky se můžou zdát dokonce nebezpečné, dokud si to člověk pořádně neproštuduje a i dál poochyby zústávají, někteří jejich lidé...no, nejsou ideální. Ale jinou možnost prostě zatím nemám).

Co mě varovalo před Babišem - veškeré jeho "podnikání" je nějakým způsobem dotované státem (to znamená i osvobození jeho produktů od některých daní), nebo aspoň jeho části, vstupy. To není podnikatel, to je vyžírka. Nejvíc zarážející věcí byla podpora biopaliv schválená pokud si dobře vzpomínám za Topolánka totálně napříč spektrem v době pádu jeho vlády - kdyby to nebylo "podchycený" už dávno, dlouho a pevně, neprošlo by to. Takže si ty poslance pásl už dloooouho předtím.
No a jeho kampaň: bylo vidět, že se nešetří, na korunu se nehledí. Prostě si spoustu lidí koupil. A slíbil, že ano, bude líp. Ale nikdy neřekl jak toho dosáhnout. Prostě to zařídíme. Stát je (měl by být) sluha svých občanů, daňových poplatníků - spolutvůrců, podílníků - zaměstnavatelů, chcete-li. Stát není a nemůže být firma. Stát musí být služba!
Jeho mecenášství: nikdy jsem neslyšel o Babišově nadaci pro...něco/někoho (ať už důchodce, děti v nouzi, výzkum rakoviny, výzkum biopaliv N-té generace), nikdy jsem neslyšel o Babišových stipendiích pro nadané děti ze sociálně slabších rodin...zato vím, kolik berou ženský v nepřetržitým provoze v Olmě v Zábřeze...podle mého skromného názoru miliardy k nějaké podobné činnosti morálně zavazují. Zvlášť, když ty miliardy vytahal z kapes nám všem.

A dovolím si pohled do budoucnosti: Babiš je náš příští premiér. A je to problém nejen náš (všech voličů), ale hlavně politiků, kteří mu umožnili jim takhle přerůst přes hlavu. Takže dobře jim a vlastně i nám tak. Je to smutný ale je to tak.     
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 02, 2016, 02:03:43 odpoledne »


Já bych navrhoval dát šanci novým tvářím - lidem jako jsme my.

Takoví nikdy do vrcholné politiky nepůjdou...a spíše ani do komunální...

K volbám už také nechodím...není tam nikdo, komu bych věřila...jen kecy, kecy. kecy...zloděj volá "chyťte zloděje"...tak vnímám současnou politiku....

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 02, 2016, 02:21:53 odpoledne »
Mě volbý dávají - možná falešný - pocit, že jsem to aspoň zkusil.

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7545
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 02, 2016, 02:23:09 odpoledne »
Mne volby dávajú pocit, že som spoluvinník.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 02, 2016, 02:34:16 odpoledne »
Svobodní už vyčerpali svůj volební potenciál, víc voličů už neosloví. Taky jsem je volil.
Nevím jestli to má smysl.

Naopak nevolit znamená nechat propadnout hlas. Lidi znechucení, by měli volit protestní strany.

Existuje tolik stran plných obyčejných lidí: Soukromníci, Piráti apod. A nenesou se na vlně populismu.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 02, 2016, 02:45:56 odpoledne »
OK, názor respektuju přestože s ním nutně nesouhlasím.

Pokud nejdu k volbám, nemám pak právo si stěžovat, jak to tady stojí za h...o.
 
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 02, 2016, 02:59:11 odpoledne »
Pokud nejdu k volbám, mám právo říct, že to stojí za h...., ale víc se tím nezabývám.
Nejít k volbám je stejné svobodné rozhodnutí, jako k ním jít...mě nezajímá, koho kdo volil, ani to nekritizuji, nekomentuji...takže si myslím, že kritika, že někdo se rozhodl k volbám nejít není na místě.
Ale ať si kdo chce, co chce říká...já si jedu svoje...koledy.... @-->

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 02, 2016, 03:15:36 odpoledne »
Ideální by bylo, kdyby volby s nižší než 50% účastí byly prohlášeny za neplatné. Něco jako volboreferendum...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 02, 2016, 03:16:33 odpoledne »
Promiň, asi jsem idealista, ale copak ti nazáleží na ostatních lidech v téhle zemi, jestli se bude znovu znárodňovat a ničit životy lidí? Mně osobně vadí že lidé tady ztatí chuť cokoliv podnikat. A díky tomu že většina mlčí a nejde ani k volbám. Dokud ti nezakážou koledy, tak o nic nejde....

