Autor Téma: Tatarská omáčka  (Přečteno 637 krát)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Tatarská omáčka
« kdy: Červen 01, 2015, 02:39:31 odpoledne »
Nevím, jak Vy, ale já miluju tatarku. Můžu s ní prakticky jakoukoliv zeleninu syrovou nebo vařenou, dávám ji do salátů, mažu na chleba...
A protože jsem jednak starý lakomec a jednak tuším, že to, co se do průmyslově vyráběné tatarky dává, nebude nic moc, ráda bych si ji zkusila vyrobit sama.
Nemáte někdo osvědčený recept? Našla jsem leccos na inetu, ale není nad recept vyzkoušený v praxi...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Tatarská omáčka
« Odpověď #1 kdy: Červen 01, 2015, 02:52:53 odpoledne »
Mám osvědčených několik receptů...mezi nimi i jeden bez vajec (veganský  ;))

http://conovehonakopci.cz/?p=1769 toto je klasická majonéza...ochutím šalotkou, kyselým okurkem a trochou hořčice...nebo dle fantazie

rostlinná: 50 ml sójového (nebo jiného rostlinného)mléka, lžička hořčice, 2 lžíce citronové šťávy, 1/2 lžičky bylinkové soli, lžičku rýžového sirupu nebo trošku cukru, 150 ml dobrého oleje...vše promixovat tyčkovým mixerem do konzistence majonézy...lze zase ochucovat dle fantazie.

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re:Tatarská omáčka
« Odpověď #2 kdy: Červen 01, 2015, 05:33:04 odpoledne »
Ormien, už za totality jsem dělala doma tatarku. Věšinou jsem kupovala krásně hustou majonézu na váhu v lahůdkách (ve zlíně v Rybeně). Jinak ji dokáži udělat i já.
A přidám jen sůl, pepř,Worchester a nastrouhanou cibuli+sterilov.okurku(okurek  :)).
Hořčici jsem nikdy nedávala.

Jinak ji také miluji a můžu jíst ke všemu.