Autor Téma: Výchova dětí ve škole  (Přečteno 915 krát)

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Anakin

• Moderátor
    • Blog Prepper.cz
Re:Výchova dětí ve škole
« Odpověď #1 kdy: Květen 16, 2015, 08:01:31 odpoledne »
Vždycky je důležitá rodina. Škola sice děti kazí, ale mantinely musí nastavit rodiče. Vždyť i ti rodiče jsou dneska hulváti a k učitelovi nemají respekt. Osobně bych uvítal více církevních základních škol, ale hlavní tíha výchovy je na rodičích.

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #2 kdy: Květen 16, 2015, 11:12:05 odpoledne »
Já hodně spoléhám na vesnickou dvoutřídku ve vesničce vedle naší prepperské destinace, učí tam mladší sestra mého kamaráda ze základky, docela rozumná dívčina. Půjde na ní působit.

Děcka jsou inteligentní, takže půjdou na víceleté gymnázium, buď v blízkém městě, kde mám zase kamarády a možnost tedy působit a ovlivňovat, nebo jim v Praze najdeme nějaký slušný gympl. Chvála Bohu mám ještě pár let čas.

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #3 kdy: Květen 16, 2015, 11:41:51 odpoledne »
Tak to je fajn, Saladine, že to máš tak naplánováno...jen ti chci napsat, že někdy člověk (rodič) míní - Pánbu (dítě) mění.
Nemyslím, že by škola až tolik poznamenala dítě...nejdůležitější je, jak napsal Anakin, rodina...to je alfa a omega vývoje dítěte...
Najdou se vždycky dobří a špatní učitelé...a s dobou to nemá co dělat...

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #4 kdy: Květen 17, 2015, 12:02:42 dopoledne »
No já dceru hodlám pustit dceru na gymnázium leda přes svoji.... no dobře přes mrtvolu ne, ale jedině přes značně zmlácené a z provozu vyřazené tělo. Chci, aby si našla obor, který ji bude bavit a začala se do něj dostávat už na střední škole. Můj názor na gymnázia je, že to je pouhá přípravka na vysokou školu a u značné části vysokých je stejně lepší přijít tam z průmyslovky. (Možná ne pro prvních pár ročníků, ale pro život jo) A hlavně při nedodělání vysoké vás bude živit prodávání v obchodě, práce někde v logistické firmě maximálně na ještěrce a nebo roznášení novin. Takže myslím, že by bylo lepší, aby se naučila něco užitečného.

PS: Můj názor je značně subjektivní.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #5 kdy: Květen 17, 2015, 12:26:32 dopoledne »
Zajímavý názor.. Fakt je, že já jsem si maturitu udělal při zaměstnání a v oboru, který mne baví, zatímco má první dcera vystudovala sociální vědy a pracuje v turistickém ruchu.

Budu o tvém názoru velmi přemýšlet.. Myslím, že mé děti určitě vysokou školu vystudují, protože to v jejich době bude naprosto nezbytné minimum, tak jako v mé době maturita, navíc, jsou z dobrého chovu, přinejmenším po mamince, která má hodně dobré vzdělání.  :bee:

Jít na vysokou z průmyslovky, to je dobrá volba hlavně pro kluka a klukovská povolání, kam chceš ale dát svou dceru, aby mohla pokračovat na vysoké?

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #6 kdy: Květen 17, 2015, 12:37:47 dopoledne »
Nevím, zda v jejich době bude VŠ nezbytné minimum...kdoví, zda v jejich době ještě budou školy fungovat...Saladine,  přeji ti, aby se vyvíjelo vše dle tvých plánů...ale jak už jsem psala, někdy je zbytečné plánovat takhle dopředu...

Mně vysoká škola nedala nic moc (spíše nic než moc), ale musela jsem ji vystudovat, abych mohla vykonávat své povolání, pro které byl diplom nezbytný...

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #7 kdy: Květen 17, 2015, 12:45:55 dopoledne »
Já jsem na tom podobně, nemít maturitu, tak nemám žádné ze svých kulatých razítek..

