Autor Téma: Odkazy na stránky  (Přečteno 14863 krát)

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #300 kdy: Říjen 04, 2019, 10:47:37 dopoledne »
Tak aspoň nějaká dobrá zpráva se občas objeví...  :)

Americký prezident Donald Trump dnes potvrdil, že Pchjongjang i Washington mají zájem pokračovat v rozhovorech o odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova navzdory středečnímu raketovému testu KLDR. Za obnovení jednání Trumpa pochválil jeho ruský protějšek Vladimir Putin. Kvůli severokorejskému testu se v pátek pravděpodobně sejde Rada bezpečnosti OSN (ČTK)

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #301 kdy: Říjen 07, 2019, 11:40:42 dopoledne »
Turecko má v nejbližších dnech podniknout vojenskou operaci na severu Sýrie. USA se prý budou držet stranou.

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #302 kdy: Říjen 08, 2019, 09:56:59 odpoledne »
Dobrovolné přebírání migrantů povede k povinným kvótám, varuje Hamáček. Většina EU návrh odmítá
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2945975-dobrovolne-prebirani-migrantu-povede-k-povinnym-kvotam-varuje-hamacek-cesko-navrh

Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 1091
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #303 kdy: Říjen 08, 2019, 10:20:53 odpoledne »
To je pěkný, ale je to jedno když :


ČR musí zavést institut strpění cizince. I člověk bez nároku na azyl má mít práva uprchlíka

Česká republika zavede institut strpění cizinců ze třetích zemí na svém území. Reaguje tak na letošní rozhodnutí Soudního dvora EU, podle kterého se i cizinci, který není hoden azylu, musí přiznat práva uprchlíka a není možné ho vyhostit, ač představuje nebezpeční pro stát nebo byl odsouzen pro závažný zločin. Vyplývá to z novely azylového zákona, která byla předložena do připomínkového procesu. Institut strpění už má dlouhodobě ve své legislativě například Německo.
Kromě zavedení institutu strpění navrhuje ministerstvo vnitra rovněž i novou definici azylanta. Azylantem má být nově nikoli ten, komu byl azyl udělen, ale už ten, kdo o azyl požádal. Postavení azylanta pak bude mít žadatel po celou dobu procesu vyřizování žádosti včetně soudního řízení u Nejvyššího správního soudu v případě odmítnutí azylu.
Nová definice azylanta v §2 azylového zákona má vypadat takto:
Nově zavedený institut strpění bude podle nového odstavce 8) § 28 vypadat takto:
Azylantem se rozumí cizinec, kterému bylo doručeno rozhodnutí o udělení azylu, a to po dobu platnosti rozhodnutí o udělení azylu. Azylantem se rozumí dále cizinec, u kterého bylo zahájeno řízení o odnětí azylu, a to do doby nabytí právní moci rozhodnutí ministerstva o odnětí azylu, po dobu běhu lhůty pro podání žaloby podle § 32 nebo kasační stížnosti a po dobu soudního řízení o žalobě a kasační stížnosti proti rozhodnutí ministerstva podle soudního řádu správního.
Cizinec, kterému nelze udělit azyl podle § 15 odst. 3 písm. c) nebo d), a cizinec, kterému byl odňat azyl podle § 17 odst. 1 písm. i) a j), je v případě, že by jinak splňoval důvody pro udělení nebo ponechání azylu, způsobilý k právům uvedeným v článcích 3, 4, 16, 22, 31, 32 a 33 mezinárodní smlouvy22). Tento cizinec je oprávněn požádat o potvrzení o strpění na území podle § 78b, pokud doloží adresu místa hlášeného pobytu na území. Dobu strpění na území stanoví ministerstvo na dobu nezbytně nutnou a je oprávněno dobu strpění na území opakovaně prodlužovat. Ustanovení § 78d odst. 2 až 6 a § 79 odst. 5 se neuplatní.
Soudní dvůr EU (SDEU) v rozhodnutí konstatuje, že ani zločinec nepřestává být uprchlíkem, i když mu stát nepřizná tento statut a může na území pobývat zákonně(a máme zde migranty nafurt jen jinak pojmenované ale s shodným statusem jako v Dojčlandu nebo Švédsku. Nešlo to zprava ani zleva tak To EU zařídila odspodu).


