Autor Téma: Venezuela  (Přečteno 3202 krát)

Offline Setik

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 15
Venezuela
« kdy: Srpen 02, 2015, 07:17:47 dopoledne »
-

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Venezuela
« Odpověď #1 kdy: Srpen 02, 2015, 07:36:32 odpoledne »
Co se tam děje? Nestíhají zásobovat Kaufland?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Venezuela
« Odpověď #2 kdy: Srpen 02, 2015, 10:04:31 odpoledne »
Spolupracovali s Kubou. Teď se amíci domnívají, že když uvolní vztahy s Kubou, tak jim půjde Kuba na ruku a nebude se s Venezuelou vzájemně podporovat. Ale myslím, že to nehrozí.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Venezuela
« Odpověď #3 kdy: Srpen 02, 2015, 11:23:40 odpoledne »
Měli by pořádat zájezdy pro turisty z bývalého východního bloku. Aby si připoměli staré časy, kdy stáli fronty na hajzlpapír.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Venezuela
« Odpověď #4 kdy: Říjen 15, 2015, 03:49:13 odpoledne »
http://reportermagazin.cz/venezuela-nad-propasti-obcanske-valky/

Země bez potravin, na pokraji občanské války. Příklad místní PA

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Venezuela
« Odpověď #5 kdy: Říjen 15, 2015, 04:44:25 odpoledne »
Měli by pořádat zájezdy pro turisty z bývalého východního bloku. Aby si připoměli staré časy, kdy stáli fronty na hajzlpapír. 

Máš pravdu. Možná by si alespoň pár z nich uvědomilo, koho mají volit.
Lidi hóódně rychle a rádi zapomínají  ::)
Zvláště, když se dívají tady, v Česku na televizi. Major Zeman a podobní jim připomínají, jak to tenkrát bylo fajnový   >:(
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Venezuela
« Odpověď #6 kdy: Říjen 17, 2015, 06:38:29 dopoledne »
Proti tomu jaké to tady bude za pár let díky imigrantům to tenkrát myslím i relativně fajnové bylo.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Venezuela
« Odpověď #7 kdy: Říjen 17, 2015, 07:26:00 dopoledne »
No, je třeba si uvědomit, že DOBŘE UŽ BYLO.
Čeká nás pomalý sešup doLů. Ještě mne ti politici budou roščilovat a půjdu k volbám a budu volit komanče.
Nu co, miluju ransdorfa, co mám dělat. Když musíš, tak musíš......
Když to je stejný, jako sobotka, nebo tuhlecten standa blábol, alias ministr zahraničí,
panoptikum města pražského.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: Venezuela
« Odpověď #8 kdy: Leden 16, 2016, 10:09:58 dopoledne »
A je to tady, pro ty kteří chtějí sledovat jak to bude fungovat pri hyperinflaci. A nedostatku potravin.
http://www.finance.cz/zpravy/finance/459397-venezuelsky-prezident-vyhlasil-60denni-ekonomicky-stav-nouze/

Jsem zvědav jasesi s tímto problémem poradí.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Venezuela
« Odpověď #9 kdy: Leden 16, 2016, 09:21:47 odpoledne »
Nejhorší na tom je, že obyčejný občan Venezuely by si musel dělat zásoby jídla a věcí hodně předem, protože spousta zboží chybí na pultech už rok i déle. Holt řídit stát jako autobus není známka punku  ;D

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 900
  • člověk
Venezuela, Hladové bouře
« Odpověď #10 kdy: Červen 15, 2016, 10:20:52 dopoledne »
Nevím, jestli sledujete vleknou krizi ve Venezuele. Pád cen ropy, špatné řízení státu, a jistě i další vlivy postupně vyčerpávají obyvatele.  O tom problému se u nás moc nemluví, ale pár článků již bylo uveřejněno. Možná bude zajímavé sledovat,  kam až to vláda pustí a co nasadí proti vlastním obyvatelům, kteří hladoví. Každopádně přeji Venezuele, aby se  rychle dostala k potravinám. Jistě je za ropu sežene.

