Autor Téma: Rusko  (Přečteno 9895 krát)

Offline BartH8

Re: Rusko
« Odpověď #300 kdy: Červenec 11, 2018, 10:13:36 dopoledne »
Afrika nic neztratí. OSN se o ně postará. UNICEF udělá nějaké roztomilé vánoční video, a evropští konzumenti těm chudákum, které nechali zlí farmáři o hladu, rádi něco pošlou.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #301 kdy: Červenec 11, 2018, 10:35:51 dopoledne »
Tak je pravda, že aj facebóók vie hodne afričančatám pomôcť... :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline šotek

• Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
« Odpověď #302 kdy: Červenec 11, 2018, 11:11:03 dopoledne »
tak sa podla clanku zda,ze rusko bude mat dalsich 15000 polnohospodarov s afriky

https://ac24.cz/-/otazka-zivota-a-smrti-15-tisic-bilych-jihoafrickych-farmaru-hleda-utociste-v-rusku?redirect=%2F

osobně bych AC24 bral trochu s rezervou, přestože na každém šprochu...
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #304 kdy: Červenec 11, 2018, 12:58:41 odpoledne »
jako že je naše zaprodané ministerstvo arbitrem v otázce dezinformací???No, tak to je teda kauf....Jako když se zeptáte amerického vojáka, aby řekl nějakou nestrannou hlášku, třebas o mezinárodní situaci. Jsme na tom s objektivitou  stejně, jako za komančů, jen naopak. Všichni lžou, jen naše strana a vláda mluví pravdu....božínku......
Na druhou stranu bych uvítal nějakou regulaci dezinformací a postavit ty lotry mimo zákon a jejich čtenáře zbavit svobody, aby to bylo komplet......

Offline BartH8

« Odpověď #306 kdy: Červenec 11, 2018, 05:09:36 odpoledne »
https://youtu.be/hqdyyHJb_SE

Video s údajnou delegací z JAR.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #307 kdy: Červenec 12, 2018, 08:11:45 dopoledne »
Ale já vůbec nezpochybňoval konkrétní událost, ale zdroj obecně. AC24  řadím do jedné roviny třeba se Sputnikem. Pokud ho ale chce někdo používat jako zdroj seriózních informací, tak prosím, jak je libo. Proti gustu ...

Offline BartH8

« Odpověď #308 kdy: Červenec 12, 2018, 09:39:50 dopoledne »
Já ho řadím do jedné roviny se všemi médii. Lže se všude. Je pravda že někde víc a někde míň, ale to nerozlišuji.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #309 kdy: Červenec 12, 2018, 09:51:22 dopoledne »
No právě, lže se všude a všichni...je to děsný, před časem jsem prosil o zveřejnění pravdomluvných webů, když teda víme, které lžou, pak musíme vědět, kde se nelže, a proč.
Připadá mi to komické...

Offline BartH8

« Odpověď #310 kdy: Červenec 16, 2018, 09:31:21 dopoledne »
Video ruské TV o situaci v JAR + něco o tom že by se to stěhovalo do toho Ruska.

https://youtu.be/1jNnhq_02YY

Offline Loki

• I'm the Key I'm the Gate
« Odpověď #311 kdy: Červenec 16, 2018, 11:11:51 dopoledne »
@votrubek - nic jako "pravdomluvné weby, respektive "pravdomluvné zdroje informací" neexistuje. Jejich seznamu se dožaduješ zbytečně. Už to tady bylo řečeno mnohokrát. Trvat na tom je jako loudit z jalové krávy tele.

@BartH8 - "všichni lžou", ergo "všetci kradnů" je "politický marketing". Ve skutečnosti ne "všichni lžou a ne všetci kradnů". Zmíněné termíny používají právě ti, "co nejvíc lžou" a "najviac kradnů".

K situaci v JAR:
Tohle se tam děje dobře posledních 20 let. Problém je jak v chudobě, tak v nedostatku vody, tak v neschopnosti domorodců uřídit si svůj vlastní státá. S úbytkem vody a prodlužováním sucha se situace vyostřuje. Farmáři mají vyřešené zavlažování. Investovali do studen a obecně "kontrolují vodu". Populistická vláda se rozhodla obětovat "bělochy" přijetím zákona, který jim "znárodňuje půdu" a především zdroje vody. Takto "zabavená farma" je předána "spřízněnému domorodci". To, že 9 z 10 takto zabavených a domorodci předaných farem zkrachuje do 24 měsíců a JAR se řítí do pekla, je jiná věc.