https://www.ceska-justice.cz/2019/10/cr-musi-zavest-institut-strpeni-cizince-i-clovek-bez-naroku-azyl-ma-mit-prava-uprchlika/
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2928
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #304 kdy: Říjen 08, 2019, 10:57:21 odpoledne »
Nyní se ukáže, jak účinně a ochotně se za naše práva postaví ti, které jsme si zvolili a kteří tu vyvolávali hysterickou paniku z přistěhovalců.
Podle mého soudu nikdo nikomu nemůže nařizovat koho má nebo nemá přijmout na své svrchované území. ČR také nanařizovala Němcům a Frantíkům, kolik si mají převzít Turků, Arabů....my jsme se rozhodli hostit 60t Vietnamců,115t Ukrajinců, okolo 35t Rusů....112t Slováků, asi 20t Němců....ale proč bych tu měl mít tisíce ilegálních Syřanů nějak netuším. Turci představovali pro Němce levnou pracovní sílu a my zase zaměstnáváme Ukrajince OK. Ale jaký užitek přinesou lidé bez vzdělání, kvalifikace, věřící v nábožejství u nás nerozšířené a vyznávající naprosto odlišné kulturní zvyky a tradice? Proč bych raději nepřijal ty Ukrajince, Slováky, Poláky? A kdo mi má diktovat koho mám hostit a koho vyhostit? Copak oni nám nabízejí nějaké obchodní či jiné výhody? Zásobují nás snad zdarma svou ropou  ;D? Je třba si se vší vážností uvědomit, že země, která nemá pod kontrolou své hranice nemá pod kontrolou ani svou svobodu a nezávislost. Ale to snad po 40 letech okupace Rusy, 6 letech protektorátu a 300 letech vlády Habsburků víme....nebo ne?

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #305 kdy: Říjen 08, 2019, 10:59:06 odpoledne »
Barthe, mně to právě moc pěkný nepřijde. Situace se opět přiostřila, ale trochu pozitivní je, že si stojíme za svým a s podobným názorem už "nás" je víc (tedy těch států).

Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 1091
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #306 kdy: Říjen 09, 2019, 07:29:40 dopoledne »
To byla jako ironie..

Závěr článku
Soudní dvůr EU (SDEU) v rozhodnutí konstatuje, že ani zločinec nepřestává být uprchlíkem, i když mu stát nepřizná tento statut a může na území pobývat zákonně. Společný azylový systém EU vycházející z Ženevské konvence včetně zásady nevracení uprchlíka do země, kde mu hrozí mučení nebo nelidské zacházení je nutné bezpodmínečně dodržovat, uvádí v rozhodnutí SDEU.

Takže nám na hranicích vysypou skupinu násilníků a nic s tím neuděláme. Nemůžeme je jednoduše poslat fuč. Je to samozřejmě trošičku zveličená úvaha, ale ne nemožná.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #307 kdy: Říjen 18, 2019, 10:47:45 dopoledne »
Jak oni do toho chytře zahrnuli i další "problém", který je v Evropě pálí  ::)
Evropští politici samozřejmě hrozí protiopatřeními, takže máme druhou frontu obchodní války na spadnutí...

Dnešním dnem by měla vstoupit v platnost desetiprocentní odvetná americká cla na evropská letadla a cla ve výši 25 procent na evropské zemědělské a průmyslové zboží. Opatření, které je reakcí na nezákonné subvencování evropského výrobce letadel Airbus, schválila Spojeným státům jako kompenzaci Světová obchodní organizace (WTO). Zahrne výrobky dovážené do USA v celkové roční hodnotě 7,5 miliardy dolarů (téměř 176 miliard Kč).