http://zpravy.idnes.cz/venezuela-krize-obeti-rabovani-maduro-referendum-f7x-/zahranicni.aspx?c=A160615_092608_zahranicni_aba

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Venezuela
« Odpověď #11 kdy: Září 17, 2016, 05:06:06 odpoledne »
Prepperi ve Venezuele, pokud tam nejaci jsou, to nemaji vubec lehke. Staci jen maly naznak nejakeho hromadeni zasob a jste hned bochaquero a za to si muzete jit na par let sednout do chladku. http://zpravy.idnes.cz/venezuela-krize-hlad-zatykani-maduro-dw2-/zahranicni.aspx?c=A160916_135753_zahranicni_aba
Praktikující cynik

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Venezuela
« Odpověď #12 kdy: Září 17, 2016, 06:19:23 odpoledne »
Co z toho vyplývá? Jednoduše je potřeba mít zásoby dřív, než se "to" stane.
Spíš by mě zajímalo, jaký tam mají odvody z vlastní produkce...kolik vajec měsíčně od deseti slepic sežere erár a tak...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

SoňaR

  • Host
Re: Venezuela
« Odpověď #13 kdy: Září 17, 2016, 06:59:19 odpoledne »
Mně trochu děsí, že to, co máš, a je to vidět, ti můžou v případě potřeby sebrat. Třeba ten statek... Teď zrovna o tom byl někde pěkný článek...

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Venezuela
« Odpověď #14 kdy: Září 17, 2016, 07:27:30 odpoledne »
Technicky vzato toho muzou daleko vic.
Praktikující cynik

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Venezuela
« Odpověď #15 kdy: Září 17, 2016, 07:58:07 odpoledne »
Kdyby jen statek...už jsem to sem psal: děda měl (cirka) 20 slepic. A ještě v 60. letech aby dostal (koupit/měl přístup/nebo nějak tak, nevím jistě) prostě aby měl pro slepice krmení - pšenici musel odvádět vejce státu. V praxi to vypadalo tak, že měl slepice, práci kolem nich ale vejce doma nebyly...
Nebo to co předvedli po druhé válce. Tolik hektarů = tolik obilí pro stát, kulaku! A z každé krávy 4 litry mlíka denně, nebo bude zle!
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Venezuela
« Odpověď #16 kdy: Září 18, 2016, 12:34:03 odpoledne »
Určitě je něčí cíl mít v prdeli vši a dobrovolnou či nucenou skromností prožít svůj život, a svým potomkům do života předat jedny posrané trenýrky a propocené tričko .... Určitě je fajn nic nemít, po ničem se neplahočizt, nic nekupovat a všechny peníze prochlastat a prohulit.
Není na tom nic špatného, myslím, že to může být postoj i úhel pohledu.Tehdy nemáš možnosti nakácet si ve vlastním lese dříví, vypěstovat si na svém cokoli, co tě napadne v množství, které tě napadne. Nemůžeš  vytvářet vlastní kus krajiny a otisknout tak svoji vůli tak, aby to přineslo radost těm, kteří přijdou po nás.
Ohánět se tím, že někoho kvůli  majetku zastřelili, nebo utejrali mi přijde veselé, ...
Možná přijde třicetiletá válka, možná se z půdy budou platit desátky, možná bude válka, možná to vyvlastní, možná přilítnou mimozemštani a všechnu půdu si odvezou.
Nebo se naučíme hlínu pálit v kotlích na pevná paliva a všechnu spálíme.
Mého dědu zavraždili, že se vzpíral fašistickému režimu a roznášel letáky a zbraně, v partyzánském hnutí. Můj otec bojoval proti komunistům a já bojuju proti tomuhle brajglu.
No, to neznamená, že budu předposranej a přikrčenej, a budu pokládat za nesmyslné zlepšovat a zvelebovat odkaz svých předků, a několikrát rozšířit. Pracuj tak, jako by jsi chtěl žít navěky a modli se tak, jako bys měl zítra zemřít.....
A co bych to byl z chlapa, kdybych nedokázal svůj svět spravit k lepšímu.
Samozřejmě, že bych to mohl prodat a dosmrti si užívat na havaji, ale moje cesta je jiná.
Každej máme svoji cestu a tak budu dál měnit svoje ploty, zvelebovat a kulturnit pozemky, o které dříve ani pes neštěkl a bude mi to dělat radost, protože v tom nevidím ty pitomé peníze, ale kus práce, která je za mým pinožením vidět. A to si myslím, že je pocit nad pocity, když se můžeš otočit zpátky a vidíš, co jsi vytvořil, zasázel, zlepšil.
A třepat se, že mi to někdo sebere, nebo že mně štrejchne, to fakt teda nebudu.
Každá liška chválí svůj ocas a policajt bude hrdej na tu hromadu rozdaných pokut, úředník bude hrdej na plný troky počmáraných cédéček, konstruktér na množství vytvořených konstrukcí, kantorka na množství naučených dětí a sedlák na množství půdy, zvelebené k obrazu svému, já budu pyšlej na množství stromů, patřících mé rodině.
Cesta je cíl, a nějaké vlastnictví je vedlejší produkt.

