Autor Téma: Zkuste si test připravenosti v článku  (Přečteno 4321 krát)

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #1 kdy: Červen 20, 2015, 06:22:45 odpoledne »
31
Jen nechápu 40-50 kg soli. Nemohla jsem také přičítat body za evakuační cestu a zavazadlo-ze samoty nemá cenu odcházet. Ale i tak bych zůstala ve stejné skupině.
Budu se muset nad sebou zamyslet.  :D :D :D :D :D :D

Offline edis

  • ***
  • Příspěvků: 84
  • Buď pripravený ! Vždy pripravený !
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #2 kdy: Červen 20, 2015, 07:20:38 odpoledne »
36.
Buď pripravený ! Vždy pripravený !

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #3 kdy: Červen 20, 2015, 07:54:11 odpoledne »
39
tiez sa mi zda 50kg soli trochu vela.a este mi prislo trochu usmevne vlastnit "aspon" 5 unci zlata a 100 unci striebra
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #4 kdy: Červen 20, 2015, 08:06:02 odpoledne »
30 bodů...pokud se jako desinfekce počítá hruškovice...letos si necháme aspoň litr víceprocentní...jinak ředíme 49-53%
Jinak savo máme samozřejmě taky... ;)

Offline rrrr

  • ***
  • Příspěvků: 211
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #5 kdy: Červen 20, 2015, 08:26:17 odpoledne »
47 som  prekvapený že som celkom dobre dopadol.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #6 kdy: Červen 20, 2015, 08:27:38 odpoledne »
30 bodů...pokud se jako desinfekce počítá hruškovice...letos si necháme aspoň litr víceprocentní...jinak ředíme 49-53%
Jinak savo máme samozřejmě taky... ;)
Každý alkohol nad 40% se počítá  ;D

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #7 kdy: Červen 21, 2015, 12:56:34 dopoledne »
Tak, je to taková blbostička, ale pobavilo. Hlavne sú tam tie body nie príliš spravodlivo rozdelené. Napríklad bod za rádioamatérsku licenciu, a oproti tomu bod za zásoby na mesiac, alebo za praktikujúceho chirurga? :)
 Ale je to fajn zoznam, predovšetkým pre americké podmienky. Napríklad bod za to, že žijete 320km od mestskej aglomerácie snáď v európe ani nie je možné. V českoslivensku vôbec. Tlmič na zbrani je u nás zakázaný doplnok, takže bod je to taký ošemetný....


S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #8 kdy: Červen 21, 2015, 04:58:55 dopoledne »
Zdravím.
Tak jsem se pusmál ale ne nad článkem ! ! !  Ten byl dost amatérský a to řazení bodů mě též nenadchlo, měl bych asi jiná měřítka.
Spíše jsem se smál nad údivem členů našeho spolku u té soli a desinfekce.
Pokud počítám tak má naše skupina soli tak cca 200 kg na 4 osoby. V centrálních zásobách (na statku) je ještě 50 kg na osobu včetně dětí. A soli, té která se používá na solení silnic jsem loni nechal navézt ještě několik pytlů.
Kdopak je tak důvtipný aby pověděl proč asi ? ! ? !
U lihu to nebudu ani zveřejňovat to by vám nejspíš uletěly hlavy z palice.
 
Pokud vám to přemýšlí a trochu počítá, tak si prosím uvědomte, že vykvašením a následným vypálením 1 kg cukru dostanete cca 0,5 l 90% alkoholu. Po naředění máme 1l 50% alkoholu za cca 12-18 kč (letošní cena cukru) Při dnešních cenách za potravinářský líh 96% 1l za cca 400 kč se jenom divím ? ! ? !
Ale kdo chce kam pomozme mu tam že přátelé......
A zlato a stříbro..... Jen blbec nemá alespoň trochu doma, nakonec na toto téma je tu na webu dost plkání ode mne. A peníze mám doma vždy a všechny, žádná banka, jen se podívejte na řecko.
A tlumič ten je sice zakázaný dnes, ale až bude potřeba (až zákony budou v prdeli) tak se tak rychle nevyrobí, ten musí být schovaný již dnes a řádně vyzkoušený.
Miki   

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #9 kdy: Červen 21, 2015, 06:41:43 dopoledne »
Koukám, že se pár lidiček zaráží nad množstvím soli.
Protože po průseru nejspíš nebude elektrika, nepojedou mrazáky. Když zabiješ slepici, dá se do hrnce a uvařá celá najednou. Ovšem pokud to bude třeba prase (nebo víc slepioc, králíků), musí se maso nasolit.
Těch 40 kg je docela minimum !

Cukr v nouzi nahradíš třeba ovocem, ale sůl - když nebydlíš u moře - nedoplníš !
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #10 kdy: Červen 21, 2015, 08:53:06 dopoledne »
Milo
kazdemu je snad jasna dolezitost soli.ale aj napriek tomu mi pride 50 kg ako prehnane mnozstvo.moja štvorclenna rodina minie ročne cca 3kg soli.nesolime priliš,ale ani nijak nesetrime.do toho pocitam aj spotrebu pri zabijačke atd.
pre nasich predkov tiez nebola sol celkom bezna komodita a dokazali sa prisposobit.
sol sa netazi iba s mora(morska sol).na slovensku poznam jednu lokalitu na vychodnom slovensku Slanecke vrchy kde sa tazila sol(neviem ci aj v sučastnosti)urcite aj v čechach mate takuto lokalitu.takato tažba soli sa po PA velmi rychlo obnovy a bude sa s nou obchodovat.
teraz k tomu soleniu o ktorom pises.zabijačky sa robia na podzim prave kvoli lahsiemu uskladneniu masa.nemusi sa maso ukladat iba do soli.nasi predkovia poznali viacero sposobov konzervacie masa.napriklad udenie alebo sušenie.dalej sa upečene maso ukladalo do kameninovych nadob a zalievalo sa mastou.ta zamedzila pristupu vzduchu k masu a to vydzalo v pohode napriklad v pivnici aj rok.(mam odskusane) s dnesnej doby pozname napriklad sterilizaciu do zavaracich twist poharov.taketo maso vydrzi v pohode pol roka(mam odskusane)
pri vsetkych mnou popisanych konzervaciach masa sa minie minimum soli.ako som napisal ja miniem 3kg soli ročne.cize 50kg soli by mi pri sucastnych podmienkach stacilo na 15 rokov.vzhladom na to ze maso bude po PA dost vzacna lahôdka a bude na stole mozno raz tyzdenne a skonzumuje sa vecsinou čerstve(kralik,sliepka...)je uskladnovanie vecsieho mnozstva ako povedzme 20kg zbytocne.ak o PA zabijes prasa,tak to bude v zime a nebude treba konzervovat.ak zabijes prasa v lete tak iba s nutnosti(napr. zlomena noha) a v tom pripade nieco malo zakozervujes a s  vecsinou masa urobis barter vo svojom okoli za ine komodity ktore ti chybaju
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #11 kdy: Červen 21, 2015, 09:09:15 dopoledne »
Zdravím.
A co takové mýdlo, spolubojovníci co vy...... vaříte vaříte ? ? ?  Toho jsme při posledním vaření navážili u každé skupiny cca 20-30kg. A to jsme nevařily poprvé.
Mnooo když je sud přepáleného oleje v restauraci od známého kuchaře za flašku dvě, lihu a nebo ořechovice, není co řešit. A to, že z oleje je mýdlo takové měkčí to vadí jen ..... nevýhoda, že se musí dát do kotle a několikrát provařit s vodou aby se tuk (olej) vyčistil. Takže pokud jsou nějaké náklady tak jedině práce se dřívím a míchání oleje s vodou. Louh sodný je také za hubičku. Mno a ty dvě flašky za 40 káblí.

A ještě k té soli pokud si dáte práci a navštívíte s flaškou kořalky sklad posypové soli tak se lehce dozvíte, že existuje takzvaná kamená nečistěná. Dodává se na paletách v 50 kg pytlích ze Solnohradska tuším v Rakousích, a potom odpadní z chemických závodů (tak tu prosím nebrat ani zdarma). A věřte, že v každém skladě je někdo kdo se rád kvalitně a levně napije. U nás je to vedoucí skladu. Dokonce se vřele zajímá na co tu sůl a kdy ta PA nastane.
No a ta kamená sůl není nic jiného než ta co je v obchodech (potravinářská) ale je špinavá. Nic Vám nebrání ji rozpustit, přefiltrovat a nechat v ploché vaně vykrystalizovat tzv. přerušovanou krystalizací. Případně můžete naočkovat čistými krystaly a ty nechat růst. A ejhle již tu je ta potravinářská.
Rozdíl je zřejmý ta z toho skladu je již v pytlích po 50 kg a je levná, pěkně zabalená, v pevném sulfátovém papíře. Na uskladnění se navleče do igelitových pytlů, to aby nám neztvrdla, (použijeme ty velké, které se prodávají na vyhožení odpadků) kdo je pečlivka tak je zavaří a kdo ne tak ten konec zastrčí pod pytel a vlhkost se tam nedostane též
Flaška ořechovice mě příjde na 20 kč, takže za 60 kč jsem měl 5 ks (pytlů) posypové soli i s dovozem na zahradu 
No a naposled sůl je základní surovina na dost chemických reakcí kde se dá dost špatrně nahradit. Teď mě napadlo, že jsme ji naposled používali (právě při tom vaření mýdla) při vysolování z roztoku. Samozřejmě, že tu nečistěnou.
Miki

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #12 kdy: Červen 21, 2015, 09:54:22 dopoledne »
Já bych teda tu svou písničku zakrákal.
Kilo soli stojí 3 kačky v lídlu. Kamenná sůl z polska vyjde na 5 kaček za kilo v kusech . Existuje něco levnějšího?
Sám mám pro rodinku zásobu 100 kilo soli a pro dobytek 300 kilo lízací soli v kostkách, což je čistá sůl
lisovaná do 10 kilových kostek.Vydrží na věky.
Sůl je dobrej matroš, lacinej a potřebnej. Většina se vozí z věličky v polsku.Je to tam nádherný, hlavně ta katedrála vysekaná do soli v podzemí....
I dobytek bez soli nežere.

chpslst

  • Host
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #13 kdy: Červen 21, 2015, 03:10:26 odpoledne »
52.
tie radiostanice mi to trošku pokazili... :(
je fakt že ten test nieje celkom ideálny pre túto oblasť.

chpslst

  • Host
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #14 kdy: Červen 21, 2015, 03:20:30 odpoledne »
30 bodů...pokud se jako desinfekce počítá hruškovice...letos si necháme aspoň litr víceprocentní...jinak ředíme 49-53%
Jinak savo máme samozřejmě taky... ;)
nepočíta, ale možno by som ti zmenil...
vymením ti 30 litrov sava /určite ho máš málo/. čo povieš na pomer 1:1 ?

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #15 kdy: Červen 21, 2015, 04:06:16 odpoledne »
Ne,ne...jen si savo nechej...mám dost...
A hruškovice není nikdy dost... :bee:

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #16 kdy: Červen 21, 2015, 06:49:17 odpoledne »
Nějaká desinfekce...
To je fakt těžké....Ti znalejší použijou k zásobení peroxid vodíku, kterej se dlouhá, předlouhá léta používal jako vnitřní antibiotikum, tedy i vnější.Když je koncentrovanější, dá se s ním užít i infantilní radosti,stejně jako s hypermangánem, který funguje skvěle k potírání všelijakých neduhů a chemicky dokáže opravdové zázraky, jako urychlovač všeličehož, třebas projektilu v hlavni u černého prachu....
Super desinfekce je chlor, který umí vypucovat sklep od všelijakých potfor a jako granát dokáže chlor .pravé zázraky. Říká se, že stačí jeden šluk a ten druhý je v podsvětí.-.....
Chloramin určitě ano, savo snad, kořalku stoprocentně, destilační kolona je a bude neokecatelnou nutností....
Ti kucí z emeriky mají recht, našinec si to musí vyložit po svém a pak to funguje bezvadně.
Jináč vysílačku považuju za úplnou kravinu, kterou můžou poslouchat všichni, tedy i ti ŠPATNÍ, což je fakt eminente....Asi to zasejc bude v cizině fungovat jináč, než u nás.....


Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #17 kdy: Červen 22, 2015, 12:12:51 odpoledne »

...Jináč vysílačku považuju za úplnou kravinu, kterou můžou poslouchat všichni, tedy i ti ŠPATNÍ, což je fakt eminente....Asi to zasejc bude v cizině fungovat jináč, než u nás.....

Je pravdou, že CB u nás nemajú takú tradíciu, a vdaka mob. tel. už ani nebudú mať. Ale CB by v istých neistých časoch PA či dákom rozsiahlom úpadku a výpadku, určite našlo uplatnenie a využitie. Už len tím, že vieš počúvať všetko, čo v éteri zašumí.

Jednak pri obchodovaní a zhánaní dákej rady, či potrebného materiálu, jednak pri výstrahe napríklad pred lúpežnými skupinami si viem predstaviť ono využitie CB.

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

chpslst

  • Host
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #18 kdy: Červen 23, 2015, 11:28:02 dopoledne »
Aj pmr moze pomoct. Si na stanovisti a k ukrytu tvojich blizkych sa blizi Ruská armáda. Rychla infoska aby nevyliezali moze velmi pomoct a pravdepodobnost ze bude vypocuta zombikmi, je velmi mala...

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #19 kdy: Červen 23, 2015, 12:36:10 odpoledne »
Ano, bežná PMR má krátky dosah. Lepšie ako nič. Kamarát robil dáke pokusy s PMR, a vraj ju vie upraviť tak, že má dosah väčší, ako CB.
Šikovný rádioamatér vie dokonca CB ladiť, rozšíriť počet kanálov, aj do zakázaných pásiem, alebo do takých, kde bude ťažko dakto iný. Problém do budúcna vidím v batériách. Ani dnes ich nestíham kupovať, či nabíjať.  ::)

Jednotlivé stanovištia by vedeli byť spojené aj s polnými telefónmi. Dnes sa dajú kúpiť za 5 eur. A nezabudnite, že "nepřítel naslouchá".
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #20 kdy: Červen 23, 2015, 01:26:09 odpoledne »
Teória je pekná. Ale kto si dnes doma vyrába baterky? V PA dobe aj tak všetko olovo vystrielame po sebe.

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #21 kdy: Červen 23, 2015, 04:27:00 odpoledne »
Také jsem řešil otázku výroby Pb akumulátorů. Mám nějaké známé, kteří pracovali v AKUMĚ a znám několik starých pánů, kteří udržovali staniční baterie na telefonních ústřednách.

Navrhuji seminář výroba PB aku v PA době uspořádat dříve, než tito gentlemani odcestují na druhý břeh řeky Styx.

Setik: napiš MIKI-mu, ten to má také dobře zmáknuté.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #22 kdy: Červen 23, 2015, 05:08:05 odpoledne »
Teória je pekná. Ale kto si dnes doma vyrába baterky? V PA dobe aj tak všetko olovo vystrielame po sebe.

no vidíš .... můžeš ho vyndávat z mrtvol  :D :D :D
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #23 kdy: Červen 23, 2015, 05:15:03 odpoledne »
Někdo vyndavá zlaté zuby, jiný plášťové střely.. Nedalo by se střílet něčím jiným?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

chpslst

  • Host
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #24 kdy: Červen 23, 2015, 11:44:26 odpoledne »
Znamy kedysi pracoval v baterkarni a ako spravny slovak si domov priniesol pol fabriky (teraz kecam). Z dielov vyskladal doma olovenu bateriu do auta. Olovene dosky krabica, vsetko origos. Bateria vsak bola mizernej kvality a po dvoch mesiacoch ju vyhodil a kupil fabricku... Boh vie co zdelal zle, ale ako znaly problematiky bol s vysledkom velmo sklamany... Tolko ku samodomo ocakavaniam...

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #25 kdy: Červen 24, 2015, 08:09:14 dopoledne »
no, ve fabrice mají přípravky na montáž desek a stačil rozhozený úhel desek vzájemně a zmetek je na světě.
Rajději, než do olověných akumulátorů bych šel do chemického článku.Jen si připravit materiál a je to.
Myslím si, že funguje ¨syndrom hasičáku. Pokud jej máte, nikdy ho nebudete potřebovat.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re:Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #26 kdy: Červen 24, 2015, 08:47:44 dopoledne »
Tak, kto je bohatý, môže si doma odložiť suché batérie a elektrolit na horšie časy. My chudobný to radšej prepijeme a prežereme už teraz, a budeme sa modliť, nech to ešte chvílu vydrží.... :)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Kenny

  • ***
  • Příspěvků: 62
Re: Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #27 kdy: Únor 16, 2016, 06:56:41 odpoledne »
41 bodů, zlepšovat je určitě co  :)

Nikdy mě teda nenapadlo realizovat vlastní rádio a vysílat...  :P

Zlato a podobné kovy neuznávám, nějak nechápu tu hodnotu kterou v tom lidi vidí... Mě by jste tím teda neuplatily, daleko víc bych se nechal zlomit na pořádnou flákotu  :D
Ale jako nutné zlo zlato je uschováno v dostačujícím množství...  :)
Aut vincere aut mori – Zvítězit nebo zemřít

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #28 kdy: Únor 16, 2016, 10:48:58 odpoledne »
Nic si nemaluju a z principu se na sebe snažím být tvrdej, takže z toho, jak to chápu: 21 (brokovnice podle mě není puška, město které má 30 000 obyvatel už uznávám jako aglomeraci, 1 000 dávek střeliva do každé jednotlivé zbraně atd...)
Když jsem to zkusil "ochcat" - soft variantu, tak 38  ;D

Nicméně podle mě o ničem nevypovídající. Nečekám svět podle Mad Maxe.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Bratr V.

  • Host
Re: Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #29 kdy: Únor 18, 2016, 11:07:50 dopoledne »
Mám slušný základ, takže je sakra co zlepšovat (35 bodů), ale některé otázky jsou podle mě dost nejednoznačné a přebytečné...

Offline lučobník

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 205
  • Starý prepper a survivalista
Re: Zkuste si test připravenosti v článku
« Odpověď #30 kdy: Březen 04, 2016, 02:26:53 odpoledne »
52,a to som zatiaľ mizerne ozbrojený 8)
Všetko ide, len malé deti sa musia nosiť.