Cla se zaměří především na zboží ze zemí, ve kterých se vyrábějí letadla Airbus, tedy Británii, Francii, Německo a Španělsko. Dotknou se převážně výrobků s ochrannou známkou, jako je skotská a irská whisky, francouzská vína nebo španělské sýry, které se v Evropě smějí prodávat pod těmito názvy jen v případě, že pocházejí z určitého regionu a vyrábějí se tradičním způsobem. Za zrušení této praxe bojují američtí výrobci mléka, kteří tak v EU na příklad nesmějí prodávat v USA vyrobený sýr pod názvem parmezán.


https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/usa-maji-zavest-clo-na-evropske-zbozi-za-7-5-miliardy-dolaru/1810630

SoňaR

 • Host
Zemětřesení v Albánii
« Odpověď #308 kdy: Listopad 26, 2019, 07:14:35 dopoledne »
Albánii zasáhlo zemětřesení o síle 6,4, lidé vybíhali do ulic
26. listopadu 2019  6:24,  aktualizováno  7:01
Albánii v noci na úterý zasáhl zemětřesení, mělo sílu 6,4. Epicentrum otřesů bylo deset kilometrů severozápadně od města Shijak, asi 30 kilometrů od Tirany, s ohniskem v hloubce deset kilometrů, uvedla americká geologická služba USGS. Zemětřesení si vyžádalo nejméně jednu oběť.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/albanie-zemetreseni.A191126_061306_zahranicni_bur

Zemětřesení zasáhlo i okolní země - Bulharsko, Chorvatsko, Itálii, Bosnu a Hercegovinu, Severní Makedonii, Kosovo a Srbsko

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #309 kdy: Listopad 28, 2019, 08:38:50 dopoledne »
Mno jo no, tak když se začala uklidňovat situace kolem cel a odvetných cel a odvetných cel k odvetným clům, tak si zase vymysleli něco nového...

Trump podepsal zákony na podporu hongkongských demonstrantů
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/trump-podepsal-zakony-na-podporu-hongkongskych-demonstrantu/1826086

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #310 kdy: Listopad 28, 2019, 08:47:54 dopoledne »
V Albánii nepřestává série zemětřesení... jen za posledních 12 hodin cca 15 menších zemětřesení o síle 2,6-4,5. Být tam poblíž supervulkán, tak se začínám bát.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2470
 • a
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #311 kdy: Listopad 28, 2019, 04:35:59 odpoledne »
Dneska uz neni potreba kvuli likvidaci uspor obyvatelstva "delat menovou reformu" aby se z lidi vytahnuly penize. Vede to jen k nespokojenosti, protestum, nepokojum.
Mnohem jednodussi je lidem penize rozdat a nechat inflaci aby udelala totez, za ovaci a potlesku obdarovanych.

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/ecb-zvazuje-shazovani-penez-z-vrtulniku-behem-velke-recese-40305259?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #312 kdy: Listopad 28, 2019, 05:47:39 odpoledne »
To je přímo katastrofální nápad. Doufala jsem, že už na to pozapomněli a ono né...  "omg" . Nějaké zprávy o tom proběhly už v srpnu. Asi se teď plašej, když je německá inflace zase v záporu. Jenže ono shazování peněz z vrtulníku ve finále nemusí s inflací vůbec pohnout.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2470
 • a
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #313 kdy: Listopad 28, 2019, 06:14:11 odpoledne »
Zdrazi to bydleni, pozemky, a jine veci...

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #314 kdy: Listopad 28, 2019, 07:57:04 odpoledne »
Ne nutně. Může nastat situace, zejména v době recese, kdy se lidé budou bát, že přijdou o práci a peníze (místo nákupu nových statků) uloží jako rezervu na své účty (či do punčochy, to už vyjde na stejno). Pak takové peníze nezvýší spotřebu a tudíž neovlivní ani inflaci. Je to jeden z důvodů, proč je "shazování peněz z vrtulníku", jakožto nástroj úmyslného podpoření růstu inflace, některými ekonomy odmítáno.

