Autor Téma: Čína  (Přečteno 638 krát)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
Čína
« kdy: Září 04, 2015, 10:07:15 odpoledne »
Dal jsem si tu práci a shlédnul jsem přehlídku v Pekingu, hlavně jsem si poslechnul do ruštiny tlumočený projev  Si Ťin-pchinga.. To co udělal celý "Západ", to byla urážka Číny a bude to celý západ stát mnoho peněz a asi nezůstane jen u peněz.. Jsem rád, že tam Miloš Zeman jel.. Hedvábná stezka bude, a skončí u nás, v Česku. Česko a Československo na štěstí pro naše brášky Číňanům splývá..

Udivuje mne, že tam nejel Viktor Orbán, ale ten určitě, s ohledem na stavbu plotu na srbské hranici dostal omluvenku..

Tedy,  Si Ťin-pching ve svém projevu okomentoval absenci evropských státníků a hlavně hlav bývalých spojenců.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
Re: Čína
« Odpověď #1 kdy: Září 04, 2015, 11:03:43 odpoledne »
http://politikus.ru/politikus/video/57115-parad-pobedy-v-pekine-posvyaschennyy-70-letiyu-okonchaniya-vtoroy-mirovoy-voyny.html

Čínští generálové během nácviku přehlídky zhubnuli průměrně o pět kilogramů, cvičili více než mladí kluci :)

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #3 kdy: Červenec 24, 2017, 09:08:07 odpoledne »
mě se tři soutěsky líbí, každoroční záplavy připravily o život mnoho lidí, takže to byl logický krok ke spoutání monzunových deštů.
https://www.youtube.com/watch?v=oYvE6V3O5u0

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #4 kdy: Červenec 24, 2017, 10:51:14 odpoledne »
Mně se taky líbí, ale pod tou hrází bych bydlet nechtěl.  :)
Byl jste se někdo podívat u té protržené přehrady na Bílé Desné? Je to jediná protržená přehrada u nás a bylo tam tehdy tuším asi šedesát mrtvých.
EDIT: Proti Třem soutěskám to byla vlastně jen taková louže.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5 kdy: Červenec 25, 2017, 07:24:31 dopoledne »
no, protože už stojí patnást let a prošla několika zátěžema v podobě rekordních nápustí, pak zřejmě bude stát dál, už možná kvůli tomu, že na tom pracovaly ty nejlepší projektové kanceláře z celého světa.V tomhle měli čínani rozum, a co se mělo podělat, to už se podělalo.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #6 kdy: Červenec 25, 2017, 07:39:00 dopoledne »
Takovéto projekty opravdu zvládnou jen komunisté. U nás by ještě nebyla hotová ani studie EIA a neziskovky napojené na stranu Zelených by už dostaly takové úplatky, že by nemuseli do smrti pracovat.. Přehrada by ve výsledku stála 3x tolik a byla by poloviční.

Tím nechci být podezříván z obdivu ke komunismu, konec konců,  i v USA je postaveno pár pořádných přehrad, jenže tam svého času dávali elektrické křeslo za vyzrazení záměru na stavbu dálnice pozemkovým spekulantům.. Ten kapitalismus má holt nepříjemné limity..

Offline plenty

• Moderátor
« Odpověď #7 kdy: Leden 09, 2018, 12:35:06 odpoledne »
V stredu bola v Čínskej ľudovej republike vojenská prehliadka kde prezident  prehovoril k vojakom v zmysle toho, že Čína potrebuje urýchlene zlepšiť svoje vojenské schopnosti a okrem toho dal líder krajiny jasne vojakom najavo, že kedykoľvek môžu byť poslaný do akcie, bude potrebné bojovať a v prípade potreby položiť život. Takto už teraz pripravujú vojakov na nadchádzajúce udalosti.

(čisto voľný preklad ruského textu, na viac nieto času) viac na:

http://www.planetanovosti.com/news/prezident_kitaja_prikazal_voennym_gotovitsja_k_vojne/2018-01-05-17340
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #8 kdy: Leden 09, 2018, 01:07:01 odpoledne »
Ale to mali papaláši vždy také husté kecy.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #9 kdy: Leden 09, 2018, 01:31:38 odpoledne »
enem aby je američaníi nevyprovokovali k něčemu velikému, abychom i my nebyli vtaženi do války. Pak bychom měli jiné potíže než dnes.Jihočínské moře slouží k vyřizování účtů úplně zbytečně.....

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #10 kdy: Leden 09, 2018, 02:26:57 odpoledne »
V stredu bola v Čínskej ľudovej republike vojenská prehliadka kde prezident  prehovoril k vojakom v zmysle toho, že Čína potrebuje urýchlene zlepšiť svoje vojenské schopnosti a okrem toho dal líder krajiny jasne vojakom najavo, že kedykoľvek môžu byť poslaný do akcie, bude potrebné bojovať a v prípade potreby položiť život. Takto už teraz pripravujú vojakov na nadchádzajúce udalosti.

Cekal bys v projevu vrchniho velitele k armade neco jineho nez zdurazneni vyznamu vojska a potrebe zlepsovat schopnosti bla bla bla ? Vrchni velitel ktery by vojakum rekl neco jineho by asi vrchnim velitelem dlouho nezustal...