Autor Téma: Odkazy na stránky  (Přečteno 11687 krát)

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5028
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #300 kdy: Říjen 04, 2019, 10:47:37 dopoledne »
Tak aspoň nějaká dobrá zpráva se občas objeví...  :)

Americký prezident Donald Trump dnes potvrdil, že Pchjongjang i Washington mají zájem pokračovat v rozhovorech o odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova navzdory středečnímu raketovému testu KLDR. Za obnovení jednání Trumpa pochválil jeho ruský protějšek Vladimir Putin. Kvůli severokorejskému testu se v pátek pravděpodobně sejde Rada bezpečnosti OSN (ČTK)

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5028
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #301 kdy: Říjen 07, 2019, 11:40:42 dopoledne »
Turecko má v nejbližších dnech podniknout vojenskou operaci na severu Sýrie. USA se prý budou držet stranou.

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5028
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #302 kdy: Říjen 08, 2019, 09:56:59 odpoledne »
Dobrovolné přebírání migrantů povede k povinným kvótám, varuje Hamáček. Většina EU návrh odmítá
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2945975-dobrovolne-prebirani-migrantu-povede-k-povinnym-kvotam-varuje-hamacek-cesko-navrh

Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 998
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #303 kdy: Říjen 08, 2019, 10:20:53 odpoledne »
To je pěkný, ale je to jedno když :


ČR musí zavést institut strpění cizince. I člověk bez nároku na azyl má mít práva uprchlíka

Česká republika zavede institut strpění cizinců ze třetích zemí na svém území. Reaguje tak na letošní rozhodnutí Soudního dvora EU, podle kterého se i cizinci, který není hoden azylu, musí přiznat práva uprchlíka a není možné ho vyhostit, ač představuje nebezpeční pro stát nebo byl odsouzen pro závažný zločin. Vyplývá to z novely azylového zákona, která byla předložena do připomínkového procesu. Institut strpění už má dlouhodobě ve své legislativě například Německo.
Kromě zavedení institutu strpění navrhuje ministerstvo vnitra rovněž i novou definici azylanta. Azylantem má být nově nikoli ten, komu byl azyl udělen, ale už ten, kdo o azyl požádal. Postavení azylanta pak bude mít žadatel po celou dobu procesu vyřizování žádosti včetně soudního řízení u Nejvyššího správního soudu v případě odmítnutí azylu.
Nová definice azylanta v §2 azylového zákona má vypadat takto:
Nově zavedený institut strpění bude podle nového odstavce 8) § 28 vypadat takto:
Azylantem se rozumí cizinec, kterému bylo doručeno rozhodnutí o udělení azylu, a to po dobu platnosti rozhodnutí o udělení azylu. Azylantem se rozumí dále cizinec, u kterého bylo zahájeno řízení o odnětí azylu, a to do doby nabytí právní moci rozhodnutí ministerstva o odnětí azylu, po dobu běhu lhůty pro podání žaloby podle § 32 nebo kasační stížnosti a po dobu soudního řízení o žalobě a kasační stížnosti proti rozhodnutí ministerstva podle soudního řádu správního.
Cizinec, kterému nelze udělit azyl podle § 15 odst. 3 písm. c) nebo d), a cizinec, kterému byl odňat azyl podle § 17 odst. 1 písm. i) a j), je v případě, že by jinak splňoval důvody pro udělení nebo ponechání azylu, způsobilý k právům uvedeným v článcích 3, 4, 16, 22, 31, 32 a 33 mezinárodní smlouvy22). Tento cizinec je oprávněn požádat o potvrzení o strpění na území podle § 78b, pokud doloží adresu místa hlášeného pobytu na území. Dobu strpění na území stanoví ministerstvo na dobu nezbytně nutnou a je oprávněno dobu strpění na území opakovaně prodlužovat. Ustanovení § 78d odst. 2 až 6 a § 79 odst. 5 se neuplatní.
Soudní dvůr EU (SDEU) v rozhodnutí konstatuje, že ani zločinec nepřestává být uprchlíkem, i když mu stát nepřizná tento statut a může na území pobývat zákonně(a máme zde migranty nafurt jen jinak pojmenované ale s shodným statusem jako v Dojčlandu nebo Švédsku. Nešlo to zprava ani zleva tak To EU zařídila odspodu).


