Autor Téma: KRTEK a bez kalhotek s kapsou  (Přečteno 2303 krát)

Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« kdy: Květen 20, 2015, 10:19:33 odpoledne »
 Tak máme ktrka a ten parchant se neštítí zalézt i do pařeniště, při tom je pařeniště obehnaný betonovou zídkou cca 50cm hluboko v zemi.

 Řikám si to nic, podle kolegů z práce je nejlepší karbid. Odkrát hromádku, do díry nasypat karbid, zalít vodou a přihrnout hlínou. Hlavně u toho nekouřit, protože jak známo karbid vylučuje při styku s vodou acetylen a jistě nechcete mít předčasně zoranou celou zahradu !!!!!!!! 

 Odpověď krtka byla taková nečekaná, začal dělat hromádky kde se dá, asi mu C2H2 zrovna nevoní. :) Tak jsme lítali po naší né zrovna veliký zahradě a sypali mu to kde se ukázal.

 Po 2 dnech to asi začíná vzdávat, přestali se hromádky objevovat.

 Nicméně : Po další radě - Je dobré udělat jakýsi větrníky z petflašek kde zapíchnete do země naostřený svářecí drát špičkou nahoru a na ten nasadíte vzhůru nohama petku se zářezy jako větrník, která má zajistit otáčením při působení větru i vánku, jakýsi neustálý poklepávání dírou pro víčko o ten drát na kterej je nasazena a neustále rušit všechny savce v zemi. Vím nebudou mě mít rádi a odejdou jinam, ale já je nemam rád už dnes a tak ať jdou.

První petka doprostřed zahrady, za týden kolem petky kruh z těch samých petek, který se neustále rozšiřuje až na hranici pozemku. Kolik jich dát nemam ještě vymáklý, ale postupně dopíšu.

Navíc jsou petky hezký na sluníčku "i když kýčovitý" a jejich otáčení vadí i špačkům, čimž i kdekdo může zachránit třešně. MMJ na plašení špačků, je dobrý zavěsit do koruny třešní disky z rozebraných harddisků, točí se ve větru a jsou to takový miniaturní zrcátka. Lepší jsou z externích harddisků, ty jsou skleněný.
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #1 kdy: Květen 20, 2015, 10:37:42 odpoledne »
Dobré rady na vyhnání škůdců ze zahrádky nejsou k zahození..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #2 kdy: Květen 20, 2015, 11:17:26 odpoledne »
Nám stačí na minizahrádku u chaty jedna petflaška. Manželka jednou prohlásila, že to vypadá blbě a uklidila ji. Při našem následujícím příjezdu jsme měli na zahradě cca 1 krtinu/metr čtvereční. No dobře 0,5/m čtvereční, ale to už je opravdu reálná hodnota. Manželka tu petka vrátila zpátky sama.  ;D
A ani jí tedy nemáme jako větrník. Jenom nasunutou na železnou tyč.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #3 kdy: Květen 21, 2015, 07:32:03 dopoledne »
Citace
MMJ na plašení špačků, je dobrý zavěsit do koruny třešní disky z rozebraných harddisků, točí se ve větru a jsou to takový miniaturní zrcátka.

yperite: A nestačily by CDčka?

Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re:KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #4 kdy: Květen 21, 2015, 07:09:28 odpoledne »
 Určitě, by CDčka stačily. Taky se blejskaji. Já použil Disky z hrddisk mechanik jen proto, že tu byli nějaký starý co se dneska už nevyplatí používat. Něco kolem 20 až 60 MB, jsou identický se zrcátkem. Jinak se v harddisk mechanikách nachází úžasně silný magnety ve tvaru podkovičky. Rozhodně je nedoporučuju použít např: na lednici, jinak jí děsně poškrábete. ;)
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)

Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re:KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #5 kdy: Květen 23, 2015, 02:12:31 odpoledne »
 Mam tu na krtka další návod, či radu. Dřív se podle mojí Mámy používali flašky od oleje kolem zahrádek, bylo jich všude mraky a nevykupovali se. Dávali se dnem vzhůru, jako ohraničení záhonů.