K tomu, co prezentují ruské média o záchraně bělochů z JAR:
Jak oficiální média, tak proruské dezinformační weby z toho dělají nástroj propagandy. Jejich podání je takové, že Rusko zachraňuje původně "holandské kolonisty", protože současné Holandsko je "úplně v pr*eli" - "kvůli šíleným problémům s migrací", "homosexuálními sňatky", "závislostí populace na drogách" atd. Mluví se o o tom, že by v Rusku v "dalších letech" mohlo "požádat o azyl" až 15000 jihoafrických farmářů.

No a jak to je ve skutečnosti?
Z JAR v posledních letech odchází každý, kdo má peníze. Je tam šílený odliv kapitálu a inteligence. Drtivou většinu tvoří samozřejmě běloší, ale jsou mezi nimi i původní obyvatelé.

40% emigruje do Anglie, 20% do Austrálie. Do Ruska odešlo do roku 2014 asi 20.000 lidí. Porovnej ostatní čísla. Rusko ani náhodou "nezachraňuje bělochy z JAR, na které krachující Západ ovládaný zdrogovanými homosexuály kašle a ponechal je na pospas krvelačným černochům".

Viz třebas tato vizualizace, ale podrobná data jsou dostupná volně k prohlédnutí:

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #312 kdy: Červenec 17, 2018, 07:34:43 odpoledne »
hele, loki, když tvrdíš, že jsou ulhané weby, pak musíš nutně vědět, které nelžou.Pokud tomu tak není, pak to je absurdní. Ale vrátil jsem se z Ruska, z Voroněže.A báchorky admirála Machorky o chudém a zaostalém rusku vzaly za své. Přesně před měsícem jsem byl v Praze a ta špína, bownfieldy a počmárané zdi, rozkopané ulice a všude objíždky mne ohromily.Ta blbá Voroněž se s Prahou nedá srovnat. Každej by se tam měl podívat, aby pochopil ten zaostalý, chudý a blbý ruský národ. A tak je nutné brát vše s rezervou a smát se pošetilosti nevědomých.Jeli jsme tam pro auto jednomu sběrateli, měmu kamarádovi. Čapajev se ta kára jmenuje.Je to celý den a noc jízdy nonstop, tuším bez tří hodin na kraj voroněže. My totiž musíme na ty rusy remcat, protože nám trapně ujel vlak, a je nám z toho smutno a stydno a léčíme si pocit méněcenosti škohrtáním na druhé....Na podzim tam povezu bojového tudora a zdržím se tam déle, na kanálu don volha, jehož správcem je náš hostitel a sběratel vojenské techniky.Dnes vím, že nelze srovnávat nesrovnatelné.....

Offline Loki

« Odpověď #313 kdy: Červenec 18, 2018, 01:42:51 odpoledne »
@votrubek - nic takového netvrdím. Říkám, že pro vyhodnocení informací (speciálně z pro-něco/někoho webů a je jedno, jestli je to pro-dodej libovolnou víru/sektu, pro-veganský nebo proruský web) je dobré (respektive - nutné) používat kritické myšlení.

O Rusku tady nikdo neříká, že je "zaostalé a chudé".

O tom, jak "je Rusko oproti ČR napřed" se stačí podívat na čísla. Jen ruských emigrantů do ČR bylo k 2016 na 35.000 (dostali občanství) a tvoří třetí největší skupinu (po Ukrajincích a Vietnamcích). Těch co tu "podnikají" nebo mají dlouhodobý pobyt nebo ilegálů je pak dohromady přes 100.000 - číslo nikdo přesně nezná. O sociálním systému nebo zdravotní péči a vůbec kvalitě života pak netřeba polemizovat.

Do srovnání Prahy a Voroněže bych se opravdu nepouštěl. Povozil ses možná po nějakém prospektu a to bylo všechno. Zjevně jsi nenavštívil Kominterovskij nebo Leninskij rajon a nebo severozápadní, nebo východní část města. Nejsou tam totiž prakticky silnice a infrastruktura. Obecně polovina Voroněže je na úrovni zahrádkářské kolonie na českém předměstí. A to mluvíme o ekonomickém a kultrurním centru "Černozemě". O leteckém průmyslu a akademické úrovni nemluvě. "Čmárance", bych nerad hodnotil, tedy pokud tuhle nedávnou čmáranici na Sovětské ploščadi ve Voroněži nepovažuješ za umění:

A kdybys nevěděl, co to je, tak si najdi heslo "Patrik Hvězdice"...

