Autor Téma: Olověná včelka - diskuze  (Přečteno 996 krát)

Offline Racek

  • ***
  • Příspěvků: 5
Olověná včelka - diskuze
« kdy: Květen 21, 2015, 09:07:53 dopoledne »
Zdravím,
dovolil jsem si tady zveřejnit svou povídku Olověná včelka. Je to první povídka ze série povídek, která povede od seznámení se s totalitní společností až k "Velkému průseru" a bude se odehrávat ještě po něm. Další povídka pod názvem "Nástroje Systému" je rozpracovaná, postupně sem budu doplňovat její kapitoly. Poprosil bych vás o vyjádření názorů na Olověnou včelku :)

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 900
  • člověk
Re:Olověná včelka - diskuze
« Odpověď #1 kdy: Květen 21, 2015, 10:14:20 dopoledne »
Vítej u Nás.
Děkuji za zveřejnění své povídky. Jestli mohu, mám k ní několik připomínek.
Myšlenka zrady a pomsty není nijak převratná, zasazení do reálií nějaké totalitní doby také ne. Proto je třeba dát důraz na zpracování. To je slibné...   

ale už po letmém přečtení narážím na jednu z nesrovnalostí. Pistolí zastřelíš zrádce, pak se ,budiž, krkolomně potýkáš s důstojníkem. Potom utíkáš cestou pryč a střílíš a) do přibíhajících milicionářů a za b) 2x v uličce....
nikde nepíšeš o tom, že by tvá původní pistole zůstala ležet v restauraci...  (možná jsi si vzal zbraň milicionáře, ale to taky nikde tuším nezmiňuješ)

A na závěr použiješ právě otisky ze zbraně za základní podklad k dopadení... Jelikož se jedná o hlavní osnovu, domnívám se, že jsi zapomněl onu výměnu zbraní do textu napsat, protože by to bylo jinak citelné logické pochybení...

Každopádně děkuji za to, že jsem si ji mohl přečíst a držím palce do další tvorby.
Prof.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Olověná včelka - diskuze
« Odpověď #2 kdy: Květen 21, 2015, 10:18:29 dopoledne »
pistoli na konci pronásledování v uličce po zaseknutí hodil po tom milicionáři. Na konci III kapitoly. Lehkou krkolomnost jsem Rackovi už vyčítal na postapu.  ;)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 900
  • člověk
Re:Olověná včelka - diskuze
« Odpověď #3 kdy: Květen 21, 2015, 10:26:10 dopoledne »
Hmm. to je pravda. omlouvám se za nepochopení...
Považoval jsem toho důstojníka pro ráně do hlavy za vyřízeného už v restauraci. ( a ten mladý milicionář co pronásledoval jsme považoval za nepopsanou další osobu, nespojil jsem si je dohromady)

add. hozená pistole a přesně do týla, připadá mi to také hodně krkolomné, pokud si dokáži představit popsaný souboj...

ale Ok. napsáno to tam máš dobře. Jen jsem to nepochopil. I to se stává. Hodně zdaru.

P.S. doporučuji aspoň nahradit slova "mladého milicionáře, " slovem  "mladým oficírem" aby bylo spojení mezi ději jasnější...

Offline Racek

  • ***
  • Příspěvků: 5
Re:Olověná včelka - diskuze
« Odpověď #4 kdy: Květen 21, 2015, 12:04:10 odpoledne »
Díky za postřehy :) Toho důstojníka jsem označil za mladého milicionáře z toho důvodu, abych neopakoval vícekrát stejné slovo (důstojník, oficír), ale kvůli snažšímu pochopení textu to upravím :) Když se jedno slovo opakuje v textu často, tak to trochu bije do očí a bývá to nepříjemné.
Vím, že myšlenka zrady není nic nového a převratného, jen se na ni snažim trochu "poukázat" :) Ta zrada je pro mě ale vedlejší, spíš se snažím co nejvěrněji vylíčit atmosféru v totalitním státě a snažím se o to, aby text na čtenáře "dýchl" a přenesl na něj pocity postav. Ajde mi hlavně o to, abych ukázal odlišné postoje poskoků Systému (milice například) a "nepřátel Systému" :)
Povídka projde ještě mnoha úpravami, právě kvůli odhalení nedostatků to zveřejňuju :)

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Olověná včelka - diskuze
« Odpověď #5 kdy: Květen 21, 2015, 02:12:37 odpoledne »
kedze niesi profesionalny spisovatel tak si drobne vyhrady zatial necham pre seba :D
mam jedinu otazku:kedy bude dalsia čast? :)
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Olověná včelka - diskuze
« Odpověď #6 kdy: Květen 21, 2015, 02:26:40 odpoledne »
TNT: Já také nejsem profesionál a jak jsi mi do toho vrrrrtal.  ;) ;D

Racek: To je TNTho oblíbená otázka.  :)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Olověná včelka - diskuze
« Odpověď #7 kdy: Květen 21, 2015, 03:40:44 odpoledne »
nestazuj sááááá!do KK som tiez nezacal vrtat od prvej kapitoli,az neskor :D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Olověná včelka - diskuze
« Odpověď #8 kdy: Květen 21, 2015, 05:35:19 odpoledne »
A to je vlastně také pravda. A tady se dokonce dočkáš pokračování.  ;)
A zřejmě se zlepšující se kvalitou.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Racek

  • ***
  • Příspěvků: 5
Re:Olověná včelka - diskuze
« Odpověď #9 kdy: Květen 21, 2015, 07:54:19 odpoledne »
Jsem spíš amatér, který měl vždycky dobré známky ze slohovek :D Pokračování nevím kdy bude, ale pracuje se na tom :) bude to další povídka s názvem Nástroje Systému :)
TNT: Ty připomínky klidně napiš, budu jenom rád, chybama se člověk učí :D

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Olověná včelka - diskuze
« Odpověď #10 kdy: Květen 21, 2015, 09:06:39 odpoledne »
Hlavně by mne zajímala nějaká předmluva - jak to všechno začalo..

Koukni se na Šakala, toho z roku 1973 - zhuštěný popis situace ve Francii..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Racek

  • ***
  • Příspěvků: 5
Re:Olověná včelka - diskuze
« Odpověď #11 kdy: Květen 22, 2015, 07:21:00 dopoledne »
Nad předmluvou jsem přemýšlel, ale nakonec jsem se rozhodl, že ji tam nedám právě kvuli tomu, že se pak čtenář cítí vhozen doprostřed děje a vzbuzuje to větší zvědavost :) U některých povídek s takovým neurčitým začátkem jsem měl právě takové pocityl :)

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re:Olověná včelka - diskuze
« Odpověď #12 kdy: Květen 22, 2015, 07:36:58 dopoledne »
Já to přečetl teprve včera.
Teda předmluva mi tam nechybí, má to celkem spád - předmluva by ten spád možná přibrzdila. A nějaký technický podrobnosti - jako je zaseknutá pistole, anebo házení pistolí, to přece nebudeme řešit, to je věcí autora. Stejně tak jestli je tam Milicionář nebo důstojník  ;)

Těším se na pokračování  :pa:
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Olověná včelka - diskuze
« Odpověď #13 kdy: Květen 22, 2015, 09:48:30 dopoledne »
Já to ještě nečetl, musím si na to vyčlenit dostatek času.  :)