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Venezuela
« Odpověď #17 kdy: Září 18, 2016, 01:21:52 odpoledne »
Ani jeden z extemu neni uplne stoprocentnim resenim.
Praktikující cynik

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Venezuela
« Odpověď #18 kdy: Září 18, 2016, 02:22:35 odpoledne »
Další žabomyší válka kterou nechápu. Jak kdo žije je jen a jen jeho věc. Pokud nekrade, nežebrá a vidí smysl v tom, že kozou vypásá obecní meze, je to jeho věc a jeho způsob a mě nezbývá, než ho respektovat, i když mu třeba nerozumím. (A pokud k tomu třeba "bere sociálku/důchod, jsem vlastně rád, raději, když moje daně skončí u něj, než...no než někde jinde - pozor! Nemyslím tím nikoho konkrétního!).
Stejně tak pokud někdo sedlačí a vidí v tom smysl, baví ho to a naplňuje, je to jeho věc.
V některých scénářích bude statek obrovská výhoda. A v některých obrovské břemeno.
Ne každý vidí smysl v hromadění majetku, ať už je jím půda, zlato...cokoli.
Kdyby byly jen dvě možnosti - být sedlák nebo minimalista, chtěl bych být dnes sedlák a po PA minimalista.
Naštěstí je i spousta cest mezi. Já jsem mezi. Kousek země pro radost mám, dům mám takovej jakej se mi líbí a vyhovuje mi. Žiju totiž hlavně teď, dnes pro sebe a své blízké, neupínám se k PA jako k naději, modle...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Venezuela
« Odpověď #19 kdy: Září 18, 2016, 05:38:37 odpoledne »
Setíku, to je v pořádku, takže z toho vplývá, že je půdu lepší nevlastnit, než vlastnit. myslím, že je potřeba ten rezultát podPořenej IBM Managementem zvýraznit a zdůraznit.
O nic jiného nejde.To ostatní je opravdu hromada keců. Podle mne je důležité hrát na jistotu a tou je půda.
Podle tebe je nejdůležitější jistotou NEVLASTNIT PŮDU.
Vykonstruoval jsi pro to nádhernou konstrukci argumentů, z kterých se mi dělají bubliny u nosu..Takže, já si vyberu, jestli budu chtít být maximalistou, nebo minimalistou, protože mám na výběr. Ty na výběr nemáš a snažíš se z toho vytvořit nějakou výhodu, nebo ctnost.
Sedláci jsou špína a proletariát jim teprve ukáže, zač je toho loket....Hej, kde jsem to už jenom četl........