Prakticky vše, co jsem se na té večerní škole naučil, jsem už dávno znal z učňáku a z praxe, dá se říci, že jsem si ten papír vyseděl. Maturitní zkouška byla formalita. No, abych pravdu řekl, ta škola mi dala, díky paní profesorce Králové, pozitivní vztah k ruskému jazyku, literatuře a kultuře,  ale bez toho se dá v dnešní době docela snadno přežít :D

Děkuji, paní profesorko..   :rose: 

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #8 kdy: Květen 17, 2015, 12:50:02 dopoledne »
Mně osobně mnohem více pro život i pro budoucí povolání pomohla připravit střední škola...profesory vyjmenovávat nebudu, mohla bych na někoho zapomenout...:-)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #9 kdy: Květen 17, 2015, 07:51:54 dopoledne »
Saladin: zdravotní, stavební, elektro, chemie v těchto všech oborech znám někoho, kdo průmyslovku vystudoval a následně i vysokou. Tedy mám na mysli ženu samozřejmě. I kdyby další možnosti nebyly, tak tyhle čtyři by v nouzi i mohly stačit.

PS: Souhlasím s Dobromilou, že bůhví co bude a doufejme, že až budeš řešit rozřazení svých dětí, tak ještě bude na co rozřazovat.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Anakin

• Moderátor
    • Blog Prepper.cz
« Odpověď #10 kdy: Květen 17, 2015, 08:54:13 dopoledne »
Gymply taky moc neuznávám. VŠ nebude možná nezbytné minimum. Nezbytné bude se naučit nějakou potřebnou dovednost - perspektivní obor a být v něm dobrý. Šlechta ve 20. století vlivem doby se nejprve musela vyučit v nějakém oboru a teprve pak mohli uvažovat o VŠ. Nikdy totiž nevěděli co budou dělat. Majetek je pomíjivá věc. Nakonec jim to bylo ku prospěchu. Zaměstnavatelé nechtějí armádu vysokoškoláků. Měla by se zlepšit úroveň SŠ a VŠ.

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #11 kdy: Květen 17, 2015, 09:23:12 dopoledne »
Predevším bychom se měli vyhnou té kvalitě učňáků, kterou momentálně máme, kdy vyleze nástrojař a nepozná od sebe frézu a obrážečku.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #12 kdy: Květen 17, 2015, 10:02:27 dopoledne »
ne ze by to na VS bylo o moc lepsi ...

Offline Eriska

« Odpověď #13 kdy: Květen 21, 2015, 07:08:22 odpoledne »
Líbí se mi, že je tu i tohle téma. Vždyť motto preppera je "příprava". Mám děti už dospělé, obě mají VŠ, oběma je k ničemu. Myslím, že rozhodující role školy spočívá ve všeobecném vzdělání. To je přesně to, co se u nás za posledních 20 let permanentně zhoršuje. (Vytáčejí mne hrubé chyby v knihách a novinách.) Každý člověk by měl mít základní vzělání ze všech oborů a škola by ho měla naučit jazykové a matematické gramotnosti a pak SCHOPNOSTI vyhledávat informace a neustále se učit dál. Vývoj oborů je tak rychlý, že specializované vzdělání moc smysl nemá - co škola učí, to už vlastně neplatí (v přírodních i technických vědách jednoznačně a obávám se, že společenské vědy ještě pořád nemají jasno). Takže vzdělaný člověk je gramotný a ZVÍDAVÝ, čímž je připravený na změny. Co vy na to?

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #14 kdy: Květen 21, 2015, 07:26:43 odpoledne »
Myslím, že oborové studium je výhodné i když neučí nejnovější poznatky, protože je výhodné, že dá dětem určité odborné povědomí a mají pak představu. Vykládal mi mladý kolega v práci, že měli učitelku s titulem dis a ta při počítání jednoho příkladu s hmotností trubky asi 10cm dlouhé a 20cm v průměru a tloušťkou 3 cm jim suveréně tvrdila, že ta trubka má vážit 40 tun. To jsou prostě takové ty základní odhady a mám pocit, že zrovna na tohle je učiliště a průmyslovka výrazně lepší než gymnázium nebo i některé vysoké školy.

