Autor Téma: Ted - Zemědělství jako hi-tech obor | Jiří Stodůlka  (Přečteno 454 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Ted - Zemědělství jako hi-tech obor | Jiří Stodůlka
« kdy: Prosinec 01, 2016, 11:27:44 dopoledne »
Musím se zkouknout na cele video Zemědělství jako hi-tech obor | Jiří Stodůlka
http://tedxzlin.cz/2016/videa

Je to pojetí udržitelnosti v očích konzumních lidí. Jak si představují udržitelnost. Udržitelnost je přizpůsobení se přírodě co se dá nejvíc. Ale tyhle lidi si udržitelonst představují, že sníží jen nějaké procenost emísí a hned je to udržitelné.  Video jsem celé neviděl. Jen pár minut na které jsem byl upozorněn lidmi. Brzo se na to zkouknu celé.

Nejsem proti skleníkům a pěstování v nich. Taky chápu, že lidi řeší chut přes ekologii. Taky, že žijeme v konzumní společnosti, tak jak se bude zvyšovat cena ropy, tak se skleníky budou dobré řešení. Ale tohle není o udržitelnosti. Pěstování není věda. Zdá se mi nesmysl vytvářet skleníky a investovat tolik materiálu, když víme, že zelenina se dá snadno vypěstovat a může být CR bez skleníků soběstačná až ceny pujdou někdy nahoru.
Jen  tedy použítí slova udržitelnost se spojení skleníku ve velkém se mi zdá nesmysl.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Ted - Zemědělství jako hi-tech obor | Jiří Stodůlka
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 01, 2016, 11:55:58 dopoledne »
Jo, je to skvělej plán... Substráty dovezeme z cejlonu, skleníky z polska, fotovoltaiku z číny, sadbu z holandska, hnojivo z itálie a obsluhu skleníků z bulharska, kterým můžou pkatit nejméně.....Je to báječnej nápad, lepší to být nemůže....a určitě to bude trvale udržitelný.Ale uhlíková stopa za tím bude jako za záoceánským parníkem.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Ted - Zemědělství jako hi-tech obor | Jiří Stodůlka
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 01, 2016, 02:36:08 odpoledne »
"Nedobře se na to díváš, Veverko!" Doprava se nám nehodí, takže ji zanedbáme.

Ale vážně. Do kasáren do Kbel nás z Jihlavy vezli v Praze kolem spalovny. A pak přišel takovej ten most, co pod ním jdou koleje na Kolín...a pokračuje se dolů do Hloubětína. Tam bylo skleníků plno. Už tenkrát byly prorostlý stromama skrz naskrz. Dnes už tam myslím nejsou...zchátraly, spadly...
Tomu nerozumím. Staré nechám spadnout a stavím nové...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Ted - Zemědělství jako hi-tech obor | Jiří Stodůlka
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 04, 2016, 10:29:46 dopoledne »
Také si ty skleníky pamatuji, jezdil jsem okolo vlakem. Ocelové konstrukce skončily ve sběrných surovinách..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)