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #315 kdy: Listopad 28, 2019, 11:40:18 odpoledne »
To je apríl, nebo co?  ???

"Münch nicméně varuje před opakováním chyb německých úřadů ze sedmdesátých let, kdy se do země přestěhovalo velké množství libanonských migrantů.

„Následky ukazují, že takové věci by úřady neměly dovolit a neměly by je nechat pokračovat roky a roky,“ uvedl Münch. Podle něj je zapotřebí, aby Německo přistupovalo k posledních třiceti letům jako k velké lekci a poučilo se".


Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/migrace-migrant-nemecko-organizovany-zlocin-kriminalita-arabsky-klan-gang-libanon-arabove-policie-vy.A191127_105037_zahranicni_dtt

Offline šotek

 • ***
 • Příspěvků: 329
 • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #316 kdy: Listopad 29, 2019, 09:34:53 dopoledne »
To je přímo katastrofální nápad. Doufala jsem, že už na to pozapomněli a ono né...  "omg" . Nějaké zprávy o tom proběhly už v srpnu. Asi se teď plašej, když je německá inflace zase v záporu. Jenže ono shazování peněz z vrtulníku ve finále nemusí s inflací vůbec pohnout.

Může to působit i jedním dalším efektem na část lidí kterým visí peníze v bankách - pustit peníze do ekonomiky formou dalšího nakupování pro uložení hodnot. V tomto systému se peníze prostě "musí" nějak točit.
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #317 kdy: Listopad 29, 2019, 10:01:18 dopoledne »
No to je ten důvod, proč to chtějí dělat - aby napumpovali peníze do ekonomiky. Pokud by to zafungovalo, tak by skutečně došlo k znehodnocení měny a nárůstu inflace. Ale je tady právě to pokud a do jaké míry. Pokud se lidi bojí, že přijdou o práci, tak si raději drží větší finanční rezervu, než aby nakupovali. Zásoby potravin, stříbra či pole navíc jsou fajn, ale hypotéku nebo energie nebo školu dětem tím nezaplatíš. A pak tu jsou také další efekty, které by to pravděpodobně přineslo, a které by mohly značně poškodit ekonomiku.

Offline Chinalady

 • ***
 • Příspěvků: 370
Re: Odkazy na stránky - Severní Korea
« Odpověď #318 kdy: Prosinec 05, 2019, 09:30:14 dopoledne »
Tak Kim nám zase zlobí  :D  Chystá nějakou vánoční provokaci.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kldr-darek-kim-cong-un-usa-balisticka-raketa-kcna-pektu-japonsko.A191204_112517_zahranicni_jhr

tak doufejme, že se Trump nenechá vyprovokova a ať ta raketa omylem nezasáhne nějaké letadlo nebo japonskou vesničku.

SoňaR

 • Host
STŘELBA VE FN V OSTRAVĚ
« Odpověď #319 kdy: Prosinec 10, 2019, 08:42:44 dopoledne »
ONLINE: Sřelba v ostravské nemocnici má několik obětí. Probíhá evakuace a zásah speciálních jednotek

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/fakultni-nemocnice-v-ostrave-strelba-ostrava-policie_1912100814_ako

SoňaR

 • Host
Re: STŘELBA VE FN V OSTRAVĚ
« Odpověď #320 kdy: Prosinec 10, 2019, 09:51:45 dopoledne »
Ufff... je to hrůza. A výborné jsou  také ty rady, jak přežít - když jste dost daleko, schovat se. Když je metr od vás a míří na vás zbraní, nebo jste za ním, skočte na něj. Tento pachatel střílel zblízka do hlavy a do krku. Zajímavé, že nezazněla rada - noste aspoň pepřák, nebo jinou zbraň a použijte ji.

