Autor Téma: Zahrada u ořechu  (Přečteno 965 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Zahrada u ořechu
« kdy: Listopad 22, 2016, 09:54:32 odpoledne »
Zahrada ma cca 350-400m2 čisté plochy. Byli na ni drny. Tedy jsou tam pořád. Jen něco bylo posekané a něco spasané drůbeží. Do dubna bude celá plocha bez drnů.

Okolo ořechu bude menší výběh pro par slepic, kterým budu dývat přes leto plevel a budou mít stín. Sázet okolo něj by nemělo smysl.

Doba listopad až březen je nejlepší doba odstraňovat drny. Mam místa, kde jsem měl zakrytou suchou trávou(ale je je uz na cucky) a i místo s folii. Zakrytá půda by měla v době, kdy mrzne(lehké mrazy) nebyt zmznutá a dá se odstranovat drny. Ale to jsem nikdy nezkoušel. Takto dělají někteří. Tento rok to vyzkouším.

Je tam blízko  hodně drůbeže, tak drny nechám na místě a oni mi zeminu z nich vyklepou.

Odsranovaní drnů dělám krumpáčem. nejdu do hloupky. asi jen 5-10 cm. Jako, kdybych to dělal motykou.

Normální člověk dokáže krumpáčem odstranit drny z plochy 100 m2 za cca 90-120 minut. Já jsem flákač, tak vím, že to zvládnu za 3 hodiny jen 50m2. Brzo to ostestuji v praxi.

 

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Zahrada u ořechu
« Odpověď #1 kdy: Listopad 22, 2016, 10:30:28 odpoledne »
Okolo ořechu bude menší výběh pro par slepic, kterým budu dývat přes leto plevel a budou mít stín. Sázet okolo něj by nemělo smysl.

A pod ořech do slepičárny kompost - slepice to přetřídí a využijí cokoli půjde a kompost pod ořešákem je ideální věc...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Zahrada u ořechu
« Odpověď #2 kdy: Listopad 23, 2016, 08:01:28 dopoledne »
Jééé, ty máš taky starej brutar a taky ho chceš vyhodit do luftu??? Není nic krásnějšího, když se po explozi starej brutar vznese do výšky mnoha desítek metrů...Letí vejš, když z něj vyndáš vyzdívku.
Tvoje odstranování drznu mi připadá kontraproduktivní. Spíše bych zkusil metodu zamulčování třebas papírovou krabicí, řezankou ze slámy, nebo čímkoli, co zničí plevel.Na tvých výměrách to bude hračka.Zamulčovat, přerejt a pustit tam slepice.Klidně do oplůtku s ustřiženejma křídlama si blbě hrajou na herier.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Zahrada u ořechu
« Odpověď #3 kdy: Listopad 23, 2016, 11:39:16 dopoledne »
Podotýkám že Harrier je palubní letoun s téměř kolmým startem.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Zahrada u ořechu
« Odpověď #4 kdy: Listopad 23, 2016, 06:32:48 odpoledne »
Použít rýč se mi fakt nechce. Možná až příští rok, kdy bude půda podajná. V půdě je velká siť kořinku a taky občas kameny. Proto volím krumpáč a budu na jaře sázet rostlinky, které nepotřebuji při sázení hloubku. Pak další rok už půda pujde přerejt.

Na část zahrady jsem nanosil seno a suchou trávu. K tomu slepice se zapojili. Uvidim na jaře co zůstane. Zbytek hráběmi odstraním a použiji krumpáč.

V tuto chvíli se mi zdá nejlepší krumpáčem odstranit drny a nechat slepice s nima pohrát. Na jaře zbytek shrabu a budu sázet.


Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Zahrada u ořechu
« Odpověď #5 kdy: Listopad 24, 2016, 05:12:48 odpoledne »
Najlepší prirodzený mulčovač je prasa. Problém je akurát oplotek. Ideálne je mať prasačí kombajn. Čiže posuvná ohrada malých rozmerov.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: Zahrada u ořechu
« Odpověď #6 kdy: Listopad 24, 2016, 07:21:07 odpoledne »
Dagu, prasečí kombajn je něco podobného jako slepičí traktor ? :D
Měli jsme pojízdnou "volieru" pro krůty a slepice, ale tenkrát mě nenapadlo je nechat na jednom místě tak dlouho, aby ho úplně vypucovaly  ( zároveň prohnojily), naopak jsem je stěhovala často za čerstvou pastvou, aby si daly do nosu :bee:

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Zahrada u ořechu
« Odpověď #7 kdy: Listopad 24, 2016, 07:26:08 odpoledne »
Hej, bud máš dve ohrádky, alebo jednu posuvnú. Prasa ide na rozdiel od slepice dokonale do hĺbky. A nepohrdne ničím. Slimák, pandrava, žížala, semienko, či korienok.
Hej, je to trochu náročné, ale ručne urobiť z lúky záhradku nie je jednoduchšie. A takto je aspon dáky osoh.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Zahrada u ořechu
« Odpověď #8 kdy: Listopad 24, 2016, 08:49:26 odpoledne »
A jaký typ prasete je na to nejvhodnější?
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Zahrada u ořechu
« Odpověď #9 kdy: Listopad 24, 2016, 09:10:03 odpoledne »
Orú všetky :D Ale lepšie nenáročnejšie na ustajnenie a chov. Mangalica, vietnamka, přestické černostrakaté.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

chpslst

  • Host
Re: Zahrada u ořechu
« Odpověď #10 kdy: Listopad 25, 2016, 09:45:09 dopoledne »
Prasa ide na rozdiel od slepice dokonale do hĺbky. A nepohrdne ničím. Slimák, pandrava, žížala, semienko, či korienok.
hlavne to nekobinuj /oradlo+rozhadzovač kurincov/. moja vietnamská bachyňa totiž nepohrdla ani živou sliepkou. ale sa jej potom v bachore spriečila a tak išla pod nôž...

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Zahrada u ořechu
« Odpověď #11 kdy: Listopad 25, 2016, 02:08:08 odpoledne »
Mangalica, vietnamka, přestické černostrakaté.

Vietnamce znám ale ty další dvě ne (slyšel jsem o nich, i viděl něco, co mělo být přeštické - ale nejspíš nebylo), blbě se to shání a stojí strašný peníze...máš s tím praktickou zkušenost? Chtěl bych to totiž vidět v praxi - ne všechno co jsem vyčet´na netu fungovalo...samozřejmě nepočítám s tím, že prase na pastvě vyroste stejně jako při intenzivním výkrmu v chlívku...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.