Autor Téma: Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme  (Přečteno 4270 krát)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale proto, že spolupracujeme
« Odpověď #50 kdy: Květen 24, 2015, 08:42:52 dopoledne »
...mne však uráží, když u takto bohulibé myšlenky, jako je ochrana přírody a trvale udržitelné směry někdo za informace žádá peníze. PENÍZE!!!!
Žádat za informace (i bohulibé) peníze je bohužel normální z jednoho prostého důvodu - lidé se musí nějak uživit. Všichni v podstatě žijeme z prodeje informací. Něco jsme se naučili a teď to zpeněžujeme - učitelé učí, lékaři léčí, tlumočníci tlumočí... I řemeslník, který něco vyrobí, zprostředkovaně prodává informace - naučil se něco udělat dobře, tyto informace vložil do výrobku a ten prodává.
A je přirozené, že když je o něco zájem (poptávka), reagují na ni činorodí lidé vytvářením nabídky a je na spotřebiteli, aby posoudil kvalitu. A je taky normální, že v rámci této nabídky existují lidé, kteří opravdu umí a mají patřičné zkušenosti, a lidé, kteří načtou informace z knížek a vydávají se za odborníky, aniž mají patřičné zkušenosti. To je otázkou morálky a situace.
Příklad: když jsem zůstala sama se dvěma dětmi, taky jsem začala překládat, přestože jsem překládání nevystudovala. Šlo mi o to postarat se o děti a nebýt závislá na sociálních dávkách.
A protože jsem "nechodila v mokasínech" ostatních, netroufám si soudit, co koho přimělo k tomu, aby se živil prodejem informací vyčtených z knih.

Vedle lidí, kteří se prodejem informací živí, existují lidé, kteří šíří informace zdarma, ti tak ovšem činí s určitým záměrem:
- buď si vytvářejí pověst odborníka, na základě které pak budou chtít další informace zpeněžit (a často nesdílí zdarma podstatné informace),
- nebo si vylepšují nedostatečné sebevědomí tím, že se chtějí pochlubit, jak jsou dobří, a ostatním ukázat, jak jsou hloupí,
- nebo si vylepšují nedostatečné sebevědomí tím, že tím budují své image velkorysého a přejícího člověka.

A pak ještě existují lidé, kteří mají zdravé sebevědomí, a ti sdílejí informace proto, že opravdu jsou velkorysí a přející. Bohužel žádného takového neznám:(
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale proto, že spolupracujeme
« Odpověď #51 kdy: Květen 24, 2015, 08:49:04 dopoledne »
Vedle lidí, kteří se prodejem informací živí, existují lidé, kteří šíří informace zdarma, ti tak ovšem činí s určitým záměrem:
- buď si vytvářejí pověst odborníka, na základě které pak budou chtít další informace zpeněžit (a často nesdílí zdarma podstatné informace),
- nebo si vylepšují nedostatečné sebevědomí tím, že se chtějí pochlubit, jak jsou dobří, a ostatním ukázat, jak jsou hloupí,
- nebo si vylepšují nedostatečné sebevědomí tím, že tím budují své image velkorysého a přejícího člověka.

A pak ještě existují lidé, kteří mají zdravé sebevědomí, a ti sdílejí informace proto, že opravdu jsou velkorysí a přející. Bohužel žádného takového neznám:(

Ale Ormien, znáš přece MNE  :D

EDIT: No dobře, vidím se částečně v bodě 2 (občas jsem býval kousavý, ale Stepan Hawk mne mnohokráte vyškolil) a možná i trochu 3
(sebekritika - Saladín)
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re: Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale proto, že spolupracujeme
« Odpověď #52 kdy: Květen 24, 2015, 03:57:30 odpoledne »

...mne však uráží, když u takto bohulibé myšlenky, jako je ochrana přírody a trvale udržitelné směry někdo za informace žádá peníze. PENÍZE!!!!
Žádat za informace (i bohulibé) peníze je bohužel normální z jednoho prostého důvodu - lidé se musí nějak uživit. Všichni v podstatě žijeme z prodeje informací. Něco jsme se naučili a teď to zpeněžujeme.....