https://www.ceska-justice.cz/2019/10/cr-musi-zavest-institut-strpeni-cizince-i-clovek-bez-naroku-azyl-ma-mit-prava-uprchlika/
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Online MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2641
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #304 kdy: Říjen 08, 2019, 10:57:21 odpoledne »
Nyní se ukáže, jak účinně a ochotně se za naše práva postaví ti, které jsme si zvolili a kteří tu vyvolávali hysterickou paniku z přistěhovalců.
Podle mého soudu nikdo nikomu nemůže nařizovat koho má nebo nemá přijmout na své svrchované území. ČR také nanařizovala Němcům a Frantíkům, kolik si mají převzít Turků, Arabů....my jsme se rozhodli hostit 60t Vietnamců,115t Ukrajinců, okolo 35t Rusů....112t Slováků, asi 20t Němců....ale proč bych tu měl mít tisíce ilegálních Syřanů nějak netuším. Turci představovali pro Němce levnou pracovní sílu a my zase zaměstnáváme Ukrajince OK. Ale jaký užitek přinesou lidé bez vzdělání, kvalifikace, věřící v nábožejství u nás nerozšířené a vyznávající naprosto odlišné kulturní zvyky a tradice? Proč bych raději nepřijal ty Ukrajince, Slováky, Poláky? A kdo mi má diktovat koho mám hostit a koho vyhostit? Copak oni nám nabízejí nějaké obchodní či jiné výhody? Zásobují nás snad zdarma svou ropou  ;D? Je třba si se vší vážností uvědomit, že země, která nemá pod kontrolou své hranice nemá pod kontrolou ani svou svobodu a nezávislost. Ale to snad po 40 letech okupace Rusy, 6 letech protektorátu a 300 letech vlády Habsburků víme....nebo ne?

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5028
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #305 kdy: Říjen 08, 2019, 10:59:06 odpoledne »
Barthe, mně to právě moc pěkný nepřijde. Situace se opět přiostřila, ale trochu pozitivní je, že si stojíme za svým a s podobným názorem už "nás" je víc (tedy těch států).

Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 998
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #306 kdy: Říjen 09, 2019, 07:29:40 dopoledne »
To byla jako ironie..

Závěr článku
Soudní dvůr EU (SDEU) v rozhodnutí konstatuje, že ani zločinec nepřestává být uprchlíkem, i když mu stát nepřizná tento statut a může na území pobývat zákonně. Společný azylový systém EU vycházející z Ženevské konvence včetně zásady nevracení uprchlíka do země, kde mu hrozí mučení nebo nelidské zacházení je nutné bezpodmínečně dodržovat, uvádí v rozhodnutí SDEU.

Takže nám na hranicích vysypou skupinu násilníků a nic s tím neuděláme. Nemůžeme je jednoduše poslat fuč. Je to samozřejmě trošičku zveličená úvaha, ale ne nemožná.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline SoňaR

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 5028
 • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #307 kdy: Říjen 18, 2019, 10:47:45 dopoledne »
Jak oni do toho chytře zahrnuli i další "problém", který je v Evropě pálí  ::)
Evropští politici samozřejmě hrozí protiopatřeními, takže máme druhou frontu obchodní války na spadnutí...

Dnešním dnem by měla vstoupit v platnost desetiprocentní odvetná americká cla na evropská letadla a cla ve výši 25 procent na evropské zemědělské a průmyslové zboží. Opatření, které je reakcí na nezákonné subvencování evropského výrobce letadel Airbus, schválila Spojeným státům jako kompenzaci Světová obchodní organizace (WTO). Zahrne výrobky dovážené do USA v celkové roční hodnotě 7,5 miliardy dolarů (téměř 176 miliard Kč).

Cla se zaměří především na zboží ze zemí, ve kterých se vyrábějí letadla Airbus, tedy Británii, Francii, Německo a Španělsko. Dotknou se převážně výrobků s ochrannou známkou, jako je skotská a irská whisky, francouzská vína nebo španělské sýry, které se v Evropě smějí prodávat pod těmito názvy jen v případě, že pocházejí z určitého regionu a vyrábějí se tradičním způsobem. Za zrušení této praxe bojují američtí výrobci mléka, kteří tak v EU na příklad nesmějí prodávat v USA vyrobený sýr pod názvem parmezán.


https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/usa-maji-zavest-clo-na-evropske-zbozi-za-7-5-miliardy-dolaru/1810630