Ideální by bylo, kdyby volby s nižší než 50% účastí byly prohlášeny za neplatné. Něco jako volboreferendum...

To by tu vládli asi jen úředníci. Donekonečna  :)

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 02, 2016, 03:49:45 odpoledne »
Samozřejmě, že mi záleží na lidech v naší zemi, ale bohužel mi nevyhovuje nabídka politických stran a jejich představitelů...nevěřím jim,  ani jejich řečem, ani jejich programům....kam směřuje naše země díky nim už po desetiletí?

Koledy byly lehká nadsázka, protože se to momentálně hodí...jedu si svoje v tom, že se nenechám manipulovat médii...politiku moc nesleduji, ani televizi...


Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #23 kdy: Prosinec 02, 2016, 04:52:38 odpoledne »

Kde omezování svobody až skončí?       

Zadna svoboda uz neni, to je jen fikce. Veskere soucasne a budouci novinky slouzi jen k zdokonaleni a usnadneni toho vseho.
Praktikující cynik

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #24 kdy: Prosinec 02, 2016, 05:27:15 odpoledne »

A pak se nadává na EU, přitom naše normy jsou dvakrát tak přísnější.

Starý přísloví praví  :  "POTURČENEC  HORŠÍ  TURKA"   :-\ 
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #25 kdy: Prosinec 03, 2016, 07:51:14 dopoledne »
No já k volbám chodím a jsem tedy spolupachtel současného stavu. Jde o vnitřní nastavení člověka. Netvrdím, že to něco změní. Na druhou stranu spousta lidí vnímá rostoucí napětí ve společnosti, bezradně se rozhlíží po nabídce na kandidátkách a volí pocitem, že ten či onen by to mohl změnit. To dostalo Babiše k politickému koritu spolu se zaplacenou PR, do které chytře investoval. Nyní již lidé mohou vidět výsledky své volby a mnozí jsou zklamáni....Ono to prostě asi bez osobní účasti v komunílní politice nepůjde, pokud nepřipustíme dramatickou skokovou změnu (revoluci). A to nemá zdejší obyvatelstvo v povaze....defenastrace již nejsou in, asi v sobě stále neseme tu Bílou horu. Bavte se s mladými lidmi o tom, koho a proč by chtěli volit...Spousta jich řekne, jsem mladý a zkusím vypadnout do zahraničí něco vydělat a pak se možná vrátím, abych se postavil na vlastní nohy. Pokud toto tvrdí nejvzdělanější a nejstatečnější část mladých voličů ukazuje to o vnitřních poměrech státu víc, než placená PR miliardáře. A sousta z nich se nevrací....to jsou ti nejschopnější, co se chytnou jinde....

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #26 kdy: Prosinec 03, 2016, 08:50:59 dopoledne »
No, právě, naše děcka, ty starší, od 26 do 28 let se vždy smějí....To si jako máme tím svinstvem zaprasit duše, mysl? Když o tom nic nevíme, je mnohem lehčí, než se trápit nějakýma troubama, co se ženou za tou mrkví na provázku.
Vůbec je to nezajímá a tvrdí, že to určitě nějak dopadne, ještě se prý nestalo, že by to nijak nedopadlo.
Je jim to totálně ukradený.Připadá jim legrační, jak je stále něco zakazovaný, pak přikazovaný a zase zakazovaný.... Smějí se tomu, až se za břicha popadají....
Jeden mladej skončil ve španělích.... už se nechce vrátit.Je nám to trochu líto,já mu ještě pomáhal s autem na tu cestu....Nechtějí do té zaprděné kotlinky zpět, že jsou španělé mnohem veselejší.Stále zpívají a tančí....
A my se tady jeden po druhým poděláme z těch jejich paragrafů....