 Pokud chtěl někdo vyhnat krtka ze zahrady, zahrabal je hrdlem vzhůru a on na ně neustále hrál vítr, to mělo krtka vyhnat.
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #6 kdy: Květen 23, 2015, 04:21:33 odpoledne »
Nám stačí na minizahrádku u chaty jedna petflaška. Manželka jednou prohlásila, že to vypadá blbě a uklidila ji. Při našem následujícím příjezdu jsme měli na zahradě cca 1 krtinu/metr čtvereční. No dobře 0,5/m čtvereční, ale to už je opravdu reálná hodnota. Manželka tu petka vrátila zpátky sama.  ;D
A ani jí tedy nemáme jako větrník. Jenom nasunutou na železnou tyč.
ja davam na tenke cca 1,2m roxorove tyče zapichnute do zeme hlinikove plechovky napr. od piva.narazanim na roxor sposobuju viac hluku ako plastove flase.treba to aplikovat na zahradu skoro na jar,kym este krtko nieje aktivny a to tak ze na kazdy roh zahonu ktory chcem ochranit zapichnem jeden roxor.&alezi aj od velkosti zahonu-cim vecsi,tym viac roxorov zapichnut po obvode zahonu.prax ukazala ze to funguje,ale tam kde niesu plechovky sa krtko vyzuri raz tolko :)
inak moja suseda zvykla kazde rano skoro vstat a striehnut s motykou na krtka.bola v tom ozaj dobra.dokazala stat pred novovznikajucim krtincom aj dve hodiny bez pohybu s motykou v ruke v poze golfistu chystajuceho sa na odpal :)
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re:KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #7 kdy: Červen 06, 2015, 12:41:03 odpoledne »
 Další návod a je celkem ekologickej, Pokud sníte romadur, či jinej "úžasně" chutnej, ale trošku víc páchnoucí sejra, použijte odstřižky z obalu, který smrdí úplně stejně jako ten sejra a nasypte je krtkovi do díry, po odhrábnutým kopečku.
 Krtek má úžasně citlivej nosánek a tohle fakt nevydejchá. Rada sice od tchýně, ale to bylo poslední, co jsem na něj vyzkoušel a prozatím klídek
 Asi to konečně vzdal.

 Zkoušel jsem mu i napustit chodby propanbutanem a to moc nepomohlo.
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #8 kdy: Únor 05, 2016, 07:59:47 dopoledne »
Tak mam zcerstva taky jednoho hajzla :(  Zkusim ty petky s dratem a uvidim.
Praktikující cynik

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #9 kdy: Duben 19, 2016, 08:07:07 dopoledne »

Řebčík královský - http://www.zahradaapriroda.cz/rebcik-kralovsky/

..."Velké a páchnoucí cibule řebčíku královského odpuzují krtky a hraboše, což je dělá pro pěstitele ještě přitažlivější...."

Možná by to stálo za pokus ?

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #10 kdy: Duben 19, 2016, 08:14:09 dopoledne »
Dali jsme asi 20 tycek na rajcata a na ne tocici se a chrastici PETky a krtek se odstehoval mimo zahradu. Uvidime po navratu jaka je situace.
Praktikující cynik

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #11 kdy: Duben 19, 2016, 08:46:04 dopoledne »

Dáš vědět zda jsi vítěz nebo poražený ? ::)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #12 kdy: Duben 19, 2016, 08:50:46 dopoledne »
Spíš pro pobavení: děda  odhrábnul jeden krtinec, strčil do toho hadici připojenou k výfuku pionýra (Jawa 20), nastartoval, přinesl ventilátor kterým chladil motor a kde se začalo kouřit za zahrady, tam to ucpal...do konce sezóny byl od krtků pokoj.

To ale bylo před asi třiceti lety. Co všechno se tímhle způsobem do země dostalo raději nedomýšlet...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #13 kdy: Duben 19, 2016, 09:17:07 dopoledne »

Kterak malý nevinný krteček dědečka k šílenství přivedl ;D??

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #14 kdy: Duben 19, 2016, 09:26:39 dopoledne »
můj táta bojoval s krtkem zcela a úplně na život a na smrt....
nakonec, po vykuřování vejfukem z panelky, nástražnejma patma a trávením všelijakejma jedama táta s nepřítomným výrazem v obličeji přivlekl propanbutanovou flašku , naspal hadici do díry od krtka a pustil plyn.
po deseti minutách proces ukončil, zapálil noviny a hodil je na krtkovu díru. Byl jsem u toho, kdy vyletělo do vzduchu mnoho chodbiček, krtin, i sousedův skleník přišel o většinu  svých skel....
A krtek opravdu již nikdy nepřišel tátovi pod ruku.Bylo to nejhezčí představení, co jsem kdy viděl.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #15 kdy: Duben 19, 2016, 09:28:06 dopoledne »
Děda byl neuvěřitelně mírumilovnej člověk. Do smrti se nenaučil zabít králíka (i když je choval) a slepice zabíjel jen po týdenní psychické přípravě, ani estetickou stránku zahrady moc neřešil (prostě pokud možno nechával všechno živé být, ať si to dělá co chce)... ;D jediný co mu vadilo bylo, že krtince ve vysoké trávě nejsou vidět a musí kvůli nim pořád brousit/klepat kosu (na kterou si dost potrpěl).
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #16 kdy: Duben 19, 2016, 09:49:00 dopoledne »
 ;D ;D ;D