Offline Chinalady

 • ***
 • Příspěvků: 370
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #321 kdy: Prosinec 10, 2019, 10:48:19 dopoledne »
Při schovávání pozor - musíte mít vypnutý telefon. Třeba v Americe nebo při podobných teroristických útocích spousta lidí umřela, protože jim zazvonil telefon a prozradil jejich skrýš.

Pokud víte, že se někdo známý připletl k něčemu podobnému -  Za žádných okolností mu nevolejte ani neposílejte zprávy  Pravděpodobně se schovává a zvonění telefonu ho může zabít.

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #322 kdy: Prosinec 10, 2019, 11:07:56 dopoledne »
Tak a konečně to téma zbraní otevřeli - S. Kazbunda to tam zrovna říká - kdyby tam byl jeden člověk se zbraní, se kterou by uměl zacházet, tak by pravděpodobně toho člověka zpacifikoval sám a nebylo by tolik mrtvých. Pokud nikdo ozbrojený nebude, tak útočník nebude potřebovat ani tu střelnou zbraň, ale bude mu stačit třeba ten nůž a všichni tam budou akorát čekat, až na ně přijde řada.

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #323 kdy: Prosinec 10, 2019, 11:12:39 dopoledne »
Klobouk dolů policistům, na místo přijeli za 5 minut a po 3 hodinách ho našli i přes značně nepřehlednou situaci.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2470
 • a
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #324 kdy: Prosinec 10, 2019, 11:29:31 dopoledne »
Otázkou je kolik držitelů nosí zbraň na vyšetření k doktorovi. Když uvážím stav v jakém tam obvykle jdu (pokud nejdu jako doprovod), jsem rád že zvládnu dojít do čekárny ... každopádně se obávám že výsledkem bude přesný opak, tedy křik po zákazu zbraní, protože jsou přece nebezpečné.

Offline Dag Björndal

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 4556
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #325 kdy: Prosinec 10, 2019, 11:38:00 dopoledne »
Uff, ešte že bola nelegálna. Dôvod neviete?
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #326 kdy: Prosinec 10, 2019, 12:00:00 odpoledne »
To je zatím v šetření. Už se vynořily dvě verze - že mu zemřelo dítě po porodu a druhá že se považoval za nemocného a nebyla mu věnovaná patřičná péče, jakou si představoval.

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #327 kdy: Prosinec 10, 2019, 12:04:06 odpoledne »
Otázkou je kolik držitelů nosí zbraň na vyšetření k doktorovi. Když uvážím stav v jakém tam obvykle jdu (pokud nejdu jako doprovod), jsem rád že zvládnu dojít do čekárny ... každopádně se obávám že výsledkem bude přesný opak, tedy křik po zákazu zbraní, protože jsou přece nebezpečné.

No naši představitelé a odborníci zatím mluví opačně - že není možné se spoléhat na okamžitý zásah policie, že není ani možné spoléhat se na jakékoliv ochrany měkkých cílů, protože jsou neúčinné, ale že je potřeba, aby lidé přijali větší zodpovědnost sami za sebe. Bohužel v Evropě to asi propojí jinak. Už jsem četla článek třeba na BBC a vtipně do toho článku vložili odkaz na jiný článek o tom, jak my bojujeme za ta práva na zbraně  ::)
Jo ale taky tam přiznávali, že i s naší legislativou jsou u nás útoky střelnou zbraní poměrně vzácné.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2470
 • a
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #328 kdy: Prosinec 10, 2019, 01:35:24 odpoledne »
Jak se ke zbraním staví naši volení zástupci se ukáže celkem dobře zítra.

Offline Ursa Minor

 • Gardening
 • *****
 • Příspěvků: 121
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #329 kdy: Prosinec 10, 2019, 01:36:49 odpoledne »
Všimněte si, že ve většině případů, když někdo postřílí větší počet nevinných lidí, tak se nakonec sám zastřelí. Tedy, podle mě není šílenec a ví dobře, co dělá a že za to shnije v kriminále nebo dostane trest nejvyšší, tam kde ho mají. Je to jen úvaha nad tím, zdali to o něčem nevypovídá.