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Venezuela
« Odpověď #20 kdy: Září 18, 2016, 06:37:47 odpoledne »
Kuci oba jste na omylu. Nejlepsi je rozhodovat kdo co bude vlastnit. Ostatni je spekulace.

Ale ted je lepsi ji mit nez nemit. Minimalne cloveka v nasem state uzivi.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Venezuela
« Odpověď #21 kdy: Září 18, 2016, 06:58:55 odpoledne »
Rozumím-li správně Setikovi, píše o PA době. A taky píše, že optimální hranice podle něj je 0,75 ha na hlavu, protože víc už by mohlo budit nežádoucí pozornost a chuť na výpalné...
O tom, že v době dotací je vlastnictví půdy lepší než výhra v loterii se myslím nepřeme...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Venezuela
« Odpověď #22 kdy: Září 18, 2016, 07:06:42 odpoledne »
No, podle mne je nejdůležitější právo na výběr.Moci si vybrat, co chcete dělat. Navíc v situaci, kdy se pro mne stává zemědělství podružným odvětvím a začíná převládat průmyslový design.Půda není vlastnictví, je to základní výrobní prostředek, jako pro truhláře truhlárna, zubaře zubárna, kováře kovárna, nástrojaře nástrojárna, kaliče kalírna, řezníka řeznictví.
Je to řemeslo, jako každé jiné a mně samotnému nejde na rozum, nač potřebuje programátor tolik programů, když mně stačí win 98 a youtube, který už pomalu nefachá.K tomu jedna mailová adresa soukromá a dvě firemní.
Je to fakt diný, že ani soňa nechápe kontinuitu a bezpečí obdělávání půdy. Asi budu fakt divnej.
A s průmyslovou výrobou to je nemlich totéž. Nač potřebuješ dvacet strojů, když mi stačí jedna příklepová vrtačka.Pomíjím aspekt, že vás ta činnost může klidně bavit. Někdo si lepí hanbaté fotky v garáži, někdo sbírá známky a někdo hraje puzzle s pozemky.
Soňo, jak se ty snažíš získat nějaké jistoty?

SoňaR

  • Host
Re: Venezuela
« Odpověď #23 kdy: Září 18, 2016, 07:33:12 odpoledne »
Votroubku, nejseš divnej - já jsem skeptik  :). A z toho jasně vyplývá mé přesvědčení, že něco jako "jistota" v tomto směru prostě neexistuje. Nepřu se s tebou, zda je fajn či není mít půdu a kolik (v současné poklidné době je to jistě fajn a klidně čím víc tím líp, pokud ti okolí "dovolí" něco nechat třeba ležet ladem, když to nezvládneš obdělat). Já taky ráda vlastním půdu. Jen to nepovažuju za všespasitelnou jistotu.

A k tvé otázce - pokud máš na mysli materiální "jistoty", tak jsem pro diverzifikované "portfolio".

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Venezuela
« Odpověď #24 kdy: Září 18, 2016, 08:21:33 odpoledne »
No jasně, pesimisti mají taky právo na život, i když se s optimistama moc nepobaví...
Půdu, nechť jí je kolik chci jsem připraven opustit, zredukovat, zalesnit, bude li třeba.
Je to pro mne prostor pro práci, fantazii a prostor pro ukládání přebytků. Kam vy ukládáte přebytky?
Já setíka plně chápu, tak jsem přemýšlel, když jsem před třiceti lety vylezl z vojny s holu řití.
A tak je diverzifikace to nejlepší, co může být a já osobně ji mám jako první sůru koránu.Nemůžete být připraveni na vše, já musím být připraven přijmut svých dvacet přátel, kdyby se to vyrojilo. A prostým výpočtem zjistíme, že kařdý bude mít ty svoje nezbytné tři  hektary, zčásti les, zčásti pastviny, zčásti louky, z části role a z části zahrady.V širších, vám ukrytých souvislosteh to pak dává zcela jiný význam.
Upřímně, venezuela je moc daleko a ani my netušíme širší souvislosti, takže těžko můžeme posoudit souvislosti s naším systémem.