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #27 kdy: Prosinec 03, 2016, 04:47:37 odpoledne »
Nejde o nás, náš názor je irelevantní, děcka mají svůj názor.Jako když sedláci emigrují do ruska, kde je relativně stabilní právní prostředí, oproti našim každoročním změnám v podmínkách zemědělského hospodaření...
Je to vždy jen úhlem pohledu.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #28 kdy: Prosinec 03, 2016, 09:11:10 odpoledne »
Ideální by bylo, kdyby volby s nižší než 50% účastí byly prohlášeny za neplatné. Něco jako volboreferendum...

A jaký by byl důsledek?
Pokud bude pořád chodit málo lidí, tak budou věčně vládnout ti, co tam jsou teď?

jsem hrubě proti nějakým kvótám na volby nebo referenda. Pokud přijde třeba jen půl procenta, pořád je to větší množství, než ten jedinec, který rozhoduje sám. A raději budu za rozhodnutí půl procenta lidí, kteří se o věc zajímají, než 100 %, kteří tam přišli z donucení nebo vybičovaní PR a reálně neví, která bije, tak budou hlasovat podle aktuálního pocitu nebo mohutnosti PR.


Jaký by to mělo důsledek těžko odhadnout, třeba by to konečně nakoplo ty, kteří se chlubí tím, jak k volbám nechodí ale neustále si na něco stěžují...
S povinnou účastí u voleb to nemá nic společného a nic to nemůže zhoršit. Mohutnou PR už jsme tu ěli a vyplatila se, pocit rozhořčení nad poplatky ve zdravotnictví taky...
Pak je ještě jedna cesta - není z mé hlavy - ale možná by to byla alternativa. Spolu s volebními lístky v obálce bude taky tisíc korun. Bude-li hlasovací lístek odevzdán s oněmi tisíci korunami, bude platný. Bude-li tisícovka chybět, hlas bude neplatný. Zajímalo kolik lidí by "prodalo republiku" za litr...i když myslím, že by stačila i stovka.   

EDIT: taky jsem proti jakýmkoli kvótám nebo povinné účasti u voleb.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #29 kdy: Prosinec 03, 2016, 09:26:59 odpoledne »
jak to tu sleduji, muj pohled....
lidi sou blbi, vetsinaz nas je blba a dela blbosti....
a ten stat ty urady a zakony vyhlasky sou tu proto nebot lidi sou blbi aspon drtiva vetsina z nich. Dalsi vec je ze lidi je proste mnoho....
kdyy lidi nebyli tak moc blbi jak sou tak uz davno tu je min tech politiku, uradu a zakonu. Ale kdyz si lidi nedokazi rozhodovat sami a s moudrosti tak je tu ten vladce....
inu kniha prislovi by mohla vypravet.....

http://www.bible21.cz/online#prislovi/3

proste lidi na to nemaji aby nemneli vladce, a treba si uvedomit to vlastne rika zeman ze vetsina oyvatel je blba, da si hypoteku i kdyz na to nema splacet, poridit si deti a pak je da do decaku, chlasta jak duha  apak se divi ze je na ulici a vse propil, podnika na cerno toci miliony a ostatni se divi kam ty penize miznou....   

ohledne eet si myslim ze cech se s toho neposere a neco vykouma a nejak to ochcije a zivot pujde dal, ono je logicky kdyz se zvysuje urove obyvatelstva, platy rostou, nezamestnanost na historickem minimu, ze se i zakony priostruji atd....
jako v nemecku, platy vyssi ale tech poplatku dani a vsehomozneho....

kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #30 kdy: Prosinec 03, 2016, 11:12:57 odpoledne »
Samozřejmě, že se jakýkoli efekt z eet rozplizne v trativodu peněz, je to pouhá úřední buzerace se snahou velkého bratra vědět vše a kriminalizovat každého.Oni na sebe sáhnout nenechají, úředníci jsou beztrestní, tak, jako ostatní z kasty nedotknutelných.
Plebs nemá právo na nic, jako správní otroci.
A tak se systém nemůže divit, že je lidem nejen k smíchu, ale že si lidi dají tu práci a budou sabotovat každičkou vůli úřadů.. Tak, jako paušální poplatky za odpad...Produkuješ,? Zaplať, neprodukuješ, taky zaplať....A tak si lidi řeknou, že ten odpad na znamení nesouhlasu odvezou někam, kde to bude ošklivé....Do přírody, u krajnice, aby to bylo kontrastní. Je mi z nich na blití a nevynechají ani moje remízky, ale chápu je, že nemají jinou možnost, než protestovat proti porušování ústavy ze strany státu.
Nikdo vás nemůže nutit ke koupi zboží či služby. Totéž bodový systém, kdy je prováděno dvojí trestání, tedy peníze i body, a uznal to i nejvyšší soud.
A tak bude stát srát na zákony a občani se mají ze zákonů posadit na zadnici? Fakt to někdo může myslet vážně?
Ryba smrdí od hlavy a nedá se s tím vůbec nic dělat.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #31 kdy: Prosinec 03, 2016, 11:15:47 odpoledne »
Votroubku já se těm mladejm nedivím, že to chtěj v té cizině zkusit a třeba něco vydělat. Ale na druhou stranu, mě mrzí, že si myslí, že je zde takový marast, že se dobrovolně vzdají kořenů a chtějé žít jinde natrvalo...Předpokládám, že občanství se jistě vzdát nechtějí...Dřív lidi emigrovali, protože jim hrozila dlouholetá basa, nemohli pracovat v oboru, nemohli kvůli rodičům studovat...nemohli jet ani na dovolenou bez devizového příslibu...A dnes si děcka myslí, že na ně čeká štěstí všude jinde nežli doma...Což také není pravda. Vím jak se k čechům a Polákům chovaji Angličani....jako bychom byli ještě nějaká součást jejich rozpadlého imperia. Kanaďané jsou z mého pohledu tolerantnější.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #32 kdy: Prosinec 03, 2016, 11:25:48 odpoledne »
K té EET zvrhlosti....já největší problém vidím v tom, že to bere lidem chuť něco samostatně dělat...Ta byrokracie je naprosto ubíjející, brání svobodné tvorbě...Představte si portrétistu na Karláku, jak kreslí skicu úhlem, pak si utře ruce do kusu hadru a jse vám vystavit účtenku....Prostě to bere ze společnosti lidskost, obyčeje a zvyky...Jste spokojeni dáte číšníkovy díško a ochotnému řidiči PPL od cesty, že vám to pomohl vynést do schodů...To není jen obchod, je to  i sociální vazba a forma pochvaly a motivace. EET motivuje tak jedině se na to vykašlat a mít klid, chodit jako bulík do práce, vystačit s málem, myslet si své a držet hubu a krok...Socialismus nemotivoval schopné lidi, proteže měli stejně jako leplové....EET zase bere lidem svobodu...

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #33 kdy: Prosinec 04, 2016, 08:40:46 dopoledne »
Já šel taky do ciziny, to je v pořádku, ale nabagrovat peníze a vrátit se domů. Na zkušenou, na vandr.Ani na chvilku mne nenapadlo, že bych se nevrátil domů.Mladý na domov kašlou.Ani jim nejde primárně o peníze.Jde jim o to, že zde nechtějí žít. A to je pro mne to nejhorší, co musím přijmout. Kdyby to byli lempli, byl bych klidnej, ale jsou to chytrý, šikovný, učenlivý děcka, klouček maluje jako davinci , šikovnej jak opice a on prostě tady být nechce, jako tisíce jemu podobných.....
Je to škoda, o volbách nechtějí ani slyšet, že to je k ničemu.....
Berou lidem chuť něco tvořit, to je ten zločin těch úředních grázlů, znechutili lidi v tvořivé činnosti, i blbou kozu nikdo dneska nedrží,  protože by  musel papírovat, jako nějaká arcibuzna.
To, že zlikvidovali to, co se ani komunistům nepodařilo, to je zločin.
Žijeme v totalitě a volby nic změnit nedokážou.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #34 kdy: Prosinec 04, 2016, 09:03:11 dopoledne »
Ale ve světě je taky byrokracie. Němci musej poslouchat jak hodinky a poctivě platit daně. Pravda, za svoje daně maj perfekt služby, ne jako tady.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #35 kdy: Prosinec 04, 2016, 10:26:25 dopoledne »
Domnívám se, že to je promyšlená strategie, vyhnat pracovité a schopné lidi do emigrace, zbavit je kořenů a vazeb. Tady jsou nebezpeční, mají tu své zázemí, přátele, rodiny, spolužáky.

