Autor Téma: Děti a prarodiče patří k sobě..  (Přečteno 645 krát)

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
Děti a prarodiče patří k sobě..
« kdy: Červenec 25, 2015, 01:25:06 dopoledne »
Starý komunistický vtip říká, že Domov důchodců je pomsta dětí za Jesle a Mateřskou školu..

Už jsem tu kdysi diskutoval o tom, jak nás na úsvitu dějin babičky zachránily před vyhynutím.. Nejen to, dokonce mají na svědomí i to, že místo obligátních 30-ti let řijeme v průměru skoro 80 roků. Nalezl jsem zajímavý článek na toto téma (Vděčíme za svou dlouhověkost babičkám?) - je to k zamyšlení a měli bychom z toho vyvodit nějaké závěry. Napsal ho doktor Klimeš a vyšel v časopise Psychologie dnes, 2006.

Oslovil jsem pana doktora s prosbou o svolení ke zveřejnění, pokud mi to povolí, tak ho sem přilepím..

Zatím článek na stejné téma: http://www.osel.cz/712-za-co-vdecime-babickam.html

Dnešní směřování západní civilizace k PA době je zapřičiněno mimo jiné tím, že jsme narušili tisícileté tradice a zvyklosti.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
Re: Děti a prarodiče patří k sobě..
« Odpověď #1 kdy: Červenec 25, 2015, 01:28:10 dopoledne »
V páně Klimešově článku mne zaujal nápad domova důchodců zkříženého se školičkou - to byla přece slušná vesnice. Děti respektovaly všechny dospělé a tak byly neustále pod jakýms - takýms dozorem.

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #2 kdy: Červenec 25, 2015, 08:32:50 dopoledne »
Máme svolení k publikaci této zajímavé práce..

Meritem věci je, že v technologicky nerozvinuté společnosti cca 33% dětí nedožije 6-ti let věku.

Pokud ale o malé děti pečují ženy které již nejsou plodné, tedy, babičky, tak se povede velkou část těchto dětí zachránit. Takže vlastně babičky posílají do života své dlouhověké geny i prostřednictvím vnuků a vnuček, kterých se jednak narodí více, a navíc úspěšněji přežívají prvních 6 let svého života.

Přijetím a respektováním tohoto faktu můžeme zajistit dlouhodobou prosperitu a existenci PA obcí.

Offline Ormien

• Gardening
« Odpověď #3 kdy: Červenec 25, 2015, 09:59:47 dopoledne »
Meritem věci je, že se v technologicky nerozvinuté společnosti cca 33% dětí nedožije 6 let.
Opravdu to příčinně souvisí s technologicky nerozvinutou společností? Je to otázkou úrovně zdravotnictví, která umožní lidem přežít do věku prarodičů?
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #4 kdy: Červenec 25, 2015, 10:57:05 dopoledne »
Ano, je to o úrovni zdravotnictví, ale také o tom, starší ženy mají více zkušeností a proto jsou třeba i úspěšnější v péči a ochraně svých vnoučat. Už jen svou existencí a péčí o svá vnoučata (své dlouhověké geny) posílají dále ve větší míře, než ti, kdož se vysokého věku nedožili.

Offline Hrobař

« Odpověď #5 kdy: Říjen 01, 2015, 05:38:29 odpoledne »
Co takhle výchova skrze instituce? Určitě to bude osobní zkušeností ale myslím že pokrevní spřízněnost nezaručuje kvalitní péči, naopak profesionální zaměstnanec sice nenabídne rodinnou lásku ale zase se vždy postará podle předpisů.
Veď, následuj, nebo jdi z cesty.

Offline štika

« Odpověď #6 kdy: Říjen 01, 2015, 05:47:14 odpoledne »
Myslíš byrokratické instituce starající se dle vlastních předpisů?? Viz Norsko??

Offline Hrobař

« Odpověď #7 kdy: Říjen 01, 2015, 06:14:58 odpoledne »
Myslím dětské domovy. Jak to mají v Norsku nevím ale rád si to poslechnu.
Veď, následuj, nebo jdi z cesty.