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #314 kdy: Červenec 18, 2018, 05:21:09 odpoledne »
No, naštěstí už sovětský svaz není třicet let,,,
Ale loki, já najel po voroněži 4OOkm a byl jsem i v chudinských čtvrtích a možná bys měl vědět, že než začneš kritizovat druhé, měl by ses podívat do zrcadla. nesnese rusko srovnání s českou republikou, už ani třebas s německým norimberkem, kde mám příbuzné, a já nemůžu hodnotit města, nebo věci, které jsem neviděl, nemůžu hodnotit lidi, s kterými jsem nemluvil, nekomunikoval. Čísla, tvoje čísla mi fakt nic neříkají, pro mne je důležitější, jak jsou lidi spokojeni, jak mají rádi svoji zem, jak mají čisté města a malebné vesnice.Tvoje zápední zdroje informací jsou pro mne relevantní, jako názor laca kotlára , když vyleze z hospody....Lidi v norimberku se začali zamykat, začali mít strach vyjít v noce ven a v praze mne na letišti okradli lidi a potom taxikář, a před několika dn jsem přišel na dálnici o zuby i tlumiče a počmárané vlak i zdi na mne působil max odpudivě.Ale to nic neznamená, byl jsem před lety splnit poslední přání kamarádovo v detroitu a tak jsem si zaplatil taxikáře, aby mi ukázal ten americký zázrak, a já viděl tu úžasnou kulturu toho vysněného národa. A blábolit cosi o svobodě u nás, kdy žijeme v diktátu dílem evropské unie a dílem vlastních politických idiotů je velmi pošetilé.Nejlepší bude, aby jsi se tam zajel sám mrknout, dej si tam nějaký jídlo, pokecej s policajtem, pinglem i sedlákem a zjistíš, že je všechno trochu jinak. Navíc se mi líbil názor, že ani tentokrát se nedají fašounama zlikvidovat.Rusko není ani lepší, ani horší, je jiné, svoje.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #315 kdy: Červenec 18, 2018, 07:11:00 odpoledne »
Udělám si výlet na Krym, až otevřou Kerčský most i pro vlaky. Svezu se vlakem, pěkně přes Moskvu, po té nové trati Žuravka - Millerovo, skoro 300 km, dvojkolejná, elektrifikovaná, co ji za rok postavili vojenští železničáři, aby nemuseli do Rostova na Donu jezdit přes UA..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #316 kdy: Červenec 18, 2018, 10:36:46 odpoledne »
ty máš saladine výhodu, ty se nebojíš jezdit vlakem, jenže já jo, a to hodně. Jen kvůli tomu jsem ještě neodfrčel  k bajkalu.To už raději letadlem, a nebo prostě ten strach v tom vlaku přikrýt alkoholem....Já když se nacamrám, tak jsem statečnej, jen mimozemštanů se bojím i navátej.Takže já budu muset po vlastních kolečkách.Ale mně to neva, jsem takovej nonstop driver, nevadí mi řídit velké kusy.A navíc mám výhodu, já už na krymu byl, v artěku za nejlepší sběr kovů na škole......ale zase mám nevýhodu, že si z toho pamatuju úplný prd.

Offline Loki

« Odpověď #317 kdy: Červenec 19, 2018, 11:35:52 dopoledne »
@votrubek - Aha? Voroněž že má "chudinské" čtvrti, kde je infrastruktura, řekněme, na úrovni romských osad na Slovensku? Hmm. A kolik že takových čtvrtí má Praha?

A s dovolením, nebudeme utíkat od tématu, ano? Nejdřív vyřešme tuhle "drobnost", ohledně srovnávání Prahy a Voroněži - a k tomu ostatnímu se dostaneme potom.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #318 kdy: Červenec 19, 2018, 01:02:00 odpoledne »
A proč by se to mělo řešit? Každý na to máte prostě jiný názor. Toť vše.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #319 kdy: Červenec 19, 2018, 01:07:02 odpoledne »
Loki já si do Votroubka také rád šťouchnu a i on mě rád přesvědčuje o své pravdě, ale vzájemně se respektujeme. Pokud cestuje a vidí realitu svýma očima, snaž se to respektovat. Ono i v té Praze najdeš místa, kam střízlivý a při smyslech v noci nevlezeš. Stačí se poptat policajtů, co to objíždějí....z auta y se jim moc nechtělo i kdybys odtamtud volal o pomoc. Pokud cestuješ popiš vlastní zkušenosti a pohled na věc. Já třeba viděl během 20 let obrovskou promněnu Londýna. Dnes se mi tam už ani moc jezdit nechce, to půvabné pro mne zmizelo, památky jsem viděl a známé raději pozvu do Čech....A tady si na zahradě opečeme buřty, ugrilujene krkovici, dáme pár piv a oni nadšeně vykládají, že si připadají jako v ráji...a já jim to rád věřím, protože vím, že  bych musel jet okolo 80km z centra Londýna, abych si mohl toto dopřát ve veřejném kempu a tam dnes rozhodně bezstarostně ve spacáku neusnete, to vám garantuji....