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #330 kdy: Prosinec 10, 2019, 02:23:19 odpoledne »
Na mě to jeho přesvědčení, že je nemocný, ale nikdo ho nechce léčit, dělá dojem nějaké psychické poruchy, možná nějaká úzkostná porucha nebo hypochondrie....

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2928
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #331 kdy: Prosinec 10, 2019, 10:45:01 odpoledne »
No a pro mne z toho plyne, že jedinou dostupnou a všudypřítomnou prevencí je naopak podpora legálních držitelů zbraní a jejich pravidelný kondiční trénink a objektivní věcné informování široké veřejnosti a nacvičování krizových situací. Ono ruku na srdce, i kdyby ten duševně nemocný člověk neměl nelegálně drženou pistoli, ale jen nůž nebo kladivo...stejně by uprostřed čekárny dokázal využít momont překvapení a někoho smrtelně zranit. Poslouchal jsem na DVTV Drtinovou s bezpečnostním expertem a její otázky mě svou naivitou až udivovaly....Bože máme tu statisíce vysoce stresovaných lidí s depresemi a úzkostnými poruchami a buhvíčím....je to tikající bomba a když pak spustí, padají takovéto otázky.....zatím byl naštěstí jediný terorista důchodce vystrašený politickou kampaní SPD, ale i tak jsou to hrádky s ohněm. Osobně se nepamatuji, že by nás někdo připravoval na možnou situaci, jsme rádi alespoň za občasné požární cvičení. Zákazy zbraní a represe nikam nevedou, vědí to všichni, všichni vidí, jak v zahraničí přibývá různě motivovaných útoků, ale pořád se strká hlava do písku....A chudák premier pak musí hrát divadýlko a předstírat upřímnou lítost. Jistěže je mi těch obětí také líto, ale když vidím, jak se okolo toho kecá....od incidentu v UB uběhlo již dost času a schválně kolik cvičení nebo seminářů jste na tuto problematiku kdo zažil....já ani jeden, pokud bych se sám nezajímal. Ale popsaly se tím tuny papíru a natočily hodiny reportáží....ještě alespoň, že se k tomu mohou vyjadřovat lidi z branže, i když bych přivítal, aby jim někdo dal prostor a nechal je mluvit bez přerušování naivními dotazy.....Stále většinová společnost považuje své bezpečí jako samozřejmost.....což bohužel vyplývá z absolutně nereálného očekávání, vlastní pohodlnosti a zkreslené představy o možnostech IZS, PČR a AČR.

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #332 kdy: Prosinec 11, 2019, 07:19:21 dopoledne »
No na příklad na školách, kam chodí mé děti, se zlepšilo zabezpečení, a probíhají tam i semináře (cvičení zatím, myslím, neměli) jak se zachovat např. v situaci se střelcem. A pak samozřejmě probíhají cvičení evakuace.

Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 1091
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #333 kdy: Prosinec 11, 2019, 10:35:08 dopoledne »
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #334 kdy: Prosinec 11, 2019, 11:14:56 dopoledne »
Ale to nic, to si to zase Eurozprávy upravily do bulvární podoby. Zkus si podobnou informaci přečíst třeba zde:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/strelby-v-ostravske-nemocnici-si-vsimaji-media-po-celem-svete/1831018

A jelikož jsem článek na BBC a i něco dalšího četla, tak můžu potvrdit, že o nějakém selháním státu není řeč. Naopak to pro nás vyznívá celkem pozitivně a mohlo by to v Evropě zaset jisté pochybovačné myšlenky o nutnosti zákazu zbraní.