Vedle lidí, kteří se prodejem informací živí, existují lidé, kteří šíří informace zdarma, ti tak ovšem činí s určitým záměrem:
- buď si vytvářejí pověst odborníka, na základě které pak budou chtít další informace zpeněžit (a často nesdílí zdarma podstatné informace),
- nebo si vylepšují nedostatečné sebevědomí tím, že se chtějí pochlubit, jak jsou dobří, a ostatním ukázat, jak jsou hloupí,
- nebo si vylepšují nedostatečné sebevědomí tím, že tím budují své image velkorysého a přejícího člověka.

To Ormien.
Ehm, nesměle bych chtěl poprosit o lehkou revizi, či doplnění, protože se myslím z diskuse vytratil kontext návazností... Předpokládám, že se příspěvek týkal profesionálů a to ještě jen za určitých okolností.

Existuje přece neuvěřitelné množství lidí, kteří své dovednosti a vědomosti dávají zadarmo s plnou profesionalitou a s nejlepším přesvědčením....
a) Je to v podstatě každý  člověk, který se vyjádří a poradí v oboru, který ho neživí.
b) Je to každý i profesionál, který odpoví na otázku ze své praxe a nevezme si za to nic.
c) Je to každý 1,12-tý důchodce, který hrdě odpoví na otázku ze své profese
...
x) je to každý člověk, (i ty),  na tomto webu, který poskytl návod, radu, či jen názor....

Je samozřejmě možné, že jsem původní smysl příspěvku nepochopil a tahle připomínka je iracionální.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale proto, že spolupracujeme
« Odpověď #53 kdy: Květen 24, 2015, 04:50:07 odpoledne »
... myslím z diskuse vytratil kontext návazností...
Jsem toho názoru, že návaznost je jednoznačně daná citací na začátku. Reaguju na Votroubkovo pohoršení, že si lidi za šíření bohulibých informací nechávají platit.
Předpokládám, že se příspěvek týkal profesionálů a to ještě jen za určitých okolností.
Ne, příspěvek se týkal všech lidí, kteří šíří informace zadarmo. Všichni spadají do jedné ze tří uvedených kategorií. Nepoznávají-li se v nich a mají-li pocit, že tak činí čistě z dobroty duše, podléhají podle mého názoru sebeklamu anebo mají mezery v znalosti sebe sama. Dokonalý člověk s absolutně zdravým sebevědomím neexistuje (a vskutku jím není ani Saladin), takže jsem přesvědčená, že všichni balancujeme někde mezi níže uvedenými kategoriemi.
I když máš pravdu, ještě jedna kategorie mi asi unikla, a to člověk, který se bojí za své služby požadovat peníze, protože má strach, že bude odsouzen jako nepřející hamoun. Ale to se asi zčásti kryje s variantou 3, jen je to negativní vymezení.