SoňaR

  • Host
Re: Venezuela
« Odpověď #25 kdy: Září 18, 2016, 08:36:57 odpoledne »
Takže vlastně smýšlíme velmi podobně. Jen v písemné komunikaci přítomné komunikační šumy poněkud komplikují porozumění, jak to ten druhý vlastně myslí.

PS Nejsem pesimista, jsem skeptik. A docela optimistický skeptik  :D

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Venezuela
« Odpověď #26 kdy: Září 18, 2016, 08:45:10 odpoledne »
V mě zcela jasných souvislostech (v kontextu toho, co jsem pochopil z diskuze) nejde o to, kolik lidí na pozemcích hospodaří, ale čí pozemky jsou. Tedy to, že na mých pozemcích hospodaří mých N přátel a na každýho vychází akorát jeden hektar nic nemění na tom, že vlastníkem není 20 lidí ale jen jeden. A dá se to vnímat i natolik zvráceně, že ten jeden těch dalších 20 vykořisťuje.
Nicméně se pohybujeme v rovině sci-fi. Nikdo neodhadne co bude. Život nás stejně překvapí. Dnes je vlastnictví půdy výhoda. A snad to tak bude už napořád.

Setik: ...BEZ MINIMALIZACE ŠANCÍ OSTATNÍCH...do šutru vytesat. "hold"
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Venezuela
« Odpověď #27 kdy: Září 18, 2016, 08:46:15 odpoledne »
Povidal Karel Kryl, že pesimista je informovaný optimista.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

SoňaR

  • Host
Re: Venezuela
« Odpověď #28 kdy: Září 18, 2016, 09:15:56 odpoledne »
Tak znáš to - naděje umírá poslední  ;)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Venezuela
« Odpověď #29 kdy: Září 18, 2016, 09:37:44 odpoledne »
Pak skeptik myslím nemůže věřit v boha.
Ok, o kolik lidí jste připraveni po pádu systému se postarat? Nemyslím zásoby konzerv na tři týdny.
Kolik má každej chlap lidí, kteří nemohou pracovat a přesto by měli přežít, protože jsou blízcí, máme je rádi? V průměru 3. Pokud tedy nemáte matku, bratra, nebo děti, tchýni a nemáte potřebu někomu pomáhat, pak ano, setík bude mít pravdu.Ano, jedincovi bude stačit hektar.
Pokud tedy věříte v lepší zítřky, v boha, nebo ve světýlko na konci tunelu a vyznáváte mystérium o té plnější půlce sklenice vody, tak vám nezbyde nic jiného, než brát v potaz osud svých blízkých.
Neberete to v potaz? Jste na to připraveni? Uvažujete o tom, co se stane když?? Když přijde neúroda, když to sežerou škůdci, když ......
Takže se dostáváme k širším souvislostem, o kterých je málokdo ochoten uvažovat, protože to je nepříjemné...
A tak máme jistojistě vlastní pravdu o nenažraných sedlácích a o ctnostné skromnosti, o empatii a  širších souvislostech.
Poom, je úplně jedno, komu ty pozemky patří, důležité je, že budou připraveny, v kondici.A můžou sloužit v budoucnu bohulibým záměrům.

SoňaR

  • Host
Re: Venezuela
« Odpověď #30 kdy: Září 18, 2016, 10:12:36 odpoledne »
Tak nějak mi uniká, jak souvisí to, že jsem skeptik, s vírou v Boha a jak toto souvisí s diskuzí, kterou tu vedeme...