Offline MaunaKea

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2928
 • Mus uni non fidit antro.
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #335 kdy: Prosinec 11, 2019, 07:00:48 odpoledne »
Popravdě si nemyslím, že by  jakákouliv země v EU dovedla situaci v ostravské nemocnici efektivně zabránit....zbláznit se může i legálně ozbrojený policista nebo voják....a v USA o tom vědí svoje. Jenže pokud bude nablízku jiný legálně ozbrojený, může se věc dostat pod kontrolu dříve než až dorazí zásahový tým. A EU vůbec při svých návrzích na změny v legislativě nebere v potaz, že prakticky všechny předem připravené teroristické útoky byly páchány nelegálně drženými zbraněmi, které jsou často do cílové země pašovány z území válečných konfliktů, kde je snadné získat velké množství prakticky nedohledatelných zbraní....Takže současné změny legislativy jsou diskriminující třeba i pro sběratele historických zbraní, jejichž úprava přirozeně snížuje jejich sběratelskou hodnotu....A jelikož to nic neřeší, jde jen o akt politické zvůle...bezpečnosti občanů to spíše jen uškodí, opravdu nebezpečné jsou automatické samočinné zbraně s vysokou kadencí...a na ty náš zákon o zbraních a střelivu správně pamatuje a přiřazuje jim kategorii A na vyjímku...a kdo si zkusil tu vyjímku získat, ví, že to není vůbec snadné a normální smrtelník i dlouholetý držitel ZP může uspět pouze za zvláštních okolností .....třeba k testování balistických materiálů, výcviku a pod. nebo pokud provozuje bezpečnostní agenturu či něco podobného....

Offline BartH8

 • ***
 • Příspěvků: 1091
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #336 kdy: Prosinec 12, 2019, 07:35:42 dopoledne »
Na jedné stránce zabývající se zbraněmi, czdefence.cz, udávají že ozbrojený občan má 74% šanci situaci úspěšně zvládnout.

@SoňaR : ty západní noviny jsou určeny pro západní publikum. Není nutné sem postovat naše noviny jako protiargument. Všichni tady víme že to není chyba státu. Vzhledem k obsahu těch západních bulvárů to nejde označit jinak než propaganda.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #337 kdy: Prosinec 12, 2019, 08:30:34 dopoledne »
Barthe, ty naše noviny jsem sem dala proto, že tam je pravdivě napsané (citované), co ty zahraniční noviny píšou. Neboli jako bulvár zde tentokrát opět vystupují Eurozprávy, které se nám snaží podsunout, že západní média tvrdí, že se u nás jedná o selhání státu. Není to pravda. Ani BBC, ani řada jiných zahraničních médií nic takového netvrdí.

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #338 kdy: Prosinec 13, 2019, 08:47:16 odpoledne »
Při explozi v Německu jeden člověk zemřel, dalších 11 je zraněno

"...Policie v jednom z bytů našla větší počet láhví ze zkapalněným plynem a munici z dob druhé světové války...."
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pri-explozi-v-nemecku-jeden-clovek-zemrel-dalsich-11-je-zraneno/1832169

...hm, asi prepper... takže tudy ne, přátelé :(

Offline Chinalady

 • ***
 • Příspěvků: 370
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #339 kdy: Prosinec 13, 2019, 09:25:43 odpoledne »
 

"...Policie v jednom z bytů našla větší počet láhví ze zkapalněným plynem a munici z dob druhé světové války...."
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pri-explozi-v-nemecku-jeden-clovek-zemrel-dalsich-11-je-zraneno/1832169

...hm, asi prepper... takže tudy ne, přátelé :(

V přírodovědě se tradují tři věci na které se nesahá - Výbušniny, jedy a stará munice/UXO =nevybuchlé miny a pod. (se stářím se výbušné látky a munice stávají nestabilními a můžou vybuchnout při pouhém doteku nebo i samy od sebe)

Veškerou manipulaci s těmito třemi nechte odborníkům.
A zaboha nic z toho neshromažďujte, je to nelegální z dobrého důvodu- pár let v chládku je nic oproti tomu když se tohle vymkne z ruky. 