Doplnění: A ohledně toho, že má škola naučit žáka se učit a vyhledávat si informace, takže když pak bude na místě mít nějak rozhodnout, tak těm lidem, kteří budou stát okolo něj řekne: Moment počkejte jdu si k tomu najít informace na internetu. A nedej bože, aby narazil na nějaké aprílové stránky, protože bez povšechného povědomí by mohl být sto jim věřit i když tam bude totální hoax.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #15 kdy: Květen 21, 2015, 08:16:35 odpoledne »
Motivace, to je problém. Děti by měly vědět, že učení či studium je závazek navždy. Pokud někdo vystuduje nějaký obor, kde nenajde uplatnění, pak se zařAdí na velký seznam nezaměstnaných. Pak začne dělat v jiném oboru a většinou špatně, kdy je jedinou motivací vydělávání peněz. Tedy, lidé pracují a přemýšlejí v rámci předaných peněz.
Ani kousek navíc. Sám mám potíž najít pro svůj projekt odborně vzdělané lidi, kteří by chtěli pracovat RÁDI.
Chodit do práce je dnes trauma a dělat práci s láskou k řemeslu, nebo s loajalitou k chlebodárci je vyloženě scifi.
Pak vzniká fluktuace pracovníků a pocit z dobře vykonané práce je jakýsi neznámý termín. Lidi jsou frustrovaní a nasraní. Nevědí, kdo jsou, kam patří a co je jejich úděl. Z toho vzniká přehnané očekávání, které není naplněno, a stává se zdrojem depresí.
U vysokoškolsky vzdělaných lidí mám potíž, že mají pocit, že už vědí vše, co mohli vědět a tím to hasne. Každej trouba bez vzdělání s vůlí se učit je pro mne mnohem užitečnější, protože se nemusím  zabývat kolejema, v kterých každej študent jede.Nemusím řešit, co a jak ho kterej kantor naučil, nebo nenaučil.
Tak jsem to měl dříve, kdy jsem dělal vedoucího výroby a i dnes, kdy začínám s novou věcí.
Děcka by se měly učit to, v čem najdou uplatnění a bude je to bavit. Každej, kdo dělá práci, která ho nebaví musí být neštastný.....

Offline milo1944

« Odpověď #16 kdy: Květen 21, 2015, 09:17:16 odpoledne »
Pravdu díš ! Bez motivace se studovat nedá !
Můj vnuk dělal vysokou, tatínek ho živil, a příbuzní obdivovali. Ovšem mladej pán byl chytrej, a na školu hodil bobek.
Šel do života, a zakrátko začal studovat dálkově, a studium si platil sám  :rose: a úspěšně dostudoval ! 
Loni jsem mu byl na promoci.

Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Goof

• Praktikující prepper
« Odpověď #17 kdy: Květen 22, 2015, 06:59:42 dopoledne »
Problém je ve společnosti a uspořádání školství a celkově ve vzdělávacím procesu, a v poslední řadě i v rodině.
Společnost dnes a myslím tím trh práce, chce nejlépe lidi se základkou "cvičené opice" do pozic operátorů a montérů ve velkých automobilových nadnárodních společnostech. Lidi kteří budou makat do roztrhání těla a budou rádi za to že dostanou těch svých 10tisíc.
Setkal jsem se s tím, že pokud má člověk VŠ  tak ho nevezmou na pozici kde stačí maturant a odůvodňujou to tím že jako vysokoškolák odejde, protože má na víc a oni potřebují někoho kdo tam vydrží na pozici (proto preventivně VŠ nezaměstnávají). Už dávno neplatí - uč se a budeš mít lepší práci - dnes to je o tom, že tady je spousta práce, ale nikde nedostanete víc jak 12-15 hrubého v lepším případě čistého. Ten kdo je "něčí příbuzný" vám ve finále šéfuje a je jedno jaké máte vzdělání vy a natož on.
Školy bojují o žáky je nedostatek dětí. To je vše podporováno snižováním vzdělání, děti jsou nuceny do státních maturit a podobně, každý žák (student) je individualita a mělo by se k nim přistupovat objektivně. Chybí vyučení lidé, dnes je na vyučené pohlíženo jako na méněcenné. Každý druhý má dnes maturitu, nebo VŠ. Včera jsem zrovna slyšel ve "zprávách" jak chválí nějaké učiliště že spolupracuje s firmami v okolí a umožňuje praxi ve firmě. To tu bylo už od dob Marie Terezie, že se chodilo na zkušenou, a před 25 lety to slavnostně zrušily a teď se k tomu zase vracejí. Nevím jakou úroveň školství mají v ostatních zemích, ale to co se jim povedlo udělat ze škol za posledních 20 let je otřesné.
Rodina dnes podporuje především rozpočet domácnosti a dítě je až na druhém místě. Rodiče berou školy jako ústavy kam dají dítě a ono se jim vrátí vychované a plné vědomostí, ale tak to prostě nefunguje. Schválně by mě zajímalo, jak to dnes vypadá s účastí na rodičovských schůzkách.
Rodiče jsou nuceni trávit většinu času v práci a nemají čas na rodinu a děti.
V dnešním světě se i lidé stávají spotřebním zbožím, a pokud nebudeme sami usilovat o zlepšení a nevěnovat se dětem, a proto končíme jako montovna Evropy, a po nějaké době, až budeme drahý a nebo se přestaneme líbit mocipánům, tak zavřou krám a přesunou výrobu do levnějších zemí a nám tu zůstane jen spousta hal a skladů.