Offline štika

« Odpověď #8 kdy: Říjen 01, 2015, 06:34:30 odpoledne »
Nemusíš si to poslechnout, stačí přečíst. Já myslela , že snad většina ví, co je norský Barnevernet.

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zdechovsky-Norsky-socialni-system-v-Cesku-nechceme-Pozice-rodiny-ohrozena-379716

Offline Mája

« Odpověď #9 kdy: Říjen 01, 2015, 08:09:34 odpoledne »
Nemusíš si to poslechnout, stačí přečíst. Já myslela , že snad většina ví, co je norský Barnevernet.

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zdechovsky-Norsky-socialni-system-v-Cesku-nechceme-Pozice-rodiny-ohrozena-379716

Štiko zdar :pa:
Dlužím ti odpověď na starší příspěvky a odpovím tady, byť se to tematicky míjí. Ale právě tady je ukázkový příklad toho, proč jsem se tenkrát ozvala/vyletěla.

Akorát nevím, jak sem doplnit naše starší komentáře :(, nicméně mi šlo o tohle:

Hrobař neví o kauze norských dětí, protože má jiné priority. Hotovo, tečka.
To je právě ta svízel, že nemáš v sobě radary, které by ti hlásily, že " rozhodování je otázka priorit a každý člověk má priority jinak nastavené" !!!
Taková jakoby černobílost kdo není se mnou je proti mě.

( No, slíbila jsem odpověď a zkolaboval mi noťas, tak plním až dnes. )

Offline štika

« Odpověď #10 kdy: Říjen 01, 2015, 08:20:05 odpoledne »
Májo, díky za příspěvek. Jen jedno musím říci, nikdy jsem neřekla (nenepsala), že kdo není se mnou, je proti mně. Asi špatně pochopeno.
Ano. jsem rýpal a kritik, ale nikdy jsem to nemyslela ve zlém. Spíše jen takové popíchnutí.
Kdo to bere ve zlém, je to jeho problém. ;D :)
A pokud se týče priorit, o kterých píšeš. Neznalost věcí neznamená, že si je nemohu přečíst na internetu.
Ajajaj-jaké radary myslíš že nemám ???? Že nepochlebuji ????
Jistě, kařdý má své priority.
Já mám místo radarů intuici-i když je to také takový radar.

Offline Mája

« Odpověď #11 kdy: Říjen 01, 2015, 08:59:47 odpoledne »
Štiko no o to právě jde !!! píšeš že..."neznalost věcí neznamená, že si je nemohu přečíst na internetu "...
Věnuju pozornost tomu, na internetu a mimo něj, co je pro mě nej-dů-le-ži-těj-ší, úplně stejně jako kdokoli jiný, jako ty, ormi, saladin...

Ovšem - nikomu svoje důležitý temata/priority nenutím!

Takže například tema "očkování" si vyhodnotím podle mnoha mnoha svých úhlů pohledu a podle toho se zařídím.

No a ještě co jsem mimo jiné promýšlela v době, kdy jsem nefungovala na netu.
Někdo v nějakém komentáři zmínil, že má podezření, že jste se Saladinem domluvení na tom, že budeš testovat psychickou odolnost lidí  :D. Mně to tak taky připadá ;D

Offline Ormien

• Gardening
« Odpověď #12 kdy: Říjen 02, 2015, 10:54:10 odpoledne »
Jsem ráda, že jsi zpátky, Májo:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #13 kdy: Říjen 02, 2015, 11:37:14 odpoledne »

... Někdo v nějakém komentáři zmínil, že má podezření, že jste se Saladinem domluvení na tom, že budeš testovat psychickou odolnost lidí  :D. Mně to tak taky připadá ;D

Tak přesně takto vznikají konspirační teorie..

Offline Mája

« Odpověď #14 kdy: Říjen 03, 2015, 07:11:39 dopoledne »

Saladine áááááááá beru zpět!!! :D

Ormi @-->