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2470
 • a
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #340 kdy: Prosinec 14, 2019, 02:00:32 dopoledne »
Při explozi v Německu jeden člověk zemřel, dalších 11 je zraněno

"...Policie v jednom z bytů našla větší počet láhví ze zkapalněným plynem a munici z dob druhé světové války...."
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pri-explozi-v-nemecku-jeden-clovek-zemrel-dalsich-11-je-zraneno/1832169

...hm, asi prepper... takže tudy ne, přátelé :(

?? hromadi zkapalneny plyn = prepper?

SoňaR

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #341 kdy: Prosinec 14, 2019, 09:43:42 dopoledne »
Ale ne, jen nadsázka.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2470
 • a
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #342 kdy: Prosinec 17, 2019, 09:33:37 dopoledne »
Kratky prispevek regionalnich novin k Ostrave, kdyz uz se do mainstreamu dostaly jen plky Hamacka a spol.

http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f= ... 80#p199793
https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/strelba-nemocnice-ostrava-svedci201912.html

Offline sedlák

 • Včelaři sobě
 • *
 • Příspěvků: 1336
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #343 kdy: Prosinec 17, 2019, 10:33:43 dopoledne »
Citace:
"Kdyby tam byl někdo s legálně drženou zbraní, tak mrtvých nemuselo být tolik."

A státní správa chce dávat do nemocnic kamery na rozeznávání zbraní.
Ale hodně lidí je pohromadě i v restauracích, v metru, ve školách, na nádražích, v kostelech, na stadionech, v supermarketech, na koupalištích,...

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2470
 • a
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #344 kdy: Prosinec 17, 2019, 01:28:01 odpoledne »
... pripadne ve frontach pred bezpecnostni kontrolou prazskeho hradu ...

Mimochodem, kdyz jsem byl pred deseti lety v Cine tak ses na nadrazi dostal jedine po kontrole zavazadel srovnatelne s nasimi letisti.

Offline sedlák

 • Včelaři sobě
 • *
 • Příspěvků: 1336
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #345 kdy: Prosinec 17, 2019, 02:00:04 odpoledne »
Tam, kde je Čína bychom snad být nechtěli. Tedy alespoň většina z nás...

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2470
 • a
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #346 kdy: Prosinec 17, 2019, 02:49:24 odpoledne »
to bych taky nerad ;-)
uplne staci ze mame procinskeho prezidenta, premiera zavazaneho BoC, nejbohatsiho Cecha podnikajiciho v Cine a prezidentova poradce ktereho uz dlouho nikdo nevidel, mohlo by to celkem stacit.

Offline Chinalady

 • ***
 • Příspěvků: 370
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #347 kdy: Prosinec 17, 2019, 07:20:36 odpoledne »

Mimochodem, kdyz jsem byl pred deseti lety v Cine tak ses na nadrazi dostal jedine po kontrole zavazadel srovnatelne s nasimi letisti.
Můžeš mi věřit že teď je to ještě horší. A letištní kontroly jsou i v metru, u muzeí, národních parků... všude neskutečně profízlovný a kamery kam se podíváš.

Offline vvitty

 • Praktikující prepper
 • *****
 • Příspěvků: 2470
 • a
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #348 kdy: Prosinec 17, 2019, 11:05:31 odpoledne »
Chinalady: vim, kolega se vratil po dvou letech a vypravel....

CyPro

 • Host
Re: Odkazy na stránky
« Odpověď #349 kdy: Prosinec 18, 2019, 08:27:58 dopoledne »
Výše uvedené informace nijak nezpochybňuji.
Jenže na Číně (a na schopnostech jejího průmyslu) jsme my jaksi docela dost závislí.  My, to jsme zbytek světa, různý od Číny. "Made in China", "Made in PRC". Docela problém z prepperského hlediska, není-liž pravda?

Není tenhle posun v diskusi již čirá (interně zapovězená) politika?