Ale to je jedno, mám pocit, že každý tu mluvíte / mluvíme tak trochu o něčem jiném....

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Venezuela
« Odpověď #31 kdy: Září 18, 2016, 11:01:13 odpoledne »
Je to zajímavej názor přečíst si že člověk má mit hovno aby mu nebylo co sebrat. A nejlíp ani děti, rodinu atd.
Už vidím takovýho chudáka jak si vklidu zestárne ve své chatičce, nemá už sílu na obdělávání svých záhonů, zdraví neslouží a nemůže si v klidu říct. "Něco jsem vybudoval, předal svým dětem a ty v tom budou pokračovat a já hlady neumřu i když na to už nestačím"

Když chce být někdo minimalista, proč ne, ale pokud je důvodem strach o to že kdybych něco měl, stejně mi to seberou, tak to už je na psychologa. Být posedlý čekáním na PA dobu a strachovat se, to nikam nevede. Taky může člověk umřít aniž by jakákoliv PA doba nastala. I za války a po válce nějak bylo. Sice museli odvádět ale žili. Spousta sedláků vycítilo po válce situaci a radši vstoupili do družstva. A taky přežili. Jejich pozemky posloužily dobře celku. Vždycky je naděje že po temnější době bude lepší.


Offline MarGatito

  • ***
  • Příspěvků: 77
Re: Venezuela
« Odpověď #32 kdy: Září 18, 2016, 11:33:34 odpoledne »
Vcera mi rikal muj kamarad Don Rodrigo, ex ucitel na univerzite v Caracasu, ze ve Venuzuele jsou uz jenom blbci. Vsechno  prodal jeste za dobrou cenu a investoval na Arube a na Floride.
Dulezity je vcas zvednout kotvu.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Venezuela
« Odpověď #33 kdy: Září 19, 2016, 09:08:15 dopoledne »
Co bude nebo nebude je ve hvězdách. A ty alespoň já teda číst neumím. Proto se připravuju tak, jak si představuju, že to asi bude nejlepší, což se nakonec může taky klidně ukázat jako ta nejnevhodnější varianta, ale s tím se holt nedá nic dělat. Může zase přijít kolektivizace, mohou přijít nucené dodávky, může přijít cokoli, co si dokonce ani neumíme představit, že by přišlo.

Nejdůležitější je žít. Žít tak, abych byl spokojený, nebo alespoň tak mále nespokojený, jak to jen jde. A pokud přijde kolaps, tak pak doufat, že to, co jsem připravoval a jak jsem žil do té doby nebude zase tak moc mimo. Ale být předem po... je to nejhorší, co může být.

Někoho naplňuje "sbírat" pozemky a uzpůsobovat je k obrazu svému. Baví ho to, živí ho to a naplňuje to jeho život a tak si žije ke své spokojenosti. Jiného naplňuje to, že má unimobuňku, kamínka a žije z toho, co dá obecní mez a škarpa ... a taky, pokud ho to naplňuje, je to v pořádku. A zrovna tak cokoli mezi tím. Ve finále se klidně může ukázat, že bude správná ta nebo druhá alternativa, ale upnout celý život k tomu, že přijde nějaké PA je super cesta do horoucích pekel. Život je od toho,  aby se žil a užíval. Cesta je mnohdy i cíl. A jednou, na smrtelné posteli, by si měl člověk mít možnost říct, že žil spokojený život. ať to bylo cokoli.