Jde-li o mě, má diagnóza je asi nejblíže variantě 3) - jsem vychovaná v tom, že jen chudák, který si neumí vydělat poctivou prací, si nechává zaplatit za drobnou radu. Takže se snažím nevypadat jako chudák... Ve sporu lakomost x obavy ze špatného image u mě vítězí obavy ze špatného image  :)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #54 kdy: Květen 24, 2015, 08:40:03 odpoledne »
Přesto všechno bych apeloval na všechny, kteří mají nějaké osobní zkušenosti, NEBOJTE SE,Kategorie lidí, kteří to dělají s láskou a rádi zde sice není, ale to neznamená, že neexistuje.
A když vám někdo přišije nějakou diagnozu, buďte rádi, máte to zadarmo.
Nezapomínejmež, že pravda neexistuje, je pouze úhel pohledu.A tak dál spolupracujmež, obohocujmež se dál o osobní zkušenosti a když se někdo najde, kdo za to chce peníze, nechme jej žít a mysleme si, co nás zrovna napadne. To je zbytek svobody, který si můžeme dopřát.
Tento názor nevznikl za účelem potlačení žádné kultury, entity, rasy či přesvědčení, ani k čechrání ega či jiného opeření.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #55 kdy: Květen 24, 2015, 09:23:29 odpoledne »
 :) Jo, Votroubku, bohové to na zemi nemají lehké. Tím spíš, že kategorie lidí, kteří radí zcela nesobecky, s láskou a rádi, tu sice je, ale člověk do ní spadající neexistuje, protože by to už nebyl člověk, ale bůh...  :bee:
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #56 kdy: Květen 24, 2015, 10:00:52 odpoledne »
No, tak to jsem v koncích.
Na to nelze nic říct.
Vlastně jo, žiju jinak, jinde a přemýšlím jinak a mám jiný úhel pohledu. Tím to bude.
A půjdu zítra do kostela zapálit svíčku, že tomu tak je.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #57 kdy: Květen 24, 2015, 10:37:57 odpoledne »
Ormien: Je tu ještě čtvrtá možnost:
Dělají to proto, že se snaží být správný věřící a podle jejich názoru toto k tomu patří.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale proto, že spolupracujeme
« Odpověď #58 kdy: Květen 24, 2015, 11:22:50 odpoledne »
Pořád totéž, Štěpáne. Vždycky jde o to, že si člověk buduje nějaké image - představu o sobě samém,
kterou se snaží vnutit svému okolí a ve které se cítí dobře. Někdo se cítí dobře v image zlého muže, kterého se všichni bojí, jinému dělá dobře, když ho mají všichni rádi, a třetí zase chce, aby mu všichni záviděli, a čtvrtý má pocit, že nebude plnohodnotným člověkem, dokud nebude mít svaly jak buchtičky. A chce-li někdo být dobrý věřící, tak holt dbá na dodržování svých představ o dobrém věřícím.
Zdravě sebevědomý člověk nepotřebuje ostatním něco předstírat - ale takový člověk opravdu neexistuje.

Jsou např. lidé, kteří se cítí dobře v roli mučedníka - znala jsem jednu slečnu, která vždycky podrobně líčila, jak je na ni její přítel zlý, a když jí okolí řeklo, že se s ním má rozejít, obrátila oči v sloup a konstatovala, že to je těžké, protože cítí, že ji její přítel potřebuje, takže by se na něj nemohla vykašlat.
Spousta žen si klade za cíl být oslňující - a investují do toho moře peněz za kosmetiku, hadry, boty, kabelky a jiný šrot. Zlomený nehet je pro ně tragédie, z rozmáznuté rtěnky mají trauma, kvůli kilu navíc propadají depresi...
Kvůli své roli je člověk ochoten snášet i spoustu nepohodlí (např. vysoké podpatky) a dokonce si i ubližovat (např. anorexie, demonstrativní sebetrýznění) apod.

Je mi jasné, že není snadné si přiznat, že to tak je. Ale je to tak správně - člověk by měl mít nějaký ideál, cíl a snažit se mu přiblížit. Ale tak, jako jsou lidé, kteří by ani za nic nepřiznali, že chodí taky na záchod, říhají, trpí plynatostí, brečí nebo mají strach, jsou i lidé, kteří nejsou schopni přiznat, že to, co dělají, dělají v prvé řadě proto, že to tak chtějí dělat, protože je hraní takové role těší. Někteří budou "do posledního muže" tvrdit, že jsou jiní, ryzí, upřímní, veskrze nezištní atd. Jenže člověku, který neumí být upřímný ani sám k sobě, bych nevěřila, že někdy bude upřímný k ostatním.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #59 kdy: Květen 24, 2015, 11:50:26 odpoledne »
Nikolivěk. Toto může být i interní image, ale tomu se většinou image neříká. Ale nevím. Já věřící nejsem a ostatním do hlavy nevidím. Tak mě tohle jen napadlo jako potenciální další možnost. Ale myslím, že není třeba to příliš prožívat. Teda prožívat možná jo, ale rozebírat jen přiměřeně přiměřeně. 

Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
https://www.youtube.com/watch?v=jAG2pUxposw
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #60 kdy: Květen 25, 2015, 10:00:19 dopoledne »
No jasně, jak můžeme někoho kritizovat, nebo soudit, když se sami v sobě nevyznáme. Já to vidím tak, že každej jsme jedineční, to je jisté. Já to však vidím ještě dál, já si myslím, že jsme každý v něčem nejlepší. Jeden umí mistrně skákat po nafukovací paně, jiný umí táhle a dlouze prdět a jiný zase umí ušmoulet ze suchého v nose největší, nebo, nedej bože i nejkráSnější kuličku. Někdo umí být neskutečně kousavej, bo protivnej,
jinej umí věci, o kterých se nám ani nesnilo.To je pro mne krásné.....
Svět je pestrý a hledat dokonalost je pošetilé. Navíc, já tomu ani nemusím rozumět, stačí mi to přijmout a jít dál.
Důležitý aspekt tohoto chlívku je, že se lidi dělí na ty, kteří umí spolupracovat a na ty, kteří ne.
Z toho bych vycházel, páč jak sem začnu plést freuda a psychoanalýzu, budem v řiti, jako baťa s dřevákama.
Já mám vžitou presumpci dobra. Každého člověka pokládám předem za DOBRÉHO.Musí mne přesvědčit sám,. že je zlý, nebo nestravitelný idiot. Do té doby je považován za bezvadnou bytost.
Jinak to vidím stejně, jako setík.
Lidi se bojí, mají strach. Proto se cpou do škatulek, protože strach z neznámého je odvěký. Pak si musí vytvářet konstrukce a domněnky, aby svoji tezi podpořili a upevnili. Získají tím mylné sebevědomí, že ty lidi ve škatulkách znají, ovšem, je to bláhové. Nic proti, pokud jim to skýtá pocit bezpečí, klidně nechť tak činí....

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #61 kdy: Květen 25, 2015, 12:12:42 odpoledne »
A je potrebné ludí za každú cenu niekam zaškatulkovať? A vytvárať si tak predsudky?  :)

Je pravda, že dnes informácie nemajú skoro žiadnu cenu. Tak byť bohom nás zase až tak vela námahy nestojí, a ani ludia o to moc nestoja, dostávať rady. Čo potrebujú vedieť, si proste jednoducho vygúglia.  Časy, kedy bola dobrá rada nad zlato sú preč, a ktovie kedy sa vrátia... ;D

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #62 kdy: Květen 25, 2015, 01:24:46 odpoledne »
No, bůh žehnej internetu, to jo, ale najdeš tam i kopce nesmyslů, asi tak jedna k jedný s užitečnýma informacema.
A pak dsi vyber. Navíc chybí informace sto Let staré.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #63 kdy: Květen 25, 2015, 03:27:47 odpoledne »
Kto chce, ten najde. Ja som to už pár krát spomínal, že fórum nemá byť ani tak studnica múdrosti, ale zdroj inšpirácií. No schválne, skús hodiť dáku otázku, na ktorú hladáš odpoveď...  ::)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #64 kdy: Květen 25, 2015, 04:22:17 odpoledne »
Tebe mi seslalo samo nebe, prože právě já hledám odpovědi víc, než kdokoli jiný.
Takže, transmutace izotopu železa pomocí nuleární magnetické rezonance, zejména fe 56 na fe 54 a s tím spojené uveřejněné patenty, ev využití principu k výrobě elektrické energie,
Radiální těsnění hřídelí pro rychlosti 6m za sec a vyšší,
Lepové pásy na lapání hmyzu na kmenech stromů, zejména výroba lepidla,
Výrobní postup, naprašování kovů ve vakuu na izolanty i kovy, naprašování umělého diamantu na kovové sa nekovové mAteriály, zejména ve více nesourodých vrstvách vedoucích k dichroickému efektu.


Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #65 kdy: Květen 25, 2015, 05:33:41 odpoledne »
Ale prd potrebuješ.  ;D Transmutácia ti k čomu bude? Chceš si doma urobiť dáky fúzny reaktor? http://spisy.upv.cz/Patents/FullDocuments/284/284333.pdf

Gufero si chceš dať vyrobiť? Kúpiť, či sám vyrobiť? Čo chceš tesniť?

Chceš lepidlo na hmyz vyrábať? prírodné? Skúšal si z imela? Keď lapí vtáka.......