V emigraci jsou od tohoto všeho odtrženi a mají existenční starosti, nemají čas na politiku a dakší kraviny, navíc ani nejsou občany těch zemí, takže nemají ani volební právo.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #36 kdy: Prosinec 04, 2016, 11:46:29 dopoledne »
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #37 kdy: Prosinec 04, 2016, 11:51:25 dopoledne »
Domnívám se, že to je promyšlená strategie, vyhnat pracovité a schopné lidi do emigrace, zbavit je kořenů a vazeb. Tady jsou nebezpeční, mají tu své zázemí, přátele, rodiny, spolužáky.

V emigraci jsou od tohoto všeho odtrženi a mají existenční starosti, nemají čas na politiku a dakší kraviny, navíc ani nejsou občany těch zemí, takže nemají ani volební právo.

Já ti nevím, každý, kdo je schopen vymyslet takovou kulišárnu, jak píšeš, musí být přece zákonitě schopen si spočítat, že když mu tu nezbude nikdo, kdo by na něj dělal, tak pojde hlady...

Oni se zbavují jen těch cca 10% obyvatelstva, které příliš přemýšlí a dělá problémy.. Ovce nikam neemigrují.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #38 kdy: Prosinec 04, 2016, 12:20:00 odpoledne »
Naše vedení je jen vzorkem, odrazem společnosti. Nic víc a nic míň. Se vším, co k tomu patří.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #39 kdy: Prosinec 04, 2016, 04:12:53 odpoledne »
Právě tohle není vůbec pravda. Nemyslím si, že by vrchní patra politiky byla odrazem toho, co je dole. Komunální politika budiž, to určitě ano, ale nahoře jsou dle mého názoru velmi pečlivě vybraní lidé.

Spíše by bylo zajímavé analyzovat, kdo je kdo ve státním aparátu, mezi výše postavenými úředníky, soudci, státními zástupci, prověřit rodinné a partnerské vazby. Protože politici přichází a odchází, a úředníci zůstávají. Služební zákon stále nefunguje.

Je třeba si uvědomit, že částečně první republika, pak velmi snaživí nacisté a i komunisté udělali tomuto národu doslova lobotomii. Bylo vyhozeno, donuceno k emigraci či dokonce popraveno příliš mnoho inteligentních lidí, oni sami a hlavně jejich potomci svou neexistencí významně ochudili genofond naší země a ducha národa.

Pražská kavárna a na ni navázaní umělci stále sráží národní hrdost, neustále se koukáme a dočítáme o tom, jací jsme vyčůránkové, udavači, zloději, hlupáci.. Národní sebeuvědomnění a hrdost je něco špinavého, nepatřičného, fašistického..

Mnoho problémů dnešní doby by se velice snadno dalo vyřešit aplikací zdravého selského rozumu, přesto ti nahoře nic takového neudělají. Jsou snad všichni blbí? Ne, nejsou. Je mezi nimi pár blbců, ale ne všichni.

Na stránkách KOB-u je napsáno, že to, co se jednomu může zdát chybou v řízení, může být pro jiného cílem.

Asi někdo potřebuje, aby se přemnožili lidé neschopní samostatného života bez sociálních dávek, neschopní cokoliv vytvořit a vyprodukovat. Takovýmto lidem se snadno vládne a když nebudou poslouchat, tak je jen necháš pochcípat hlady. Je třeba si uvědomit, že lidé, kteří tyto procesy řídí mají s velikou pravděpodobností několika tisíciletou praxi v řízení a spoustu času.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #40 kdy: Prosinec 04, 2016, 08:29:50 odpoledne »
No stačí se podívat na testy a výběrová kritéria pro vrcholné manažery a řídící pracovníky. Jsou nastavena tak, aby jimi prošel naprosto s předledem jistý tip osobností. Pan Klaus je jedním ze zástupců....Je to profesor...kde a co publikoval si každý může najít...Pan Zeman....Pan Kalousek...a jiní a jiní....pan Rath...

