Autor Téma: Zakonzervovaní panelového domu a rodinného domku  (Přečteno 620 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Zakonzervovaní panelového domu a rodinného domku
« kdy: Září 08, 2015, 04:10:29 odpoledne »
Co přesněji znamená zakonzervování. To se jen daji na okna a dveře cihly a fošny? Musí se platit nějaké poplatky státu nebo to bude označena jako nějaká jiná stavba? Bude budova chátrat? Proč se to dělá?

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re: Zakonzervovaní panelového domu a rodinného domku
« Odpověď #1 kdy: Září 08, 2015, 05:34:57 odpoledne »
napiš prosím víc, v jaké souvislosti to píšeš.
(může to znamenat daleko více věcí, třeba odpojit vodu, plyn a elektriku nebo i třeba úřední proces...)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Zakonzervovaní panelového domu a rodinného domku
« Odpověď #2 kdy: Září 08, 2015, 05:45:09 odpoledne »
Zajimalo mně jak by se PA zajistili domy a panelaky, které by byli opuštěné. A jestli se dá zabránit jejimu rozpadu a proč budovy teď zakonzervovaji. Našel jsem tohle

www.rozhlas.cz/sever/informacezeseveru/_zprava/cpi-zacala-sestehovavat-najemniky-z-paneloveho-domu-v-janove--948193

A měl jsem vic otázek. Proč se jim to vyplatí udělat a nesezenou nájemníky.

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re: Zakonzervovaní panelového domu a rodinného domku
« Odpověď #3 kdy: Září 08, 2015, 05:56:05 odpoledne »
ehm... dyť to máš v tom článku jasně napsané..
zakonzervování je v tomto případě myšleno zabezpečení budovy proti vstupu nepovolaných osob, proti vzniku požáru, proti možnostem úrazu. Za budovy se dál bude platit veškerá daň, možná se zruší přípojka energií aby neběžel základní paušál. Budovy budou dále chátrat, hlavně proto, že nebudou vytápěny a nebudou opravovány malé závady. Ale nebudou vybydleny. (to je iluze, stejně budou)

jim se to vyplatí udělat, protože mají málo nájemníků a normálně platící nájemníky do těch bytů neseženou. (je snad jasné proč). A náklady za provoz budovy, za revize, kominíky, bezpečáky, razítka... etc. etc. jsou prostě pořád. ˇA´t tam bydlí dva nájemníci, nebo sto.