Autor Téma: Očištění záhonů pomocí drůbeže  (Přečteno 566 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Očištění záhonů pomocí drůbeže
« kdy: Listopad 17, 2016, 08:08:44 odpoledne »
Moje pokusy očištovat záhony pomocí drůbeže se komplikovali. Udělat oplocení zabralo dost času a to hlavně, když jsem musel mít vysoké 180cm. A nebo mít zakrytý vršek, aby neuletěli. Chtěl jsem mít co největší užitek z drůbeže.

Nejlepší řešení bude plemeno Hedvábničky. Stačí jen 100 cm vysoké pletivo a moc necestují daleko, kdybych zapomněl zavřít branku.

Možná zkusím použít i brojlery. 3měsíční stojí 50-60 Kč. Pokud umřou, tak to nevadí. Neměli by přeletnou 100 cm plot.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Očištění záhonů pomocí drůbeže
« Odpověď #1 kdy: Listopad 17, 2016, 09:55:18 odpoledne »
Strejček dával slípky na zimu do skleníku (asi tak vodjakživa). Netáhlo na ně, nepršelo, nesněžilo...do jara prohnojily co zvládly, vyplely co dokázaly...

Jde o to, jestli fachu s plením nenahradím prací při stavbě ohrádek...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Očištění záhonů pomocí drůbeže
« Odpověď #2 kdy: Listopad 22, 2016, 10:50:17 dopoledne »
Jde o to, jestli fachu s plením nenahradím prací při stavbě ohrádek...

Aktuálně určitě ano. Ale pokud se udělaji oplocení s rámy, které budou stát sami, tak udělat jim výběh zabere jen pár minut.

Můj největší problém je, že rádi lítají. Podle toho  videa (Chapter 4 )jim stačí jen provázkové pletivo ani né 1m vysoké a jsou v pohodě. Vypadá to na australky a vyadontky. A mně v pohodě přelítnou.

https://abundantpermaculture.leadpages.co/film-release/

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Očištění záhonů pomocí drůbeže
« Odpověď #3 kdy: Listopad 22, 2016, 11:06:21 dopoledne »
Australky mám, mladý přeletí klidně 150 cm. Jak dorostou, ztěžknou a ven se už nedostanou...ale když tam kde jsou mají dost žrádla, nemají potřebu utíkat.

Problém může být je každý večer uklízet - nechat je venku v ohrádce, ráno je nemám.

Upřímně: taky jsem o tom přemýšlel. Prohrabou, provzdušní půdu, vyplejou, pohnojí...ale proti to má v mých podmínkách víc (ohrádky, někde je skladovat když je zrovna nepoužívám), stavba mobilního kurníku v ohrádce nebo zavírání každý večer do stávajícího...a hnůj z kurníku i s podestýlkou (sláma, piliny) dohodím na záhon skoro lopatou.

http://www.potravinovezahrady.cz/slepici-traktor-2/ doporučuju i diskuzi pod článkem

 
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Očištění záhonů pomocí drůbeže
« Odpověď #4 kdy: Listopad 26, 2016, 06:59:52 dopoledne »
O slepičím traktoru vím. Bohužel na malé zahrádce, kde chci některé záhony očistit je špatně použitelný. Navrhnout zahradu nezvladnu, abych sklízel na záhonech postupně. Přesun toho traktoru je dost složitější než ten výběh.

Slepičí traktor by zas měl být minimálně 1m vysoký, aby se slepice cítili dobře.

Na poli přemýšlím o slepičím traktoru. Jen musím dát do spod pletivo, aby liška nebo kuna nezpůsobila ztráty.