Autor Téma: Záhon č. P4 - brambory  (Přečteno 886 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Záhon č. P4 - brambory
« kdy: Listopad 23, 2016, 06:21:46 odpoledne »
Dnes jsem si trochu víc pracoval a udělal jsem si záhon 5,5m x 6 m.

Odstranění drnů mi zabralo 3 hodiny a 45 minut, ale drny jsem odvážel pryč. Kdybych je dával na hromadu, tak čas by byl nižší.

Vytřídění malých brambor mi zabralo cca 20 minut.

Sázení brambor mi zabralo cca 110-130 minut.

Záhon je na polï(proto označení P4).

Nepočítám, že brambory přežijí. Mám ještě zasázeno cca 130-250m2 záhonů brambor. Pokud bude mírná zima, tak brambory přežijí a pokud tvrdá, tak jsem pohnojil záhony bramborami.:)

Jen jsem si připravil záhon na setí řep a pokud budu mít štěstí, tak mezi řepou mi porostou brambory.

Lajny brambor jsem si označil klackami a udělal jsem slušnou mezeru, abych mohl mezi ně sázet tu řepu.

Odvezl jsem hodně drnů a udělal jsem z nich jakoby vyvýšené záhony, kde budu sázet cukety a partizóny. Mam s tim dobré zkušenosti. Něco jsem dal slepicím. Je to kvalitní trává.

Použil jsem drobné brambory za 1Kč/kg. Jednu přepravku. Podlem ně asi 10-15kg.

Musím si zjístit odkdy začínají prodávat krmné brambory.

Sázet brambory mezi jiné rostlinky plánuji už dlouho. Tento rok jsem si udělal velkou zásobu a plánuji si ještě sehnat alespoň 50kg. Budu je sázet zároveň s řepami.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Záhon č. P4 - brambory
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 30, 2016, 02:20:55 odpoledne »
Test proveden. Brambory zatim v pořádku, i když zatim teploty asi jen -5 stupnů.

Musím počkat na mrazy větší než -10 stupnů. Otázka je jestli se mi podaří nějaké brambory vykopat.:)

Mr.Builder

  • Host
Re: Záhon č. P4 - brambory
« Odpověď #2 kdy: Srpen 04, 2020, 02:38:17 odpoledne »
V listopadu jsi sázel brambory?

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Záhon č. P4 - brambory
« Odpověď #3 kdy: Srpen 04, 2020, 05:19:33 odpoledne »
Sahaw je inovátor a vynálezce. Ale zajímalo by mě, jak pokus dopadl.
Já jsem letos konvenční metodou sklidil z polovičního záhonu 80 kg ranných brambor. Rytí a sázení mohlo trvat tak dvě hodiny a ještě jsem je dvakrát přihrnul - cca 20min.
Možná, že méně někdy znamená více.

Mr.Builder

  • Host
Re: Záhon č. P4 - brambory
« Odpověď #4 kdy: Srpen 04, 2020, 06:57:48 odpoledne »
No já minulý rok zasadil brambory " zemáky" 2x za rok  a i sklidil... Ale ten listopad  :)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Záhon č. P4 - brambory
« Odpověď #5 kdy: Srpen 05, 2020, 08:51:59 dopoledne »
Pochopitelně přežilo do jara jen 5 procent. Mráz a voda v hlízách je špatná kombinace.

Mr.Builder

  • Host
Re: Záhon č. P4 - brambory
« Odpověď #6 kdy: Srpen 05, 2020, 09:16:08 dopoledne »

 No nečekaně. Ale je dobrý, že zkoušíš věci dělat jinak. Mě se smáli, že sadím brambory znovu nebo pozdě až v červenci a vyrostly. Teď mám nasazené brambory pod slámou. A čekám co z toho bude. To jsi třeba zkoušel.?

https://youtu.be/2X3P5e4rKIM?t=624

https://www.youtube.com/watch?v=cIDlB8efBeA

https://www.youtube.com/watch?v=SmlYTTKloIw


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Záhon č. P4 - brambory
« Odpověď #7 kdy: Srpen 06, 2020, 12:13:54 odpoledne »
Sázení ve starém senu jsme zkoušeli, ale chtělo to vodu. Tedy v našem případě. A to je tedy neefektivní. A starou slámu jsme neměli. Sláma se vždy spotřebuje a používat dobrou slámu je plýtvání penězmi. Ona ta sláma stojí víc jak brambory.:)

Mr.Builder

  • Host
Re: Záhon č. P4 - brambory
« Odpověď #8 kdy: Srpen 06, 2020, 02:05:35 odpoledne »
Slámu ti každej zemedělec dá za pár korun. Ideálně když se s ním domluvíš ..tak ti dá nějakej horší balík. Ještě jsem neviděl, že by to stálo ranec. Já jsem si dovezl celej balík za 200kč. A není nutnost to přihodit slámou, ale dá se to přihodit i posekanou trávou. A nepočítám, že by toho někdo sadil nějak moc... beru to spíš jako zpestření.    ;)