Kauza hryzec. Soused strnule seděl uprostřed záhonu na židli, držel flintu u hryzcovy chodbičky. Neuspěl ;D

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #17 kdy: Duben 19, 2016, 10:04:05 dopoledne »
Děda byl neuvěřitelně mírumilovnej člověk. Do smrti se nenaučil zabít králíka (i když je choval) a slepice zabíjel jen po týdenní psychické přípravě, ani estetickou stránku zahrady moc neřešil (prostě pokud možno nechával všechno živé být, ať si to dělá co chce)... ;D jediný co mu vadilo bylo, že krtince ve vysoké trávě nejsou vidět a musí kvůli nim pořád brousit/klepat kosu (na kterou si dost potrpěl).

Jo, jedinej krtinec a musíš brousit. Proto tolik miluji křovinořez se strunou, nemusí se naklepávat ani brousit, stačí jen mazat..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #18 kdy: Duben 19, 2016, 09:07:21 odpoledne »

Řebčík královský

V jazyku slovenskom Korunkovka kráľovská,  v jazyku botanikov- latinčine je to Fritillaria imperialis



Pozor! Celá rastlina je jedovatá a najviac jedu sa nachádza v jej cibuliach !
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline most

  • ***
  • Příspěvků: 18
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #19 kdy: Duben 20, 2016, 07:16:03 dopoledne »
Zabýval jsem se touhle problematikou cca 2 roky při zakládání zahrady. Nic , ale naprosto nic plně nefunguje. Jen v USA soudruzi vymysleli Rodenátor, lze najít na www. Využívá PB plyn a elektrickou jiskru. Výbuch zabije hryzce, hraboše, krtky naprosto spolehlivě. Chtěl jsem tu technologii u nás provozovat, ale je to proti zákonu. A upozorňovat na sebe takhle...? Nyní to snad někdo i u nás realizuje. Zatím tedy řeším pomocí kytek - aksamitníky, řebčíky a další s částečnými úspěchy vetšinou pro hryzce.
Krtky vyžene pravidelná činnost na pozemku - sekačka, křoviňák, pes a děti.
Hryzci buď vyženou Vás nebo se s nimi naučíte žít.
Kdesi jsem četl, že si krtek nebo kryzec udělal několik kopců v trávníčku 2*2 m uprostřed parkoviště u supermárketu. Beton, beton, beton kam oko dohlédlo. Po zkušenostech věřím. Příroda je mocná čarodějka  :'(.  Přeji v nadcházející sezoně na zahradách a v sadech pevné nervy.

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #20 kdy: Duben 20, 2016, 12:28:32 odpoledne »
Krtko je užitočný, žerie larvy, chrobáky a kadejakú háveď čo sa skrýva pod povrchom.  V záhrade máme jednu famíliu a tá sa síce občas prekope aj na hriadky so zeleninou ale väčšinou tuneluje v sade kde to skôr prospieva prevzdušňovaniu pôdy a vsakovaniu vody po daždi. 
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline most

  • ***
  • Příspěvků: 18
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #21 kdy: Duben 20, 2016, 08:02:17 odpoledne »
Souhlasím, spíše bych se bál hryzců.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #22 kdy: Duben 20, 2016, 08:08:21 odpoledne »
Mně krtek taky nevadí...sesbíranou hlínu z krtinců smíchám s kompostem a přidávám jako horní vrstvu na vyvýšené záhony...nezapleveluje se to a je dost výživná...
Na nové zahradě jsem sesbírala asi 30 koleček...

Hryzci mi vadí, ale nic moc s nimi nenaděláme...už jsme si zvykli se podělit o úrodu...

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #23 kdy: Duben 20, 2016, 08:58:54 odpoledne »
Hryzec je potvora, pasce na neho nefungujú, vytopiť sa nedá.  Jedine čo ako-tak pomohlo bol veľký rotavátor, ktorým nám traktorista prešiel zemiačisko neskoro na jeseň.
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #24 kdy: Červen 17, 2019, 11:13:18 odpoledne »
 Mám poměrně extravagantní návod. Měl by dozajista fungovat na všechnu havěť, vč. červených mravenců.