"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline milo1944

« Odpověď #18 kdy: Květen 22, 2015, 07:49:00 dopoledne »
Goofe, máš tam překlep !
Chodit "na zkušenou" nezatrhl nikdo před 25ti lety, ale zatrhli to červení v padesátejch letech.
Za doby knížek zvanejch "opčanskej průkaz", kde byly razítka zaměstnavatele, se naopak sledovalo, kolik razítek kdo má. Pokud jich měl tři - a víc, při běžný namátkový kontrole třeba  na nádraží - nebo v hospodě, byl občan považován za "osobu silně drbanovitou", a jako takovej zapsán do notesu, s tím, že na něho bude "dán dotaz".
V tý době to nebylo nic příjemnýho  ;)
A o tom, že můj táta byl za rakousaka na vandru v Itálii a ve Francii, o tom mi vyprávěl, a já to považoval za scifi :D
(Táta byl ročník 1900)
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline siedler

« Odpověď #19 kdy: Květen 22, 2015, 08:11:13 dopoledne »
Teď učiliště spadla na úroveň pomocné školy, průmyslové školy spadly na úroveň učiliště,  už to dávno není, co bývalo. Školství trpí tím, že je zbytečný nadbytek škol. Klasická řemesla zmizela, protože každý se chtěl dostat za každou cenu k maturitě. Zmizela spolupráce s podniky.

Offline Goof

• Praktikující prepper
« Odpověď #20 kdy: Květen 22, 2015, 08:18:14 dopoledne »
Se omlouvám jsem se špatně vyjádřil :-)

Měl jsem na mysli, už od dob Rakouska-Uherska se lidé na své povolání připravovaly, nejprve ve škole a v závěru svého učení spolupracovali s mistrem, který jim předal praktické zkušenosti, za pozdějších dob, každé učiliště spolupracovalo s nějakou firmou kde si mohli žáci vyzkoušet zaměstnanecký proces. Děda my vyprávěl jak měl vyučení na dva roky (období 50. let ). 1 rok byl ve škole- teoretická příprava a 2 rok normálně nastoupil "do zaměstnání" a pak dělal závěrečné zkoušky a dostal výuční list a můžu říct, že šikovnějšího člověka s přehledem jsem v životě neviděl. Po převratu šla spousta firem do ... a školy přestali spolupracovat. A za 25 let nikoho nenapadlo to znovu obnovit, a dnes to dávají za vzor.

Když už se politici umoudří a přestanou nám otravovat život těmi svými pokusy o lepší svět.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline siedler

« Odpověď #21 kdy: Květen 22, 2015, 08:27:32 dopoledne »
Řemeslník za Rakouska-Uherska ovládal několik řemesel a několik jazyků. Zedník uměl postavit celý dům a pracoval často po celé monarchii, kde se domluvil i v několika jazycích. Nemusel být žádný lingvista, ale co se týkalo práce, zvládal například němčinu, srbštinu i základy maďarštiny.

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #22 kdy: Květen 22, 2015, 08:36:50 dopoledne »
Já jsem se ještě chvíli po převratu učil v učilišti tak, že jsme měli jeden týden praxe a jeden týden výuky. Jenomže na té praxi jsme se učili to co nás čekalo používat v práci elektromechanika (pájet, zapojovat rozvody, základy automatizace, pilování, práci se stroji) jenomže jsem slyšel o nástrojaři, který měl sice také týden praxi a týden školu.... jenomže na té praxi rozebírali staré přípravky na díly.... CELÉ TŘI ROKY!!!!!! Prostě nedělali nic jiného. Což mi tedy přijde jako otřes. Prostě je použili jako levnou pracovní sílu a aby se něco prakticky naučili dělat nikoho nezajímalo.  P:-/
ACH JO.