Offline Loki

« Odpověď #320 kdy: Červenec 19, 2018, 01:29:48 odpoledne »
@ManuaKea, SoňaR - názor je ok, nic proti tomu - ale zavádějící tvrzení je problém. Prostě si vemte Jordana Petersona - "když něco říkám, musím být připraven na konfrontaci. Když říkám blábol, tak o to víc".

Když se projedu po Leninském prospektu ve Voroněži, u Gazproektu si v Mekáči dám hambáč a řeknu, že tam to bylo OK - nenajde se nikdo, kdo by nesouhlasil. Když ale řeknu, byl jsem ve Voroněži, je to tam boží a podívejte na Prahu, jak je v haj*lu - Rusko je před ČR daleko napřed a my z toho máme mindráky, tak do něho šijeme - tak to už je něco jiného a především je to naprostý blábol. Nota bene, když pak ze mne vyleze, že jsem tam rajtoval po velejších ulicích, kde se místy nedá projet, protože tam není asfalt - protože nejen, že jim zkrouhli rozpočet, ale peníze za poslední tři roky, co měly přijít do městské kasy, šly z části do nové železnice a zbytek zahučel do dálnice a mostu na Krym.

Netřeba to myslím rozvádět - asi se tu všichni shodneme, že Voroněž na Prahu naprosto nemá, jak ekonomicky, tak infrastrukturou, tak kvalitou života atd. Jakkoli je to milionová metropole a "zvedá se nahoru", Voroněž je v podstatě stejný model, jako "výstavní centrum" Bukurešti, nebo "Sofie". Oproti Moskvě nebo Petrohradu je to pak "provinční díra".

Pokud je tedy prvotní premisa invalidní, tak logicky i veškeré další závěry na ní postavené jsou invalidní. Jinak řečeno, Rusko "není napřed a my do něj nešijeme, protože nám oproti Rusku ujel vlak atd. atd".

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #321 kdy: Červenec 19, 2018, 02:06:31 odpoledne »
No, určitě je třeba se tam mrknout....
https://www.youtube.com/watch?v=jgAaJUL6HgY
https://www.youtube.com/watch?v=VvG7XQ30Lf4
a tak zde nebudu psát o množství stromů, které mne ohromili i ta čistota města, dokonce i industriální zona, i chudinská řtvt v zahrádkářské kolonii, a chyběla mi ta příšerně rozkopaná, špinavá a otravná praha, které se raději vyhnu a do ruska se s chutí vrátím. Je zbytečné zduraznit, že věk autoparku v české republice předehnal rusy, stejně jako spotřeba i výroba alkoholu i drog.Voroněž je městem stromů i studentů, a nekonečných polí i lesů.Je to jiný rámec, jiný rozměr,jiní lidi, jiná mentalita, jiná země s jinou filozofií a jinou politikou.S naprosto neporovnatelnými možnostmi a sebevědomím.Nedá se srovnávat, není vlastně co. Ale je fajn, že můžeme mít každej svůj názor.

Offline Loki

« Odpověď #322 kdy: Červenec 19, 2018, 02:36:52 odpoledne »
@votrubek - ano, souhlasím, nelze to nijak srovnávat. Proto je tvoje teze o "zaostalosti ČR proti Rusku" a "našeho mindráku z toho" zcela chybná. Jediné, co se dá říci je, že se ti tam líbilo - a to je fajn, protože je to docela pěkné město, hlavně západní břeh, okolí Univerzity nebo k náměstí Lenina. Co asi nevíš je to, že Voroněž je partnerským městem Brna. Na výstavišti mají hotely stejného jména a Voroněž měla třebas svůj stánek na Regiontouru. Z Brna pak chtějí létat přímou linkou do Voroněži, ale ještě to nedali dohromady.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #323 kdy: Červenec 19, 2018, 02:49:10 odpoledne »
Loki a ty si bol ako dlho a kedy naposledy v Rusku? A ako dlho ve Voroneži?
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Loki

« Odpověď #324 kdy: Červenec 24, 2018, 02:38:59 odpoledne »
Díval jsem se na data o Putinovi, reakce na Helsinky atd a vyšlo z toho docela zajimavé zjištění o jiných věcech. Zdrojem je https://wciom.ru Ruský institut pro výzkum veřejného mínění.