Načo ti budú postupy, keď nemáš technológiu? Leda tak si si spomenul na blbosti, čo ťa učili na vejške,  ;D

Naprašovanie kovov vo váku s postupom najdeš napríklad tu: http://martin.feld.cvut.cz/~koblizek/X13TEP_soubory/uloha_9.pdf

K tomu poslednému: https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=39194

 





S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #66 kdy: Květen 25, 2015, 05:46:58 odpoledne »
tady si muzes utratit posledni peniz co mas.Jak říkáš Informace a zkušenosti se prodávají.
osobně mi to je už nějak jedno, at si děla kdo chce co chce, kazdy ma zodpovednost za svuj zivot a za svoji blbost kdyz jde na nejakou blbost.....
http://www.paukertova.cz/view.php?nazevclanku=dalkovy-kurz-poznavani-a-vareni-z-jedlych-rostlin-2015&cisloclanku=2015040004

Jinak koho bavi spolupracovat at spolupracuje, kdo chce vydelavat at vydelavat....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #67 kdy: Květen 25, 2015, 07:15:47 odpoledne »
Dagu, jsi šikovný, to musím uznat...vysvětlím... NMR ve spojitosti s ochuzovýním izotopu železa je starý princip michaela meyera... meznárodní člověk, který postavil před lety funkční autonomní elektrogenerátor, který fungoval na principu ochuzování izotopů železa. Takže jsem se pokoušel před lety o replikaci s přáteli, ovšem sytící frekvenci 21khz se nám pod zatížením nedařilo stabilizovat. Zřejmě tam musí být uplatněn princip zpětné vazby....Je to nepohyblivý generátor, který pracoval, dohledal jsem očité svědky. Patenty byly min4, jak jest uvedeno v pozůstalosti, ovšem dědicové byli prokazatelní idioti a nechali se oblafnout podvodníkama.
Je to bezpohybový generátor, s předpokládanou životností mnoho let s pravidelnou výměnou obyčejného, prachobyčejného železa, tedy oceli základní třídy. Ba dokonce nám kdysi kadlova univerzita počítala výpočty, abychom si ověřili meyerovy fakty.Bohužel, vše je v souladu se současnou fyzikou.
Lepy jsou potřeba k upevnění na stromy papírových pásků, potřených lepem. Zabrání se tím migraci mravenců po stromě, kteří tam pěstují mšice, které šíří nemoce, cucají stromy a škodí.
Gufera zdaleka nevydrží tyto otážky, sttavím stroje a potřebuju nadzvukové  obvodové rychlosti k progresivnímu obrábění nekovových materiálů. Těsnění hřidele je nutné, nástroje jsou chlazené vodou...Bohužel, vodou chlazené nástroje potřebují vrtané vřetena.....
Technologie stavím, naprašování jsem zkoušel, ovšem průmyslové magnetrony jsou drahé a nemám čas na zkoumání.A magnetrony z mikrovlnky jsou nestabilní a neřiditelné.... Potřebuju nějakého člověka, který to dělal, protože vědění se velmi liší od informací.
Že umíš hledat, to ti nemůžu upřít, to je pravda...

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #68 kdy: Květen 25, 2015, 07:47:33 odpoledne »
Naprašování rozhodně není metoda na doma. Proti tomu je napařování jednoduché a i to by dlemne v prepperské obci bylo na hranici hi-tech možností.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #69 kdy: Květen 25, 2015, 08:11:03 odpoledne »
Na hranici to určitě je, s tím musím souhlasit. Nedělám to sám a tu současnou dílničku už máme docela dobrou...