Pro mě je dnes důležité to, že mám možnost volby. Můžu být jak minimalista, tak sedlák, můžu se svobodně rozhodnout, jestli půjdu do Kolbenky, nebo do vlastní dílny, nebo do vlastní fabriky nebo budu sedět doma na dávkách (když mi budou stačit) a šťourat se v nose. To je dneska to nejdůležitější (alespoň zatím to je možné) se svobodně rozhodnout. Můžu vylézt na náměstí a svobodně vykřikovat, že Babiš je hajzl nebo lidumil, že Kalousek je to či ono, že Zeman je ožrala nebo dokonalý odraz všech ctností, že komunisti jsou hovada nebo spasitelé světa a tak dále, doplňte si každý dle své libosti...ale máme tu možnost svobodné volby, alespoň zatím. Nemusí to, pravda, již dlouho trvat, ale ZATÍM můžu a nikdo mi ZATÍM za to nemůže nic udělat. A to je to hlavní, smět se svobodně rozhodnout co chci a to svobodně dělat.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Venezuela
« Odpověď #34 kdy: Září 19, 2016, 10:08:37 dopoledne »
Je to zajímavej názor přečíst si že člověk má mit hovno aby mu nebylo co sebrat.

Když se vrátím jen kousíček do historie...ani ne 100 let...a budu se pohybovat jen v rámci vlastní rodiny...babiččin strejček rozdělil (na tu dobu, poměry a zeměpisnou polohu) grunt mezi své 4 děti. Někdy ve 30. letech minulého století. Něco takového rozhodně nebývalo zvykem...
Vzhledem k tomu co se dělo dál - válka, znárodnění, kolektivizace...
Hádejte, jestli o to přišli? Ne! Celou dobu ne, jen to mělo nějaký čas v nájmu družstvo. A dnes většina z jejich potomků stále hospodaří na svém.

Bylo by to stejně, kdyby to tenkrát nerozdělil? Nebylo. Jediný vlastník by byl kulak a jako takový by musel osidlovat pohraničí - sudety. Protože přesně tohle se stalo v té samé dědině tomu, co hodlal předat majetek nejstaršímu synovi...a když to pak někdo zrestituoval, vazby byly zpřetrhány, majetek obratem prodán...

I to se může stát...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Venezuela
« Odpověď #35 kdy: Září 19, 2016, 11:13:17 dopoledne »
No, je pravda, že za posledních cca 100 let zvládl stát / vrchnost zasáhnout do vlastnických práv k půdě již několikrát, pokud dobře počítám, tak asi 4x (za první republiky proběhla jedna, na začátku války znova, na konci války zase další (Benešovy dekrety), pak se vyvlastňovalo za komunistů - to beru jako jednu etapu, i když poněkud časově roztaženou - a to co se provádělo teď po 1989 bylo tu a tam taky na hraně - takže s tím možná 5 reforem a zásahů do majetkových práv, každopádně alespoň ty 4 nejrůznější reformy). To v průměru vydá na jednu reformu za generaci. To je celkem dost na to, aby se o půdě dalo mluvit jako o jistotě, alespoň v našich zeměpisných šířkách a délkách.

Ale když to někoho baví, tak proč ne, někdo sbírá známky, jiný milenky, další pivní tácky nebo fabriky, tak proč ne půdu, navíc, když na ní pracuje a tvoří.


Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Venezuela
« Odpověď #36 kdy: Září 19, 2016, 12:04:08 odpoledne »
Určitě, každej musí dělat, co ho baví, naplňuje. Každej se chystá na něco jiného. Jeden zaleze do bunkru, jinej oseje půdu, jinej bude běhat s kulometem a jinej se zhoupne na hambálku.
Někdo s bídou uživí sebe, jinej rodinu a jinej komunitu.Důležitý je, že nám to dělá radost, věříme tomu a přináší nám to naději do budoucna.
Naděje je to, proč jsme zde, věříme v něco. Pokud budete pesimista, pak nemůžete věřit v lepší zítřky, nemůžete věřit v krista, ani v příchod hodných mimozemštanů. Můžete věřit v to, že to může být jen horší.
A to je taky dobře, platí nepřenositelnost pocitů. Nemůžeme chápat sedláka, jaké má pocity, když zdálky hledí na svoje hospodářství, ani hokynáře s plnými regály zboží a zástupem spokojených zákazníků, úředníka s horou počmáraných cd romů,policajta s plnou nůší vytrhaných pokutových bločků,řezníka s vyuzenýma klobásama a sochaře s vysochanou sochou. To nejde sdílet, to musíme zažít.A chtít to zažít.
A tak nám budiž jediným, univerzálním vodítkem budiž osobní štěstí jednotlivce.