Důvera v Putina prudce klesá - hlavně kvůli penzijní reformě (zvýšení hranice pro odchod do důchodu o pět let pro muže a o osm let pro ženy), která je mimořádně nepopulární. Především vůči dožití mužů to vychází, že "důchodu se nedožije skoro žádný chlap v Rusku".

Helsinky a setkání s Trumpem Putinovi nijak pozice nezlepšilo. Co je ale zajimavé, že Syrie, přestože "se blíží mír", tak nepomáhá taky. Ve srovnání s anexí Krymu a války na Ukrajině, kde vyletěl na rekordních 70%, je k první polovině července 2018 je pod 38%. A to není půl roku od voleb, kde byl úplně jinde.

https://wciom.ru/news/ratings/doverie_politikam/

Zajimavé je, že nepomohl ani šampionát ve fotbale, kde Rusko došlo do 1/4 finále. Asi proto teď Putin vytahuje "referendum na Donbase". Zdá se, že Syrie Rusy prakticky nezajimá, "protože tam nikdy nesahaly hranise SSSR".

Offline BartH8

« Odpověď #325 kdy: Červenec 24, 2018, 02:50:30 odpoledne »
Naše noviny píší že na 38% je Medvěv. Jako autor té důchodové reformy. Putin spadl z 80% na 70%
Ale ty ruské weby jsem zatím nečetl...

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #326 kdy: Červenec 24, 2018, 06:43:35 odpoledne »
to jsou nic říkající čísla...Je třeba srovnávat, jakou důvěru má naše vláda, náš prezident, náš premier, německá kancléřka, a ušácký prezident. a pak se zaostřit na putina...Dnes jsem měl krásný rozhovor s německým farmářem, co farmaří v sousedním katastru....
Vy jste měli sověty v československu dvacet let a my se američanů nemůžeme zbavit od pětačtyřicátého.....Tak, jako španělsko, itálie a dalších pár zemí....Berou to ti němčouři jako okupaci, protože si americká vojska dělají naprosto, co chtějí a my tady drnčíme o rusku....
ale netušil jsem, že mají němci svěží vítr v plachtách a jmenuje se Lafontaine...Makrela už nikoho nebere....
http://www.novarepublika.cz/2018/07/nemecky-politik-nato-vynaklada-900.html
Jedná se pochopitelně o nedůvěryhodný zdroj, ale vzhledem k absenci těch důvěryhodných musíme brát, co je......,leda se zeptat u bbs, nebo cia.....

Offline Loki

« Odpověď #327 kdy: Červenec 24, 2018, 10:16:35 odpoledne »
@votrubek - ve skutečnosti čísla jsou důležitá a říkají toho spoustu. Stačí jim rozumět. Navíc, je dobré se po diskuzi s německým farmářem ze sousedního katastru podívat na obchodní bilanci USA vůči Německu a nebo pro zajimavost na pozici německé "menšiny" v USA a je jasné, kdo koho "okupuje".

Oscar Lafontene je profláklý (bývalý) politik a ultralevičák, který sice sám žije na "hodně vysoké noze", ale jinak "vede Levici a bojuje za chudé". Je mu přes sedmdesát, trpí rakovinou prostaty už řadu let a reálně s ním nikdo nepočítá. Die Linke je pak opoziční stranou, a je to v podstatě ultra nebo řekněme radikálně levičácká strana se všemi důsledky. Je v ní silné komunistické křídlo atd. V podstatě anti-kapitalistická a extrémně "demokraticky-sociální" partaj. Nic, co by Němce ve velkém zajimalo. Voliči se rekrutují z neomarxistické mládeže a dělníků v továrnách a těch, co v bývalém NDR nevolí AdF. O "svěžím vítru" pak nemůže být ani náhodou řeč. Případnou další debatu o Německu bych ale přesunul do patřičného vlákna.

@BartH8 - Důvěra v politiky a popularita je rozdíl. Pro-ruské weby to rády prohazují. Respektive hlásí jen popularitu. Podle ruských výzkumů veřejného mínění má díky reformě v Medvěděva důveru 8%. Projdi si ty tabulky co jsem odkázal. Mne osobně to dost překvapilo a budu rád, pokud mne případně opravíš. Mohl jsem někde udělat chybu v překladu.

Offline BartH8

« Odpověď #328 kdy: Červenec 25, 2018, 06:40:33 dopoledne »
Já myslel české weby jako třeba https://t.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/putinovy-trable-prudce-mu-klesla-popularita-rusove-se-bouri_485757.html , eurozpravy, novinky...
Při důkladnější četbě taky motají důvěru s oblíbeností...

A překlad mi dělá Google, takže nepomůžu :)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #329 kdy: Červenec 25, 2018, 09:10:14 dopoledne »
Hele, loki, jak můžeš poznat laskavost světla, aníž bys poznal ponurost tmy, jak můžeš velebit  teplo, když nepoznáš krutost zimy,, jak můžeš proklínat proruské web a profláklé politiky, když nepoznáš opak???Dostávám se k tomu, že tvůj postoj dostává veselé niance, i s tím kritickým myšlením, protože pro tebe není nic dobré, ani pozitivní a to je zdvižený varovný prst v očích diskutujících.Němci sami považují přítomnost amerických vojsk za okupaci a to je  ústřední motiv, když ted haníme rusko za jeho nectnosti.....

Offline Loki

« Odpověď #330 kdy: Červenec 25, 2018, 11:20:36 dopoledne »
@votrubek - Slaměný panák? Vážně?

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #331 kdy: Červenec 25, 2018, 11:24:35 dopoledne »
Loki, já konečně pochopil výhody kritického myšlení...vystačíš si toliko s kritikou.......Siedler...ano, už můj děda tvrdil, že to sů všecko stejné kurvy, špinavé, nemyté.....

Offline Loki

« Odpověď #332 kdy: Červenec 25, 2018, 12:01:24 odpoledne »
@votrubek - jak slaměného panáka, tak argumentum ad hominem budu s dovolením ignorovat.

Kritické myšlení nám pomáhá zpracovat informace, které dostáváme. Na rozdíl od "selského rozumu", který je založen  na "každodenní osobní zkušenosti", kritické myšlení umožňuje uchopit i komplexní problematiku.

Pokud bychom chtěli příklad, a vycházeli z toho, co jsi řekl, tak tvůj děd prostřednictvím "selského rozumu" dospěl k závěru, že "všechny kurvy jsou špinavé a nemité". Objektivní skutečnost je ovšem taková, že vedle kurev špinavých a nemytých, byla, je a bude celá řada kurev čistých a voňavých. Závěr tvého děda je tedy chybný a nelze na něm stavět argumentaci.

Na tomto příkladě je názorně vidět, jaké jsou výhody kritického myšlení oproti "selskému rozumu" a že tento způsob práce s informacemi nemá s "kritikou" nic společného.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #333 kdy: Červenec 25, 2018, 12:08:44 odpoledne »
No právě, moje nekritické myšlení mi umožní milovat dědu, i když měl vagon chyb a mýlil se....Výhody kritického myšlení vidíš ty, mně osobně na tom nic důležitého nepřipadá....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #334 kdy: Červenec 25, 2018, 01:33:09 odpoledne »
Všem diskutérům připomínám bod 2 a bod 8 z pravidel, která (jak jsme se s moderátory dohodli), nadále platí. A jelikož uznáváme, že preppeři by měli mít povědomost o tom, co se ve světě děje, tak jsme stanovili výjimku z bodu 8 - odkazy na zajímavé dění u nás či ve světě, které alespoň okrajově souvisí s preppers. Ale také uznáváme přání většiny místních diskutérů - politiku omezit a věnovat se spíše prepperským tématům (zahradničení, soběstačnost, syslení atd.  :) ). Proto prosím diskutéry, aby se drželi (dle bodu 2) slušné formy diskuze a aby se zdrželi (dle bodu 8 ) diskuze o politických tématech. Děkujeme  :rose:

http://preppers.cz/forum/index.php/topic,360.0.html

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #335 kdy: Červenec 25, 2018, 05:43:15 odpoledne »
Howgh!
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #336 kdy: Červenec 28, 2018, 07:35:27 odpoledne »
Jistě, politika je pro pitomce, jak řekl josef švejk, my zde budem pouze oprašovat a oslavovat velikého ruského ducha, tak abych začal.....
https://www.youtube.com/watch?v=aRQsIWq-tm8