Na prvním místě je úspěch spojený s mou osobou....pokud to nejde přebarvím se a změním, aby to zase šlo...když to nejde, může za to jiný, když to jde vylezu po cizích zádech, ale zásluhy si ponechám sám...stále stejná písnička, filtruji, zkresluji a cenzuruji informace, zveličuji vlastní zásluhy....toto je cesta k vrcholu.

Aby ji normální člověk mohl absolovat musí se zbacit cti, svědomí, soucitu, lásky k bližnímu, schopnosti vcítění do pocitu jiných - respektive to se hodí, aby jste poznali, že vál lidi ty vaše lži a triky baští...No a pokud toto dokáže a stojíte na vrcholu, už nejste normálním člověkem. Jste napůl paranoikem, který se bojí že zratí moc, kromě sebelítosti nic necítíte, vaše ego vaše schopnosti přerostlo neuvěřitelnou mírou, slovu pokora se chechtáte a příliš nevíte, co si pod tím představit....Sledujete svou popularitu, co kdo a proč o vás píše. Přemýšlíte kumu se teď vetřete do přízně, protože se to zrovna teď hodí...To je cena za úspěch, bohatství a moc....kdo rozumný by o to stál?

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #41 kdy: Prosinec 05, 2016, 09:43:34 dopoledne »
Říká se, že na dětech geniálních rodičů příroda odpočívá, takže druhá generace v prepperské osadě může být defektní, ale jen maličko, ve srovnání se zbytkem populace.

Politické strany a Spolky jsou velmi brzy po založení programově ovládány lidmi, kteří mají za úkol je "zneškodnit". Zažil jsem to několikrát. Je jedno, zda to mají jako zaměstnání nebo jako hobby. Tedy, zda to jsou agenti nebo jen psychopati.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline acaila

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 269
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #42 kdy: Prosinec 05, 2016, 09:48:52 dopoledne »
Politické strany a Spolky jsou velmi brzy po založení programově ovládány lidmi, kteří mají za úkol je "zneškodnit". Zažil jsem to několikrát. Je jedno, zda to mají jako zaměstnání nebo jako hobby. Tedy, zda to jsou agenti nebo jen psychopati.

Asi jsem nezdůraznil, že šlo o naprosto nepolitické aktivity.
1N73LL1G3NC3 15 7H3 4B1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3. -- 573PH3N H4WK1NG

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #43 kdy: Prosinec 05, 2016, 09:56:31 dopoledne »
I nepolitické aktivity jsou pod neustálým dohledem. :bee:
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #44 kdy: Prosinec 05, 2016, 11:06:00 dopoledne »
No, právě....Každej člověk potřebuje prostor pro svoje ego.A tak se pindálkové budou vášnit a slovíčkařit a ti vycukaní a moudří jim uhnou z cesty, protože vědí, že srážka s volem je horší, než s naloženým vlakem.Takže vytrvalejší vítězí a nevítězí vždy ten lepší, chytřejší, zkušenější.Takže evoluce funguje znamenitě a ti, kteří k věci mají co říci jsou většinou znechuceni a přikládají si do svých kamínek, kdežto ti nevycválaní, potřebujíc získat nějakou moc, nějaké opratě, neváhají a postupují na vyšší posty.V případě komunity však nějaká enormní demokracie nehrozí, protože debil může ohrozit existenci nejen svoji, ale i druhých a to už je o přesdržku.
rovnost svornost a bratrství ano, ale pouze ve vymezených mezích.
A protože komunita nebude sdružení přátel žehu, nebo paličkování, ale primárně určena k přežití, bude se vše odehrávat zcela podle logického scénáře. Každej, kdo něco chystá ví svoje.

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Prodej ze dvora a EET
« Odpověď #45 kdy: Prosinec 05, 2016, 12:36:11 odpoledne »
Praktikující cynik