Offline Prof

• Moderátor
  • člověk
« Odpověď #23 kdy: Květen 22, 2015, 08:49:18 dopoledne »
Myslím, že jsme zapomněli na nejdůležitější aspekt tohoto vlákna. Tak jak je napsáno v názvu.
Měli bychom pochopit, že systém vzdělání není v prvním sledu o vzdělání, nýbrž o VÝCHOVĚ. vím také, že se dítě vychovává jen cca do šesti let, a pak se jen usměrňuje.:)... i to, že největší vliv by měli mít rodiče a rodina. Nicméně právě ve školách by se mělo dětem dostat nejvýraznější a kontrolované konfrontace se společenským životem, s jinými názory, s jinými hodnotami a děti by měli dokázat vážit své činy a nést za ně odpovědnost. To vše nenásilně a přirozeně právě během výuky základních kamenů vědění. (bez pořadí) jazyka, matematiky, fyziky, bilologie,  chemie. To by měli zvládnout všechny děti a tady by si měli rodiče začít všímat, pro co má jejich dítě přirozené vlohy. Je neobvyklé, že dítě na konci základní školy ví, co chce dělat... Od toho jsou rodiče ve spolupráci s učiteli aby dokázali v malém člověku nalézt silnější stránky, co stojí za to rozvíjet. Úspěchy, které automaticky přijdou pak dokáží udržet človíčka a dají mu základ sebevědomí.
 Přes to všechno by měl ze základní školy odcházet s obecnými znalostmi. Protože ty opravdu základní se ze všech oborů prolínají celým životem.
 Střední škola, či obor by měl otevřít žáku oči ve zvoleném směru více do hloubky. Teď jsou nejdůležitější právě učitelé, protože se v tomto věku žáci potýkají s hormony a s rodiči.  Žáci by se měli rozvíjet nejen ve znalostech a schopnostech daného směru, ale neustále oprašovat základy všeobecného vzdělání a dostávat se do kontaktu se širší společností a tříbit si získané znalosti.
Opouštět střední stupeň vzdělání by měli především s pokorou k tomu, co ještě neví....(a to je právě jeden z problémů školství, že pro pokoru před věděním se nevychovává. (někdy naopak) 
Nyní by se měli třídit ti, kteří vykazují potenciál k dalšímu vzdělávání, či vůli se probít přes své limity. Je zde obecný problém, že přání většinou převáží nad schopnostmi a možnostmi...

Vysoké školství je kapitola sama o sobě, teď se jí vyhnu.  Spíše bychom se měli zaměřit na koncept celoživotního vzdělávání, protože největší úspěchy má právě člověk, který přijde na to, že to vzdělání potřebuje, že ho chce a je ochotný pro to něco obětovat. To je ta motivace... No a domnívám se, že až na několik světlých výjimek tohle poznání přichází až s věkem a praxí...

Abych shrnul názor. Výchova člověka je absolutní základ. Následují základní všeobecné přírodní a matematické základy. Potom jejich praktické použití. Teprve potom, v závislosti na schopnostech, možnostech a okolních podmínkách by mělo přijít prohlubování znalostí, třeba i na škole... Tohle platí pro cca 70 procent populace kolem středu Gaussovi křivky hustoty pravděpodobnosti....

Offline MarGatito

« Odpověď #24 kdy: Květen 22, 2015, 09:14:54 dopoledne »
Budoucnost je v  MOOC (massive open online courses). Uplny seznam skol je myslim na Wikipedii.

* Berkeley Webcasts: http://webcast.berkeley.edu/
* Carnegie Mellon: http://oli.cmu.edu/
* Class Central : http://www.class-central.com/
* Codecademy: http://www.codecademy.com
* EveryClass : https://everyclass.com/
* Harvard/MIT/Cal: edX https://www.edx.org/
* IIT Open courses: http://nptel.iitm.ac.in/

Muj kluk se vzdelava tady:

Khan Academy: http://www.khanacademy.org/

Offline Prof

• Moderátor
  • člověk
« Odpověď #25 kdy: Květen 22, 2015, 09:37:38 dopoledne »
Zásadně nesouhlasím.
Pro naše podmínky (hustota osídlení, míra vzdělanosti, dostupnost) a smysl školy vychovávat je docházka do školy minimálně pro základní a střední vzdělání nezbytná.