Samotář

  • Host
Re: Venezuela
« Odpověď #37 kdy: Červenec 08, 2017, 09:19:21 odpoledne »
Odkaz na článek v iDnes o náznacích nespokojenosti ve venezuelské armádě
http://zpravy.idnes.cz/venzuela-armada-puc-prevrat-zatykani-dwa-/zahranicni.aspx?c=A170707_102320_zahranicni_aha

Podle mého názoru, pokud prezidentovi Madurovi vypoví poslušnost armáda, potom by to byl konec jeho režimu, alespoň jak rozumím současné situaci ve Venezuele. Ale asi ještě není aktuální, že by armáda hromadně vypovídala poslušnost. Je přednostně zásobovaná a má kontrolu nad distribucí potravin, to musí vyhovovat každé armádní generalitě :-)

SoňaR

  • Host
Re: Venezuela
« Odpověď #38 kdy: Leden 07, 2019, 01:28:33 odpoledne »
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4024767/proletari-vsech-zemi-pohledte-na-venezuelu.html

Hugo Chávez a jeho nástupce Nicolás Maduro napáchali ve Venezuele podle ekonoma Noaha Smithe těžko vyčíslitelné škody. V hlavním městě Caracasu se ulicemi toulají hladové děti, zdravotní péče v podstatě neexistuje, bují násilí, ani pitné vody není dostatek a lidé se masově snaží o úprk ze země. Chávezova politika tak dokázala vytvořit z mírumilovné země středních příjmů „noční můru, které se nevyrovná ani Sovětský svaz osmdesátých let“.

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Venezuela
« Odpověď #39 kdy: Leden 08, 2019, 09:35:29 dopoledne »
Největším paradoxem je, že nejvíc to odskákali ti, co celou dobu drželi Chávese u moci - "fandové revoluce". Nejlepší na tom pak je, že se ten svůj Socialismus 21.století snažil rozjet i v Kolumbii, kde finančně a materiálně podporoval FARC, zatím co Venezuele chyběly prostředky na základní provoz.

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: Venezuela
« Odpověď #40 kdy: Duben 05, 2019, 09:50:13 odpoledne »
Něco málo o aktivitách Ruska ve Venezuele:
Russians In Venezuela: What We Know So Far

Popis zdroje: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bellingcat

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Venezuela
« Odpověď #41 kdy: Červen 13, 2019, 03:16:29 odpoledne »
meziroční inflace ve Venezuele klesla pod milion procent… na pouhých 815 154 procent… fascinující…

Zdroj : https://prima.iprima.cz/ranni-kavicka-terezy-spencerove/13-6-2019-svet-pri-ctvrtecni-ranni-kavicce-terezy-spencerove



Je vidět že americké sankce nesou úspěchy. Bohužel jim to kazí ruská a čínská pomoc pro uzurpátora Madura.
Pokuď naši přátelé nepoleví, jednou se jim tu venezuelskou ekonomiku, pomocí sankcí, podaří postavit na nohy.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Venezuela
« Odpověď #42 kdy: Únor 15, 2020, 08:43:34 dopoledne »
Inflace ve Venezuele rapidně klesá.

Venezuela uzavřela rok 2019 inflací 9 585,5%, což je prudký pokles ze 130 060%.
A bude klesat ještě víc když se do inflace nebude započítávat rok 2019



https://tradingeconomics.com/venezuela/inflation-cpi

https://www.reuters.com/article/us-venezuela-economy/venezuelas-inflation-tumbles-to-9586-in-2019-central-bank-idUSKBN1ZY2YQ
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu