Autor Téma: Mrkvová nať v kuchyni  (Přečteno 1322 krát)

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Mrkvová nať v kuchyni
« kdy: Červen 08, 2015, 09:21:32 odpoledne »
Mám hodně mrkvové natě z vyjednocených mrkviček. Dá se nějak využít v kuchyni? Recepty typu přefiltrovat přes králičí maso a skromná polévka prosím vynechat  ;D

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Mrkvová nať v kuchyni
« Odpověď #1 kdy: Červen 08, 2015, 09:26:08 odpoledne »
Používám ji do vývaru...dávám tam různé zbytkyzeleniny, povadlé části, stonky, natě..i mrkvovou...a vývar pak v lednici vydrží několik dní...ten používám do jídel všude...nesolím. Většinou si ho uvařím ve velkém hrnci, ale je tam hodně zeleniny, tak ve finále ho je třeba jen 2,5 l.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Mrkvová nať v kuchyni
« Odpověď #2 kdy: Červen 08, 2015, 09:30:52 odpoledne »
A tu jemnou z malých mrkviček bych klidně nakrájela do salátu nebo do bylinkové omáčky...či polévky.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Mrkvová nať v kuchyni
« Odpověď #3 kdy: Červen 08, 2015, 09:32:44 odpoledne »

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Mrkvová nať v kuchyni
« Odpověď #4 kdy: Červen 08, 2015, 09:37:26 odpoledne »
Já bych do toho šla...dělala jsem pesto ze všeho možného...a toto vypadá zajímavě. Vyzkoušej...já budu jednotit mrkvičky tak příští týden... ;)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Mrkvová nať v kuchyni
« Odpověď #5 kdy: Červen 08, 2015, 09:42:26 odpoledne »
Někde jsem viděl i recept nasekat najemno smíchat s najemno nasekaným salátem (asi 1:1) a zalít trochou více naředěné citronové šťávy. Ale přišlo mi to jako blivajzrecept.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Mrkvová nať v kuchyni
« Odpověď #6 kdy: Červen 08, 2015, 09:45:50 odpoledne »
Ta mladá nať je jemná...mňam...žádný blivajz. @-->

Nasekej i do placiček nebo do jakéhokoliv zeleninového či luštěninového jídla...dodáš vitamíny a povýšíš jídlo na superzdravé.