Forma e-learningu je vhodná až pro hotové osobnosti. (a možná pro jiné kulturní podmínky) Navíc ze své podstaty nemůže užit praxi.
Nicméně pro samostudium, celoživotní formu vzdělání, doplnění některých oborů je to jedna z cest...

Offline Anakin

• Moderátor
    • Blog Prepper.cz
« Odpověď #26 kdy: Květen 22, 2015, 09:44:50 dopoledne »

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #27 kdy: Květen 22, 2015, 09:47:40 dopoledne »
Profe, lépe bych to nenapsala...škola je opravdu ta, která by měla vzdělávat a ne suplovat výchovu v rodině.
Kvalita školství už je druhá věc...

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #28 kdy: Květen 22, 2015, 10:52:35 dopoledne »
Už dávno neplatí - uč se a budeš mít lepší práci - dnes to je o tom, že tady je spousta práce, ale nikde nedostanete víc jak 12-15 hrubého v lepším případě čistého. Ten kdo je "něčí příbuzný" vám ve finále šéfuje a je jedno jaké máte vzdělání vy a natož on.

Je tady spousta prace kde zamestnanec bez problemu dostane 30-40 tisic cisteho. Jenze to znamena kvalifikovaneho pracovnika (pozor, kvalifikovaneho nemusi nutne znamenat osobu ovesenou titulem - na pozici typove vysokoskolske zamestnavame nekolik stredoskolaku a zvladaji ji uplne stejne a za stejny plat jako ti VS).

Offline MarGatito

« Odpověď #29 kdy: Květen 23, 2015, 01:35:57 odpoledne »

(pozor, kvalifikovaneho nemusi nutne znamenat osobu ovesenou titulem - na pozici typove vysokoskolske zamestnavame nekolik stredoskolaku a zvladaji ji uplne stejne a za stejny plat jako ti VS).
[/quote]

Ano, vzdelavani se stale mene rovna skolstvi.

Pripravovat dnes deti na budoucnoucnost kterou nezname je celkem orisek. A to chteji vyhodit ze skol 7tis nekvalifikovanych ucitelu a nahrazovat je budou zrejme kvalifikovane soudruzky ucitelky duchodkyne, protoze mlady z pedaku jdou rovnou do soukromeho sektoru za dvojnasobny plat.
Uvidime za par let, zda se vzdelavani odsune do eteru. MIT a Bill Gates si na to uz vsadil...

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
Re: Výchova dětí ve škole
« Odpověď #30 kdy: Srpen 01, 2015, 09:02:37 odpoledne »
Oddělené vzdělávání.. V originále s titulky, starý pedagog obhajuje vytvoření paralelních tříd na jedné škole - odděleně  pro chlapce a děvčata. Jeho argumenty jsou přinejmenším rozumné a podpořené praktickými zkušenostmi.

http://ulozto.cz/xUnYY4uP/v-f-bazarnyj-o-oddelene-vyuce-chlapci-divky-na-skolach-mp4

Zkuste si to stáhnout. Mělo by to být zaheslované, já ale mám cokie v PC, takže heslo zadávat nemusím..

heslo je preppers

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
Re: Výchova dětí ve škole
« Odpověď #31 kdy: Srpen 01, 2015, 10:31:09 odpoledne »
Akademik Bazarnyj má pravdu v tom, že holčičky jsou prakticky po celou školní docházku o dva - tři roky napřed před kluky. Až v 9-té třídě měly učitelky potíže více s holkama než s klukama, protože se začínala projevovat mezibabská rivalita.

Nevím, kde se kluci s holkama rozejdou, tedy, kdy začnou holčičky předbíhat kluky, moji prckové docela jedou a nepřipadá mi, že by kluk za svou o 7 minut starší sestřičkou zaostával, ale jsou jim teprve 4 roky.

Mám srovnání své starší dcery a o tři roky starší švagr (její strejda). Moje  tříletá dcera v šatičkách už od cca 9:00, obléknula se sama, aniž by jí to někdo říkal. Těsně před obědem skoro šestiletý švagr ještě v pyžamu, jde se převléknout až po tchýnině tygřím zařvání (vibrující tabule okenního skla) a ráně vařečkou. Bývalý švára není žádný tupoň, inteligentní mladý muž s VŠ vzděláním technického směru. I jako malý kluk byl docela bystrý, ale na svou o tři roky mladší neteř zkrátka neměl..