Na krtka to zapůsobilo a na mě taky už jsem neviděl jedinou hromádku.

 Vezmeme suchý led, dopoledne když krtek spí, se odhrabou hromádky, nastrká se tam suchý led a díra se přikreje sklem nebo igelitem.

 PROČ? No suchý led je přeci CO2, tedy oxid uhličitý a ten je těžší než vzduch a taky dýchatelný vzduch vytěsňuje. Jak se začne odpařovat, stéká do chodeb, kyslík je lehčí a vylétá ven. Krtek už nevyleze a akorát pohnojí hlínu kde po prvním nádechu  usne a už se nevzbudí.
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #25 kdy: Červen 18, 2019, 08:24:09 dopoledne »
Ten nápad z CO2 do chodeb se mi líbí. PB a jiskra nebo výfukové plyny jsou cítit a hryzec může včas prchnout....Toto je tiché a bez zápachu. Děda kdysi zkoušel i elektrický proud a otrávené mrkve, ale ani to příliš nepomáhalo a plechové trubkové pasti hryzec vždy podryl a obešel....Nejhorší na tom je, že sežere tak 1/4 a zbytek podryje nebo jen okouše kořeny a rostlina stejně zajde....Krtci nám nevadí a navíc je redukují i kočky. Letos jsem ji viděl už s druhým.

CyPro

  • Host
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #26 kdy: Červen 18, 2019, 08:51:35 dopoledne »
Krtko je užitočný, žerie larvy, chrobáky a kadejakú háveď čo sa skrýva pod povrchom.  V záhrade máme jednu famíliu a tá sa síce občas prekope aj na hriadky so zeleninou ale väčšinou tuneluje v sade kde to skôr prospieva prevzdušňovaniu pôdy a vsakovaniu vody po daždi.
Dovolím si zpochybnit užitečnost krtků. Významnou složkou jeho potravy jsou žížaly. A likvidace žížal? Jednoznačný škůdce. Toho škodlivého hmyzu v půdě zase tolik není aby krtčí žravost kompenzovala ztráty na žížalách. Snad nejvýznamější z nich jsou drátovci. Netuším, kolik jich krtek zlikviduje. A tolikrát často citované "škodlivé" ponravy? Kolik jste jich kdo vidělli? Já za svoji zahrádkářskou "kariéru" žádnou. Slovy žádnou. A dospělého chrousta, no to je už taky vzácnost.
Navíc ty krtince a ničení rostlin při jejich minérské činnosti .... Krtka jednoznačně ze zahrady pryč.
Ale dodávám, raději 10 krků než jednoho hryzce. Hryzec je mor.

CyPro

  • Host
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #27 kdy: Červen 18, 2019, 08:54:40 dopoledne »
yperit, MaunaKea: Kde vzít suchý led? Tedy, pokud nechci do díry vystříkat sněhový hasičák (který stejně nemám)?

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #28 kdy: Červen 18, 2019, 09:06:30 dopoledne »
Já mám situaci poměrně snadnou...používám jej v práci na chlazení a jelikož neustále sublimuje tak si občas beru zbytky v pátek pro vlastní potřebu....do pondělka by stejně utekl, takže to zaměstnavatel bere....Ale jinak se dá koupit třeba zde:
https://www.suchy-led.cz/suchy-led/suchy-led-2/

Jen bacha na omrzliny a chce to opravdu dobrou izolaci.....Jednou jsme to dali kamarádce do batohu (izolované od zad pěnovým kusem karimatky...No a ona s tím jela uprostřed léta trolejbusem z práce a lidi se za ni otáčeli, protože ji z batohy odpádával sníh a jinovatka :D....a venku hodně přes 30 oC....

CyPro

  • Host
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #29 kdy: Červen 18, 2019, 11:04:35 dopoledne »
Děkuji za tip. Vypadá to dobře. Nemám to do Rajhradic daleko. Aplikaci suchého ledu na hubení podzemních potvor ta firma popisuje i na svých stránkách (v blogu).
Nevíš, prosím, jak dlouho mohou ty pelety vydržet v termoboxu? Orientačně.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #30 kdy: Červen 18, 2019, 11:31:49 dopoledne »
Já používám polystyrénovou krabici se sílou stěny cca 3,5 cm a pokud je plná tak vydrží podle počasí cca 2 dny při běžní teplotě (ale pořád ti sublimuje a povrch bude pokryt zmrzlou vodní parou), když to hodíš da mrazáku tak 2x déle. A ještě k množství....molekulová váha CO2 je 44, tedy 44g tvoří 1 mol a za normálního tlaku a teploty ti dají 22,41 l plynu...neboli 1 kg suchého ledu ti jako nestlačený plyn zaplní cca 510 litrů = 1/2 IBC kontejneru.....to jen pro představu kolik budeš potřebovat.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #31 kdy: Červen 18, 2019, 01:16:07 odpoledne »
Nešlo by to (suchý led) transportovat v nerezové termosce?