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #70 kdy: Květen 25, 2015, 09:18:47 odpoledne »
Vy máte dílnu s vakuovou komorou?  ??? :o Ty dáváš slovu prepperská příprava pro mne zcela netušené rozměry.  "hold"
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #71 kdy: Květen 25, 2015, 09:54:15 odpoledne »
Ano, první byl válec, ten implodoval, nyní pro ověření principů sféra a  později opět velký válec, již pro komerci.
Rád bych se pyšnil, že jsem tak dobrej,ale je to dílem týmové práce tří kamarádů.
Zatím ovšem doděláváme jinou technologii, která těm dvěma poskytne potřebný chleba.....Tož tak....
Jako další určitě nějaký generátor, ovšem ten poslední, co jsme chtěli dělat ofiko a získat grand na inovaci, tak za ten jsme dostali po kulích.
Jakékoli zařízení , produkující ionizující záření je pod jurisdikcí úřadu pro jadernou bezpečnost.....
Jasně, že z toho něco leze,ale jen alfa a beta, na gammu si ani neškrkne.... Takže je ve hře jen beta, ta lze odstínit lehce, meyer ani nestínil, tak málo energie v tom je. Takže jen podzemní díla.
Další verze bude otevřená pro veřejnost, pokud něco znáš, můžeš se účastnit.
Autonomní zdroje energie by nebyly špatné......



Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #72 kdy: Květen 25, 2015, 10:08:14 odpoledne »
No na naprašování dle mých znalostí potřebuješ dosáhnout tlaku cca v milipaskalech a na to už ti nestačí klasická mechanická vývěva, ale potřebuješ turbomolekulární. (Možná už spíše difuzní) A to mi nepřijde jako právě efektivní s tímhle blbnout doma.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #73 kdy: Květen 25, 2015, 10:17:03 odpoledne »
O to není, dá se sehnat dvojstupnová vývěva ze staré napařovací komory,Je to energeticky náročné, leze to do peněz a bohužel, službou se dnes dá cokoli a za hodně dobré peníze....
Profi naprašovačka za 1,5 mega a recyklovaná za polovic. Takže to ze současného pohledu opravdu e
fektivní není. Zrovínka zítra jedu okouknout do jedné firmy u hradce na čumendu, co všechno umí naprášit. Šéf mi říkal, že budu čučet, tak už se těším na profiky. Oni si ty stroje staví a prodávají i stroje, i s
lužby..... Dnes už jde opravdu všechno.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #74 kdy: Květen 26, 2015, 07:56:50 dopoledne »
Určitě máš setíku pravdu,bylo to nezodpovědné a iracionální, psat tady nějaké konkrétnosti.
Rozhodně máš pravdu.Když to neznám, musí to být nesmysl.... Koho ty mi připomínáš........

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #75 kdy: Květen 26, 2015, 09:27:44 dopoledne »
A já jsem přesvědčen, že ano, že to je dobré. Odstřihnout se od vyděračů s energiemi je VŽDY dobré.
Fyzikům nic neušlo, naopak, karlova univerzita mi potvrdila soulad se současnou fyzikou, takže v tom není nic divotvorného či okultního.Nejen ona, i pár jaderných fyziků z nezávislého prostředí.
Jasně že se tyto věci většinou rozplynou v pochybnostech, a že není důvod něco takového plodit je víc než jasné. Elektřiny je dost a ropy taky.
To je tak, o tomhle totiž nikdo nic neví, jsem jeden z mála, co se nachomýtli u dokumentů, co zbyly po meyerovi.....
Jináč bych věděl taky prdlajs....

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re:Nejsme tu proto, že jsme silnější či rychlejší, ale protože spolupracujeme
« Odpověď #76 kdy: Květen 26, 2015, 10:18:10 dopoledne »
Ty si snáď robíš sám aj transplantácie a klonuješ si vlastné orgány.  ;D

Popravde, veci, ktoré nie sú pre mna reálne a zrealizovatelné, tak idú popri mne bez povšimnutia. A radšej sa venujem prízemným veciam.

Som si len tak dal vyhladávať dačo o fúznych reaktoroch, a jadrových reaktoroch a je tam toho na študovanie dosť. Bohužial som z toho úplný jelen. Tak ja radšej budem znovu objavovať dobu železnú, než dalšiu planétu na osídlenie :D http://www.dnp.fmph.uniba.sk/~kollar/kniha_web/Va2/Jadrove%20reakcie%202_dk.pdf

Bohužial, úrad na utajovanie vynálezov funguje asi spolahlivo, a tak budeš mať možnosť vyvíjať domáce fúzne reaktory až v dobe PA :)
http://www.magazin2000.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=549%3Apatenty&catid=50%3Aislo-262012&Itemid=17
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.