Já jsem vypozoroval, že kde jsou ovce, není krtek. Asi mu vadí dupot nebo co...

Soused používá cosi na solární energii, co jednou za čas jaksi divně zaškrčí. V nejbližším okolí toho aparátu krtek není. Ale o cca. 10-15m dál (odhadem) krtek je, takže aparátků u souseda utěšeně přibývá, krtci od nich drží odstup (nebo se odstěhovali k sousedovým sousedům) a já celý večery poslouchám: "škrrrrrrrr, škrrrrrr...".  P:-/
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #32 kdy: Červen 19, 2019, 07:30:41 dopoledne »
Nešlo by to (suchý led) transportovat v nerezové termosce?

Já jsem vypozoroval, že kde jsou ovce, není krtek. Asi mu vadí dupot nebo co...

Soused používá cosi na solární energii, co jednou za čas jaksi divně zaškrčí. V nejbližším okolí toho aparátu krtek není. Ale o cca. 10-15m dál (odhadem) krtek je, takže aparátků u souseda utěšeně přibývá, krtci od nich drží odstup (nebo se odstěhovali k sousedovým sousedům) a já celý večery poslouchám: "škrrrrrrrr, škrrrrrr...".  P:-/

Suchý led můžeš klidně převézt i v termosce....pokud ti stačí objem. Převážel jsem tak i kapalný dusík....

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #33 kdy: Červen 19, 2019, 07:38:56 dopoledne »
Mauno, když s tím děláš, prosím o posouzení:
Chceme to jako atrakci pro děti, efekt "hrnečku vař". Videí je na netu dost, ale žádný návod na poměr, tedy kolik ledu a kolik horké vody. A nechci to zkoušet nanečisto, protože ten suchý led je docela drahý.
Takže předpokládám, že bych klasickou plastovou chladničku 20 l (termobox) naplnil jeden den suchým ledem a přes noc ji strčil do mrazáku. (V sobotu ho nikde nekoupím) Druhý den kolem poledne by se ve čtyřiceti litrovém hrnci přivedlo 20 litrů vody k varu a led se do toho nasypal.
Bude to takhle fungovat?

Ani nic nemusíš vařit.....prostě hodíš kousek suchého ledu do vody a vyvalí se ti oblaka kouře....pro jeho množstí je spíše důležitá plocha toho suchého ledu takže ber drobnější kousky v rukavicích (má to -78oC). Určitě to dělej na otevřeném prostranství a nenakláněj se nad to.....CO2 se dýchat nedá, bacha na malé děti, batolata, psy a kočky....aby neležela nebo si nehrála někde na zemi okolo....CO2 polštář bude téct po zemi a než se to rozfouká mohlo by být zle....pokud bys toho do té vody nasypal najednou třeba kilo.....

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: KRTEK a bez kalhotek s kapsou
« Odpověď #34 kdy: Červen 19, 2019, 09:15:57 dopoledne »
Nešlo by to (suchý led) transportovat v nerezové termosce?

Já jsem vypozoroval, že kde jsou ovce, není krtek. Asi mu vadí dupot nebo co...

Soused používá cosi na solární energii, co jednou za čas jaksi divně zaškrčí. V nejbližším okolí toho aparátu krtek není. Ale o cca. 10-15m dál (odhadem) krtek je, takže aparátků u souseda utěšeně přibývá, krtci od nich drží odstup (nebo se odstěhovali k sousedovým sousedům) a já celý večery poslouchám: "škrrrrrrrr, škrrrrrr...".  P:-/
Začali jsme testovat/používat na vyplašení hryzce vibrační motor, cca 200W 900 rpm, na obě hřídele nevývažek. Motor je na přišroubován na trubce zatlučené do záhonu, běhá to parkrát za hodinu, v testovacím režimu. Těm ultrazvukovým plašičům nevěřím z několika důvodů. Zaprvé si na to havěť zvykne, druhak se to nedostane do země kde havěť operuje. Zatím motor má vliv, uvidíme po ročním testování jestli bude účinné a do jakého okruhu.
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.